DOLAR 1.552 - EURO 2.070 - ALTIN 70.45 - IMKB 67087
Cuma 31 ARALIK 2010
SİGARA İÇİLEN YERDE HESABI ÖDEMEYİN! İŞTE 2011'İN İLK ZAMLARI Diyanet Başkanı'ndan CHP Lideri'ne telefon! 57 bin tutukluya tahliye umudu Sigara tiryakisi sürücüler avlanacak Said Nursi filmine suç duyurusu ESKİ CUMHURBAŞKANI 16 YIL HAPİS YATABİLİR İbrahim Şahin meğer akıllıymış Haiti'de kolera 3333 can aldı Brozek kardeşler Trabzonspor'da habertaraf.com
 
 
 
Ukrayna'da demokrasi geriliyor
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Saddam Hüseyin'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Süheyl’i seviyorum
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Dinçer: Benim kardeşim de engelli
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Daha fazla demokrasi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Tanrıkulu: Gül’den temenni değil, müdahale bekliyoruz
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
CHP’nin adı DP olarak değiştirilecek!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Almeida'yı getiren bir hedge fon mu?
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
İşkence müzesine ihtiyacımız var mı?
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mutlu yıllar
 
 
Milliyet
Derya SAZAK
Doğu raporları
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Ali Babacan hangi kitabı okuyor?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Farklılaşma zenginlik değil ayrışma getirir
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
"Sorumlu" Bakan..
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Erdoğan, gündemi elinde tutmasını bildi...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Şeyh Said İsyanı, Lice ve Tarık Ziya Ekinci
 
 
Akşam
Oray EĞİN
2010 hesaplaşması
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Elinizi vicdanınıza koyup söyleyin
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Yazdık... Sağolsun, Sayın Hisarcıklıoğlu el attı!..
 
 
 
 
İbrahim YILDIRIM
 
Aliya RAHTE
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Ahmet TAŞGETİREN
 
 
 
DEMİRTAŞ: BEN BU ÜLKE İÇİN CANIMI VERİRİM
 
 
 
DİYARBAKIR- Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin sorunlarının ancak demokratik özerklik ile çözüleceğini söyledi.
 
BDP Eşbaşkanı Demirtaş: Ülke sorunlarını demokratik özerklik çözer

Eğitimdeki sıkıntılara değinen Demirtaş, okulların tamiratı için bir F-16 uçağının kaldırılmamasının yeterli olacağını savundu. Başbakan'a seslenen Demirtaş, "Ben bu ülke için canımı veririm, sen neyini verirsin sayın Başbakan?" dedi. Amaçlarının kaos, çatışma, gerilim çıkarmak olmadığını vurgulayan Demirtaş, bu sorunu kim çözerse o ülkenin sevgilisi olacağını ifade etti.

Partisinin Meclis grubunda konuşan Demirtaş, reyting uğruna, kar uğruna, aşırı hırs uğruna dizilerin yükünün set emekçilerine yüklendiğini ileri sürdü. Bunun Türkiye'de çalışanların hangi güvencede olduğunun çok önemli bir göstergesi olduğunu savunan Demirtaş, "Eğer bu hükümetin umrunda değil ise bilinmelidir ki milyonlarca yaşayan böyle insan var." diye belirtti. Hükümetin bir adım atmamasını eleştiren Demirtaş, bunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

"Öğrencinin parası 30'du 40 yaptık, 100'dü 150 yaptık" sözleriyle bir yere varılamayacağını ifade eden Demirtaş, Başbakan'a seslenerek "Sen 100 TL'ye öğrenci okut, sen başarırsan herkes başarır. 80 TL'ye okut, başarırsan herkes başarır. Bu rezaletin bir tablosudur, istatistiğidir." diye konuştu.

Hükümetin yeşil kart verme rakamıyla övündüğünü dile getiren Demirtaş, hükümetin yaklaşımının set işçilerine yaklaşımı ile aynı olduğunu belirterek, bütün emekçilerin, bütün yoksulların birleşmesini istedi.

"F-16'LARI KALDIRMAYIN OKULLAR TAMİR OLUR"

Bütçe görüşmelerini eleştiren Demirtaş, bütçenin demokratik yapılmamasının özgürlükler adına bir şey yapılmayacağı anlamına geldiğini iddia etti. Hükümetin bütçe görüşmelerinde gelecek yıllarda tek bir demokratik projesi olmadığını ortaya koyduğunu anlatan Demirtaş, bütçe görüşmelerinin bölgeler arası gelişmişlik farklılıklarını, il düzeyinde, mahalle düzeyinde gelişmişlik farkını ortaya çıkardığını söyledi.

"Bu şartlarda iki dille eğitim olsa ne olur, beş dille eğitim olsa ne olur? Bir de işin bu yönü var." diyen Demirtaş, hala 80-90 kişilik sınıflarda eğitim yapıldığını belirtti. Her bir sınıfın onarımı için, uçurulan F-16 savaş uçağının uçurulmasından vazgeçilmesinin yeterli olacağını savunan Demirtaş, uçağın yakıtına harcanan paranın oraya harcanmasının yeterli olacağını kaydetti. Türkiye'de kaynak sorun bulunmadığını dile getiren Demirtaş, değerlendirme sorunu olduğunu ifade etti.

Hayvancılığın nereden nereye geldiğinin et fiyatlarına bakılarak anlaşılabileceğini anlatan Demirtaş, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik tablonun özerklik yönetimi ile çözülebileceğini iddia etti. Demokratik özerkliğin, işsizlik, yoksulluğa çare olduğunu savunan Demirtaş, yerinde yönetimlerin demokratik, şeffaf yönetimler olduğunu söyledi. Bu tartışmalardan Türkiye'nin kaçamayacağını anlatan Demirtaş, BDP seçim arefesinde bunları yapıyor denilerek bunlandan kaçılamayacağını ileri sürdü.

"KÜRTLER NE YAPSIN?"

Yerinden yönetim model önerisinin Türkiye'nin geciktireceği bir yönetim olmadığını savunan Demirtaş, Başbakan'ın iki dudağından yönetilecek dönemin geride kaldığını belirtti. Herkesin yönetime katılmak istediğini söyleyen Demirtaş, vergisini verenin o paranın nasıl harcandığını da, hesabını da sorması gerektiğini ifade etti.

Demokratik özerkliğin özgür vatandaş, özgür birey bilincinin geliştirileceğini dile getiren Demirtaş, eğitimde dil sorunlarını da, kültürel ihtiyacı da karşılayacağını kaydetti. "Neyse o bölgenin ihtiyacı o kadar sınıf açar, o kadar kitap basar, kendi meclisinde, il meclisinde, bölge meclisinde karar verir. Ankara sadece bunları koordine eder." diyen Demirtaş, amaçlarının kaos, çatışma, gerilim çıkarmak olmadığını vurguladı.

Açılım diyen, Kürt sorununu çözeceğini söyleyen hükümetin durumunun içler acısı durum olduğunu iddia eden Demirtaş, "Hükümetin bu duruma düşmesini istemezdim. Maskesinin böyle düşmesini istemezdim. Tartışmaların önünü açmasını isterdim. Ama hükümetin böyle bir derdi yok." şeklinde konuştu.

"Peki Kürtler ne yapacak? Slogan atmak, yürüyüş yapmak, yumurta atmak, pankart açmak, dağa çıkmak yasak. Peki ne yapacağız." diye soran Demirtaş, birilerinin çıkıp kendilerine ne yapmaları gerektiğini söylemelerini istedi. Nefes almasına dahi izin vermeden sorununu dile getirmeden çözümün nasıl olacağını soran Demirtaş, açılım toplantılarını hatırlatarak yazarlarla, sporcularla, kadınlarla ne konuşulduğunu merak ettiklerini ifade etti.

"BU ÜLKE İÇİN CANIMI VERİRİM"

"Bir ülkenin başbakanının alacağı oy, ülkesinden daha mı önemli?" diye soran Demirtaş, "Ben bu ülke için canımı veririm. Sen neyini verirsin sayın Başbakan, sen neyini verirsin?" diye seslendi. Bu meseleye yaklaşımın ciddiyet, samimiyet gerektirdiğinin altını çizen Demirtaş, konuşunca kıyamet koparılması halinde bir santim yol alınmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Demirtaş, şöyle devam etti: "Bizim önerimizi beğenmeyebilirsiniz, sizin projeniz nedir? Bunun alternatifini koymanız gerekir. 87 yıldır bu üslubu sürdüreceksiniz, bizim önerimiz dışında bir öneri olmayacaktır. O kadar çok yalan söylendi ki bu konuda, şimdi gerçekleri söylemek ürkütüyor bunları. Bunca yıldır aldattılar toplumu, şimdi gerçekleri nasıl söyleyeceklerinden korkuyorlar bunlar. Ne yapıyorlardı da biz süreci engelledik? Hükümet ne yapacaktı da biz engelledik? Ortada proje yok ki, süreç yok ki baltalansın. Projenin boş olduğu anlaşıldı. Sınıfta kalmışlar, derslerine çalışmamışlar, ödevlerini yapmamışlar, kağıt boş. Proje, çözüm önerisi olan ortaya koyar, bizde saygı duyarız."

"GENELKURMAY BİLDİRİSİNE BAŞBAKAN'IN GIKI ÇIKMADI'

Genelkurmay Başkanlığı'nın yayınladığı bildiri karşısında Başbakan'ın tavrını da eleştiren Demirtaş, "Bize karşı bildiri yayınladığında Başbakan'ın gıkı çıktı mı? Genelkurmay bildirisi hükümetin onayı ve bilgisi dahilinde yayınlanmıştır. Hani vesayete karşıydınız. Neden tek bir cümle kullanmıyor Başbakan. Çünkü hepsi Kürt sorununun suç ortağı. El ele verip saldıranların hepsi suç ortağı." dedi.

Ana dilde eğitimin ülkeyi böleceğini söyleyenlerin buna dünyada bir örnek göstermesi gerektiğini dile getiren Demirtaş, ülkelerin bölünmesinin nedeninin kötü yönetimden olduğunu ifade etti. Hak ve eşitçe yönetilmiyorsa, ırkçı, saldırgan dilin böleceğini anlatan Demirtaş, ama ana dilin bölmeyeceğini vurguladı. "Bölünecek diye diye ülkeyi bölecekler." diyen Demirtaş, ana dilde eğitimi halkın istediğini, o halde kimin böleceğini sordu. Halkın kendi diliyle her yerde yaşamak istediğini dile getiren Demirtaş, ülkenin sorunları çözülmesi halinde yalanların ortaya çıkacağını, halkın oy değil günahını dahi vermeyeceğini savundu.

Demokratik özerklik kararının üç yıl önce alındığını ve parti programında bulunduğunu ifade eden Demirtaş, bunun bir çözüm önerisi olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan'ın 1993 yılında verdiği röportajdan alıntılar yapan Demirtaş, "Kaç tane başbakan var anlamak mümkün değil." diye konuştu.

BDP'li Demirbaş: Türkiye tek devlettir ama tek millet değil

Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Cumhuriyet'in kuruluşundan beri uygulanan 'tekleştirme' çabalarının ülkeye huzur getirmediğini belirterek, "Türkiye tek devlettir ama tek millet değil. Allah'ın hepimizi yarattığına inanıyorsak, çok kültürlülüğü, çok dilliliği kabul etmemiz gerekiyor. Herkesin birbirinin varlığını tanıyarak bir arada yaşaması gerekir." dedi.

Diyarbakır'da temsilcilikleri bulunan ajans, gazete ve Tv muhabirleriyle sabah kahvaltısında bir araya gelen Abdullah Demirbaş, yaklaşık 5 yıl önce 'çok dilli hizmet' konusunda çalışmaya başladığını, bunun için bedel ödeyerek cezaevine de girdiğini anlattı. Demirbaş, "Biz bedel ödemezsek dağda insanlar ölmeye devam eder." ifadesini kullandı.

Belediye içerisindeki tabelaların Türkçe ve Kürtçe olduğunu dile getiren Demirbaş, Kürtçe nikâh kıymaya da başladıklarını kaydetti. Asimilasyona karşı toplumsal barışla ilgili projeler ürettiklerini söyleyen Sur Belediye Başkanı, mahalleler geçmişte kullanılan Kürtçe isimlerin verilmesi konusunda referandum yapmayı düşündüklerini vurguladı. Demirbaş, "Eğer insanlar bulunduğu yerin isminin değişmesini istiyorsa değiştireceğiz. Halkın bildiği ve kullandığı isimler tercihimiz." değerlendirmesinde bulundu.

Demirbaş, belediye tabelasının 2 dilli olması yönde çalışmaları olabileceğini ancak konunun henüz netleşmediğini de dile getirdi.

GÜL'ÜN ZİYARETİNİ ÖNEMSİYORUZ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır'a yapacağı ziyareti çok önemsediğini ve anlamlı bulduğunu belirten BDP'li Demirbaş, yeni yıl için toplumsal barışı gerçekleştirecek önemli mesajlar verilmesini beklediğini söyledi. Demirbaş, Kürt sorununun çözümüne ilişkin ilginç bir görüş ortaya attı. Demirbaş, "Toplumsal barışın 2 aktörü var. Bunu çözerse 2 Abdullah çözer." dedi.

Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Suriçi'nde devam eden restorasyon çalışmalarına da değindi. Tarihi eserlerin gün yüzüne çıkması için gayret sarf ettiklerini belirten Demirbaş, 27 sahabenin medfun olduğu Hazreti Süleyman Camii ile ilgili çevre düzenlemesi projesinin de sürdüğünü kaydetti. Demirbaş, "Kış şartları sebebiyle çalışmalar yavaş ilerliyor. Neticede insanların evlerini yıkacaksınız. Biz zorla hiçbir şey yapmak istemiyoruz. Halkın r-rıza göstermesini istiyoruz." şeklinde konuştu.


Alakalı Konular:

DEMİRTAŞ:BENBUÜLKEİÇİNCANIMIVERİRİM

28 Aralık 2010 - 14:49:08
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

09:51Diyanet Başkanı'ndan CHP Lideri'ne telefon!
09:11Meclis'te Şener Şen tartışması
22:52Bahçeli Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi
22:08Erbakan'dan iki dil ve özerlik yorumu
20:40"Anadil, ana sütü gibi helaldir"
20:13'İki dil tartışması ülkeye zaman kaybettirir'
19:59Yıldırım: Yeni yıl barış ve kardeşlik getirsin
18:59Erdoğan, günü dinlenerek geçirdi
18:51'Kendi kifayetsizliğini aynada görüyor'
18:31Bircan Akyıldız Kılıçdaroğlu ile görüştü
17:53Ulucanlar Cezaevi'nin kapısından döndüler
16:48MHP, Gül'ün Diyarbakır ziyaretini olumlu buldu
16:25Ergin Hatay'da okul açlışı yaptı
16:02Aytaç Durak'a dönüş yolu kapandı
15:40Bakan Dinçer de yeni yıla madende girecek
13:25TBMM Genel Kurulu toplanamadı
13:14ÖZHASEKİ KENDİNİ İHBAR EDECEK
13:10ERDOĞAN RİZE'DE, KILIÇDAROĞLU SOMA'DA
09:56Kılıçdaroğlu'nun 'Lefter' gafı
09:28Zihni Aldırmaz MHP'den istifa etti!
08:18Başbakan Erdoğan, Güneysu'daki evine geldi
17:19Yolsuzluk iddiaları ATSO Meclisi'ni karıştırdı
17:14'Kılıçdaroğlu fakire 600 lira versin'
17:12Üskül'den Mersin'e 6 milyonluk müjde
17:06Egemen Bağış: Dayan Avrupa seni kurtaracağız
15:37Mustafa Akaydın'a "kömür" yalanlaması
15:29Baydemir, Gül'e Kürtçe sözlük hediye edecek
15:28Başbakan Akif üzerinden siyaset yapıyor
15:102011'de seçim ve bir sivil anayasa tartışılacak
14:41MHP'li Toskay'dan Atalay'a kınama
Daha fazla haber göster
14:22Silivri'deki mahkumlara iki dilli yılbaşı tebriği
14:09KILIÇDAROĞLU: SAVCI EŞİ BELEDİYEDE
13:41Anadol: İktidar 12 Eylül'den kaçıyor
13:01Gürsel Tekin'den Tanrıkulu'na destek
12:49TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
09:58Kemal Unakıtan: Rabbim 'dur' dedi
08:40TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
23:25AK Partili gençler Gül Demeti'nde
23:05'Partimizin yüzde 10'luk baraj endişesi yok'
22:20AK Parti'de 3 il başkanlığına atama
19:06Bakan Atalay'dan polise: Özgürlükleri kısıtlamayın
18:02AK Parti İzmir'e MÜSİAD'cı başkan
17:32Atalay: (BDP ve MHP) Sözlerimin arkasındayım
16:33CHP'lilerden İsmet İnönü'ye mantılı anma
16:28Kılıçdaroğlu'ndan 'hıdır'lı gönderme
15:53Türker: Genel seçim tarihi çelişkili
15:47AK Partili Öz: BDP'ye izin vermeyiz
15:43Ersu Hızır'ı Bakanlık görevden aldı
15:29BDP'li Belediye Başkanı Bardak istifa etti
15:15Erdoğan, yeni yıla baba ocağında girecek
14:49DEMİRTAŞ: BEN BU ÜLKE İÇİN CANIMI VERİRİM
14:4623 belediye başkanı AK Parti'ye katıldı
14:45Kılıçdaroğlu'ndan Seymen eleştirisi
14:23Roman vatandaşlar CHP'den özür bekliyor
11:39Özhaseki'ye Kapalı Çarşı esnafından destek
11:26Bahçeli: Cemevi saldırısı canice
10:273 belediye başkanı AK Parti'ye katılıyor
10:02İKİ BAKAN DÜNÜR OLDU, KIZI ERDOĞAN İSTEDİ!
09:06Aleviler'den Kılıçdaroğlu'na tepki
08:49Hedef 'gri seçmen'i kazanmak
23:36Kılıçdaroğlu Seğmenler'i izledi
22:49'İki dil'i tartışalara Akif'i örnek gösterdi
21:54Savcıdan inanılmaz "afiş yırtma" kararı
20:32"27 Aralık sıradan bir gün değil"
20:23Ak Parti Wikileaks çalışmalarını tamamladı
19:45Çelik: Malum parti mağduriyet peşinde
19:25Twitter'da garnizon koşusu mesajı
19:17Kılıçdaroğlu'na tekzip kararı
18:31Tamaylıgil: Devletin etnik kör olması gerekiyor
18:26'Mehmet Akif Ersoy milletimiz için modeldir'
17:46Kılıçdaroğlu: Hamarat değiller
17:05Davutoğlu Ocak'ın ilk yarısında Irak'a gidecek
16:24Erdoğan: Gençlerin ölümüne sevinenler...
16:14Demokrat Kürtler Arayışı, BDP'ye tepkili
15:33Canikli'den Demirtaş'a yanıt
15:25AK Parti MYK toplantısı başladı
14:44BDP'li Kışanak'tan Erdoğan'a suçlama
14:18CHP MYK, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı
14:17DSP'li Gürkan Garnizon Koşusu'nu sordu
13:47Demirtaş: Yaptığımız ırkçılık değil
13:39Şevki Kulkuloğlu'nun son iddiası da boş çıktı
10:52Eşimi boşarım ama köpeklerimden asla...
10:21Davutoğlu: Bu bana onur verir
09:18Bakan Taner Yıldız yurda döndü
08:50TBMM Başkanı Şahin Suudi Arabistan'a gitti
23:07'Ergenekon davasında çok büyük eksiklikler var'
22:32Erbakan: AK Parti ile CHP 'ikiz kardeş'
21:15"ABD, Türkiye ile ittifakını tehlikeye atmaz"
20:54'Başbakan CHP'yi eleştirmekte zorlanıyor
20:48Şandır: Kıyametin bir adım öncesindeyiz
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Bravo size başardınız(!)
 
 
Ayhan BİLGEN
Yeni yıl için yeni Anayasa masalı
 
 
İbrahim YILDIRIM
"Kara kışın ortasında yılbaşı mı olur?"
 
 
Necmettin EVCİ
Gül'ün empatik ve sempatik ziyareti
 
 
 
 
Asgari geçim indirimi de zamlandı
 
Nisana kadar elektriğe zam yok
 
TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
 
TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
 
Kiracılara kötü haber
 
 
 
 
 
 
 
'Birçok insan eski alışkanlıklara yeni bir başlangıç yapabilmek için yeni yılı bekler.'
(Anonim)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.542
1.552
 
 Euro
2.055 2.070
 
 Sterlin
2.372 2.420
 
 Altın
70.01 70.45
 
 IMKB
67087  
 
 
Özkök: Kemalist değilim, Özalcıyım...
 
Ertuğrul Özkök: Bize 'toplum mühendisi' diyenler müteahhit oldu. Ben Kemalist değilim, Özalcıyım.
 
 
 
 
  Acun Ilıcalı'nın ‘Show Plus’ kanalını alma ihtimalinin bulunduğu ileri sürüldü. Muhabirlikten medya patronluğuna koşan Acun Ilıcalı ne yapacak?  
 
 
 
  Cem Uzan'ın Paris'te üç gün, üç gece süren 50'nci doğum günü partisinin fotoğrafları ele geçirildi    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin