DOLAR 1.556 - EURO 2.033 - ALTIN 68.86 - IMKB 66218
Cuma 24 ARALIK 2010
BEŞİKTAŞ SON BOMBASINI DA PATLATTI Fenerbahçe Ülker amacına ulaştı Beyazkart'ın süresi 31 aralıkta dolacak Tasarı gündemden kolay çıkmayacak "Füze kalkanı ilişkileri etkilemez" MECLİSTE 'DEMOKRATİK ÖZERKLİK' TARTIŞMASI TBMM spordaki şiddete el attı "Maliye Bakanımızı Avrupa kıskanıyor" Basketbolda 11. Hafta programında değişiklik İşadamları: İzmir'e hakaret havası almadık habertaraf.com
 
 
 
2010 Türk-Çin ilişkisi ve öne çıkanlar
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Demet Akbağ'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Bunu sana kustururlar hoca
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Said-i Kürdi Kürt mü?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Solun hikâyatı sağa rahmet
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt Kemalizmi...
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Diyarbakır’ı nasıl kaçırmışım!
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Google istihbaratçısının ajan komplosu
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kendini yormamalı
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Yafta
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
'Önce Oku, Sonra Öde' modeli öğrenci dostudur
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
İtinayla put kırılır ve de tabu yıkılır
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Öcalan ve derin devlet
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Biz bu vatanı böldürmeyiz
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Erdoğan Kürt diyor, Kılıçdaroğlu diyemiyor, neden?
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Osmanlı korkusu, Osmanlı tuzağı..
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi, Ankara'ya göz kırptı
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Tepkisiz zombi toplum
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Alevilere sorular
 
 
Star
Nasuhi GÜNGÖR
AK Parti’nin Kürtleri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Seçimler yaklaştıkça hava sertleşiyor
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
CHP ve İslam
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu evdeki Mustafa'mdan da olacak!
 
 
Bugün
Toktamış ATEŞ
CHP ve sol
 
 
 
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
 
 
Mucit Erbakan

Ercan AKSOY
[email protected]
 
 
Numan Kurtulmuş’u Saadet’ten göndererek parti içindeki saltanatını devam ettirmeye yönelik büyük bir hamle yapan -yılların bile siyaset sahnesinden uzaklaştıramadığı- Necmettin Erbakan’dan yeni bir inci daha çıktı. Erbakan, Türkiye’ye muazzam hizmetler yapan ve halkın tamamının çok sevdiği Tansu Çiller’i yeniden siyasete döndürmek için harekete geçti.

Saadet Partisi’nin elini ayağını düzelten Kurtulmuş’un “Müslüman”lara yakışmayacak şekilde tehditkâr ve şiddet içerikli yollarla partiden atılmasını sağlayan Erbakan Hoca AKP ile yaptığı yarışı kaybetmenin acısını bir türlü unutamadı. Unutamadı ki bu yaşına ve sağlık durumunun kötülüğüne rağmen partinin kendi çizgisinden çıkmış olmasına dayanamayıp küçük bir darbeyle yeniden Saadet’in başına geçti. Hoca, Erbakan etkisinin yavaş yavaş silinmeye başladığını düşündüğü partisinin dümenini geri alarak ve ailesinden hatırı sayılır düzeyde kişiyi de yönetime sokarak bu parti benimdir dedi.

Fakat Erbakan bununla da yetinecek gibi durmuyor. Biz, partide sembolik bir başkanlık yapacak ve oğlunun bir olgunlaşma döneminin ardından başkan olabilmesinin önünü açacak girişimlerde bulunacak derken galiba Sayın Erbakan bizzat kendi ismi ve cismiyle son bir kez de olsa hükümette bulunma arzusu içinde ki sağda bir seçim ittifakı sağlama yoluna girdi.

Makine mühendisi olan Erbakan Hoca mesleğinin gerektirdiği araştırma ve yeni şeyler ortaya koyma içgüdüsüyle mucitliğini bir kez daha ortaya koydu. Lakin bu yeni buluşundan şu memleketteki kaç vatan evladı memnun kalır orası aşikâr! Sırf öğrencilerinin kurduğu ve yükselttiği Ak Parti hükümetini devirmeden gözlerini kapamamak uğruna Tansu Çiller’i tekrar siyaset arenasına çekmek istemesinin ne anlamı olabilir? Bu girişimin ülke menfaatlerine hayrı dokunabilir mi? Refahyol hükümetinde birlikte çalıştığı Çiller’in kötü ekonomi yönetiminin etkilerini hâlâ hissediyor bu ülke. Tansu Çiller dönemlerinde en iyi gelişme derin devlet faaliyetlerinde olmuş, “başarılı” başbakan aynı zamanda bir pot kırma üstadı olarak tarihte güzel bir yer edinmiş, örtülü ödenek skandalı türünden tarifsiz skandallara imza atmıştır.

Hâl böyleyken Erbakan’ın sırf nefsine yenilerek iktidar yürüyüşüne odaklanıp sağda “büyük” bir birlik için Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, Türkiye Partisi ve Yurt Partisi’ni kendi partisi merkezde olmak suretiyle ittifaka yönlendirmeye çabalamasını akıl almıyor. Yine hâl böyleyken dönüp dolaşıp ülkenin kurtuluşunu kendilerinde ve kendi dönemlerindeki yaşını başını aşmış siyasilerde gören zihniyeti de akıl almıyor.

Süleyman Demirel, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Necmettin Erbakan ve benzerleri. 70 milyonluk ülke bu üç beş kişi dışında politikacı çıkaramıyorsa bağrından, oturup kara kara düşünmeli aynı zamanda da bundan utanç duymalı. Erbakan’ın fikri fiiliyata dönüştüğünde Tansu Çiller’in de meclise girmesiyle AKP’yi dışarıda tutan bir koalisyon oluşur daha sonra DP bölünür ve Mesut Yılmaz bir tarafın, Tansu Çiller başka tarafın başına geçer mi acep? Eski güzel günlerimize döner miyiz acep?

Sağ ya da soldan olsun, güçlü bir oluşum iktidarı denetlemesi ve yapıcı muhalefet anlayışıyla ülkeye katkı sağlaması anlamında demokrasilerde oldukça önem arz eder. Fakat bu oluşumların daha önce sayısız kez ülke yönetme denemesi yapmış ve başarısız olmuş kişilerden meydana gelmesi anlamsızdır. İktidara biz de buradayız diyerek ensesinden ayrılmama, bu yolla vatandaşın hayrına icraatların yapılmasını sağlama amacında olanlar gerçekten bu hayalle yatıp kalkıyorlarsa artık iktidar koltuğu aşklarından feragat etmeli ve aşağıda kalmış olan parlak zihinli lider adaylarının önlerini açmalıdırlar.

Erbakan bir şey icat etti. Fakat en azından sağlam bir muhalefet hedefleyen bu buluş daha ortaya çıkar çıkmaz etrafa nahoş kokular salmaya başladı. Güçlü ve düşünen bir muhalefetin ülkeye zararı değil faydası dokunur anlayışı bir kısım insanı sevindirecekken bu girişim eski tüfeklerin marka bilinirliliklerinden dolayı daha en başından yara aldı.


 
22 Aralık 2010 - 00:24:03
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.018 2.033
 
 Sterlin
2.363 2.410
 
 Altın
68.42 68.86
 
 IMKB
66218  
 
 
Gazeteciler diplomatları 'yazmayın' diye uyaracak...
 
Gazeteci Sedat Ergin dünyadaki WikiLeaks depreminin ardından “Artık hiçbir şeyin gizli kalmayacağı varsayımıyla hareket ettiğimiz bir döneme gireceğiz, herkes adımını buna göre atacak” diyor. Ergin, ABD gibi bir süper gücün gizli yazışmalarının internete sızmasını ise, “Süper güçler çuvalladığı zaman yaptıkları hatanın büyüklüğü de o kadar büyük oluyor” sözleri ile değerlendiriyor.
 
 
 
 
  Ö. O.’ya, bir aile dostlarının kızının “bekaretini bozduğu ve tecavüz ettiği” iddiasıyla dava açıldı  
 
 
 
  Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı yıldızı Diana Taurasi'de doping testinde yasaklı madde tespit edildiği ortaya çıktı    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin