DOLAR 1.556 - EURO 2.033 - ALTIN 68.86 - IMKB 66218
Cuma 24 ARALIK 2010
BEŞİKTAŞ SON BOMBASINI DA PATLATTI Fenerbahçe Ülker amacına ulaştı Beyazkart'ın süresi 31 aralıkta dolacak Tasarı gündemden kolay çıkmayacak "Füze kalkanı ilişkileri etkilemez" MECLİSTE 'DEMOKRATİK ÖZERKLİK' TARTIŞMASI TBMM spordaki şiddete el attı "Maliye Bakanımızı Avrupa kıskanıyor" Basketbolda 11. Hafta programında değişiklik İşadamları: İzmir'e hakaret havası almadık habertaraf.com
 
 
 
2010 Türk-Çin ilişkisi ve öne çıkanlar
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Demet Akbağ'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Bunu sana kustururlar hoca
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Said-i Kürdi Kürt mü?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Solun hikâyatı sağa rahmet
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt Kemalizmi...
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Diyarbakır’ı nasıl kaçırmışım!
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Google istihbaratçısının ajan komplosu
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kendini yormamalı
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Yafta
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
'Önce Oku, Sonra Öde' modeli öğrenci dostudur
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
İtinayla put kırılır ve de tabu yıkılır
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Öcalan ve derin devlet
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Biz bu vatanı böldürmeyiz
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Erdoğan Kürt diyor, Kılıçdaroğlu diyemiyor, neden?
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Osmanlı korkusu, Osmanlı tuzağı..
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi, Ankara'ya göz kırptı
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Tepkisiz zombi toplum
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Alevilere sorular
 
 
Star
Nasuhi GÜNGÖR
AK Parti’nin Kürtleri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Seçimler yaklaştıkça hava sertleşiyor
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
CHP ve İslam
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu evdeki Mustafa'mdan da olacak!
 
 
Bugün
Toktamış ATEŞ
CHP ve sol
 
 
 
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
 
 
Endişeli modern bayrağını indirtmem

Cüneyt ÖZDEMİR
 
 
Yanlış anlaşılmasın bu saatten sonra bir darbe olmasından endişelenmiyorum.

Değerli hocamız Binnaz Toprak CHP Parti Meclisi’ne seçildi. Radikal’den ayrıldığına göre ‘endişeli modern’ bayrağını yere düşmeden ben devralıyorum.
Merak etmeyin önce modern modern endişelenip sonra CHP’ye geçmeyeceğim. Yine de tatlı tatlı AKP’nin 7 yıldır bir türlü açılamayan gizli bir ajandası olduğundan endişelenmeyeceğim anlamına gelmiyor. Başörtüsü Meclis’e girerse bu ülke bölünür mü diye de endişelenebilirim, iki dil konuşulunca vatan elden gitti diye de karalar bağlayabilirim. Bir yanım “Ergenekoncuların yediği haltlardan endişelen” diyor; diğer yanım, “Sivil vesayet geliyor asıl modern endişe orada iş yapıyor” diye sesini yükseltiyor. Endişelerden modern endişe beğen benimkisi.
Mesela dün eski MİT’çi Nuri Gündeş’in yaptığı “Fethullah Gülen’in yurtdışındaki okullarında İngilizce öğretmenleri CIA ajanıymış” açıklaması beni çok endişelendirdi. Sinsi bir modern endişe ise Türkiye’deki özel okullardaki İngilizce öğretmenlerinin ne kadarı ajandır diye soruyor.
Bir diğer modern endişem askeriyemizin yaptığı en son açıklama. Daha doğrusu bildiğimiz cümlenin o meşhur ulus devlet ezberinin bu sefer en son BDP’lilerin açıklamaları üzerine şaak diye internet sitesine konması.
Yanlış anlaşılmasın bu saatten sonra bir darbe olmasından endişelenmiyorum. Tam tersi bizim liberal aydınlarımızın askeriyenin açıklamasına karşı yapılan açıklaması sonrasında Genelkurmay’ın artık iyiden iyiye madara olmasından endişeleniyorum.
Modern endişeliyim be atam!

MarkaLeaks!
Marka konferansı bitti, tartışması bitmiyor. Konferansın bu yıl Kemal Kılıçdaroğlu, Cem Yılmaz, Fatih Altaylı’nın olduğu kısa bir bölümüne davetli olarak katıldım. Bazı eleştirilerim oldu onları da açıkça yazdım. Dün Marka konferansını düzenleyen Ayşegül Yürekli Şengör’den imalar ve iğneleyici sözcüklerle dolu bir mail aldım. Aynı seviyeye inmeyeceğim için bu kısmına değinmeyeceğim. Şengör yazımdaki hataları sıralamış:
“1) MARKA konferansının, bu yıl onuncusu değil on birincisi yapıldı. 2) Marka konferansının açılış fiyatı Şubat 2010’da 860 euro – kapanış fiyatı Aralık 2010’da 1500 euro idi; MARKA 2010’un ücreti hiç 900 dolar olmadı. 3) MARKA konferansını izlediğiniz sırada salonda 1000 değil 1200 kişi vardı.”

‘Daha da gitmem...’
Vahim (!) hatalarımı düzelttikten sonra gelelim asıl üzerinde durmamız gereken önemli konuya. Sanırım şöyle bir yanılgı var: Eyüp Can aynı konferansta konuşmacı olduğu için benim eleştiremeyeceğim düşünülmüş. Yine davetli olarak katılıp ne hakla eleştirebildiğim sorgulanıyor. Sanırım birimizin Sayın Şengör’e ‘yeni medya düzeni’ni anlatan bir sunum yapması gerekiyor. Artık “Genel yayın yönetmeni ne derse o olur”, “Davetli gelen gazeteci övgü yazıları döşenir” zamanlarını geride bıraktık. Benim için içeriği sıradanlaşan Marka konferansı çoktan cazibesini yitirmişti. Dün baktım bana yollanan mektup medya sitelerine sızdırılmış. MarkaLeaks! Sızdırılan mektupta bir satıra dikkatinizi çekmek isterim Şengör bana gönderip daha sonra medya sitelerinde okuduğumuz mektubunda diyor ki, “Ben de sizin gibi, eleştirilerimi çeşitli mecralardan yayabilirdim ama amaçlarımız farklı. Benim amacım sizi rencide etmek, müşteri kitlenizin önünde küçük düşürmek değil.” Sevgili müşterilerim (!), amaçlarımız olsa iyi dünyalarımız farklı… Bu yaklaşımdan sonra, “Marka konferansına daha da gitmem…” Aranızda hâlâ 860 euro ile 1500 euro arasında bir parayı dün HaberTürk’te Teke Tek’te yayımlanan söyleşileri ve diğerlerini canlı seyretmek için verenlere ise diyecek sözüm yok. Onlara akıl fikir açıklığı dilerim.

Türkiye kazandı, Susan Miller kaybetti

Susan Miller güzel attı ama tutturamadı.

İtiraf edeyim, dün biraz huzursuzdum. Efsane Amerikalı astrolog Susan Miller, Melis Alphan’a verdiği söyleşide 21 Aralık için Türkiye’de büyük bir felaket öngörüsünde bulunmuştu.
Dün tedirgin bir mavra ile başımıza neler gelebileceğini merak ettik. Neyse ki tatsız bir şey olmadı. Türkiye kurtulduğuna göre astroloji dünyasında “Susan Miller her şeyi bilir” efsanesini gönül rahatlığı ile gömebiliriz. Allah rahmet eylesin!

Mantıcıdaki fotoğraf
Akşamları bir yerde içki içip (şart değil), eğlendikten sonra geceyi bir işkembecide ya da mantıcıda bitirdiniz diyelim. Arkadaşlarınızla lafa dalmışken kafanızı kaldırdığınızda Türklere has bir duvar dekorasyonu ile karşılaşıyorsunuz.
Mekâna gelen ünlülerin ölümsüzleştiği şahane fotoğraf kareleri. Gecenin bir yarısı muhtemelen eve giderken çektirdikleri için çoğu yorgun, dağınık, berbat haldeler. Bunun bir de Sultanahmet köftecisi gibi bir dosya kâğıdına mekânla ilgili övgüler yazdırılıp çerçeveletildiği versiyonu var. Mekân sahibi önünüze çorbayı koyduktan sonra elinde makinesi ya da kâğıt kalemi ile başınıza dikildiğinde kolaysa reddedin bakalım.
Bugüne kadar bu fotoğraflarla doyasıya dalgamı geçtiğim için bazen sırf bunlara bakmak için bile çorbacıya gitmişliğim var. Dün sabah menemen yediğim mantıcı tavayı önümden alıp fotoğraf makinesini kaldırınca önce dondum kaldım.
Sonra mecburen gülümsedim. Herkes bir gün mantıcı duvarında fotoğraf olma duygusunu tadacakmış.
Neyse ki garson duvardaki sergiyi her 6 ayda bir değiştirdiğini söyledi. E, bu da bir teselli.

 
22 Aralık 2010 - 10:50:01
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.018 2.033
 
 Sterlin
2.363 2.410
 
 Altın
68.42 68.86
 
 IMKB
66218  
 
 
Gazeteciler diplomatları 'yazmayın' diye uyaracak...
 
Gazeteci Sedat Ergin dünyadaki WikiLeaks depreminin ardından “Artık hiçbir şeyin gizli kalmayacağı varsayımıyla hareket ettiğimiz bir döneme gireceğiz, herkes adımını buna göre atacak” diyor. Ergin, ABD gibi bir süper gücün gizli yazışmalarının internete sızmasını ise, “Süper güçler çuvalladığı zaman yaptıkları hatanın büyüklüğü de o kadar büyük oluyor” sözleri ile değerlendiriyor.
 
 
 
 
  Ö. O.’ya, bir aile dostlarının kızının “bekaretini bozduğu ve tecavüz ettiği” iddiasıyla dava açıldı  
 
 
 
  Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı yıldızı Diana Taurasi'de doping testinde yasaklı madde tespit edildiği ortaya çıktı    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app