DOLAR 1.559 - EURO 2.061 - ALTIN 70.23 - IMKB 66361
Salı 28 ARALIK 2010
KKTC Başbakanı Küçük, Başbakanlık'ta Kılıçdaroğlu'ndan 'hıdır'lı gönderme Pakistan'da 3 füze saldırısı: 17 ölü Gül: Enerjimizi iç sürtüşmelere harcadık Danıştay kararına protesto Askerin koşamamasına maksatlı yorumlar Erdoğan, yeni yıla baba ocağında girecek 423 bin öğrencinin tamamına burs ve kredi DEMİRTAŞ: BEN BU ÜLKE İÇİN CANIMI VERİRİM BALYOZ DAVASI SENEYE ERTELENDİ habertaraf.com
 
 
 
Netanyahu, Lieberman'ı neden görevden almalı?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Mehmet Âkif Ersoy'un vefat yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Rojin nerden senin oluyor?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Üç komplo bir sonuç
 
 
Yeni Şafak
Akif EMRE
Mehmet Akif neden Ankara'ya çağrıldı?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
2011 üzerine bir beyin fırtınası
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Siz de Atatürkçü onlar da bizden ne istiyorsunuz?
 
 
AKŞAM
Atılgan BAYAR
Cumhuriyet'in şoparları
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Hangi dil kadar nasıl bir dil de önem taşıyor!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Sizce, Davutoğlu iyi bir tamirci mi?
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Kürt sorunu çözülüyor
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AYİM Başkanı Arslan'dan açıklamalar
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
BDP'ye sorular...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Bahçeli, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ittifakı
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Fehmi Koru krizinin kodları
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Başbakan son noktayı mı koydu?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Kürtler ve totalitarizm
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Oray EĞİN
 
Mümtaz'er TÜRKÖNE
 
Ahmet KEKEÇ
 
 
 
Fethullah Gülen ve yalancı tanıklık

Ahmet HAKAN
[email protected]
 
 
DÜNKÜ Zaman Gazetesi’nde yazar Ahmet Kurucan’dan öğreniyoruz ki:

Fethullah Gülen yalan konusunda çok hassasmış.

O kadar hassasmış ki...
Mesela “Saat kaç” diye sorulduğunda yuvarlayarak “Saat 3” denilirse “Yalan söylüyorsun, saat üçe iki var” diye tepki gösteriyormuş.
“Yalancı tanıklık” konusunda da çok hassasmış Fethullah Gülen.
Ahmet Kurucan’dan aktarıyorum:
Hocaefendi’nin en önem verdiği hadis şuymuş: “Size büyük günahlardan haber vereyim mi? Allah’a şirk koşmak, anne-babaya asi olmak ve yalancı şahitlik. Dikkat edin! Yalancı şahitlik. Dikkat edin! Yalancı şahitlik”.
Ne güzel değil mi?
* * *
Sanırım bu durumda “Üstadımız Fethullah Gülen’dir” diyenlerin, “yalan haber” ve “yalancı şahitlik” konusunda hepimizden çok daha iddialı olmalarını beklemek hakkımızdır.
Fakat heyhat!
“Gülen’in talebeleri” ile “imal edilmiş belgeler” arasında son zamanlarda kurulan sarsılmaz bağlantıları nereye koyacağız?
Yoksa, yoksa...
Fethullah Gülen kendisine layık talebeler yetiştirme konusunda bir parça başarısız mı?
2010’un en’leri

- BURHAN KUZU: Üç-beş yumurtaya maruz kaldığı halde, sanki canlı bombaya maruz kalmış gibi bir edayla davranarak “en çakma mağdur” unvanını hak etti.
- TAYYİP ERDOĞAN: Bu yıl “tam saha pres” ve “dişe diş mücadele” alanında sergilediği olağanüstü gayret nedeniyle “en sektirmez” unvanını hak etti.
- SİNAN ÇETİN: Çektiği reklam filmlerinde Ali Ağaoğlu’na yolunacak kaz bulmuş gibi bakarak “niyetini en belli eden” unvanını hak etti.
- ABDULLAH GÜL: Tebessümüyle, her tarafa çiçek atma gayretiyle, kefaletiyle, hükümet ile hükümet karşıtları arasındaki sıkışmışlığıyla “en idare-i maslahatçı” unvanını hak etti.
- DENİZ BAYKAL: Siyasi literatürümüze “kasetten gitmek” tabirini kazandırması bir yana hâlâ gözünün arkada olduğunu sık belli etmesiyle “en heveskâr” unvanını hak etti.
- EMRE AKÖZ: Özellikle yılın ikinci yarısında sergilediği aşmış taşmış performans ile “en sınır tanımayan hükümet kuvveti” unvanını hak etti.
- FEHMİ KORU: Bütün bir yıl başka gazetecileri işsiz bırakmak için her gün iki sütundan saldırıp, yılın sonunda kendi işsiz kalarak “en bahtsız” unvanını hak etti.
- MAHSUN KIRMIZIGÜL: Çektiği tek filmde en az 12 farklı konuda ajitasyon yapma becerisini sergileyerek “en ajitatör” unvanını hak etti.
- CANAN ARITMAN: Bu yıl da antipati çiçeklerini saçlarına taç yapma alanında hiçbir fırsatı kaçırmaması nedeniyle “en istikrarlı” unvanını hak etti.
- KEMAL KILIÇDAROĞLU: Siyasi literatürümüze “Arkadaşlar çalışıyor” sözünü kazandırarak “en neticesiz” unvanını hak etti.
- ADNAN OKTAR: 80’lerde deli diye tımarhanelere kapatıldı, hakkında davalar açıldı, 90’larda sosyetik gençlerle atılım yaptı, masonlara ve Evrim Teorisi’ne savaş açtı ve en sonunda 2010’da “en TV starı” unvanını hak etti.
- HÜLYA AVŞAR: Her yıl ortaya attığı incir çekirdeğini doldurmaz polemiklerle şampiyonluğa oynarken 2010’da çıkış yapamayarak “en çaptan düşmüş” unvanını hak etti...
- YİĞİT BULUT: Sözlüklere “yalaka” gibi bir sözcüğün yerini tutacak denli etkili “jöleli” sözcüğünü armağan etmesi nedeniyle “en hizmet adamı” unvanını hak etti.
Bir konserden kalanlar

- SALON: İstanbul Kongre Merkezi’nin Harbiye Salonu’nu ilk kez gördüm. Lafı hiç uzatmayacağım: Hayran kalınacak denli şahane bir salon. Kazandıranlara bin teşekkür.
- ERKAN İLE İSMAİL: Sahnede önce Erkan Oğur ile İsmail Demircioğlu yer aldı. Her zaman olduğu gibi yine çağlar ötesinden gelip modern dünyanın göbeğine düşmüş iki derviş gibiydiler. Yani o denli yabansı ve acemi... Gözlerini kapatıp çalıp söylediler. Tüyler diken vaziyette...
- NEŞET USTA: Aslında Neşet Ertaş sahne alacakmış ama rahatsızlığı nedeniyle sahneye çıkamamış. Onun yerini Erkan Oğur ile İsmail Demircioğlu almış. İki dervişin, “Neşet Usta’nın yerine sahneye çıkmak bizim için onurdur” demeleri... Yani büyük incelik...
- HUŞU: Salon tamamen dolu... Buna rağmen derviş gibi söyleyenler, huşu içinde dinlendi. Seyirci de durumun farkında yani.
- VE AYNUR: O meşhur “Ahmedo”su ile titretmedik tel bırakmadı Aynur Doğan... Kürtçe ezgilerin ve ağıtların melikesi gibiydi sahnede... Kusursuz yorumu ve muhteşem sesiyle o kadar içten söyledi ki, hepimizi Mezopotamya coğrafyasının acılarıyla yüzleştirdi. Kürt sorununu çözer gibi söyledi türkülerini...
- MEHDİ BEY: Tarım Bakanı Mehdi Eker de konseri dinleyenler arasındaydı. Gürültüsüz, patırtısız gelmiş, içtenlikle eşlik ediyordu türkülere... Ancak konserin sonunda sadece çiçek sunmak için sahneye davet edildiğinde seyircinin bir kısmı tarafından yuhalandı. Ne yalan söyleyeyim: Biraz utandım seyircinin bu tutumu karşısında.
- KULİSTE: Konserin sonunda biraz çekingen bir ruh haliyle sanatçı kulisine gittik. Aynur Doğan’ı kutladık. Övücü sözler söyledik. Öyle mütevazı, öyle lirik, öyle samimi, öyle sakin, öyle ihtirassızdı ki hep birlikte “Demek ki kişiliği de sahnesi kadar etkileyici” yorumunu yaptık.
Men dakka dukka

- Eğer bugün siz, birileri için “Tahammül sınırımızı zorluyorlar” demeye başlarsanız... O birileri de kalkıp “Ama siz de eskiden başkalarının tahammül sınırlarını zorluyordunuz” derler.
- Eğer bugün siz, birileri için “Fiili durum yaratıyorlar” demeye başlarsanız... O birileri de kalkıp, “Ama siz de türban konusunda fiili durum yarattınız” derler.
- Eğer bugün siz, İzmir hakkında laf çakmaya başlarsanız... Başkaları da Kayseri ya da Konya hakkında laf çakmaya başlar.
- Eğer bugün siz, “izinsiz gösteri” falan diye tutturursanız... Başkaları da Gazze ve türban gösterilerini anımsatırlar.
- Eğer bugün siz, sadece muhalefet partilerine mensup belediyeleri polis marifetiyle basarsanız... Birileri de çıkıp “Neden hiç iktidar belediyesi basılmıyor” diye sorar.
- Eğer siz mağduriyetten beslenip büyümüşseniz... Başkalarına yönelik en küçük bir mağduriyet yarattığınızda orantısız tepki alırsınız.
‘Atarım ha’ diyen Rektör hakkında

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Mehmet Pakdemirli ile ilgili notlarımı arz ediyorum:
- Kendileri Turgut Özal’ın önemli adamlarından Ekrem Pakdemirli’nin mahdumu imişler.
- 493 oyun 122’sini alarak ikinci olmuş... YÖK kendisini birinci sıraya çekmiş, Cumhurbaşkanı Gül de atamayı yapmış.
- Geçmişte üniversitede muhafazakârlığı nedeniyle haksızlıklara maruz kalmış.
- “İyi bir rektör nasıl olmalı” sorusuna kendine ait web sitesinde şu yanıtı vermiş: “Adil olmalı... Üniversiteye özgürlük getirmeli... İhtilaflarda taraf olmamalı... Duygusal değil mantıklı hareket etmeli”.
- Kendisinde “Tandoğan kompleksi” olduğu belirginlik kazanmıştır. “Cumhuriyeti savunmak gerekiyorsa biz savunuruz, size ne oluyor” tarzı çıkışıyla eski Ankara Valisi Nevzat Tandoğan’ın, “Memlekete komünizm gerekiyorsa biz getiririz, size ne oluyor” çıkışını anımsatmıştır.
- YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, kendisinden razıymış. Bülent Arınç da kendisini övgüye boğmuş.

 
26 Aralık 2010 - 13:21:57
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.549
1.559
 
 Euro
2.046 2.061
 
 Sterlin
2.370 2.410
 
 Altın
69.84 70.23
 
 IMKB
66361  
 
 
Neden Özhaseki hedef oldu?...
 
Özhaseki: Babam ‘Bu memlekette iyi adamı yaşatmazlar’ demişti
 
 
 
 
  Ülker markasını da bünyesinde bulunduran Yıldız Holding'in, Davutpaşa’daki Ülker Shop tesisi ve deposunu Tacir ailesine sattığı belirtildi.  
 
 
 
  'Programına gidip tanıştığı spikeri silah zoruyla eve götürüp taciz etti' iddiası!    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app