DOLAR 1.437 - EURO 1.975 - ALTIN 64.09 - IMKB 69553
Cuma 12 KASIM 2010
Zirve yayınevi cinayetleri davasında yeni iddialar Yargılanan BDP'liler anadillerini kullanacak Türk Eğitim-Sen KPSS sonuçlarını değerlendirdi İkinci ameliyata rağmen elleri kurtarılamadı Bazı ülkelerin borsalarında son durum Borsa, günü 69553,08 puandan tamamladı Vergide beyan süresi uzadı 17 ton kaçak çay yakalandı Dolar 1,4300 liraya yükseldi Ergün: Ürün yelpazesi zenginleştirilmeli habertaraf.com
 
 
 
Amerika Irak konusunda yanlış politika geliştiriyor
 
 
 
 
Tarık Sezai KARATEPE
200 gün sonra!
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Celal Talabani yeniden cumhurbaşkanı
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
İşler yolunda mı?
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Yedi maddede karikatür raconu
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Açıkla Engin Ardıç! Kaseti olan yazar kim?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Türkiye Irak’ta neden kaybetti?
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
İlk kurbanı kestin Kemal Abiciğim, hayırlı olsun
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Bekaroğlu'nun Evren'den farkı!
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
İlerleme raporu ve biz
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Alışacaklar
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Cinayetler ve suç ortakları
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Kaldırılması teklif dahi edilemeyen dersler
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Denktaş'a yapılan ayıp ötesidir
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Üniversite rektörünün sorumluluğu
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Ben seni program sonrası dövmek istesem, saldırgan olur muyum Rasim?..
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Önder Sav'ın korkunç intikam planı
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Benim kelleyi alın
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Bardakoğlu’na saygı
 
 
Yeni Şafak
Taha KIVANÇ
Yüzümüz gülüyorsa, sebebini açıklıyorum
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Diyanet işleri... En güzel kim yapar bu işleri?
 
 
 
 
Emine K. ARSLANER
 
Salih TUNA
 
Şamil TAYYAR
 
Reha MUHTAR
 
Gülay GÖKTÜRK
 
 
 
Erzincan Başsavcısı Hesap Soracakmış

Nusret ÇİÇEK.
 
 
Eski hesapları karıştırmak işi iflas eden tüccarlara aitmiş. Hakimlik mesleği hesap sormayı, kin gütmeyi kaldırmaz. Taraf olan zaten hakimlik, savcılık yapamaz...

Farz edelim ki sorduk.

Elde hakim ve savcıların tedrisatından geçen kalın bir Erzincan dosyası var. Sanırım bu dosyayı sadece Erzurum’daki hakim ve savcılar değil, İstanbul’dakilerin de bir kısmı tahliye yönünden okumuştu. Yargıda hata olmaz demiyorum. Ama şöyle düşünüyorum, bir başsavcıya yanlış yapılmasına bu kadar hakim ve savcı nasıl göz yumabilir?

Hesap soracak kişi şunu demelidir:

“Erzincan’ın dindar halkına karşı girişilen hain planın içerisinde savcı olarak zerre kadar yokum. Dinlenen telefonlardaki sözler bana ait değildir.

3. Ordu Komutanının eylemleri ile uzaktan yakından alakam yoktur...”

Ha o zaman anlarız, düşünürüz...

Değilse “irtica karşıtı kafası ile ben yapacağımı yaparım, HSYK da bana karışamaz” gibi bir mantık yürütülüyorsa orada durmamız gerekiyor.

Bu dindar halk kime ne yapıyor?

Evine gizlice uyuşturucu ile silah koyacaksın, sonra da “silahlı irtica örgütü” diye yakalattıracaksın. İddia bu. Bu iddia devletin soruşturma evrakına yalandan konulmamışsa ne kadar haince, ne kadar sinsice...

Hesap deyince “İkna Odaları” geliyor aklımıza.

Çocuklarımızı gönderdiğimiz fakültelerin kapılarına yüzü buruşuk, vicdanı kara bir karı dikiliyor; “Açacaksın” diye tutturuyor. Değilse, bu ülkenin %80 kadın nüfusu başörtülü olan halkına meydan okuyor.

Binlerce öğrenci kızımız bu cadı kazanı ile imanı insafı kararmış zebaniler yüzünden okuyamıyorlar. Bazıları da tıp, hukuk gibi eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalıyor.

Hesapsa gelin bu gençlerin hesaplarını soralım.

Bu okulları babalarının çiftliği gibi kullananlardan hesap soralım.

Yoksa soruşturması olan bir başsavcıyı savcı olarak Adana gibi bir şehre tayin etmek o kadar önemli bir olay değil. Hatta soruşturma dosyasındaki deliller doğru ise az biledir.

Hem bu olay HSYK açısından ilk defa olmuyor.

Geçmişte bize de uyguladılar.

Ne soruşturmamız vardı, ne de bir kabahatimiz. Sadece, o günkü kurul üyelerinden değildik. Yani “bizden değildir” zihniyeti. Ben de Ankara gibi bir yere başsavcı unvanı ile atanmışken durduk yere kurul benimle iki arkadaşımı ağır ceza mahkemesi üyeliğine tenzili rütbe atadılar. Maksatları Yargıtay üyesi olamayalım diye idi. Ben de o yüzden mesleğimden ayrıldım. Demek ki sorulacak hesaplar sadece bir Erzincan işi değil. Hele de eski HSYK arşivleri incelemeye açılsa da görsek. Kime neler yaptıklarını.

Ne yazık ki bu ülkede hep zalimin hesabı sorulur, mazlumun sorulmaz.

İnsan Hakları Beyannamesi 18 yaşına kadar çocuğun dinini seçmek, eğitmek hakkını veliye veriyor. Aynı şekilde Medeni Kanun da bu kuralı tekrarlıyor.

Öyle iken, 18 yaşına gelmeyen benim çocuğuma bir başkası nasıl karışır? Her kimse, bu kendini bilmez karışmak hakkını nereden alıyor?

Özel hayatın dokunulmazlığı diyorlar ama kime? Fuhuş ve zina yapanlara, yataklarını paylaşanlara... Dindar halka değil tabii...

Bodrum’da özel hayat, Kuşadası’nda özel hayat.

Sıra halka gelince kamusal alanlar yasak, okullar kapalı...

Sözü Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ın açıklaması ile bağlayalım:

“Yasak yıllar önce İstanbul Üniversitesi’nde uygulanmaya başlandığında yönetim, bazı kadın öğretim üyelerinin ikna odalarına girmelerini zorunlu kılmış, görevlendirme vermişti. Ben de görevlendirildim, ancak yarım gün dayanabildim. Bana göre sistem, siyaset, partiler bir yana öncelikle çocukları düşünmek gerekir. İnsandan söz ediyoruz, hayatın gerçek öznelerinden. Bir tek çocuğumuzun bile korkusuna ya da gözyaşına değmez hiçbir şey.”

Dedim ya, yanlış bir tutuklamanın hesabını devlet her zaman verebilir de binlercesinin kaybolan yılları geri gelmez onu anlatmaya çalışıyorum...

 
11 Kasım 2010 - 10:40:57
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.427
1.437
 
 Euro
1.959 1.975
 
 Sterlin
2.275 2.330
 
 Altın
63.43 64.09
 
 IMKB
69553  
 
 
Arıtman: CHP’yi kimse değiştiremez...
 
Canan Arıtman, ana muhalefet partisindeki değişim taleplerine sert çıkıyor: “CHP bir misyon partisidir. Bizim öncelikli görevimiz ulus devlet ve rejimin baki kalmasını sağlamaktır.”
 
 
 
 
  Yüzyılın sapığı olarak anılan Fritz'in öz kızı ve bu kızından olma çocuklarını asit banyosunda yok etmeyi planladığı iddia edildi.  
 
 
 
  Libya lideri Muamer Kaddafi’nin muhalif oğlu Saif El İslam, babasından büyük darbe yedi    
 
 
 
 
Kurban Bayramını nasıl değerlendireceksiniz?
 
Memleketimde ailemle, akrabalarımla ve dostlarımla geçireceğim.
 
Bir tatil beldesinde eğlenerek, dinlenerek...
 
İmkanlarım kısıtlı. Oturduğum şehirden ayrılamayacağım.
 
Kararsızım
 
 
 
 
 
 
 
 
Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app