DOLAR 1.552 - EURO 2.070 - ALTIN 70.45 - IMKB 67087
Cuma 31 ARALIK 2010
SİGARA İÇİLEN YERDE HESABI ÖDEMEYİN! İŞTE 2011'İN İLK ZAMLARI Diyanet Başkanı'ndan CHP Lideri'ne telefon! 57 bin tutukluya tahliye umudu Sigara tiryakisi sürücüler avlanacak Said Nursi filmine suç duyurusu ESKİ CUMHURBAŞKANI 16 YIL HAPİS YATABİLİR İbrahim Şahin meğer akıllıymış Haiti'de kolera 3333 can aldı Brozek kardeşler Trabzonspor'da habertaraf.com
 
 
 
Ukrayna'da demokrasi geriliyor
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Saddam Hüseyin'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Süheyl’i seviyorum
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Dinçer: Benim kardeşim de engelli
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Daha fazla demokrasi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Tanrıkulu: Gül’den temenni değil, müdahale bekliyoruz
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
CHP’nin adı DP olarak değiştirilecek!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Almeida'yı getiren bir hedge fon mu?
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
İşkence müzesine ihtiyacımız var mı?
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Mutlu yıllar
 
 
Milliyet
Derya SAZAK
Doğu raporları
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Ali Babacan hangi kitabı okuyor?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Farklılaşma zenginlik değil ayrışma getirir
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
"Sorumlu" Bakan..
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Erdoğan, gündemi elinde tutmasını bildi...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Şeyh Said İsyanı, Lice ve Tarık Ziya Ekinci
 
 
Akşam
Oray EĞİN
2010 hesaplaşması
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Elinizi vicdanınıza koyup söyleyin
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Yazdık... Sağolsun, Sayın Hisarcıklıoğlu el attı!..
 
 
 
 
İbrahim YILDIRIM
 
Aliya RAHTE
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Ahmet TAŞGETİREN
 
 
 
Erdoğan'dan yeni yıl müjdeleri
 
 
 
TBMM- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yılbaşından itibaren, Ziraat Bankasının tarımsal kredi faiz oranının indirileceğini, öğrenci kredisi ile ''şartlı nakit transferi'' oranlarının yeni yıldan itibaren artırılacağını bildirdi.
 
Erdoğan, partisinin 2010 yılının son grup toplantısında, yeni yıla ilişkin iyi dileklerini ileterek başladı. 2011 yılı bütçesinin kabul edildiğini hatırlatan Erdoğan, bunun AK Parti hükümetlerinin 9. bütçesi olduğunu ifade ederek, bütçeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2023 yılında Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümünün kutlanacağını belirten Erdoğan, 2011 Haziran ayında öngörülen genel seçime ilişkin seçim beyannamelerinin de dört yıllık değil, 100. Yıla yönelik olacağını söyledi.

Erdoğan, konuşmasında şu müjdeleri verdi:

-''1 ocak 2011'den itibaren, Ziraat Bankası'nın tarımsal kredi faiz oranı yüzde 13'ten yüzde 10'a çekilecek. Hayvancılık ve tarımsal sulama kredilerine Hazine tarafında verilen yüzde 100 faiz desteği devam edecek. Diğer tüm kredilerde ise Hazine faizin yüzde 25'ini değil, yüzde 50'sini karşılayacak. Çiftçi, Ziraat Bankasından artık yüzde 0-5 aralığında faizle kredi kullanabilecek.

-Yine yılbaşından itibaren üniversite öğrencilerinin burs ve kredi miktarlarını yüzde 20 oranında artırılacak. Buna göre, aylık 200 TL olan kredi 240 TL'ye çıkacak. Master öğrencilerinin 400 TL olan kredisi aylık 480 TL'ye, doktora öğrencisinin aylık 600 TL kredisi ise 720 TL'ye yükselecek. Aylık 120 TL olan beslenme yardımı ise yılbaşından itibaren 150 TL'ye çıkacak.

-Dar gelirli ailelere, çocuklarının okula devam etmesi kaydıyla yapılan ''şartlı nakit transferi'' de 1 Ocak'tan itibaren yüzde 22-50 oranında artırılacak. Buna göre, ilköğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 20 TL olan ödeme 30 TL'ye, ilköğretime devam eden kız öğrenci için aylık 25 TL olan ödeme 35 TL'ye; orta öğretime devam eden erkek öğrenci ödenen için 35 TL olan yardım 45 TL'ye, kız öğrenci için verilen 45 TL olan ödeme 55 TL'ye yükseltilecek.''

-ZİRAAT'TEN AÇIKLAMA-

Ziraat Bankası, tarımsal kredilere uyguladığı baz faiz oranını 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren tüm vadelerde yüzde 13'ten yüzde 10'a indirme kararı aldı.

Ziraat Bankasından yapılan yazılı açıklamaya göre, banka tarafından kullandırılan kredilere, Hazine tarafından uygulanan faiz desteği çerçevesinde 2010 yılında yüzde 0-yüzde 9,75 arasında değişen oranlarda faiz ödeyen çiftçiler, yeni yılda azami yüzde 0 ile yüzde 5 oranlarında faizlerle kredi kullanacak.

Bu düzenleme ile Hazine tarafından 2007 yılından beri yüzde 100 sübvansiyonu uygulanan tarımsal sulama kredileri ile yine 1 Ağustos 2010 tarihinden beri uygulanan hayvancılık kredileri faizsiz olarak kullandırılmaya devam edecek. Diğer tüm kredilerde ise piyasa şartlarında olumsuz bir gelişme olmaması durumunda 2011 yılında azami yüzde 5 faiz oranı ile kredi kullandırılacak.

Ziraat Bankasından daha önce değişken faizli kredi kullanan ve borcu devam eden çiftçilerin borçlarına da açıklanan yeni faiz oranları uygulanacak.

Tarımsal kredi faiz oranı düştü

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere 1 Ocak 2011'den itibaren Ziraat Bankasının tarımsal kredi faiz oranını yüzde 13'ten yüzde 10'a çektikleri müjdesini verdi. 

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 2010 yılının son günlerinde yeni bir yılın arifesinde çiftçileri, öğrencileri ve ailelerini sevindirecek 3 müjde vereceğini söyledi.

İktidara geldiklerinde tarım sektörünün çöktüğünü, ürünün tarlada çürüdüğünü, çiftçinin ürününü pazarlayamadığını belirten Başbakan, 8 yıl boyunca tarım sektörünü her açıdan desteklediklerini kaydetti.

Ziraat Bankasının çiftçilere verdiği tarımsal kredi oranının 2002 yılında yüzde 59 olduğunu ve o dönemde iktidarda MHP, DSP ve ANAP koalisyon hükümetlerinin bulunduğunu belirten Başbakan Erdoğan, kendilerinin ise bu oranı bugün yüzde 13 seviyelerine kadar indirdiklerini söyledi.

Erdoğan, bu oranda çiftçiye yüzde sıfır ile 9.75 oranında yansıdığını kaydederek, '' 1 Ocak 2011'den itibaren Ziraat Bankasının tarımsal kredi faiz oranını yüzde 13'ten yüzde 10'a çekiyoruz'' dedi.

Hayvancılık ve tarımsal sulama kredilerine hazinece yüzde 100 faiz desteği verilmeye devam edileceğini bildiren Erdoğan, şöyle konuştu:

''Yani bu alanlarda kredi faiz oranı sıfır. Diğer tüm kredilerde ise, hazine artık faizin yüzde 25'ini değil, yüzde 50'sini karşılayacak. Yani çiftçimiz, Ziraat Bankası'ndan artık yüzde 0- yüzde 5 aralığında faizle kredi kullanabilecek.

Düşük faizli kredi kullandırımı nedeniyle oluşacak gelir kayıpları karşılığında, Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine yapılacak ödemeler için 2011 yılı bütçesinde 776 milyon TL kaynak ayırdık. Yani bütçeye ek yük getirmiyoruz. Bu yeni faiz oranlarının, çiftçimize, köylümüze, üreticimize hayırlı olmasını diliyoruz.

-''228 MİLYON NİRE, 13 MİLYAR NİRE?''-

Ziraat Bankasının 2002 yılında çiftçiye kullandırdığı tarımsal kredi miktarının 228 milyon lira, bugün itibarıyla ise 13 milyar Türk Lirası olduğunu belirten Erdoğan, ''Allah aşkına 228 milyon nire, 13 milyar nire. Bakınız nereden nereye'' dedi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin kullandığı kredi miktarıyla çiftçinin kullandığı kredi miktarının 15 milyar liraya ulaştığını kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sadece diyorlar ya biz kredi alamıyoruz, 67 bin kişi kredi kullandı 2002 sonu itibarıyla. Bugün krediden istifade eden çiftçi sayısı 900 bin oldu. Nereden nereye, 67 bin kişi nerede 900 bin kişi nerede? Şu anda haftada ortalama 18 bin 279 çiftçi Ziraat Bankasından kredi kullanıyor. Bu kullanılan kredilerin de yüzde 93'ü sübvansiyon kredilerden oluşuyor. Tarımsal krediler içinde yatırım kredilerinin payı 2002 ve öncesinde yüzde 5 iken bugün yüzde 40 oldu.''

Erdoğan: Kaynak Türkiye'dir

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Kaynak Ali'dir, Veli'dir değil 'kaynak Türkiye'dir' diyor ve 2023 hedeflerine doğru azimle ilerliyoruz'' dedi.

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 2010 yılının son grup toplantısında milletvekillerini selamlayarak, 2011 yılının ülkeye, millete ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, iyilik, güzellik, bolluk ve bereket dolu bir yıl olması temennisinde bulundu.

Erdoğan, ''Tüm insanlığın, huzurlu, sağlıklı, umutların karşılık bulduğu, hayallerin gerçekleştiği nice yıllara erişmesini diliyorum'' dedi.

Önceki gün, TBMM Genel Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinin tamamlandığını ve bütçenin kabul edildiğini kaydeden Erdoğan, bu yoğun maratondan dolayı milletvekillerine teşekkür etti.

2011 yılı bütçesinin, AK Parti hükümetlerince hazırlanan 9'uncu bütçe olduğunu ifade eden Erdoğan, ''Daha önceki 8 bütçe gibi 2011 bütçesini de insan merkezli, ekonominin odağına insanı alan bir anlayışla hazırladık. Yeni bütçede de en büyük payı eğitim alıyor. Sağlığa, adalet ve emniyete, toplumun her kesimini gözeten sosyal harcamalara bu bütçemizde de önemli paylar ayrılıyor. Küresel krizi başarıyla atlattığımız bu süreçte, 2011 yılının yeni başarılarla dolu, ekonomide yeni hedeflerin yakalanacağı, istikrarlı büyümenin devam edeceği bir yıl olacağını görebiliyoruz'' diye konuştu.

Erdoğan, kendilerinin 4 yıl sonrasını, 5 yıl sonrasını değil, artık 13 yıl sonrasını, Cumhuriyetin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü olan 2023 yılını konuştuklarını kaydederek, ''Sadece 4-5 yıl sonrasına ait değil, 2023'e ait gerçekleşebilir hedefler koyuyor ve bu hedeflere ulaşmak için de kararlılıkla çalışıyoruz. Kardeşlikle, birlik ve beraberlikle, istikrar ve güvenle, barış ve huzurla bütün hayallerimizi, tüm hedeflerimizi gerçeğe dönüştüreceğiz'' dedi.

2001 yılında iktidara gelirken, 'Kaynak Türkiye' dediklerini anımsatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Evet kaynak Türkiye'dir; kaynak, tarihimizdir, kültürümüzdür, köklü ve zengin medeniyetimizden aldığımız ilham ve vizyondur. Kaynak, bu ülkenin çalışkan, dinamik, dürüst işgücüdür. Kaynak, yolsuzlukların giderilmiş olması, hortumların kesilmiş olması, israfa son verilmiş olmasıdır. Kaynak sıfır sorun politikasıdır, aktif dış politikadır. Kaynak kardeşliğimizdir, birlik ve beraberliğimizdir, demokrasi, istikrar, güven ve huzur ortamıdır.

Biz bunlara inandık, biz Türkiye'ye inandık, güvendik ve 8 yılda da bu kaynağı harekete geçirerek çok büyük hedeflere ulaştık. Şimdi de 'kaynak Türkiye'dir' diyoruz. Dikkat ediniz, kaynak Ali'dir, Veli'dir değil, 'kaynak Türkiye'dir' diyor ve 2023 hedeflerine doğru azimle ilerliyoruz. Türkiye, 8 yılda hayalleri gerçeğe dönüştürdü, inşallah önümüzdeki 13 yılda çok daha büyük hayalleri gerçeğe dönüştürecek ve bugünkünden çok farklı bir Türkiye inşa edilmiş olacaktır.''

-''...BİZ BU YETKİYİ ÇOKTAN TOKİ'YE VERDİK''-

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TOKİ ile ilgili sözlerini hatırlatarak, şöyle konuştu:

''Şimdi anamuhalefet partisi Genel Başkanı çıkıyor 'TOKİ'ye yetki vereceğiz' diyor; kuru kuru atma kardeşim. Geldiğimizde TOKİ'nin nerede olduğu belliydi, bizden sonra TOKİ nereye geldi. Ne diyor 'Yurt inşa ettireceğiz ve her öğrenci yurt imkanına kavuşacak' diye vaatte bulunuyor. Belli ki Genel Başkan'ın, TBMM'de görüşülen, tartışılan, çıkarılan yasalardan hiç ama hiç haberi yok. Zaten biz bu yetkiyi çoktan TOKİ'ye verdik. TOKİ şu anda yurt da okul da hastane de yapıyor, bu süreç daha devam ediyor. 25 Kasımda çıkarılan ve CHP Genel Başkanı'nın Kurultayda bu vaadi vermesinden önce Resmi Gazete'de yayınlanan yasal düzenlemeyle biz zaten bu yetkiyle süreci hızlandırdık. Bunun ötesinde 8 yılda yurt kapasitesini biz 188 binden 247 bine çıkardık. Üstelik bunu yaparken, eski yurtlarda ve yeni yurtlarda odada kalan öğrenci sayılarını 1-3 kişi seviyesine düşürerek yaptık. Her odada banyo tuvalet mevcut.

Tabi bu noktada en önemli hizmeti kredi ve burs ödemelerinde yaptık. Şimdi bilmiyorum Beyefendi dinliyor mu acaba ama milletim tabi dinliyor. 2002 yılında üniversite öğrencilerine aylık 45 lira burs ve kredi ödemesi yapılıyordu. Bu ödemeler çok geç başlıyor, 3 ayda bir öğrenciye veriliyordu. Biz araştırma yaptık, öğrencilere 3 ayda verilen burs ve kredinin aylık verilmesi talebini gördük ve ayda bir ödeme yaptık. 2010 sonu itibarıyla 200 liraya çıkardık. Aydan aya bu ödeme devam etti. Master öğrencilerine 400, doktora öğrencilerine de ayda 600 lira ödeme yaptık. Hangi üniversite rektörüyle görüşüyorsam, bunun Türkiye şartları içinde çok önemli bir destek olduğunu görüyorum. Bizden önce bu tür şeyler yok gibiydi.''

-''BİZİ KADINA YAKLAŞIMDA FARKLI MERKEZE OTURTANLAR...''-

Erdoğan, 2003 yılından beri dar gelirli ailelere, çocukları okula devam etme şartıyla belli miktarlarda ödeme yaptıklarını hatırlatarak, kendilerinden önce böyle bir uygulama olmadığını, bunu kendilerinin başlattığını ifade etti. Ödemeyi, Ziraat Bankası ve PTT şubeleri aracılığıyla, baba adına değil anne adına açılan hesaplara yaptıklarına dikkati çeken Erdoğan, şöyle konuştu:

''İşte bu da bizim anneye yaklaşımımızı gösteriyor. Bazıları annelikten filan anlamaz, kıymetini bilmez. Bizi kadına yaklaşımda farklı merkeze oturtanlara soruyorum; kadın haklarını en iyi biz biliriz ama fiziksel eşitlik derseniz, bizim ayrıldığımız yer orası. Kadın ile erkek arasında fiziksel eşitlik olmaz. Bu, bir defa yaradılışa ters ama hak konusunda kadın, erkek ile eşittir.''

Kız çocuklarının eğitimini önemsediklerini, onların okula gönderilmesi için erkek ve kız çocukları arasında ayrıma giderek, erkek çocuklara göre daha fazla ödeme yaptıklarını anlatan Erdoğan, ''Özellikle Anadolu'da kız çocuklarımız okula gönderilmiyor, istiyoruz ki gönderilsin. Bunu temin için de 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasını başlattık, devam ediyor. 2003 yılında 59 bin öğrenciyle başladık. 2009 yılında 2 milyon öğrenci sayısına ulaştık. Şu anda da 2 milyon 173 bin öğrenci ailesine bu yardımı yapıyoruz'' dedi.

-''ŞARTLI NAKİT TRANSFER MİKTARLARI YÜZDE 22-50 ARASINDA ARTACAK''-

Erdoğan, 1 Ocak 2011'den itibaren, şartlı nakit transferi miktarlarını da yüzde 22 ila yüzde 50 arasında oranlarda artırıma gittiklerini belirterek, ''İlköğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 20 lira ödüyorduk, bundan sonra 30 lira ödeyeceğiz. İlköğretime devam eden kız öğrenci için aylık 25 lira ödüyorduk, şimdi bunu da 35 liraya çıkarıyoruz. Ortaöğretime devam eden erkek öğrenci için 35 lira olan yardımı 45 liraya çıkarıyoruz. Kız öğrenciler için 45 lira ödüyorduk, onu da 55 liraya çıkarıyoruz. Evde kaç çocuk olursa hepsine ödüyoruz'' diye konuştu.

Bu desteklerin bütçeye ek yük getirmeyeceğine, kendi içindeki aktarımlarla bu artışların sağlandığına işaret eden Erdoğan, bütçe disiplininden asla taviz vermediklerini vurguladı.

Erdoğan, ''Güçlendikçe ülkeyle beraber evelallah destekler de bu denli artacaktır. Dedik ya insan merkezli bir bütçe.... Bunu yaptık ve buna devam ediyoruz'' dedi.

-2011 MEHMET AKİF YILI

Erdoğan, dün Mehmet Akif Ersoy'un, ölümünün 74. yıl dönümünde anıldığını hatırlatarak, Ersoy'un ölümünün 75. ve İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıl dönümü olan 2011 yılını, Kütür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte ''Mehmet Akif Yılı'' olarak ilan ettiklerini ifade etti.

Erdoğan, ''İnşallah 2011 yılı boyunca Akif ve eserlerini daha yoğun şekilde, Kültür ve Turizm Bakanlığı merkezli olarak, sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek gündemde tutacağız'' dedi.

AA

Alakalı Konular:

Erdoğan'danyeniyılmüjdeleri

28 Aralık 2010 - 16:34:25
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

09:4757 bin tutukluya tahliye umudu
09:32Sigara tiryakisi sürücüler avlanacak
09:18Said Nursi filmine suç duyurusu
09:03İbrahim Şahin meğer akıllıymış
23:56GÜL: HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYSUN
22:47Cumhurbaşkanı Gül: "Terörle bir şey olmaz"
22:35Gül: İnsanlar elini vicdanını koysun
22:01KUDAKA'nın yeni binası hizmete açıldı
21:23Karayazı YİBO'da 150 öğrenci zehirlendi
21:04Gül Diyarbakırlı çocukları kucakladı
20:41Bağış: Yol ayrımında olan AB
20:31Bakanlık'tan 'öğretmen ihalesi' açıklaması
20:11Mısır'dan Gazze konvoyuna onay
19:53TBMM Başkanı Şahin İhsanoğlu ile görüştü
19:3753 BDP'li hakim karşısında
19:03AK Parti Dargeçit ilçe binasına molotoflu saldırı
17:11ANKARA'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM GELDİ
16:36Yenal Ansen ile Korkmaz Yiğit'e beraat
16:21AMCA, 4 KİŞİYİ MİRAS İÇİN KATLETMİŞ
16:14Türkiye, elçinin atanmasından memnun
16:04Gül-Baydemir görüşmesi 45 dakika sürdü
15:17Şemdin Sakık'a saldırı girişimine 20 yıl hapis
14:51DİSK üyeleri Meclis'e yürüdü
14:37Akın Birdal'a saldırıda gelişme
14:08Siirt Belediye Başkanına 10 ay hapis
13:43GÜL'DEN DİYARBAKIR'DA TÜRKÇE VURGUSU
13:41Assange ABD casuslarını açıklayacak
13:35Sakarya'da aileyi katlettiler
13:07GÜL'DEN DİYARBAKIR HALKINA TEŞEKKÜR
09:41Narkotik'ten 'film gibi' operasyon
Daha fazla haber göster
09:10Türkiye, İsrail hakimiyetini kırdı
08:56Diyanet işleri başkan yardımcılığına atama
08:29Ricciardone, ABD'nin Türkiye Büyükelçisi oldu
07:45Komisyona Rum başvuruları artıyor
00:10Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de
00:01Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var
23:56İki öğrenci servisi çarpıştı
23:38Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor
23:28Kardinal: Başörtüsü köktencilik değil
23:10İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet
22:41CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI
22:11Kılıçdaroğlu: Bildiri başarısızlığın tescili
21:46YEK yasa teklifi yasalaştı
21:21Vatikan: Agresif laiklik dini dışlıyor
20:5016 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ SPOR SALONUNDA ÖLDÜ
20:43"DTP'li Sarıkaya Selanik'te yakalandı"
20:38Pancar Ekicileri genel kurulu iptal edildi
20:15Çelik: Sucu reyting meselesi haline getirdi
19:55Başbakan Erdoğan Ulusa seslendi
19:50MGK'DAN RESMİ DİL VURGUSU
19:32Olaylı derbi maç: 5 kişi serbest
19:21Günay, Ulucanlar'daki darağacına bakamadı
19:15MGK toplantısı sona erdi
18:53Yatırımcıları Bafra ve Kavak OSB'ye yönlendirdi
18:40Görme engelliler için büyük proje
18:34'CHP Lideri bu defa sert kayaya çarptı'
18:19İçişleri Bakanlığı'ndan KÖYDES genelgesi
17:58Saldırıda yabancı düşmanlığı yok
17:29ŞEHİT ANNESİ: OĞLUMU KAŞINDAN VURMUŞLAR
16:47Yüksekova'da yine olaylar
16:47Albay Arif Doğan Diyarbakır'a sorulacak
16:43HSYK'nın Genel Sekreteri Mehmet Kaya
16:12Davutoğlu var, elçiye gerek yok!
16:05Rektörlük, 17 bin TL'yi öğrencilerden istedi
15:34Jammer'lı DHKP/C'li suisast timi yakalandı
14:40ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıkladı
14:30Ortaylı: Dünyaya eğitim veren 3-5 ülkeden biriyiz
14:07Erdoğan'dan Hasip Kaplan'a dava
14:05Avukat Erikel'den Kılıçdaroğlu'na dava
14:04Eroğlu'ndan ''HES'' itirafı
14:00Milli güvenlik kurulu toplandı
13:55Erdoğan MGK üyesi bakanlarla buluştu
13:42Danıştay: Kot kumlama bakanlık sorumluluğu
13:40Volkan Konak, savcılıkta ifade verdi
12:23Erdoğan'a ayakkabı atan Suriyeli af isteyememiş
12:20Erdoğan, Atambayev'i tebrik etti
10:54Beşşar Esad, Orgeneral Güner'i kabul etti
10:35Çiller'in eski başdanışmanı konuştu
09:31İstanbul Üniversitesi polise yetki verdi!
09:26Belediye borçları da ''torba''da
08:37Diş İşleri Yüksek Kurulu üyeliğine yeni atama
08:34Türk 'hacker'lar Kobe Bryant'ın intikamını aldı
08:28Davutoğlu 2011 hedefini açıkladı
07:38Rusya: Filistin kendi devletini kurmalı
23:39Koncuk: Ülke değerlerine sahip çıkalım
22:59BÜLENT UYGUN'UN EŞİ GÖZALTINA ALINDI
22:38Uçakta cep konuşması sesli olmayacak
22:26Bağış: BM de AB de şımarık tavırlardan bıktı
21:58Türk işçilerden İsrail'de "Türkiye karşıtı" eylem
21:37OSMAN CAN'DAN 'DANIŞMAN'A YALANLAMA
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Bravo size başardınız(!)
 
 
Ayhan BİLGEN
Yeni yıl için yeni Anayasa masalı
 
 
İbrahim YILDIRIM
"Kara kışın ortasında yılbaşı mı olur?"
 
 
Necmettin EVCİ
Gül'ün empatik ve sempatik ziyareti
 
 
 
 
Asgari geçim indirimi de zamlandı
 
Nisana kadar elektriğe zam yok
 
TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
 
TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
 
Kiracılara kötü haber
 
 
 
 
 
 
 
'Birçok insan eski alışkanlıklara yeni bir başlangıç yapabilmek için yeni yılı bekler.'
(Anonim)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.542
1.552
 
 Euro
2.055 2.070
 
 Sterlin
2.372 2.420
 
 Altın
70.01 70.45
 
 IMKB
67087  
 
 
Özkök: Kemalist değilim, Özalcıyım...
 
Ertuğrul Özkök: Bize 'toplum mühendisi' diyenler müteahhit oldu. Ben Kemalist değilim, Özalcıyım.
 
 
 
 
  Acun Ilıcalı'nın ‘Show Plus’ kanalını alma ihtimalinin bulunduğu ileri sürüldü. Muhabirlikten medya patronluğuna koşan Acun Ilıcalı ne yapacak?  
 
 
 
  Cem Uzan'ın Paris'te üç gün, üç gece süren 50'nci doğum günü partisinin fotoğrafları ele geçirildi    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin