DOLAR 1.547 - EURO 2.041 - ALTIN 68.36 - IMKB 63524
Pazar 19 ARALIK 2010
UYUŞTURUCU ÇETESİNE BASKIN: 37 GÖZALTI İSRAİL'DEN HAVA SALDIRISI: 5 ÖLÜ 10. yılında “Hayata Dönüş”e bakmak Çelik'ten BDP'ye: Esas niyetini açıkla Bangladeş'te tekne battı: 35 ölü Moskova'da tansiyon hala yüksek: 250 gözaltı Yılmaz: Aldığımız ilave tedbirler hazırlık CHP'de PM üyeleri belli oldu, Tekin şok geçirdi! Bank Asya 1. Lig'de 17. Haftanın görünümü Spor Toto Süper Lig'de 17. Haftanın görünümü habertaraf.com
 
 
 
Gizli tanıktan şok “Balyoz” itirafları
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İmam Gazali'nin ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Balyoz
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Müfettişten Başbakan olmaz
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
AK Parti'nin delegeleri, öteki partilerin delegelerine benzemez
 
 
Radikal
Akif BEKİ
CHP'de blok liste felaketi
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Koşaner ve tortu...
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Anahtar kelime umut’
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kamuoyu işte budur
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Kim milletvekili olsun kurultayı
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Mevlâna'dan utanmak
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Diline asıl hâkim olması gereken askeriyedir
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Siyaset gereğini yapar
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
Ergenekon'un askeri ayağı görünecek mi?
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
İmdat! Çiller siyasete dönüyor!
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Akşam'ın iftiraları
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Eski PKK'lı anlatıyor-2
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Kayseri olayında iddialar ve gerçekler
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Kuruluş!
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Kürt sorununun kalbi “dil sorunu”
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Kerbela’yı anlamak
 
 
 
 
Fahrettin DAĞLI
 
İsmail YAŞA
 
Yusuf TANRIVERDİ
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Özal'a sıradan tahliller bile yapılmadı
 
 
 
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne tanık olan gazeteci Metin Özer, "Hastaneye korumaları götürdü. Özal'a doktorların rutin işlem denilen kan, idrar hatta gayta ve saç örneklerinden tahlil yapıp yapmadığı bilinmiyor" dedi.
 
ABDÜLKADİR SELVİ - ERHAN SEVEN - ORHAN TURAN'ın röportajı

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın öldüğü gün Çankaya Köşkü'nde bulunan gazeteci Metin Özer, o gün şahit olduğu olayları Yeni Şafak Gazetesi'ne anlattı. O tarihte Türkiye Gazetesi'nin Cumhurbaşkanlığı muhabiri olan Özer, "Doktorların rutin işlem dediği kan, idrar hatta gayta ve saç örneklerinden tahlil yapılıp yapılmadığı bilinmiyor" dedi. İşte Özer'in şahit olduğu olaylarla Özal'ın vefatı:

TELSİZLE AMBULANS ANONS EDİLDİ

Özal'ın vefat ettiği gün siz neredeydeniz?


- Çankaya Köşkü'ndeydim. Özel kalem Müdürü Fevzi İşbaşaran'ın odasında oturuyordum.

Ne için orada bulunuyordunuz?

- Ben Türkiye Gazetesi'nin cumhurbaşkanlığı muhabiriydim. TGRT'nin kuruluş startı verilecekti. Bunun için görkemli bir açılış töreni düzenleniyordu ve açılışıÖzal'a yaptırmak için davetiye hazırlanmıştı. Benden davetiyeyi Özal'a elden ulaştırıp, gelip gelmeyeceğini öğrenmem istendi. Bende Köşke çıktım. Fevzi beyle özel kalemde oturuyorduk. Fevzi bey, "Sayın Cumhurbaşkanı şu an sabah yürüyüşünü yapıyor. Sonra ben seni yanına alırım" dedi. Fevzi beyin arkasında açık olan el telsizinden, "Acil ambulans isteyin" diye, bir anons geçti. Anonsu yapan kişinin ses tonunda bir anormallik sezmediğimiz için çok da üzerinde durmadık.

ÖZAL'I KORUMALAR TAŞIYORDU

Tahmini olarak 5 ile 7 dakika arasında bir süre geçti. Aynı telsizden bu kez biraz daha panik halinde, "Beyefendiyi dışarıya çıkarıyoruz" anonsu geldi. O yüzden ambulansın Özal için istendiğini anladık. Kısa bir şoktan sonra Fevzi bey içeriye doğru koştu. Ben de bahçeye koştum. Gördüğüm manzara şuydu; Özal iki koruması tarafından taşınıyordu.

Nasıl taşınıyordu?

- Korumalardan birisi Özal'ın sağ koluna diğeri sol koluna girmişti.

Korumalar kollarında mı tanışıyordu, bir sedye yok muydu?

- İki koruma kollarına girmiş taşıyordu ama orada birkaç kişi daha vardı. Özal'ın yüzü gökyüzüne çevrilmiş, sırtı yere doğruydu. Ayakları yere sürtüyordu. En çok dikkatimi çeken şey, yüzü oldu.

AMBULANSA BENZEMİYORDU

Yüzü nasıldı?

- Yüzü simsiyah olmuştu, kararmıştı..

Üzerindeki kıyafet neydi?

- Çok rahat, sabahları giyinen eşofmanı andıran bir kıyafeti vardı. Bu arada eski model, siyah bir araç Köşk'ün merdivenlerine doğru yanaştırılmıştı.

Bu araç ambulans mıydı?

- Dışarıdan bakınca çok ambulans havasında olan bir araç değildi. O arada bir kişi o aracın arka kapısını açıp, sedye çıkarmaya çalıştı. Oradan ambulans olduğunu anladım. İçeride bir sedye olduğunu görünce. Birkaç dakika uğraştılar, sedyeyi çıkarmak için. Bağırış, çağırışlar vardı. Meğerse ambulansın sedyesi sabitmiş. Bu yüzden sedyeyi çıkaramadılar.

KARGA TULUMBA BİNDİRDİLER

Ne yaptılar?


- İki kişi ambulansa girdi kollarından yukarı çekti, iki kişi de, Özal'ın ayaklarından tutup, karga tulumba ambulansa koydular.

Siz o arada bunu seyrediyorsunuz?

- Evet ben bahçe tarafından seyrediyorum ama ben de şoka girdim.

Ondan sonra ne yaptınız?

- Gazetecilik refleksiyle beni bekleyen Türkiye Gazetesi'nin aracına koştum. Yan kapıdan şimdi 5 no'lu kapıdan çıkış yaptılar. Biz de son sürat çıkış yapan siyah aracın arkasına takıldık.

SEMRA HANIM AMBULASTA DEĞİLDİ

O sırada yanlış hatırlamıyorsam Köşk'ün siyah bir Mercedes'i bizi büyük bir hızla solladı. İçinde Semra hanımın olduğunu hastaneye gidince öğrendim. Köşk'ten direk Kızılay'a doğru iniyorduk. Kızılay'a gelince biz ambulansı kaybettik. Ben Özal'ın o halini görünce en yakın hastaneye götürüleceğini düşündüm. İbni Sina ya da Hacettepe Hastanesi diye düşündüm. Ve önce Hacettepe Hastanesi'nin Acil servisine yöneldik. Acil servisin önüne geldiğimizde o siyah aracın arka kapısı açılmış, birkaç dakika önce Özal, içeriye alınmıştı. O anı görmedim.

GETİRENLER 'KALP KRİZİ' DEDİ

Özal'ın ölümünü araştırdınız mı?


- Elbette ki bütün bunları sıcağı sıcağına gören birisi olarak, Özal'a ne olduğunu anlamaya çalıştım. Çok kısa bir süre içerisinde inanılmaz bir kalabalık geldi, devlet hastaneyi ablukaya aldı. Ben hem içeride ne olduğunu ve Özal'ın durumunun ne olduğunu kendi kaynaklarımdan öğrenmeye çalışıyordum. O an acil serviste görev yapan genç bir doktora ulaştım. Ancak ismini vermedi. Ama enteresan bazı bilgiler verdi. Özal'ın hastaneye geldiğinde öldüğünü söyledi. Elektro şoka da hiçbir şekilde tepki vermediğini belirtti. Hastane yönetiminden hiç kimseye konuşmayın talimatını aldıklarını ve ilk müdahalenin ardından kendilerinin Özal'ın yanından uzaklaştırıldığını söyledi. Ben o an sıcağı sıcağına bir suikast ihtimali var mı onu sordum. Kendisi de 'Hastayı getirenler kalp krizi olduğunu söylediler. Biz de onun üzerinde durduk ve hayata döndürmeye çalıştık. Onun dışında bir tetkik yapma şansı bize verilmedi. Bir şey diyemem' dedi. 'Her şey olabilir' dedi.

KRİZİN NEDENLERİ ARAŞTIRILMALI

Doktor, çok önemli bir tıbbi bilgiyi benimle paylaştı. 'By-Pass geçiren bir insanın ilk iki kalp krizlerini atlatabildiğini bugüne kadar ilk iki krizi atlatıp da üçüncüyü atlatan çıkmadığını belirtip,'Sayın Cumhurbaşkanı bildiğim kadarıyla iki kalp krizi geçirmişti. Bu üçüncüsü olmuş. Bir araştırma yapılacaksa kalp krizini tetikleyebilecek maddelere bakılması gerekir. Hastanemizde zaten bu tetkikleri yapacaklardır. Onlar bizim hastanemizin işi. Burada yapılır' dedi. Geçmişte öldürülmek istenen bir insanın ölümü hiçbir zaman normal olmaz.

KAMUOYU RAHATLATILMADI

Ben bu sonuca ulaştım. Benim şüphemi çeken ve karanlıkta kalan unsurlar var. Hastane bu araştırmaları hiçbir zaman yapmadı veya yaptıysa da kamuoyuna açıklamadı. Sıradan bir doktorun rutin işlem dediği kan, idrar hatta gayta ve saç örneklerinden hiçbir zaman bir tahlil yapılıp, sonucu kamuoyuyla ya da ailesiyle paylaşılmadı. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nın vefatı sıradan bir ölümmüş gibi gösterilip, olayın kapatılması için de büyük bir gayret gösterildi. Bunlar elbetti kuşkuya neden olacak unsurlar.


1960 model ambulansla taşındı


Semra hanım ambulansın olmadığını söylüyor ama siz siyah aracın bir ambulans olduğunu anlatıyorsunuz?

- Aslında bu tartışmaya da böylece son noktayı koyalım. Semra hanım Rahmetli Özal'ın ambulansla taşınmadığını söyledi. O zaman Turgut Özal'ın yaveri olan Genelkurmay 2.Başkanı Aslan Güner Paşa da Köşk'ün envanterindeki bir ambulansla götürüldüğünü söyledi. Aslında ikisi de doğru söylüyor.

Nasıl?

- Bu araca baktığınızda çok eski bir model. Belki 1950 ya da 60'lardan kalma. Sedyesi sabit olan bir araç. Günümüz ambulanslarıyla kıyaslandığında ambulans demek mümkün değil. Ancak Aslan Paşa'nın ifadesinde önemli bir bilgi var. Envanter kayıtlarına göre de adına ambulans denilen bir araç. Dolayısıyla o da kendi cephesinden bunun bir ambulans olduğu konusunda haklı.


Programında sergi vardı


Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın, "Turgut Bey, ölümünden önceki gün katıldığı resepsiyonda limonata ile zehirlendi" iddiasının ardından başdanışmanı Kaya Toperi ile koruma müdürü Musa Öztürk arasında yaşanan polemikte ilginç bir noktaya gelindi. Semra Özal'ın bu iddiasından sonra başdanışmanı Kaya Toperi, Bulgar heykeltraşın sergisinde bir tepsi limonata servisi yapıldığını ve o sırada koruma müdürü Musa Öztürk'ün de bulunduğunu dile getirmişti. Ancak Öztürk, yaptığı açıklamada resepsiyonda olmadığını, o programda başka bir arkadaşının görev yaptığını, kendisinin o sırada traş olduğunu, zaten Özal'ın resepsiyona gidip gitmeyeceğinin belli olmadığını belirtmişti.

Öztürk'ün ifadesinin tersine 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Köşk'ten medya kuruluşlarına gönderilen programında Bulgar heykeltraşın sergisine katılma programının yeraldığı ortaya çıktı. Özel Kalem Müdürlüğü'nün 15 Nisan 1993'ten 9 Mayıs 1993'e kadar olan Cumhurbaşkanı programında 16 Nisan Cuma günkü programlarda resepsiyona katılması yeralıyor. O gün üç programı olan Özal'ın son programının 17.30 ile 19.30 saatleri arasında olduğu belirlendi. '16 Nisan 1993 Cuma' üst başlıklı günlük programın üçüncüsünde (17.30-19.30 Vejdi Rasidov Heykel Sergisi (Armoni Sanat Galerisi- Çevre Sok. 30/1- Çankaya. Giriş: Kuloğlu Sok. 5/1) ifadeleri yeralıyor.

Buna göre, Kaya Toperi'nin "Resepsiyonda koruma müdürü Musa (Öztürk) da vardı" sözlerinin ardından Öztürk'ün "Program net değildi, ben de o sırada traş oluyordum" sözleri resmi programın ortaya çıkmasıyla birlikte yeni bir polemik konusu oluşturmuş oldu.


Semra Özal:

"Turgut Bey'in hayatında yemediği iki şey vardı: Biri kuru fasülye diğeri limonata. O gün Turgut Bey'e limonata içirmişler. Ertesi gün hayatını kaybetti. Ağzından beyaz köpük geliyordu. İki garson rahmetliyi makam arabasıyla GATA'ya götürmek üzere yola çıktı.


Kaya Toperi:

"Ölmeden bir gün önce de akşam 18:00'de Çevre Sokak'taki Armoni Sanat Galerisi'nde Bulgar heykeltraş Vejdi Raşidov'un sergisine gittik. Sergide meşrubat getirildi. Turgut bey, limonata aldı. Ben, eşim ve başyaver de limonatadan içtik.


Musa Öztürk:

"Ben Bulgar ressamın programı sırasında yoktum. Çünkü o sırada Köşk'te berbere traş oluyordum. Rahmetlinin o gün Bulgar ressamın programına katılması resmi programında yoktu. Gidip gitmeyeceği de belli değildi.


Babamın ölümündeki sır hemşirede gizli


Ahmet Özal, babasının kan örneklerini alan hemşirenin ölü bulunduğunu söyleyerek, "O hemşirenin akıbeti aydınlatılırsa, soru işaretleri de cevap bulur" dedi. Özal'ın yakın arkadaşı Zeynel Abidin Erdem de "İvedilikle soruşturma komisyonu kurulsun" çağrısı yaptı.


Turgut Özal'ın ölümü üzerinde ciddi şüphelerin olmasına rağmen soruşturma açılmadığını söyleyen Ahmet Özal, "17 yıldır komisyon kurulmasını bekliyoruz. Ciddi şüpheler hala aydınlatılamadı" dedi. TBMM'de komisyon kurulursa, elindeki ihbar mektuplarını vereceğini söyleyen Özal, "Kan örneklerinin birbiriniden çok farklı olduğunu söyleyen hemşireye kim ne yaptı bu ortaya çıksın" dedi. Özal'ın yakın arkadaşı ve Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem de, Özal'ın ölümü ile ilgili çok sayıda ss perdesi olduğunu dile getirerek, TBMM tarafından soruşturma Komisyonu kurulması çağrısında bulundu..

SÜREÇ BAŞTAN ELE ALINMALI

Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, daha önce dile getirdiği "Babasının ölümü sonrasında, kan örneklerini alan ve bir süre sonra evinde ölü bulunan hemşire Dilber Karabulut'un akıbetinin araştırılması halinde şüphelerin dağılacağı" iddiasını savcılık ifadesinde yineledi. Bu soru işaretlerinin kalkması için kendilerinin de 17 yıldır soruşturma komisyonu kurulması için beklediklerini söyleyen Özal "Yapılacak soruşturmanın, Özal'a yapılan suikastı de içine alan bir süreci baştan ele alması gerekir. Babamın ölümü sonrasında kan örneklerinin nasıl kaybolduğu ve kan örneklerini alan hastane görevlisinin başına neler geldiğinin de aydınlatılması gerekir" dedi.

Özal'la birlikte sık sık yurt dışı ziyaretlerine katılan ve yakın çevresindeki isimlerden Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem, Özal'ın ölümü üzerindeki sis perdesinin kaldırılmasını istiyor. Aynı zamanda Turgut Özal Fikirleri Araştırma Derneği ve Vakfı Genel Sekreteri de olan Dr. Zeynel Abidin Erdem, kuşkuların fazla olduğunu belirterek, "Yapılan çelişkili açıklamalar bir yana ortada büyük bir şüphe var. Derhal soruşturma komisyonu kurularak bu şüphelerin giderilmesi gerekir. Şu ana kadar Özal'ın ölümüyle ilgili hiçbir soruşturma komisyonu kurulmadı. Bu soruşturma Türkiye'nin vebalidir" dedi.

SORUŞTURMA KOMİSYONU KURULSUN

Turgut Özal Fikirleri Araştırma Vakfı Onursal Başkan'lığı yanı sıra Türk-Amerikan Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürüten Erdem, Özal'ın ölümü ardından bu kadar kuşku duyulmasına rağmen hala resmi bir soruşturma komisyonunun kurulmamasını da anlaşılamaz olduğunu söyledi. Çelişkili açıklamalar bir yana ortada büyük bir şüphenin olduğunu söyleyen Erdem, "Derhal soruşturma komisyonu kurularak bu şüphelerin giderilmesi gerekir. Şu ana kadar Özal'ın ölümüyle ilgili hiçbir soruşturma komisyonu kurulmadı. Neden diye soran da yok" dedi.


Kan örnekleri tutmuyor


Hacettpe Üniversitesi Kan Labaratuvarın'da Laborant olarak çalışan Dilber Karabulut, 17 Nisan 1993 Cumartesi sabahı hastaneye kaldırılan Turgut Özal'a yapılan ilk müdahale sonrasında kan örneklerini alan hemşireydi. Hacettepe Hastanesi'nde o gece nöbetçi kalan Karabulut, Özal ailesine kan örneğinin tüm sonuçlarının farklı çıktığını, Özal'ın normal şekilde ölen bir insanın kan sonuçlarına sahip olmadığını söylemişti. Gelişmeyle ilgili olarak ifade veren Ahmet Özal da mahkemeye verdiği ifadesinde Karabulut olayını anlattı. İfadesinde Laboratuar şefinin kendisini aradığını ve 'Babanızın kanı alındı ve o kan buradadır, alabilirsiniz' dediğini söyleyen Özal, "Ertesi gün, kan örneklerinin alınacağı sırada gelen telefonda ise 'kan, hemşire tarafından yanlışlıkla dökülmüş' açıklaması yapıldı" ifadelerine yer vermişti. Karabulut, bir süre sonra evinde ölü olarak bulunmuştu.

YENİ ŞAFAK

Anahtar Kelimeler:

Turgut Özal

DEVLET DENETLEME KURULU SEMRA ÖZAL'I DİNLEYECEK
 
ÖZAL: YENİ TANIK VE İFADELER VAR
 
AHMET ÖZAL ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE
 
ÖZAL'IN ÖLÜMÜ: OĞLU AHMET KÖŞK'E ÇAĞIRILDI
 
ÖZAL'LA İLGİLİ 17 YIL SONRA ORTAYA ÇIKAN GERÇEK
 
CİNDORUK: ÖZAL ECELİYLE VEFAT ETTİ
 
SEMRA ÖZAL ADLİYEDEN AYRILDI, OĞLU KONUŞTU!
 
SEMRA ÖZAL ANKARA ADLİYESİ'NDE
 
İFADEYE ÇAĞRILAN SEMRA ÖZAL GİTMEDİ
 
ÖZAL: BABAMIN MEZARI AÇILABİLİR
 
TURGUT ÖZAL'A İLK SUİKAST GİRİŞİMİ UÇAKTA YAPILMIŞ
 
YEMİN ETTİM, ÖZAL'I VURDURANI SÖYLEMEM
 
ÖZAL'IN BAŞDANIŞMANI İFADEYE ÇAĞRILDI
 
ÖZAL'A SIRADAN TAHLİLLER BİLE YAPILMADI
 
ÖZAL'I LİMONATA İLE ÖLDÜRDÜLER
 
SAKIK: ÖZAL, KAHVECİ VE BİTLİS ARAŞTIRILSIN
 
BABAMIN SAÇ ÖRNEKLERİ VAR, İNCELEME İSTİYORUZ
 
DEMİREL'DEN ÖZAL'IN VEFATINA AÇIKLAMA
 
ÖZAL SUİKASTI TETİKÇİSİ: YALNIZ DEĞİLDİM
 
ÖZAL VE BİTLİS İLE İLGİLİ KONUŞTU
 
GNKUR. 2. BAŞKANINDAN "ÖZAL" AÇIKLAMASI
 
‘BABAMIN YAVERİ, 17 YILDIR RANDEVU VERMİYOR!’
 
DENKTAŞ YİRMİBEŞOĞLU'NU DOĞRULADI
 
O GECE ÖZAL'A OTOPSİ YAPILSAYDI...
 
KARTAL DEMİRAĞ, SUİKASTİN KİTABINI YAZDI
 
ÖZAL, KENDİ SESİYLE SUİKASTI ANLATTI
 
ÖZAL: KARDEŞİMİ YAĞMACILAR ÖLDÜRDÜ
 
KKTC TARIM BAKANI SABRİ YİRMİBEŞOĞLU SAÇMALIYOR
 
İŞTE PAŞA'NIN "YAKTIK" DEDİĞİ CAMİ
 
SİMAVİ: KAVGADAN SONRA İFTARDA BARIŞTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN BİR ŞOK İDDİA DAHA!
 
DENKTAŞ, YİRMİBEŞOĞLU'NU SAVUNDU
 
AHMET ÖZAL İFADE VERMEYE ÇAĞIRILDI
 
ÖZEL HARP DAİRESİ'NİN GÖREVİ CAMİ YIKMAK MI?
 
KORKUT ÖZAL: EVET AĞABEYİMİ ÖLDÜRDÜLER
 
PAŞA BOŞ BULUNDU: CAMİ BİLE YAKTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN ÇİÇEK'E: NEDEN BU KADAR AGRESİF?
 
"ÖZAL'A SUİKAST" İDDİASINA SORUŞTURMA
 
ÖZAL SUİKASTİNDE 2. KİLİT İSİM SİMAVİ
 
ÖZAL SUİKASTİNDE ŞOK İDDİA
 
15 Ekim 2010 - 09:45:17
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

01:31UYUŞTURUCU ÇETESİNE BASKIN: 37 GÖZALTI
01:0410. yılında “Hayata Dönüş”e bakmak
20:24Reilly: Öcalan'la temas kurulabilir
20:18Işık Koşaner görevden alınsın
19:40Sınavda cevap anahtarı cebe geldi: 7 gözaltı
19:12Hükümet kanadından GnKur'a ilk tepki!
19:04POYRAZKÖY'DE YENİ MÜHİMMAT BULUNDU
18:1625 bin volt ünlü yönetmeni öldürdü
17:29"Protesto edilen Türköne değil, ifade hürriyetiydi"
16:35Vali Muşmal: Hukuki hakkımı kullanacağım
15:27"Kürtçe türkü" için öldürülmüştü
15:18Öğrenciler YÖK Başkanı Özcan'ı memnun etti
15:11İRANLI BAKANIN İLK MESAJI TÜRKİYE'YE
14:32Gül: Lisanlara sahip çıkacağız
14:05Derviş eroğlu kalp ameliyatı için geliyor
13:21Ehliyet sınavında başörtüsünü çıkardı
12:59Öğretim Üyeleri'nden Gül'e "dil" teşekkürü
12:56İsrail anlaşmaya saygı istedi
12:46"Mavi Marmara"da ölen Türklere Madrid'de anıt
12:23POYRAZKÖY'DE YENİDEN KAZI BAŞLATILDI
12:00Mavi Marmara, törenle karşılanacak
10:56GÜL 2 YASAYI ONAYLADI: SAYIŞTAY'A DÜZENLEME
10:22ÇYDD'nin Baykal'ı uzaklaştırma planı!
09:49Darbe kurbanı erken emekli
09:41Washington'da tasarıya karşı yoğun mücadele
09:10Gizli tanıktan şok “Balyoz” itirafları
09:07Seks kölelerine domuz bağı işkencesi
08:44AABK Genel Başkanı Öker'e gözaltı
08:40Tasarı meclis genel kuruluna gelmedi
08:36Aslan Paşa köpeğine yeni mezar yeri arıyor
Daha fazla haber göster
07:44İnternet andıcı sorularına cevap gelmedi
00:34Kozyatağı Carrefour'un çatı katı yandı
00:05Necip Hablemitoğlu'nun ölümünün yıl dönümü
23:55'YENİDEN DÜMENİN BAŞINDAYIM'
23:40Gizli tanığı deşifre eden haberler suç sayılmadı
23:28'Paşanın ayakkabısını silmek vatan borcu mu?'
23:21Davutoğlu,Clinton'ı aradı: Tasarıyı engelleyin
23:17'BU GECE KENDİMİZİ HESABA ÇEKME GECESİDİR'
22:34Siirt'te terör örgütü üyesi 5 kişi tutuklandı
22:07Londra'da bir kasaba sözde soykırımı kabul etti
21:52GÜL, HSYK KANUNU'NU ONAYLADI
21:45Maltepe sokaklarını birbirine kattılar
21:02ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU ŞEB-İ ARUS TÖRENİNDE
20:39İşçi taşıyan minibüs kaza yaptı: 14 yaralı
20:21Siirt'te terör operasyonu: 5 tutuklama
20:18Ban Ki-mum: İlgili taraflar ilerleme görmek istiyor
20:15İDO'nun bazı seferleriyapılamadı
20:12Kayakla atlamada yere çakıldı
20:07Zorunlu din dersi davasında karar
20:01Erdoğan, Üniversite'de karanfillerle karşılandı
19:48Test sürüşünü Başbakan başlattı
19:20Bektaş: Sekreterlerden özür diliyorum
19:12Arınç'a fahri doktora verildi
19:03Konya-Ankara YHT test seferleri başladı
18:39KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu anjiyo oldu
18:27Seda Sayan ifade verdi
18:02BDP ve EDP'den GnKur'a tepki
17:46Vali yardımcısı Ali Yener Elçin serbest
17:04Uzmançavuş'un şehit olması: 1 gözaltı
16:19DEMİRTAŞ: İKİ DİLLİ TALEBİMİZ YOK
15:30Galata'da eylem yapan göstericiler gözaltında
15:21GENELKURMAY'DAN "KÜRTÇE" AÇIKLAMASI
14:00Zorunlu din dersine durdurma
13:34Kayseri, Özhaseki'ye sahip çıktı
13:11Altı kişiyi öldüren zanlıya 6 müebbet isteniyor
13:07Hollandalı bakandan Türk vekile ders
11:48VALİ YARDIMCISI VE HOSTES ADLİYEDE
11:21Gül'den BDP'li milletvekillerine uyarı
11:10BBP'liler yol kesip özür diledi
11:04Gül: Özhaseki'ye sonuna kadar kefilim
10:46ANTALYA VALİ YARDIMCISI GÖZALTINDA
10:33Yük gemilerinde kurtarma tamam
10:056 bakanlıkta atama
09:49Kayıp kuzenlere seks şantajı
09:42Adalet Akademisi Başkanlığına atama
09:40Sınav çetesine dava
09:07ÇYDD kitabevlerini bile fişlemiş
09:01Büyükanıt'ın sır CD'si deşifre edildi
08:15Hollanda meclisinde Gülen tartışması
23:46Norveç zenginleşince ABD kontrolünden çıkmış
23:21Antalya Vali Yardımcısı gözaltına alındı
23:04"İSTANBUL'UN YAKINDA 3. BİR GERDANLIĞI OLACAK"
22:31Başbakan Erdoğan, Ali Ekber Velayeti ile görüştü
22:14Özhaseki'ye 'Yılın Belediye Başkanı' ödülü
22:09"ISPATLAMAK ZORUNDA DEĞİLİM"
21:45Şahin'den resmi dil uyarısı
21:27Keşan'da taşımalı eğitime kar tatili
21:14Mersin'de göstericiler polise saldırdı
20:49'İŞİME DEVAM ETMEYİ UMUYORUM'
20:30Abdullah Gül, Başkan Gökçek'i ziyaret edecek
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Fahrettin DAĞLI
Binnaz Toprak Dersimli kadınlara ne diyecek?
 
 
Necmettin EVCİ
Gerçekten değişebilirler mi?
 
 
Yusuf TANRIVERDİ
Endiyelişiz ve tarafız!
 
 
 
 
ÇYDD'nin Baykal'ı uzaklaştırma planı!
 
Gizli tanıktan şok “Balyoz” itirafları
 
Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
 
Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
 
"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
 
 
 
 
 
 
 
Günahlardan uzak durmak, sevapları kazanmaktan iyidir.
HZ. ALİ
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.537
1.547
 
 Euro
2.026 2.041
 
 Sterlin
2.375 2.420
 
 Altın
67.92 68.36
 
 IMKB
63524  
 
 
Hayat arkadaşı idik, rol arkadaşı olduk...
 
Merakla beklenen Sultanın Sırrı nihayet vizyona girdi. Ömer Erbil'in senaryosunu yazdığı ve Hakan Şahin'in yönettiği 'Sultanın Sırrı' filmi, II. Abdülhamit'e ait bir sırrın peşinde koşan iki Amerikan ajanının mücadelesini ele alıyor.
 
 
 
 
  OTTAWA- Kuzey Amerika'da 21 Aralık gündönümü bu yıl Ay tutulması ile aynı zamana denk düşecek.  
 
 
 
  Madenlerde işçi statüsünde çalışamayan kadınların, ''Madenlerde kadınlar uğursuz kabul edilir, o yüzden kadın maden mühendislerine sıcak bakılmaz'' anlayışının da etkisiyle mühendislik hizmetlerinde de işverenler tarafından tercih edilmiyor.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app