DOLAR 1.506 - EURO 1.992 - ALTIN 66.94 - IMKB 64965
Cuma 10 ARALIK 2010
Temizöz'e: Ağabeyimi öldürsen şikayet etmem BDP'den "öğrencilere işkence" iddiası Baykal ve Sav ile yarın görüşecek Sincan'da cami inşaatı çöktü: 5 yaralı Arıtman 'Trabzon'da kadınlar satılıyor' dedi mi İsrail, Avrupalı liderleri çileden çıkardı Otomobil sel sularına kapıldı: 1 ölü, 2 kayıp 8 aylık bebeğini terminale bırakıp kaçtı Maltepe metrosunda yangın paniği Davutoğlu: Bu havzada vizeler kalkmalı habertaraf.com
 
 
 
AP Raportörü 'Yeni anayasa' dedi
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
WikiLeaks
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İbn Rüşd'ün vefat yıldönümü
 
 
 
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Davutoğlu onu dedi mi?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Haksızlık yapmışsın Nuh Gönültaş!
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Sağcılaşmak, AK Parti ve şiddet meselesi...
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
RTE’ye karşı KK dersem ne yapacaksın?
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Yumurta mı dayaktan çıkmıştır, dayak mı yumurtadan?
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Ermeniler olmasaydı, İstanbul İstanbul olur muydu?
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
19 yaşını hatırlamak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Türkiye -İsrail ilişkileri nereye?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Sol Kemalistlerin olduğu her yerde postal sesi duyulur
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Batılılaşma ve Türkiye
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
"Masum öğrenci gösterisi" ne demek?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Daha sıkı dövün, bakın bir daha yapıyorlar mı (!)
 
 
Yeni Akit
Merve KAVAKÇI İSLAM
''Yaptığınız faşizmdir!''
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Mahir Çayan, Cengiz Çandar ve ben 68'de...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Gülen’in Öcalan’a cevabı ne olabilir?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Yeni Şafak gazetesine isyanımdır!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Bahçeli’nin iktidar formülü
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Öcalan ve Gülen
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Cengiz ÇANDAR
 
Salih TUNA
 
Gülay GÖKTÜRK
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Sen de mi Murat?

Akif BEKİ
[email protected]
 
 
Bence kimseyi alıp Murat'ı vermeyelim. Yazarları takasa sokarak medyada bir mübadele dönemi başlatmayalım sonra.

Bakmayın, aslında tanıdığım Murat iyi bir Ankara temsilcisidir. Haberim yokken hızlı okuma kursuna gitmiş olmalı, yoksa okuduğunu anlardı eskiden. Bir de bonservisim her nasılsa eline geçmiş galiba, beni verip başkasını almaktan söz ediyor. Hayret, bu futbol olayı, transfer işlerine filan fazla mı kaptırdı acaba kendini?
Gerçi coşmaya hazır mahalle tribünlerini selamlamadan önce yapmalıydı ama öğrenmenin yaşı olmaz derler. Dostluğumuza binaen iki öneride bulunuyorum Murat’a. Birincisi, yazımı tekrar ve sindire sindire okuması. İkincisi, CNN Türk’ten o iki öğrenci arkadaşın seslerini bulup dinlemesi.
O zaman fark edecek ki, Dolmabahçe ofisine temsilci gönderme talepleri geri çevrilen arkadaşlar, bunun üzerine ‘toplantıya yürüme’ kararı alıp harekete geçmişler. Ben onların temsilci gönderme taleplerini şaşkınlıkla ‘toplantı basma’ girişimi olarak algılamamışım. Yanlışlığı bende aramasın yani.

Evet basacaklarmış
‘Toplantıya yürümek’ ne demekse artık. Ben ‘toplantıyı basmak’ olarak değerlendirdim. Başka bir manaya daha geliyorsa onu da bize izah ediversin bir zahmet. Protestocu arkadaşların seslerini duyurmaktan başka ne yapmaya çalıştıklarını kavramış oluruz bu vesileyle.
Fikrimi beyan etmeme izin vermesine gelince, hiç şüphesiz, tarafıma bahşedilmiş emsalsiz bir lütuf. Özellikle yumurta atmayı, kaba kuvvete başvurmayı ifade özgürlüğü kapsamında gören bir kafa için, eleştirel bir yazıya karşı hayli cömert bir davranış. Ne kadar teşekkür etsem az. Medyun-u şükranım bizim Murat’a. Murat dediysem, müesseseye yeni patron ya da yayın yönetmeni geldi sanmayın. Radikal’in Ankara Temsilcisi Murat Yetkin’den bahsediyorum.
Rüfekası görünen diğer arkadaşların gerek konvansiyonel gerekse dijital mecralardan gönderdikleri okkalı selamların tamamını da aldım, kabul ettim. Aynen iade ediyorum cemi cümlesine. Ve aleyküm selam!
Şiddet gösterisini, taşkınlıkları asla demokratik protesto saymıyorum. Bir değil, bin kere linç edilsem de caymam bu fikrimden. Başını örten de açan da yapsa, sağcı da olsa solcu da imam hatipli de kolejli de olsa ayırmam. Şiddet şiddettir ve ben buna karşıyım.
Polisin müdahale yöntemini, aşırı güç kullanımını tasvip etmiyorum elbette. Kolluğun yanlış tatbikatını her zaman tartışır ve eleştiririm. Dolmabahçe’deki eyleme müdahalenin iyi yönetilmediği de aşikâr. Önceki gün yazımda açık seçik belirttim bunu. Fakat madem bazıları saptırdı söylediklerimi, ben de estirdikleri teröre teslim olmuyorum. Ne yazdıysam odur. Halep oradaysa, yazım da arşivde duruyor.

Ne vicdan ama!
Sırf böyle düşündüğüm için, atılan dayağa ortak ediliyorum. Zoruma gitmiyor yine de. Fakat maruz kaldığım kampanyanın gerekçesine ‘vicdan’ demiyorlar mı, işte o dokunuyor kanıma. “Fikr-i sabitle tek bir zaviyeden bakmayalım fotoğrafa” dedim diye ben vicdansız, siz vicdanlı oluyorsunuz şimdi, öyle mi? Hüseyin Çelik, Cemil Çiçek ve Beşir Atalay gibi AK Parti’nin önemli isimlerine yaslıyor sırtını Murat. Sözlerini tevil yoluyla kullanışlı hale getirme pahasına hem de. Ona da eyvallah, benim sırtım açıkta kalsın.
Yetmemiş, yandaş olarak yaftalanan kimi gazete ve kalemleri de yanına alıp çıkmış karşıma. Bence mahzuru yok, onlar da Murat’tan yana olsun. Alın size ideal tablo; iktidar sahipleri benim değil de Murat gibi düşünüyor ya. Ben de gurur duyuyorum bundan, o da. E, ne mutlu ikimize de o halde.
İyi bir Ankara temsilcisinin bütün meziyetlerine Murat’ın sahip olduğunu söylemiştim baştan, değil mi?
Bence kimseyi alıp Murat’ı vermeyelim. Yerinde dursun, işine gücüne baksın. Yazarları takasa sokarak medyada bir mübadele dönemi başlatmayalım sonra.

 
9 Aralık 2010 - 11:43:45
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.496
1.506
 
 Euro
1.977 1.992
 
 Sterlin
2.350 2.400
 
 Altın
66.50 66.94
 
 IMKB
64965  
 
 
Çok işkence gördüm ama en ağırı......
 
Babasını son bir kez görmek için Türkiye'ye gelince tutuklanan yazar Doğan Akhanlı, süreci anlattı.
 
 
 
 
  Kanal A'da 46 kişinin işine son verildi! Reklam gelirlerinin azaldığı belirtilen kanalda idare çareyi işten eleman çıkartmakta buldu.  
 
 
 
  Şarkıcı Ebru Gündeş, Ahmet Kaya hayranlarından gelen tepkiler üzerine Stockholm'de vereceği konserini iptal etti.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app