DOLAR 1.552 - EURO 2.070 - ALTIN 70.45 - IMKB 67115
Cuma 31 ARALIK 2010
SİGARA İÇİLEN YERDE HESABI ÖDEMEYİN! İŞTE 2011'İN İLK ZAMLARI Diyanet Başkanı'ndan CHP Lideri'ne telefon! 57 bin tutukluya tahliye umudu Sigara tiryakisi sürücüler avlanacak Said Nursi filmine suç duyurusu ESKİ CUMHURBAŞKANI 16 YIL HAPİS YATABİLİR İbrahim Şahin meğer akıllıymış Haiti'de kolera 3333 can aldı Brozek kardeşler Trabzonspor'da habertaraf.com
 
 
 
Ukrayna'da demokrasi geriliyor
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Saddam Hüseyin'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Süheyl’i seviyorum
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Dinçer: Benim kardeşim de engelli
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Daha fazla demokrasi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Tanrıkulu: Gül’den temenni değil, müdahale bekliyoruz
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
CHP’nin adı DP olarak değiştirilecek!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Almeida'yı getiren bir hedge fon mu?
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
İşkence müzesine ihtiyacımız var mı?
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mutlu yıllar
 
 
Milliyet
Derya SAZAK
Doğu raporları
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Ali Babacan hangi kitabı okuyor?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Farklılaşma zenginlik değil ayrışma getirir
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
"Sorumlu" Bakan..
 
 
Zaman
Hüseyin GÜLERCE
2010'un en önemli olayı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Erdoğan, gündemi elinde tutmasını bildi...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Şeyh Said İsyanı, Lice ve Tarık Ziya Ekinci
 
 
Akşam
Oray EĞİN
2010 hesaplaşması
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
İşte bu iddia AKP'yi bitirir!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Elinizi vicdanınıza koyup söyleyin
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Yazdık... Sağolsun, Sayın Hisarcıklıoğlu el attı!..
 
 
 
 
İbrahim YILDIRIM
 
Aliya RAHTE
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Ahmet TAŞGETİREN
 
 
 
Neden Özhaseki hedef oldu?
 
 
 
Özhaseki: Babam ‘Bu memlekette iyi adamı yaşatmazlar’ demişti
 
Röportaj: İdris GÜRSOY

Meclis bütçe görüşmeleri ‘yolsuzluk polemikleri’ne sahne oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri’de ciddi yolsuzluklar olduğu iddiasına Başbakan Erdoğan, “Yine çaktın!” diye cevap verdi. Konuyu bir de Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’den dinledik. 


Türkiye’nin en gözde şehirlerinden Kayseri’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bugünlerde yolsuzluk iddiaları ile karşı karşıya. 17 yıldır partili partisiz toplumun bütün kesimlerinin destek ve güvenini kazandığını söyleyen Özhaseki, neden birden hedef hâline geldi? CHP Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile neden görüşmek istiyor? Babası siyasete girmesine neden karşı çıktı? Özhaseki, Aksiyon’un sorularını cevapladı.

-Yolsuzluk iddialarıyla karşı karşıyasınız. İşin görünmeyen yüzünde kim var?

Görünen tarafta bir çocuğun taksi duraklarından rüşvet alması var. Emniyet ve savcılıktaki ifadeler, Mason üstadına suikast girişimi ile anlıyoruz ki görünmeyen tarafta kesinlikle Ergenekon var. Çünkü sahte senet düzenleniyor, şantaj yapılıyor, belediye kurşunlanıyor ve arkasında da töhmet altında bırakılan bir belediye başkanı ve ekibi var.

-Kim suçluyor sizi?

Sadece bir kişi. Suçu Yargıtay tarafından onanmış. Üç ifadesi var onun da. Birisinde suçlama var. İkinci sorguda savcı, ‘Değişik isimler ve olaylar var, bunları karıştırmışsın’ deyince sıkışıp itiraf ediyor. ‘Bana dediler ki sen bu isimleri karıştırırsan kurtarırsın. O yüzden karıştırdım.’ diyor. Yine savcılık ifadesi var, avukatı yanında. ‘Kayseri Belediye Başkanlığı suç duyurusunda bulunduğunda kaçtım, Tekirdağ’da üç gün birlikte kaldığım insanlar bana bu ifadeyi ezberlettiler.’ diyor.

-Sizce kim bunlar?

Onlar da çıktı ortaya işte, Ergenekon’dan yatıyorlar şimdi.

-Neden olay şimdi gündeme getirildi?

Tesadüf değil. Kayseri Belediyesi örnek olmuş, herkesin gelip bu başarıyı nasıl elde ettiniz diye sorduğu bir belediye. 17 yıl belediye başkanlığı yaptım, bir gün ceza almadım. Seçimler gelince böyle bir komplo kuruluyor. Diğer taraftan bu dosyayı hazırlayan kişi hakkında bir sürü dava var, milletvekilliğini kurtarmaya çalışıyor. Bir ucunda Ergenekon’u aklama çabası var.

-Nasıl aklanmaya çalışılıyor?

Kılıçdaroğlu’nun ilk açıklamasına bakarsanız; ‘Sizin mal varlığınızı araştıranlar Silivri’de diyordunuz, belediye başkanınızla uğraşanlar da Silivri’de.’ dedi. Yani siz öyle bir zalim insansınız ki kim küçük bir şey söylese Silivri’ye tıkıyorsunuz onları. Burada da masum bir vatandaş var, gitmiş rüşvet çarkını anlatmış, onu da alıp tıkmışsınız demeye getirdi. Ergenekoncuları aklamanın bir çabası var burada. Bütün bunlar tabii bilgilere, belgelere dayanıp adliye tarafından ortaya çıkarıldığında söylenenlerin hepsinin yalan olduğu tek tek anlaşıldı.

-Başka iddialar da gündeme gelir mi?

Bir web sayfasından çirkin, akla hayale gelmedik bel altı saldırılar başladı. Artık buna döktüler işi. İşte Büyükşehir Belediyesi kömür dağıtıyormuş da orada ahlaksızlık yapılıyormuş. Yanlış yapmış olsak terleriz, Allah’tan hatamız kusurumuz yok.

-Kılıçdaroğlu bu olayı neden sahiplendi?

CHP aslında bir şey yapmıyor, ilk gün Meclis’te konuştular, ancak sonradan genel başkan tarafından sahiplenilmedi. Kayseri’den CHP Genel Merkezi ile irtibata geçilip herhâlde dosyayı gösterdiler. Kemal Kılıçdaroğlu da içinde bir şey olmadığını anladı.

-Siz televizyonlarda tartışalım dediniz? Kılıçdaroğlu’na teklifiniz ne?

Beni CHP Genel Merkezi’ne davet edin, genel başkana anlatayım dedim. Cevap gelmedi. Eğer isteniyorsa çağırsın, televizyonlarda tartışalım. Efendim dosya sallarken muhatap kabul etti, şimdi neden etmiyor? İsterse CHP’nin televizyonuna çağırsınlar. Her yere gitmeye hazırım. Kemal Bey’e ‘arkasında leş bırakarak giden adam’ diyorlar ya! Buyursun ben de leş olmaya hazırım, öyle bir şey varsa. Ama çıt çıkmadı.

-Ortaya sizin imzanız olan bir senet çıktı.

Yolsuzluk iddialarında çok gündeme getirilmeyen, bize karşı kullanılmayan bir senet var. İlk günlerde biz biliyorduk ama senedin aslını kimse bulamadığı için üzerinde durulmuyordu.

-Ne senedi bu?

Dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şahsı savcılığa şikâyet ettikten sonra, savcılık da emniyete bildirdi. Emniyet o şahsı (Hacı Ali Hamurcu) aramaya başladı. Türkiye’de aranırken bir avukat çıktı ortaya (Yusuf Erikel), ‘Bu işin peşini bırakın, yoksa kötü olur’ dedi. Genel sekreterimizle konuşuyor. ‘Elimizde 10 trilyonluk senediniz var, seçimler geliyor, ortalık karışacak, ben de AK Parti’ye yakın birisiyim, gelin bu işi kapatalım’ diyor.

-Siz ne yaptınız?

Ne yapabiliriz ki? Elimizden ne gelir? Hemen emniyete müracaat ettik, savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Hemen işlem yapıp teknik takibe aldılar. 10 trilyonluk olduğu iddia edilen senet pazarlıkla 300 milyona, 200 milyona düştü.

-Pazarlık yapmanızı kim istedi?

Emniyet konuşturun bunu diyor, biz de onların takibinde görüşüyoruz.

-Senedi gördünüz mü siz?

Senet ortada geziyor, fotokopileri var ama orijinali ortaya çıkmadı. En son bu dava kapandıktan sonra bizim şikâyet ettiğimiz kişi (Ali Hamurcu) bağlı olduğu örgütten nasıl bir emir aldıysa İstanbul’a gidiyor. Mason üstadını vurmak için hareket ederken kapıda yakalanıyor. 6-8 ay önce oldu bu olay. Orada diyor ki ‘Ben itirafçı olmak istiyorum. Bu senedi (Engenekon’da ismi geçen) bazı askerlerle birlikte düzenledik’ diyor. Aslı şu avukatın evindedir diye itiraf ediyor. Baskınlarda senet ortaya çıktı. Biz de Cumhuriyet Savcılığı’na yeniden müracaat edip senedin bize ait olmadığının ispat edilmesini istedik. İmza örnekleri alındı. Benden, genel sekreterden ve belediyedeki değişik evraklardan imza örnekleri alıp kriminal laboratuarlarına gönderdiler. Bu imza kesinlikle başkanın değil, onun el ürünü değil, diye ortaya çıktı. Başka bariz bir delil daha var; senedin üzerine 13 numaralı mühür vurulmuş. O şahsın çalıştığı birimin mühürü. Benim mührüm bir numara.

-Senetlere vurulur mu?

Hayır, vurulmaz ama vurmuşlar, şaşkınlık. Ellerine yüzlerine bulaştırmışlar. Kendileri yazmış, kendileri doldurmuş, kendileri sahte imza atmışlar. Senet ortaya çıkınca avukatları ile dolandırıcılık yapan şahıs arasında kavga başladı. Birbirlerini sen bizi sattın diye suçluyorlar.

-Neden?

Bu senetten dolayı çetecilik, organize suçlar, sahte evrak düzenleme hepsi üst üste bindiğinden çok ciddi bir suç ortaya çıktı. O yüzden her taraf tutuştu, ortalığı karıştırıyorlar.

-Kayseri’de nasıl tepkiler aldınız?

Herkes beni destekliyor ama yüzde üçlük, beşlik bir kesim var ki ne yapsan inandıramazsın. Kayseri’de raylı sistem yaptım, dolmuşları kaldırdım, bisikletleri koydum, çok şık, zarif. Paris gibi çalışıyoruz. İki ödül aldı sistem. Anket yaptık, yüzde 95 iyi dedi ama yüzde 5 kötü, rezil, ölünceye kadar binmeyeceğim, diyor. Onların gözünde suçlu ilan edilmişimdir ama genelde baktığımızda partili partisiz, çoğunluk ‘başkan suçsuz, iftiraya uğramıştır’ diyor.

-Ailede nasıl karşılandı bu yayınlar?

Duygusalım, ama çok etkilenmem. Duymadığım iftira kalmadı ama çocuklar ve eşim üzülsün istemiyorum. Onlar da gülüyorlar. Evde konuşmuyoruz. Ama arada bir çocuğumuzun, ‘Baba bir şey var mı, üzülüyor musun?’ diye bir sorusu bile beni yaralıyor.

-Politikaya girerken aileden itiraz gelmiş. Babanız neden karşıydı?

O derdi ki “İyi adamı yaşatmazlar. Siyasette iyi adamı astılar baksana!” Onun gözünde iyi adam millete gün gösteren Menderes’ti. İyi bir demokrattı. Bu millete iyi işler yaptığın zaman kesin kötü adamlarla savaşırsın, ne yapacaksın siyaseti, derdi. Babamızın korkularının bir kısmı çıktı, iyi ki bunları görmedi, çok üzülürdü.

AKSİYON

Alakalı Konular:

NedenÖzhasekihedefoldu?

ÖZHASEKİ KENDİNİ İHBAR EDECEK
 
BATUM: DAHA ÇOK FARKLI BELGELERİMİZ VAR
 
'CHP LİDERİ BU DEFA SERT KAYAYA ÇARPTI'
 
KILIÇDAROĞLU: SAVCI EŞİ BELEDİYEDE
 
AVUKAT ERİKEL'DEN KILIÇDAROĞLU'NA DAVA
 
NEDEN ÖZHASEKİ HEDEF OLDU?
 
ŞEVKİ KULKULOĞLU'NUN SON İDDİASI DA BOŞ ÇIKTI
 
KULKULOĞLU'NDAN SAVCIYA YÖNELİK İDDİA
 
CHP'Lİ KULKULOĞLU YENİ BELGELER AÇIKLADI
 
KULKULOĞLU'NA BİR YALANLAMA DAHA!
 
CHP YENİ BELGE AÇIKLAYACAK
 
ÖZHASEKİ'Yİ YAKACAK SENET DE SAHTE ÇIKTI
 
KULKULOĞLU'NDAN SAVCIYA: BENİ YANLIŞ ANLADINIZ
 
ÖZHASEKİ'DEN BİR DAVA DA BAYKAL'A
 
KAYSERİ BAŞSAVCISI KANIT BEKLİYOR
 
ÖZHASEKİ, TAZMİNAT DAVASI AÇTI
 
KAYSEİ BÜYÜKŞEHİR 'OTEL BELGESİ' YAYINLADI
 
ÖZHASEKİ: İFTİRALAR BANA AĞIR GELİYOR
 
ÖZHASEKİ, HAYATININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ
 
CHP'Lİ VEKİL GÖZYAŞLARI İÇİNDE İTİRAF ETTİ
 
AK PARTİ'DEN CHP'YE HODRİ MEYDAN
 
BÜYÜKKILIÇ: KILIÇDAROĞLU KAMUOYUNU YANILTMIŞTIR
 
KAYSERİ, ÖZHASEKİ'YE SAHİP ÇIKTI
 
KILIÇDAROĞLU: O MAKAM KEFALET MAKAMI DEĞİLDİR
 
GÜL: ÖZHASEKİ'YE SONUNA KADAR KEFİLİM
 
"ISPATLAMAK ZORUNDA DEĞİLİM"
 
ÖZHASEKİ, TAZMİNAT DAVASI AÇACAK
 
ATALAY: KAYSERİ DOSYASI TAMAMEN AÇIKLANDI
 
CHP: BELGEYİ SAKLAYAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞIDIR
 
KULKULOĞLU İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA GİTTİ
 
ÖZHASEKİ KILIÇDAROĞLU'NA DAVA AÇIYOR
 
CHP'NİN SİTESİNDE YENİ BELGE
 
KILIÇDAROĞLU: ADIM RECEP TAYYİP ERDOĞAN DEĞİL
 
BEŞİR ATALAY'DAN KILIÇDAROĞLU'NA JET YANIT
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN BİR ÇAĞRI DA GÜL'E
 
KILIÇDAROĞLU: SORULARA YANIT ALAMADIK
 
BELGE ÖYLE DEĞİL BÖYLE YAYINLANIR!
 
KAYSERİ C. BAŞSAVCILIĞI: HAMURCU'NUNKİ TAKTİKTİ
 
AK PARTİ, VEKİLİN ŞECERESİNİ DÖKTÜ
 
CHP'Lİ TEKİN'DEN BAKAN ATALAY'A ELEŞTİRİ
 
GÜL'DEN "KAYSERİ'DE YOLSUZLUK" YORUMU
 
ATALAY: CHP'NİN GÖRMEDİĞİ BELGELER
 
HAFTANIN ADAMI MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?
 
ATALAY'DAN KAYSERİ BELEDİYESİ TOPLANTISI
 
KULKULOĞLU, ÖZHASEKİ'YE 'HODRİ MEYDAN' DEDİ
 
HAMZAÇEBİ: KAYSERİ'DEKİ YOLSUZLUK AYDINLANACAK
 
"YOLSUZLUK BELGELERİ" CHP'NİN SİTESİNDE
 
KILIÇDAROĞLU: 'ÖZHASEKİ MUHATABIM DEĞİL
 
ÖZHASEKİ, DAVA AÇACAK!
 
KILIÇDAROĞLU: BELGELERİ YAYINLAYACAĞIZ
 
KILIÇDAROĞLU: SAYIN BAŞBAKAN OLTADA
 
GÜNDEMDEKİ AVUKAT ERİKEL'DEN AÇIKLAMA
 
ÖZHASEKİ'DEN KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP
 
KILIÇDAROĞLU: AÇIKLAMALAR TATMİN EDİCİ DEĞİL
 
ERDOĞAN: KURU KURU ATMIYORUZ, BELGE VAR!
 
28 Aralık 2010 - 14:37:54

 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.542
1.552
 
 Euro
2.055 2.070
 
 Sterlin
2.372 2.420
 
 Altın
70.01 70.45
 
 IMKB
67115  
 
 
Özkök: Kemalist değilim, Özalcıyım...
 
Ertuğrul Özkök: Bize 'toplum mühendisi' diyenler müteahhit oldu. Ben Kemalist değilim, Özalcıyım.
 
 
 
 
  Acun Ilıcalı'nın ‘Show Plus’ kanalını alma ihtimalinin bulunduğu ileri sürüldü. Muhabirlikten medya patronluğuna koşan Acun Ilıcalı ne yapacak?  
 
 
 
  Cem Uzan'ın Paris'te üç gün, üç gece süren 50'nci doğum günü partisinin fotoğrafları ele geçirildi    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin