DOLAR 1.556 - EURO 2.033 - ALTIN 68.86 - IMKB 66218
Cuma 24 ARALIK 2010
BEŞİKTAŞ SON BOMBASINI DA PATLATTI Fenerbahçe Ülker amacına ulaştı Beyazkart'ın süresi 31 aralıkta dolacak Tasarı gündemden kolay çıkmayacak "Füze kalkanı ilişkileri etkilemez" MECLİSTE 'DEMOKRATİK ÖZERKLİK' TARTIŞMASI TBMM spordaki şiddete el attı "Maliye Bakanımızı Avrupa kıskanıyor" Basketbolda 11. Hafta programında değişiklik İşadamları: İzmir'e hakaret havası almadık habertaraf.com
 
 
 
2010 Türk-Çin ilişkisi ve öne çıkanlar
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Demet Akbağ'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Bunu sana kustururlar hoca
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Said-i Kürdi Kürt mü?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Solun hikâyatı sağa rahmet
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt Kemalizmi...
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Diyarbakır’ı nasıl kaçırmışım!
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Google istihbaratçısının ajan komplosu
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kendini yormamalı
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Yafta
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
'Önce Oku, Sonra Öde' modeli öğrenci dostudur
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
İtinayla put kırılır ve de tabu yıkılır
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Öcalan ve derin devlet
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Biz bu vatanı böldürmeyiz
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Erdoğan Kürt diyor, Kılıçdaroğlu diyemiyor, neden?
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Osmanlı korkusu, Osmanlı tuzağı..
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi, Ankara'ya göz kırptı
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Tepkisiz zombi toplum
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Alevilere sorular
 
 
Star
Nasuhi GÜNGÖR
AK Parti’nin Kürtleri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Seçimler yaklaştıkça hava sertleşiyor
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
CHP ve İslam
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu evdeki Mustafa'mdan da olacak!
 
 
Bugün
Toktamış ATEŞ
CHP ve sol
 
 
 
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
 
 
Bu ayıp size yeter

Şamil TAYYAR
[email protected]
 
 
Birkaç gündür Kemal Kılıçdaroğlu’na gaz veren yoldaş, candaş, partili, amigo, omurgasız ve malum yazarların arşivde tozlanan köşe yazılarını çıkarıp yeniden okudum.

Aman yarabbi, o ne öngörü öyle!

AK Parti inişe geçti, ufukta (2007 seçimleri) CHP-MHP koalisyonu gözüküyor!

AK Parti bitti, (27 Nisan gecesi) yarın teknokratlar hükümeti kuruluyor!

AK Parti kapatılacak, Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan hapse atılacak!

Hüsamettin Cindoruk DP’yi toparladı, dördüncü parti olarak meclise girecek!

Referandumda (12 Eylül) hayır çıkacak!

Ergenekon ve Balyoz’da U dönüşü davalar açılacak, yandaşlar Amerika’ya kaçacak!

Şimdi...

Kemal Kılıçdaroğlu tek başına iktidara yürüyor, yandaşlar panikledi!

Hiç sormayın, panikten ne yapacağımı şaşırdım. Hele Gürsel Tekin’in 8 partiyi CHP çatısı altında birleşme projesini okuyunca heyecan katsayım tavan yaptı. Hemen büyük mütefekkir Sabahattin Önkibar’ın bir yazısına flashback yaptım.

Yeni iktidarın formülünü orada aradım.

Necmettin Erbakan, Hüsamettin Cindoruk, Abdüllatif Şener, Sadettin Tantan, Osman Pamukoğlu, Haydar Baş, Mustafa Özbek ve Sadi Somuncuoğlu...

Fakat Kılıçdaroğlu yoktu.

Derken Yavuz Donat’ın yazısına rastladım dün. CHP PM Üyesi (son yazımdaki sehven yapılmış hatayı düzeltmiş olayım bu arada) Sezgin Tanrıkulu ve Mesut Değer’le temaslarını aktarırken CHP-BDP ittifakına zum yapmış.

Geriye kaldı 6 parti. Yaz... DSP (Masum Türker), DSHP (Rahşan Ecevit), Yeni Parti (Tuncay Özkan), İşçi Parti (Doğu Perinçek). Yukarıdaki ittifaktan Yurt Partisi (Sadettin Tantan) ile Bağımsız Türkiye Partisi’ni (Haydar Baş) bu safa çekersek 8’i buluyor. Küçük bir jest yapıp Mustafa Özbek’i de CHP tarafına eklemleyelim.

Sanmayın Mehmet Haberal’ı unuttuk. Şimdi aday yapsanız, seçilse meclise nasıl gelecek? Allah korusun, yataktan kımıldasa hayati tehlikesi var. Şimdi bana Çetin Doğan’ın hastaneden çıkıp düğünde oynarken çekilmiş fotoğraflarını hatırlatıp “seçilirse iyileşir” demeyin, vardır doktorların bir bildiği, Atatürk, “Beni Türk doktorlarına emanet edin” demedi mi?

ÇOK DERİN OYUNLAR BUNLAR

İşin ilginç tarafı, bu senaryolar medyada dillendirilmiyor sadece. Devletin derin dehlizlerinde de hararetle konuşuluyor.

Birinci projedeki maksat, CHP ve BDP’yi bir araya getirerek tek başına iktidara taşımak veya koalisyonun büyük ortağı yapmak. Diğeri, Erbakan’ın koordinatörlüğünde birleştirilecek parçalardan ihtiyaç halinde koalisyona küçük ortak üretmek...

AK Parti’yi devirme çabasının kendi içinde izahı var ama işin içinde neden MHP yok, bunu pek anlamış değilim. “Nasılsa kendi yağıyla kavrulmayı bilir, bir şekilde barajı aşar, daha fazlasına da gerek yok” diye mi düşünülüyor yoksa çok parçalı yapıdan MHP’li koalisyon seçenekleri üretilemiyor mu?

Veya bir başka gerekçe...

Eğer önümüzdeki dönemin en önemli siyasi tartışma konusu Kürt meselesi olacaksa, yeni dönemde MHP’ye ihtiyaç duyulmuyor mu?

Devlet Bey’in son dönemde AK Parti kadar CHP’ye yüklenmesinin, Kılıçdaroğlu’nu demokratik özerklik çıkışıyla ilgili açıklamaya zorlamasının, bir yönüyle derin dehlizlerde pişirildiği konuşulan senaryolara tepki midir, izaha muhtaç.

Kesin olan şu: Ne uluslararası çevreler ne derin devlet, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra MHP’li kombinasyonlara sıcak bakmıyor. 1999 seçimlerinden önce de MHP, kırmızı kitaba göre tehdit unsuruydu, seçim sonuçlarından sonra dövülerek yara bere içinde koalisyona eklendi.

Yarın seçim sonuçlarına göre yeni senaryolar üretilecektir, ancak bugün için üzerinde durulan senaryolarda “ılımlı Kemalizm” revaçta. CHP liderinin sıkça “Benim adım Kemal” demesi belki de bundandır!

Kimbilir...

AK Parti açısından derin senaryolar yeni değil, 8 yıldır aşılı oldukları için bir hal çaresini bulurlar. En dikkatli olması gereken parti, MHP’dir.

BU AYIBA SON VERELİM

Kemal Bey’e de naçizane tavsiyem şudur: Medyadaki kargaları kılavuz edinmeyin, hiçbir öngörüleri tutmadı. Bakın, onları kılavuz edinenler yerlerde sürünüyor, evinde oturuyor, yurt dışına kaçtı, kendileriyse pişkin pişkin hüpletmeye devam ediyorlar.

Yarın siz gidersiniz, onlar gaz verecek başka bir siyasetçi bulurlar. Onlardaki gaz rezervi, İsrail’in Doğu Akdeniz’de bulduğu gaz yataklarından daha mümbittir. Umarım aracınız gazla çalışmıyor, dizel veya benzinlidir.

Laf araçtan açılmışken, iktidar yolculuğuna Halk TV’deki ücret krizini çözerek başlasanız, nasıl olur? Uyarayım; Tayyip Erdoğan’la uğraşırken karşınıza Şamil Tayyar daha büyük bir tehdit olarak çıkarsa, şaşırmayın!

Bakın “2-3 aydır ücretlerini alamıyorlar” demiştim, iki gündür mesaj yağıyor, bir anda Halk TV’nin kahramanı oldum. Meğer 4 aydır maaş alamıyorlarmış, su olmadığı için tuvalete bile gidemiyorlarmış, yakındaki alışveriş merkezlerinin tuvaletine gitmek zorunda kalıyorlarmış.

Kendi yoksulunuz açken başkasını nasıl doyuracaksınız? Onu geçin, beni Halk TV’de kahraman yaptınız ya bu ayıp da size yeter!

 
22 Aralık 2010 - 10:55:01
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.018 2.033
 
 Sterlin
2.363 2.410
 
 Altın
68.42 68.86
 
 IMKB
66218  
 
 
Gazeteciler diplomatları 'yazmayın' diye uyaracak...
 
Gazeteci Sedat Ergin dünyadaki WikiLeaks depreminin ardından “Artık hiçbir şeyin gizli kalmayacağı varsayımıyla hareket ettiğimiz bir döneme gireceğiz, herkes adımını buna göre atacak” diyor. Ergin, ABD gibi bir süper gücün gizli yazışmalarının internete sızmasını ise, “Süper güçler çuvalladığı zaman yaptıkları hatanın büyüklüğü de o kadar büyük oluyor” sözleri ile değerlendiriyor.
 
 
 
 
  Ö. O.’ya, bir aile dostlarının kızının “bekaretini bozduğu ve tecavüz ettiği” iddiasıyla dava açıldı  
 
 
 
  Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı yıldızı Diana Taurasi'de doping testinde yasaklı madde tespit edildiği ortaya çıktı    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app