DOLAR 1.477 - EURO 1.972 - ALTIN 65.24 - IMKB 66740
Perşembe 25 KASIM 2010
Enflasyon beklentisi yüzde 8,10'da kaldı Genelkurmay: Yargı süreci devam ediyor Uzun namlulu silahlarla saldırı: 2 ölü 6 yaralı Semih'li Celtics, New Jersey Nets'i yendi Bank Asya 1. Lig'de son 3 haftanın programı Yüzde 4+4 hedefli asgari ücret pazarlığı başlıyor Türkiye dünyanın 15'inci büyük ekonomisi Erdoğan, Lübnan'da Arapça konuştu Halaçoğlu: Kafkasya'da istikrar sağlanabilir Cumhurbaşkanı Gül Bern'de habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'de başörtüsü neden takılıyor?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Köpeğin tasması
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Alparslan Türkeş'in doğum günü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ve Hilmi ve Orhan ve İsmet
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Beyazların sitesine AK Parti neden giremiyor?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Türkiye nereye doğru gidiyor?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Hiç davet edilmemeliydi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Naipaul cehaleti ve hassasiyet faşizmi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Biraz da emretme komutanım!
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Başlarken
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Âleme verir talkını, kendi yutar salkımı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asker, hizaya gel CHP sen de!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi sırt dönünce her şey değişti...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İşte budur
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Asıl kölelik şehevî çıplaklıktır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Generaller de insandır
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Ey siyasiler, Twitter tek yönlü iletişim ortamı değildir...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir tecavüzcü olarak Hıncal Uluç
 
 
Yeni Şafak
Osman ÖZSOY
Bir rica ve dilerim son defa...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Erdoğan Lübnan’da niye bu kadar popüler?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Yandaş medya”dan korkuyor mu?..
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Aliya RAHTE
 
Ruşen ÇAKIR
 
 
 
Bir Türk siyaset panzeri: RTE

Cüneyt ÖZDEMİR
 
 
RTE, Türk siyasetinin her türlü deneyimi ve teçhizatıyla donatılmış bir siyaset panzeri.

Bir kitap okudum inancım pekişti. Türkiye’de bütün politikacıların ve liderlerin ikinci işidir siyaset. Biri hariç. Recep Tayyip Erdoğan yola siyaset yapmak için çıkmıştır. Profesyonel bir siyasetçidir. Başbakanlığı hatta başkanlığı daha ilk günlerde planlamış, inanmış ve hareket etmiştir. Gençlik kollarına girişi de evliliği de hep bu mücadelenin emrinde gelişmiştir. Erdoğan’ı yakından tanıyan arkadaşı Burhan Metin’in iddiasına göre, “İki Erdoğan vardır. İlki insancıl olanıysa ikincisi pragmatik olanıdır. Pragmatik Erdoğan kesiştiği, temsil ettiği kitleden faydacı bir alana doğru gider.” Tayyip Erdoğan özellikle % 42’lik bir kitle için hâlâ ‘gizli ajandası’ olan bir liderdir. Oysa ‘Bir Liderin Doğuşu’ kitabına baktığınızda, yakın çevresinin onu çok daha adanmış bir siyasi lider olarak gördüğünü fark ediyorsunuz.
Kitap bir biyografi değil. Daha çok anıların anlatıldığı bir Erdoğan güzellemesi... Sakıncası yok. Türkiye’yi yöneten bir ismin etrafındaki ruh hali hakkında ipuçları almak için önemli bir kaynak. Bu kitaba göre Erdoğan gerçek bir içki düşmanı. İçkiden ve içki içen insanlardan neredeyse tiksintiyle bahsediliyor. Yıllarca İstanbul’u yönetmiş bir ismin çevresindeki isimler o yıllarda yalı sahiplerini de kendilerine düşman olarak görüyorlar. Neyse ki Boğaz’dan çok sular aktı da yalılar artık el değiştiriyor! 1992 yılında RP il kongresinde Erbakan’a karşı aday olabileceği iddilarına karşı Erdoğan, “Bu fitne çok ciddi” diyecek kadar inançlı! “Hocamızla benim asla mukayese edilemeyeceğim ve hatta benim bu anlamda yeterli olmadığımı ifade etmekten çekinmeyin” diyebilecek kadar Makyevelist!
Aynı zamanda yerel belediyelerde farklı ‘seçime hazırlık’ taktikleri geliştirecek kadar kurnaz ve stratejist.
Nabi Avcı’ya göre bir senaryo çizildiğinde kendi üzerine düşen rolü çok iyi oynayabilecek, adapte olabilecek kadar uyumlu. Meydan okuyacağı yerleri çok iyi biliyor. Mesela yükselişi sırasında Koç’larla üniversite konusunda ikileme düşüyor, sessiz kalıyor. Oysa Mutafa Süzer’in veya Cem Uzan’ın para yardımlarına yüz çevirebiliyor. Bunları yaparken Cüneyt Zapsu’dan TÜSİAD üyeleriyle tanıştırmasını isteyecek kadar sisteme girmek istiyor.

Gönlü açık, karizmatik...
Aynı partiden kara çarşaflıyı Beyoğlu’na giden konvoya koymayacak kadar akıllı. Etrafındakiler burun kıvırırken çöpten toplanan pidelerle iftar açan gecekondu sofrasına iştahla çökebilecek kadar gönlü açık. Hiçbir şey olmadığı günlerde dünya liderleriyle görüşebilmesinin getirdiği karizma da var, cezaevinde yatma tecrübesi de...
Neyi desteklediğinizi ya da neye karşı olduğunuzu bilmekte fayda var. RTE; Türk siyasetinin her türlü deneyimi ve teçhizatıyla donatılmış, gerçek bir siyaset panzeri...

Aptallığın Kurban Bayramı

Ardı ardına 5 karakol basılsaydı ve her karakolda 15 asker şehit olsaydı ulusal yas ilan ederdik. Bir alışveriş merkezine bomba konulsaydı ve 100’ün üzerinde ölü, 800 yaralı haberini alsaydık bayramımız zehir olurdu. Karadeniz’de bir yolcu gemisi batsa ve 160 vatandaşımız ölse yüreğimize bir ateş düşerdi. Hiçbiri olmadı. Milletçe 9 günlük bir tatile gittik. Ve 160’ımız ölü, 800’ümüz yaralı geri döndük. Hayatın normal akışının içinde görüyoruz bu ölümleri. Hepimizin ‘kader’ gibi tepkisiz kaldığı bu kazalar bir kader değildi.
Bu ölümlerin hesabını ‘eğitim şart’ klişesine yükleyemezsiniz. Karayolları Genel Müdürü, 250 kazadan kaç tanesinin yol hatası yüzünden meydana geldiğini açıklamak zorundadır. Emniyet Genel Müdürü bir parça mesleki sorumluluğu varsa bayram için aldığı ‘özel’ önlemleri anlatmalıdır. Ulaştırma Bakanı bugün susacaksa ne zaman konuşacak? Ve en önemlisi Başbakan...
Neredesiniz Sayın Başbakan? Kimse kimseye hesap vermiyor... Kimsesiz bir sorumsuzluk!
Bu trafik kazaları ‘kader’ değildi. Sistemli bir cinayetti. Bu cinayetler karşısında sessizlik suçtur. Buna dur demeliyiz. Topyekûn tedbirlerle bu kazaların en az yarısını önleyebilirdik. Biraz önce saydığım yöneticiler ve diğer suskun bürokratlar ve siyasetçiler. Bayram trafiğinde kazalarda ölen insanların elleri, mahşerde umursamazlığınızın yakasında olacak.

Breh breh, Ertekin ruhsatlı çıktı!

Basit bir soru sormuştum: “Ortaköy’deki Ertekin’in yeri ruhsatlı mı, değil mi?” Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal aradı “Ertekin’in yeri ruhsatlı ve o gördüklerin, brandalarla kapatılmış alan, tabelalar çirkin ama o da ruhsata aykırı değil” dedi. Ortaköy’ün bağlı olduğu Beşiktaş’ın Belediye Başkanı böyle diyorsa söyleyecek sözüm yok. Demek kabahat bende! Hemen bir gözcüden randevu aldım, gidiyorum. Sonra da ver elini Ertekin!

Howard Roark olsaydı Sinan Çetin’e kızardı


Sinan Çetin işbilir bir reklamcı ama aynı zamanda idealist bir yayıncı. Yayınevinde Ayn Rand’in başta ‘Atlas Vazgeçti’ olmak üzere pek çok yaratıcı eserini basıyor. Sinan Çetin’in Ali Ağaoğlu toplu konut reklamlarında oynamasına Atlas Vazgeçti’nin prensipli mimar karakteri Howard Roark görse ne derdi acaba? Zira Howard Roark kitapta bir toplu konut projesinin çirkinliğine tahammül edemeyip havaya uçurur ve yargılanır. Daha da ilginci, suçsuz bulunup beraat eder. Aman Ali Ağaoğlu dikkat!

 
23 Kasım 2010 - 09:55:45
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.467
1.477
 
 Euro
1.957 1.972
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
64.69 65.24
 
 IMKB
66740  
 
 
İHL Sözlük sizi davet ediyor!...
 
İHL Sözlük'te ne var ne yok? Amaçları ne? Nasıl oluşuyor bu sözlük? Genç yönetici 'Zaman Lık' ile konuştuk.
 
 
 
 
  Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya diziyle yollarını ayırıyor. Geçen haftalarda Kaya, Şafak Sezer ile tartışma yaşamıştı.  
 
 
 
  Okan Bayülgen; mimar Seyhan Özdemir'i oturduğu apartmanın karşısına bina yaptırdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu'na şikayet etti. Bununla da yetinmeyip onu 'Disko Kralı'nın skeçlerinde tiye aldı!    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottywayMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app