DOLAR 1.565 - EURO 2.057 - ALTIN 71.05 - IMKB 66719
Perşembe 30 ARALIK 2010
Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var İki öğrenci servisi çarpıştı 16 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ, MÜSABAKADAN SONRA ÖLDÜ Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor Mahmuti: Seyircimizin desteği ile kazandık Fransız oyuncu Caro hayatını kaybetti İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet Taraftarlar sahaya yabancı madde attı CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI habertaraf.com
 
 
 
Yerli dizi için ekran başına geçiyoruz
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Edip Akbayram'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Başkent sokaklarında koşmakla rejim güçlenmez
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Fehmi Bey hadisesi
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
2011 kararlarım
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt meselesi ve zihniyet şifreleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki Kürtler ne yapsın?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Tayyip Bey konuştu, ağızlar kapandı
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Gül'ün Diyarbakır özeni
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Bir yılın ardından
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
"Tek suçlu" Çetin Doğan olabilir mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bu tabloda AK Parti’den vazgeçmek mümkün mü
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
KKTC-Ergenekon ilişkisi
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Türkiye, başkaldırıyor. Nükleer yakıt üretecek
 
 
Zaman
Mehmet KAMIŞ
Garnizon için cadde kapatmak
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat mukaddestir
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti'ye karşı tezgâh mı var?
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Kahramanmaraş yeniden ısıtılıyor mu?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Garnizon rap rapı cumhuriyet değeri...
 
 
Star
Şamil TAYYAR
PKK’nın Gazze planı
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Âkif’in serveti!
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Ercan AKSOY
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Hedef 'gri seçmen'i kazanmak
 
 
 
AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu, anayasa referandumu sonuçlarını değerlendirdikleri toplantıda aldıkları kararları açıkladı. Partiye karşı fobik korku yaşayan kesimleri kazanmak için bire bir görüşeceklerini, 180 bin hane ile evlerde kahve sohbeti yapacaklarını söyledi
 
Röportaj: Ercan SARIKAYA

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu iki hafta sonu art arda kampa girerek yaptıkları beyin fırtınasının sonuçlarını AKŞAM'a anlattı. Beyin fırtınasında; CHP tabanının, AK Parti'ye mesafeli seçmenleri 'AK Parti'nin Gizli Ajandası, Atatürk, laiklik ve eksen kayması' gibi fobik korkularla etkilediği tespiti yapıldı. Beyin fırtınasının sonuçlarını AKŞAM'a değerlendiren Babuşçu, çalışmalarında sosyolog Anthony Giddens'ın 'Diyalojik Demokrasi' yöntemini kullanacaklarını açıkladı. İşte Babuşçu'nun konuşmasından satır başları...

- ÖZEL STRATEJİ DEĞİL ÖZEN: İstanbul'da ulaşmakta zorluk çektiğimiz kesimlere yönelik 6 grup oluşturduk. Her grubun bir konusu var. Arkadaşlarımız ilçelerde AK Parti'ye mesafeli seçmenlerle bire bir görüşme yaptı. Tespitlerini, akademisyenlerin de katıldığı bu toplantılarda bizimle paylaşıp, çözüm önerilerini sundular. Sapanca'daki ikinci toplantıda, seçimlerde izleyeceğimiz yol haritasını çizdik ve startı verdik. Çalışmalarımızı iki bölüme ayırdık. Birinci bölüm mart ayı sonun kadar, ikinci bölüm ise nisan başı ile haziran arası. Dezavantajlı bulunduğumuz kesimler için ayrı bir strateji izlemeyeceğiz ama ağırlık vereceğimiz konular olacak '

- DİYALOJİK DEMOKRASİ: Kullanacağımız Diyalojik Demokrasi yönteminde de olduğu gibi; diyalog, birbirini anlama, ikna etmeye çalışmadan dinlemeyi esas alan toplumsal uzlaşı kültürünü en üst noktalara çıkarmayı hedefleyen bir politika geliştirmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bunu yaparken de oy devşirmek değil bu kanalları oluşturmak kalıcı hale getirmek hedefindeyiz.

- 6 AYRI SOHBET TOPLANTISI:
Biz ulaşmakta zorluk çektiğimiz seçmenlere yönelik çalışma yaparken kendi  tabanımızı oluşturan seçmenleri ayırmıyoruz. Aynı çalışmayı onlara da uygulayacağız. Parti teşkilatlarımızın yapacağı çalışmaların başında çok iyi bildikleri ev sohbet toplantıları gelecek. İstanbul'da yaklaşık 30 bin seçim sandığı var  her seçim sandığında oy kullanan seçmenler için 6  ev sohbet toplantısı düzenleyeceğiz. İstanbul genelinde 180 bin ev sohbet toplantısı demektir.

- SİTELERDEKİ GÜVENLİK: AK Parti'nin ulaşmakta zorluk çektiği özel güvenlikli sitelerde ev sohbetleri için merkez partililerin evleri seçilecek. Eğer güvenlikli sitede partili yok ise o sitedeki etkin insanlarla diyalog kurulup onların evlerinde toplantılar yapılacak.

- 2023 GENÇLİK KÜRSÜSÜ: Gençlik kollarımızın yapacağı Genç Kürsü 2023  projesi kapsamında her mahallede gençler salonlara davet edilerek, nasıl bir 2023 hedeflediklerini anlatmaları sağlanacak. Bu anlatımlar bazen şiir, bazen türkü, bazen söyleşilerle olacak.

- KANAAT ÖNDERLERİ: İlçelerde STK, hemşeri dernekleri, vakıflar gibi kuruluşların yönetimlerine gireceğiz. Buralarda kendimizi anlatacağız. Her ilçede kanaat önderleri ve etkin kişilerle mart sonuna kadar iki kere bir araya geleceğiz. Göçmen ya da Alevilerin temsilcilerine ve örgütlerine özellikle gideceğiz. Salon toplantılarıyla bir araya geleceğiz.

SEÇMEN TARAMASI
Bütün seçmenlerin kapılarını çalarak seçmen taraması yapacağız. Toplumun itibar ettiği andığı kutladığı önemli günlerde çeşitli toplantılar yaparak etkinlikler yaparak kendimizi hassasiyetlerimizi anlatacağız.

ÜYE KAMPANYASI
ÜYE kampanyası yapacağız.1 milyon 160 bin olan üye sayımızı bir milyon 350 bine çıkarmak istiyoruz. Bunun için AK noktalarımızda, araziye çıkarak üye kaydı yapacağız.

KAHVENİN HATIRI
Evlere giderken  bir kahvenin kırk yıllık hatırı var temasından yola çıkarak mutlaka yanımızda bir kutu kahve ve 8 yıllık hizmet sürecimizi anlatan broşürler götüreceğiz. 2023 hedefini insanlara anlatacağız.

FOBİK KORKULAR
AK Parti'ye önyargılı CHP tabanının etkilediği, liberal yaşam tarzını benimseyen bir seçmen kitlesi var. 'Gri seçmen' adı verilen seçmenler, 'AK Parti'nin gizli ajandası olduğu, Atatürk ve laiklik, ekseninde Cumhuriyet kazanımlarının kaybedileceği' gibi fobik korkularla bize karşı mesafeli. Bir kısmıyla görüştük. Katı ideolojik, önyargılı, yaptıklarımızı onaylamalarına rağmen 'size oy vermem' diyorlar.

BİRE BİR İLETİŞİM
Bu etki altında kalan insanlara dönük olarak, oy amaçlı değil, tamamen iletişim amacıyla, İstanbul'daki 1 milyon 160 bin üyemizin her biri, bu korkuları yaşayan tanıdığı bir kişiyle sohbet edecek.  İletişim yolu açarak aslında bizim düşündükleri gibi olmadığımız, onlara birinci elden anlatılacak.

- KOLAY OLMAYACAK: Kolay bir kampanya dönemi olmayacak. Çünkü bir tarafta iktidar olmaktan ziyade oyunu arttırmaya yoğunlaşmış bir muhalefet ve kolay vaatte bulunacak bir söylem tarzı var. Onun için biz İstanbul'un her noktasında her seçmenle göz göze gelip ele tutuşacağız. Etkin saha çalışması yapmayı düşünüyoruz.

- VEKİLLER DE ÇALIŞACAK: Her vekilin sorumlu olduğu ilçeler var. Bu görevler dönüşümlü yapılıyor. Vekiller meclisten arta kalan zamanlarının tamamını kampanyada çalışarak geçirecekler.

AKŞAM

Alakalı Konular:

Hedef'griseçmen'ikazanmak

28 Aralık 2010 - 08:49:16

 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.555
1.565
 
 Euro
2.042 2.057
 
 Sterlin
2.380 2.421
 
 Altın
70.61 71.05
 
 IMKB
66719  
 
 
Dağlı, İstanbul'un İzmir'e dönüşünü seviyor...
 
Yazar Nihat Dağlı, İstanbul'da yazamadığı için İzmir'e geri döndü. Dağlı, yazı hayatına nasıl başladığını ve kendisini etkileyen kitapları içtenlikle anlattı.
 
 
 
 
  Nurgül Yeşilçay’ın avukatı çiftin boşanması hakkında şok açıklamalar yaptı.  
 
 
 
  Wall Street Journal, Euronun kaderini Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin gizli görüşmesinin çizdiğini ileri sürdü.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin