DOLAR 1.548 - EURO 2.073 - ALTIN 70.55 - IMKB 66004
Pazar 2 OCAK 2011
4 MİLYON KİŞİYE İŞ "GAP"ISI 2011'de 1 milyon personel alınacak Ev sahibi olmak için süper fırsat MB BAŞKANI YENİDEN ATANABİLİR Mİ? En çok İstanbul'u görmek istemişler Avcılar Bld. Başkanı'nın evine silahlı saldırı! Mısır'da Hıristiyanlar polisle çatıştı Kışla önünde şüpheli valiz Isparta ve Edirne'de soygun girişimi Sütçülerde ev yangını: 1 ölü habertaraf.com
 
 
 
Hindistan ve Pakistan nükleer bilgi paylaştı
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Barış Manço'nun doğum günü
 
 
 
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Demokratik özerklikten korkmadan yararlanmak
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Narkotiğin operasyonu kaynak israfı değil mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
2011’in (büyük ikramiye) hayali: CHP-MHP iktidarı
 
 
Bugün
Erhan AFYONCU
Noel putperest dönemden kalma bir gelenektir
 
 
Milliyet
Güneri CİVAOĞLU
Boğaz sularından veto
 
 
Radikal
Koray ÇALIŞKAN
Ahmet'e yandık Pınar'a yanmayalım
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Osmanlı karaltısından ürkmek!
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Yolsuzluk dosyaları 9 metrekarelik bu odada
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
Kılıçdaroğlu hangisini tercih eder? Aylin Kotil'i mi, Mustafa Sarıgül'ü mü?
 
 
 
 
Alper GÜRKAN
 
Necmettin EVCİ
 
Koray ÇALIŞKAN
 
Erhan AFYONCU
 
Doğu ERGİL
 
 
 
Kılıçdaroğlu ve Kayseri'de yeni iddialar

Nazlı ILICAK
[email protected]
 
 
Kemal Kılıçdaroğlu, salı günkü grup toplantısında gene Kayseri olayına değindi. Daha önceki iddialarının yalan çıkmasından rahatsız gibi değildi. O eski iddialarını bari ben hatırlatayım:

1) Hani, 26 sayfalık ifadenin 10 sayfası kaybolmuştu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin sitesinde 26 sayfalık ifadenin tümü yayınlandı.

2) Hani, Kayseri Vali Yardımcısı İbrahim Yurdakul, "Bu işte rüşvet var" dediği için Gaziantep'e sürülmüştü. Hani, yolsuzluğun üstünü kapatmak için İçişleri Bakanı ve hükûmet bu sürgünü gerçekleştirmişti.

Oysa sonradan anlaşıldı ki, 21.8.2007'de vali yardımcısı İbrahim Yurdakul, "İsnat edilen suçlar, Türk Ceza Kanunu'nun 252'nci maddesindeki rüşvet suçunu oluşturuyor. Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu'nun 17'nci maddesi kapsamında değerlendirilmesi uygundur" diye yazmış; 3.9.2007'de ise, İçişleri Bakanlığı, Kayseri Valiliği'nden gelen bu yazıyı, "gereği yapılmak üzere" Kayseri Başsavcılığı'na iletmiş. Yani, yolsuzluğun üzeri örtülmemiş.

3) Hani bilirkişi raporunu beklemeden muhakkik tayin edilen vali yardımcısı Ali Yener Erçin, rüşvet olayını aklamıştı. Oysa Ali Yener Erçin, rüşvetle değil, sadece görevin kötüye kullanılmasıyla ilgili inceleme yaptı. (Zira rüşvetle ilgili soruşturmayı Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyordu.) Ali Yener Erçin, 23.11.2007'de muhakkik olarak görevlendirildi. 28.11.2007'de, Melikgazi ve Kocasinan belediyelerinden uzman bilirkişi talep etti. Ama aynı zamanda, bu bilirkişilerin isimlerini, söz konusu iki belediyeden telefonda öğrenerek, 4 kişiyi, 30.11.2007'de görevlendirdi. Uzman bilirkişiler, 13 petrol istasyonu ve 6 taksi durağını incelediler. Raporlarını, 3.12.2007'de vali yardımcısı Erçin'e teslim ettiler. Erçin de, onların raporlarına dayanarak, görevi kötüye kullanma gibi bir durumun olmadığı sonucuna vardı. Bu görüş, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'na da gönderildi. Başsavcılık, "Belediye Başkanı ve belediye görevlileri hakkında işleme konulmama kararı usul ve yasaya uygundur. İtiraza gerek görülmemiştir" hükmünü verdi. (Kayseri Başsavcı vekili İsmail Dalan-1.02.2008) Zaten, rüşvet konusunu, muhakkik olarak tayin edilen vali yardımcısı değil, Kayseri Ağır Ceza Mahkemesi Savcılığı 9 ay müddetle incelemiş ve takipsizlik kararı vermişti.

4) Hani, iddialarda bulunan Hacı Ali Hamurcu'nun avukatı Yakup Erikel'i, otelde Büyükşehir Belediyesi misafir etmiş ve parasını ödemişti. Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bütün otel kayıtlarını yayınladı. Yakup Erikel'in parasını kendisinin ödediği belgelerle ortaya çıktı.

Bunlar sadece birkaç soru... Baktım CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'na dayanarak yeni iddialar ortaya atıyor Kemal Kılıçdaroğlu. Nedir bu yeni iddia? Konuyla ilgili bir başka mahkeme açılmış ve orada bir bilirkişi, usulsüzlük olduğu görüşünü dile getirmiş. Ama zaten, LPG pompaları bulunan mahalde market açılamayacağını belirtip, Encümen kararıyla LPG'yi mühürleyen Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Benzin istasyonunun sahibi Çavdarlar Petrol, mahkemeye başvuruyor. Mahkemeden, sadece plan notuna dayanarak Encümen'in böyle bir yasak koyamayacağı kararı çıkıyor. Bunun üzerine, Büyükşehir Belediyesi, gayrisıhhi müessese ruhsatını -belgenin altına mahkeme kararını da not ederek- veriyor.

CHP Genel Başkanı bunları bilmez mi? Bilir... Ama beni hayal kırıklığına uğratan da bu. Ona güvenmek istemiştim; bu durum bütün güvenimi sarstı. Çünkü bilerek iftira atıyor. Eski iddiaları cevaplandırılınca, durup bir özür dilemek yok, hep yeni iddialarla ortaya çıkıyor.

 
30 Aralık 2010 - 09:43:33
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.538
1.548
 
 Euro
2.058 2.073
 
 Sterlin
2.385 2.430
 
 Altın
70.12 70.55
 
 IMKB
66004  
 
 
Abdüllatif Şener'in son bombası...
 
Türkiye Partisi Başkanı Abdüllatif Şener, Başbakan Erdoğan ve AK Parti hakkında inanılmaz açıklamalar yaptı.
 
 
 
 
  12 Haziran seçimlerinin yaklaşması ile birlikte milletvekili adaylığı yarışı başladı. İl başkanları 15 Ocak’a kadar istifa edecek.  
 
 
 
  Ünlü sanatçı Özcan Deniz'e, piyasayı 2 milyon lira dolandırmaktan dava açılmış!    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin