DOLAR 1.509 - EURO 1.991 - ALTIN 66.83 - IMKB 64965
Cuma 10 ARALIK 2010
Temizöz'e: Ağabeyimi öldürsen şikayet etmem BDP'den "öğrencilere işkence" iddiası Baykal ve Sav ile yarın görüşecek Sincan'da cami inşaatı çöktü: 5 yaralı Arıtman 'Trabzon'da kadınlar satılıyor' dedi mi İsrail, Avrupalı liderleri çileden çıkardı Otomobil sel sularına kapıldı: 1 ölü, 2 kayıp 8 aylık bebeğini terminale bırakıp kaçtı Maltepe metrosunda yangın paniği Davutoğlu: Bu havzada vizeler kalkmalı habertaraf.com
 
 
 
AP Raportörü 'Yeni anayasa' dedi
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
WikiLeaks
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İbn Rüşd'ün vefat yıldönümü
 
 
 
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Davutoğlu onu dedi mi?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Haksızlık yapmışsın Nuh Gönültaş!
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Sağcılaşmak, AK Parti ve şiddet meselesi...
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
RTE’ye karşı KK dersem ne yapacaksın?
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Yumurta mı dayaktan çıkmıştır, dayak mı yumurtadan?
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Ermeniler olmasaydı, İstanbul İstanbul olur muydu?
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
19 yaşını hatırlamak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Türkiye -İsrail ilişkileri nereye?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Sol Kemalistlerin olduğu her yerde postal sesi duyulur
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Batılılaşma ve Türkiye
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
"Masum öğrenci gösterisi" ne demek?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Daha sıkı dövün, bakın bir daha yapıyorlar mı (!)
 
 
Yeni Akit
Merve KAVAKÇI İSLAM
''Yaptığınız faşizmdir!''
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Mahir Çayan, Cengiz Çandar ve ben 68'de...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Gülen’in Öcalan’a cevabı ne olabilir?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Yeni Şafak gazetesine isyanımdır!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Bahçeli’nin iktidar formülü
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Öcalan ve Gülen
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Cengiz ÇANDAR
 
Salih TUNA
 
Gülay GÖKTÜRK
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Kılıçdaroğlu’nun “namus” sınavı

Mustafa KARAALİOĞLU
[email protected]
 
 
O zaman Yeni Şafak’ın yönetmeniydim. CHP Genel Başkanı Baykal artık birer çamur ve karalama seanslarına dönen parti grup toplantısında çıkıp aralarında Yeni Şafak’ın da bulunduğu bazı gazete ve televizyonlara para aktarıldığını söylemişti. İddiasının kaynağı da 28 Şubat’ın İstanbul Valisi olan ve herhalde Türk idare tarihine bir acı tebessüm olarak geçecek, adı anılmaya değmez zatın 1999 yılında iktidarına yaranmak için yazdığı bir paçavraydı. Dedikodu bile değil paçavra; çünkü özellikle bir amaca matuf olarak masa başında uydurulmuştu.

2007 yılında, tam 8 yıl sonra Baykal bu yalanı Meclis’e taşıdı. Bir tek delil kırıntısı olmaksızın, sanki doğruymuş gibi, sanki kesinleşmiş gibi...

Mide bulandırıcıydı... Bugün Başbakan Erdoğan’ın İsviçre’de 8 hesap yalanı karşısında hissettiklerini o gün yaşamıştık. Olmayan, olması akla ve mantığa da aykırı olan bir yalan karşısında muhatabınıza “ispatlarsan biz, ispatlamazsan sen namussuzsun” demekten başka ne yapabilirsiniz!

Öyle de yaptık. Gazete, ertesi gün “Para alan da iddiasını ispatlamayan da ahlaksızdır” manşetiyle çıkmıştı.

Böyle bir meydan okumayla karşı karşıya kalan lider ne yapar? En azından bir kelime cevap verir değil mi?

Baykal’ın böyle bir derdi olmazdı. Haftalar geçti tek bir ses çıkmadı, iftiracı sesini çıkaramadı, iftira da hak ettiği gibi çöpe gitti.

Öyle sanıyordum...

CHP’nin etiketi “yeni”, ruhu ve kafası “eski” Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu yalanı çöpten çıkarıp bir kez daha dillendirdi. Gazete gereken cevabı vermiş, daha fazlasına gerek yok ama buradan bir yere gelmek istiyorum.

Malum, Kemal Kılıçdaroğlu bir başarı öyküsünden gelmemektedir. Geçmişinde ne politik ne de bürokratik bir başarı vardır. Türkiye’nin bugün ulaştığı başarı ve performans kriterleri geçerli olsa uzun yıllar işgal ettiği SSK Genel Müdürlüğü koltuğunda da en fazla birkaç ay kalabilirdi. Şu kadarını söyleyelim ülkenin temel ekonomik sorunlarından birisi olan “sosyal güvenlik kara deliği” olarak sloganlaşan sorumsuz açıklar Kılıçdaroğlu’nun görev yaptığı dönemde oluşmuştu.

Kemal Kılaçdaroğlu’nun bu başarısız kariyerindeki tek pozitif unsur, yolsuzluklar karşısında gösterdiği girişken tavırdı. Kamuoyu da onun bu çabasını takdir etti. Eline geçirip, ekran karşısında salladığı her belgenin bir gerçekliğe tekabül ettiği kanaati, basının da yardımıyla oluştu.

İtiraf edeyim, geçmişte, gösterdiği bu çabalara değer veren biri olarak kendimi kandırılmış hissediyorum. Şimdi geriye dönüp bütün o yolsuzlukla mücadele kariyerinin sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. Sadece bu hafta içinde kamuoyunun karşısına çıkıp attığı iftiralara bakarak, geçmişte Kılıçdaroğlu’nun hedefi olan herkesin haksızlığa uğramış olabileceğine inanıyorum. Hepsinin toplum vicdanında “yeniden yargılanma” hakkı doğmuştur.

Dahası... Medya olarak hepimiz, Kılıçdaroğlu’nun sunduğu belgeler üzerinden acaba kaç kişinin haysiyetiyle oynadık, düşünmek bile istemiyorum.

Basit, sinsi bir dedikoduya dayanarak ülkenin başbakanına en ağır hakaretleri yapabilen, aşağılık bir yalana dayanarak ülkenin yüz akı basın-yayın kuruluşlarını karalamaya cesaret edebilen bir politikacının sözlerine güvenmek artık zordur.

Bu mudur Kılıçdaroğlu’nun yolsuzlukla mücadele ahlakı? Kalsın o mücadele...

Kalsın da kimse, belgesiz, bilgisiz, sabit fikirli, ön yargılı, ideolojik bir militanlığı yolsuzlukla mücadele olarak yutturmaya kalkmasın.

Yeni Şafak dün manşetinde 3 yıl sonra tekrar meydan okuyarak, “Para alan da veren de iddiasını ispatlamayan da namussuzdur” diyor. Kılıçdaroğlu’nun namusunu masa üzerine koyan bu restleşmenin sonucunu merakla bekleyeceğim ve takip edeceğim.

Bu, CHP Genel Başkanı’nın sadece ahlak ve namus değil aynı zamanda kariyer sınavıdır da.

Bakalım bu namus sınavını verebilecek mi? Yoksa basit bir polemik için her yalana, her dedikoduya müracaat edebilen “Eski Türkiye” siyasetçisi pişkinliğiyle başını kuma mı gömecek? İzleyeceğiz, göreceğiz...

 
9 Aralık 2010 - 11:57:48
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.499
1.509
 
 Euro
1.976 1.991
 
 Sterlin
2.350 2.400
 
 Altın
66.28 66.83
 
 IMKB
64965  
 
 
Çok işkence gördüm ama en ağırı......
 
Babasını son bir kez görmek için Türkiye'ye gelince tutuklanan yazar Doğan Akhanlı, süreci anlattı.
 
 
 
 
  Kanal A'da 46 kişinin işine son verildi! Reklam gelirlerinin azaldığı belirtilen kanalda idare çareyi işten eleman çıkartmakta buldu.  
 
 
 
  Şarkıcı Ebru Gündeş, Ahmet Kaya hayranlarından gelen tepkiler üzerine Stockholm'de vereceği konserini iptal etti.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app