DOLAR 1.548 - EURO 2.073 - ALTIN 70.55 - IMKB 66004
Cumartesi 1 OCAK 2011
Maliye müfettişleri yılbaşı harcamalarını kaydetti Bobby Farrell hayatını kaybetti TAKSİM'DE TACİZ EDİLEN KADINLAR POLİSE SIĞINDI MARMARA DENİZİ'NDE DEPREM Yılbaşı kutlamalarına sağlık tedbiri de alındı YHT ücretlerine zam yok CMK 102 ile serbest kaldı Türkmenistan'da yeni yıl coşkusu Cumhurbaşkanı Gül Twitter'den teşekkür etti Eski milletvekili ve 21 zanlı serbest habertaraf.com
 
 
 
Ukrayna'da demokrasi geriliyor
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Devlet Bahçeli'nin doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Süheyl’i seviyorum
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Dinçer: Benim kardeşim de engelli
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Daha fazla demokrasi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Tanrıkulu: Gül’den temenni değil, müdahale bekliyoruz
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
CHP’nin adı DP olarak değiştirilecek!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Almeida'yı getiren bir hedge fon mu?
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
İşkence müzesine ihtiyacımız var mı?
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mutlu yıllar
 
 
Milliyet
Derya SAZAK
Doğu raporları
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Ali Babacan hangi kitabı okuyor?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Farklılaşma zenginlik değil ayrışma getirir
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
"Sorumlu" Bakan..
 
 
Zaman
Hüseyin GÜLERCE
2010'un en önemli olayı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Erdoğan, gündemi elinde tutmasını bildi...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Şeyh Said İsyanı, Lice ve Tarık Ziya Ekinci
 
 
Akşam
Oray EĞİN
2010 hesaplaşması
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
İşte bu iddia AKP'yi bitirir!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Elinizi vicdanınıza koyup söyleyin
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Yazdık... Sağolsun, Sayın Hisarcıklıoğlu el attı!..
 
 
 
 
Alper GÜRKAN
 
Ahmet ÖZCAN
 
İlhan AKKURT
 
Serdar AYDIN
 
 
 
Kızıl: Sporda şiddeti başkanlar engeller
 
 
 
GAZİANTEP- Gaziantepspor Basın Sözcüsü Kızıl: Sporda şiddetin önüne, başkanların önderliğinde geçilebilir.
 
Gaziantepspor Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, sporda şiddetin önlenmesi için kulüp başkanlarının kolları sıvamasını istedi. Mehmet Kızıl, futbolun; ölüm, kalım mücadelesi olarak görülmemesi gerektiğinin altını çizerek, "Tiyatroya ya da sinemaya gittiğimiz zaman kavga etmiyoruz. Futbolda bir keyif oyunudur, spordur. Yenildiğin zaman karşı takıma saygı göstereceksin, yendiğin zamanda saygı göstereceksin." dedi.

Takım yöneticilerinin, kulüplerin kardeşliğini gösteren fotoğraf vermesi gerektiğini vurgulayan Kızıl, şiddetin önlemesi için başkanlara büyük görevler düştüğünü dile getirdi. Mehmet Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bence bundan sonra oynanacak maçlarda, hangi takım gol atarsa iki başkan da alkışlasın. Bu şekilde belki yüzde 50 yol alırız diye düşünüyorum. Maçlarda başkanların verdiği fotoğraf çok önemli. Başkanlar tribünde konuşabilmeli, gülmeli ve atılan gole sevinebilmeli. Mutlaka rekabet olacak ama, bunu centilmence, keyfe dönüştürmek lazım. Futbolu keyfe dönüştürmek de başkanlara düşüyor. O yüzden benim tavsiyem, bütün başkanlara başta sayın İbrahim Kızıl'a karşı takım gol attığı zaman alkış çalsın, tebrik etsin. Bu ölüm, kalım savaşı değil. Maçı kaybedene de 'geçmiş olsun' denilebilir. Bunun bir adım olacağını düşünüyorum."

-"GAZİANTEPSPOR KÖTÜ BAŞLADI, İYİ BİTİRDİ"-

Mehmet Kızıl, Gaziantepspor'un lige kötü başladığını ancak iyi bitirdiğini söyledi. Hem ligde hem kupada istikrarlı bir şekilde devam ettiklerini kaydeden Kızıl, puansal anlamda ligin başında kayıplarının olduğunu ifade ederek, "İkinci yarının başlamasıyla o puanları tekrar telafi edeceğiz. Sezon başında 11-12 futbolcu transferi olmuştu. Bunların uyum süreci uzun sürdü. Kupada gruplarda avantajlı durumdayız. Kupada da futbolcuların en çok kenetlendiği olay, olabildiğince yukarı gitmek, final oynamak." diye konuştu.

-"WAGNER FERREİRA DOS SANTOS İLE 3 YILDAN BERİ GÖRÜŞÜYORDUK"-

Kızıl, Wagner ile 3 yıldan beri ilgilendiklerini açıkladı. Wagner'in bilgileri dahilinde bir futbolcu olduğunu anlatan Kızıl, şöyle konuştu; "Bu futbolcuya aslında 3 sene önce talip olduk. Kamuoyuna çok yansımadı. O zaman rakamlarda anlaşamadık. 1 yıl sonra Tabata'nın gidişiyle tekrar masaya oturduk, o zaman da anlaşamadık. Rus kulübü bizden daha fazla para verdi. Bilgi sahibi olduğumuz bir oyuncu. Çok inandığımız bir oyuncu. Wagner transferi 2 ay önce tekrar gündeme geldi. Kulübüyle anlaştık. Fakat futbolcuyu ikna etmekte zorlandık. Gaziantep şehrine, Anadolu takımına böyle büyük bir oyuncuyu getirmek hakikaten beceri ister. Biz çabayı gösterdik, fedakârlıkta yaptık. Ödemelerde olsun, futbolcuya verilecek ücretlerde olsun. Gaziantepspor tarihinin en büyük transferi oldu. Dilerim Gaziantepspor'a katkı sağlar. Türk futboluna katkı sağlar. Biz de zevkle onu izleriz."

-"ARTIK EZBERBER BOZULDU"-

Mehmet Kızıl, son 3 seneye bakıldığında Anadolu kulüplerinin sıçrayışı söz konusu olduğuna dikkat çekti. Sivasspor'un Şampiyonlar Ligi'ne katıldığını ve şampiyonluğu son anda kaçırdığını anımsatan Kızıl, peşinden Bursaspor'un şampiyonluğunun, Türk futbolunda yeni bir dönemi başlattığını dile getirdi. Artık ezberlerin bozulduğunun altını çizen Kızıl, Anadolu kulüpleri ile 4 büyüklerin oynadığı maçlarda direkt 'büyükler kazanacak' şeklindeki bakışın değiştiğine dikkat çekti.

Kızıl, "Önümüzdeki süreçte, sezon başlarken, Fenerbahçe mi, Beşiktaş mı, Galatasaray mı şampiyon olacak? deyimi gündemden kalkacak. Artık Kayserispor'un da Gaziantepspor'un da, Bursaspor, Trabzonspor'un da bu anlamda büyük atılımlar yaptığını görüyoruz. Kayserispor, son 3-4 sezondur çıtada. Bursaspor yine öyle. Sivasspor benim için bu sene en büyük hayal kırıklığı yaşadığım iki takımdan bir tanesi. Birisi Galatasaray, birisi de Sivasspor. Türk futbolu zevkli bir döneme geçiyor. Heyecanlı bir döneme geçiyor. Ezberlerin bozulduğu bir döneme geçiş yapıyor. Önümüzdeki dönemlerde Anadolu kulüplerinden şampiyon çıkmasına alışacağız." şeklinde konuştu.

-"HOCAMIZA ÇOK GÜVENİYORUZ"-

Takımların kötü gidişinde faturanın teknik direktörlere kesildiğine işaret eden Kızıl, teknik direktörlerin en büyük sıkıntısının da bu olduğuna vurgu yaptı. Kulüplerin teknik direktörü büyük bir inançla getirdiğini, ters gittiği zaman en kısa yolun faturayı teknik direktörlere kesmek olduğunu hatırlatan Kızıl, bu kimi zaman doğru bir davranış olduğunu ifade etti. Rijkard gibi çok ünlü bir teknik direktörün daha devre olmadan gönderildiğini anımsatan Kızıl, bunun örneklerinin yurt dışında da çok olduğunu ifade etti. Kızıl, şunları ifade etti;

"Tabii ki inandığın, güvendiğin bir teknik direktöre en az 2-3 sezon şans vermek lazım. 1. Sezon bir yapılanma oluyor. Bunlar kolay iş değil. 2 kere 2'nin 4 etmediği tek olay bana göre, futbol oyunudur. Çok iyi transferler yaparsın, bazen 2 kere 2, 10 ediyor. Bazen de 0 ediyor. Bunu futbolda görmek mümkün. Dünyada da bunun örnekleri var. En kısa yol, yeni bir heyecan, yeni bir sinerji olsun diye fatura genelde hocalara kesiliyor. Biz inşallah bu ezberleri de bozacağız. Tolunay Kafkas hocamıza çok güveniyoruz. Onunla beraber çok büyük adımlar atacağız, başarılara imza atacağız. Bunun altyapısını sezon başından beri kurduk. Bizim bundan sonra 2 gider 1 gelir, 3 gider 2 gelir anlamında transfer politikamız olacak. Altyapıya önem vereceğiz. Çünkü bu kadar rekabetin içerisinde altyapısı güçlü olan kulüpler ayakta kalacak. Elimizden geldiği kadar A2'den transfer getirmeye çalışacağız."

-"BİR YABANCIYI GÖNDERECEĞİZ"-

Kızıl, yeni bir yabancı transferinin çok kaliteli olması halinde yapacaklarını belirterek, "Bu da forvet olacak, olmazsa elimizdeki kadroya devam edeceğiz. Wagner'in gelişiyle bir yabancı kontenjanı boşaltma durumu söz konusu. Bununla ilgili Julio Cesar, Beto ve Zurita'ya kulüplerden teklif var. Bunu başkanımız ve yönetim değerlendirecek kimin gideceğine o zaman karar verilecek. Buna da başkanımız ve hoca karar verecek." diye kaydetti.

Bu sezon kurtarışları ile dikkatleri üzerine çeken kaleci Karcemarskas'a, menejerler vasıtasıyla transfer teklifi getirildiğini vurgulayan Mehmet Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim tepkimiz çok sert olunca hiçbir kulüp cesaret edip isteyemedi. Wagner'in transferinde yaklaşık 8 milyon Euro para harcıyoruz. Ben ne diye kalecimi satayım ki 3'e 5'e 4'e. Politikamız yıldız tabir ettiğimiz futbolcuları transfer etmek olduğu için biz ne diye satalım. O yüzden birebir kulüplerden görüşülmedi. Karce'nin taliplisi yok mudur vardır. Menejerler vasıtasıyla görüşüldü. Tepkimiz sert olunca kimse istemedi."

-"YILDIZ FUTBOLCU SIKINTISI VAR"-

Yıldız futbolcu sıkıntısının olduğunu söyleyen Kızıl, "Bu süreci düzeltmek için, altyapılar, statlar ve tesisler mevcut. Altyapıdan çok iyi futbolcuların çıkması lazım. En son kayda değer Arda çıktı. Çıkmıyor açıkçası. Bunun çıkması için yaptığımız toplantılar sonucu altyapıdan çıkan futbolculara şans veriyoruz. Ahmet Arı, Ferdi, Murat Ceylan gibi futbolcular altyapıdan çıktı, şans buldu. İkinci sezonda altyapıdan 1-2 futbolcu çıkaracağız. İyi bir kadroya sahip olan ipi göğüsler. Hem kolay hem zor bir ligdeyiz. İyi bir kadroya sahip takım adı ne olursa olsun şampiyon olabilir." diyerek sözlerini tamamladı.

CİHAN

Alakalı Konular:

Kızıl:Spordaşiddetibaşkanlarengeller

29 Aralık 2010 - 13:17:04
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

21:25Fenerbahçe Ülker'de transfer
19:37Hentbol Genç Erkek Milli Takım Mersin'e gidiyor
19:05Mohamed Sissoko Türkiye'yi düşünmüyor
17:04Köln Taner'i Galatasaray'a vermiyor
16:55Şenol Güneş'in yeni transferleri
16:2312. Haftanın lideri Galatasaray Cafe Crown
16:08Bülent Uygun Bucaspor'a 200 bin lira ödeyecek
11:53Polat: Arena GS'de çağ dönümü
11:23Yıldırım: Biz adalet ve standart istiyoruz
11:23Demirören: Hedef ve hayallerimiz bitmez
11:18Bütçede ''aslan payı'' basketbola
11:17Alex: ''Golcülüğüm annemden''
11:14Cim Bom da 2010'da üzüldü
11:13Kartal transferleriyle şampiyon
11:10Fenerbahçe 2010'u unutmak istiyor
11:07''12 Dev Adam'' tarih yazdı
11:05Milli takım iyi başladı, kötü bitirdi
11:05Galatasaray'a vergi cezası
08:26Brozek kardeşler Trabzonspor'da
21:43Karşıyaka, Olin Edirne'ye zorlandı: 74-72
20:42Chatman süresiz kadro dışı bırakıldı
20:17Türk Telekom Jagla ile sözleşme imzaladı
19:29Battal Eskişehirspor'a gitmek istiyor
18:38Arda Turan: Önemli olan Galatasaraylılık duruşu
18:36Konyaspor 3 futbolcu ile yollarını ayırdı
18:16Ünal: Sezer için Beşiktaş'a söz verdik
18:06Yobo'dan "daha iyi olacağım" sözü
17:46Gençlerbirliği'nde doping şoku
15:57Futbolun patronundan ''Ordinaryüs''e ziyaret
14:30Beko Basketbol Ligi 13. Haftanın programı
Daha fazla haber göster
23:4516 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ, MÜSABAKADAN SONRA ÖLDÜ
23:24Mahmuti: Seyircimizin desteği ile kazandık
23:06Taraftarlar sahaya yabancı madde attı
22:03YILIN SON DERBİSİ GALATASARAY'IN
21:43Potada derbi maça sıkı güvenlik önlemleri
21:13Son on yılın haberlerinde Delgado damgası
20:52Polat: Galatasaray dimdik ayakta
20:23Mersin B.Belediyesi: 83 - Bornova Belediye: 68
20:18MP Trabzonspor: 62 - Banvit: 73
20:13Erdemirspor: 77 - Antalya B.Belediyesi: 62
20:13Türk Telekom: 97 - Aliağa Petkim: 94
19:57Olaylı maçta Iverson'lu Beşiktaş kayıp
19:47Kış Oyunları öncesi hizmet eğitimi aldılar
19:39Of Belediyespor Türkiye şampiyonu çıkardı
19:31Galatasaraylı Barış ve Aykut: İlk yarı iyi geçmedi
19:10G.doğu Asya Kupası'nı Malezya kazandı
18:15Polat'tan taraftarlara dostluk çağrısı
17:42GBB, üç oyuncusu ile sözleşmeyi uzattı
16:46Sofuoğlu'nun cezasını Federasyon ödeyecek
15:36Giresunspor'da 4 futbolcu ile yollar ayrıldı
14:34Sporda şiddete Antalya'dan kırmızı kart
13:17Kızıl: Sporda şiddeti başkanlar engeller
12:33GÖKHAN ÜNAL İBB'YE İMZA ATTI
12:09Sinan Şamil Sam iyiye gidiyor
10:51FIM'den Sofuoğlu'na 3 bin avro ceza
09:44Helikopterden indi itfaiyeye bindi!
23:37Boluspor'un 45. kuruluş yıl dönümü kutlandı
23:30Demirören: Almeida'yı fonla aldık
23:22Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig kulüpleri ile toplantı
22:05Efes Pilsen: 101 - Oyak Renault: 54
19:55Uğur Boral: 100 metreyi engelli koşanlardanım
19:35Mersin BB, Ercüment Sunter'i göreve getirdi
19:32Galatasaray'ın Eurocup programı belli oldu
19:19Sezer Öztürk: Hiç bir kulüple anlaşmadım
19:17PFDK'dan kulüplere para cezası
18:53Servet Çetin: Bu konum bize yakışmıyor
18:45Ekrem Örenç: Serdar Özkan'a teklif yok
18:25TFF, 2. ve 3. Lig kulüplerini bilgilendirdi
18:21Yazıcı 7 Ocak'taki kongrede yeniden aday
17:56Kayaklı koşunun şampiyonları belli oldu
16:37Bursaspor yönetimi devam edecek
15:13Kasımpaşa'nın yeni teknik patronu Fuat Çapa
15:01Kocaelispor kayyuma teslim
14:51Galatasaray'dan Ayhan açıklaması
13:38Ersan'lı Bucks, Hawks'a 95 - 80 mağlup oldu
13:37Mehmet'li Utah, evinde kaybetti
13:37Hidayet'li Orlando deplasmanda kazandı
13:13Gözaltına alınanların sayısı 4'e yükseldi
11:22Kayserispor, Eren'in sözleşmesini 3 yıl uzattı
11:14Potada derbi heyecanı
10:57Yazıcı: Gitmemi isteyenler var ama...
10:52Karşıyakalı 2 futbolcuya doping ithamı
10:50İkinci transfer dönemi 5 Ocak'ta başlayacak
10:37Almeida'ya 34 numara
10:25Milli futbolculara sigorta
22:36Beşiktaş Yönetimi'nden antrenman açıklaması
21:32Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig kulüpleri toplantısı yarın
21:16Güneş: Kadromuza üç oyuncu alacağız
20:52Güiza: Şubat ayına kadar yokum
19:37Fenerbahçe suç duyurusunda bulunacak
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ahmet ÖZCAN
“Sahibinin (Bloomberg’in) Sesi”
 
 
Alper GÜRKAN
Beş yönden Mehmed Akif
 
 
İlhan AKKURT
Tehlike Kapital mi, yoksa Kapitalist Kültür mü?
 
 
Serdar AYDIN
Belediye baskını ve gençler!
 
 
 
 
İbrahim Şahin meğer akıllıymış
 
İŞTE 2011'İN İLK ZAMLARI
 
İngiliz arşivinde inanılmaz belge!
 
KREDİ VE BURS BAŞVURUSUNA EK SÜRE
 
Said Nursi filmine suç duyurusu
 
 
 
 
 
 
 
'Birçok insan eski alışkanlıklara yeni bir başlangıç yapabilmek için yeni yılı bekler.'
(Anonim)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.538
1.548
 
 Euro
2.058 2.073
 
 Sterlin
2.385 2.430
 
 Altın
70.12 70.55
 
 IMKB
66004  
 
 
Livni'ye göre Türkiye Araplardan daha Arap!...
 
İsrail'in Mossad ajanı muhalefet lideri, kendi devletinin yaptığı katliamı görmüyor, zulme tepki koyan Türkiye'yi Filistinli'den daha Filistinli, Arap'tan daha Arap olmakla eleştiriyor! Türkiye'ye tarafını seçsin diye de uyardı.
 
 
 
 
  Acun Ilıcalı'nın ‘Show Plus’ kanalını alma ihtimalinin bulunduğu ileri sürüldü. Muhabirlikten medya patronluğuna koşan Acun Ilıcalı ne yapacak?  
 
 
 
  Cem Uzan'ın Paris'te üç gün, üç gece süren 50'nci doğum günü partisinin fotoğrafları ele geçirildi    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin