DOLAR 1.556 - EURO 2.046 - ALTIN 68.96 - IMKB 68828
Perşembe 6 OCAK 2011
Polis müdahalesini protesto ettiler Ukrayna'da siyasi parti lideri vurularak öldürüldü Medvedev sadece Filistin ve Ürdün'e gidiyor Trabzonspor : 1 - Werder Bremen: 1 THY UÇAĞINDA KAR MASKELİ BOMBACI PANİĞİ Çağlayan Meydanı otoparkının ihalesi yapıldı TEİS'den Başbakan'a açık mektup Begüm Kartal cinayetinin zanlısı tahliye oldu Malatya'da 3 bin 235 sahte ilaç yakalandı Yeni yasa kapsamında 14 kişi daha tahliye oldu habertaraf.com
 
 
 
İslamofobia
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Anıttepe İÖO eski Müdürü Ömer Özdil
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Arif Nihat Asya'nın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Çok korktum
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Öcalan neyin nesi?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Müjdeler olsun medya değişmiyor
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Porno çekmek ve özgürlük
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Şamil Tayyar ve yargının cilvesi!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Yargıtay risk almak istemedi
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Darbecinin hukukunu savunmak zorundayız
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Geciken adalet örtülü affa dönüşüyor!
 
 
Milliyet
Fikret BİLA
Gül: “Bahçeli’ye çok şaşırdım”
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
Türban modaya geri dönüyor!..
 
 
Zaman
Hüseyin GÜLERCE
'Tebligat'a cevap...
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
2011'de nasıl bir MHP?
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
Suç ve Ceza ve cinsel taciz
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
İnsaf edin, 10 yıl tutuklu kalınır mı?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Sağlıksız ve bozuk toplum
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
"Anadilde eğitim ve iki dil"
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Bu yılbaşı gavurca mı, Müslümanca mı?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Öteki Kürtler...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Hizbullah’a moral takviyesi
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Erdoğan bu alçaklığa da sesini yükseltsin!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Ne oldu tosuncuklar?
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Hüseyin ACARLAR
 
Mustafa YILDIZ
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Polislere kısa süreli askerlik geliyor
 
 
 
ANKARA- Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, polislere kısa süreli askerlik düzenlemesini içeren kanun taslağının imzaya açıldığını açıkladı.
 
Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulunda polislerin askerlik durumuyla ilgili tasarının imzaya açıldığını belirterek, bu yeni düzenlemeye göre, Polis Akademisi mezunları 3 hafta, polis meslek okulları mezunlarının 6 ay askerlik yapmalarını öngörüldüğünü bildirdi.

Bakan Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, polis kısa dönem askerlik hakkı tanıyan tasarının Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını belirtti.

Çiçek, tasarıya göre, Polis Akademisi mezunlarının 3 hafta, polis meslek yüksek okulları mezunlarının ise 6 ay askerlik yapmasının öngörüldüğünü kaydetti.


''BÜYÜME ORANININ YÜZDE 6.8'İN ÜSTÜNE ÇIKMASI BEKLENMEKTE''

Cemil Çiçek, 2011 yılının ilk Bakanlar Kurulu olması dolayısıyla daha çok 2010 yılının ekonomik ağırlıklı bir değerlendirmesinin yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:

''2010 yılında büyüme oranının orta vadeli programda öngörülen yüzde 6.8 rakamının üstüne çıkması beklenmektedir. 2010 yılı enflasyonu, bugün TÜİK'in yaptığı açıklamaya göre TÜFE'de 6.4 olarak gerçekleşmiştir. Halbuki bizim hedefimiz 6.5 idi. Bunun altında kalmış olmaktadır. 2010 yılında işsizlik oranı 2009 yılına göre yaklaşık yüzde 2 daha düşük seyretmektedir. ILO üyeleri içinde 2010 yılında işsizliğin en hızlı düştüğü ülkelerden birisi Türkiye olmuştur. 2010 yılında 1 milyonun üzerinde yeni istihdam oluşmuştur.''

Bu sabah hazine faizlerinin tarihinin en düşük seviyesinde seyrederek yüzde 7.04 oranını gördüğünü belirten Çiçek, ''Yine 2010 yılında bütçe dengesi hedeflerimizle uyumlu seyretmiştir. 2010 yılının sonunda kamu borcunun gayri safi yurt içi hasılaya oranı yüzde 41 ile 42 arasında neticelenecek gözükmektedir. 2009 yılı sonunda bu rakam yüzde 45.5 idi. Türkiye tüm Avrupa'da 2010 yılında borcunu azaltan tek ülke olmuştur. Bankacılık sektörümüzün toplam aktifi 1 trilyon TL'ye yaklaşmış, kredi hacmi ise 5 milyar TL'yi geçmiştir'' dedi.

Tüm OECD bütçeleri içerisinde bu krizde bankacılık sektörü en sıhhatli ülkelerden birisinin Türkiye olduğunu ifade eden Çiçek, ''Ziraat bankasının çiftçi kredileri, Halk Bankası'nın esnaf kredilerinde faiz oranları yüzde 5'e kadar düşmüştür. Önümüzdeki günlerde inanıyoruz ki diğer rakamlar da gerçekleştiğinde 2010 yılını daha derli toplu değerlendirme imkanı olabilecektir'' diye konuştu.

POLİSLERİN ASKERLİK DURUMU

Çiçek, Bakanlar Kurulu'nda Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını imzaya açtıklarını belirterek, konunun polislerin askerliğiyle ilgili olduğunu söyledi.

Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, uzun süredir beklenen ve üzerinde çalıştıkları bu tasarıya ilişkin şunları söyledi:

''Mevcut uygulamalarda polislerimiz normal askerlik görevini yapmaktadır. Polis Meslek Yüksekokulu Mezunları 15 ay, akademi, üniversite mezunları da 12 ay askerlik yapmaktadır. Mevcut polis teşkilatımız içerisinde 36 bin 213 polisimiz halen askerlik görevini yapmamış, 2 bin 202'si de şu anda askerlik görevini yapmaktadır. Dolayısıyla toplam 38 bin 415 kişiyi ilgilendiren bir tasarıyı karara bağlamış olduk. Türkiye'de polis ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Özellikle bir kısım yerlerde jandarma tarafından ifa edilen güvenlik nöbetleri büyük ölçüde artık belediye hudutları içerisinde polis teşkilatımız tarafından yerine getirilmektedir, beldeler hariç. Zaten Avrupa ortalamasına baktığımızda da Türkiye'de kişi başına düşen polis noktasında bir düşüklük durumu söz konusu. Onun için polislere daha fazla ihtiyaç var.

Bunu bir ölçüde gerçekleştirebilmek bakımından daha kısa süreli askerlik yapmalarına imkan verebilecek bir düzenleme getirilmektedir. Yeni düzenlemeye göre akademi mezunları 3 hafta, polis meslek yüksek okulları mezunları da 6 ay askerlik yapacaktır. İnanıyoruz ki bu tasarıyı kısa sürede kanunlaştırırız. Böylece uzun süredir beklenen bu sıkıntı da ortadan kalkmış olacaktır. Esasen zaten polislerimiz bu manada güvenlik hizmeti yapmaktadır. Emekli oluncaya kadar da bir ölçüde silah altındadır. Tabii bunun ayrıntıları var. Askerlik hizmeti sırasında emniyet teşkilatından herhangi bir nedenle ayrılan veya bu süre içinde herhangi bir sebeple meslekten ilişiği kesilen personel, genel hükümler uyarınca askerlik hizmetinin geriye kalan süresini tamamlayacaktır. Ayrıca terhis edildikten sonra 7 yılını doldurmadan herhangi bir nedenle emniyet teşkilatından ayrılan veya meslekten ilişiği kesilen personel, genel hükümler uyarınca askere alınarak askerlik hizmetinin geriye kalan süresi tamamlatılacaktır. Söylemek istediğimiz şu; polislik görevini ifa ettiği sürece getirilen bu kolaylık.''


''ASKERİ ALANLA İLGİLİ TASARI''

Bugün ayrıca, askeri alanı ilgilendiren bir başka tasarının da imzaya açıldığını belirten Çiçek, tasarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

''12 Eylül 2010'da yapılan Anayasa oylamasıyla birçok mevzuatta düzenleme yapma, uyum yasalarını çıkarma zarureti var. Anayasa değişikliği böyle bir konuyu da gündeme getirmiştir. Bu değişiklikler çerçevesinde 9 tanesinin ayrı müstakil yasa olarak gönderilmesi, geri kalan kısımlarının da paket halinde uyum yasaları olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Askeri alanla ilgili bugün bu tasarıyı benimsedik. Bununla getirilen bir kısım değişiklikler var. Bunlar askeri hakimlerle ilgili, mahkemelerin işleyişiyle ilgili... Bunların sicilleri, 1. sınıfa ayrılma, 1. sınıf olma, özlük hakları, disiplin cezaları ve cezalara karşı idari ve yargı yolları, soruşturma ve kovuşturma usulleri, askeri yüksek yargı organlarının üyeliklerine ve bazı görevlere seçilme şartları, askeri yargının görev alanları hususlarında düzenlemeler getirmektedir. Bu düzenlemeleri yaparken bir taraftan son değişiklikler dikkate alınmıştır. Öbür taraftan da bu alanda daha evvel çıkarmış olduğumuz bir yasa Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. Dolayısıyla buradaki gerekçeleri de dikkate almak suretiyle bu paket yasa hazırlanmış olmaktadır. Tamamı 84 maddeden ibarettir.''


TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ

Türkiye-AB ilişkilerinin de ele alındığını belirten Çiçek, AB dönem başkanlığında özellikle şirketlerle ilgili faslın açılmasının önem kazandığını söyledi. Bununla ilgili olarak da ''Türk Ticaret Kanunu'nun bir ön şart gibi gözüktüğünü'' söyleyen Çiçek, şöyle konuştu:

''Ümit ediyoruz, Meclis'teki diğer partilerimizle varılan mutabakat gereği Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu çıkarılmış olacaktır. Şirketler hukukuyla ilgili konu, Türk Ticaret Kanunu içinde düzenlenmiştir. Esasen önümüzde ülkenin değişen dünya şartları, ekonomi anlayışı, ticaret anlayışı yeni bir kanun yapılmasını zaruri kılmaktadır. Bununla ilgili çok uzun bir süre çalışılmıştır. Bazı değişiklikler gerekecekse muhalefet partilerimizle bir uzlaşma içinde bunlar gerçekleşmiş olacak. Ümit ediyoruz ki ihtiyacımız olan bu yasa çıkmış olacak. Hem de müzakere süreci bakımından şirketler hukuku faslının açılması için bu şart yerine getirilmiş olacaktır.''

Türkiye'nin belli bir süre içinde AB fonlarından istifadesinin söz konusu olduğunu ifade eden Bakan Çiçek, ''Yaklaşık 4.9 milyar avroluk bir hibe fonu var AB bünyesinde. Bunlardan Türkiye istifade edebilecektir, bunu için de bir yasal düzenleme gerekiyor'' dedi.

Özellikle belediyeler açısından bu düzenlemenin önemli olduğunu anlatan Bakan Çiçek, bundan faydalanabilmek için kısa bir yasal değişikliğe ihtiyaç olduğunu, bunu da çok kısa süre içinde hazırlayarak TBMM'ye göndereceklerini bildirdi.


SORULAR

''Polislerle ilgili düzenlemede şu anda askerliğini yapan polisler bundan yararlanabilecek mi? Diğer askeri yargıyla ilgili pakette TSK'dan ihraç edilenlerin geri dönmesiyle ilgili düzenleme başta yüksek idare mahkemesiyle ilgili düzenleme var, onunla ilgili biraz ayrıntıya girebilir misiniz'' soruları üzerine Çiçek, şöyle konuştu:

''Kanunlar yayımlandığı anda yürürlüğe girer. Zaten o konumda olanlar 21 gün askerlik yapacağı için de şu ana kadar yaptıkları süre de esas itibariyle zaten dolmuş olacağından kanun çıktığı takdirde silah altında bulunan 2 bin 202 kişi de büyük ölçüde istifade etmiş olacaktır. İfade ettiğim kriterler çerçevesinde...

Askeri mevzuatla ilgili konular 84 maddelik kapsamlı bir düzenlemedir. Bunun içinde şu an hem Anayasa değişikliğine uygun uyumu gerçekleştirmiş oluyoruz. Hem Anayasa Mahkemesi'nin vermiş olduğu iptal kararı çerçevesinde ortada kalan bir kısım hususları da burada gerçekleştirmiş olacağız. O konularda bu kanun tasarısında özel hükümler var. Bunlar nelerdir diyorsanız... Askeri hakimlerin sicilleri, 1. sınıfa ayrılma ve 1. sınıf olma şartları, özlük hakları, disiplin cezaları ve bu cezalara karşı idari ve yargı yolları, soruşturma ve kovuşturma usulleri, askeri ve yüksek yargı organları üyeliklerine ve bazı görevlere seçilme şartları.

Askeri yargının görev alanı hususlarına tabiatıyla İdare Mahkemesi de dahil. O başlıklar altında düzenlemeler gerçekleşmektedir.''

Çiçek, ''Polislerle ilgili düzenlemenin Meclis'e ne zaman sevk edileceği?'' sorusuna, ''Bugün imzaya açtık. Kısa sürede tamamlanır ümit ederim, ilgili komisyonda. Artık ondan sonrası Meclis'in takdiridir ama önemli bir konu. Parlamentomuzda gerekli hassasiyeti gösterip yasalaşmasını temin ederiz ama süre koymak bizim işimiz değil'' karşılığını verdi.

''Polisler askere gidecekler mi yoksa görevleri başında mı askerliklerini ifa edecekler'' şeklindeki soruya karşılık Çiçek, ''Demin söylediğim birinci kategoride olanlar, 21 gün askerlik yaptıktan sonra terhis edilmiş olacak zaten kendi görevine dönmüş olacak. Öbürleri de 6 ay askerlik yapacak sonra da tekrar polislik mesleğine devam edecek. Şimdi süreler daha uzun, bu süreler kısalmış olacak. 21 gün silah altına alınmış olacak. Öbürü de 6 ay silah altına alınmış olacak. Şimdi 12 ve 15 ay oluyor, bunları kısaltmış olacağız. Beklenti de budur zaten'' dedi.

''Yunanistan'ın kaçak göçü önlemek adına Türkiye sınırına bir duvar örmesi yönünde bazı planlar olduğu yönünde bazı haberler yer aldı. Bakanlar Kurulu'nda bu konu konuşuldu mu?'' sorusu üzerine Çiçek, ''Bu konu Bakanlar Kurulu gündemine gelmedi. O haberler ne kadar doğru onu da bilmiyorum. Neticede basında yer aldı. Her ülke kendi sınır güvenliğini sağlamak noktasında kendi bölümünde bu tedbirleri alıyor olabilir. Onun için o konuyu bilmiyorum ama her ülkenin sınırlarını, yasa dışı geçişler de dahil korumak gibi bir hakkı da var. Onun için bu haber ne kadar doğru bilmiyorum ama bu konu Bakanlar Kurulu'na gelmiş değil'' diye konuştu.

Çiçek, ''YAŞ'ta terfi ettirilmeyen 3 generalle ilgili AYİM, geçtiğimiz günlerde kararını açıkladı. Bu terfi ettirilmeme kararı, yürütmenin durdurulması yönündeydi bu karar. Hükümetin bu konuda bir tasarrufu olacak mı?'' şeklindeki soruya, ''Benim biliyorsunuz bu konudaki hassasiyetimi bir defa daha ifade edeyim. Bu dava neticelenmiş değil. Neticelenmemiş bir yargı süreciyle ilgili açıklama yapmam söz konusu değil, zaten bunu Bakanlar Kurulu olarak konuşuyor değiliz. Türkiye'de her işin ne zaman, nasıl, hangi usullerle yapılacağı defaatle bellidir. O çerçevede o süreç işliyor. Hep beraber görürüz. Bu konuda bir açıklama yapmam'' karşılığını verdi.

Bakan Çiçek, ''4 yıllık başka üniversitelerden mezun olup polis memuru olanlar ne kadar askerlik yapacak?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Tasarıda aynen şöyle deniyor: '16.6.1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu'na tabi yükümlülerden Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı kadrolarında bulunan ve emniyet hizmetleri sınıfına mensup Polis Akademisi mezunları, Polis Akademisi mezunu sayılanlar ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmak üzere Polis Akademisi bünyesinde en az 4 yıllık fakülte ve yüksek okullardan mezun olanlar 21 günlük, temel askerlik hizmetinden sonra Polis Meslek Yüksek Okullarından mezun olanlar 6 ay askerlik hizmetinden sonra terhis edilirler' diyor. Hepsi bu kapsamın içerisindedir.''

AA

3 Ocak 2011 - 17:15:41
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

01:10Polis müdahalesini protesto ettiler
00:38İslamofobia
22:40THY UÇAĞINDA KAR MASKELİ BOMBACI PANİĞİ
21:57Türkiye'de 8 milyon Kıpti yaşıyormuş!
19:46Begüm Kartal cinayetinin zanlısı tahliye oldu
19:40Türkiye'nin Kıbrıs'ta hakkı yoktur ki...
19:29Yeni yasa kapsamında 14 kişi daha tahliye oldu
19:25Mutki'de 12 cesede ait kemik parçaları bulundu
19:21Erdoğan, Yeşilay Başkanı Balcı ile görüştü
17:46Üniversite öğrencisini öldürmüştü, tahliye istedi
17:28BAŞBAKAN'A HAKARETE HAPİS İSTEMİ
17:16Gül'den Büyükelçilere: Teyakkuzda olun
17:09Adalet Bakanlığından açıklama
16:36AYİM gerekçeli kararını açıkladı
16:29Cumhurbaşkanı, öğrenci temsilcilerini ağırlayacak
16:21Erdoğan, Zardari'ye başsağlığı telefonu
15:59Bilge Köyü sanığı cezaevinde intihar etti
15:45Erdoğan ve Papandreu, Erzurum'da buluşacak
14:22Ankara'da olaylı gün!
13:33Kazıda insan kemikleri bulundu
13:00ÖSYS kılavuzunun iptali istemiyle dava
12:38Cumhurbaşkanlığı'na rekor başvurular
12:31Balyoz Davası'nda ikinci ret
11:25Gerçeker: Yasa böyle, yapacak bir şey yok
10:44Cumhurbaşkanlığı internet sitesi yenilendi
10:42Eski tip pasaportlar 2015'e kadar geçerli
10:18Cinayet sanığı 50 kişiye tahliye
10:08Türkiye'de bir ilk olacak...
09:44Hırsızlar bankalara fena dadandı
09:36Topkapı Sarayı'nda koltuk kavgası
Daha fazla haber göster
08:32Çiftçi Öncel'in annesi hayatını kaybetti
08:11Polise askerlik kolaylığı doğru mu?
00:29ABD, AB'ye ticaret savaşı açmayı planlamış
00:18GENELKURMAY'DAN 'MÜHİMMAT' AÇIKLAMASI
00:01Tahliyeler ve CMK'nın 102. Maddesi
23:02HACI İNAN VE İLYAS KUTULMAN SERBEST
21:36İstanbul'da korsan CD operasyonu: 20 gözaltı
21:142 emekli binbaşı sahtecilikten gözaltında
20:20YARDIM İÇİN DURDULAR, TIRIN ALTINDA KALDILAR
20:14Ankara'da ulaşım zammı protestosu
19:22Dışişleri, Pencap valisinin öldürülmesini kınadı
19:00Hakim ve savcılar Trabzon'da toplanacak
18:578 tutuklu sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı
18:53''Dövizli askerlik'' teklifi yenilendi
18:43Türk-İş eylem kararını erteledi
17:32BDP'li meclis üyeleri dört dil istedi
17:24Yunanistan'ın tel örgü planına tepkiler artıyor
16:53NURİŞ KARDEŞLER DE "CMK 102" İSTEDİ
16:51Fidan ve Köksal Başbakanlık'ta
16:318 Hizbullah sanığı tahliye edildi
16:17Değirmenci'nin evine ateş edenler tutuklandı
16:16Sözleşmeli ere 2 bakandan itiraz
16:03''Dövizli askerlik'' teklifi
15:52Diyarbakır polisi kendi rekorunu kırdı
15:43Sözleşmeli er sistemi 10 gün içinde tamam
15:39Sedat Şahin tahliye edildi
15:34Ankara-İzmir arasında 2. EXPO Savaşı
15:17Polisler 3 hafta askerlik yapacak
14:33Askerî eğitim uçağı düştü: 2 yaralı
14:17Tahliye olan Hizbullah sanıkları kontrol altında
14:04CMK 102'den Adana'da da 7 tutuklu tahliye edildi
13:31Halkalı'da silahlı banka soygunu
13:23Yunanistan: Set Türkiye'ye yönelik değil
13:03İskenderun'da bir aile yok oldu
12:24Değirmenci'nin evine ateş edenler adliyede
12:01Pişman olan 9 PKK'lı serbest
11:21Yılbaşı tacizcilerine 7 yıla kadar hapis istendi
11:07188 cinayetin failleri serbest
10:52PKK-ASALA işbirliğinin belgesi
10:41M.Kemal'ın talebini Said Nursi'ye babam iletti
10:02Said-i Nursi Atatürk'e nasıl hitap etti?
09:40Erdoğan'ın bir fırçasına 10 otel
09:20SGK üzerinden 15 milyon vurgun!
09:14Af Öcalan'ı da kapsadı!
09:11Balyoz CD'lerinde işlem yapanlar iddianamede
09:03ÖRGÜTLER LİSELİ AVINDA
08:29Hizbullah mensubu 5 tutuklu serbest
01:22AMBULANS TAKLA ATTI: 1 ÖLÜ 5 YARALI
23:03Hizbullah ana davasında 10 tahliye
22:51'Erdoğan aklıselim ile karar verecek'
21:47Başbakan Erdoğan'dan komşu ziyareti
21:29Wikileaks'ten Türkiye'ye dair yeni iddia
21:10Patrikhane yorumu: Arınç'ın ziyareti tarihi
20:39Türkiye-Yunanistan sınırına tel örgü çekiliyor
20:12ZAM PROTESTOSUNDA POLİSE SALDIRDILAR
17:59Askeri yargıyla ilgili düzenleme imzaya açıldı
17:52Yargıtay 63 sanığı tahliye etti
17:15Polislere kısa süreli askerlik geliyor
16:57Küçük yaştaki banka soyguncusu yakalandı
16:54HES inşaatında kaza: 2'si ağır, 5 yaralı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Geçen yıldan kalan bir yazı
 
 
Aliya RAHTE
Cinayetten sorgulanıyorsunuz!
 
 
Lütfi BERGEN
Aforizmalar 3
 
 
Mustafa YILDIZ
Kur'an ve Fatiha üzerine bir fezleke
 
 
Necmettin EVCİ
Türkiye'ye düşen büyük görev
 
 
 
 
DÜZENLEMEDEN KAÇ KİŞİ YARARLANIYOR?
 
Gerçeker: Yasa böyle, yapacak bir şey yok
 
Memura yüzde 4,22 zam
 
'Oy verdiğimiz partiler bizi görmezden geliyor'
 
Saddam’ın heykeli kurmacayla devrildi
 
 
 
 
 
 
 
"Özgürlüğün değerli olduğu doğru. Öyle değerli ki dikkatle pay edilmeli."
(LENIN)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.031 2.046
 
 Sterlin
2.380 2.430
 
 Altın
68.31 68.96
 
 IMKB
68828  
 
 
Lorik Cana: 2011'de bir kupa kaldırmak istiyoruz...
 
Galatasaraylı futbolcu Lorik Cana, Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan Türk Telekom Kamp Günlüğü programına konuk olurken kötü bir sezon yaşamalarına rağmen 2011 yılında bir kupa kaldırmak istediklerini söyledi.
 
 
 
 
  Ahmet Nazif Zorlu’nun eski Karayolları arazisine yaptığı Zorlu Center Koç Ailesi ve Sabancı Ailesi’ni aynı noktada buluşturdu.  
 
 
 
  12 kısa porno filminden oluşan, cüretkar seks sahneleri bulunan film, devletten 69 bin dolar maddi destek aldı.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin