DOLAR 1.565 - EURO 2.057 - ALTIN 71.05 - IMKB 66719
Perşembe 30 ARALIK 2010
Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var İki öğrenci servisi çarpıştı 16 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ, MÜSABAKADAN SONRA ÖLDÜ Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor Mahmuti: Seyircimizin desteği ile kazandık Fransız oyuncu Caro hayatını kaybetti İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet Taraftarlar sahaya yabancı madde attı CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI habertaraf.com
 
 
 
Yerli dizi için ekran başına geçiyoruz
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Edip Akbayram'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Başkent sokaklarında koşmakla rejim güçlenmez
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Fehmi Bey hadisesi
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
2011 kararlarım
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt meselesi ve zihniyet şifreleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki Kürtler ne yapsın?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Tayyip Bey konuştu, ağızlar kapandı
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Gül'ün Diyarbakır özeni
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Bir yılın ardından
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
"Tek suçlu" Çetin Doğan olabilir mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bu tabloda AK Parti’den vazgeçmek mümkün mü
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
KKTC-Ergenekon ilişkisi
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Türkiye, başkaldırıyor. Nükleer yakıt üretecek
 
 
Zaman
Mehmet KAMIŞ
Garnizon için cadde kapatmak
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat mukaddestir
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti'ye karşı tezgâh mı var?
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Kahramanmaraş yeniden ısıtılıyor mu?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Garnizon rap rapı cumhuriyet değeri...
 
 
Star
Şamil TAYYAR
PKK’nın Gazze planı
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Âkif’in serveti!
 
 
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Necmettin EVCİ
 
Ercan AKSOY
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Bankacılıkta yüksek karlılık dönemi kapanıyor
 
 
 
İSTANBUL- KPMG'nin Bankacılık Düzenlemelerinde Değişim ve Gelişim raporuna göre finans sektöründe krizlerin akabinde ardı ardına yürürlüğe giren yeni düzenlemeler banka karlarının giderek azalmasına sebep olacak.
 
KPMG Türkiye Denetim Bölümü ve Finansal Hizmetler Sektörü Başkanı Murat Alsan bu düzenlemelerin 2008 krizini iyi ve istikrarlı atlatan Türk Bankacılık sektörüne etkisinin olumlu olacağını belirtirken, "Bankalarımız global anlamda bir çekim merkezi olurken bölgesel bazda da satın almalar ile dinamik performansını gelecek dönemde de sürdüreceğine inanıyoruz. Sektör Basel 3 ile uygulanacak olan yeni gerekliliklerine, etkin yönetişim ve risk yönetimi yaklaşımı ile başarılı bir şekilde geçişini tamamlayacaktır." öngörüsünde bulunuyor.

Araştırma şirketi KPMG tarafından hazırlanan Bankacılık Düzenlemelerinde Değişim ve Gelişim adlı raporda, finans kurumları üzerindeki düzenlemeye yönelik baskıların arttığı ortaya koyuluyor. Buna bağlı olarak "Bankalar işletme modellerini revize etmedikleri takdirde banka likiditesi gibi yeni düzenlemeler karlılıkta sistematik bir azalışa sebep olacak." saptamasına yer veriliyor.

Rapora göre düzenlemeler, ekonomi yönetimlerinin vergi gelirlerini, emeklilik fonu gelirini ve potansiyel olarak finansal hizmetler sektöründe istihdamı etkileyecek. Önümüzdeki yıllarda bu yeni düzenlemelerin getireceği gereksinimlerden en çok Avrupa ve ABD bankaları etkilenecek ve global olarak bütün bankalar için en büyük baskı unsuru likidite parametresi olacak.

Son aylarda finansal hizmetler sektörünün önde gelen konuları arasında bankalarda tutulması gereken sermaye konusu bulunuyor. Bu yeni dönem gereklilikleri birçok banka için güç bir hazırlık dönemine işaret ederken, Basel Komitesi tarafından hazırlanan likidite gerekliliği yeni finansal dinamikler bakımından bankalar üzerinde en büyük etkiye sahip olacak.

Yeni likidite tamponları yaklaşımı mevcut oranın üç katı bir büyüklüğe tekabül ederken, likiditenin maliyeti ile fiyatını ciddi ölçüde arttıracak ve daimi olarak marjları bastıracak. Likit fonların devlet tahvilleri gibi düşük riskli varlıklar ile oluşturulması ve buna bağlı olarak daha düşük getiriler elde edilmesi ile karlılığın azalması gündeme gelecek. Önümüzdeki yakın dönemde uzun vadeli perakende ve bireysel mevduatları temin etmek rekabet açısından anahtar unsur olacak.

KPMG Finansal Hizmetler Global Başkanı Jeremy Anderson konuyu "Son iki yıllık dönemde bankalar karlılık açısından global ekonomik kriz nedeni ile oldukça kötü dönemler geçirdi ancak son zamanlarda karlılığın yeniden pozitif bölgeye dönmeye başladığı bir dönemde bulunmaktayız. Global anlamda getirilen yeni düzenlemeler ile bir önceki döneme oranla bankaların daha istikrarlı ve muhafazakâr bir yaklaşım altında bireysel tasarruf sahiplerinin haklarını korumayı ve ulusal bazda kurtarma planlarından kaçınmayı hedefleyerek ana bankacılık faaliyetlerini daha etkin bir ortamda tasarlamaya yönelik oldu. Bankalar zorlukların farkında ancak yeni düzenlemelerin uygulaması oldukça zorlu. Daha düşük karlar bir potansiyel sonuç olarak gözükmektedir." sözleriyle değerlendiriyor.

KPMG Bankacılık Düzenlemelerinde Değişim ve Gelişim raporunun içeriğinde bulunan Düzenleyici Baskı Endeksi (Regulatory Pressure Index) ile farklı bankaların dünyanın farklı yerlerinde önümüzdeki iki sene içerisinde karşılaşacakları sorunları araştırmayı amaçlıyor. Söz konusu çalışmanın sonuçlarına göre Avrupa ile Avrupa Birliği bankaları en büyük güçlükler ile karşı karşıya kalacak ve Asya Pasifik bölgesindeki bankalar ise çok daha az baskı hissedecek. Asya Pasifik katılımcılarına göre daha az baskının olmasının sebebini, 1999 yılında Asya Bankacılık krizinin akabinde yapılan düzenlemelerin günümüze etkileri olarak değerlendiren rapora göre alan olarak bankalar için en yüksek güçlükleri içeren konu likidite ve bunun yanı sıra yönetişim, denetim ve sistemik risk. KPMG Finansal Düzenleme Ortağı Giles Williams durumu şöyle yorumluyor:

"Bankalar için düzenleme zorlukları devam etmektedir. Özellikle Avrupa ve ABD bu konuda önde gelmektedir. Daha yakın denetim ile birlikte, bankalar için sistematik önem taşıyan ek düzenlemeler gerekecektir, alım satım piyasa kurallarında oyunu değiştiren reformlar, muhasebede hızlı değişiklikler ve beyan gereklilikleri gibi mücadeleyi gerektiren zorlukların listesi sadece gittikçe artıyor. G20 den gelen denge sağlama çabasına rağmen gerçek farklı olabilir. Düzenleme değişiklikleri ile ilgili belirsizlik bir süre daha sürecektir. Ancak bankaları zor zamanlar bekliyor ve bu değişiklikler ile başa çıkabilmek için oldukça fazla zaman ve kaynak harcamaları gerekecektir."

KPMG Türkiye Denetim Bölümü ve Finansal Hizmetler Sektörü Başkanı Murat Alsan ise Türk bankacılığı açısından raporun sonuçlarının olumlu olduğunun altını çizerken şu görüşleri dile getiriyor:

"Gelecek dönemde etkilerini daha yoğun olarak hissedeceğimiz finansal hizmetler sektörüne yönelik düzenlemelerin ve reformların Türkiye'de faaliyet gösteren yerli ve yabancı sermayeli global bankalarımız için önemli bir hazırlık dönemine işaret ettiğini belirtmek isterim. 2008 yılında yıkıcı etkiler gösteren global finans krizinden, Türk bankacılık sektörünün en az ölçüde etkilenmesinde önemli etkenlerden biri, ulusal anlamda finansal hizmetler sektöründeki düzenleyici ve denetleyici otoritelerin koordinasyonu ile desteklenen bir ortamda, bankaların sermaye gerekliliğine yönelik olarak uygulamakta olduğu istikrarlı ve muhafazakâr yapının tasarlanması ve etkin gözetim metotları ile piyasa düzenlemelerine uyum açısından 2001 krizi sonrasında Türk bankalarının göstermiş olduğu olumlu hassasiyet ve performans bulunmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde, Türk bankacılık sektörü global anlamda bir çekim merkezi olurken bölgesel bazda da satın almalar ile dinamik performansını gelecek dönemde de sürdüreceğine inanıyoruz. Sektör Basel 3 ile uygulanacak olan yeni gerekliliklerine, etkin yönetişim ve risk yönetimi yaklaşımı ile başarılı bir şekilde geçişini tamamlayacaktır."

KPMG Düzenleyici Baskı Endeksi

Düzenleyici Reform Avrupa ABD Asya Pasifik Total

Likidite 5 4 4 13

Sermaye 4 4 2 10

Sistemik Risk 5 5 1 11

Denetim 4 5 2 11

Yönetim 4 4 4 12

Ücretlendirme 4 3 1 8

Devredebilir Pazarlar 4 4 1 9

Müşteriye Karşı Tutum 3 4 1 8

Muhasebe ve Beyan 3 3 3 9

Total 36 36 19

CİHAN

Alakalı Konular:

Bankacılıktayüksekkarlılıkdönemikapanıyor

28 Aralık 2010 - 16:24:48
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

21:07Özbek doğalgazını daha ucuza almaya çalışıyor
19:28K türü yetki belgesinde yüzde 93 indirim var
19:132011 için 'karamsar bir iyimserlik' içindeyim
18:47Karasu Limanı'na yap, işlet, devret modeli
18:13Bazı ülkelerin borsalarında son durum
18:08Dolar günü 1,562 TL, euro 2,052 TL'den kapattı
17:52Altından yeni rekor
17:51Borsa yüzde 0,42 değer kazandı
17:32"Yeni asgari ücret, açlık sınırının 230 lira altında"
17:12Dolar 1,5640 liraya yükseldi
17:11Eğitim-Bir-Sen'den promosyon davası
17:02Tren biletine zam mı geliyor?
14:23Dinçer: Sertifikalı işçinin primi 2 yıl bizden
14:20Avrupa soğuktan, Türkiye sıcaktan sıkıntılı
14:03RES protokolü imzalandı
13:44Türk-İş: Asgari ücret yetersiz
13:33Tahlile gelmeyen çiftçiye destek primi yok
12:57İlk seans sonu bazı ülkelerin borsaları
12:57Borsa, ilk seansı 66508 puandan tamamladı
12:56Gün ortasında Dolar 1,561 TL, euro 2,047 TL
12:28Asgari geçim indirimi de zamlandı
12:10Bakkallar, marketler yasasını bekliyor
11:48Nisana kadar elektriğe zam yok
11:42Diyaliz firmalarına 'rekabet' cezası
10:53Vergi iadesine 5 ile 8,5 lira arasında zam geliyo
10:51Kapıcı ücretlerine 30 lira zam
10:49Kapalı alanlarda sigara içmenin cezası 75 lira
10:08Borsa güne yükselişle başladı
09:45Dolar 1,5630, avro 2,0480 lira
09:20Kiracılara kötü haber
Daha fazla haber göster
23:45BAE'li şirketten Libya'ya 3 milyar dolarlık yatırım
22:30'2010'u 113 milyar dolar ihracatla kapatacağız'
21:42Türkiye'nin işsizlik sorunu var mı?
20:52Uyarı: İşsizlik arttıkça, iş kurma isteği de artıyor...
20:37Antalya Limanı'na 5 milyon dolarlık yatırım
19:56Kobe Bryant'ın THY tanıtım çekimi yayınlandı
19:09Piyasalarda bugün
18:59Ziraat Bankası yüzde 10 faizle kredi verecek
18:57Bakan Ergün: Büyüme devam edecek
18:09Bazı ülkelerin borsalarında son durum
17:47Tekstil sektöründe değerli TL kaygısı
17:43Borsa değer kazandı
17:40Altın yeni rekorla kapandı
17:22Dolar 1,5600, avro 2,0500 lira
16:59ASGARİ ÜCRETE YÜZDE 4.7 ZAM ÖNERİSİ
16:57Kapasite kullanımı arttı
16:24Bankacılıkta yüksek karlılık dönemi kapanıyor
14:40Gözler asgari ücret komisyonunda
14:14MÜSİAD'dan Kılıçdaroğlu'na uyarı
13:07Hizmet-İş’den “Torba Tasarı”ya tepki
13:06Ziraat Bankası'ndan çiftçilere müjde
12:48İlk seans sonu bazı ülkelerin borsaları
12:47Borsa, ilk seansı 67092,7 puandan tamamladı
12:47Gün ortasında Dolar 1,547 TL, euro 2,048 TL
12:46Millennium Bank'ın yeni sahibi Hüsnü Özyeğin
11:47Serbest piyasada dolar 1,546 seviyesinde
11:45Özelleştirme'den 120 milyon dolar geldi
10:55Bankaların harçtan muaf tutulmasına dava
10:54Eşi işçi olan sözleşmeliye tayin hakkı
10:19Balıkçının umudu soğuk hava
10:14Bazı ülkelerin borsalarında son durum
10:13Borsa güne alıcılı başladı
09:25Benzine bir zam daha
09:09Dolar 1,5470, avro 2,0440 lira
09:03Ülker'den sürpriz satış
08:44Hangi banka 2011'de kaç eleman alacak?
08:13Asgari ücret zammı bugün belli olacak
07:14Fark alan hastanelere ceza yağdı
23:06İnternetten alışverişte rekor İngilizlerde
22:58Suudi bütçesi 20 milyar dolar fazla verecek
22:23Benzin tasarrufu sağlayan yeni sistem
21:19Belçika'da rekor sayıda araç satıldı
20:35Nabucco 2015'te tamamlanacak
20:06BM kalkınma işbirliği strateji belgesi imzalandı
19:35Thy, yeni şirket kuracak
18:57'KKTC'ye giden turist sayısını artıracağız'
17:49Bazı ülkelerin borsalarında son durum
17:48Borsa, günü 66356,58 puandan tamamladı
17:48Dolar günü 1,548; euro 2,035 TL'den kapattı
17:10Ömer Dinçer'den Torba Yasa açıklaması
16:29Hisarcıklıoğlu'ndan odalara uyarı
15:44Yıldız: Tanker trafiği limitleri zorluyor
15:15THY, New York seferlerini iptal etti
13:41İhracat yıl sonu itibariyle 113 milyar dolar olacak
13:10İlk seans sonu bazı ülkelerin borsaları
13:10Müteahhitlik sektörü 9 ayda yüzde 18 büyüdü
13:08Borsa, ilk seansı 65913 puandan tamamladı
13:08Gün ortasında Dolar 1,549 TL, euro 2,038 TL
13:00Piyasa ihtiyaçlarına odaklı mesleki eğitim
12:54İşte memura yapılacak zam
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Gencecik yürekli babaannem
 
 
Ercan AKSOY
Taciz tecavüzün yarısıdır!
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Bir yanda Kılıçdaroğlu,diğer yanda Özhaseki veya CHP ve Ak Parti…
 
 
 
 
Asgari geçim indirimi de zamlandı
 
Nisana kadar elektriğe zam yok
 
TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
 
TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
 
Kiracılara kötü haber
 
 
 
 
 
 
 
"Medeniyet bir koşul değil, harekettir. Liman değil yolculuktur."
(A.TOYNBEE)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.555
1.565
 
 Euro
2.042 2.057
 
 Sterlin
2.380 2.421
 
 Altın
70.61 71.05
 
 IMKB
66719  
 
 
Dağlı, İstanbul'un İzmir'e dönüşünü seviyor...
 
Yazar Nihat Dağlı, İstanbul'da yazamadığı için İzmir'e geri döndü. Dağlı, yazı hayatına nasıl başladığını ve kendisini etkileyen kitapları içtenlikle anlattı.
 
 
 
 
  Nurgül Yeşilçay’ın avukatı çiftin boşanması hakkında şok açıklamalar yaptı.  
 
 
 
  Wall Street Journal, Euronun kaderini Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin gizli görüşmesinin çizdiğini ileri sürdü.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin