DOLAR 1.565 - EURO 2.057 - ALTIN 71.05 - IMKB 66719
Perşembe 30 ARALIK 2010
Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var İki öğrenci servisi çarpıştı 16 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ, MÜSABAKADAN SONRA ÖLDÜ Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor Mahmuti: Seyircimizin desteği ile kazandık Fransız oyuncu Caro hayatını kaybetti İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet Taraftarlar sahaya yabancı madde attı CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI habertaraf.com
 
 
 
Yerli dizi için ekran başına geçiyoruz
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Edip Akbayram'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Başkent sokaklarında koşmakla rejim güçlenmez
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Fehmi Bey hadisesi
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
2011 kararlarım
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt meselesi ve zihniyet şifreleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki Kürtler ne yapsın?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Tayyip Bey konuştu, ağızlar kapandı
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Gül'ün Diyarbakır özeni
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Bir yılın ardından
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
"Tek suçlu" Çetin Doğan olabilir mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bu tabloda AK Parti’den vazgeçmek mümkün mü
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
KKTC-Ergenekon ilişkisi
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Türkiye, başkaldırıyor. Nükleer yakıt üretecek
 
 
Zaman
Mehmet KAMIŞ
Garnizon için cadde kapatmak
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat mukaddestir
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti'ye karşı tezgâh mı var?
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Kahramanmaraş yeniden ısıtılıyor mu?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Garnizon rap rapı cumhuriyet değeri...
 
 
Star
Şamil TAYYAR
PKK’nın Gazze planı
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Âkif’in serveti!
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Ercan AKSOY
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Şandır: Kıyametin bir adım öncesindeyiz
 
 
 
TBMM- MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, bugün özerklik kongreleri düzenleniyor, paralel bir devlet yapısı önerilebiliyorsa, gelinen noktanın ''kıyametin bir adım öncesi'' olduğunu söyledi.
 
2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinin son gününde MHP Grubu adına konuşan Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, bütçe görüşmelerinin ''şekil şartının ötesine geçemediğini, görüşmelerin sıradanlaştırıldığını'' savundu.

Bin yıldır kardeş olan milletin ayrıştırılmaya çalışıldığını, AK Parti'nin de bu projelere ''taşeronluk yaptığını'' ileri süren Şandır, ''Türkiye'nin temel sorunu; teslimiyetçi politikalar tarafından yönetiliyor olmasıdır'' dedi.

Bütçe tasarısının topluma heyecan vermediğini, 2002'de olan sorunların hepsinin bugün de devam ettiğini savunan Şandır, ''Hangi sorunu kesin çözüme kavuşturdunuz, insanımızın hayatında iyiden güzelden yana 8 senede ne değişti?'' diye sordu.

Şandır, ''Tüm bu anlattıklarınız, işsizliği, yoksulluğu çözmüyorsa, yasakları ortadan kaldırmıyorsa kandırmacadır, göz boyamadır'' ifadesini kullandı.

''Türkiye'nin kötü yönetildiğini, AK Parti'nin Türkiye'yi çok tehlikeli bir sürece götürdüğünü'' ileri süren Şandır, şöyle devam etti:

''Türkiye önemli riskler altına atıldı, stratejik yanlışlar yapıldı.

Uygulanan ekonomik politikalarla Türkiye'yi üretimden uzaklaştırdınız. 'Büyüdük, kalkındık' diye övünmenizin halk nezdinde hiçbir karşılığı bulunmamaktadır. Millet işsizlikten kırılmaktadır. Türkiye'yi, özel sektörü, kamu ve vatandaşlarımızı taşıyamayacakları bir yükün altına attınız, borçlandırdınız. Özelleştirmenin yabancılaşmaya döndüğünün bile farkında değilsiniz. Ne kadar stratejik kuruluşumuz varsa yabancılara sattınız. Biz bugünün dününü yaşadık. Dün yaşananların sonunda maalesef devletimiz yıkıldı. Bu süreç durdurulamazsa ülkemiz hızla Osmanlı'nın son dönemindeki Düyun-u Umumiye'ye doğru ilerlemektedir.''-''YANLIŞ YAPTINIZ, GELECEĞİ ÖNGÖREMEDİNİZ''Mehmet Şandır, Türkiye'de bir kimlik sorunu oluşturulduğunu savunarak, ''Türk milletini 'alt kimlik, üst kimlik, Türkiyelilik' adı altında ayrıştıran bir sürece soktunuz'' dedi.

''demokratik açılım'' sürecinin şimdi ''demokratik özerklik adı altında özerk Kürdistan projeleriyle ülkenin etnik temelde ayrışması ve bölünmesi taleplerine dönüştüğünü'' ileri süren Şandır, ''Yanlış yaptınız, geleceği öngöremediniz'' diye konuştu.

Şandır, şunları söyledi:

''PKK sizin davetinizi kabul etti, dağdan şehre indi, 'KCK' oldu, 'Demokratik Toplum Kongresi' oldu ve siyaset yapıyor. İki dilli bir sosyal hayatı, öz savunma gücünü, yerel parlamentoyu, yerel yargıyı, ayrı bayrağı, ayrı yönetimi öneriyor, kabul edecek misiniz? Siz davet ettiniz şimdi siyaset yapıyorlar, ayrışmayı, ayrı kimliği konuşuyorlar, kabul edecek misiniz?

Devlet İmralı canisiyle görüşüyor, isteklerini kabul edecek misiniz? Etmediğiniz takdirde ne yapacağı gazetelere yansıdı. 'Cumhurbaşkanınızı öldürürüz' diye tehdit ediyor, farkında mısınız? 'Çok kan akar savaş çıkar bu savaşta da kimlerin öleceği belli değil' diye sizi tehdit ediyor, Türkiye'yi tehdit ediyor. Bu sürecin başlangıcı Sayın Başbakan'ın 2005'te yaptığı Diyarbakır konuşmasıdır ve AKP iktidarının yaklaşımlarıdır. Bu sonuçlarından Sayın Başbakan sorumludur. Türk toplumunu cam kırığı yığını haline getirdiniz.''

''Ne oldu Sayın Başbakan, bugün birliğimiz dünden daha mı güçlü?'' sorusunu yönelten Şandır, ''Kalkıp BDP'nin, KCK'nın yaptıklarından şikayet etme hakkınız yok. Bu süreci siz başlattınız. Bugün bu Meclis'te birileri 'Kürt coğrafyası, Kürt halkı' sözünü meydan okuma üslubuyla söyleyebiliyorsa, bir başkası 'bin yıllık kardeşlik bitti, yeni bir eşikteyiz' diyebiliyorsa, özerklik kongreleri düzenleniyor, paralel bir devlet yapısı önerilebiliyorsa, gelinen nokta, kıyametin bir adım öncesidir'' diye konuştu.

Şandır, Türkiye'nin ''Kürt sorunu değil Kürtçülük, bölücülük sorunu'' olduğunu belirterek, ''MHP var olduğu sürece ne bir tek insanımızdan ne bir tek çakıl taşımızdan vazgeçmeyiz'' dedi.

Şandır, bu bütçe tasarısının AK Parti'nin ''son bütçe tasarısı'' olduğunu savundu.-''SEN NEYMİŞSİN BE ABİ''-MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti kadar iktidarda kalan bir partinin programlarındaki hedeflere ulaşmış olması gerektiğini belirterek, ''Ancak AKP, programına yaklaşmak bir yana bu programdan uzaklaşmıştır'' dedi.

57. Hükümet döneminde yapılan bazı çalışmaları anlatan Vural, ''1990'lı yılları unutanlar bugün 'bankacılık krizi yok' diyorlar. O gün tedbir alınmasaydı bugün banka mı kalırdı?'' diye sordu.

Geçmişte yapılan hizmetlerin gözardı edildiğini savunan Vural, şöyle dedi:

''Sanırsınız ki AKP'den önce Türkiye'de yol, su, elektrik, hastane, okul yoktu. Bütçe konuşmalarında yaptıklarını anlatırken 'üç, beş tane koyun güdemeyenler bu ülkeyi yönetemez, işlerden anlamaz' diyerek bir de daha önce hizmet yapmış olanlara dil uzatılabilmiştir. Bu zihniyet bana bir şarkı sözünü hatırlatıyor; 'Peki peki anladık, her şeyi bilirsin, her şeyden sen anlarsın, sen neymişsin be abi...''

Milleti ''göbeğini kaşıyan adam'' olarak görenlere, millete hizmeti koyun gütmekle özdeşleştirenlere hak ettiği cevabı vereceklerini dile getiren Vural, ''Başbakan uçurumdan atlarsa biz de peşinden atlarız' diyen zihniyete ancak koyun gütmeyi ve güdülmeyi bilir. Eğer koyun gütmek mahdumlarını gemi sahibi kılmaksa biz bunu bilmeyiz. Eğer koyun gütmek Ofer ile görüşüp yüzde 14,75 hisseyi gece yarısı operasyonlarıyla satmaksa, evet biz koyun gütmesini bilmeyiz. Telekom özelleştirilmeden önce Hariri ile görüşüp onu ortak yapmaksa, biz koyun gütmesini bilmeyiz'' diye konuştu.-''MİLLİYETÇİLİK ANDIMIZI TARTIŞMAYA AÇMAK DEĞİLDİR''-Oktay Vural, Başbakan'ın bütçe görüşmelerinin başında yaptığı konuşmada milliyetçilikten bahsetmesini olumlu bulduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sayın Başbakan'ın, AKP'nin milliyetçilik ile ilgili uygulamalarını dikkate aldığımız zaman bu dersten sınıftan kaldığını artık herkesin anlamış olduğunu bilmesi gerekir.

Milli kültürü üst değer olarak görmezseniz milli kültürü nasıl yaşatacaksınız? Bizi biz yapan değerleri sorgulayıp 'ezber bozuyoruz' demek değildir milliyetçilik. Cumhuriyetin başına numara koymak milliyetçilik değildir. Bin yıllık kardeşliğimizi, tarihimizi, kimliğimizi sorgulamak değildir. Milliyetçilik, Türkiyelilik değildir. Türklüğümüzü, Müslümanlığımızı sorgulamak değildir. Ecdadımızın etnik temizlik yaptığını söylemek değildir. 'Milliyetçilik okul yaptırmaktır' diyor Sayın Başbakan, doğrudur ama milliyetçilik okullarda andımızı, İstiklal Marşımızı tartışmaya açmak değildir. Okullarda çok kültürlü, çok kimlikliliği aşılamak değildir. Başörtüsü sorununu seçim yatırımı olarak seçim sonrasına erteleyip ondan siyasi rant elde etmek istemek milliyetçilik değildir. 'Milliyetçilik adaleti vatandaşın ayağına ulaştırmaktır' diyor Sayın Başbakan ama adaleti ayaklar altına almak değildir milliyetçilik.''

AA

Alakalı Konular:

Şandır:Kıyametinbiradımöncesindeyiz

26 Aralık 2010 - 20:48:03
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

17:19Yolsuzluk iddiaları ATSO Meclisi'ni karıştırdı
17:14'Kılıçdaroğlu fakire 600 lira versin'
17:12Üskül'den Mersin'e 6 milyonluk müjde
17:06Egemen Bağış: Dayan Avrupa seni kurtaracağız
15:37Mustafa Akaydın'a "kömür" yalanlaması
15:29Baydemir, Gül'e Kürtçe sözlük hediye edecek
15:28Başbakan Akif üzerinden siyaset yapıyor
15:102011'de seçim ve bir sivil anayasa tartışılacak
14:41MHP'li Toskay'dan Atalay'a kınama
14:22Silivri'deki mahkumlara iki dilli yılbaşı tebriği
14:09KILIÇDAROĞLU: SAVCI EŞİ BELEDİYEDE
13:41Anadol: İktidar 12 Eylül'den kaçıyor
13:01Gürsel Tekin'den Tanrıkulu'na destek
12:49TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
09:58Kemal Unakıtan: Rabbim 'dur' dedi
08:40TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
23:25AK Partili gençler Gül Demeti'nde
23:05'Partimizin yüzde 10'luk baraj endişesi yok'
22:20AK Parti'de 3 il başkanlığına atama
19:06Bakan Atalay'dan polise: Özgürlükleri kısıtlamayın
18:02AK Parti İzmir'e MÜSİAD'cı başkan
17:32Atalay: (BDP ve MHP) Sözlerimin arkasındayım
16:33CHP'lilerden İsmet İnönü'ye mantılı anma
16:28Kılıçdaroğlu'ndan 'hıdır'lı gönderme
15:53Türker: Genel seçim tarihi çelişkili
15:47AK Partili Öz: BDP'ye izin vermeyiz
15:43Ersu Hızır'ı Bakanlık görevden aldı
15:29BDP'li Belediye Başkanı Bardak istifa etti
15:15Erdoğan, yeni yıla baba ocağında girecek
14:49DEMİRTAŞ: BEN BU ÜLKE İÇİN CANIMI VERİRİM
Daha fazla haber göster
14:4623 belediye başkanı AK Parti'ye katıldı
14:45Kılıçdaroğlu'ndan Seymen eleştirisi
14:23Roman vatandaşlar CHP'den özür bekliyor
11:39Özhaseki'ye Kapalı Çarşı esnafından destek
11:26Bahçeli: Cemevi saldırısı canice
10:273 belediye başkanı AK Parti'ye katılıyor
10:02İKİ BAKAN DÜNÜR OLDU, KIZI ERDOĞAN İSTEDİ!
09:06Aleviler'den Kılıçdaroğlu'na tepki
08:49Hedef 'gri seçmen'i kazanmak
23:36Kılıçdaroğlu Seğmenler'i izledi
22:49'İki dil'i tartışalara Akif'i örnek gösterdi
21:54Savcıdan inanılmaz "afiş yırtma" kararı
20:32"27 Aralık sıradan bir gün değil"
20:23Ak Parti Wikileaks çalışmalarını tamamladı
19:45Çelik: Malum parti mağduriyet peşinde
19:25Twitter'da garnizon koşusu mesajı
19:17Kılıçdaroğlu'na tekzip kararı
18:31Tamaylıgil: Devletin etnik kör olması gerekiyor
18:26'Mehmet Akif Ersoy milletimiz için modeldir'
17:46Kılıçdaroğlu: Hamarat değiller
17:05Davutoğlu Ocak'ın ilk yarısında Irak'a gidecek
16:24Erdoğan: Gençlerin ölümüne sevinenler...
16:14Demokrat Kürtler Arayışı, BDP'ye tepkili
15:33Canikli'den Demirtaş'a yanıt
15:25AK Parti MYK toplantısı başladı
14:44BDP'li Kışanak'tan Erdoğan'a suçlama
14:18CHP MYK, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı
14:17DSP'li Gürkan Garnizon Koşusu'nu sordu
13:47Demirtaş: Yaptığımız ırkçılık değil
13:39Şevki Kulkuloğlu'nun son iddiası da boş çıktı
10:52Eşimi boşarım ama köpeklerimden asla...
10:21Davutoğlu: Bu bana onur verir
09:18Bakan Taner Yıldız yurda döndü
08:50TBMM Başkanı Şahin Suudi Arabistan'a gitti
23:07'Ergenekon davasında çok büyük eksiklikler var'
22:32Erbakan: AK Parti ile CHP 'ikiz kardeş'
21:15"ABD, Türkiye ile ittifakını tehlikeye atmaz"
20:54'Başbakan CHP'yi eleştirmekte zorlanıyor
20:48Şandır: Kıyametin bir adım öncesindeyiz
20:43Sorunu bilmeyenler taleplere karşı çıkıyor
19:18'Ak Parti hükümetini değiştireceğiz'
19:17'Eksenin kaydığı yok, Türkiye'nin gözü açıldı'
18:50Atalay: Kılıçdaroğlu CHP'yi değiştiremez
18:47'KÜRTÇÜLÜĞE DE TÜRKÇÜLÜĞE DE KARŞIYIM'
17:30Seçim çalışmalarını Trabzon'dan başlattı
16:55'Kılıçdaroğlu'nun yoldaş demesine irkildim'
16:52'İki dil sorunu demokratik özerklikle çözülür'
16:32'Özerklik talebi olduğuna inanmıyorum'
16:30Kamer Genç, Genel Kurul'u karıştırdı
16:28Bu bütçe milletin derdine derman olmaz
15:47'Kılıçdaroğlu'na 'Nobel atma ödülü' verilsin'
15:24Kastamonu'daki seçim çalışmalarına başladı
15:23'Gürsel Tekin ile aramızda kavga yok'
15:22Tamaylıgil'e ilk tebrik Baykal'dan geldi
14:40Kulkuloğlu'ndan savcıya yönelik iddia
14:15Topçu: Sorunlar ihanetin gerekçesi olamaz
13:33Kurtulmuş'tan 'Kürtçe Eğitim' yorumu
11:49Siyasiler için 2011 diyet reçeteleri
11:36Necmettin Erbakan, Trabzon'da
10:59İlk toplantı ilk kavga
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Gencecik yürekli babaannem
 
 
Ercan AKSOY
Taciz tecavüzün yarısıdır!
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Bir yanda Kılıçdaroğlu,diğer yanda Özhaseki veya CHP ve Ak Parti…
 
 
 
 
Asgari geçim indirimi de zamlandı
 
Nisana kadar elektriğe zam yok
 
TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
 
TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
 
Kiracılara kötü haber
 
 
 
 
 
 
 
"Medeniyet bir koşul değil, harekettir. Liman değil yolculuktur."
(A.TOYNBEE)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.555
1.565
 
 Euro
2.042 2.057
 
 Sterlin
2.380 2.421
 
 Altın
70.61 71.05
 
 IMKB
66719  
 
 
Dağlı, İstanbul'un İzmir'e dönüşünü seviyor...
 
Yazar Nihat Dağlı, İstanbul'da yazamadığı için İzmir'e geri döndü. Dağlı, yazı hayatına nasıl başladığını ve kendisini etkileyen kitapları içtenlikle anlattı.
 
 
 
 
  Nurgül Yeşilçay’ın avukatı çiftin boşanması hakkında şok açıklamalar yaptı.  
 
 
 
  Wall Street Journal, Euronun kaderini Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin gizli görüşmesinin çizdiğini ileri sürdü.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin