DOLAR 1.556 - EURO 2.061 - ALTIN 69.29 - IMKB 67929
Çarşamba 5 OCAK 2011
Ankara'da olaylı gün! Yolcu minibüsü şarampole devrildi KAZIDA İNSAN KEMİKLERİ BULUNDU Kılıçdaroğlu: Kamu vicdanı rahatsız oldu Borsa, ilk seansı 68139 puandan tamamladı Gün ortasında Dolar 1,548 TL, euro 2,05 TL Karın kapattığı yollarda can pazarı Balyoz Davası'nda ikinci ret Türkiye Sanayi Stratejisi belgesi açıklandı Galatasaray'a 6 maç ceza habertaraf.com
 
 
 
Tahliyeler ve CMK'nın 102. Maddesi
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Anıttepe İÖO eski Müdürü Ömer Özdil
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Arif Nihat Asya'nın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Çok korktum
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Öcalan neyin nesi?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Müjdeler olsun medya değişmiyor
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Porno çekmek ve özgürlük
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Şamil Tayyar ve yargının cilvesi!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Yargıtay risk almak istemedi
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Darbecinin hukukunu savunmak zorundayız
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Geciken adalet örtülü affa dönüşüyor!
 
 
Milliyet
Fikret BİLA
Gül: “Bahçeli’ye çok şaşırdım”
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
Türban modaya geri dönüyor!..
 
 
Zaman
Hüseyin GÜLERCE
'Tebligat'a cevap...
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
2011'de nasıl bir MHP?
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
Suç ve Ceza ve cinsel taciz
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
İnsaf edin, 10 yıl tutuklu kalınır mı?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Sağlıksız ve bozuk toplum
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
"Anadilde eğitim ve iki dil"
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Bu yılbaşı gavurca mı, Müslümanca mı?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Öteki Kürtler...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Hizbullah’a moral takviyesi
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Erdoğan bu alçaklığa da sesini yükseltsin!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Ne oldu tosuncuklar?
 
 
 
 
Şamil TAYYAR
 
Aliya RAHTE
 
Ali Atıf BİR
 
Necmettin EVCİ
 
Salih TUNA
 
 
 
Erbakan: Zekâma makine dayanmaz
 
 
 
Milli Görüş'ün kurucusu, Saadet Partisi'nin 83 yaşındaki lideri Necmettin Erbakan, Radikal'e konuştu: Milli Görüş bölünmüyor, büyüyor, yüzde 6 olduk.
 
Röportaj: EZGİ BAŞARAN

Necmettin Erbakan, Saadet Partisi Genel Başkanı olarak bir kez daha seçimlere hazırlanıyor. Koltuğu niye oğluna bırakmadığını, Kürt sorunu, Balyoz davası ve ‘eski talebeleri’ hakkında neler söylediğini okuyunca hem şaşıracak hem de gülümseyeceksiniz.


Seçim startını Eyüp Sultan’da verdiğinize göre Saadet Partisi’nin temel konularda nasıl politikalar izleyeceğinden başlayalım. BDP’nin demokratik özerklik ve iki dil talepleri hakkındaki görüşleriniz?
-Ben size bir soru sorayım önce… Radikal gazetesi muhalefet yapabiliyor mu?

Gerektiğinde elbette…
-Öyle diyorsanız öyledir. Sorunuza gelince… Dış güçler yıllarca uğraştı, Kürt vatandaşlarımızı böyle talepler ortaya koymak zorunda bıraktılar. Bizim Recai Bey 1960’larda Diyarbakır’ın köylerine su getirmeye gitmişti. Keşif yaparken bir bakıyor ki dağın başında Amerikalılar. Ne arıyorlar orada? Turistlermiş! Hepsi uydurma. Gittiler, oradaki köylülerin aklına girdiler, sizin niye ayrı devletiniz olmasın diye kışkırttılar. Bin yıldır birbirine kaynaşmış olan Kürt ve Türk halklarının arasını açtılar. Demokratik özerklik diye bir şeyi kabul edemem. Müslümanlıkta birlik vardır, nereye gidiyorsun sen?! Biz değil Türkiye’yi bölmeyi, İslam birliğini kurmaktan söz ediyoruz.

Bütün mesele bu yani, dış güçler?
-Hayır yavaş yavaş anlatıyorum. Güneydoğu meselesinin altında iki sebep yatar: Bölgenin geri bırakılmışlığı ve yanlış davranışlar. Türkiye devleti değil, devletin bazı yanlış yetişmiş fertleri Güneydoğu’da halka zulmetmiş, zulmetmekten zevk almışlardır.

Size göre kim?
-İsim zikretmeyeyim. Demirel hükümet oldu ve 24 Ocak kararlarını aldı. Bu kararları tenkit için televizyonda partiler arası toplantılar yapılıyordu. Ben, Demirel’e “Güneydoğu meselesiyle ilgili halkı rahatsız ediyorsunuz” dedim. “Ne yapıyormuşuz” diye sorunca, “Mesela” dedim, “Dün Lice’de halkı üzerinizi arayacağız diye karların üstüne yatırmışsınız! Mardin’in filanca köyünü haksız yere boşalttınız!” Valiyi aradı, “Çığ tehlikesi yüzünden boşaltmışlar” dedi.

Konu böyle kapanmadı tabii?
-Bu programlar haftalıktı, ben bir sonraki hafta Lice’de halkın karların üstüne yatırıldığı fotoğrafı ve boşaltılan köyün fotoğrafını getirdim, Demirel’in önüne koydum. “Bu köyü çığ yüzünden boşaltmadılar, sırf bir nevi hırs ve intikam nedeniyle bu hale getirildi, çocuk mu aldatıyorsun” dedim. Türk ırkçısı insanlar Kürtlere karşı kin besliyordu, sonuç bu zulümler oldu. Bizim insanlarımızın bir bölümü bu ülkenin kaynaşmış tek bir kütle olduğu hususunda terbiye edilmemiş. Süleyman Bey için söylemiyorum, sakın yanlış anlaşılmasın. Ama o yerel yönetimlerin sözlerini tahkik etmeden doğru kabul etmesi hataydı.

Bugün nasıl çözeceğiz?
-Geçmişteki bu davranış hatalarını tedavi etmek devletin görevidir. Fakat Tayyip Bey, Kürt meselesini çözeceğim diye ortaya çıkmasına rağmen yapamıyor. Şimdi bakın burada 1977 tarihli Milli Görüş’ün ağır sanayi haritasını görüyorsunuz. Güneydoğu’ya birçok sanayi tesisi yapmışız. Helikopterle bölgenin üstünden geçerken gözlerimle gördüm ki bu şuursuzlar (AKP’den söz ediyor) bizim yaptığımız sanayi merkezlerini bir bir yok etmiş, özel sermayeye vermiş, binalar diktirmiş, insanlar yine işsiz. Çünkü o meseleye vakıf değil.

Başbakan sizin rahle-i tedrisinizden geçmedi mi?
-Biz dersimizi anlatırken bazıları arka kapıdan kaçıp bahçede futbol oynamış.

Dini değiştiriyorlar
Milli Görüş ikiye bölündü, bir kolu AKP’yi diğer kolu ise sosyalist talepleri karşılayacağını söyleyen HAS Parti’yi oluşturdu dersem…

-Çok yanılırsınız. Milli Görüş bölünmüyor, aksine büyüyor. Oy oranımız yüzde 2.5’ti, şimdi yüzde 6’ya çıktı.

Sizin yarattığınız siyasi damarın aynı şekilde ve rayda aktığını mı iddia ediyorsunuz?
-Herkesin yan rayları var. Ama bu raylar Milli Görüş’ün içinde önemsenmez. Püf desek hepsi Saadet Partisi’ne döner.

Püf derken?
-Yani o gittikleri, kurdukları partilerle bağları o kadar zayıftır. Hepsi gelip beni ziyaret ediyor, hocam sizin yolunuzdan sapmadık, lakin Siyonizm rüzgârına karşı bu partilerde daha çok oy alacağımızı düşünüyoruz yoksa hâlâ Milli Görüşçüyüz diyorlar.

AKP’liler Milli Görüş gömleğini çıkarttığını söylüyor ama…
-Dışarıda öyle söylerler de benim yanımda gerçekleri anlatırlar. Milli Görüş’ün 2011’deki tarifi de 1011’deki tarifi de aynıdır, değişmez. Milli Görüş, Sultan Fatih’in, Kanuni’nin inancıdır. Onlar ne sağcıydı, ne solcuydu, ne liberaldi.

HAS Parti’nin “Müslüman sol” söylemini nasıl görüyorsunuz?
-Halk Partisi’nin biz Müslümanız dediğini hiç duymadım, “Müslüman sol” da demiş olamaz.

Hayır CHP’den değil, Numan Kurtulmuş’un kurduğu HAS Parti’den söz ediyorum.
-Bırakın şunu Allah aşkına ya…

Niye bırakalım?
-Vaktinize yazık olur da ondan. İsraf haramdır. Boşuna uğraşmayın. O ne derse desin hiçbir kıymeti yok. Siyonizm’in etkisiyle Milli Görüş’ten sapmışlar, hastalanmışlardır bazı üyelerimiz. Şimdi siz bunları da dinleyin: 80 senede gelen hükümetler 80 milyar dolar borç yapmıştı, bu geldi sekiz senede 580 milyar dolar borç yaptı. Görülmemiş bir olay. Ayrıca AKP dini de değiştirmeye çalışıyor.

Nasıl?
-Dinler Bahçesi diye bir yer açmadı mı? O bahçenin içinde kilise var, o bölgede Hıristiyan vatandaş yok. O bahçeyi gidin Paris’e kurun dedik, hayır illa İstanbul’a. Bahçedeki caminin üstünde La ilahe illallah yazıyor, Muhammed-ül Resullallah yazmıyor. Bu ne demek biliyor musun? Bütün İslam dinini ortadan kaldırmak demek. Şimdi biz AKP’nin dini değiştirme çalışmalarını kitap yapıyoruz.

28 Şubat’ı yaşamış biri olarak Balyoz davasında 196 askerin yargılandığını gördüğünüzde ne hissediyorsunuz?
-O subayları hapse koymaktan daha güzel olan onları eğitmek olurdu. Asker ayrı cunta ayrıdır. Milli Görüş bakımından en sağlam kalan müessesemiz ordumuzdur. Vatan için canını verir, gözyaşı akar. Nereden biliyorum ben bunu? 1960’ta Milli Savunma Bakanlığı’nın altındaki salonda askerlere harp sanayi konusunda konferans verdim. Anlattıklarımla ilgili filmleri gösterirken elektrikleri söndürüyordum. Sonunda bir açtım ki generallerin çoğu ağlıyor. Neden? Vatan sevgisinden.

Demirel’e namaz
Siz Balyoz davasının içeriğini yakından takip edebildiniz mi?

-Detaylarına vakıf değilim, gazetelerin anlattığı kadarıyla sivil idareyi değiştirmek isteyenler olmuş. Ama bu, ordunun tamamına mal edilemez. 28 Şubat’ı da ABD Dışişleri Bakanlığı’nın emriyle cunta yapmıştır. Aslında 28 Şubat’ta cunta mağlup oldu.

Siz değil, cunta mağlup oldu öyle mi?
-Bu soruyu sorduğunuz için sizi mazur görüyorum. Ben mağlup olmadım. ABD, cuntanın eline 18 maddelik bir şartlar listesi tutuşturmuştu. 5 saat bu maddelerin tatbik edilmesiyle ilgili konuştular.

Evet sonra siz de yaverden anayasayı istemiştiniz…
-Tabii. Dedim ki bak sizin bu listeniz anayasayı yıkmaktır. 4 saat de ben konuştum, hiçbirisi cevap veremedi. Onlar benim korkup istifa edeceğimi sanıyordu, halbuki ben hiç aldırış bile etmedim. Dört ay daha vazifeme devam ettim. Neyse teferruata girmeyeyim, sonuçta bildiğiniz gibi Demirel hükümet görevini Mesut Yılmaz’a verdi. Böylece Türkiye 14 sene kaybetti.

Demirel’e kızgın mısınız?
-Hayır. O ‘7 İnşaat’ mezunudur. Yani 6 sene olan Teknik Üniversite’yi Fransız bir hocanın verdiği İnşaat Makineleri dersini boykot etmek suretiyle bir sene uzatmıştı. Ben ise okulu bitirip ertesi gün işe başlamıştım. Bu ‘7 İnşaat’çılar bir seneyi boş geçirdiklerinden yurdun yemekhanesinin önünde zamanın yeni danslarını talim ediyorlardı. Çünkü işleri güçleri yok, buldukları meşgale de bu! Demirel de o grup içinde ama bir Anadolu çocuğu olarak tam iştirak edemiyor, uzaktan izliyor. Biz de bari bu ‘7 İnşaatçı’ların müsait olanlarına Müslümanlık öğretelim, namaz nasıl kılınır gösterelim dedik. Demirel de onlardan biriydi. Yani Demirel benim bu kadar yakın münasebetim olan bir dostumdur.


Muhsin Batur’a üç seans ders verdim

Siz hiç kimseye öfke duymuyor musunuz?
-Öfke yerine şefkat duymayı tercih ediyorum. O yüzden de mesela 28 Şubat’ı yapanların da mahkemeye çıkmasını değil, eğitilmelerini isterim. Örneğin Muhsin Batur üç seans benden ders almış, benim dünyamı değiştirdiniz demişti.

28 Şubat’la ilgili hiç özeleştiri yaptınız mı?
-Filmi geriye sarın, her noktada aldığımız kararı yine alırız. . Bir senede çığır açan hizmetler yaptık.

Önümüzdeki seçimlerde en büyük rakibiniz kim?
-AKP’yi görüyorum. CHP mazisi dolayısıyla mühürlenmiştir, yüzde 25’i geçemez. Siz bu halk ne kadar zekidir biliyor musunuz? Kemal Kılıçdaroğlu isterse gecekondularda gezsin, isterse Hacıbayram’dan çıkmasın, isterse çarşaf giysin… Bu halk yutmaz. Bakın Baykal ne demişti: “Siz benim işimi kolay mı zannediyorsunuz. Anadolu’da 80 yaşında bir kadın abdest almış, sonra abdest suyunu döken çocuğun Halk Partisi’ne oy verdiğini duyunca, Oyyy abdestim bozuldu demiş. Ben böyle bir partiyi iktidara getirmek için uğraşıyorum.” Bunlar iktidara gelemezler.

Baykal’ın CHP’nin genel başkanlığından istifa etmesine yol açan hadiseyi nasıl değerlendiriyorsunuz?
-Bir tertiptir kanaatindeyim, günümüzde bu tür fotomontajlar modadır.

Siz AKP’ye şuursuz, vizyonsuz diyorsunuz. Peki Başbakan sizi kandillerde, bayramlarda aradığında hiç sitem etmiyor mu?
-Etmiyorlar çünkü şahsen onları sevdiğimi, ayrıca haklı olduğumu biliyorlar. Dikkat ederseniz, çıkıp biz Siyonizm’e alet olmuyoruz diye cevap da vermiyorlar çünkü o zaman aleyhlerine olur. Bunu yapmayacak kadar akılları var.

Alınmayın n’olur ama yaş itibariyle sizin yeniden genel başkan olmayı tercih etmeyeceğinizi düşünmüştüm…
-Şimdi bir hikâye anlatayım…

Eyüp Sultan’ın 96 yaşında cepheye gitmesi hikâyesi değil mi?
-Hayır, başka! II. Murat, Avrupalılar kapıya dayandığında oğlu Sultan Fatih’e dedi ki “Oğlum çekil kenara bu senin başaracağın iş değil, ver anahtarları.” Çünkü koskocaman Osmanlı’nın korunması gerekiyordu. Türkiye’nin ayağının altından toprak kayarken ben de vazifemi yapıyorum.

Bazı sözlerinizden oğlunuz Fatih Erbakan’a şans tanıyacağınız sanılmıştı…
-Şimdi biz talebelerimize şans tanıdık, baktık 8 yıldır yapamadılar. O zaman tekrar idareyi ele almak mecburiyetindeyim. Sizin dediğiniz gibi olsa… İdareyi bir çocuktan alıp diğer çocuğa verecek değilim.

Hocam müthiş zeki olduğunuzu bu röportajda bir kez daha görmüş oldum…
-Bunu ilk kez sizden duymuyorum. Ortaokuldayken matematik hocam Cemal Dönmezer iki kenarı ve arasındaki açı eşit olan iki üçgenin neden eşit olduğunu ispat etmemi istemişti. İspat ettim ve hoca bana “Yahu sen nasıl böyle konuşuyorsun, bacak kadar boyunla bunları nasıl biliyorsun” demişti. Bak sorduğu suali bile hatırımda tutuyorum.

Hiç IQ’nuzu ölçtürdünüz mü?
-Hayır çünkü benim zekâmı ölçmeye makine dayanmaz.

RADİKAL

2 Ocak 2011 - 09:28:26
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

14:14Bakan Dinçer'in 'sözleşmeli er' çekincesi
13:39Eroğlu: Kanun HES'lerin önünü açmak için değil
13:35Gül'den Erbakan'a ''geçmiş olsun'' telefonu
13:27Kılıçdaroğlu: Kamu vicdanı rahatsız oldu
11:46Kılıçdaroğlu'nun girdiği madende üretim durdu
11:39Burhan Kuzu: Tahliyeler af değil
11:27DÜZENLEMEDEN KAÇ KİŞİ YARARLANIYOR?
11:08Kılıçdaroğlu'ndan çiftçi Öncel'e başsağlığı
10:00Kılıçdaroğlu'nu üzecek anket sonucu
07:49'Oy verdiğimiz partiler bizi görmezden geliyor'
00:21Başbakan Erdoğan gazetecileri atlattı
21:25Başbakan'a yeni Türkçe sözlük hediye edildi
20:51Milletvekili sırasından karakola geldi
20:36MHP'den ''seçim 12 Haziranda yapılsın'' teklifi
17:23Gül'ün ziyareti, meclis üyesini duygulandırdı
16:59Erdoğan'dan Erbakan'a "geçmiş olsun"
16:34AK Parti'den CHP'ye 'Roman çalımı'
16:29AK Parti il başkanı, protestoyu izledi
14:56Demirel ve Arınç'tan Erbakan'a telefon
14:54Kılıçdaroğlu: Madencinin çalışma koşulları ağır
13:43Atalay'dan polise "engelli" talimatı
13:39BDP Grubu'nda 'Türkçe Sözlük'lü protesto
13:37Bakan Akdağ, Erzurum olimpiyat meşalesi taşıdı
12:53Çelik: Din sağlıklı kaynaklardan iletilmeli
12:26CHP ''seçim sloganı'' arıyor
12:23AK Parti grup toplantısında arbede
12:13Erdoğan: Psikolojik eşik aşıldı
12:05Kutan, Erbakan'ı hastanede ziyaret etti
11:33Erbakan öğleden sonra taburcu
11:31Bahçeli'den 2011 için "tahrik" uyarısı
Daha fazla haber göster
08:48Kılıçdaroğlu'ndan Erbakan'a telefon
23:11Kılıçdaroğlu, Erbakan'ı telefonla aradı
21:57Kılıçdaroğlu'ndan acılı anneye telefon
21:54SP'den güvercinli hükümet protestosu
20:16CHP MYK'da seçim görüşüldü
18:53MMP: Nedim Bekar'ı görevden aldık
18:44Vekil olmak isteyenler 10 Ocak'a kadar istifa etsin
16:15CHP, 1930'lu yılları istiyor!..
14:53CHP'li Fazla da İzmir'i çirkin buluyor
14:49'Kılıçdaroğlu'nun mektup gafı'na açıklama
13:51"Türkiye'ye biçtiğimiz rol akil ülke rolüdür"
13:12Erbakan'ın sağlık durumu
12:57Kışanak: Parti kapatma tarihe karışmalı
12:05Davutoğlu: Gücümüz yeter
11:28Arınç: Vatandaşlarımızın taleplerini karşılıyoruz
10:31Edirne'den Kars'a raylı sistem geliyor
10:26Önder Sav'a son darbe
08:45Kılıçdaroğlu'nun CHP'si "Baykal CHP"si bile değil
22:43CHP gençlik kollarından "AKP olimpiyatları"
16:55Elitaş: Diyarbakır ziyareti farklı bir gezi değildi
16:47'Kocaoğlu sadece hükümeti suçluyor'
16:24Sav: Ufak sürtüşmeler aile içerisinde düzen
15:48Topçu: Muayeneye uzanacak elleri keseriz
14:33'Terörizm evrensel değerleri tehdit ediyor'
14:15Malkoç: İki dil tartışması gereksiz
13:54'Türkiye son 10 yıldan daha iyi durumda'
12:10Hayvanseverlerden, Kılıçdaroğlu'na mektup
10:38TBMM'nin gündemi yoğun
09:28Erbakan: Zekâma makine dayanmaz
08:36Özhaseki, belediyeyi bırakıyor mu?
08:24Abdüllatif Şener'in son bombası
22:36Dünür bakanlar okul temeli attı
21:31Çiçek, 2011'i yeni anayasa yılı ilan etti
20:17Bahçeli, HADEP'li Çelik'le görüşmüş
18:59BDP, iki dilli hayat için kampanyası başlattı
18:52Tansu Çiller'e noter tasdikli destek
17:21Kılıçdaroğlu Gül'ün ziyaretinden memnun
17:14BBP dört önemli günü tek programla andı
17:12Bakan Çelik: Bizim o yola 8 yıl önce girdik
14:53Çelik: Bizim için 73 milyon eşit ama...
12:48Yeni yılın ilk açıklaması Babacan'dan
10:16AKP çalışıyor, CHP 'çalışacağız' diyor
09:31Kılıçdaroğlu yeni yıla Soma'da girdi
00:44Kılıçdaroğlu Soma'dan selamladı
00:28Devlet Bahçeli'nin doğum günü
20:33Kılıçdaroğlu, Koşaner ziyaretini değerlendirdi
20:21Kılıçdaroğlu,komşularının yeni yılını kutladı
19:20Kılıçdaroğlu Soma'ya gitti
16:56Yıldırım: Türkiye yapay gündemin içine çekiliyor
16:34Erdoğan Rize'de yineledi: Resmi dilimiz Türkçe
16:25Hacısalihoğlu: DP, CHP ile birleşmeye gidiyor
15:47Enerji Bakanı Yıldız'dan yeni yıl mesajı
15:46Atalay: Çeteler tarihe kavuştu
15:09AYM'DEN SİYASİ PARTİLERE KÖTÜ HABER
15:07Kocaoğlu: Bir mesnet bulunursa hesap veririz
14:26CHP'li Kulkuloğlu da dava açacak
14:24Erdoğan "2011'de reforma devam" mesajı
13:58Numan Kurtulmuş'tan 'İl Meclisi' önerisi
13:19Gemi kaptanı Davutoğlu'nu unutmadı
13:17CHP'de Kadın Kolları MYK'sı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ahmet ÖZCAN
“Belge geçer mi? Yoksa geçmez mi?”
 
 
Necmettin EVCİ
Güçlüler karşısında kudretli Türkiye
 
 
 
 
DÜZENLEMEDEN KAÇ KİŞİ YARARLANIYOR?
 
Gerçeker: Yasa böyle, yapacak bir şey yok
 
Memura yüzde 4,22 zam
 
'Oy verdiğimiz partiler bizi görmezden geliyor'
 
Saddam’ın heykeli kurmacayla devrildi
 
 
 
 
 
 
 
"Özgürlüğün değerli olduğu doğru. Öyle değerli ki dikkatle pay edilmeli."
(LENIN)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.046 2.061
 
 Sterlin
2.392 2.440
 
 Altın
68.75 69.29
 
 IMKB
67929  
 
 
Lorik Cana: 2011'de bir kupa kaldırmak istiyoruz...
 
Galatasaraylı futbolcu Lorik Cana, Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan Türk Telekom Kamp Günlüğü programına konuk olurken kötü bir sezon yaşamalarına rağmen 2011 yılında bir kupa kaldırmak istediklerini söyledi.
 
 
 
 
  Ahmet Nazif Zorlu’nun eski Karayolları arazisine yaptığı Zorlu Center Koç Ailesi ve Sabancı Ailesi’ni aynı noktada buluşturdu.  
 
 
 
  12 kısa porno filminden oluşan, cüretkar seks sahneleri bulunan film, devletten 69 bin dolar maddi destek aldı.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin