DOLAR 1.548 - EURO 2.073 - ALTIN 70.55 - IMKB 66004
Cumartesi 1 OCAK 2011
Amca tarafından yok edilen aile toprağa verildi Savcıların gecikmesinin Adalet'le ilgisi yok! TEB'den önemli "ilaç" uyarısı TYB'nin 2010 yılı ödülleri Yeni yılın ilk açıklaması Babacan'dan MARDİN'DE HASTANEDE ŞİDDETLİ PATLAMA Arjantin'de 6,9 şiddetinde deprem "KKTC'li liderler 12 Ocak'ta görüşecek" Erdoğan bir imza ile 28 Şubat'a son verdi ‘Türkiye bitmiştir, sadece darbe kurtarır’ habertaraf.com
 
 
 
Türk ekonomisi çok iyi konumda
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Devlet Bahçeli'nin doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Yeni yılda yapılacaklar listesi
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Havaya, suya, toprağa dair
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Cumhuriyet artık tehlikede değil...
 
 
Milliyet
Çetin ALTAN
2011, merhaba...
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Âlimlerin siyasetle imtihanı
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Girme biçimleri
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Tek tek
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
İlelebet payidar kalacak mıyız?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
"Osmanlı Uluslar Topluluğu" tabii ki olmaz
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
Değişim kendimizden başlar
 
 
Yeni Asya
Mehmet KARA
İnsanlık 2010 yılını kaybetti
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
İngiliz kadınları
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Resmi dil Türkçedir Sersala we piroz be
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
‘Bağımsız düşünenlerle görüşmeyi tercih ettim’
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Noeliniz mübarek olsun!..
 
 
 
 
Mehmet KARA
 
Lütfi BERGEN
 
Alper GÜRKAN
 
Ahmet ÖZCAN
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Çiller'in eski başdanışmanı konuştu
 
 
 
TRT Haber'de dün gece Kozmik Oda programının konuğu olan Tansu Çiller'in 1995-99 yılları arasındaki başdanışmanı Hüseyin Kocabıyık Rıdvan Memi'nin sorularını yanıtladı.. Hüseyin Kocabıyık, programda çok tartışılacak açıklamalar yaptı, işte o şok açıklamalar:
 
'YILMAZ'A BUDAPEŞTEDE ATILAN YUMRUĞUN ARKASINDA İSTİHBARAT VAR, MEHMET EYMÜR VE MEHMET AĞAR'IN DA BULUNDUĞU YAPI YÖNLERDİRDİ SALDIRIYI'

"O dönemde bir takım sivil gruplar vardı, devletin elinin altında tuttuğu tiplerden insanlar. İstihbarat örgütlerimizin elinin altında böyle insanlardan oluşan gruplar vardı. O ara Mesut Bey çeteler falan diye bu işlerin üstüne gidince ki amacı da başbakanlığı ele geçirmekti. İstihbarat örgütleri yönlendirdiler Mesut Bey'e saldıran insanları. Devlet içindeki o kavga var ya. Mesut Bey'le kavgalı olan insanlar da vardı devlet içinde. Mehmet Eymür'den Mehmet Ağar'a kadar. Muhtemelen o organizasyon yönlendirildi oraya.

'YEDİĞİ YUMRUK YILMAZ'I DEMİREL İLE YAKINLAŞTIRDI VE BAŞBAKANLIK YOLUNU AÇTI'

"Mesut Bey o yumruğu yedikten sonra bir tür alternatif haline geldi. Sağda Tansu Çiller Erbakan ve diğerleri bir tarafa Mesut Yılmaz bir tarafa. Mağdur oldu ama sağ siyasetçiler Susurluk baskısı altındayken bir bakıma da siyasi alternatif haline geldi. O yumruk bir bakıma Mesut Bey'i ayrıştırdı. Demirel'le yakınlaştırdı. Zaten Mesut Bey'in başbakan olması anormal bir süreçtir. O basit bir intikam yumruğuydu. Bizim üzerimize fazla gelme yumruğuydu. Ama böyle siyasi bir sonucu oldu."

'ÇEVİK BİR MAİYETİNİ TOPLAYIP ERBAKAN'A TELEFON AÇTI 'MAAŞIMIZI YÜKSELTİN, YOKSA BİLDİRİ YAYINLARIZ' DEDİ, MAAŞLAR ARTIRILDI'

Rıdvan Memi: 28 Şubat sürecinde bir anekdot var. Çevik Bir yanından bir grup asker varken toplanın bakın ne yapacağım diyor ve Sayın Erbakan'ı arayıp maaşları yükseltin yoksa bildiri yayınlayacağım diyor. Niye yapıyor bunu? Daha önemlisi maaşlar yükseldi mi?

Hüseyin Kocabıyık: Tabi yükseliyor. Ve muazzam bir zam yapılıyor. Ben bunu Tansu Hanım'dan dinledim. Sayın Erbakan Tansu Hanım'ı arıyor ve çok üzüntülü bir şekilde bu olayı anlatıyor. Tansu Hanım da merak etmeyin ben ilgileneceğim siz üzülmeyin demiş. Çevik Bir karargahta çok popüler o günlerde. Biraz da nefsani bir şey sanıyorum. Çevresine albaylar, genç subaylar, işte maiyetindeki subayları toplamış bir liderlik gösterisi yapıyor. Ben siyasi iktidar üzerime bu kadar etkili bir adamım. Tabi maaşlar da yükseltiliyor. Muazzam şekilde yükseltiliyor.

'28 ŞUBAT'TA BİR ÇOK ANDIÇIN ALTINDA ÇETİN DOĞAN'IN İMZASI VARDIR VE HEPSİ ANAYASA SUÇUDURU'

Rıdvan Memi: Diyorsunuz ki Çetin Doğan'ın 28 Şubat döneminde aldığı her nefes, attığı her adım suçtur. Neden?

Hüseyin Kocabıyık: Birçok andıçın altında Çetin Doğan imzası vardır. O andıçların hepsi anayasa suçudur. O andıçları gördüm tabi. Örnekleri de var bende. Çetin Doğan, bana göre son 50 yılda Türk ordusunun Harbiye Mektebi'nde yetişmiş en parlak subay. Çetin Doğan eğer yeteneklerini ve enerjisini askerlik mesleğine verseydi muazzam bir sistem adamı olabilirdi. Ama o yeteneklerini ve enerjisini cunta darbe vs işlerle harcadı. 28 Şubat'ın her aşamasında ben Çetin Doğan'ı gördüm. Ama Çetin Doğan hiç konuşulmadı. Oysa Çetin Doğan her şeyin arkasında olan insandı. Ben o zaman biliyordum bunu.

Rıdvan Memi: 28 Şubat bir Çetin Doğan projesi miydi?

Hüseyin Kocabıyık: Bana göre biraz da öyleydi. Ya da şöyle söyleyeyim. Bakın Batı Çalışma Grubu'nda bir kurmay zekası vardı tabi. İşte o kurmay zekası bana göre Çetin Doğan'ın zekasıydı. Bakın 28 Şubat'ın hemen sonrasında Kıvrıkoğlu geldi ve 28 Şubat ekibini Kıbrıs'taki kurşundan sonra (Suikast girişimi) dağıttı. Ama Çetin Doğan'a bir şey olmadı.

'ÖCALAN'A SUİKAST GİRİŞİMİNİN MESUT YILMAZ TARAFINDAN ENGELLENİŞİNİN DOĞRU TARAFI VARDIR, YILMAZ'IN 'SUİKASTI İHBAR ETTİĞİ' BİLGİSİ ÖCALAN'IN İFADESİNE KONACAKTI, BİR SAVCI ÖNLEDİ'

Rıdvan Memi: Bazı askerlerin Öcalan'ın ifadelerine Mesut Yılmaz ismini karıştırmak istediklerini ve bir DGM savcısının buna engel olduğunu söylüyorsunuz. Öcalan'ın hangi ifadelerine ve nasıl?

Hüseyin Kocabıyık: Bu olayı birkaç kişi bilir. Biri de benim. Mesut Bey'e böyle bir tuzak kuruluyordu. Sanıyorum 99 yılıydı.

Rıdvan Memi: Yani Abdullah Öcalan Mesut Yılmaz aleyhine bir ifade mi verecekti?

Hüseyin Kocabıyık: Şemdin Sakık'la bazı gazeteciler için uygulanan metodun aynısı işte. Aynı metodu Mesut Yılmaz için kullanacaklardı. Bir tevatür var ya, hoş onun doğru tarafları da var.

Rıdvan Memi: Öcalan'a suikastın (Mesut Yılmaz tarafından) önlenmesi meselesi mi ?

Hüseyin Kocabıyık: Suikastın önlenmesi meselesi. Onu koyacaklardı. Bize Mesut Yılmaz haber verdi gibi bir şey söyleyecekti Öcalan. Sonra bir savcı buna izin vermedi benim bildiğim.

'BATI ÇALIŞMA GRUBU 94'DE ÇİLLER-TÜRKEŞ-KARAYALÇIN'A LAİKLİK MİTİNGİ YAPTIRDI'

"2007 den sonra yapılan Cumhuriyet mitinglerinin bir benzeridir bu.Bugün karşımıza Ergenekon olarak çıkan darbeci vesayetçi zihniyetin o vakit toplumu önümüzdeki dönemde laiklik irtica gerilimine hazırlamaya başladığını görüyoruz. Belli ki bu üç lider Türkiye'de böyle bir tehdidin varlığı konusunda ikna edilmişler. Ben bunun karargahın içinde sonra karşımıza BÇG olarak çıkan cunta hareketi tarafından yapıldığını düşünüyorum. BÇG o tarihte kuruldu. 94 Taksim Mitingi BÇG'nin ilk eylemiydi aynı zamanda."

'ÇİLLER 28 ŞUBAT'TA DEMİREL'E 'LAİKLİK NEREDE TEHLİKEDE' DİYE MEKTUP YAZDI, DEMİREL 'BEN LAİKLİK TEHLİKEDE DEMİYORUM' DİYE CEVAP VERDİ'

Rıdvan Memi: 28 Şubat'tan 23 gün kadar önce sayın Demirel'in Erbakan'a bir uyarı mektubu gönderdiğini biliyoruz. Siz bu mektubun içeriğini biliyor musunuz?

Hüseyin Kocabıyık: Biliyorum. O uyarı mektubunu da gördüm ben üstelik. Orijinalini de gördüm. Uyarı mektubunda şunu söylüyor, Laikliğin tehdit altında olduğuna dair algılar var. Bunlara dikkaty edelim gibi bir şey. Bu minval üzere yazılmış bir mektup. Demirel üniversitelerde laikliğin tehdit altında olduğunu söylüyordu biz de Tansu Hanım'la konuştuk dedik ki "Gelin Demirel'e bir mektup yazalım". Bir mektup yazdı Tansu Hanım Demirel'e ve dedi ki, "Sayın Cumhurbaşkanım laiklik hangi konuda ve nerede tehlikedeyse bize bildirin gereğini hemen gereğini yapmaya hazırız" dedi. Cevap geldi Demirel'den "Ben laiklik tehlikede demiyorum ki. Böyle inananlar var diyorum" dedi. O mektup da Tansu Hanım'ın elinde bir tarihi belge olarak duruyor."

"28 Şubat'ın oluşumunda büyük sermayenin ve bilhassa Koç Grubu'nun büyük etkisi olmuştur. Tepede büyük sermaye 28 Şubat diye bir şeyin gerçekleşmesini, organize edilmesini istedi. Ve büyük sermayeye bağımlı, büyük sermayenin alt kümesi bir medya vardı ve bu medya harekete geçti. Büyük sermaye beka kaygısını, bakın beka kaygısı diyorum ve kendi ekonomik doktrinini orduya yani askerlere laiklik tehlikede, irtica tehdidiyle karşı karşıyayız şeklinde projekte etti. Ve askerle büyük sermeyenin bu teşvikini bu şekilde tercüme ettiler. Rahmi Koç Gümrük Birliği'ni istemedi. Çünkü bütün kurduğu o sanayi tesislerinin batacağına inanıyordu. Rekabet edemeyeceğine inanıyordu. 28 Şubat'ı kazıdığım zaman ben büyük sermayeyi gördüm."

Kozmik Oda'da Rıdvan Memi ile Hüseyin Kocabıyık arasındaki en ilginç diyaloglardan biri dönemin medya-iktidar ilişkileri sorgulanırken yaşandı, işte o diyalog;

"Hüseyin Kocabıyık: Ben şunu gördüm. Tansu Hanım'ın üzerine çok acımasızca geldiler. CİA ajanı diye Hürriye Gazetesi 9 sütuna manşet attı. Ardından mal varlığı"

Rıdvan Memi: Milliyet'in...

HK: Evet...

RM: Neyin arkasından geldi bunlar?

HK: Gümrük Birliği süreci...Baktılar ki Tansu Hanım hızla işletiyor, orada Tansu Hanım'ı tasfiye etmek istediler.

RM: Bunun yapılacağına dair herhangi bir tehdit var mı öncesinde?

HK: Var tabi. Büyük sermaye tarafından.

RM: Büyük sermaye derken yine aynı ismi mi algılayacağız? Rahmi Koç mu?

HK: Evet aynı isim. Bu tehdit yapılmıştır. Şüphesiz saygın bir insan ama Rahmi Bey son 20 yılda Türk siyasetinde önemli etkileri olan bir insan olmuştur. Gümrük Birliği sürecine bağlı olarak 28 Şubat düşüncesinin ortaya çıkmasında onun tutumunun payı vardır. Ondan sonra 2001 yılında Tayyip Erdoğan imajı yükselmeye başlayınca "Tayyip Bey'in 1 milyar doları vardır" demiştir. İki gün sonra yargı harekete geçmiştir. Sonra onun için de özür dilemiştir Rahmi Bey. Hatta koltuğunu bile terk etmek zorunda kalmıştır. Rahmi Bey gibi saygın bir ailenin önemli bir isminin çıkıp bir gün kamuoyu önünde öz eleştiri yapması gerekiyor. Bunu yaparsa toplumdaki saygın kişiliği devam eder ve geleceğe de intikal eder. Bunu yapmazsa ben ya da başkaları Rahmi Bey'i her zaman tartışmaya açacaklardır. Bu kaçınılmaz.

'MEDYA PATRONLARI SULTANAHMET MİTİNGİ SONRASINDA BEHEMAHAL ÇİLLER'İ CEZALANDIRMA KARARI ALDI'

Rıdvan Memi'nin sözkonusu süreçte 1997 yılında Tansu Çiller'in başta Aydın Doğan olmak üzere medya patronlarını hedef aldığı Sultanahmet Mitingini sorması üzerine Hüseyin Kocabıyık'ın söyledikleri dikkat çekiciydi:

"Gelmiş geçmiş bütün sağ partiler medya sektörüyle, iş çevreleriyle girift ilişkiler kurdular bunu biliyoruz. Özal da yaptı, Demirel de yaptı. Hatta Tansu Hanım da bir dönem yaptı. Ama bir takım sermaye grupları ve medya devletle öyle özel ilişkiler kurmuşlar ki devlet bunlara sürekli olarak kredi, teşvik ve çeşitli kolaylıklar yapmak zorunda olan bir kurum adeta. 1994 ekonomik krizi olmuş bir takım sıkı para politikaları uygulanacak. Ve Tansu Hanım bunları kesti bir kere burada bir problem çıktı. Mitingin sonrasında artık Tansu Hanım'ın cezalandırılması kararı çıktı medya patronları tarafından. Korkunç bir saldırı yapıldı ve öyle sürdü."

ZAMAN

Alakalı Konular:

Çiller'ineskibaşdanışmanıkonuştu

29 Aralık 2010 - 10:35:09
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

15:16Amca tarafından yok edilen aile toprağa verildi
15:03KARAYILAN: SİLAHLA DEĞİL, DİYALOGLA...
13:15Savcıların gecikmesinin Adalet'le ilgisi yok!
12:39MARDİN'DE HASTANEDE ŞİDDETLİ PATLAMA
12:21Erdoğan bir imza ile 28 Şubat'a son verdi
12:02DÜ'deki değişim, Gül'ün yüzünü güldürdü
11:29‘Türkiye bitmiştir, sadece darbe kurtarır’
10:515 BİN SAYFALIK ÖSYM SKANDALI
10:07KÜRTÇE KONUŞMADI, NEDENİ ANLAŞILDI!
01:00'Bugünü fesada uğratmalarına müsade etmeyiz'
23:47İki toplumlu federasyon çözümü stratejik hedef
23:44'Vizyoner Diplomasi' konferansı
23:37TAKSİM'DE TACİZ EDİLEN KADINLAR POLİSE SIĞINDI
23:30MARMARA DENİZİ'NDE DEPREM
23:20Yılbaşı kutlamalarına sağlık tedbiri de alındı
23:16YHT ücretlerine zam yok
22:58CMK 102 ile serbest kaldı
22:48Cumhurbaşkanı Gül Twitter'den teşekkür etti
22:18Eski milletvekili ve 21 zanlı serbest
21:46Taksim Meydanı'nda şüpheli çanta
21:31Bakanlar Dinçer ve Yıldız Zonguldak'ta
21:22CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN TABELA AÇIKLAMASI
20:48Kopya iddianamesi açıklandı
19:48Atalay: Yanlış yapan teşkilatta barınamaz
19:26BDP il binasındaki Kürtçe tabela indirildi
18:47Bülent Uygun'un eşi serbest bırakıldı
18:42'İki dil, demokratik süreci sabote etmeyi hedefliyor'
17:18Korucu davası zaman aşımından düştü
16:59Sahte belge şebekesi çökertildi
16:284 kişinin katil zanlısı tutuklandı
Daha fazla haber göster
16:21Ergenekon'la bağlantılı operasyonda gelişme
15:59Cumhurbaşkanı Gül: Binlerce yıldır kardeşiz
15:33Gül, 27 şehidi ilk ziyaret eden devlet büyüğü oldu
15:23Cumhurbaşkanı Gül, TRT Şeş'e konuştu
15:19Koşaner'in yeni yıl mesajı
15:18Bilecik Cezaevinde yangın
14:03Gül, Hz. Süleyman Camii'ni ziyaret etti
14:01İHH'nın yardım gemisi 'Defne' Pakistan yolunda
13:36Bağış'tan ''limanların açılacağı''na yalanlama
13:30Yumurtalı eylemle ilgili rapor, YÖK'e ulaştı
13:20Avukatlar tahliye talebinde
13:11Deniz feneri savcıları Almanya'ya gidiyor
13:09Katliamı eşine söyleyip, bilet istedi
12:52Livni'ye göre Türkiye Araplardan daha Arap!
11:3910 ayrı ilde operasyon: 68 kişi gözaltına alındı
11:27Eski milletvekili ve 21 zanlı adliyeye sevkedildi
11:13Genelkurmay: 414 terörist etkisizleştirildi
11:08Davutoğlu: Füze kalkanı için ülke belirlenmedi
10:53Hakim ve savcılar nerede yargılanacak?
09:4757 bin tutukluya tahliye umudu
09:32Sigara tiryakisi sürücüler avlanacak
09:18Said Nursi filmine suç duyurusu
09:03İbrahim Şahin meğer akıllıymış
23:56GÜL: HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYSUN
22:47Cumhurbaşkanı Gül: "Terörle bir şey olmaz"
22:35Gül: İnsanlar elini vicdanını koysun
22:01KUDAKA'nın yeni binası hizmete açıldı
21:23Karayazı YİBO'da 150 öğrenci zehirlendi
21:04Gül Diyarbakırlı çocukları kucakladı
20:41Bağış: Yol ayrımında olan AB
20:31Bakanlık'tan 'öğretmen ihalesi' açıklaması
20:11Mısır'dan Gazze konvoyuna onay
19:53TBMM Başkanı Şahin İhsanoğlu ile görüştü
19:3753 BDP'li hakim karşısında
19:03AK Parti Dargeçit ilçe binasına molotoflu saldırı
17:11ANKARA'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM GELDİ
16:36Yenal Ansen ile Korkmaz Yiğit'e beraat
16:21AMCA, 4 KİŞİYİ MİRAS İÇİN KATLETMİŞ
16:14Türkiye, elçinin atanmasından memnun
16:04Gül-Baydemir görüşmesi 45 dakika sürdü
15:17Şemdin Sakık'a saldırı girişimine 20 yıl hapis
14:51DİSK üyeleri Meclis'e yürüdü
14:37Akın Birdal'a saldırıda gelişme
14:08Siirt Belediye Başkanına 10 ay hapis
13:43GÜL'DEN DİYARBAKIR'DA TÜRKÇE VURGUSU
13:41Assange ABD casuslarını açıklayacak
13:35Sakarya'da aileyi katlettiler
13:07GÜL'DEN DİYARBAKIR HALKINA TEŞEKKÜR
09:41Narkotik'ten 'film gibi' operasyon
09:10Türkiye, İsrail hakimiyetini kırdı
08:56Diyanet işleri başkan yardımcılığına atama
08:29Ricciardone, ABD'nin Türkiye Büyükelçisi oldu
07:45Komisyona Rum başvuruları artıyor
00:10Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de
00:01Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var
23:56İki öğrenci servisi çarpıştı
23:38Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor
23:28Kardinal: Başörtüsü köktencilik değil
23:10İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet
22:41CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Seyda Hazretleri beni bekliyormuş (2)
 
 
Alper GÜRKAN
Beş yönden Mehmed Akif
 
 
İlhan AKKURT
Tehlike Kapital mi, yoksa Kapitalist Kültür mü?
 
 
Lütfi BERGEN
Mahrumiyetin vaad ettiği
 
 
Necmettin EVCİ
Durmak yok
 
 
Serdar AYDIN
Belediye baskını ve gençler!
 
 
 
 
İbrahim Şahin meğer akıllıymış
 
İŞTE 2011'İN İLK ZAMLARI
 
İngiliz arşivinde inanılmaz belge!
 
KREDİ VE BURS BAŞVURUSUNA EK SÜRE
 
Said Nursi filmine suç duyurusu
 
 
 
 
 
 
 
Beklemesini bilenin her şey ayağına gelir.
BALZAC
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.538
1.548
 
 Euro
2.058 2.073
 
 Sterlin
2.385 2.430
 
 Altın
70.12 70.55
 
 IMKB
66004  
 
 
AKP çalışıyor, CHP 'çalışacağız' diyor...
 
Prof. Dr. Fuat Keyman, AK Parti'nin seçimleri bütün Anadolu'ya ulaşarak kazandığını söyledi: Kılıçdaroğlu, kurultayda 'CHP'li bir iktidar Türkiye'deki ekonomik istikrarı bozmayacaktır' demeliydi. Eğer bunu demezse tüm Anadolu sermayesi AKP'ye gider
 
 
 
 
  RTÜK başkanı, televizyonlarda yayınlanan izdivaç programlarıyla ilgili yeni bir düzenlemeye gideceklerini açıkladı...  
 
 
 
  Doğan Grubu'nda şok gelişme! CNNTÜRK'ün Genel Yayın Yönetmenliği'ni yürüten Mehmet Ali Birand'ın görevine son verildi.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin