DOLAR 1.556 - EURO 2.068 - ALTIN 70.45 - IMKB 66796
Perşembe 30 ARALIK 2010
Uluslararası göçmen kaçakçılığına darbe ANKARA'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM GELDİ MHP, Gül'ün Diyarbakır ziyaretini olumlu buldu Babacan: Borç stoğu düşen tek ülke Türkiye AMCA, 4 KİŞİYİ MİRAS İÇİN KATLETMİŞ Türkiye, elçinin atanmasından memnun Gül-Baydemir görüşmesi 45 dakika sürdü Aytaç Durak'a dönüş yolu kapandı KPDS sonuçları açıklandı 2011'DE 17 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALINACAK habertaraf.com
 
 
 
Yerli dizi için ekran başına geçiyoruz
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Billy Taylor 89 yaşında hayatını kaybetti
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Hınzıra bak sen
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Dinçer ile Ayva arasında
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Diyarbakır'a niye gidiyor?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Tank gibi köşe yazarları...
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Neden ölelim?
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Çevik Kuvvet neden copluyor?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Solcu bir kişi nasıl Balyoz dostu olur?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Şili, Türkiye olsaydı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
2 dil ve özerklik seçim sonrasına...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İlke mi tutalım, siyasi parti mi?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Müslüman
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Papermoon'a giden erkekler
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Kılıçdaroğlu ve Kayseri'de yeni iddialar
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Şahin son noktayı koyarken, yargıdan “ses noktası” henüz konulmadı
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Beyaz Türklerin yılı
 
 
 
 
Can DÜNDAR
 
Oray EĞİN
 
Nazlı ILICAK
 
Emre AKÖZ
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Davutoğlu: Bu bana onur verir
 
 
 
İSTANBUL- Davutoğlu: Yanlış hesapların dışında davrandığım için tehlikeli görülüyorsam, bu bana onur verir.
 
WikiLeaks'e sızan belgelerde hakkında yazılanlara gülüp geçtiğini söyleyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Birileri sizi tehlikeli görüyorsa, kafalarında bir takım hesaplar vardır. Siz o hesapların dışında davranmışsınızdır. O hesaplar yanlışsa ve onun dışında davranmışsam, bu da bana onur verir." dedi.

Bakan Davutoğlu, gazeteci yazar Nuriye Akman'ın TRT Haber televizyonunda yayınlanan Akılda Kalan programına katıldı. WikiLeaks'e sızan belgelerde hakkında yazılan 'tehlikeli ve çılgın' ifadelerine verdiği "Aynaya baktım ve hiç de tehlikeli biri görmedim." sözlerine açıklık getirdi. "Bizim hayatımız günde en az beş kez muhasebeyle geçer." diyen Davutoğlu, esas kast ettiğinin bir insanın muhasebe niyetiyle kendisine bakması olduğunu ifade etti.

"OSMANLI'YI YENİDEN KURACAĞIZ GİBİ BİR İFADEM OLMADI"

Ahmet Davutoğlu, Akılda Kalan'da Washington Post'a verdiği demecin ardından ortaya atılan "Osmanlıcılık" iddialarına da açıklık getirdi. "Sekiz yıllık görevimde başdanışman ya da dışişleri bakanı olarak hiçbir yerde Osmanlı'yı yeniden ihya edeceğiz, Osmanlı Milletler Topluluğu kuracağız gibi bir ifadem olmamıştır. O gün de olmadı." diyen Davutoğlu, şunları söyledi: "Benim verdiğim cevap şu: Bunlar kayda da alınmış cevaplardır. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir ulus devlettir ve uluslararası hukuk içinde, Osmanlı Devleti sınırları içinde kalmış olan her ülke ile kendimizi eşit görürüz. En küçük ülke kimse, onlarla da eşitiz. Hiç kimseye hükümranlık yapmak niyetinde değiliz. Tek başımıza bir şey de kurmak niyetinde değiliz."

Böyle bir hükümranlık peşinde olmadığına vurgu yapan Davutoğlu, "Bununla bir takım korkular, bir takım eski Osmanlı karşıtı, Türk karşıtı güdüler harekete geçirilmek isteniyor." dedi. Sözlerine "Herkesle eşitiz. O eşit olduğumuz kardeşlerimizle yeni bölgesel düzenlemeyi birlikte kuracağız." diye devam eden Davutoğlu, Osmanlı, Müslüman ve Türk kimliğinden gocunmadığını belirtti.

"GELECEKTE NEREDE UYGUN GÖRÜLÜRSE ORADA HİZMET EDERİM"

Kabinenin milletvekili olmayan tek üyesi olduğunun ve gelecek seçimlerde milletvekili olup olmayacağının sorulması üzerine Davutoğlu, şu anda sürdürdüğüm görevin sorumluluklarının devam etmesi gerektiğini, fakat gelecekte nerede uygun görülürse orada hizmet edeceğini açıkladı. Davutoğlu, yaşamı boyunca tüm planlarını akademisyenlik üzerine kurduğunu ve kendisine bir tercih sunulsa, yine öğrencilerini ve kitaplarını seçeceğini söyledi. Siyasetin de akademisyenlik gibi bir birikim olduğuna inanan Davutoğlu, referandum sürecinde halkın kendisine gösterdiği muhabbetten ve ilgiden çok etkilendiğini ve siyasetin de kutsal bir iş olduğunu belirtti.

"SES TONUMU YÜKSELTMİŞSEM KARŞI TARAF SAHİCİ OLDUĞUNU ANLAR"

Ahmet Davutoğlu, müzakere ve görüşmelerde kullandığı beden dili ve ses tonuyla ilgili bir soruya şu cevabı verdi: "Üslup ile hedef arasında doğru bir şey kurmak gerekiyor. Genelde insanlara sakin konuşan biriyim. Dolayısıyla eğer ses tonumu yükseltmişsem, sahici bir tutumdur diye karşı tarafta bir algı oluşuyor. Çünkü normalde hiçbir zaman o üslubu benimsemeyen birisi, yeri geldiğinde o üslubu benimsediğinde karşı taraf bu işin ciddiyetini daha kolay algılıyor. Ama yerli yersiz sert görüneceğim diye bir tavır içindeyseniz, bu seferde yumuşak konuştuğunuz anda dikkatini çekemem. Burada önemli olan doğal olmak."

Görüşmelerde yapılan rollerin hemen anlaşıldığını belirten Davutoğlu, "Hiçbir rol saklı kalmaz. İster samimiyet, ister öfke, ister muhabbet şeklinde olsun mutlaka fark edilir." dedi.

"BABAANNEM HOCALARIMIN EN BAŞINDA GELİR"

hmet Davutoğlu, yaşamında önemli bir yeri olan babaannesini ise şu sözlerle anlattı: "Eğer hocalarımı sıralamam gerekseydi, babaannemi en başına koyardım." Babaannesinin otoriter biri olmadığını; insanları etkileyen yumuşak bir gücü olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Dürüstlüğün, şefkatin, merhametin insan hayatına egemen olması gerektiğini o küçük yaşlarda alıyorsun ve hissediyorsun." diyerek babaannesinin bilgeliğini de vurguladı.

"ÇOCUKLAR BAKAN İSTEMİYOR, BABA İSTİYOR"

Ahmet Davutoğlu, programda ailesi hakkında çok özel açıklamalar yaptı. "Bizim ailede omurga gelinlerdir." diyen Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu'nun Konya'nın bütün geleneklerini özümsediğini ve aile kültürünü aktarmada eşinin özel bir etkisi olduğunu belirtti. Davutoğlu, ailede eşinin merkezi bir konumu olduğunu ve dışarıda olduğu sürede bütün ailevi sorumlulukların eşi Sare Davutoğlu'nda olduğunu söyledi.

Programda çocuklarıyla ilişkisini de anlatan Davutoğlu, çocuklarının kimi zaman yoğun temposuna ve siyaset hayatına isyan ettiklerini belirtti. Çocuklarının korumalar olmadan gezmekten çok mutlu olduğunu açıklayan Davutoğlu, "Çocuklar bakan istemiyor, baba istiyor. Siz sürekli bunun suçluluğunu hissediyorsunuz." dedi. Davutoğlu, baba figürünün oğul için çok önemli olduğunu vurguladı ve duygularını şöyle paylaştı: "Oğul baba ile bir tecrübe yaşamak ister. Kız ise babanın sevgisinin her an ifade edilmesini ister. Bazen o ifadeyi edecek vakti bulamıyoruz."

Davutoğlu, yaz tatillerinde, çocukları ile birlikte arabayla seyahat etmekten çok mutlu olduğunu, Güneydoğu Anadolu'yu, Mardin'i, Balkanları gezdiklerini ve kültür seyahati yapmayı sevdiklerini belirtti.

"WAGNER VE BACH DİNLERİM"

Yoğun enerji temposu içinde yorulduğunda çocukları ile geçirdiği zamanların kendisine enerji verdiğini ve tekrar çalışma gücü kazandırdığını söyleyen Davutoğlu, inlenmek için müzik dinlemeye de vakit ayırdığını belirtti. İyi bir Bach ve Wagner koleksiyonuna sahip olduğunu belirten Davutoğlu, uçak yolculuklarında müzik dinleyerek dinlenebildiğini ifade etti.

Nuriye Akman'ın "Edebiyata zaman kalıyor mu? En son ne okudunuz?" sorusu üzerine Davutoğlu, son okuduğu kitabın "İskender Pala'nın Şah ve Sultan"ı olduğunu söyledi.

"ÖĞRENCİLİĞİMİ DOYA DOYA YAŞADIM"

Programda öğrencilik yıllarını doya doya yaşadığını açıklayan Davutoğlu, "Öğrenci olup da, hele 70'li yıllarda örgütçü, sosyal olaylarla ilgilenmeyen birisi olmamak mümkün değil" dedi. Davutoğlu, şöyle devam etti: "İdeolojik olarak, siyasi olarak farklı düşündüğüm, bazı gerilimler yaşadığım arkadaşlarımla bile şimdi çok yakın dostuz. Çünkü gündüz ideolojik tartışmalar yaptığınız o arkadaşlarla gece aynı yatakhanede yatardık. Aynı fıkraları anlatırdık. O yedi yıl İstanbul Erkek Lisesi'nde çok farklı düşüncelere, farklı kültürel çevrelere mensup arkadaşlarımla, ailemden daha çok beraber oldum"

"EVET AŞIĞIM"

Programda "aşk" üzerine düşüncelerini paylaşan Davutoğlu, "Aşkı bir hayat biçimi olarak görüyorum. Sadece bugün anlaşıldığı şekil ile bedeni ya da fiziki güzelliklerle insanların birbirine duydukları sevgi ile aşkı sınırlamak çok eksik kalırdı." dedi. "Doğada gördüğümüz kendisiyle ve etrafla barışıklık oluşturan her şeyin aşkın bir yansıması olduğunu söyleyen Davutoğlu, Akman'ın "Sayın Dışişleri Bakanımız aşık bir adam mı?" sorusunu "Aşkı nasıl tanımladığınıza bağlı olarak bunu söylemem lazım, evet aşığım." diyerek cevapladı.

Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bir erkeğin, bir hanımın ya da bugün anladığımız dar anlamda aşka geldiğimizde, bütün o aşkları tanıyan biri, aşka muhatap olacak kişiyi gördüğünde anlar ve âşık olur. Eğer o aşkı anlamamışsa, fiziki güzelliklere bağlı olarak kurulacak olan bedeni aşk, bir müddet sonra o fizikle birlikte aşınabilir. O anlamda şanslıyım. Eğer eşimle ailevi olarak aşkı kastediyorsanız, bütün aşk içinde o aşkı da yaşama imkânını buldum. Allah'a hamd olsun. Sevdiğiniz kişiyle özdeşleştirdiğiniz her şeyde gerçekten metafizik aşka yönelirsiniz. Aşk başlayıp da daha sonra daha alt kategorideki sevgiye dönüşen bir şey değildir. Eğer öyleyse o aşk değildir. Cemal isminin yansıması güzelliğe yönelmedir. Güzel olan her şeye bir sevgi duyulabilir. Bir erkek güzel olan her hanımda bir sevgi nüvesi bulabilir. O sevginin, o nüvenin mutlak sevgiye dönüşmesi aşktır ve kalıcı olan da o aşktır. O aşkı keşfetmek, o aşkı yaşamak lazım."

CİHAN

Alakalı Konular:

Davutoğlu:Bubanaonurverir

27 Aralık 2010 - 10:21:02
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

16:48MHP, Gül'ün Diyarbakır ziyaretini olumlu buldu
16:25Ergin Hatay'da okul açlışı yaptı
16:02Aytaç Durak'a dönüş yolu kapandı
15:40Bakan Dinçer de yeni yıla madende girecek
13:25TBMM Genel Kurulu toplanamadı
13:14ÖZHASEKİ KENDİNİ İHBAR EDECEK
13:10ERDOĞAN RİZE'DE, KILIÇDAROĞLU SOMA'DA
09:56Kılıçdaroğlu'nun 'Lefter' gafı
09:28Zihni Aldırmaz MHP'den istifa etti!
08:18Başbakan Erdoğan, Güneysu'daki evine geldi
17:19Yolsuzluk iddiaları ATSO Meclisi'ni karıştırdı
17:14'Kılıçdaroğlu fakire 600 lira versin'
17:12Üskül'den Mersin'e 6 milyonluk müjde
17:06Egemen Bağış: Dayan Avrupa seni kurtaracağız
15:37Mustafa Akaydın'a "kömür" yalanlaması
15:29Baydemir, Gül'e Kürtçe sözlük hediye edecek
15:28Başbakan Akif üzerinden siyaset yapıyor
15:102011'de seçim ve bir sivil anayasa tartışılacak
14:41MHP'li Toskay'dan Atalay'a kınama
14:22Silivri'deki mahkumlara iki dilli yılbaşı tebriği
14:09KILIÇDAROĞLU: SAVCI EŞİ BELEDİYEDE
13:41Anadol: İktidar 12 Eylül'den kaçıyor
13:01Gürsel Tekin'den Tanrıkulu'na destek
12:49TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
09:58Kemal Unakıtan: Rabbim 'dur' dedi
08:40TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
23:25AK Partili gençler Gül Demeti'nde
23:05'Partimizin yüzde 10'luk baraj endişesi yok'
22:20AK Parti'de 3 il başkanlığına atama
19:06Bakan Atalay'dan polise: Özgürlükleri kısıtlamayın
Daha fazla haber göster
18:02AK Parti İzmir'e MÜSİAD'cı başkan
17:32Atalay: (BDP ve MHP) Sözlerimin arkasındayım
16:33CHP'lilerden İsmet İnönü'ye mantılı anma
16:28Kılıçdaroğlu'ndan 'hıdır'lı gönderme
15:53Türker: Genel seçim tarihi çelişkili
15:47AK Partili Öz: BDP'ye izin vermeyiz
15:43Ersu Hızır'ı Bakanlık görevden aldı
15:29BDP'li Belediye Başkanı Bardak istifa etti
15:15Erdoğan, yeni yıla baba ocağında girecek
14:49DEMİRTAŞ: BEN BU ÜLKE İÇİN CANIMI VERİRİM
14:4623 belediye başkanı AK Parti'ye katıldı
14:45Kılıçdaroğlu'ndan Seymen eleştirisi
14:23Roman vatandaşlar CHP'den özür bekliyor
11:39Özhaseki'ye Kapalı Çarşı esnafından destek
11:26Bahçeli: Cemevi saldırısı canice
10:273 belediye başkanı AK Parti'ye katılıyor
10:02İKİ BAKAN DÜNÜR OLDU, KIZI ERDOĞAN İSTEDİ!
09:06Aleviler'den Kılıçdaroğlu'na tepki
08:49Hedef 'gri seçmen'i kazanmak
23:36Kılıçdaroğlu Seğmenler'i izledi
22:49'İki dil'i tartışalara Akif'i örnek gösterdi
21:54Savcıdan inanılmaz "afiş yırtma" kararı
20:32"27 Aralık sıradan bir gün değil"
20:23Ak Parti Wikileaks çalışmalarını tamamladı
19:45Çelik: Malum parti mağduriyet peşinde
19:25Twitter'da garnizon koşusu mesajı
19:17Kılıçdaroğlu'na tekzip kararı
18:31Tamaylıgil: Devletin etnik kör olması gerekiyor
18:26'Mehmet Akif Ersoy milletimiz için modeldir'
17:46Kılıçdaroğlu: Hamarat değiller
17:05Davutoğlu Ocak'ın ilk yarısında Irak'a gidecek
16:24Erdoğan: Gençlerin ölümüne sevinenler...
16:14Demokrat Kürtler Arayışı, BDP'ye tepkili
15:33Canikli'den Demirtaş'a yanıt
15:25AK Parti MYK toplantısı başladı
14:44BDP'li Kışanak'tan Erdoğan'a suçlama
14:18CHP MYK, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı
14:17DSP'li Gürkan Garnizon Koşusu'nu sordu
13:47Demirtaş: Yaptığımız ırkçılık değil
13:39Şevki Kulkuloğlu'nun son iddiası da boş çıktı
10:52Eşimi boşarım ama köpeklerimden asla...
10:21Davutoğlu: Bu bana onur verir
09:18Bakan Taner Yıldız yurda döndü
08:50TBMM Başkanı Şahin Suudi Arabistan'a gitti
23:07'Ergenekon davasında çok büyük eksiklikler var'
22:32Erbakan: AK Parti ile CHP 'ikiz kardeş'
21:15"ABD, Türkiye ile ittifakını tehlikeye atmaz"
20:54'Başbakan CHP'yi eleştirmekte zorlanıyor
20:48Şandır: Kıyametin bir adım öncesindeyiz
20:43Sorunu bilmeyenler taleplere karşı çıkıyor
19:18'Ak Parti hükümetini değiştireceğiz'
19:17'Eksenin kaydığı yok, Türkiye'nin gözü açıldı'
18:50Atalay: Kılıçdaroğlu CHP'yi değiştiremez
18:47'KÜRTÇÜLÜĞE DE TÜRKÇÜLÜĞE DE KARŞIYIM'
17:30Seçim çalışmalarını Trabzon'dan başlattı
16:55'Kılıçdaroğlu'nun yoldaş demesine irkildim'
16:52'İki dil sorunu demokratik özerklikle çözülür'
16:32'Özerklik talebi olduğuna inanmıyorum'
16:30Kamer Genç, Genel Kurul'u karıştırdı
16:28Bu bütçe milletin derdine derman olmaz
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Gencecik yürekli babaannem
 
 
Ercan AKSOY
Taciz tecavüzün yarısıdır!
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Bir yanda Kılıçdaroğlu,diğer yanda Özhaseki veya CHP ve Ak Parti…
 
 
 
 
Asgari geçim indirimi de zamlandı
 
Nisana kadar elektriğe zam yok
 
TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
 
TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
 
Kiracılara kötü haber
 
 
 
 
 
 
 
"Tüm dünyayı değiştirmek istedim ama fark ettim ki değişeceğinden emin olabileceğimiz tek şey biziz."
(A. HUXLEY)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.053 2.068
 
 Sterlin
2.375 2.420
 
 Altın
70.01 70.45
 
 IMKB
66796  
 
 
Özkök: Kemalist değilim, Özalcıyım...
 
Ertuğrul Özkök: Bize 'toplum mühendisi' diyenler müteahhit oldu. Ben Kemalist değilim, Özalcıyım.
 
 
 
 
  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Seren Serengil’in şikayetini değerlendirmeye almadı  
 
 
 
  Reşat Nuri Güntekin'in eserinden uyarlanan ve 5 yıl önce yayınlanmaya başladığı günden bu yana reyting rekorları kıran Yaprak Dökümü dün akşam son bölümü ile ekranlardaydı.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin