DOLAR 1.475 - EURO 1.974 - ALTIN 65.24 - IMKB 67148
Perşembe 25 KASIM 2010
Wikileaks belgelerinde Türkiye bombası Gül. Normalleşme süreci için devam edeceğiz Oana'nın yeni başkanı bengi ''Balyoz''da talimatla ifade verdiler "Mürekkep yaşının tespiti" sorulacak YÖK için yeniden yapılanma kararı Üniversite olayında tutuklu sayısı 12 oldu Galatasaray Kulübü'nden açıklama Bursaspor Başkanı Yazıcı son noktayı koydu Şehit Er'in cenazesi toprağa verildi habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'de başörtüsü neden takılıyor?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Köpeğin tasması
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Alparslan Türkeş'in doğum günü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ve Hilmi ve Orhan ve İsmet
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Beyazların sitesine AK Parti neden giremiyor?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Türkiye nereye doğru gidiyor?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Hiç davet edilmemeliydi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Naipaul cehaleti ve hassasiyet faşizmi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Biraz da emretme komutanım!
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Başlarken
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Âleme verir talkını, kendi yutar salkımı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asker, hizaya gel CHP sen de!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi sırt dönünce her şey değişti...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İşte budur
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Asıl kölelik şehevî çıplaklıktır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Generaller de insandır
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Ey siyasiler, Twitter tek yönlü iletişim ortamı değildir...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir tecavüzcü olarak Hıncal Uluç
 
 
Yeni Şafak
Osman ÖZSOY
Bir rica ve dilerim son defa...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Erdoğan Lübnan’da niye bu kadar popüler?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Yandaş medya”dan korkuyor mu?..
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Aliya RAHTE
 
Ruşen ÇAKIR
 
 
 
Bu kez Başbakan ile aynı fikirdeyim

Mehmet Yakup YILMAZ
[email protected]
 
 
BU köşede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sıkça eleştiriyorum. Ama bu kez hakkını teslim etmem gerek, kendisi ile okullarda başlatılan Fatih Projesi ile ilgili olarak aynı fikirdeyim.

Üç yılda tamamlanacak proje ile her öğrenci bilgisayarlı bir sınıfta eğitim görecek, 570 bin dersliğe dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı, internet bağlantısı ve akıllı tahta sağlanacak.
Bu işi önemsiyorum ve destekliyorum. Hatta keşke olanak olsa da bu süre üç yıldan daha kısa zamana indirilebilse.
Başbakan, bu projeye FATİH adını uygun görmüş. Eğitimde “fırsatları arttırma ve teknolojiyi iyileştirme hareketi”nin ilk harflerinden oluşuyor.
Biraz zorlama bir isim belki ama bu ismin neden eleştirildiğini anlayamıyorum.
Fatih, utanacağımız bir padişah değildi. Tam tersine tarihimizde çok önemli yeri olan bir kişilikti.
Zamanının devrimci hükümdarlarından biriydi ve bir siyasi iktidarın da böylesine bir projeye kendi siyasi eğilimlerinden etkilenen bir isim koymasında da bir sakınca görmüyorum.
İleride başka iktidarlar da böyle işler yaptıkları vakit, ona kendi siyasi tercihlerini yansıtacak isimler koyabilirler, onun da bir sakıncasını görmüyorum.
Benim bu proje ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bir uyarım olacak. O da bu bilgisayarların sadece “ders için” kullanılmamasını sağlamaktır.
Çocuklar kuşkusuz aşırılığa kaçmayacak şekilde bu bilgisayarlarla oyun da oynayabilmeliler ki cihaza olan alışkanlıkları artsın, cihazı soğuk bir ders aracı olarak görmesinler, onu sevip benimseyebilsinler.
Bizim eğitim sistemimiz, çocukların eğlenmesinden ve oyun oynamasından rahatsız olur, kendi öğrencilik yıllarımızdan da bunu biliyoruz. Bu üç yıllık süre içinde bu sistemin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin de böyle bir zihniyet devriminden geçmesi gerekiyor.
Bakanlık bu konunun üzerinde de önemle durmalı.

Adalet sistemimizin temel sorunu

BAZEN kendimi hep aynı şeyi yazarken buluyorum. Bu da öyle bir yazı: Türkiye’de adli sistemimiz, kanunları özgürlükleri genişletmek yönünde kullanmıyorlar. Savcılar iddianamelerini yazarken, mahkemeler kararlarını verirken ülkenin içinde bulunduğu gelişmişlik düzeyini, çağdaş demokrasinin gereklerini, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin özgürlükleri genişletici içtihatlarını dikkate almıyorlar.
2008 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki akademik yılın açılış töreninde Başbakan’ı pankartlar ve sloganlarla protesto eden ve “ücretsiz eğitim” hakkı da dahil bazı haklar talep eden öğrencilere verilen son ceza bunun bir örneği.
18 öğrenci, bu “suç” nedeniyle 15’er ay hapis cezasına çarptırıldılar. Eğer beş yıl içinde “aynı suçu” bir daha işlemezlerse hapisten kurtulacaklar, “aynı suçu” bir kez daha işlerlerse hem o suçun cezasını hem de bu cezayı çekecekler.
Ve bu Avrupa Birliği yolunda ilerlemeye çalıştığı iddia edilen bir ülkede cereyan edecek!
Bakın bakalım hangi Avrupa ülkesinde, bu tür protestolara böyle cezalar verilebiliyor.
Mesele sadece kanunların ne yazdığı ile ilgili değildir.
Siyasi iktidar, demokratikleşme yolundaki söylediklerinde samimi ise elbette bu kanunları da çağdaş demokrasi anlayışına uygun hale getirmelidir.
Ama yargıçlar ve savcılar da ellerindeki kanunları, o kanunlar ne kadar katı olursa olsun özgürlükleri genişleten bir şekilde yorumlayabilirler, bu hakka sahipler ama kullanmıyorlar.
Referandum tartışmaları sırasında da yazmıştım, yine yazayım: Türkiye’de adalet sisteminin temel sorunu HSYK’nın biçiminden önce budur!

Yıllar aynı hızla geçip gidiyor

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Eğitimde FATİH Projesi’nin açıklandığı toplantıda “Batılı çocuklar bilgisayarlı eğitim görürken, bizde kılık kıyafetle uğraşıldı. Böyle kaybettik yıllarımızı” dedi.
Böylece geçmiş iktidarlara eğitim sistemi ile ilgili bir eleştiri de getirmiş oluyor.
Kusura bakmasın ama aynı eleştiriyi kendisi için de söyleyebiliriz.
Sekiz yıldır tek başına iktidarda olan bir parti var ve o da ne yazık ki kafayı yine aynı meseleye taktığı için eğitim sistemimizin asıl sorununu çözmek için hiçbir adım atamadı.
Türkiye’de lise eğitimi tam anlamıyla iflas etmiş durumda.
Eğitimin kalitesi kötü, çocuklar getirilip üniversite kapısına yığılıyorlar ve talihli olan üniversiteye giriyor, olmayan sokakta hiçbir beceri kazanmamış bir halde kalakalıyor.
Sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman sorununu çözebilecek meslek eğitimi önemsenmiyor, meslek eğitiminin geliştirilip modernleştirilmesi için hiçbir çaba yok.
Hükümetin “meslek liselerinin sorunlarından” anladığı tek şey imam hatiplerin durumu!
Tabii bir de şimdi ilköğretim ve liselerde de türban serbest kalacak mı sorusu var.
Yani Başbakan da eleştirdiği iktidarlardan farklı bir durumda değil.
O da kimin hangi okula gideceğiyle, kimin nasıl giyineceğiyle meşgul ve bu nedenle de sorunun büyüğü çözülemeden öylece duruyor.
Başbakan “kaybolan yılları” geri kazanmak istiyorsa, hazır elinde iktidar çoğunluğu da varken bu soruna el atmalı.
Yoksa yıllar aynı hızla geçip gitmeye devam ediyor!

 
24 Kasım 2010 - 10:57:24
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.465
1.475
 
 Euro
1.959 1.974
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
64.69 65.24
 
 IMKB
67148  
 
 
İHL Sözlük sizi davet ediyor!...
 
İHL Sözlük'te ne var ne yok? Amaçları ne? Nasıl oluşuyor bu sözlük? Genç yönetici 'Zaman Lık' ile konuştuk.
 
 
 
 
  Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya diziyle yollarını ayırıyor. Geçen haftalarda Kaya, Şafak Sezer ile tartışma yaşamıştı.  
 
 
 
  Okan Bayülgen; mimar Seyhan Özdemir'i oturduğu apartmanın karşısına bina yaptırdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu'na şikayet etti. Bununla da yetinmeyip onu 'Disko Kralı'nın skeçlerinde tiye aldı!    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottywayMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app