DOLAR 1.548 - EURO 2.073 - ALTIN 70.55 - IMKB 66004
Pazartesi 3 OCAK 2011
Aziz Yıldırım: Şampiyonluğa inanıyoruz Şili'de 7,2 büyüklüğünde deprem Sri Lanka'da sel yüz binleri vurdu THY UÇAĞINA BOMBA İHBARI YAPILDI Mahmuti: Galibiyeti hak ettik POLİS KALDIRIMDA ATEŞ YAKANLARI UYARDI, BIÇAKLANDI Aktör Oscarsson'un yangında öldüğü sanılıyor Kırıkkale'de silahlı kavga: 1 ölü 2 yaralı POTADA DERBİNİN GALİBİ GALATASARAY Erdemirspor: 89 - MP Trabzonspor: 94 habertaraf.com
 
 
 
Hindistan ve Pakistan nükleer bilgi paylaştı
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Barış Manço'nun doğum günü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Bu nasıl faşizm?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Gani Yıldız bu hafta coştu
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Demokratik özerklikten korkmadan yararlanmak
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Narkotiğin operasyonu kaynak israfı değil mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
2011’in (büyük ikramiye) hayali: CHP-MHP iktidarı
 
 
Bugün
Erhan AFYONCU
Noel putperest dönemden kalma bir gelenektir
 
 
Zaman
Etyen Mahçupyan
Samimiyet
 
 
Milliyet
Güneri CİVAOĞLU
Boğaz sularından veto
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Türkiye’nin bütünlüğü aleyhindeki psikolojik harekât örnekleri (1)
 
 
Zaman
Hilmi YAVUZ
Ayşe Sucu'nun görevden alınması üzerine notlar
 
 
Zaman
Joost LAGENDIJK
Yeni yıl, eski huylar
 
 
Radikal
Koray ÇALIŞKAN
Ahmet'e yandık Pınar'a yanmayalım
 
 
Zaman
Mustafa ARMAĞAN
Bediüzzaman ile Mustafa Kemal hiç karşılaştılar mı?
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Osmanlı karaltısından ürkmek!
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Yolsuzluk dosyaları 9 metrekarelik bu odada
 
 
Yeni Şafak
Rasim ÖZDENÖREN
Kuru ağacı sulamak
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
Kılıçdaroğlu hangisini tercih eder? Aylin Kotil'i mi, Mustafa Sarıgül'ü mü?
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Hüseyin ACARLAR
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
Kevser TOPKAR
 
 
 
Cumhurbaşkanı Gül: "Terörle bir şey olmaz"
 
 
 
DİYARBAKIR- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Hepimizin birbirimizi sevmeye, hepimizin iç barışa çok büyük ihtiyacı vardır. Size çok açık söyleyeyim terörle şiddetle silahla hiçbir şey olmaz. Sadece akan kanlar, gözyaşları... Olan buna olur ve bu hepimizi derinden üzer. Hangi eve ateş düşse o ev yanıyor. Bunların hiçbirinin faydası söz konusu değildir" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Gül, Dicle Üniversitesini ziyaretinin ardından Diyarbakır Valiliğince Şatopark'ta düzenlenen akşam yemeğinde yatırımcı iş adamlarına plaket verdi.

Gül, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı olduktan sonra Diyarbakır'ı ikinci defa ziyaret ettiğini, ilk ziyareti kapsamında birkaç ilde incelemelerde bulunduğunu ancak bu ziyarette Diyarbakır'da etraflıca incelemelerde bulunma ve kenti görme fırsatını yakaladığını söyledi.

Diyarbakır'ın tarihi güzelliklerinin bulunduğunu ve adeta bir açık hava müzesi niteliğini taşıdığını dile getiren Gül, bu güzelliklerin değerinin de iyi bilinmesi gerektiğini ifade etti.

Diyarbakır'da binlerce yıldır bulunan bu eserlerin hepsinin ayakta durduğunu gördüğünü belirten Cumhurbaşkanı Gül, bununla birlikte kentin sadece siyasetle gündeme geldiğini söyledi. Gül, "Diyarbakır'a gelmeyen insan zanneder ki burada sokaklarda gezmek tehlikeli. Zanneder ki buraya gelince sokağa çıkılamaz. Zanneder ki burada iş yaparsanız zor. Bu çok yanlış bir imaj. Bu gerçekten çok yanlış bir imaj. Anadolu'da bu kadar gelişmiş caddeleri, bu kadar geniş, imarı bu kadar düzgün çok fazla şehir yok. Parkları ile üniversitesindeki büyük kampüsü ile bu şehrin güzelliklerini gündeme çıkartmamız gerekir" diye konuştu.-"FARKLILIKLARIMIZI TEHLİKE GİBİ GÖRMEYE BAŞLARSAK..."-Farklılıkların Türkiye'nin zenginlikleri olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, "Farklılıklarımızı bir tehlike, yanlış gibi görmeye başlarsak esas sıkıntı o zaman doğar" dedi.

"Bizler hepimiz büyük bir milletin, bir milletin mensuplarıyız. Büyük millet olunca büyük milletin içerisinde tabii ki farkılıklar olacaktır" diyen Cumhurbaşkanı Gül, bu farklılıklar zenginlik olarak görüldüğünde milletin tamamının zengin olacağını, bu gözle bakılması gerektiğini söyledi.

Yapıcı gözle bakıldığında, olaylar yapıcı şekilde değerlendirildiğinde, eleştirilerin yapıcı cümlelerle yapılması halinde sorunların çözümünün kolaylaşacağını ifade eden Gül, şöyle devam etti:

"Şu bir gerçek ki memleketimizde vicdanlara ters gelen birçok şeyler vardı. Bunları niye saklayalım ki? Bunları herkes biliyor, hepimiz yaşadık. Sadece burada değil ki bütün bunlar başka yerlerde de yaşandı ama Türkiye gelişiyor, Türkiye sadece ekonomik olarak büyümüyor, Türkiye'de özgürlükler, hukuk standartları, demokratik standartlar, bütün bunlar da yükseliyor. Bütün bunlar da yükselirken o zaman şunu görüyoruz ki dün 'tabu' dediğimiz, dün korktuğumuz, 'aman konuşulursa bir şey olur' diye korktuğumuz konular, bugün hayatımızın bir parçası haline geliyor. Herkes elini şöyle bir vicdanına koysun, 5-10 sene içerisinde bugüne geldiğimizdeki gelişmelere, şikayetlerimizle ilgili gelişmelere şöyle elini vicdanına bir koyup baksın. Hatta son üç sene ile ilgili baksın. Ben 'Türkiye'de iyi şeyler olacak, bütün konularla ilgili iyi şeyler olacak' dediğimden bu yana bile olup bitenlere herkes elini şöyle bir vicdanına koyup baksın, neler oldu. Biz kendimize güvendikçe, biz kendimizi saydıkça ve sevdikçe, biz kendimize ayrılıkçı olarak değil kardeş olarak baktıkça, cümlelerimizi, konuşmalarımızı hep yapıcı bir üslupla kullandıkça göreceksiniz ki bu ülkede çok daha fazla şeyler olacak.

Bunlardan hiç korkmamamız lazım ama Allah korusun korkacağımız şeyler de var tabii ki. Eğer bu, bir olan milletin içine nifak sokacak şekilde, birbirimizden sanki ayrı, inançlarımız ayrı, geleneklerimiz ayrı, temel meselelerde ayrı, sanki bu vatan müşterek vatanımız değilmiş gibi davranmaya kalkarsak o zaman tabii ki bu korkulacak bir ortam oluşturur. Onun için hepimizin çok sorumlu olması lazım."

Ülkede herkesin eşit olduğunu, herkesin her yerde yaşayabileceğini belirten Gül, her makamın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese açık olduğunu söyledi.

Türkiye'nin her bölgesinden herkesin bir yerlere geldiğini, cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, milletvekili olabildiğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin hiçbir sorununun görmezlikten gelinemeyeceğini, yanlışların, noksanların geçmişteki hataların görülerek çözümlenebileceğini söyledi.

Diyarbakır'ın en üst derecede teşvik verilen bir il olduğunu, ancak buraya yatırımların gelmediğinin görüldüğünü dile getiren Gül, "Hala burada fabrikalar açılmıyor. Güzel şeyler var, büyük binalar yapılıyor, mağazalar, alışveriş merkezleri bunlar çok güzel ama bakıyorum bütün bu teşvike rağmen buraya hala çok büyük yatırımlar gelmiyor" dedi.

Diyarbakır'ın büyük zenginlerinin yanı sıra dışardan kimsenin gelip ilde yatırım yapmadığını belirten Gül, Adıyaman, Mardin, Batman gibi illerde yatırımların yapıldığını gördüğünü kaydetti.

Diyarbakır'ın da çok önemli bir merkez olduğunu ifade eden Gül, böyle bir şehre insanların akın akın gelip yatırım yapmamasının, fabrika kurmamasının nedenini herkesin düşünmesini istedi.

Herkesin el ele verip bir sinerji oluşturması gerektiğini dile getiren Gül "Hepimizin birbirimizi sevmeye, hepimizin iç barışa çok büyük ihtiyacı vardır. Size çok açık söyleyeyim terörle şiddetle silahla hiçbir şey olmaz. Sadece akan kanlar, gözyaşları... Olan buna olur ve bu hepimizi derinden üzer. Hangi eve ateş düşse o ev yanıyor. Bunların hiçbirinin faydası söz konusu değildir" diye konuştu.-"İNSANIN BU ARAZİYİ GÖRÜNCE İÇİ YANIYOR"-Irak yeniden yapılanırken, Suriye kalkınırken tüm Körfez ülkelerinde çok büyük yatırımlar olurken bunların Diyarbakır'dan beslenmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, her ilde yatırımların desteklenmesine büyük önem verdiğini ancak her yatırımın devlet eli ile yapılamayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül, gün içerisindeki temaslarında vatandaşların kendisine çeşitli notlar ilettiğini aktararak, her yaşta insanın verdiği bu notlarda iş taleplerinin yoğunlukta olduğunu, huzur ve barış ortamı sağlanması halinde iş adamlarının daha çok yatırım yapabileceğini ifade etti.

Türkiye'nin değişik yerlerinden gelenlerin de Diyarbakır'a yatırımlarının ancak bu ortamda gerçekleştirilebileceğini belirten Gül, Diyarbakır'da bunun sağlanması için herkesin gece gündüz çalışması gerektiğini kaydetti.

GAP Eylem Planı içerisinde kanalların bir an önce tamamlanmasını yakından takip ettiğini, geçmiş yılların büyük ihmalleri neticesinde bu konuda çok gecikildiğini belirten Gül, "Uçaktan bakınca insanın bu araziyi görünce içi yanıyor. Bu arazi yıllarca arazimiz olacak, Dicle bir taraftan akacak, Fırat öbür taraftan akacak. Burada baraj imkanları olacak, barajlar yapılacak ama biz bu gördüğünüz toprakları hala sulamayacağız tam olarak" dedi. Gül, burada bir milyon hektar sulanacak arazinin bulunduğunu, bütün bunların olması halinde işin, aşın oradan sağlanacağını dile getirerek, zenginleşmenin de böyle sağlanabileceğini söyledi. Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Varsa yoksa siyaset. Diyarbakır akla gelince sadece bu olursa bu söylediğim gelişmeler gerçekleşemez. Onun için şehrinize sahip çıkacaksınız. Diyarbakır önce sizden sorulur. Siz burada yaşayan insanlarsınız, Diyarbakırlılar şehirlerine sahip çıkacak ve bu ortamı, bu iklimi hep beraber oluşturacağız. Ben Cumhurbaşkanınız olarak bu konuları yakından takip edeceğim. Diğer Türkiye'nin demokratik standartlarının yükseltilmesi ile ilgili konular, insani ve vicdani olarak bize ters gelen konuları, bunları muhakkak elbirliğiyle düzelteceğiz. Yoksa Türkiye zaten büyük, güçlü, en gelişmiş demokratik ülke olamaz. Bunları halledeceğiz ama bunları hallederken tekrar söylüyorum bir ayrışma algılaması yaratacak şekilde olmayacak bunlar. O zaman çok yazık olur, o zaman yük oluruz. 'Bu memleketin insanları, Türkiye'nin her tarafında yaşıyor' dedim. O zaman o insanlara yük oluruz. O zaman gayet sorumlu bir şekilde davranmamız gerekiyor ve ülkemize, vatanımıza ve şehirlerimize, halkımıza sahip çıkacağız. İnşallah Türkiye'yi ve bütün halkımızı çok daha mutlu edeceğiz."

Kendisinin moral vermek ve moral almak için burada bulunduğunu dile getiren Gül, "Birbirimizi sayacağız, seveceğiz ve elbirliği içinde sinerji oluşturacağız. Yoksa zamanlarımız boşa geçer. Geçen zamanı da hiç kimse getiremez. Hepimiz yeteri kadar tecrübe edindik, dersler aldık onun için lüzumsuz, gereksiz, Türkiye'ye yakışmayan, bizim milletimize yakışmayan yollara asla sapmayalım, o söylemlere asla girmeyelim ve hepimiz birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirelim" dedi.

AA

Alakalı Konular:

CumhurbaşkanıGül:"Terörlebirşeyolmaz"

30 Aralık 2010 - 22:47:51
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:35Avcılar'da ev kurşunlama olayında çelişkili ifadeler
22:07THY UÇAĞINA BOMBA İHBARI YAPILDI
22:04POLİS KALDIRIMDA ATEŞ YAKANLARI UYARDI, BIÇAKLANDI
21:05İstinaf mahkemeleri çalışmaları hız kazandı
20:56Kamuda enerji borcu mahsuplaşması
20:05Deşifre olan örgüt kendini fesh etti
19:29Başbakan Erdoğan, Rize'den Ankara'ya döndü
18:05Başbakan Erdoğan Rize'den ayrıldı
17:46'Yüreğimizdeki sızıyla gittik'
17:09ÖCALAN BU SEFER DTK'YA KIZDI
17:04Papa Mısır'daki saldırıyı kınadı
16:43Mehmet Görmez, saldırıyı kınadı
16:41Yüksekova'da patlama
16:16"Türkiye Asgari'yi kaçıranları açıklasın"
16:12Hırsız kovalayan ekip kaza yaptı: 2 polis yaralı
16:05Görmez'den Alevi derneğine geçmiş olsun
15:52'Sağa sola çamur atmayı siyaset sanıyorlar'
15:31Yıldız: Türkiye, çok ciddi kabuk değiştiriyor
15:14AB Dönem Başkanlığı Macaristan'a geçti
15:10DENİZİN 42 METRE ALTINDA KAHVALTI
14:50''Büyük alevi kurultayı'' toplanıyor
14:31Ölen taksicinin yakınları: Olay aydınlatılsın
13:01TELEKOM BİNASINDA YANGIN
12:44SAÜ'ye akademik personel alınacak
12:37'Yargı işlemezse devreye mafya girer'
10:23"24 taksitli" ceza temyize gidiyor
10:21Taksi sürücüsü silahla öldürüldü
10:17Karayollarında son durum
10:01Teğmen'i öldüren silah Hasdal Kışlası'ndan çıktı
08:32Avcılar Bld. Başkanı'nın evine silahlı saldırı!
Daha fazla haber göster
20:19NİŞAN TÖRENİ SIRASINDA EV ÇÖKTÜ
19:29Türkiye, Mısır'daki saldırıyı kınadı
18:35HSYK'dan haberlere yalanlama
17:58Polis adayına dayak görüntülendi
17:41TEKNİSYENİN İHMALİ HAYATINA MAL OLDU
17:29TACİZCİLERİN 13'Ü TUTUKLANDI
16:25CNN Arabic Erdoğan'ı yılın adamı seçti
16:20Bağış: Ertelenme beklemiyoruz
16:19"Türkiye'nin AB üyeliği Kıbrıs'tan geçer"
15:16Amca tarafından yok edilen aile toprağa verildi
15:03KARAYILAN: SİLAHLA DEĞİL, DİYALOGLA...
13:15Savcıların gecikmesinin Adalet'le ilgisi yok!
12:39MARDİN'DE HASTANEDE ŞİDDETLİ PATLAMA
12:21Erdoğan bir imza ile 28 Şubat'a son verdi
12:02DÜ'deki değişim, Gül'ün yüzünü güldürdü
11:29‘Türkiye bitmiştir, sadece darbe kurtarır’
10:515 BİN SAYFALIK ÖSYM SKANDALI
10:07KÜRTÇE KONUŞMADI, NEDENİ ANLAŞILDI!
01:00'Bugünü fesada uğratmalarına müsade etmeyiz'
23:47İki toplumlu federasyon çözümü stratejik hedef
23:44'Vizyoner Diplomasi' konferansı
23:37TAKSİM'DE TACİZ EDİLEN KADINLAR POLİSE SIĞINDI
23:30MARMARA DENİZİ'NDE DEPREM
23:20Yılbaşı kutlamalarına sağlık tedbiri de alındı
23:16YHT ücretlerine zam yok
22:58CMK 102 ile serbest kaldı
22:48Cumhurbaşkanı Gül Twitter'den teşekkür etti
22:18Eski milletvekili ve 21 zanlı serbest
21:46Taksim Meydanı'nda şüpheli çanta
21:31Bakanlar Dinçer ve Yıldız Zonguldak'ta
21:22CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN TABELA AÇIKLAMASI
20:48Kopya iddianamesi açıklandı
19:48Atalay: Yanlış yapan teşkilatta barınamaz
19:26BDP il binasındaki Kürtçe tabela indirildi
18:47Bülent Uygun'un eşi serbest bırakıldı
18:42'İki dil, demokratik süreci sabote etmeyi hedefliyor'
17:18Korucu davası zaman aşımından düştü
16:59Sahte belge şebekesi çökertildi
16:284 kişinin katil zanlısı tutuklandı
16:21Ergenekon'la bağlantılı operasyonda gelişme
15:59Cumhurbaşkanı Gül: Binlerce yıldır kardeşiz
15:33Gül, 27 şehidi ilk ziyaret eden devlet büyüğü oldu
15:23Cumhurbaşkanı Gül, TRT Şeş'e konuştu
15:19Koşaner'in yeni yıl mesajı
15:18Bilecik Cezaevinde yangın
14:03Gül, Hz. Süleyman Camii'ni ziyaret etti
14:01İHH'nın yardım gemisi 'Defne' Pakistan yolunda
13:36Bağış'tan ''limanların açılacağı''na yalanlama
13:30Yumurtalı eylemle ilgili rapor, YÖK'e ulaştı
13:20Avukatlar tahliye talebinde
13:11Deniz feneri savcıları Almanya'ya gidiyor
13:09Katliamı eşine söyleyip, bilet istedi
12:52Livni'ye göre Türkiye Araplardan daha Arap!
11:3910 ayrı ilde operasyon: 68 kişi gözaltına alındı
11:27Eski milletvekili ve 21 zanlı adliyeye sevkedildi
11:13Genelkurmay: 414 terörist etkisizleştirildi
11:08Davutoğlu: Füze kalkanı için ülke belirlenmedi
10:53Hakim ve savcılar nerede yargılanacak?
09:4757 bin tutukluya tahliye umudu
09:32Sigara tiryakisi sürücüler avlanacak
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Aksaraylı “İzzettin Efendi” Yatağından Doğruldu...
 
 
Hüseyin ACARLAR
Lisan ile beyan
 
 
Kevser TOPKAR
İbrahim'i yakan ateş
 
 
Lütfi BERGEN
Ahlâk meselemiz
 
 
 
 
İbrahim Şahin meğer akıllıymış
 
İŞTE 2011'İN İLK ZAMLARI
 
İngiliz arşivinde inanılmaz belge!
 
KREDİ VE BURS BAŞVURUSUNA EK SÜRE
 
Said Nursi filmine suç duyurusu
 
 
 
 
 
 
 
Beklemesini bilenin her şey ayağına gelir.
BALZAC
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.538
1.548
 
 Euro
2.058 2.073
 
 Sterlin
2.385 2.430
 
 Altın
70.12 70.55
 
 IMKB
66004  
 
 
Abdüllatif Şener'in son bombası...
 
Türkiye Partisi Başkanı Abdüllatif Şener, Başbakan Erdoğan ve AK Parti hakkında inanılmaz açıklamalar yaptı.
 
 
 
 
  12 Haziran seçimlerinin yaklaşması ile birlikte milletvekili adaylığı yarışı başladı. İl başkanları 15 Ocak’a kadar istifa edecek.  
 
 
 
  Ünlü sanatçı Özcan Deniz'e, piyasayı 2 milyon lira dolandırmaktan dava açılmış!    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin