DOLAR 1.565 - EURO 2.057 - ALTIN 71.05 - IMKB 66719
Perşembe 30 ARALIK 2010
Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var İki öğrenci servisi çarpıştı 16 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ, MÜSABAKADAN SONRA ÖLDÜ Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor Mahmuti: Seyircimizin desteği ile kazandık Fransız oyuncu Caro hayatını kaybetti İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet Taraftarlar sahaya yabancı madde attı CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI habertaraf.com
 
 
 
Yerli dizi için ekran başına geçiyoruz
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Edip Akbayram'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Başkent sokaklarında koşmakla rejim güçlenmez
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Fehmi Bey hadisesi
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
2011 kararlarım
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt meselesi ve zihniyet şifreleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki Kürtler ne yapsın?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Tayyip Bey konuştu, ağızlar kapandı
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Gül'ün Diyarbakır özeni
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Bir yılın ardından
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
"Tek suçlu" Çetin Doğan olabilir mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bu tabloda AK Parti’den vazgeçmek mümkün mü
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
KKTC-Ergenekon ilişkisi
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Türkiye, başkaldırıyor. Nükleer yakıt üretecek
 
 
Zaman
Mehmet KAMIŞ
Garnizon için cadde kapatmak
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat mukaddestir
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti'ye karşı tezgâh mı var?
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Kahramanmaraş yeniden ısıtılıyor mu?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Garnizon rap rapı cumhuriyet değeri...
 
 
Star
Şamil TAYYAR
PKK’nın Gazze planı
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Âkif’in serveti!
 
 
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Necmettin EVCİ
 
Ercan AKSOY
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
BAĞIŞ: BU ÜLKEDE ÇOK DİL VAR
 
 
 
ANKARA- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, iki dil tartışmalarına ilişkin olarak Türkiye'de konuşulan bir çok dil bulunduğunu ancak tek resmi dilin olduğunu, bunu değiştirmenin gündemlerinde yer almadığını söyledi.
 
Bağış, NTV'de katıldığı programda Banu Güven'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kendisine yönelik yumurtalı protesto gösterileriyle ilgili gösterdiği tepkiye ilişkin bir soru üzerine Bağış, daha evvel siyasi protestolara maruz kaldığını belirterek, ''Ama yumurta atma demokratik bir hak değil, o bir saldırı. Kime olursa olsun, muhalefetteki bir siyasiye de olsa herhangi bir yöneticiye de olsa aynı tepkinin gösterilmesi gerekir'' dedi.

''(Ceketi kirlendi) diye dava açtığı'' yönünde yanlış bir intiba olduğunu söyleyen Bağış, kendisinin dava açmadığını, polis şikayetçi olup olmadığını sorunca, kanunlara aykırı bir iş yapıldığı için şikayetçi olduğunu ifade ettiğini anlattı.

Bağış, ''Hiç kimsenin dünyanın hiç bir yerinde yumurta atma hakkı yoktur. Ters köşeden atarsa insanı kör edebilecek bir süreç'' dedi. Kendisinin değil bir Cumhuriyet Savcısının kendine vazife edinerek olayla ilgili bir dava açtığını dile getiren Bağış ''Ben de dava açtığını duyunca 'genç kardeşim hata ettiğini kabul etsin, ben şikayetten vazgeçerim' dedim ama maalesef o genç kardeşimizin avukatı açıklama yaptı 'o özür dilesin biz hata etmedik' diye. Kusura bakmayın ama bu dünyada hiç kimsenin kimseye yumurta atma hakkı yoktur'' ifadelerini kullandı.

Banu Güven'in ''siz iktidarı temsil ediyorsunuz?'' hatırlatması üzerine Bağış, ''Ben iktidarı temsil ettiğim için yumurta atılmayı hak ediyorum, onu mu demek istiyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi Banu Hanım'' karşılığını verdi.

Şikayetçi olduktan sonra karakola davet edildiğini ve avukatını gönderdiğini anlatan Bağış, işin perde arkasıyla ilgili ''Oraya giden avukatım karşısında 4 tane avukatla karşılaşıyor. 21 yaşındaki bir üniversite öğrencisinin nasıl bir anda 4 tane avukatı olabiliyor? O avukatların geçmişte hangi davalara baktığına, hangi sivil toplum örgütlerinde ne tür görevler aldıklarına baktığınız zaman bu işin arkasında genç kardeşlerimizi istismar eden bir takım örgütlenmeler olduğunu görüyorsunuz'' bilgilerini paylaştı.

Egemen Bağış, şikayetinden vazgeçmeyi düşünüp düşünmeyeceğine ilişkin soruyu ''Kesinlikle düşünüyorum. Tek bir beklentim var. O genç kardeşim 'hata ettim' desin, başkalarına örnek olmasın'' şeklinde yanıt verdi.

Bağış, protesto gösterileri ya da anarşist ruha nasıl baktığının sorulması üzerine, anarşist ruha saygıyla baktığını ancak bunun başkalarına saldırma noktasına gelmemesi gerektiğini ifade etti.

''Bunun bir hata olduğunu onların da kabul etmelerini bekliyorum. Yoksa Türkiye'de işi gücü bırakıp birbirimize yumurta mı atacağız?'' diye konuşan Bağış, Türkiye'nin en büyük demokratikleşme platformu olan AB'den sorumlu Bakan olduğunu anımsatarak, gençlerin protesto haklarını artırmak için en çok çaba ortaya koyan bir iktidarın mensubu olduğunu kaydetti.


SEVİGEN'E CEVAP VERME HATASINDA BULUNDUM

Bu konuda CHPli Mehmet Sevigen ile yaşadıkları tartışmalara ilişkin bir soruya yönelik Bağış, ''Sevigen'e Twitter üzerinden bir cevap verme hatasında bulundum. onun seviyesine indim, inmemem gerekirdi. Meclis Genel Kurulunda onun elinde işportacı gibi dolaşması, o görüntüler hakikaten beni üzdü. Ben de çok uzun bir seyahat sonrası arkadaşlarımdan o haberi alınca üzüldüm. Kendisine bir cevap verdim. Keşke muhatap kabul etmeseydim ama o konuyu kapadık'' diye konuştu.

Egemen Bağış, Türkiye'nin hak etmediği kadar basit bir meselenin bu kadar fazla gündeme alınmasının kendisini de üzdüğünü söyledi.

Birkaç hafta önce yaşanan protesto gösterilerinde polisin öğrencilere müdahalesi tartışılırken kendisinin öğrencilerin orantısız güç kullandığını söylediği anımsatılan Bağış, şunları kaydetti:

''O da esprili bir çıkışımdı benim. Öğrencilerin protesto hakkı tabi ki var ama o öğrencilerin gidip polise vurma hakları da yok. Öyle bir şey olunca maalesef aksiyon-reaksiyon olayı oluyor. Ben ne onu tasvip ediyorum ne onu. Bakın bu ülkede yumurta atan öğrenci görüntüsü de bu ülkenin imajına olumsuz etki yapar, polisimizin genç kardeşlerimize copla vurması da dünyaya karşı çok olumsuz bir etki yapar. Genç kız kardeşimizin bebek düşürmesi her şeyden evvel bizim vicdanımızı çok üzer, yaralar.''

Bağış, bir başka soru üzerine Avrupa'da da böyle gösterilerde polisin öğrencilere müdahale ettiğini, çiçek dağıtmadığını kaydetti.


APOEL-KARŞIYAKA MAÇINDAKİ OLAYLAR

Bir başka soru üzerine Güney Kıbrıs Rum Kesiminde oynanan Apoel-Karşıyaka basketbol maçında çıkan olaylarla ilgili olarak izlenimlerini anlatan Bağış, o gece Başbakan Erdoğan'ın telefonu ile olaydan haberdar olduğunu, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ile iletişime geçtiğini ve diplomasi camiası ile telefon trafiği başlattıklarını, diğer yandan Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun BM'yi devreye sokmak için harekete geçtiğini söyledi.

Neticede Karşıyakasporlu oyuncu ve yöneticileri kazasız belasız oradan kurtardıklarını belirten Bağış, olayda 2-3 bin kişinin sporcuların üzerine yürüdüğünü anımsattı.

Olayın Güney Kıbrıs Rum polisinin beceriksizliği olup olmadığının sorulması üzerine Bağış, ''Beceriksizlik de var ama biraz da göz yummuşlar. Çünkü Türkiye'den gelen bir takımın bir şeye maruz kalma ihtimalini Rum polisinin düşünmeme ihtimalini ben varsayamıyorum. Bütün dünya bunları devlet kabul ediyor ama devlet olamadıklarını kendileri ispat etmiş oldular'' diye konuştu.

Bu tür ırkçı grupların eylemleri karşısında yönetimlerin nasıl bir tavır içinde olması gerektiğine ilişkin bir soru karşısında Bağış, güvenlik güçlerinin çok kararlı olması gerektiğini dile getirdi.

Bağış, Türkiye'nin Dünya Basketbol Şampiyonasına evsahipliği yaptığını, 24 ülkenin oyuncularının geldiğini, gerekli önlemlerin alındığını ve tek kişini burnu kanamadan gittiğine işaret etti.

Rum yönetimi Türkiye'den gelen bir takımın böyle bir şeye maruz kalma ihtimali olduğunu bile bile gerekli önlemleri almadığını ifade eden Bağış, olay sonrası Yunanistan Dışişleri Bakanı ve AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komisyon üyesi Stephan Füle ile görüştüğünü anlattı.

Hristofyas ile şahsi dostluğu bulunan Eski KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ı aradığını, Talat'ın Hristofyas'a ulaşıp, yarım saat dil döktüğünü de bildiğini kaydeden Bağış, oyuncuların o akşam Kuzey Kıbrıs'a gönderilmesi konusunda ikna edemediklerini ama o telefon üzerine takımın kaldığı otelin etrafına bin polis yerleştirildiğini anlattı.

Egemen Bağış, spordan da sorumlu olan Avrupa Komisyonu üyesi Androulla Vassiliou'ya da konuyla ilgili bir mektup gönderdiğini, AB üyesi bir ülkede böyle bir tedbirsizliğin eleştirisinin AB'den gelmesi gerektiğini dile getirdi.


AB İLE MÜZAKERELER

AB ile ilişkilerde gelinen durum hakkında bilgi veren Bağış, üyelik öncesi açılması gereken 33 faslın şu an itibariyle 13'ünün açıldığını, geri kalan 20 faslın 17'si üzerinde siyasi engel olduğunu belirtti.

Bağış, siyasi engel olmayan 3 fasıldan birinin rekabet faslı olduğunu, bunu açmak için çabaladıklarını anlattı. AB İlerleme raporunda son 1 yıl içinde 33 faslın 33'ünde de Türkiye'nin ilerleme kaydettiğinin itiraf edildiğine işaret eden Bağış, ''Burada yavaşlayan Türkiye değil, yavaşlayan AB'dir'' dedi. AB'ye ''Limanları açalım ama siz de Ercan Havalimanı'nın uluslararası trafiğe açılmasına sıcak bakın'' dediklerini anlatan Bağış, ''Ama maalesef böyle bir konsey kararı olmasına rağmen Kıbrıs Rum Kesimi bu kararı uygulatmıyor'' dedi.

Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kıbrıslı Rumlar, AB'nin adeta şımarık çocuğu gibi bütün süreci kilitlemiş durumdalar. Ocak sonunda Cenevre'de Sayın Eroğlu ile Hristofyas bir daha bir araya gelecekler, bakalım oradan ne çıkacak? Biz her zaman Kıbrıs'ta çözümden yana olduğumuzu gösterdik. Bunu yaparken de Kıbrıs'tan tek bir askerimizi çekmedik, bir karış toprak bile vermedik ama uluslararası imajı değiştirdik. En azından artık suçlanan taraf biz değiliz.''

Bağış, bir soru üzerine AB'nin hükümetin gündeminden düşmediğini, Türkiye'nin kendi ulusal programının uyguladığını, anayasa reformunun da bunlarından biri olduğunu kaydetti.

Muhalefet ve iktidar partilerinin grup başkanvekillerinin Borçlar ve Türk Ticaret kanunlarının Meclisten geçirilmesi konusunda uzlaştıklarını açıkladıklarını, bu kanunların geçmesinin 5 fasıl açmaktan daha önemli olduğunu söyledi.

İKİ DİL TARTIŞMALARI

Egemen Bağış, iki dil tartışmalarına ilişkin bir soru üzerine şöyle konuştu:

''Bu ülkede iki dil değil, çok dil var; isteyen Lazca, isteyen Çerkezce, isteyen kuş dili konuşuyor, kimse kimseye karışmıyor ama bu ülkenin tek bir resmi dili vardır. O da anayasa ile belirlenmiş bir resmi dildir. Resmi dili değiştirmek hiçbir ülkenin gündeminde olmadığı gibi bizim gündemimizde de yoktur. Artık öyle beklentisi olan bir halk da yoktur.''

Bağış, tabelaların resmi dilde yazılmaması konusunda ise tabelanın sivil toplum kuruluşunun ya da belediyenin tabelası olup olmadığının önemli olduğunu ifade etti. Eğer devletin bir parçasıysa bunun anayasal bir altyapısı ve kanunu olması gerektiğini dile getiren Bağış, ''O kanun çıkmadan böyle bir şey yapması o kanunu çiğnemek olur, bu da makul değil'' dedi.

Egemen Bağış, köy isimlerinin değiştirilmesiyle ilgili soruya ''Bazı yerlerde köyün adını Kürtçe adına dönüştürmek istiyorlar, biz buna sıcak bakıyoruz. O köyün adıdır. Türkçe harflerle yazılır ama Kürtçe adına dönebilir ama Türkiye'de benim Kürt kardeşlerim de bir özerklik beklentisi olduğuna inanmıyorum, onların hastane, okul, havalimanı gibi çok daha gerçek beklentileri var'' yanıtını verdi.

AA

Alakalı Konular:

BAĞIŞ:BUÜLKEDEÇOKDİLVAR

27 Aralık 2010 - 21:14:42
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:10Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de
00:01Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var
23:56İki öğrenci servisi çarpıştı
23:38Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor
23:28Kardinal: Başörtüsü köktencilik değil
23:10İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet
22:41CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI
22:11Kılıçdaroğlu: Bildiri başarısızlığın tescili
21:46YEK yasa teklifi yasalaştı
21:21Vatikan: Agresif laiklik dini dışlıyor
20:5016 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ SPOR SALONUNDA ÖLDÜ
20:43"DTP'li Sarıkaya Selanik'te yakalandı"
20:38Pancar Ekicileri genel kurulu iptal edildi
20:15Çelik: Sucu reyting meselesi haline getirdi
19:55Başbakan Erdoğan Ulusa seslendi
19:50MGK'DAN RESMİ DİL VURGUSU
19:32Olaylı derbi maç: 5 kişi serbest
19:21Günay, Ulucanlar'daki darağacına bakamadı
19:15MGK toplantısı sona erdi
18:53Yatırımcıları Bafra ve Kavak OSB'ye yönlendirdi
18:40Görme engelliler için büyük proje
18:34'CHP Lideri bu defa sert kayaya çarptı'
18:19İçişleri Bakanlığı'ndan KÖYDES genelgesi
17:58Saldırıda yabancı düşmanlığı yok
17:29ŞEHİT ANNESİ: OĞLUMU KAŞINDAN VURMUŞLAR
16:47Yüksekova'da yine olaylar
16:47Albay Arif Doğan Diyarbakır'a sorulacak
16:43HSYK'nın Genel Sekreteri Mehmet Kaya
16:12Davutoğlu var, elçiye gerek yok!
16:05Rektörlük, 17 bin TL'yi öğrencilerden istedi
Daha fazla haber göster
15:34Jammer'lı DHKP/C'li suisast timi yakalandı
14:40ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıkladı
14:30Ortaylı: Dünyaya eğitim veren 3-5 ülkeden biriyiz
14:07Erdoğan'dan Hasip Kaplan'a dava
14:05Avukat Erikel'den Kılıçdaroğlu'na dava
14:04Eroğlu'ndan ''HES'' itirafı
14:00Milli güvenlik kurulu toplandı
13:55Erdoğan MGK üyesi bakanlarla buluştu
13:42Danıştay: Kot kumlama bakanlık sorumluluğu
13:40Volkan Konak, savcılıkta ifade verdi
12:23Erdoğan'a ayakkabı atan Suriyeli af isteyememiş
12:20Erdoğan, Atambayev'i tebrik etti
10:54Beşşar Esad, Orgeneral Güner'i kabul etti
10:35Çiller'in eski başdanışmanı konuştu
09:31İstanbul Üniversitesi polise yetki verdi!
09:26Belediye borçları da ''torba''da
08:37Diş İşleri Yüksek Kurulu üyeliğine yeni atama
08:34Türk 'hacker'lar Kobe Bryant'ın intikamını aldı
08:28Davutoğlu 2011 hedefini açıkladı
07:38Rusya: Filistin kendi devletini kurmalı
23:39Koncuk: Ülke değerlerine sahip çıkalım
22:59BÜLENT UYGUN'UN EŞİ GÖZALTINA ALINDI
22:38Uçakta cep konuşması sesli olmayacak
22:26Bağış: BM de AB de şımarık tavırlardan bıktı
21:58Türk işçilerden İsrail'de "Türkiye karşıtı" eylem
21:37OSMAN CAN'DAN 'DANIŞMAN'A YALANLAMA
21:30Yasadışı örgüt operasyonu: 9 tutuklama
21:23Rumlarla İsrail arasında bir anlaşma daha
21:14Yılmaz Vural hastaneye kaldırıldı
21:08Kadınlarımızı aşağılayan sözler tarihe karışacak
20:54Atalay: Toplumsal destek yüzde 48,5
20:18'Seçim öncesi BDP ve MHP telaşa düşüyor'
20:12Rum siteler Türkiye bayraklarıyla donatıldı
20:05Demokrat Yargı: Yeni bir bakış açısı üretilsin
20:01"Gül'ün gelişi şehre farklı bir sevinç oluşturdu"
19:59Dokunulmazlık dosyası 726'ya ulaştı
19:37Bakan Yıldız yeni yıla işçiler ile girecek
19:28Şahin, Suudi Prens El Suud ile görüştü
19:26Suudların CHP'ye ihtiyacı var
19:02Otomobil lastiklerini kesen teğmen serbest
18:46Havalimanındaki Noel şapkası krizi çözüldü
18:39YENİ ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
18:32Asker kaçağının dosyası sivil mahkemede
18:07Pencap Başbakanı Çankaya Köşkü'nde
18:01Sovyetler "Türkiye'ye karşı" silahlanmış
17:37Mevzi alırken vurulan askerin ölümü
17:36BANKA SOYGUNCUSU TAKSİ İLE KAÇTI
16:49Esenyurt'ta silahlı banka soygunu
16:34Erdoğan'dan yeni yıl müjdeleri
16:30KKTC Başbakanı Küçük, Başbakanlık'ta
16:27TDV'de vekaleten atama yapıldı
16:06Atlasjet uçağını kaçıranlara 27,5 yıl hapis
16:06Gül: Enerjimizi iç sürtüşmelere harcadık
15:45Danıştay kararına protesto
15:41Şahin, Riyad Emiri'nden Türk okuluna arsa istedi
15:37Askerin koşamamasına maksatlı yorumlar
15:07423 bin öğrencinin tamamına burs ve kredi
14:46BALYOZ DAVASI SENEYE ERTELENDİ
14:41Şırnak'ta 9 PKK'lı teslim oldu
14:37Neden Özhaseki hedef oldu?
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Gencecik yürekli babaannem
 
 
Ercan AKSOY
Taciz tecavüzün yarısıdır!
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Bir yanda Kılıçdaroğlu,diğer yanda Özhaseki veya CHP ve Ak Parti…
 
 
 
 
Asgari geçim indirimi de zamlandı
 
Nisana kadar elektriğe zam yok
 
TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
 
TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
 
Kiracılara kötü haber
 
 
 
 
 
 
 
"Medeniyet bir koşul değil, harekettir. Liman değil yolculuktur."
(A.TOYNBEE)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.555
1.565
 
 Euro
2.042 2.057
 
 Sterlin
2.380 2.421
 
 Altın
70.61 71.05
 
 IMKB
66719  
 
 
Dağlı, İstanbul'un İzmir'e dönüşünü seviyor...
 
Yazar Nihat Dağlı, İstanbul'da yazamadığı için İzmir'e geri döndü. Dağlı, yazı hayatına nasıl başladığını ve kendisini etkileyen kitapları içtenlikle anlattı.
 
 
 
 
  Nurgül Yeşilçay’ın avukatı çiftin boşanması hakkında şok açıklamalar yaptı.  
 
 
 
  Wall Street Journal, Euronun kaderini Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin gizli görüşmesinin çizdiğini ileri sürdü.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin