DOLAR 1.548 - EURO 2.073 - ALTIN 70.55 - IMKB 66004
Pazar 2 OCAK 2011
MB BAŞKANI YENİDEN ATANABİLİR Mİ? En çok İstanbul'u görmek istemişler Avcılar Bld. Başkanı'nın evine silahlı saldırı! Mısır'da Hıristiyanlar polisle çatıştı Kışla önünde şüpheli valiz Isparta ve Edirne'de soygun girişimi Sütçülerde ev yangını: 1 ölü Çiçek, 2011'i yeni anayasa yılı ilan etti Erman Kunter Fransa'da "yılın adamı" seçildi ABD ve Suriye, İsrail'le görüştü mü? habertaraf.com
 
 
 
Hindistan ve Pakistan nükleer bilgi paylaştı
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Barış Manço'nun doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Yeni yılda yapılacaklar listesi
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Havaya, suya, toprağa dair
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Cumhuriyet artık tehlikede değil...
 
 
Milliyet
Çetin ALTAN
2011, merhaba...
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Âlimlerin siyasetle imtihanı
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Girme biçimleri
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Tek tek
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
İlelebet payidar kalacak mıyız?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
"Osmanlı Uluslar Topluluğu" tabii ki olmaz
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
Değişim kendimizden başlar
 
 
Yeni Asya
Mehmet KARA
İnsanlık 2010 yılını kaybetti
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
İngiliz kadınları
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Resmi dil Türkçedir Sersala we piroz be
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
‘Bağımsız düşünenlerle görüşmeyi tercih ettim’
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Noeliniz mübarek olsun!..
 
 
 
 
Alper GÜRKAN
 
Necmettin EVCİ
 
Özlem ÇELİK
 
 
 
AMCA, 4 KİŞİYİ MİRAS İÇİN KATLETMİŞ
 
 
 
SAKARYA- Hollanda'dan gelerek Sakarya'nın Akyazı ilçesinde miras kavgası yüzünden ağabeyini, yengesini ve iki yeğenini öldüren kişi, aynı gün uçakla yurt dışına kaçmak isterken havalimanında yakalandı.
 
Batakköy Mahallesi 1002 nolu Sokak'taki dubleks evde yaşayan Erol Yıldız (46), eşi Hanife (45), kızları Özlem (20) ve Elif (10), miras kavgasının kurbanı oldu. Hollanda'da yaşayan Y.Y. (53), Sakarya'nın Akyazı ilçesinde miras yüzünden aralarında husumet bulunan kardeşi Erol Yıldız'ın evine geldi. E.Y., çıkan tartışma sonucu kardeşi Erol Yıldız ile yengesi Hanife, yeğenleri Özlem ve Elif'i tabancayla vurarak öldürdü. Evin üst katındaki yatak odasını ateşe verdiği ileri sürülen Y.Y., cinayetin ardından kaçtı.

Bu arada, Yıldız ailesinin Antalya'da okuyan üniversite öğrencisi Metin Yıldız, sabah saatlerinde babasının ilçe merkezinde bulunan kırtasiye dükkanına geldi. İş yerinin kapalı olması nedeniyle eve gelen Yıldız, üst kattaki yatak odasından yükselen dumanları görünce itfaiyeye haber verdi. Bu sırada yangın nedeniyle evdeki su tankı patladı. Camı kırıp içeri giren itfaiye ekipleri, girişte Erol ve eşi Hanife Yıldız'ın çocuk odasında ise Özlem ve Elif kardeşlerin cansız bedeniyle karşılaştı. İtfaiyenin yangını söndürmesinin ardından yapılan incelemede, 4 kişinin tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Faili meçhul cinayeti araştıran polis, öldürülen Erol Yıldız ile Hollanda'da yaşayan ağabeyi Y.Y. arasında alacak verecek meselesi bulunduğunu, zaman zaman miras yüzünden tartıştıklarını belirledi.

Y.Y.'nin 4 Aralık'ta Türkiye'ye giriş yaptığını tespit eden polis, şüphelinin cinayetin ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Hollanda'ya gitmek üzere saat 10.00'da pasaport kontrolünden geçtiğini belirledi. İstanbul polisi Y.Y.'yi uçağa binmek üzereyken gözaltına aldı. Suçunu itiraf eden katil zanlısı, Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Cinayetin işlendiği evin bahçesinde toplanan Yıldız ailesinin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Cumhuriyet savcısının kriminal ekiple yaptığı incelemede, evde 22 adet boş kovan ile 5 adet mermi çekirdeği bulundu. Kriminal incelemenin tamamlanmasının ardından 4 kişinin cesedi, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yıldız ailesinin diğer oğlu Aytaç Yıldız'ın da İstanbul'da yaşadığı öğrenildi.

Miras yüzünden 4 kişiyi katleden katil zanlısı Sakarya'ya getirildi

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde miras kavgası yüzünden ağabeyini, yengesini ve iki yeğenini öldürdükten sonra uçakla yurt dışına kaçmak isterken İstanbul'da havalimanında gözaltına alınan katil zanlısı Sakarya'ya getirildi.Hollanda'dan kardeşi Erol Yıldız'ın Batakköy Mahallesi 1002 nolu Sokak'taki dubleks evine gelen ve miras yüzünden çıkan tartışma sonucu kardeşi ile yengesi Hanife (45), yeğenleri Özlem (20) ve Elif (10)'i tabancayla vurarak öldürdükten sonra yurt dışına kaçmak isterken, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalanan Y.Y. (53), Sakarya'ya getirildi.Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Y.Y, gazetecilerin, cinayetleri miras yüzünden mi işlediniz? sorusuna, 'olabilir' diyerek cevap verdi.

Cinayetleri 50 dönüm fındık bahçesi, 4 katlı bina ve 7 bin euro alacak için işlemiş

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde kardeşini, yengesini ve iki yeğenini öldüren katil zanlısının, cinayetleri, babadan miras kalan 50 dönüm fındık bahçesi ve 4 katlı bina ile 7 bin Euro'luk alacak yüzünden çıkan tartışma sonucu işlediği ileri sürüldü.Hollanda'dan kardeşi Erol Yıldız'ın, Batakköy Mahallesi 1002 nolu Sokak'taki dubleks evine gelen ve miras yüzünden çıkan tartışma sonucu kardeşi ile yengesi Hanife (45), yeğenleri Özlem (20) ve Elif (10)'i tabancayla vurarak öldürdükten sonra yurt dışına kaçmak isterken, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalanan Y.Y. (53)'nin sorgusuna başlandı.Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Y.Y.'nin, kardeşi Erol Yıldız ile babalarından miras kalan 50 dönüm fındık bahçesi ile 4 katlı bina ve borç verdiği 7 bin Euro konusunda tartıştıklarını söylediği öne sürüldü. Sanığın, tartışma sonucu kardeşini, yengesini ve iki yeğenini öldürdüğü ileri sürüldü.

Katil zanlısını, senet ve tehdit mesajları ele verdi


Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Akyazı ilçesinde 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayeti; "Toplumu sarsan, gerçekten üzüntü veren vahim hadise" olarak nitelendirdi. Büyük, katil zanlısının evde bulunan senetten yola çıkılarak yakalandığını söyledi.

Batakköy Mahallesi'nde Erol Yıldız, eşi Hanife (45), kızları Özlem (20) ve Elif (10)'in tabancayla vurularak öldürülmesiyle ilgili basın toplantısı düzenleyen Vali Büyük, olayın; her türlü konuda hazırlıklı olunması ve toplumun hadiseleri sükûnet ve hukuk yoluyla çözmesi gerektiğini ortaya koyan bir hadise olduğuna işaret etti.

Cinayetin alacak verecek ve miras gibi algılanabilecek bir durumu işaret ettiğini kaydeden Büyük, cinayet şüphelisine evde bulunan bir senetten yola çıkılarak ulaşıldığını belirtti.

Büyük, "Araştırma sırasında arkadaşlarımız bir senet buldu. Bu senet şüpheli Y.Y.'nin 7 bin euroluk alacaklı olduğu bir senet. Buradan yola çıkarak da öldürülen Erol Yıldız'ın ağabeyi Y.Y. ile ilgili araştırmaya gidiliyor. Şüpheli 4 Aralık'ta hava yoluyla Türkiye'ye girmiş. Hollanda'da yaşayan bir insan. Muhtemelen miras alacak verecek konularıyla ilgili ihtilafları nedeniyle böyle bir hadisenin olduğu şeklinde durum ortaya çıkıyor." dedi.

Şüphelinin uçağa binmeden en kısa süre içerisinde yakalandığını anlatan Büyük, "Saat 10.01'de pasaport kontrolünde çıkmış, bize hadisenin ihbarı saat 09.00'da yapılmıştı. En kısa süre içinde uçağa binmeden önce şüphelinin yakalanması gerçekleştirildi. Olay yeri incelemeleri ve teknik incelemelerin ne kadar önemli olduğu da burada ortaya çıkıyor." dedi.

"Olayı aydınlatmak ve zanlıları yakalamak öncelikli görevimiz. Bunu en hızlı şekilde güvenlik görevlilerimiz gerçekleştirmiş durumda." diyen Vali Büyük, "İl genelinde aldığımız güvenlik tedbirleriyle hadiselerin meydana gelmesini önlemeye yönelik her türlü çalışmayı yapılıyor. Genelde asayiş olumlu yönde etkileyen bir yapı oluşturmakla birlikte, bu tür vakalarda maalesef üzücü sonuçlarla karşımıza çıkıyor." diye konuştu.
Olayın her yönüyle araştırılarak yargının mutlaka yargının önüne çıkarılacağını kaydeden Büyük, "Kamuoyunu sarsan üzücü bir hadise olduğu için bizi de üzdü. Temennim böyle hadiseleri yaşamayız ve görmeyiz." ifadelerini kullandı.

KATİL ZANLISINI TEHDİT MESAJLARI VE EVDE BULUNAN SENET ELE VERDİ


Katil zanlısı Y.Y.'nin dün akşam saatlerinde bir akaryakıt istasyonundan aldığı benzinle eve geldiği, telefonla eve çağırttığı kardeşiyle miras yüzünden tartıştığı ve sonrasında cinayetleri işlediği ileri sürüldü. Y.Y.'nin cinayetleri işledikten sonra yatak odasını benzinle ateşe verdikten sonra evden ayrıldığı öne sürülürken yangının su tankının patlaması sonucu kendiliğinden söndüğü belirtildi. Polisin, cinayeti evde bulunan ve şüpheli Y.Y.'nin alacaklı olduğu 7 bin euroluk senet ile şüphelinin ölen Erol Yıldız'ın oğlu Metin'e cinayetten önce attığı tehdit mesajlarından çözdüğü ifade edildi.

CİHAN

Alakalı Konular:

AMCA,4KİŞİYİMİRASİÇİNKATLETMİŞ

30 Aralık 2010 - 16:21:10
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

08:32Avcılar Bld. Başkanı'nın evine silahlı saldırı!
20:19NİŞAN TÖRENİ SIRASINDA EV ÇÖKTÜ
19:29Türkiye, Mısır'daki saldırıyı kınadı
18:35HSYK'dan haberlere yalanlama
17:58Polis adayına dayak görüntülendi
17:41TEKNİSYENİN İHMALİ HAYATINA MAL OLDU
17:29TACİZCİLERİN 13'Ü TUTUKLANDI
16:25CNN Arabic Erdoğan'ı yılın adamı seçti
16:20Bağış: Ertelenme beklemiyoruz
16:19"Türkiye'nin AB üyeliği Kıbrıs'tan geçer"
15:16Amca tarafından yok edilen aile toprağa verildi
15:03KARAYILAN: SİLAHLA DEĞİL, DİYALOGLA...
13:15Savcıların gecikmesinin Adalet'le ilgisi yok!
12:39MARDİN'DE HASTANEDE ŞİDDETLİ PATLAMA
12:21Erdoğan bir imza ile 28 Şubat'a son verdi
12:02DÜ'deki değişim, Gül'ün yüzünü güldürdü
11:29‘Türkiye bitmiştir, sadece darbe kurtarır’
10:515 BİN SAYFALIK ÖSYM SKANDALI
10:07KÜRTÇE KONUŞMADI, NEDENİ ANLAŞILDI!
01:00'Bugünü fesada uğratmalarına müsade etmeyiz'
23:47İki toplumlu federasyon çözümü stratejik hedef
23:44'Vizyoner Diplomasi' konferansı
23:37TAKSİM'DE TACİZ EDİLEN KADINLAR POLİSE SIĞINDI
23:30MARMARA DENİZİ'NDE DEPREM
23:20Yılbaşı kutlamalarına sağlık tedbiri de alındı
23:16YHT ücretlerine zam yok
22:58CMK 102 ile serbest kaldı
22:48Cumhurbaşkanı Gül Twitter'den teşekkür etti
22:18Eski milletvekili ve 21 zanlı serbest
21:46Taksim Meydanı'nda şüpheli çanta
Daha fazla haber göster
21:31Bakanlar Dinçer ve Yıldız Zonguldak'ta
21:22CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN TABELA AÇIKLAMASI
20:48Kopya iddianamesi açıklandı
19:48Atalay: Yanlış yapan teşkilatta barınamaz
19:26BDP il binasındaki Kürtçe tabela indirildi
18:47Bülent Uygun'un eşi serbest bırakıldı
18:42'İki dil, demokratik süreci sabote etmeyi hedefliyor'
17:18Korucu davası zaman aşımından düştü
16:59Sahte belge şebekesi çökertildi
16:284 kişinin katil zanlısı tutuklandı
16:21Ergenekon'la bağlantılı operasyonda gelişme
15:59Cumhurbaşkanı Gül: Binlerce yıldır kardeşiz
15:33Gül, 27 şehidi ilk ziyaret eden devlet büyüğü oldu
15:23Cumhurbaşkanı Gül, TRT Şeş'e konuştu
15:19Koşaner'in yeni yıl mesajı
15:18Bilecik Cezaevinde yangın
14:03Gül, Hz. Süleyman Camii'ni ziyaret etti
14:01İHH'nın yardım gemisi 'Defne' Pakistan yolunda
13:36Bağış'tan ''limanların açılacağı''na yalanlama
13:30Yumurtalı eylemle ilgili rapor, YÖK'e ulaştı
13:20Avukatlar tahliye talebinde
13:11Deniz feneri savcıları Almanya'ya gidiyor
13:09Katliamı eşine söyleyip, bilet istedi
12:52Livni'ye göre Türkiye Araplardan daha Arap!
11:3910 ayrı ilde operasyon: 68 kişi gözaltına alındı
11:27Eski milletvekili ve 21 zanlı adliyeye sevkedildi
11:13Genelkurmay: 414 terörist etkisizleştirildi
11:08Davutoğlu: Füze kalkanı için ülke belirlenmedi
10:53Hakim ve savcılar nerede yargılanacak?
09:4757 bin tutukluya tahliye umudu
09:32Sigara tiryakisi sürücüler avlanacak
09:18Said Nursi filmine suç duyurusu
09:03İbrahim Şahin meğer akıllıymış
23:56GÜL: HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYSUN
22:47Cumhurbaşkanı Gül: "Terörle bir şey olmaz"
22:35Gül: İnsanlar elini vicdanını koysun
22:01KUDAKA'nın yeni binası hizmete açıldı
21:23Karayazı YİBO'da 150 öğrenci zehirlendi
21:04Gül Diyarbakırlı çocukları kucakladı
20:41Bağış: Yol ayrımında olan AB
20:31Bakanlık'tan 'öğretmen ihalesi' açıklaması
20:11Mısır'dan Gazze konvoyuna onay
19:53TBMM Başkanı Şahin İhsanoğlu ile görüştü
19:3753 BDP'li hakim karşısında
19:03AK Parti Dargeçit ilçe binasına molotoflu saldırı
17:11ANKARA'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM GELDİ
16:36Yenal Ansen ile Korkmaz Yiğit'e beraat
16:21AMCA, 4 KİŞİYİ MİRAS İÇİN KATLETMİŞ
16:14Türkiye, elçinin atanmasından memnun
16:04Gül-Baydemir görüşmesi 45 dakika sürdü
15:17Şemdin Sakık'a saldırı girişimine 20 yıl hapis
14:51DİSK üyeleri Meclis'e yürüdü
14:37Akın Birdal'a saldırıda gelişme
14:08Siirt Belediye Başkanına 10 ay hapis
13:43GÜL'DEN DİYARBAKIR'DA TÜRKÇE VURGUSU
13:41Assange ABD casuslarını açıklayacak
13:35Sakarya'da aileyi katlettiler
13:07GÜL'DEN DİYARBAKIR HALKINA TEŞEKKÜR
09:41Narkotik'ten 'film gibi' operasyon
09:10Türkiye, İsrail hakimiyetini kırdı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Seyda Hazretleri beni bekliyormuş (2)
 
 
Alper GÜRKAN
Çöp-evler ve müzecilik…
 
 
İlhan AKKURT
Tehlike Kapital mi, yoksa Kapitalist Kültür mü?
 
 
Lütfi BERGEN
Mahrumiyetin vaad ettiği
 
 
Serdar AYDIN
Belediye baskını ve gençler!
 
 
 
 
İbrahim Şahin meğer akıllıymış
 
İŞTE 2011'İN İLK ZAMLARI
 
İngiliz arşivinde inanılmaz belge!
 
KREDİ VE BURS BAŞVURUSUNA EK SÜRE
 
Said Nursi filmine suç duyurusu
 
 
 
 
 
 
 
Beklemesini bilenin her şey ayağına gelir.
BALZAC
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.538
1.548
 
 Euro
2.058 2.073
 
 Sterlin
2.385 2.430
 
 Altın
70.12 70.55
 
 IMKB
66004  
 
 
Abdüllatif Şener'in son bombası...
 
Türkiye Partisi Başkanı Abdüllatif Şener, Başbakan Erdoğan ve AK Parti hakkında inanılmaz açıklamalar yaptı.
 
 
 
 
  12 Haziran seçimlerinin yaklaşması ile birlikte milletvekili adaylığı yarışı başladı. İl başkanları 15 Ocak’a kadar istifa edecek.  
 
 
 
  Doğan Grubu'nda şok gelişme! CNNTÜRK'ün Genel Yayın Yönetmenliği'ni yürüten Mehmet Ali Birand'ın görevine son verildi.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin