DOLAR 1.619 - EURO 2.205 - ALTIN 69.73 - IMKB 62168
Pazartesi 31 OCAK 2011
DOLAR 1,61 TL; EURO 2,19 TL'DEN AÇILDI ÇIĞ DÜŞTÜ, 25 ÖĞRENCİ MAHSUR KALDI Kocaman: Ya devam edecektik ya kırılacaktık 'Hakem fizik ve kimyamızı bozdu' Mantardan 7 kişi zehirlendi Celal Doğan'ın 4 damarına by-pass yapıldı Mersin BB: 51 - Panküp Kayseri Şeker: 52 VII Asya Kış Oyunları'na muhteşem açılış Hemzemin geçitte kaza: 2 ölü, 7 yaralı Spor Toto Süper Lig'de 19. Haftanın görünümü habertaraf.com
 
 
 
Araplar, Osmanlı'dan kopuşlarını sorguluyor
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Demiryolu hayalimiz
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Hacı Hasan Dinç 24. yılında anıldı
 
 
 
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
CHP'den sokak savaşı tehdidi
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Qwerty'iniz be!
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Halka ‘Angut’ diyenleri Yargıtay’da kim koruyor?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Yaşananlar demokrasi mücadelesi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Mısır'da ev hapsindeki emanetçi
 
 
Akşam
Deniz GÖKÇE
Barcelona gibi mi diyorsunuz ?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
'Özgür Üniversite' kalmadı!
 
 
Star
Ergun BABAHAN
İşte benim Cumhurbaşkanım
 
 
Yeni Şafak
Hayrettin KARAMAN
İçki ve entelektüel
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Boş kafalılar
 
 
Star
Mehmet METİNER
Sana ne diyeyim Candaş Tolga?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Merhum Muallim Mahir İz
 
 
Zaman
Mustafa ARMAĞAN
Genelkurmay bu yıl Karabekir Paşa'yı unuttu
 
 
Vatan
Okay GÖNENSİN
Dalganın boyu büyüyecek
 
 
 
 
İlhan AKKURT
 
Necmettin EVCİ
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Fethi ERDOĞAN
 
 
 
Çelik, AK Parti'nin oyunu açıkladı
 
 
 
ANKARA- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik: AK Parti'nin oyu yüzde 50'ye yakın.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Polmark şirketi tarafından yapılan bir araştırmada AK Parti'nin oy oranının yüzde 50'ye yakın olduğunu söyledi. Çelik, CHP'nin oyunun ise yüzde 23'ün bir gıdım üzerinde, MHP'nin ise baraj civarında olduğunu söyledi.

Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Ocak ayının ilk yarında 5369 denekle 7 bölgede yüzyüze yapılan anket sonuçlarıyla ilgili bilgi verdi. AK Parti'nin toplumun bütün kesimlerinden oy alan bir parti olduğunu ifade eden Çelik, eğitimlilerden AK Parti'nin oy alamadığı yönündeki iddianın da gerçek olmadığını kaydetti. Çelik, CHP'nin 50 yaşın üzerindeki eğitimlilerden oy alma yönünden açık ara önde olduğunu vurguladı.

Anket sonucunda Başbakan Erdoğan'ın kendisine en yakın lidere beş kat fark attığını kaydeden Çelik, ekonomiyle ilgili gelişmeleri halkın yüzde 66'sının olumlu gördüğünü kaydetti.

Hüseyin Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na: Müslüman iftira eder mi?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Hizbullah'la işbirliği meselesinin altında kaldığını belirtti. Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'a 'Müslüman adam küfür eder mi?' diye sorduğunu kaydeden Çelik, "Müslüman iftira eder mi?" diye konuştu.

Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde yaptığı basın toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun Erzurum'un havasının bedava dağıtılan kömürlerden dolayı kirlendiği yönündeki iddiasını yalanladı. Çelik, AK Parti iktidara geldiği dönemde Erzurum'un havasının en kirli iller sıralamasında ikinci sırada bulunduğu, şu anda çok gerilere düştüğüne işaret etti.

"MİLLETTEN MEMNUNİYET BEKLİYORUZ"

Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yapılan yardımlardan dolayı vatandaşın hükumete minnet duygusu duymasının beklendiği yönündeki sözlerini eleştiren Çelik, kimseden kendilerine minnet duygusu duyulmasını beklemediklerini belirtti. Çelik, kendilerinin milletten aldıkları yetkinin hesabını millete verdiklerini işaret ederek, "Milletten minnet beklemiyoruz, memnuniyet bekliyoruz."dedi. Siyasetin vatandaş memnuniyetine göre yapılacağını vurgulayan Çelik, vatandaş memnuniyeti temin etmemiş olan iktidarların sandıkta devre dışı bırakılacağını kaydetti. Muhalefet partilerinin sadaka kültüründen söz ettiğini hatırlatan Çelik, "Devletin sosyal yardımlar kapsamında verdiği fakir ve fukarlara yardımları kimse sadaka kültürüyle ifade edemez." diye konuştu.

"BÖLÜCÜLÜK NEDİR BİRAZ İNCELESİN"

Çelik, Kılıçdaroğlu'nun 'AK Parti bölücüdür' yönündeki sözlerini eleştirerek, "Bölücü kimdir, bölücülük nedir biraz incelesin araştırısın bulsun." dedi. Çelik, hangi etnik grubun hangi partiye verdiği araştırmada en homojen dağılımın AK Parti'de olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'a 'Müslüman adam küfür eder mi?'diye sorduğunu kaydeden Çelik, "Evet Müslüman küfür etmemelidir. Sayın Başbakanın ağzından sayın Kılıçdaroğlu'na yönelik küfür duymadım. "dedi. Çelik, Başbakan Erdoğan'ın partisiyle ile Hizbullah arasında ilişki olduğu yönündeki iddiayla ilgili olarak iddia sahibinin iddiasını ispatlamak mükellef olduğunu hatırlattığını söyledi. Çelik, Kılıçdaroğlu'na şu soruları yöneltti: "Müslüman iftira eder mi? Sizin dininiz farklı olmadığını biliyorum. Sizinle aynı dine mensubuz. Sizde Müslamansınız. Müslaman çamur atar mı, karalama yapar mı." dedi.

"HİZBULLAH MESELESİNİN ALTINDA KALDI"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Hizbullah meselesinin altında kaldığını söyleyen Çelik, "Legal olan derneklere bütün siyasi partiler gider, gitmiştir. Burada beis yok. Batman'da 500'un, Van'da binin üzerinde dernek var. Legal, yasalar çerçevesinde kurulmuş, faaliyette bulunan derneklere illegal muamelesi yaparsanız, illegalitenin, yasadışlığının zeminini genişleştimiş olursunuz. SHP döneminde DEP'i Meclis'e taşırken PKK'yı mı Meclis'e taşımış oldunuz. Bunu kabul ediyor musunuz? Hizbullah meselesinde de çuvallamış ve duvara toslamıstır." dedi.

Çelik, Kılıçdaroğlu'nun devamlı olarak 'maskesini indireceğim' sözünü hatırlatarak, "Meskesi olmayının maskesini indiremezsiniz. Klasik CHP tabanından çekincenizden, onların korkusundan sizin ne tür maskeler taktığınızı, ne tür maskelerle dolaştığını en iyi Dersimli hemşerileriniz bilir." diye konuştu.

"YARGI MİLLETİN ADALET BAHÇESİ OLSUN"

Kendilerine yönelik 'yargıyı ele geçirme' iddialarını cevaplayan Çelik, "Siz yargının aslı sahibi kendiniz olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz? Bizim bağımız, bizim arka bahçemiz, dolasıyla AK Parti gelip bunu ele geçiriyor. Yargı sizin arka bahçeniz ön bahçeniz, bizim arka bahçemiz ön bahçemiz olmasın. Yargı milletin adalet bahçesi olsun. Herkes orada adaleti bulsun. Biz, yargıyı milletin yargısı yapmaya çalışıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, bırakın statükonun, Mahmut Esat Bozkurt'un ruhunun şekillendirdiği yargı olarak kalsın. O yargı milletin yargısı olmaz, kusura bakmayız. Kendimize ait bir şeyi ele geçirmeyiz. Ele geçirme paranoya geline geldi." şeklinde konuştu.

"ARALARINDA ULUSALCI KARDEŞLİK BAĞI VAR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendilenini CHP ile özdeşleştirmeye çalıştığını söyleyen Çelik, MHP'nın geleneksel tabanının milliyetçi-muhafazakar olduğunu, üst yönetiminin ulusalcı olduğunu söyledi. CHP ile MHP arasında ulusalcı bir kardeşlik bağı olduğunu vurgulayan Çelik, her iki bir çok politikasının aynı olduğunu söyledi. Çelik, MHP'ye oy vermiş tabanın büyük kısmının AK Parti'ye oy verdiğini belirtti. Çelik, 2009 yılı belediye seçimlerinde bir çok yerde CHP ile MHP'nin paslaştığının delilleriyle ortada olduğunu kaydetti. Çelik, AK Parti ile CHP arasında benzerlik olduğu yönündeki iddiayı anlatmaya gülünç kelimesinin bile ifade etmekten aciz olduğunu söyledi.

"HRANT DİNK, GAFFAR OKKAN VE UĞUR MUMCU'YU ÖLDÜREN KATİL ZİHNİYET AYNI"

BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ın konuşmasına da cevap veren Çelik, Hrant Dink, Gaffar Okkan ve Uğur Mumcu'yu öldüren katil zihniyetin aynı zihniyet olduğunu, araştırılması durumunda aynı kapılara çıkacaklarını söyledi. Çelik, "Devlet içine çöreklenerek, bazıların desteğini alarak bir şekilde bu insanlar bertaraf edilmiştir. Bunu yapan zihniyet alçak zihniyettir. Hrant Dink'in katil zanlıları hemen yakalanmıştır." dedi.

'Arif Doğan'la ilgili ne yapıldı?' dendiğini ifade eden Çelik, Arif Doğan'ın yargıya hesap verdiğini, çorap söküğü gibi söküldüğünü söyledi. Çelik, bunların oluşturulan demokratik iklim sayesinde gerçekleştiğini ifade etti.

"ANKETLER YÜZÜMÜZE TUTULMUŞ AYNADIR"

Çelik, MHP Lideri Bahçeli'nin AK Parti'nin sipariş anketlerle başarılı gösterilmeye çalışıldığı yönündeki iddiasını da cevapladı. Çelik, bütün anketlerin sipariş üzerine yapıldığını hatırlatarak, "AK Parti hiçbir zaman kendisini kandıracak, kendisini zoraki olarak iyi gösterecek anketlere itibar etmemiştir. Anketler bizim yüzümüze tutulmuş aynalardır. Aynadaki görüntümüz bizi ürkütmemeli." dedi.

Çelik, Ocak ayının ilk yarında 5369 denekle 7 bölgede yüzyüze yapılan anket sonuçlarıyla ilgili bilgi verdi. Çelik, anket sonuçlarına göre yaş grupları arasında en homojen oy alan partinin AK Parti olduğunu belirtti. 'Eğitimli kesimin AK Parti'ye oy vermediği' yönündeki bilgilerin de doğru olmadığının ortaya çıktığını söyleyen Çelik, AK Parti'nin eğitimli kesimden de alması gereken kadar oy aldığını söyledi. Çelik, 50 yaşın üzerindeki eğitimli kesimin AK Parti'ye az oy verdiğini, onların CHP'ye oy verdiğini söyledi. Bütün etniseler arasında dengeli oy olan partinin AK Parti olduğunu kaydeden Çelik, eğitimli 50'lı yaşlıların üzerinde CHP'nin açık ara önde olduğunu söyledi.

Anket sonucunda Başbakan Erdoğan'ın kendisine en yakın lidere beş kat fark attığını kaydeden Çelik, ekonomiyle ilgili gelişmeleri halkın yüzde 66'sının olumlu gördüğünü kaydetti.

CİHAN

26 Ocak 2011 - 15:48:27
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

21:39'İlk işim TOKİ hesaplarını kontrol etmek olacak'
19:27'Meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli'
18:10Topçu, Diyarbakır'dan birlik mesajı verdi
16:55CHP, kadınlara daha çok yer verecek
16:19'Hani siz iktidara yürüyordunuz?'
15:59Bakan Aydın: Tahrike kapılmayacağız ama
15:37'Hayat gelip geçicidir, kalıcı olan eserlerdir'
15:13CHP'liler psikolojik tacize uğramış
14:44'Meclis Başkanı cazgır, Başbakan kof pehlivan'
14:17'MHP yanlış hesapla iktidar olacaktır'
13:27'Hükümet ucube heykelle CHP başörtüsüyle'
13:03'Eşkıyalık yoluyla iktidara gelme sevdası içindeler'
12:58CHP'ye geçiş tam kadro olmadı
12:32'Halkın isteyeceği adaylar belirleyeceğiz'
09:43Sol’da ittifak arayışları sürüyor
01:40Erdoğan: 2023'ü planladık
00:10AK Parti Kuşadası start verdi
21:31Erdoğan: Bizimle alay etmişlerdi
20:16Ergün: Silivri'den Meclise tünel kazıyorlar
19:41İnce'den Erdoğan'a: Mısır'ın hali ortada
18:59Kirişçi: Seçimlerde daha samimi çalışma olmalı
18:55Yazıcı: Gürbülak'ta yapılacak çok iş var
18:52Çelik: Romanlar nüfus cüzdanlarını alabilecek
18:51Çelik, İzmir'de Roman ve Alevilerle buluştu
18:41Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da
18:11Çelik: Her suçun arkasında CHP vardır
17:43Şahin Kartalkaya'da kayak yaptı
17:25Dinçer, Malatya Belediyesi'ni ziyaret etti
16:42Çelik: Yüksek yargı gerici bir parti gibi davranıyor
16:07Leyla Zana: Tek devlet, çok ulus!
Daha fazla haber göster
16:06Demirtaş: Başbakan böyle bir Türkiye istiyor
15:45Erdoğan'dan CHP'ye "anarşi" göndermesi
15:08Kurtulmuş: CHP'lilerin açıklamaları fevkalade...
15:03Şener: Torba Yasası, hakkı gasp ediyor
14:52Hasgür: CHP, baskıcı amaçlara hizmet eder
14:20Çelik: Türkiye rolünü kendisi belirliyor
14:09Bahçeli'den Haberal vetosu
14:04Aksu: CHP iflas etmiştir
12:22Nazmiye Demirel 3 aydır hastanede
11:49"Kendini iktidarda görme hastalığı var"
10:39Bakan Çelik, MÜSİAD genel kuruluna katıldı
08:57Kılıçdaroğlu: Hizbullah'ı vekillerine sorsun
22:31ERDOĞAN: MİLLİ GELİR 3 KAT ARTACAK
19:59CHP'li vekillere suç duyurusunda bulundu
19:48Bayan Erdoğan, İshakpaşa Sarayı'nı gezdi
18:34Korgeneral Engin Alan MHP'ye katıldı
18:28Saadet Partisi - Demokrat Parti ittifakı!
17:58Kurtulmuş: Başkanlık sistemi, krallık doğurur
17:5583'lük ciritçi, Başbakan'dan ne istedi?
17:54Kılıçdaroğlu'nun parası ile bedava döner
17:22BAŞESGİOĞLU VE ŞEKER MHP'YE KATILDI
17:00Günay: Alkol uygulaması kaygıları giderecek
16:52Yazıcı: HAS Parti'nin baraj sorunu yok
15:38"CHP 26 metrekareyi 27 bin metrekare yaptı!"
14:46BBP, 19 yaşında
14:08"Sanat, düşmanlığa katkı yapmamalı"
14:05MHP'li 4 belediye başkanı istifa etti
11:57Eminağloğlu CHP'li üyelere destek verdi
11:34Google'dan delil toplayan Kılıçdaroğlu zor durumda
10:44Mesut Yılmaz: CHP ve MHP'ye yardıma hazırım
23:54CHP ile DSP'nin arasını açan anıt
23:52AK Parti Erfelek İlçe Başkanı istifa etti
22:40Kılıçdaroğlu, Büyükerşen'i partisine davet etti
22:37Erdoğan: Silah tüccarları kazandı, çeteler kazandı
21:55'Kadın milletvekili sayısı daha da artırılacak'
20:41Gökcan Ak Parti'den milletvekili aday adayı
20:00'Adana'da birlik ve beraberliği sağladık'
19:05AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'na yeni atama
18:59Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 10 bin lira daha ödeyecek
17:45Eroğlu: AK Parti'nin tek alternatifi biziz
15:51CHP, AK Parti binasına casus göndermiş!
15:31Erdoğan: Tepeden inmedik, gençleri anlarız
15:28Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi kurtaracağız
15:09"E-Muhtıra, sitede hala neden duruyor?"
15:03Erdoğan'ın gençlerle buluşmasına protesto
14:57BDP'li Ata: Cezaevlerinde hak ihlalleri var
14:34MHP: Haberal'ın adaylığı gündemde yok
14:28Kılıçdaroğlu, hafta sonu Karadeniz'de
13:58Aysel Tuğluk'un 70 yıl hapsi istendi
13:43Özbudun'dan '100 milletvekili' önerisi
13:27Batum: Mutlak rejime dönüştürülmek isteniyor
13:25Demirel: Yargıyı siyasallaştırmak yanlıştır
13:22"HAS PARTİ BÖLMEDEN SİYASET YAPACAK"
13:17Başbakan sevgisini dizelere döktü
13:09Erdoğan'a "Bereketinle hoşgeldiniz" karşılaması
13:04Bu güzel kız kafasını niye örtmüş üzülüyorum!
11:56Entelektüelin değil milletin dili belirler
11:52Erdoğan'a sunulan son anket
11:48Yılmaz Büyükerşen DSP'den istifa etti
11:27"CHP'nin din ile barışık olmadığı bir yalandır"
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Solmamak için Sol ittifakı
 
 
Fethi ERDOĞAN
“Kaht-ı rical” den kurtulduk mu?
 
 
Necmettin EVCİ
Hesap sorulacak!
 
 
 
 
Mısır'da hükümet resmen istifa etti
 
Arslan Bulgaristan'da emekli albay ile görüştü
 
ÖCALAN'A "SUİKASTI" YILMAZ MI BİLDİRDİ?
 
Yazıcıoğlu'nun ölümündeki şok detay
 
Jandarma 'JİTEM'i kabul etti
 
 
 
 
 
 
 
“Kendi halkını yenemez kral/Ve tutuklayamaz yoksulluğu/Ayaklandığında halk/Bir salyangoz gibi kaçar kral/Bırakıp sedef kabuğunu”
İLHAMİ ATMACA (İsyan ve Tekbir/Bilmez Bunları Kral Şiiri’nden)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.607
1.619
 
 Euro
2.188 2.205
 
 Sterlin
2.535 2.580
 
 Altın
69.07 69.73
 
 IMKB
62168  
 
 
'İnsani değerleri Rachel'dan öğrendik'...
 
Kızlarının günlüklerinden sahneye uyarlanan 'Benim Adım Rachel Corrie' adlı oyunun Türkiye galasına katılmak üzere İstanbul'a gelen Cindy ve Craig Corrie çiftini görür görmez Rachel'ı genç yaşında adalet için yollara düşüren değerleri kimden aldığını anlıyorsunuz.
 
 
 
 
  Beşiktaş'ın dünyaca ünlü yıldızı Iverson'ın Siyah- Beyazlı takımdan ayrıldığı iddia edildi  
 
 
 
  Başbakan Erdoğan'ın hayran kaldığı yaşlı ciritçi Mustafa Erdoğan'a oldukça kızgın.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app