DOLAR 1.556 - EURO 2.046 - ALTIN 68.96 - IMKB 68828
Perşembe 6 OCAK 2011
Polis müdahalesini protesto ettiler Ukrayna'da siyasi parti lideri vurularak öldürüldü Medvedev sadece Filistin ve Ürdün'e gidiyor Trabzonspor : 1 - Werder Bremen: 1 THY UÇAĞINDA KAR MASKELİ BOMBACI PANİĞİ Çağlayan Meydanı otoparkının ihalesi yapıldı TEİS'den Başbakan'a açık mektup Begüm Kartal cinayetinin zanlısı tahliye oldu Malatya'da 3 bin 235 sahte ilaç yakalandı Yeni yasa kapsamında 14 kişi daha tahliye oldu habertaraf.com
 
 
 
İslamofobia
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Anıttepe İÖO eski Müdürü Ömer Özdil
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Arif Nihat Asya'nın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Çok korktum
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Öcalan neyin nesi?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Müjdeler olsun medya değişmiyor
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Porno çekmek ve özgürlük
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Şamil Tayyar ve yargının cilvesi!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Yargıtay risk almak istemedi
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Darbecinin hukukunu savunmak zorundayız
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Geciken adalet örtülü affa dönüşüyor!
 
 
Milliyet
Fikret BİLA
Gül: “Bahçeli’ye çok şaşırdım”
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
Türban modaya geri dönüyor!..
 
 
Zaman
Hüseyin GÜLERCE
'Tebligat'a cevap...
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
2011'de nasıl bir MHP?
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
Suç ve Ceza ve cinsel taciz
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
İnsaf edin, 10 yıl tutuklu kalınır mı?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Sağlıksız ve bozuk toplum
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
"Anadilde eğitim ve iki dil"
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Bu yılbaşı gavurca mı, Müslümanca mı?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Öteki Kürtler...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Hizbullah’a moral takviyesi
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Erdoğan bu alçaklığa da sesini yükseltsin!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Ne oldu tosuncuklar?
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Hüseyin ACARLAR
 
Mustafa YILDIZ
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Dağlıca baskınının kilit isminden şok itiraflar
 
 
 
Dağlıca Baskını’nın kilit isimlerinden 'Ruken' kod adlı Felek Alp, sorgusunuda akıl almaz bilgiler verdi.
 
Terörle mücadele tarihinin en acı olaylarından olan ve üzerinden çok tartışılan 13 askerin şehit edildiği, 8 erin kaçırıldığı Dağlıca Baskını’nın kilit isimlerinden “Ruken” kod adlı Felek Alp sorgusunuda akıl almaz bilgiler verdi. Terörle Mücadele Birimleri’nin çok gizli operasyonla yakaladığı Cumhurbaşkanlığı referandumunun yapıldığı 21 Ekim 2007 sabahı gerçekleştirilen baskına katılan Felek Alp, 10 gündür yoğun biçimde sorgulandı.

Saldırının planlayıcılarının isimlerini veren Alp, eylemin Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesini öngören referandumu etkileme amaçlı yapıldığını anlattı. Alp, Dağlıca baskının 500 teröristle gerçekleştirildiğini açıkladı. PKK adına Kuzey Irak’ta silahlı faaliyet gösterdiği için hakkında arama kararı bulunan Felek Alp’in yurda girdiği istihbaratı üzerine başlatılan operasyon İstanbul’da son buldu.İstanbulPolisi, 19 Aralık’ta yaptığı operasyonla Yusuf Uzun ve Tarık Görür’le birlikte Felek Alp’i yurtdışına çıkmak üzereyken yakaladı. Dağlıca baskınının kilit isimleri arasında olduğu belirlenen Alp’in sorgusu bu yönde yoğunlaştı.

BASKIN ÖNCESİ BRİFİNG VERİLDİ

Dağlıca Baskını öncesi yapılan uzun hazırlıkları anlatan Alp, baskından önce “Bahoz Erdal” kod adlı Fehman Hüseyin, “Abbas” kod adlı Duran Kalkan ve “Ape Hüseyin” kod adlı Kadri Çelik ile toplantı yaptıklarını anlattı. Alp, eyleme karar verilmesinden sonra, Zağros Karargah Komutanı “Rubar Çele kod adlı Esvet Budakbeyoğlu’nun eylemi alanda yönetecek ekibe hitaben bir konuşma yaptığını ifade etti. Alp, ifade tutanaklarına geçen itirafında konuşmanın detaylarını şöyle verdi: “Rubar Çele, ‘yapılacak eylemin Dağlıca Karakolu’na yönelik olacağını, Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunu eylemin mevcut süreç içerisinde çok önemli ve Türkiye’ye büyük bir darbe vuracak eylem olacağını, eylemle TC’nin gündeminin değişeceğini, eylemden sonra Türkiye’nin bir numaralı gündeminin bu eylem olacağını, uzun zamandır karakola yönelik keşif çalışmalarının yapıldığını, karakolun etrafında yaklaşık 10 tane tepe olduğunu, bu tepelerin hepsine konuşlanılacağını, karakolun etrafındaki bütün tepelerin, geçitlerin tutulacağını’ söyledi.”

KANLI BASKIN 500 KİŞİYLE YAPILDI

Daha önce saldırının 200-300 kişilik bir grupla yapıldığı yönündeki spekülasyonlara yeni boyut katacak itiraflar yapan Alp, baskının 500 teröristle yapıldığını açıkladı. Alp, özel seçilen grubun baskından aynı günün sabahında haberdar edildiğini söyledi.

Heronlar gelince çömelip hareketsiz kaldık, göremedi

Eylemden önce 1 hafta süreyle Dağlıca’ya katırlarla silah ve mühimmat taşıdıklarını ifade eden Alp eylem hazırlıklarını şöyle anlattı:

• DOÇKA silahını karakolu gören uygun bir mevziiye yerleştirdik ve mevzii yaptık.

• Eylem esnasında oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta kaçmak gerekirse malzemelerin Türk ordusunun eline geçmemesi için cephane ve erzakın bir kısmını gömdük.

• Bütün gruplar mevziilerine ulaştıktan sonra saldırının olacağı güne kadar 1 hafta boyunca yerlerimizde kaldık, 1 hafta boyunca bütün

tepelerde mevzilenmiş örgüt mensupları bulundukları yere silah mühimmat ve gıda malzemeleri taşıdı.

• Bu bir hafta süre içerisinde bölgede hiçbir askeri hareketlilik olmadı, ancak zaman zaman Heronların keşif yaptığını gördük, ama HERONLARI gördüğümüz zaman hemen çömelip HERON gidene kadar hareketsiz kaldık, örgüt içerisinde faaliyet yürüten bütün örgüt mensupları bu hareket tarzını bilir.

ASKER AĞIR SİLAH KULLANMADI

• 21 Ekim günü saat 23.00’da telsizden eylemin yapılacağı, herkesin hazır olması şeklinde

talimat geldi.

• 1.5 - 2 saat sonra karakolu koruyan nöbetçilerin olduğu iki tepeden birincisine SERHAT kod adlı terörist ve yanındaki 2 kişinin sızma yaptığı ve tepedeki askerleri etkisiz hale getirdiklerine dair telsiz konuşmaları geçti.

• İkinci tepeye CAHİT kod adlı terörist ve yanındaki 2 kişi sızma harekatına başladı. Ancak

tepeden askerlerin karşılık vermesi nedeniyle 20-25 dakikalık bir çatışma yaşandı ve ikinci tepenin ele geçirilemediği şeklinde telsiz anonsu geldi.

• Bunun üzerine Fazıl kod adlı terörist bütün birimlere karakola saldırın talimatı verdi.

• Bütün tepelerden karakola yoğun bir ateş başladı, karakola saldırı yapıldığı esnada karşılık olarak ağır silahları kullanmadılar, buna bir anlam veremedik, daha sonra kendi aramızda askere ait ağır silahların bozuk olduğu yorumları yapıldı, bu eylem yaklaşık iki saat sürdü.

• Telsizden “ALDIK” şeklinde anons edildi, Fazıl da “TAMAM” dedi, ilk başta bu anonsun ne manaya geldiğini anlayamadık, ancak daha sonra 8 Türk askerinin rehin alındığını duyduk, bunun şifreli bir görüşme olduğunu anladık.

DOÇKALARI KATIRLA GERİ GÖTÜRDÜK

• Bu anonstan 10-15 dakika sonra Türk ordusuna ait uçak ve helikopterler bulunduğumuz alana gelerek hava saldırısı düzenlediler, daha önceden hava saldırı olduğu esnada karşı saldırıya geçmeleri konusunda talimat alan teröristler uçaklara ve helikopterlere karşılık verdileri, diğer Doçkalar yerleri belli olmaması için talimat doğrultusunda karşılık vermediler.

• Yine daha önceden aldığımız talimat gereği hazırladığımız sığınaklara girdik, herhangi bir karşılık vermedik, bu hava saldırısı iki saat kadar yoğun şekilde sürdü.

• Daha sonra bu hava saldırısı aralıklı olarak saat: 14.00’a kadar devam etti.

• Bu arada çatışma esnasında ve sonrasında hiç HERON görmedik.

• Saat 14.00 sıralarında toplanmamız için telsizden talimat verildi.

• Akşam saat 20.00 sıralarında bir HERON üzerimizde yaklaşık yarım saat dolaştı, HERON gittikten 1 saat sonra telsizden “Uygun Şekilde Geri Çekiliyoruz” talimatı verildi.

• DOÇKA ve diğer malzemeleri önceden ormanlık alana bıraktığımız katırların yanına taşıyarak katırlara yükledik, Tepeye tedbir amaçlı gömdüğümüz malzemeleri almadık, 5-6 saat yürüdükten sonra sabaha karşı ZAĞROS alanına kayıpsız geldik.

Kaçırılan erlere ceza

Dağlıca Baskınında kaçırılan 8 asker, DTP’li milletvekilleri Osman Özçelik, Aysel Tuğluk ve Fatma Kurtulan’ın girişimiyle serbeset bırakıldı. Uluslararası Tolerans Vakfı Başkanı Kerim Sincari ve bölgesel Kürt yönetiminden Hacı Mahmut Osman’la birlikte PKK kampına giden 3 DTP’li vekil tutanakla askerleri teslim aldı. 8 asker Türkiye’ye döner dönmez gözaltına alındı ve haklarında dava açıldı. Van Askeri Mahkemesi nin, 18 Aralık 2009 tarihinde erlerdenRamazanYüce’ye, alenen askerleri itaatsizliğe teşvik suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası vermişti.

TESLİM OLMAMALARI GEREKİRDİ!

Aynı mahkeme Uzman Çavuş Halis Çağan a göreve itaatsizlik suçundan 1 yıl 8 ay ve erler Fuat Başoda, İlhami Demir, İrfan Beyaz, Mehmet Şenkul, Fatih Atakul ve Özhan Şabanoğlu nun da görevi ihmal suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vermişti. Van Askeri Mahkemesi nce açıklanan gerekçeli karardan, “Şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun, açıklanan mevzuat hükümleri uyarınca, sanıkların şahsi tehlike korkusunu yenerek mücadelelerine devam etmeleri, silahlarını bırakarak teslim olmamaları gerektiği açıktır” denildi.

Şehit asteğmen skandalı günlüğünde anlatmıştı

Dağlıca Baskını sırasında şehit düşen Asteğmen Mehmet Bozkuş’un günlüğündeki ifadeler, terörist Alp’in itiraflarını teyit ediyor. Alp, sadırı öncesi katırlarla günler öncesinden yığınak yapıldığını ve saldırı emrinin telsizden verildiğini belirtirken; Asteğmen Bozkuş’un günlüğünde de benzer ifadelere rastlanmıştı. Şehit Asteğmen Bozkuş, yapılan yığınağı ve telsiz konuşmalarını günlüğünde şöyle anlatıyordu:

“Bugün var ya aşkım... Bu terörün bitmeyeceğine bir kere daha şahit oldum. Gözümüzün önünden on katır on kişi geçiyor, ‘gidelim öldürelim’ diyoruz göndermiyorlar. Helikopter çağırıyoruz yollamıyorlar. Bi de bunun üzerine adamları telsizlerinden de dinliyoruz. Hala elimizi kolumuzu bağlı tutuyorlar, çıldırıyoruz. Adamlar resmen önümüzden geçiyor. Biz de öyle salak saçma dağ başında bekliyoruz, neye kime hizmet ettiğimizi bilmiyoruz, ilk defa burada bulunuşumuzun boş olduğunu anladım.”

“O sabah sana demiştim ya terörist ve dolu katırlar gördük bir şey yapamadık diye, şerefsizler ellerini kollarını sallaya sallaya gittiler yüklerini boşaltıp geri döndüler ve biz gene bir şey yapamadık. Emir vermedi üstlerimiz. Gene ‘gidelim’ dedik ‘bırakın gitsinler’ dediler. Başlarım böyle işe dedik, elimizi kolumuzu bağladık. Ne kadar saçma bir şey. Çıldırdık çaresizlikten. On tane adam vardı, parçalardık şerefsizleri. Manyak gibi durduk yerimizde.”

Dağlıca Ergenekon bağlantısı!

• Baskın sırasında bir düğünde olduğu belirlenen Dağlıca’nın komutanı Yarbay Dirik’in baskın öncesinde taburun stratejik fotoğraflarını Ergenekon davasının sanıklarından Asuman Özdemir’e gönderdiği ileri sürülmüştü. Ergenekon iddianamesinin 354 nolu klasöründe yer alan belgelere göre Dağlıca Tabur Komutanı Kurmay Yarbay Onur Dirik ile Ergenekon zanlısı Asuman Ayşe Özdemir arasında Dağlıca fotoğrafları ve belgeleri alışverişi yapıldı.Dirik’in Özdemir’e gönderdiği fotoğrafların üzerindeki notlarda, askerlerin konuşlandığı tepeler, stratejik noktalar ve intikal yolları gibi ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

STAR

3 Ocak 2011 - 09:13:29
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

01:10Polis müdahalesini protesto ettiler
00:38İslamofobia
22:40THY UÇAĞINDA KAR MASKELİ BOMBACI PANİĞİ
21:57Türkiye'de 8 milyon Kıpti yaşıyormuş!
19:46Begüm Kartal cinayetinin zanlısı tahliye oldu
19:40Türkiye'nin Kıbrıs'ta hakkı yoktur ki...
19:29Yeni yasa kapsamında 14 kişi daha tahliye oldu
19:25Mutki'de 12 cesede ait kemik parçaları bulundu
19:21Erdoğan, Yeşilay Başkanı Balcı ile görüştü
17:46Üniversite öğrencisini öldürmüştü, tahliye istedi
17:28BAŞBAKAN'A HAKARETE HAPİS İSTEMİ
17:16Gül'den Büyükelçilere: Teyakkuzda olun
17:09Adalet Bakanlığından açıklama
16:36AYİM gerekçeli kararını açıkladı
16:29Cumhurbaşkanı, öğrenci temsilcilerini ağırlayacak
16:21Erdoğan, Zardari'ye başsağlığı telefonu
15:59Bilge Köyü sanığı cezaevinde intihar etti
15:45Erdoğan ve Papandreu, Erzurum'da buluşacak
14:22Ankara'da olaylı gün!
13:33Kazıda insan kemikleri bulundu
13:00ÖSYS kılavuzunun iptali istemiyle dava
12:38Cumhurbaşkanlığı'na rekor başvurular
12:31Balyoz Davası'nda ikinci ret
11:25Gerçeker: Yasa böyle, yapacak bir şey yok
10:44Cumhurbaşkanlığı internet sitesi yenilendi
10:42Eski tip pasaportlar 2015'e kadar geçerli
10:18Cinayet sanığı 50 kişiye tahliye
10:08Türkiye'de bir ilk olacak...
09:44Hırsızlar bankalara fena dadandı
09:36Topkapı Sarayı'nda koltuk kavgası
Daha fazla haber göster
08:32Çiftçi Öncel'in annesi hayatını kaybetti
08:11Polise askerlik kolaylığı doğru mu?
00:29ABD, AB'ye ticaret savaşı açmayı planlamış
00:18GENELKURMAY'DAN 'MÜHİMMAT' AÇIKLAMASI
00:01Tahliyeler ve CMK'nın 102. Maddesi
23:02HACI İNAN VE İLYAS KUTULMAN SERBEST
21:36İstanbul'da korsan CD operasyonu: 20 gözaltı
21:142 emekli binbaşı sahtecilikten gözaltında
20:20YARDIM İÇİN DURDULAR, TIRIN ALTINDA KALDILAR
20:14Ankara'da ulaşım zammı protestosu
19:22Dışişleri, Pencap valisinin öldürülmesini kınadı
19:00Hakim ve savcılar Trabzon'da toplanacak
18:578 tutuklu sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı
18:53''Dövizli askerlik'' teklifi yenilendi
18:43Türk-İş eylem kararını erteledi
17:32BDP'li meclis üyeleri dört dil istedi
17:24Yunanistan'ın tel örgü planına tepkiler artıyor
16:53NURİŞ KARDEŞLER DE "CMK 102" İSTEDİ
16:51Fidan ve Köksal Başbakanlık'ta
16:318 Hizbullah sanığı tahliye edildi
16:17Değirmenci'nin evine ateş edenler tutuklandı
16:16Sözleşmeli ere 2 bakandan itiraz
16:03''Dövizli askerlik'' teklifi
15:52Diyarbakır polisi kendi rekorunu kırdı
15:43Sözleşmeli er sistemi 10 gün içinde tamam
15:39Sedat Şahin tahliye edildi
15:34Ankara-İzmir arasında 2. EXPO Savaşı
15:17Polisler 3 hafta askerlik yapacak
14:33Askerî eğitim uçağı düştü: 2 yaralı
14:17Tahliye olan Hizbullah sanıkları kontrol altında
14:04CMK 102'den Adana'da da 7 tutuklu tahliye edildi
13:31Halkalı'da silahlı banka soygunu
13:23Yunanistan: Set Türkiye'ye yönelik değil
13:03İskenderun'da bir aile yok oldu
12:24Değirmenci'nin evine ateş edenler adliyede
12:01Pişman olan 9 PKK'lı serbest
11:21Yılbaşı tacizcilerine 7 yıla kadar hapis istendi
11:07188 cinayetin failleri serbest
10:52PKK-ASALA işbirliğinin belgesi
10:41M.Kemal'ın talebini Said Nursi'ye babam iletti
10:02Said-i Nursi Atatürk'e nasıl hitap etti?
09:40Erdoğan'ın bir fırçasına 10 otel
09:20SGK üzerinden 15 milyon vurgun!
09:14Af Öcalan'ı da kapsadı!
09:11Balyoz CD'lerinde işlem yapanlar iddianamede
09:03ÖRGÜTLER LİSELİ AVINDA
08:29Hizbullah mensubu 5 tutuklu serbest
01:22AMBULANS TAKLA ATTI: 1 ÖLÜ 5 YARALI
23:03Hizbullah ana davasında 10 tahliye
22:51'Erdoğan aklıselim ile karar verecek'
21:47Başbakan Erdoğan'dan komşu ziyareti
21:29Wikileaks'ten Türkiye'ye dair yeni iddia
21:10Patrikhane yorumu: Arınç'ın ziyareti tarihi
20:39Türkiye-Yunanistan sınırına tel örgü çekiliyor
20:12ZAM PROTESTOSUNDA POLİSE SALDIRDILAR
17:59Askeri yargıyla ilgili düzenleme imzaya açıldı
17:52Yargıtay 63 sanığı tahliye etti
17:15Polislere kısa süreli askerlik geliyor
16:57Küçük yaştaki banka soyguncusu yakalandı
16:54HES inşaatında kaza: 2'si ağır, 5 yaralı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Geçen yıldan kalan bir yazı
 
 
Aliya RAHTE
Cinayetten sorgulanıyorsunuz!
 
 
Lütfi BERGEN
Aforizmalar 3
 
 
Mustafa YILDIZ
Kur'an ve Fatiha üzerine bir fezleke
 
 
Necmettin EVCİ
Türkiye'ye düşen büyük görev
 
 
 
 
DÜZENLEMEDEN KAÇ KİŞİ YARARLANIYOR?
 
Gerçeker: Yasa böyle, yapacak bir şey yok
 
Memura yüzde 4,22 zam
 
'Oy verdiğimiz partiler bizi görmezden geliyor'
 
Saddam’ın heykeli kurmacayla devrildi
 
 
 
 
 
 
 
"Özgürlüğün değerli olduğu doğru. Öyle değerli ki dikkatle pay edilmeli."
(LENIN)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.031 2.046
 
 Sterlin
2.380 2.430
 
 Altın
68.31 68.96
 
 IMKB
68828  
 
 
Lorik Cana: 2011'de bir kupa kaldırmak istiyoruz...
 
Galatasaraylı futbolcu Lorik Cana, Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan Türk Telekom Kamp Günlüğü programına konuk olurken kötü bir sezon yaşamalarına rağmen 2011 yılında bir kupa kaldırmak istediklerini söyledi.
 
 
 
 
  Ahmet Nazif Zorlu’nun eski Karayolları arazisine yaptığı Zorlu Center Koç Ailesi ve Sabancı Ailesi’ni aynı noktada buluşturdu.  
 
 
 
  12 kısa porno filminden oluşan, cüretkar seks sahneleri bulunan film, devletten 69 bin dolar maddi destek aldı.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin