DOLAR 1.507 - EURO 2.015 - ALTIN 67.54 - IMKB 66380
Pazartesi 13 ARALIK 2010
Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı Karşıyaka: 0 - Orduspor: 2 Dışişleri Bakanı Davutoğlu ABD'ye gidiyor Çanakkale Boğazı ulaşıma açıldı Netanyahu: Tazminat yok Wikileaks'e "isimsiz" destek BAŞBAKAN ERDOĞAN: GENE ÇAKTIN Bangladeş'teki işçi gösterileri büyüdü: 4 ölü Balıkçı gemisi battı: 5 ölü, 17 kayıp Erdoğan: Siyasete itibarını iade ettik habertaraf.com
 
 
 
İsrail'le buzlar yangın ateşiyle erir mi?
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Kerkük türküleri öksüz kaldı
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
27 Mayıs kokuları geliyor
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Yumurtalar süngümüz, şemsiyeler miğferimiz...
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Yumurta fikir değildir
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Baro Başkanı, “Kanunu görmezden gelin” derse!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
PKK cemaatten ne istiyor?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Yumurta “darbeci” taş “demokrat” olamaz
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
"Kemalist olmayan" sol nasıl üretilir?
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Tarih tekerrür eder mi?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
"Hicaba Azadlıq"
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
İstanbul polisi nerede hata yaptı?
 
 
Milliyet
Mehveş EVİN
Gülen okulları Hollanda Meclisinde
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
CHP kurultayına doğru
 
 
Star
Şamil TAYYAR
“Tayyip bey haddini aştı”
 
 
Akşam
Serdar AKİNAN
Piç kuruları
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Sünniler Kerbela'nın neresinde?
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Çarşaf liste, nereden nereye?
 
 
 
 
Şamil TAYYAR
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Ahmet KEKEÇ
 
 
 
Neşeli pazar fıkraları

Can ATAKLI
[email protected]
 
 
Yıldırım Tuna’nın fıkralarıyla keyifli ve neşeli pazarlar dilerim

Yağmur

Temel, baloda kız arkadaşı ile dans ederken müthiş sıkışmış. Dansı bitiremiyeceğini anlayınca “Afedersiniz, arabamdan alıp gelmem gereken çok önemli bir şey var, izin verir misiniz?..” diyerek cevabı bile beklemeden ön kapıdan koşarak fırlamış bahçeye ve biraz sonra da ayakkabılarından ceketine kadar sırılsıklam dönmüş salona. “Yağmur mu vardı?” diye sormuş kız, “Yok..” demiş Temel, “Ama acayip rüzgar var..!”

***

Tırtıl

Soru- O iğrenç tırtıllar nasıl olur da harika birer kelebeğe dönüşürler?
Cevap- Ne var bunda şaşıracak? Örneğin bütün genç kızlar güzeldir ama o korkunç cadılar, çirkin kadınlar nasıl oluşuyorlar sizce?

***

Ağaçkakan

Adam pet shop’a girmiş ve “Konuşan papağanınız var mı?” diye sormuş. “Yok” demiş tezgahtar çocuk, “Ama elimizde bir ağaçkakanımız var, sanırım mors alfabesini biliyor olmalı..!”

***

İki horoz

İki horoz “Öğleden sonra ne yapsak ki?” diye konuşuyorlarmış. “Süpermarkete gidelim oğlum” demiş biri, “Oradaki çırılçıplak piliçleri bi göreceksin, üff..!”

***

Goril

İki genç kadın hayvanat bahçesinde dolaşırlarken goril kafesinin önüne gelmişler, iri yarı dev gibi göğsünü yumruklayıp duran gorili gösteren kızlardan biri “Böyle bir erkekle evlenir miydin?” diye sormuş, “Saçmalama..” diye cevap vermiş diğeri, “Ayol bunun beş kuruşu yoktur ki..!”

***

Hayır demek


Hoşlandığı kızla buluştuğu ilk gece karanlık bir köşede ona sarılmak isteyince “Annem bu gece senin teklif edeceğin her şeye hayır dememi tembih etti” demiş kız. “Tamam” demiş oğlan, “Kolumu boynuna dolamamda sakınca var mı?” Kız “Hayır” diye cevap vermiş. “Sonra da seni öpsem kızar mısın?” Kız kıkırdayarak “Hayır” demiş yine. “Çok güzel, bir sorun görünmüyor” demiş oğlan, “Bu şekilde giderek anneni kırmadan rahatlıkla bir yere varabiliriz!”

***

Şarap yılı

Fakir Temel’e büyük ikramiye çıkınca kutlamak için şehrin en lüks restoranına gitmiş ve listeden en pahalı şarabı seçmiş. ”Tercihiniz hangi yıl?” diye sormuş garson, “Saçmalama..” demiş Temel, “On, bilemedin on beş dakika sonra getir işte..!”

***

Hep havladı

Sinirli komşu kapıyı çalıp “Köpeğiniz sabaha kadar tam penceremin altında durmadan havladı” demiş. “Ah bir tanem onu hiç merak etmeyin” demiş köpeğin sahibi, “Bütün gün uyuyup uykusunu alıyor o..!”

***

Dua

- Yemekten önce dua eder misiniz?
- Hayır efendim.. Yemeklerden sonra ederiz.. Annem çok kötü bir aşçıdır da..

***

Asla inanmam

Evin hanımı göz yaşları içinde hizmetçisinin yanına gelip “Oh Mary. Kocamın beni sekreteriyle aldattığını öğrendim” demiş hıçkırarak. “Buna beni asla inandıramazsınız” diye cevap vermiş hizmetçi, “Bunu sırf beni kıskandırıp sinir etmek için söylüyorsunuz..!”

*****

Bunlar da Tikiliks belgeleri

Hepinize müjde! Wikileaks’in gölgesinde kaldığı için dünya tarafından henüz fark edilemeyen Tikiliks belgelerini ilk kez bu köşede yayımlanıyor!

Dünyayı günlerdir sarsan, ancak NASA’nın yaptığı araştırmalarda dünya dışında bir boşlukta yaşadığı zannedilen Türkleri pek de sarsmayan Wikileaks belgelerinin ardından Araştırmacı Soruşturmacı Mizahhaber Ekibi’nden arkadaşımız Cihan Demirci, internet âlemindeki geri dönüşüm kutusunun içine balıklama dalarak Amerika’da Wikileaks’in gölgesinde kalan başka bir belge yumağına, yani TİKİ-LİKS belgelerine ulaştı. (TİKİ: Türkiye İle Kulaktan İletişim)
İşte yüzbinlerce Tiki belgesinin içine elini daldıran arkadaşımızın eline bulaşan ilk belgeler:

* Bu belgelerde en fazla Türklerle ilgili bilgiler olsun. Çünkü anladığımız kadar bu dünyadaki en pişkin, en umursamaz, en boşvermiş insanlar Türkiye’de yaşıyor. Dünya yıkılsa umursamayan bu toplumla ilgili mümkün olduğu kadar çok bilgiyi ortaya dökelim.

* Türkiye neredeyse dünyada en fazla televizyon kanalına sahip olmasına rağmen ilginçtir ki, bu ülkede aslında medya denen şey yok. Türkler medya sözcüğünün başına “Yandaş” sözcüğünü eklemeyi pek seviyor.

* Wikileaks’te Başbakanlarının İsviçre’de 8 ayrı gizli hesabının olduğu yazıldı. Bizce Başbakan’ın gizli hesapları İsviçre’de değil Türkiye’de, çünkü Başbakan’ın Türkiye üzerine gizli hesaplar içinde olduğu ülkedeki eksen kaymasından bile anlaşılıyor!

* Sadece Dışişleri Bakanı değil bunların her şeyi tehlikeli kardeşim. Sıkıysa yaya olarak bir trafik noktasında yeşil ışıkta geçmeye kalkın bakalım! Türkler, binbir gece masalları gibi binbir çeşit ölüm şansına sahip! Sobadan, banyodaki şofbenden sızan gazdan, sele kapılarak, hastanede mikrop kaparak ya da üzerlerine herhangi bir binadan düşen tabeladan ölebiliyorlar!.. Bu ülkede herhangi bir kazadan kaza eseri kurtulan birine ambülans gelmeden vatandaşlar devreye girip onu evirip-çevirip-çekiştirerek oracıkta bir güzel öldürebiliyor!..

* Başbakanları öylesine “katı” bir lider ki, üzerine herhangi bir protesto nedeniyle “yumurta” atılsa yumurtanın bile katı olmasını ister!..

* Türkiye’de eksen kaymasından çok önce toprak kayması yani erozyon vardı. Ülkede yerin altında her taraf fay hattı. Bu fay hatlarının çoğu da kırık ama ne fay hattı kırığı ne toprak kayması Türk insanını ilgilendirmiyor. O yüzden sen bırak eksen kaymasını Türk’ün üzerine bastığı halıyı altından alsan gene fark etmeyecek!..

* Türkler gerçekten çok saf insanlar. Ülkelerinde trilyonlar kazanan ama beş kuruş vergi bile ödemeyen birtakım insanların yeşil saha üzerinde oynadıkları o şeyi “futbol” zannediyorlar. O kadar seyretmelerine rağmen gerçek futbolu Barcelona’nın oynadığından habersizler, çünkü haberlerden çok, özeti bile 1 saat süren o bitmek bilmez yerli dizileri izliyorlar.

* Ülke acayip!.. Karaköy vapur iskelesini batırdılar, hızlı trenleri çarpıştırdılar, son olarak da Haydarpaşa garını yakmayı başardılar! Karayollarından hiç bahsetmeyin oralar zaten her daim kan gölü! Dikkat edin bu yerler hep “yolculukla” ilgili yerler. Belli ki bunların iktidarı “YOLCU” olmayı pek sevmiyor!..

* Giderek bir masala dönüşen Ergenekon’a inanan Türkler bizim ortaya atacağımız belgelere büyük olasılıkla inanmayacaklar çünkü Türklerde “Dış güçler”e karşı sağlam bir düşmanlık var. Oysa bu toplum her suçu dış güçlerin üstüne ata ata, içerde acayip sayıda yerli düşman yarattı hâlâ farkında değil!..

* Türkler asker devletini yıkarak yerine polis devleti kurmakla uğraşıyorlar. Bu nedenle Amerikan polisinden öğrenecekleri çok şey var!.. Ülkede Kasım Paşa’dan başka hiçbir paşa geleceğinden emin değil!.. (Siz Kasımpaşa’nın ligte son sırada olmasına bakmayın!)

* Biz bu belgeleri sızdırıyoruz ama kendi ülkelerindeki güzelliklerden bihaber yaşayan Türkler o güzelim sızma zeytinyağını bile daha yakın zamanda kullanmaya başladılar! Üstelik artık bu ülkede “içki içmek” her anlamda cesaret istediği için içerek sızmak da doğrusu pek kolay değil.

* Türklerde öylesine bir iktidar var ki, ortaya çıkardığımız bu belgelerden sonra bile bu belgelerin asıl sahibi olan ABD yetkililerine zerre kadar bozuk atamaz, kızamaz, öfkelenemez. Türk iktidarının bozuk atacağı, tehdit edeceği, efeleneceği tek yer gene, elde kalan birkaç gazeteyle, birkaç gazeteciyle, ülkenin muhalefet (bile yapamayan) partileridir!..

*****

Milas’ta Cihan Demirci Karikatür Sergisi

İlk karikatürleri 1978 yılında yayımlanmaya başlayan karikatürcü ve mizah yazarı Cihan Demirci karikatürcülüğünün 32. yılı anısına 32 karikatürden oluşan “Hayat Çizgisi” adlı karikatür sergisini dün Muğla’nın Milas ilçesindeki Turhan Selçuk Karikatürlü Ev‘de açtı. Sergi 31 Aralık tarihine dek açık kalacak...
Karikatüre 15 yaşında Gırgır dergisinde Oğuz Aral’ın yanında başlayan Cihan Demirci son 25 yılda 38 kitap yayımladı, 12 karikatür sergisi açtı.

*****

Gani Yıldız’dan

* Son dakika... Şehirlerimize yumurta kalkanları kuruluyor ve iktidar, tehdit olarak herhangi bir üniversitenin adının geçmemesini kabul etti.

* Burhan Kuzu’ya göre 68 kuşağı bu ülkenin başına bela olmuş. Söylediklerine bakılırsa yumurtanın fazlası da başa bela oluyor.

* Et ve domatesten sonra, fiyat rekoru kırma sırası yumurtaya gelmiş olabilir!

* İstanbul için yağmur duası: Allahım, sadece barajların üzerine yağdır ki binlerce altyapısız binanın yerine barajlara su dolsun!

 
12 Aralık 2010 - 10:32:10
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.497
1.507
 
 Euro
2.000 2.015
 
 Sterlin
2.352 2.400
 
 Altın
66.88 67.54
 
 IMKB
66380  
 
 
Bu kafayla CHP'nin değişmesi çok zor...
 
CHP'de değişimi gerçekleştirecek siyasi cesaret olmadığını ifade eden Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Mümtazer Türköne, ikinci eksiğin ise teori ve fikir olduğunu söyledi.
 
 
 
 
  İşte listeye göre 2010'da Türkiye'de en çok Google'lanan diziler...  
 
 
 
  Bekir Coşkun bile asırlık gazetenin hantallaşan tirajını yükseltemedi! Peki ne olacak bu Cumhuriyet'in hali?    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


mospet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin