DOLAR 1.565 - EURO 2.057 - ALTIN 71.05 - IMKB 66719
Perşembe 30 ARALIK 2010
Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var İki öğrenci servisi çarpıştı 16 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ, MÜSABAKADAN SONRA ÖLDÜ Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor Mahmuti: Seyircimizin desteği ile kazandık Fransız oyuncu Caro hayatını kaybetti İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet Taraftarlar sahaya yabancı madde attı CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI habertaraf.com
 
 
 
Yerli dizi için ekran başına geçiyoruz
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Edip Akbayram'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Başkent sokaklarında koşmakla rejim güçlenmez
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Fehmi Bey hadisesi
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
2011 kararlarım
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt meselesi ve zihniyet şifreleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki Kürtler ne yapsın?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Tayyip Bey konuştu, ağızlar kapandı
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Gül'ün Diyarbakır özeni
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Bir yılın ardından
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
"Tek suçlu" Çetin Doğan olabilir mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bu tabloda AK Parti’den vazgeçmek mümkün mü
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
KKTC-Ergenekon ilişkisi
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Türkiye, başkaldırıyor. Nükleer yakıt üretecek
 
 
Zaman
Mehmet KAMIŞ
Garnizon için cadde kapatmak
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat mukaddestir
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti'ye karşı tezgâh mı var?
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Kahramanmaraş yeniden ısıtılıyor mu?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Garnizon rap rapı cumhuriyet değeri...
 
 
Star
Şamil TAYYAR
PKK’nın Gazze planı
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Âkif’in serveti!
 
 
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Necmettin EVCİ
 
Ercan AKSOY
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Diyanet Vakfından 28 kadın istifa etti
 
 
Ayşe Sucu
 
ANKARA- Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğü Yürütme Kurulu ve Komisyon üyesi 28 kadın görevlerinden istifa etti.
 
Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğü Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Karabulut, Kadın Faaliyetleri Merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Karabulut toplantıda Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürü Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Sucu'nun 25 Aralıkta görevden alındığını hatırlatarak, merkezde çalışmaları bir ekip bilinci ile yaptıklarına inandıklarını, liderleriyle birlikte hiçbir çıkar beklemeden hatta zaman zaman maddi manevi katkılarda bulunan, gönüllü çalışan, kendisinin de aralarında bulunduğu yönetim kurulu üyesi 28 kişinin görevlerinin bittiğini düşündüklerini ve TDV Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğüne istifalarını sunduklarını söyledi.

Vildan Karabulut: Sucu ile yeni bir oluşum içinde olacağız

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğü Yürütme Kurulu ve Komisyon üyelerinden 28 kişi istifa etti. Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Karabulut, görevden alınan Ayşe Sucu başkanlığında yeni bir oluşum içinde olacaklarını söyledi.

Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Karabulut yaptığı açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Sucu'nun 25 Aralık'ta görevinden alındığını hatırlattı. Sucu'nun Kadın Faaliyetleri Merkezi'nin temellerini attığını ve 12 bin üyesi ile Türkiye'nin en güçlü kadın kuruluşu haline getirdiğini söyleyen Karabulut, "Bu kurum, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Ayşe Sucu Hanımefendi'ye hazır olarak verilmemiş, tam tersine bizzat Ayşe Sucu hanımefendi, bir projeyle vakfa gelmiş, teklifi üzerine vakıf; hiçbir üyesi hiçbir yapılanması olmayan bu yeni çalışmayı başlatmasını kendisinden istemiştir." dedi. Her yapılan işin onu gerçekleştiren kişiyle hayat bulduğunu kaydeden Karabulut, "Bu başarının ilmek ilmek işlenerek her gün daha çok kadınımıza, daha çok insanımıza, daha çok aileye ulaşmasının tek başına mimarı Sayın Ayşe Sucu'dur. Onun liderlik vasfıdır." diye konuştu.

Sucu'nun her kuruma, cemaate, her siyasi partiye aynı mesafade durarak adeta siyaset üstü bir duruş sergilediğini kaydeden Karabulut, şöyle devam etti:

"Çağdaş kadının da dindar olabileceğini göstermiştir. Biz onunla, insanın dış görünüşü ile değil, kafasıyla yüreği ile hizmet götürebileceğini öğrendik. Burası dini, doğru anlamayı ve anlatmayı, demokratik ve cumhuriyetçi bir anlayışla kültürel geleneğimize sahip çıkmayı, kısaca çağdaş ve İslami bir aile yapısı oluşturmayı amaç edinmiştir."

"BU MERKEZ HERKESE AÇIK"

Kadın Faaliyetleri Merkezi'nin, Türkiye Diyanet Vakfı'na bağlı bir merkez olarak çalışsa da artık bir sivil toplum kuruluşu yapısında olduğunu söyleyen Karabulut, "Hatta kazandığı çağdaş kimlikle, kadın-erkek, genç-yaşlı, eğitimli-eğitimsiz, toplumun her kesimine hatta farklı din mensuplarına, farklı inanışlara sahip olanlara; dini, kültürel, sosyal değerler kazandırmayı, var olan değerlerimize sahip çıkarak güçlendirmeyi kendisine hedef almıştır." dedi.

Ateistlerle bir yakınlaşma olduğu yönünde çıkan haberleri de hatırlatan Karabulut, "Tabii ki bu merkez herkese açık. Keşke her kesimden, her dinden, her anlayıştan insan bu merkezde bu bilgilere ulaşabilseydi." ifadesini kullandı.

Sucu'nun bu kadar farklı yapıdaki izleyici kitlesine hitap etmeyi gerçekleştirerek bir zoru başardığını söyleyen Karabulut, "Yalnızca bu bile İslami kucaklayışın en güzel örneğidir." şeklinde konuştu.

Merkezin herhangi bir sivil toplum kuruluşu değil, öncelikle bir kadın kuruluşu olduğunu dile getiren Karabulut, kadın sorunlarını ele alan birçok kurum ve kuruluş bulunduğuna işaret etti. Karabulut, "Ancak biz, inanan, dindar ve çağdaş kadının toplumsal fonksiyonlarını, aktif yaşantısını devam ettirirken, dini yaşayabilmesine, dini, hayatın içine taşıyabilmesine yardımcı olmayı kendimize misyon olarak aldık." dedi.

Kadının, anne, eş ve eğitmen olarak sosyal hayatın pek çok yerinde görev aldığını belirten Karabulut, "Çağdaş ve dindar kadının, sosyal yaşamdan kopmadan, dindar ve sosyal olma arzusunu ve toplumdaki yerini bir kez daha sorgulamaya kalktığımızda, Türkiye Diyanet Teşkilatı'nın bu konuyu ele almak gibi bir yükümlülüğü olduğuna inanıyoruz. İşte bu merkez, bu çok özel görevi yerine getirme sorumluluğunu taşıyordu." diye konuştu.

Merkezin, dini ve kültürel değerlere sahip nitelikli ve donanımlı bir gençlik kazandırılması konusuna da çok önem verdiğini aktaran Karabulut, "Din, felsefe, tarih, edebiyat, Osmanlıca, tefsire giriş, Arapça, İngilizce, musiki, resim, hat ve tezhip gibi insanın eksikliklerini tamamlamasına, kendini tanımasına yardımcı olmak, ona bir farklılık bilinci kazandırmak maksadıyla, merkezimizde çeşitli dersler ve seminerler düzenlenmekte. Bu seminerlerin hemen hepsi alanında adeta duayen olmuş isimler tarafından verilmekte. Örneğin, Prof. Dr. Saim Yeprem, Prof. Dr. Kenan Gürsoy, Hilmi Yavuz, Prof. Dr. Ahmet İnam, Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün, Prof. Dr. Aliye Mavili Aktaş, Prof. Dr. Hakan Poyraz isimlerini zikrettiğim değerli hocalarımız, hem verdikleri seminerlerle hem de danışma kurulumuz olarak her zaman bize destek vermişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.

"AYŞE SUCU'NUN HİZMETLERİNİN TEŞEKKÜRÜ BU OLMAMALIYDI"

'Yapılan çeşitli çalışmaların hemen hepsinde yaşanan kalabalık ve izdihamın toplumdaki bir açlığı, bir ihtiyacın karşılandığının göstergesi' olduğunu belirten Karabulut, şöyle devam etti:

"Ancak bu çalışmalar, hedefler Sayın Başkan'ımızın görevden alınması ile birlikte sona ermiştir. Görevden alınma gerekçesi yeniden yapılanma olarak gösterilmiştir. Sayın Ayşe Sucu'nun başarısız ve liyakatsız olmadığını biliyoruz. Yapmış olduğu çalışmalar ve hizmetler dikkate alınarak, ya bu yeni yapılanmaya onunla devam edilmesini ya da taltifen ve takdiren yeni bir göreve atanmış olmasını arzu ederdik. Sayın Ayşe Sucu'nun hizmetlerinin teşekkürü bu olmamalıydı."

Çalışmalarında asıl desteği Türkiye Diyanet Vakfı ve Mütevelli Heyet üyelerinin gösterdiğini söyleyen Karabulut, "Hepinizin huzurunda teşekkür ediyoruz. Başlangıcından itibaren desteğini esirgemeyen vakfımız, ne olmuştur da son zamanlarda desteğini çekmiş, hatta kendi atadığı başkanımızın görevini sona erdirmiştir. İlk günden bu güne giderek büyüyen, gelişen merkezimizde ne değişmiştir. Cevaplamakta zorlanıyoruz." diye konuştu.

"YÖNETİM KURULU ÜYESİ 28 KİŞİ İSTİFAMIZI SUNUYORUZ"

Tüm çalışmaları bir ekip birlikteliği ve anlayışı ile gerçekleştirdiklerini kaydeden Karabulut, "Liderimizle birlikte bizler hiçbir çıkar beklemeden, hatta zaman zaman maddi manevi katkılarda bulunan gönüllü çalışan yönetim kurulu üyesi 28 kişi görevimizin bittiğini düşünüyor ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürlüğü'ne istifamızı sunuyor, yeni yönetime başarılar diliyoruz." sözlerini kaydetti.

Ayşe Sucu'nun bundan sonra yapacağı çalışmalarda da yanında olmayı arzu ettiklerini belirten Karabulut, "Bu yeni düşünce ikliminde her türlü önyargıdan, şekilcilikten, ötekileştirmeden uzak; çağdaş ve yaşayan bir din ve düşünce algısıyla, yeni fidanlar büyütmeye devam etmek istiyoruz. İnanıyorum ki, adını zikrettiğim Sayın profesörlerimiz de yapacağımız yeni yolculukta yanımızda olacaklar ve bize rehber olmayı sürdüreceklerdir." diye belirtti.

"KİMSEYLE KAVGALI DEĞİLİZ"

Vildan Karabulut, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Hiç kimse ve hiçbir kurum ile kavgalı olmadıklarını kaydeden Karabulut, "Sadece bir sitemimiz var." ifadesini kullandı.

Başka bir soru üzerine, Ayşe Sucu başkanlığında yeni bir oluşum içinde olacaklarını dile getiren Karabulut, "Bu oluşum bir dernek mi olur, platform mu olur, başka bir yapılanma mı olur, hakikaten onun şaşkınlığı ve belirsizliği içindeyiz." şeklinde konuştu.

Olayların çok kısa bir zamanda olup bittiğini aktaran Karabulut, "3 günlük gibi bir sürede bunu planlamamız söz konusu değildi. Burada devameden projeler içindeydik. O nedenle yeni yapılanmanın nasıl olacağını biz de şu anda belirleyemiyoruz." dedi.

"MEHMET GÖRMEZ İLE GÖRÜŞTÜK"

'Diyanet İşleri Başkanı ile görüşme talebiniz oldu mu?' sorusu üzerine Karabulut, "Evet oldu. Tebligat yapılmadan önce 17 kişilik bir arkadaş grubumuz kendisi ile görüşmeye gittiler. Bunun bir yapı değişikliği olduğu, sadece burada varolan hizmetlerin aynen devam edeceğini söyledi Sayın Başkan. Ben görüşmede yoktum. Doğrudur, umarız buradaki hizmetler aynen korunur, üzerine başka hizmetler ilave edilir." cevabını verdi.

İSTİFASINI VERENLERİN İSİMLERİ

İstifa edenlerin isimleri ise şöyle: Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Karabulut, Genel Sekreter Mine Coral, üyeler Aliye Mavili Aktaş, Sema Tontu, Sema Yılmaz, Ömür Öktem, Eğitim Komisyonu Başkanı Sevim Özçoban, Üyeler Nermin Çağlı, Nurşen Özbayram, Mine Candan Cengiz, Sosyal Kültürel İşler Komisyonu Başkanı Hatice Uluoğlakcı, Üyeler Safiye Kandemir, Betül Torun, Efsun Akan, Gezi ve Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanı Sermin Şengül, Üyeler Ufuk Zerrin Yıldırım, Hatice Şen, Esen Eryiğit, Sağlık Eğitimi Komisyonu üyeleri Hasret Yavuz, Ayla Avundukluoğlu, Banu Bayar, Sosyal Yardım Komisyonu Başkanı Muazzez Dağlıoğlugil, İncesu Komisyonu Başkanı Saliha Durmuş, Üyeler Fatma Demir, Şaduman Koçak, Hülya Süzer, Numune Kaya, Gençlik Komisyonu Başkanı Hanife Pusmaz.

CİHAN

Alakalı Konular:

DiyanetVakfından28kadınistifaetti

27 Aralık 2010 - 11:21:25
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:10Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de
00:01Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var
23:56İki öğrenci servisi çarpıştı
23:38Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor
23:28Kardinal: Başörtüsü köktencilik değil
23:10İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet
22:41CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI
22:11Kılıçdaroğlu: Bildiri başarısızlığın tescili
21:46YEK yasa teklifi yasalaştı
21:21Vatikan: Agresif laiklik dini dışlıyor
20:5016 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ SPOR SALONUNDA ÖLDÜ
20:43"DTP'li Sarıkaya Selanik'te yakalandı"
20:38Pancar Ekicileri genel kurulu iptal edildi
20:15Çelik: Sucu reyting meselesi haline getirdi
19:55Başbakan Erdoğan Ulusa seslendi
19:50MGK'DAN RESMİ DİL VURGUSU
19:32Olaylı derbi maç: 5 kişi serbest
19:21Günay, Ulucanlar'daki darağacına bakamadı
19:15MGK toplantısı sona erdi
18:53Yatırımcıları Bafra ve Kavak OSB'ye yönlendirdi
18:40Görme engelliler için büyük proje
18:34'CHP Lideri bu defa sert kayaya çarptı'
18:19İçişleri Bakanlığı'ndan KÖYDES genelgesi
17:58Saldırıda yabancı düşmanlığı yok
17:29ŞEHİT ANNESİ: OĞLUMU KAŞINDAN VURMUŞLAR
16:47Yüksekova'da yine olaylar
16:47Albay Arif Doğan Diyarbakır'a sorulacak
16:43HSYK'nın Genel Sekreteri Mehmet Kaya
16:12Davutoğlu var, elçiye gerek yok!
16:05Rektörlük, 17 bin TL'yi öğrencilerden istedi
Daha fazla haber göster
15:34Jammer'lı DHKP/C'li suisast timi yakalandı
14:40ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıkladı
14:30Ortaylı: Dünyaya eğitim veren 3-5 ülkeden biriyiz
14:07Erdoğan'dan Hasip Kaplan'a dava
14:05Avukat Erikel'den Kılıçdaroğlu'na dava
14:04Eroğlu'ndan ''HES'' itirafı
14:00Milli güvenlik kurulu toplandı
13:55Erdoğan MGK üyesi bakanlarla buluştu
13:42Danıştay: Kot kumlama bakanlık sorumluluğu
13:40Volkan Konak, savcılıkta ifade verdi
12:23Erdoğan'a ayakkabı atan Suriyeli af isteyememiş
12:20Erdoğan, Atambayev'i tebrik etti
10:54Beşşar Esad, Orgeneral Güner'i kabul etti
10:35Çiller'in eski başdanışmanı konuştu
09:31İstanbul Üniversitesi polise yetki verdi!
09:26Belediye borçları da ''torba''da
08:37Diş İşleri Yüksek Kurulu üyeliğine yeni atama
08:34Türk 'hacker'lar Kobe Bryant'ın intikamını aldı
08:28Davutoğlu 2011 hedefini açıkladı
07:38Rusya: Filistin kendi devletini kurmalı
23:39Koncuk: Ülke değerlerine sahip çıkalım
22:59BÜLENT UYGUN'UN EŞİ GÖZALTINA ALINDI
22:38Uçakta cep konuşması sesli olmayacak
22:26Bağış: BM de AB de şımarık tavırlardan bıktı
21:58Türk işçilerden İsrail'de "Türkiye karşıtı" eylem
21:37OSMAN CAN'DAN 'DANIŞMAN'A YALANLAMA
21:30Yasadışı örgüt operasyonu: 9 tutuklama
21:23Rumlarla İsrail arasında bir anlaşma daha
21:14Yılmaz Vural hastaneye kaldırıldı
21:08Kadınlarımızı aşağılayan sözler tarihe karışacak
20:54Atalay: Toplumsal destek yüzde 48,5
20:18'Seçim öncesi BDP ve MHP telaşa düşüyor'
20:12Rum siteler Türkiye bayraklarıyla donatıldı
20:05Demokrat Yargı: Yeni bir bakış açısı üretilsin
20:01"Gül'ün gelişi şehre farklı bir sevinç oluşturdu"
19:59Dokunulmazlık dosyası 726'ya ulaştı
19:37Bakan Yıldız yeni yıla işçiler ile girecek
19:28Şahin, Suudi Prens El Suud ile görüştü
19:26Suudların CHP'ye ihtiyacı var
19:02Otomobil lastiklerini kesen teğmen serbest
18:46Havalimanındaki Noel şapkası krizi çözüldü
18:39YENİ ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
18:32Asker kaçağının dosyası sivil mahkemede
18:07Pencap Başbakanı Çankaya Köşkü'nde
18:01Sovyetler "Türkiye'ye karşı" silahlanmış
17:37Mevzi alırken vurulan askerin ölümü
17:36BANKA SOYGUNCUSU TAKSİ İLE KAÇTI
16:49Esenyurt'ta silahlı banka soygunu
16:34Erdoğan'dan yeni yıl müjdeleri
16:30KKTC Başbakanı Küçük, Başbakanlık'ta
16:27TDV'de vekaleten atama yapıldı
16:06Atlasjet uçağını kaçıranlara 27,5 yıl hapis
16:06Gül: Enerjimizi iç sürtüşmelere harcadık
15:45Danıştay kararına protesto
15:41Şahin, Riyad Emiri'nden Türk okuluna arsa istedi
15:37Askerin koşamamasına maksatlı yorumlar
15:07423 bin öğrencinin tamamına burs ve kredi
14:46BALYOZ DAVASI SENEYE ERTELENDİ
14:41Şırnak'ta 9 PKK'lı teslim oldu
14:37Neden Özhaseki hedef oldu?
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Gencecik yürekli babaannem
 
 
Ercan AKSOY
Taciz tecavüzün yarısıdır!
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Bir yanda Kılıçdaroğlu,diğer yanda Özhaseki veya CHP ve Ak Parti…
 
 
 
 
Asgari geçim indirimi de zamlandı
 
Nisana kadar elektriğe zam yok
 
TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
 
TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
 
Kiracılara kötü haber
 
 
 
 
 
 
 
"Medeniyet bir koşul değil, harekettir. Liman değil yolculuktur."
(A.TOYNBEE)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.555
1.565
 
 Euro
2.042 2.057
 
 Sterlin
2.380 2.421
 
 Altın
70.61 71.05
 
 IMKB
66719  
 
 
Dağlı, İstanbul'un İzmir'e dönüşünü seviyor...
 
Yazar Nihat Dağlı, İstanbul'da yazamadığı için İzmir'e geri döndü. Dağlı, yazı hayatına nasıl başladığını ve kendisini etkileyen kitapları içtenlikle anlattı.
 
 
 
 
  Nurgül Yeşilçay’ın avukatı çiftin boşanması hakkında şok açıklamalar yaptı.  
 
 
 
  Wall Street Journal, Euronun kaderini Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin gizli görüşmesinin çizdiğini ileri sürdü.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin