DOLAR 1.424 - EURO 1.979 - ALTIN 61.67 - IMKB 66823
Cuma 8 EKİM 2010
lkücü Pehlivanoğlu, mezarı başında anıldı Çin Başbakanı Ven Ciabao, İstanbul'a geldi SP Maraş'ta toplu istifalara teşkilat eklendi Avcı'nın tutuklanmasına yapılan itiraz reddedildi BDP'nin basın açıklamasında gerginlik Niğde Valiliği'nden sel uyarısı İki PKK'lı mayın döşerken öldü 1,5 yıllık ceza aileleri çileden çıkardı Erdoğan: 3 maddelik işi var, gelin hemen çözelim Bozdağ: Tezkere salı günü görüşülecek habertaraf.com
 
 
 
Mültecilerin Yunanistan çıkmazı
 
 
 
 
Necdet SARAÇ
Gaf değil, genlere yerleşmiş bir ezber!
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Aykırı cerrah Prof. Dr. Tarık Minkari
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Zorunlu askerlik ne kadar zorunlu?
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Bir arı için yarım saat ağlanacaksa
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Ertuğrul Özkök’ün ahlak sınavı
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Mini etekliler daha fazla kopya çeker
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Taraf olmak, taraf tutmak, aydın ve diğerleri...
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
‘Yeşil’ bir kişinin mi birçok kişinin mi kod adı?
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Terfi yetmez madalya da verilsin!
 
 
Milliyet
Çetin ALTAN
Aşırı sıcaklardan sonra aşırı soğuklar, doğanın nanikleri...
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Öğrencime dokunma!
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Bir İngiliz projesi ve Max Frisch
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Türban CHP'de tarihi bir kırılma yaratabilir
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
Haber televizyonculuğu ve alt yazılar...
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
Kod adı: 300 PKK'lı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bıktık artık, bırakın istedikleri gibi giyinsinler...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Gül’den Gül’e
 
 
Vakit
Merve KAVAKÇI İSLAM
Acaba neden?
 
 
Zaman
Mustafa ÜNAL
Saadet, CHP'ye ders olsun!
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Türban dönemecinde Kılıçdaroğlu ve CHP politbürosu
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Kürtler Vadisi
 
 
 
 
Fahrettin DAĞLI
 
Emine K. ARSLANER
 
Ahmet HAKAN
 
İsmail KÜÇÜKKAYA
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Özal suikastı tetikçisi: Yalnız değildim
 
 
 
Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a suikast girişiminde bulunan Kartal Demirağ, saldırı sırasında kongre salonunda yalnız olmadığını söyledi.
 
18 Haziran 1988 tarihinde düzenlenen ANAP kongresinde merhum Cumhurbaşkanı'na silahla ateş eden Demirağ, Özal'ı parmağından yaralamıştı. 22 yıl boyunca o gün sıkılan kurşunların arkasında kimlerin olduğu hep tartışıldı.

Suikastın faili Kartal Demirağ, saldırının hemen ardından yakalandı. 1989 yılında 20 yıl hapse mahkum oldu. Şartlı salıverme yasasından yararlanarak 1992 yılında serbest kaldı, ama tehdit ve saldırı suçlarından tekrar hapse girdi. Demirağ, yıllar sonra Habertürk'e konuştu. Tutuklu bulunduğu İzmir 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nden Adalet Bakanlığı'ndan alınan özel izinle konuşan Demirağ, kongre salonunda yalnız olmadığını ve bu sırrı hiçbir zaman açıklamayacağını aktardı. İşte Kartal Demirağ'ın açıklamalarından bazı bölümler: "Perde kalkarsa kıyamet kopar. Tanrı'nın huzuruna çıkmadan perde kalkmaz, bu sırları ailemle bile paylaşmadım, kitabın içinde var bu sırlar ama sadece arif olan anlar, benim sırlarıma da kimsenin aklı ermez. Özal suikastına dair sır perdesi uzun bir süre daha esrarını koruyacak. Ateş eden bendim. Bundan ötesi benimle mezara gider. Şimdiki aklım olsa, değil Özal'a suikast düzenlemek yanından bile geçmezdim. Özal suikastını mezara gömdüm. Kitabımda da suikastı yazdım. Ama çok ayrıntıya girmedim. Çünkü, suikastı ben nasıl yaptım çözemiyorum. Çok değerli birine zarar verdim. Özal'ın ölmesine çok üzüldüm. Çok ağladım. Ahmet Özal'ın, babasının ölümünün ardından geçen süre içerisinde suskun kalmasının ve ardından konuşup bazı iddiaları dile getirmesinin nedeni ne? Ahmet Özal bir şeyler öğrenmiş herhalde. Öğrenmemiş olsaydı konuşamazdı. Belki de korktuğu kişiler etkisizleştiği için konuştu. Ergenekon'u görüyoruz."

ZAMAN


--------------------------------------------------

'Perde aralanırsa ne sen kalırsın ne de ben'

Turgut Özal'a suikast girişiminde bulunan Kartal Demirağ konuştu.

1988 yılında merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a suikast girişiminde bulunan Kartal Demirağ, ilk kez HABERTÜRK TV'ye konuştu. HABERTÜRK muhabiri Yasemin Güneri, Adalet Bakanlığı'ndan aldığı özel izinle İzmir 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde kalan Kartal Demirağ ile görüşütü, yıllardır cevapları merak edilen pek çok sorunun yanıtlarını almaya çalıştı. Demirağ'ın Özal'a neden suikast düzenlediği sorusuna verdiği yanıt hayli ilginçti. "Perde aralanırsa ne sen kalırsın ne de ben" diyen Demirağ, Özal'ın zehirlenerek öldürüldüğü iddialarıyla ilgili ise bakın kimi adres gösterdi?

18 haziran 1988 yılıda düzenlenen ANAP kongresinde patlayan kurşunlar Türkiye'nin gündemini bir kaç saniye içinde değiştirmeye yetti. O yıllarda Başbakan olan merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şans eseri sadece elinden yaralanarak kurtulduğu silahlı saldırın faili salonda kıskıvrak yakalandı. Aradan geçen yaklaşık 22 yıl boyunca o gün sıkılan kurşunların arkasında kimlerin olduğu hep tartışılsa da hiçbir zaman kesin bir bilgiye ulaşılamadı.

Suikastin faili Kartal Demirağ ise 1989 yılında 20 yıl hapse mahkum oldu. Şartlı salıverme yasasından yaralanarak 1992 yılında serbest kaldı, ama tehdit ve saldırı suçlarından tekrar hapse girmesi uzun sürmedi. Demirağ, halen İzmir 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde hükümlü olarak yatıyor.

Kameraların karşısına çıkmasa da Yasemin Güneri ile yüz yüze görüşmeyi kabul eden Kartal Demirağ, suikastin ardından yedi yılını hücrede geçirdiği için duyma problemi yaşamaya başladığını söyledi görüşmenin başında..

Hapiste geçen onca yıl içinde hayatını iki bin sayfalık bir kitap haline getirmiş. Şimdi yayın evlerinden gelecek teklifleri değerlendireceğini söylüyor. Peki hangi cevapsız soruların yanıtları olacak o kitapta?

Özal'a suikast emrini veren kim? Demirağ, silahı içeri nasıl soktu? Kongre salonunda yalnız mıydı?

Kartal Demirağ, kongre salonda yalnız olmadığını ve bu sırrı hiç bir zaman
açıklamayacağını söyledi.

KIYAMET KOPAR

"Perde kalkarsa ne sen kalırsın ne de ben. Perde kalkarsa kıyamet kopar. Tanrının huzuruna çıkmadan perde kalkmaz, bu sırları ailemle bile paylaşmadım, kitabın içinde var bu sırlar ama sadece arif olan anlar, benim sırlarıma da kimsenin aklı ermez. Benim aklım bile ermiyor hâlâ"

Peki son günlerin en çok tartışılan konusu hakkında yani, Özal'ın öldürüldüğü iddialarına ilişkin ne düşünüyor?

AHMET ÖZAL NEDEN ŞİMDİ KONUŞTU?

Demirağ: "Ergenekon etkisizleştirildiği için Özal konuştu"

"Ahmet Özal'ın, babasının ölümünün ardından geçen süre içerisinde suskun kalmasının ve ardından konuşup bazı iddiaları dile getirmesinin nedenini ne? Ahmet Özal bir şeyler öğrenmiş herhalde. Öğrenmemiş olsaydı konuşamazdı. Belki de korktuğu kişiler etkisizleştiği için konuştu. Ergenekon'u görüyoruz."

Özal'ın zehirlendiği iddialarına ilişkin olarak ise Demirağ oldukça tartışılacak bir ismi adres gösterdi.

ÖZAL ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?

Demirağ'dan ilginç iddia...

"Bence Turgut Özal'a ne olduğunu Semra Hanım’a sormalı. Semra Hanım, onun en yakınındaki isim. Eğer zehirlendiyse, aynı yemekten yiyen Semra Özal'ın da zehirlenmesi gerekirdi. Semra Özal ve Ahmet Özal, Turgut Özal'a benim verdiğimden daha büyük zararlar verdiler. Ben parmağını yaraladım. Onlar, mirasına ihanet ediyor. Ahmet Özal'ın sözünü ettiği Sabri Yirmibeşoğlu'nu tanımıyorum. Adını televizyonlardan duydum. Bir de özel harpçı olduğunu biliyorum."

Ahmet Özal'ın iddialarının ardından başlatılan soruşturmalar hatırlatıldığında ise Demirağ, savcılar çağırsa bile ifade vermeyeceğini söyledi ve sırların kendisiyle mezara gideceğini yineledi..

Peki hayatının 22 yılını cezaevinde geçeren Demirağ, Özal'a suikast düzenlediği için pişman mı?

ÖZAL ÖLDÜĞÜNDE NE HİSSETTİ?

"Öldüğünde ağladım"

"Şimdiki aklım olsa, değil Özal'a suikast düzenlemek yanından bile geçmezdim. Özal suikastini mezara gömdüm. Kitabımda da suikasti yazdım. Ama çok ayrıntıya girmedim. Çünkü, suikasti ben nasıl yaptım çözemiyorum. Çok değerli birine zarar verdim. Özal'ın ölmesine çok üzüldüm. Çok ağladım."

"Burada 1 gün, bir yıl gibi geçiyor" diyen Demirağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Turgut Özal gibi başarılı biri olduğunu söyledi. Demirağ "Şimdiki Başbakan da çok başarılı. Çok beğeniyorum. Başarılı insanları iyi korumak lazım. Umarım onun başına bir şey gelmez." değerlendirmesini yaptı.

7 yıl bir hücrede tek başına kaldığını yineleyen Demirağ, Öcalan'dan daha ağır bir mahkumiyet hayatı yaşadığını da iddia etti. Cezaevinden çıkmayı hayal eden Demirağ'ın son sözleri ise, Özal suikastine dair sır perdesinin uzun bir süre daha esrarını koruyacağını gösteriyor: "Ateş eden bendim. Bundan ötesi benimle mezara gider."

BUGÜN

SAKIK: ÖZAL, KAHVECİ VE BİTLİS ARAŞTIRILSIN
 
BABAMIN SAÇ ÖRNEKLERİ VAR, İNCELEME İSTİYORUZ
 
DEMİREL'DEN ÖZAL'IN VEFATINA AÇIKLAMA
 
ÖZAL SUİKASTI TETİKÇİSİ: YALNIZ DEĞİLDİM
 
ÖZAL VE BİTLİS İLE İLGİLİ KONUŞTU
 
GNKUR. 2. BAŞKANINDAN "ÖZAL" AÇIKLAMASI
 
‘BABAMIN YAVERİ, 17 YILDIR RANDEVU VERMİYOR!’
 
DENKTAŞ YİRMİBEŞOĞLU'NU DOĞRULADI
 
O GECE ÖZAL'A OTOPSİ YAPILSAYDI...
 
KARTAL DEMİRAĞ, SUİKASTİN KİTABINI YAZDI
 
ÖZAL, KENDİ SESİYLE SUİKASTI ANLATTI
 
ÖZAL: KARDEŞİMİ YAĞMACILAR ÖLDÜRDÜ
 
KKTC TARIM BAKANI SABRİ YİRMİBEŞOĞLU SAÇMALIYOR
 
İŞTE PAŞA'NIN "YAKTIK" DEDİĞİ CAMİ
 
SİMAVİ: KAVGADAN SONRA İFTARDA BARIŞTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN BİR ŞOK İDDİA DAHA!
 
DENKTAŞ, YİRMİBEŞOĞLU'NU SAVUNDU
 
AHMET ÖZAL İFADE VERMEYE ÇAĞIRILDI
 
ÖZEL HARP DAİRESİ'NİN GÖREVİ CAMİ YIKMAK MI?
 
KORKUT ÖZAL: EVET AĞABEYİMİ ÖLDÜRDÜLER
 
PAŞA BOŞ BULUNDU: CAMİ BİLE YAKTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN ÇİÇEK'E: NEDEN BU KADAR AGRESİF?
 
"ÖZAL'A SUİKAST" İDDİASINA SORUŞTURMA
 
ÖZAL SUİKASTİNDE 2. KİLİT İSİM SİMAVİ
 
ÖZAL SUİKASTİNDE ŞOK İDDİA
 
5 Ekim 2010 - 10:26:22
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

17:50lkücü Pehlivanoğlu, mezarı başında anıldı
17:47Çin Başbakanı Ven Ciabao, İstanbul'a geldi
17:41Avcı'nın tutuklanmasına yapılan itiraz reddedildi
17:12Rektör Varinli'nin annesi toprağa verildi
17:12İki PKK'lı mayın döşerken öldü
17:081,5 yıllık ceza aileleri çileden çıkardı
17:06Pehlivanoğlu'nun evinde Mevlid-i Şerif okundu
16:59Ankara'da 6 tonluk dev omlet
16:55Karadeniz'de mukayese ölçümü yapılacak
16:52PKK Diyarbakır'da 3 işçiyi kaçırdı.
16:47Wedel kenti Başkan Yrd. Ayşen Çiker oldu
15:39Almanya'dan CHP'ye: Geçmişten kurtul artık
15:28Ali Uygur'u Hanefi Avcı öldürmüş!
15:23Kılıçdaroğlu, Özbek'i telefonla aradı
15:08Sakık: Özal, Kahveci ve Bitlis araştırılsın
15:00Erzincan'da terör örgütü operasyonu
14:50"Kuzu olmadıklarını göstereceklerdir"
14:27Canca, gözyaşları arasında toprağa verildi
14:21Sivas'taki suikast de Ergenekon ile birleşti
14:18TZOB, Pakistan için 269 bin TL yardım topladı
14:04Türkiye ile Gürcistan gümrük kapıları ortak
14:03Gül: Dedikodularla enerji tüketmeye ihtiyaç yok
13:20Sahte çek çetesi çökertildi
12:54Çin ile hedef 50 milyar dolar
12:09"En ağır ceza ile yargılanmalıdırlar"
12:08Nobel Barış Ödülü Liu Xiaobo'nun
11:59Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye geliyor
11:52İşte HSYK resmî aday listesi
11:42Şahin Astana'da Atatürk heykeline çelenk koydu
11:39Lozan mübadillerinden çağrı var
Daha fazla haber göster
11:28YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI!
11:28Marmara'da gece boyunca 2 sarsıntı oldu
11:26Fransa Dışişleri Bakanı, Türkiye'ye geliyor
11:19Eski rektörün başörtüsü haykırışı!
11:15Sudan Dışişleri Bakanı Karti, Türkiye'ye geliyor
11:04Ciabao, Başbakanlık'ta resmi törenle karşılandı
10:53Şırnak Barosu: Aygan'ın ifadesi kayda alınsın
10:53Sivrihisar'da feci kaza: 2 ölü, 5 yaralı
10:48Çin Başbakanı'na ayakkabılı protesto
10:36Bayanların ne giyeceğine müdahale etme ayıbı
10:33Nazarbayev, TBMM Başkanı Şahin'i kabul etti
10:13Bitlis'in uçağının nöbetçisi konuştu
10:06Askerî seçenek masada duruyor
10:04Ahmedinejad, Papa'dan yardım istedi
10:02“Tecavüz sanığının yerini ihbar ediyorum”
09:5425 terörist Türkiye’den Avrupa’ya geçecek
09:44Başörtüsü sorununa Hayrünnisa Gül çözümü
09:43Yeşil: Reis kaygılanma devlet biziz
09:411 TL'lik dönerden almayın!
09:36AVCI'NIN KİTABINDAN ÇIKAN DRAM
09:16Muhsin Yazıcıoğlu kazasında yeni skandal
09:0985 cana 1.5 yıl
08:47Hattın PKK'nın elinde acilen kontör yolla
08:31Rasmussen Ankara'nın ağzını yokladı
08:28İşte Kandil'i boşaltma planı kod adı: 300 PKK'lı
08:24Yeşil'in yakalanması an meselesi
08:16Güçlenen Türkiye'ye kara propaganda
08:15Özbek: Sendikacılık defterini kapattım
07:44Babamın saç örnekleri var, inceleme istiyoruz
00:10Mustafa Özbek tahliye edildi
23:11AKPM, Romanlara karşı ayrımcılığı kınadı.
22:53İşte ilk Türk uçağının ismi!
22:42Pekin-Paris Rallisi'nin klasik otomobilleri Erzurum'a ulaştı.
22:39Taburda patlama: 6 asker yaralı
22:32Sever: Takdir TBMM'nin.
21:38Böhmer, Sarrazin'e papuç bırakmadı
21:17Aygan: PKK infazları da aydınlanmalı
21:15ERGENEKON DAVASINDA 3 TAHLİYE
20:27Medvedev'den Ankara'ya dolaylı açıklama
20:01Güler Sabancı, dünyanın en güçlü 52. kadını
20:00Şırnak'ta mayın patladı: 1 uzman çavuş yaralandı
19:14Rasmussen: Türkiye'nin rolü her gün artıyor
18:57Erdoğan, yarın Almanya'ya gidecek
18:50YÖK, Köşk'e sunulmak üzere 3 isim belirledi
18:49Çin ile en uzun anlaşma!
18:30Çin Başbakanı Jiabao, Ankara'ya geliyor
18:06Erdoğan, maçı Merkel ile izleyecek
18:00Antalya Havalimanı'nda 8 kilogram eroin yakalandı
17:41Rasmussen, Davutoğlu ile görüştü
17:31Ardahan'a yılın ilk karı yağdı
17:27Eski jandarma arazisinde insan kemiği!
17:20İpek Yolu için kollar sıvandı
17:09Çevrecilerden TÜPRAŞ'a suç duyurusu
17:06Rasmussen: Çağrımı, Türkiye'ye de yapacağım
16:57Fatsa'daki kazada polis şehit oldu
16:55Rasmussen, Afganistan'ı görüşmek için geldi
16:50Gül: YÖK Kanunu mutlaka değişmeli
16:49Üçlü Danışma Kurulu, 'yeni anayasa' dedi
16:44Bayan Gül, AKPM'ye hitap etti
16:42Erdoğan ile Koşaner 1 saat 45 dakika görüştü
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
“Avrupa’nın tek sağlıklı adamı” göreyim seni
 
 
Alper GÜRKAN
Her Türk asker mi doğar?
 
 
Emine K. ARSLANER
Bir “bitaraf”ın kafasını kurcalayan sorular
 
 
Mustafa YILDIZ
Adalet nasıl olmalı?
 
 
Necmettin EVCİ
Türkiye'nin dönüşü(mü)
 
 
Reşat PETEK
Yeni HSYK'ya kimler seçilecek?
 
 
 
 
Bitlis'in uçağının nöbetçisi konuştu
 
Muhsin Yazıcıoğlu kazasında yeni skandal
 
Yeşil'in yakalanması an meselesi
 
CHP, BAŞÖRTÜSÜNDE KIRMIZI ÇİZGİ BELİRLEDİ
 
İşte Kandil'i boşaltma planı kod adı: 300 PKK'lı
 
 
 
 
 
 
 
"Evlatlık, annenin karnında değil, yüreğinde büyütülen çocuktur"
Anonim
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.414
1.424
 
 Euro
1.964 1.979
 
 Sterlin
2.232 2.280
 
 Altın
61.02 61.67
 
 IMKB
66823  
 
 
AKP ile CHP uzlaşsın, MHP desteğe hazır...
 
Türban sorunu, toplumsal sancı haline dönüştü. ‘Türkiye’nin bundan sıyrılması lazım’ dedik ve katkımız oldu. Ama CHP, AYM’ye başvurdu. Şimdi AKP ve CHP çözeriz görüşünde. Uzlaşırlarsa MHP onlara katkı sağlar ama görünmeyen kuyudan MHP su içmek istemiyor
 
 
 
 
  Burger King, kriz sonrası ilk reklâmında hangi temayı işledi?  
 
 
 
  Jitem'ci Arif Doğan'dan sonra BBP'li Aksu, Yeşil'in yaşadığını ileri sürdü.    
 
 
 
 
Numan Kurtulmuş SP Genel Başkanlığını bırakarak yeni parti kuracağını açıkladı. Sizce bu iki partinin geleceği nasıl olur?
 
Asıl çatı zaten Erbakan ve ekibiydi. Dolayısıyla güçlü olan SP'dir. Kurtulmuş ayrılarak kendini bitirdi.
 
Kurtulmuş'un kuracağı parti SP'den daha başarılı olur. SP'nin de yarıdan fazlası bu partiye katılır.
 
Bölünmeden dolayı iki parti de siyasette başarılı olamaz.
 
Kendi iç sorunları. Beni hiç ilgilendirmiyor.
 
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app