DOLAR 1.575 - EURO 2.144 - ALTIN 68.36 - IMKB 65927
Cumartesi 22 OCAK 2011
Tarsus Belediye: 67 - Fenerbahçe: 88 Mersin İdmanyurdu: 0 - Adanaspor: 0 Gaziantep BB: 1 - Karşıyaka: 0 Manisaspor: 4 - K.Karabükspor: 2 Antalya Büyükşehir: 60 - Efes Pilsen: 92 Çelik: Yargı kararına saygılıyız ama... Erdoğan: Malum odaklar harekete geçti Kurtulmuş: CHP'de statüko anlayışı sürüyor ŞAHİN REKLÂM YILDIZI OLDU AMA HABERİ YOK! Eroğlu: Zoraki kimseye arsa satacak değiliz habertaraf.com
 
 
 
'Danıştay, statükonun bekçiliğine soyundu'
 
 
 
 
Eren ERDEM
Allah Elçisi ve Kenz Müslümanları (!)
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
'Mini Nobel' Ilkka Hanski'ye verildi
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Ne oldu hanımefendi?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Asker sorunu içinde bir sorun: Jandarma
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Taksim’de İlhan Cihaner’le
 
 
Vatan
Can ATAKLI
İmam hatipliler neden polis yapılmak isteniyor
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Vasiyetim olsun...
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Lakapları Kemal Bey'e yakışıyor
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Bas bas paraları cuntaya
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Darbe hem suçtur hem de ahlak dışıdır
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
JİTEM devam ediyor
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
CHP'de ön seçim olacak mı?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Bu şahsın dediklerine inanabiliyor musunuz?
 
 
Yeni Şafak
Mehmet ŞEKER
Ben bu Danıştay'a ne danışayım, muhterem hocam?
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Sahte rejimler, çalıntı devrimler!
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
19 Mayıs Gençlik ve Spor Eziyeti
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Bunlar uslanmazlar...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Said Nursi'nin sessiz direnişi...
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Yine MHP yöneticisi, yine aynı sıkıntı!..
 
 
 
 
İlhami ATMACA
 
Selami SAYGIN
 
Alper GÜRKAN
 
Ayhan BİLGEN
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Orakoğlu'ndan önemli açıklamalar
 
 
 
ANKARA- Eski istihbaratçı Orakoğlu: Hizbullah'ı eğiten Yeşil ve emrindeki ekiptir.
 
Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Bülent Orakoğlu, 'Hizbullah'ı eğitenin Yeşil ve emrindeki ekip' olduğu iddiasında bulundu. 'İzzettin Yıldırım'ı sorgulayan ve öldüren Velioğlu değil Yeşil!' diyen Orakoğlu, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın hala yaşadığını söyledi. ''Yeşil hala yaşıyor ve aktif, bir odada su ve ekmekle 5 yıl yaşar" diyen Orakoğlu, Hizbullah, PKK ve Dev Sol gibi örgütlerin Ergenekon tarafından kurdurulduğunu belirtti. Orakoğlu, Hizbullah tahliyelerini de demokratik açılımı baltalamaya yönelik olarak değerlendirdi.

TRT Haber'de yayınlanan Kozmik Oda programında Rıdvan Memi'nin sorularını yanıtlayan Orakoğlu, ilginç açıklamalarda bulundu. Son günlerde gündemde olan Hizbullah konusuna değinen Orakoğlu, ''Arif Doğan'ın ifadelerine bakarsanız Hizbul-Kontr değil mi? Yeşil bugün muhakkak ki JİTEM'in çok önemli unsurlarından bir tanesi. Şu ortaya çıkıyor burada, Hizbullah'ın nerede eğitildiği. Bu kadar vahşi, İslam diniyle bağdaşmayan 'zaten Hizbullahçılar dikkat ederseniz biz bunu yapmadık, devlet yaptı üzerimize attı' gibi şeyler söylüyorlar. Ama netice itibariyle bu Hizbullah'ı kimler eğitti? Şimdi bunları eğiten yani Yeşil ve emrindeki bir ekip olduğunu düşünüyorum ben. Burada Hizbullah'ı eğiten bu gruptur diye düşünüyorum. Bu bakımdan çok ciddi bir şey kurmuşlar." dedi.

"YEŞİL EKMEK VE SU İLE 5 YIL YAŞAR"

Orakoğlu, "Hüseyin Velioğlu öldürüldüğünde, Zehra Vakfı Başkanı İzzettin Yıldırım da bir evde öldürülüyor ve evde ölü bulunuyor. Bu mezar evler hani çıkıyor ya. Benim tahminim birkaç gün önce öldürüldü, hatta operasyondan sonra öldürülmüş olabilir. Bu işte de ben, Yeşil'in olduğunu tahmin ediyorum.'' açıklamasını yaptı. Yeşil'in halen yaşadığını düşündüğünü ve İzzettin Yıldırım'ı da sorgulayan kişinin o olduğuna inandığını kaydeden Orakoğlu, ''Tutuklu zaten Hizbullahçılar tarafından. Oradaki mezar evlerden birinde infaz edilerek zaten kasete sorgusu alınıyor ya. O süreçte İzzettin Yıldırım'ı sorgulayan ve öldürenin o olduğunu düşünüyorum, evet. Yeşil hala yaşıyor ve aktif, bir odada su ve ekmekle 5 yıl yaşar...Ben hala yaşadığını düşünüyorum. Çünkü dikkat ederseniz bugün dünyada bu tür terör örgütlerinde tetikçilik yapan insanlar bazen piyasadan çekilebilir, uykuya dalıyor denilebilir. Yeşil çok disiplinli bir kişi. Mesala kendisinin şöyle bir şeyi var; bir oda, bir su ve ekmek ver 5 yıl buradan çıkma de çıkmaz bizim tespitlerimize göre.'' değerlendirmesinde bulundu.

"Hizbullah, PKK ve Dev-Sol Ergenekon'un kurdurduğu naylon terör örgütleridir" diyen Orakoğlu, "Bugün mesala Ergenekon ilk iddianameye baktığınız zaman bu Ergenekon örgütünün kurduğu naylon terör örgütlerinden bahsedilir. Bu naylon terör örgütleri içerisinde; Hizbullah vardır, PKK vardır, Dev SOL vardır. Daha sonra gelişen şartlar içerisinde dini motifler kullanan bazı örgütlerde buna ilave edilmiştir." diye konuştu.

'Hizbullah 2000 yılında silahlarını askeri bölgelere gömdü' şeklinde açıklama yapan eski istihbaratçı sözlerini şöyle sürdürdü: "Hüseyin Velioğlu ölü ele geçirildikten sonra Türkiye'de yapılan operasyonlarda örgüt silahlarını gömdü. Hatta bu silahların askeri bir takım bölgelere gömüldüğü söyleniyor, askeri bölgelere girip ihbar filan olmadıkça arama filan yapamazsınız. Hüseyin Velioğlu öldürüldükten sonra Türkiye'de şöyle yanlış bir imaj doğdu, iş bitti.. Belli şartlar oluşmadan bitmez.."

"TAHLİYELER KAOS OLUŞTURMAK İÇİN YAPILDI"

'Hizbullah tahliyeleri demokratik açılım sürecinde Güneydoğu'da kaos oluşturmak amacı ile yapıldı' diyen Orakoğlu bu konuda şunları söyledi: ''2007 Ergenekon operasyonları, Türkiye'nin çok büyük operasyonları. Tabiri caizse Türkiye'deki bütün çeteleşmiş yapılar temizleniyor. Ergenekon'dan bir takım insanlar cezaevinde bulunuyor. Şimdi kamuoyunda şu dillendirilme yapılacaktı ve oldu, şu kadar insanı öldürmüş insan serbest kalıyor, Ergenekon'da kitap yazmış ya da darbe yapacağım diyen insan içeride duruyor. Ergenekon operasyonları etkisizleştirilmek istenecek bu bir. İkincisi kısaca söyleyeyim, demokratik açılımla ilgili bu bırakılmalar ciddi anlamda Güneydoğu'yu karıştırmak, kaos yaratmak için yapıldı. Hizbullah hala korunuyor... Tahliyelerinde sistemin aksaklıklarını kullanan derin yapılar var... Tahliyelerin bununla ilgisi şu, liderler bırakılınca Hizbullah'ın içerisindeki liderlik çatışması bitiriliyor. Onu söylemeye çalışıyorum."

"AĞAR HİZBULLAH'I KORUDU"

'Hizbullah'a yönelik operasyon yapılmasına engel olan Mehmet Ağar'dır' iddiasında da bulunan Orakoğlu, ''Bu konu, aslında olayın perde arkasını bilmeyenler için konuşuyorum yani, PKK'yla mücadele ettiği için. Güvenlik güçlerimizin bu Hizbullah'ı koruduğu yıllar... Hatta Mehmet Ağar o zaman Emniyet Genel Müdürü, Mehmet Ağar'a bir mektup geliyor. Hizbullah'ın üst düzey seviyesinden biri mektup yazıyor, Genel Müdürlüğe geliyor. Orada Mehmet Ağar, örgütün, güvenlik güçlerine saldırmadığı yani PKK'ya saldırdığı gibi bir şeyi ortaya koyuyor. Böyle bir cevap veriyor. Mehmet Ağar da bunu kendi kafasından yapmıyor muhakkak ki. Bir operasyon yapılmasına gerek yoktur gibi bir cevap veriyor. Çünkü mektubu yazan Hizbullah'ın o süreç içerisindeki faaliyetlerini çok açık bir biçimde anlatıyor." ifadelerinde bulundu.

"MUMCU'NUN ULAŞTIĞI BİLGİLER HAYATINA MAL OLDU"

Uğur Mumcu cinayetine de değinen Orakoğlu, ''Uğur Mumcu'nun ulaştığı bilgileri Eşref Bitlis'e aktarması hayatına mal oldu'dedi. Orakoğlu'nun Mumcu cinayeti hakkında söyledikleri şöyle: ''Uğur Mumcu çok önemli konular araştırmıştır. PKK meselesi, Öcalan'ın devletle olan ilişkileri, arkasından Hizbullah'ın devletle olan ilişkileri. Türkiye'nin bazı büyük olaylarda mesela MOSSAD gibi yabancı gizli servislerin Türkiye'deki rollerini araştıran bir kişiydi. Buna daha çok ciddi 10-15 tane madde daha ekleyebiliriz. Şimdi Uğur Mumcu'ya gene böyle bir dosya geliyor. Bu dosya geldiği zaman kendisi bakın bu dönemde çok tabu olan konu araştırarak bir gazeteci bunlardan dehşete düşüyor. Çünkü yaptığı hareketlerden bunu anlıyoruz yani. Ve hemen sayın Cumhurbaşkanı'nı arıyor. Turgut bey yok o anda emir subayı, orada kim çıktıysa onla görüşüyor. Cumhurbaşkanı'nın Türki Cumhuriyetlerde olduğu söyleniyor. Sonra dönüyor sayın Eşref Bitlis Paşa'yı arıyor. Bence hayatına mal olacak bir hata yapıyor. Kendisine gelen dosyayla ilgili bir takım şeyler anlatıyor Bitlis Paşa'ya. Anlatınca muhakkak ki Uğur Mumcu izlenen bir kişi. Bu izlenmeler yanlış anlaşılmasın devlette izleyebilir kanuni olarak, başka örgütlerde, gizli servislerde izleyebilir basit bir şey çünkü ve izleniyor. Uğur Mumcu hepimizin bildiği gibi arabasına biniyor ve uçuyor. Aradan belli bir süre geçtikten sonra Eşref Bitlis'in uçağı kaza olarak düştü, ondan sonrada Turgut Özal'ın vefatı bu üç aylık bir süredir yani bu saydıklarımız."

Orakoğlu, 90'lardaki cinayetlerin tek bir merkezden yönetildiğini de şu sözlerle özetledi: ''Türkiye'de bilhassa 90'lı yıllarda meydana gelen toplumsal olarak hem de kamu vicdanını rahatsız etmiş faili meçhul belki tetikçisi çıkmış ama fakat bunun arkasındaki emri veren beyin irade çıkmadığı için bunları söylüyorum. Bazılarında hiç yakalanamamış. Bunlarının hepsinin bir merkezden yapıldığı çok açık." CİHAN

19 Ocak 2011 - 13:15:29
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

17:14Gündoğdu: Kars'taki anıt şaheser kalır!
16:442 hakim Diyarbakır'a atandı
16:40Birgün: Kimse bu sürecin önüne geçemez
16:32"Esenler bölge parkı 3 milyon liraya malolacak"
13:26CHAVEZ'İN TÜRK TABURU!
13:20Avrupa'nın Müslüman karşıtlığı haritası
13:17P5 + 1 ile İran zirvesi sona erdi
13:05"Danıştay, statükonun bekçiliğine soyundu"
12:47Balyoz'un fişlediği başkanlar şaşkın
12:427 amiral Genelkurmay'a çağrıldı ve belge soruldu
12:19Radyodan Kur'an okunmasına yasak
11:07Eğitim-Bir-Sen'den Danıştay'a tepki
10:44Balyoz'da 184 AK Partili vekil tutuklanacaktı
10:33Hitit Üniversitesi'ndeki yasak kaldırıldı
10:29'Kur'an okuttu oruç tuttu, tutuklayın!'
10:24HİZBULLAH'A BASKIN: 13 GÖZALTI
09:59Hizbullah sanığı Hacı İnan cezaevinde
09:58Gül ve Erdoğan'ın güzergahında paket
00:09Hacı İnan ve Mehmet Eşin tutuklandı
00:07ERBAKAN YENİDEN HASTANEDE
23:56'Değişiklik, AİHM yolunu fiilen ortadan kaldırıyor'
23:45'Mutki'de toplu mezarları Genelkurmay biliyordu'
23:32İnegöl'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
23:29Rüşvet soruşturmasına karışan başhekime ceza
23:12'Devrimci Karargah'ın ses kayıtları istenecek
23:10İbrahim Şahin'in yeğeni tahliye edildi
22:39Temizöz dönemi bürokratları dinlenecek
21:24CHP'li Gemlik Belediye Başkanı serbet bırakıldı
20:29Molotoflu eylem organize ettiği iddiasıyla tutuklandı
20:20Kanadoğlu'nun damadı seçimi kaybetti
Daha fazla haber göster
19:07Endonezya fuarında en gözde ülke Türkiye
18:38Yargıtay "süper AYM"ye karşı çıktı
18:01Kirchner, Sultanahmet ve Ayasofya'yı gezdi
17:59'Sokak Lambası'nın ifadesi alındı
17:35Hacı İnan mahkemeye sevk edildi
17:26AİHM: Mültecileri Yunanistan'a gönderme
17:22Mutki'de 2 insan iskeleti daha!
17:21Kirchner TÜSİAD heyeti ile görüştü.
17:14Suç örgütü üyesi 11 kişi adliyeye sevk edildi
17:11Ergenekon'dan Arif Doğan'a sert eleştiri
17:10HİZBULLAHÇILAR KAÇTI KABAK BİZE PATLADI
16:08Gölcük Donanma'da görevli asker öldü
16:03THY ile Kızılay güçlerini birleştiriyor
15:54"Batıya silah, doğuya insan gömdüler"
14:48Binbaşı Başkök, Temizöz dönemini anlattı
14:19Coca-Cola CEO'sundan Çinli lidere Japonca gaf
14:03"Danıştay vesayetçi bir kuruma dönüştü"
13:38Ersever cinayeti ile ilgili yeni görüntü ortaya çıktı
13:11"Danıştay'ın kararı jüristokratik kuşatma"
13:08İnan: Medya terörünün kadrine uğradık
13:06Esrar ticaretinden 14 kişi adliyeye sevk edildi
12:52Gümrük memurları medyayı uyardı
12:49Aygan'dan Arif Doğan'a: Facebook'a gel!
12:48Gerçeker, Şahin'e sorunlar raporunu sundu
12:46Aktan ve Ülker hakkında soruşturma
11:53İşte İsrail'in Mavi Marmara kararı
11:47Ergenekon'da 'gözlemci avukat' polemiği
11:42Danıştay’ın kararına “ucube” yorumu
11:38T. Güney'den gündemi sarsacak açıklamalar
11:10DAVUTOĞLU'NA SİGARA İÇİRTEN O AN!
11:06ABD Türkiye'nin değerini ne zaman anlayacak?
10:56Haberal arandı: Neler çıktı ortaya neler!
10:53Bedrettin Dalan: Dönerim ama bir şartla!
10:37Meclise baskı sonucu darbe!
10:34Gözaltına alınacak paşalar
10:31MİT'te büyük değişim
10:20Erdoğan, Ardahan'da 27 açılış yapacak
10:05Öcalan: Ya ev hapsi ya da...
08:31Batırıldı, çıkarılıp savaşa sürüldü!
23:39Aktütün'deki silahlar ve faili meçhuller!
23:19Arjantin Cumhurbaşkanı onuruna akşam yemeği
23:03Mutki'de ki faili meçhul kazılara devam edilecek
22:33Nişanyan: Balyozcular yıllarca ülkeyi yönetti
22:2711 ile yayılan şebeke böbreği taksitle satmış
22:10Danıştay'ın kararına tepkiler çığ gibi!
21:57HASTANEDE KAN DONDURAN SKANDAL!
21:49Kaçmaz ve Cihaner de YARGI-SEN'de
21:39"YARGITAY HAKİMİ" ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ
20:49Gerçeker: Hiçbir ayrım gözetilmemeli
19:36HARİRİ İSTİFA ETMEYECEĞİNİ AÇIKLADI
19:05SGK'dan şeker ölçüm çubukları açıklaması
18:39'Rusya ile nihai vize anlaşması Moskova'da'
18:37Arif Doğan: Yıldırım ile halen görüşüyorum
18:15PKK'dan kaçan bir terörist teslim oldu
18:13Zirve Yayınevi Davası 4 Mart'a ertelendi
17:59'Kürtçe tabela kanuna aykırı değil'
17:51BBP İL BİNASINA SALDIRI DÜZENLENDİ
17:43'Ilımlı ya da radikal diye ayırmak yanlış'
17:25YENİ ABD B.ELÇİSİNE PROTESTOLU KARŞILAMA
17:00İşçilerden bandolu eylem
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Alper GÜRKAN
Fethullah Hoca’dan liberal meselelere…
 
 
Ayhan BİLGEN
Mutki'deki kemikler muhatap olabilir mi?
 
 
Necmettin EVCİ
Onlara fırsat verilmeyecektir
 
 
Selami SAYGIN
Azınlık milliyetçiliği
 
 
 
 
Ersever cinayeti ile ilgili yeni görüntü ortaya çıktı
 
T. Güney'den gündemi sarsacak açıklamalar
 
Bedrettin Dalan: Dönerim ama bir şartla!
 
Meclise baskı sonucu darbe!
 
Gözaltına alınacak paşalar
 
 
 
 
 
 
 
Diktatörler daima son dakikalara dek iyi görünürler.
(Masaryk)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.563
1.575
 
 Euro
2.126 2.144
 
 Sterlin
2.482 2.530
 
 Altın
67.98 68.36
 
 IMKB
65927  
 
 
Ersin Korkut ve Şahin Irmak konuştu...
 
Ersin Korkut ve Şahin Irmak: İkili olup esnaflık peşinde değiliz
 
 
 
 
  Avrupa'nın birçok ülkesinde görülen Müslüman karşıtlığı son yıllarda giderek artıyor. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan bilim insanı, yazar ve gazeteciler, Müslümanlara bakışı anlattı...  
 
 
 
  Adalet ve Kalkınma Partisi 2011 genel seçimlerinde Mehmet Ağar’ı Elazığ’dan aday göstereceği iddia edildi.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app