DOLAR 1.565 - EURO 2.057 - ALTIN 71.05 - IMKB 66719
Perşembe 30 ARALIK 2010
Başbakan Erdoğan, memleketi Rize'de Batum: Daha çok farklı belgelerimiz var İki öğrenci servisi çarpıştı 16 YAŞINDAKİ GÜREŞÇİ, MÜSABAKADAN SONRA ÖLDÜ Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor Mahmuti: Seyircimizin desteği ile kazandık Fransız oyuncu Caro hayatını kaybetti İZTO'dan Hüseyin Çelik'e davet Taraftarlar sahaya yabancı madde attı CUMHURBAŞKANI GÜL 2011 BÜTÇESİNİ ONAYLADI habertaraf.com
 
 
 
Yerli dizi için ekran başına geçiyoruz
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Öğrenci olayları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Edip Akbayram'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Başkent sokaklarında koşmakla rejim güçlenmez
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Fehmi Bey hadisesi
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
2011 kararlarım
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt meselesi ve zihniyet şifreleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki Kürtler ne yapsın?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Tayyip Bey konuştu, ağızlar kapandı
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Gül'ün Diyarbakır özeni
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Bir yılın ardından
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
"Tek suçlu" Çetin Doğan olabilir mi?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bu tabloda AK Parti’den vazgeçmek mümkün mü
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
KKTC-Ergenekon ilişkisi
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Türkiye, başkaldırıyor. Nükleer yakıt üretecek
 
 
Zaman
Mehmet KAMIŞ
Garnizon için cadde kapatmak
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat mukaddestir
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti'ye karşı tezgâh mı var?
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Kahramanmaraş yeniden ısıtılıyor mu?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Garnizon rap rapı cumhuriyet değeri...
 
 
Star
Şamil TAYYAR
PKK’nın Gazze planı
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Âkif’in serveti!
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
Ercan AKSOY
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
'Ak Parti hükümetini değiştireceğiz'
 
 
 
TRABZON- Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, AK Parti hükümetini değiştireceklerini savunarak, ''Bunlar bizim evladımız, bunları değiştirip farklı işlerde kendilerini kullanacağız, bu işte değil. Sevgimiz başka, vatan sevgisi başka'' dedi.
 
Erbakan, partisinin 19 Mayıs Spor Salonu'nda düzenlenen 5. Trabzon İl Kongresi'nde, ''Besmele'' çekerek başladığı yeni dönemin ilk seçim konuşmasında, Trabzon'un asli, Rize'nin fahri hemşehrisi olmasının ilk seçim konuşmasını Trabzon'da yapmasında etkili olduğunu söyledi.

Trabzon'un, Türkiye'nin manevi önderlerini yetiştirdiğini belirten Erbakan, ''6 ay sonra yapılacak seçimler, rastgele bir seçim değildir. Acaba tarihteki şerefli yerimizi mi alacağız, Sultan Fatih dönemine mi döneceğiz? Yoksa Allah muhafaza buyursun, İsrail'e uşak mı olacağız? Vereceğiniz kararın varacağı sonuç budur, bu kadar önemli tarihi seçimin başlangıcındayız. Hata yapmamamız, canla başla çalışmamız lazım'' dedi.

Kenti, yapacakları serbest bölge ile dünyanın merkezi haline getireceklerini ifade eden Erbakan, ''Bundan önce attığımız adımlar Milli Görüş'ün kokusudur, şimdi Milli Görüş'ün kendisi geliyor'' diye konuştu.

Erbakan, ''Neden yeniden seçim meydanlarına indiğine'' ilişkin şunları söyledi:

''Bana diyorlar ki; 'Milli Görüş hareketini başlattınız, 2 tane cumhurbaşkanı, 4 tane başbakan yetiştirdiniz, evlatlarınız iktidarda, iyi kötü idare ediyorlar. Sen bunlara (aferin evlatlarım) desen etrafında pervane olurlar. Neden bunları kullanıp paşa gibi Türkiye'nin her tarafında milletin hizmetine kullanmıyorsun da (bunların yaptığı politikalar yanlıştır) demekle yeni bir yola sapıyorsunuz'. Muhterem kardeşlerim mesele hak ve batıl meselesidir. Biz elhamdülillah Müslümanız. İslam hakkı, siyonizm batılı temsil eder.''-''SAADET, ADIM ADIM İKTİDARA GELİYOR''-Necmettin Erbakan, dünyanın, bin 150 sene ecdadın kontrolünde saadet bulduğunu, şimdi ise siyonizmin kontrolüne girdiğini öne sürerek, ''Önümüzdeki seçimlere giderken siyonizmin aklı fikri Saadet Partisi'ndedir. Türkiye'de 62 tane parti var, bunların içinde Saadet bir yana 61 tanesi bir yana. Çünkü 61 tanesi siyonizmin evladı gibidir, onların hangisi işbaşına gelse siyonizm onları kullanıyor, ama bu Saadet Partisi yok mu işte o siyonizmin bütün planlarını bozup, ecdadı gibi yeni bir dünya düzeni kurmak için çalışıyor. Bundan dolayı siyonizm daima Saadet Partisi'ni düşünür, ama propaganda olur diye söylemez. Bizim meşhur sloganımız vardır; 'Sen hiç bizden bahsetmiyorsun ama dudağın niye uçuklamış'. Saadet adım adım iktidara geliyor'' dedi.

AK Parti'yi siyonizmin iktidara getirdiğini ileri süren Erbakan, ''AKP'yi rujluyor, pudralıyor, bize İslama hizmet eden bir parti gibi göstermek için ne lazımsa yapıyor. 'İsrail aleyhine konuş' diyor, 'Nasıl olsa sen benim emirlerimi tutuyorsun, sözün kıymeti yok, ne dersen de' diyor, bunların hepsi onların planıdır, kime karşı Saadet'e karşı'' diye konuştu.

İktidarın alternatifinin kendileri olduğunu savunan Erbakan, ''Ahiret olmadan dünya hayatı olmaz. Bunlar Avrupa'yı bizden üstün görüyor, Avrupa bizden üstün değildir. Ben Avrupa'da da bulundum. Bizim medeniyetimiz İslam'a, Avrupa'nınki Hristiyanlığa dayanır, Hristiyanlıktan hayır gelmez. 'Allah üçtür' diye başlıyorlar, gerisini konuşmaya gerek yok. Avrupalılar temizlik bilmez. Tuvalete girdiği gibi çıkar. Bu adamın arkasından gidersen eline ne geçecek be şuursuz'' dedi.-AK PARTİ İL BAŞKANINA NASİHAT-Erbakan, şöyle devam etti:

''AK Parti'liler benim talebemdir, evladımdır. Trabzon'un AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar kardeşimiz kongremize teşrif etmiş, kendisine 'hoşgeldiniz' diyor bağrımıza basıyoruz ama kendisine huzurlarınızda bir nasihatte bulunuyorum. Bana bak evladım, sen bu AK Parti'de ne arıyorsun? Bu AK Parti 'AB'ye gireceğim, İslam medeniyetini bırakıp Hristiyan medeniyetine gireceğim' demiyor mu? Bunların arkasından nasıl gidersin yahu? AK Parti'nin yaptığı iş nedir, faizci nizamın koruyuculuğudur, hiç bu nizamdan şikayet ettiğini duydun mu? Hayır. AK Parti geliyor vergiyle, zamla, borçla bizden alıyor, gidiyor Yahudi'ye, faizciye ödüyor. Senin AK Parti dediğin sonunda Düyun-u Umumiye tahsildarı. Bunun arkasından nasıl gidersin be evladım yahu. Kendine gel, ne olduğunu gör.''-''BİZİM ARAMIZDA KÜRTLÜK, TÜRKLÜK DİYE AYRIM OLMAZ''-İktidar partisi olmak için hareket edeceklerini ve ''Türkiye'yi kurtaracaklarını'' ifade eden Erbakan, şöyle konuştu:

''AK Parti'li evlatlarımıza huzurlarınızda bir kez daha sesleniyorum; bak evladım gel otur şuraya. Ben senin hocanım, sen memleketi idare etmek hevesine düştün, siyonizm seni gelip buraya oturttu. Kendin oturmadın, oturttu. 8 seneden beri ne yaptın? Şunun bir muhasebesini yapalım bakalım. BM standartlarına göre senin işbaşına geldiğin zaman Türkiye'nin 3'te biri fakirlik sınırının altında idi, şimdi 3'te ikisi. Türkiye'yi fakirleştirdin. İşsizlik oranını yüzde 20'ye çıkardın. Sana gelinceye kadar 80 tane hükümet geldi, bunlar 80 milyar dolarlık dış borç yapmıştı, sen geldin 8 senede 580 milyar dolar yaptın. 'Ne yaptın bu parayı' dediğimiz zaman 'çift yol yaptım' diyorsun. Yaptığın çift yol aldığın paranın binde biri bile değil, gerisi nerede, faize gitti. Böyle kalkınma mı olur? Bundan başka sen farkında olmadan Türkiye'yi bölmeye gayret ediyorsun. Biz kaynaşmış bir milletiz, tek bir milletiz. Bizim aramızda Kürtlük, Türklük diye ayrım olmaz. Hepimiz Müslümanız, Müslümanlar birbirinin kardeşidir.''-''6 AY SONRA İKTİDAR OLACAĞIZ''-Necmettin Erbakan, anketlerde partisinin şu anda yüzde 5,6 oy aldığının görüldüğünü, ancak iktidar almak için yüzde 25-30-35 oy almak gerektiğini ifade ederek, ''Biz 41.5 senelik partiyiz. Biz bu işi bu güne kadar kaç defa yaptık biliyor musunuz? 6 ay sonra iktidar olacağız'' dedi.-KONGREDEN NOTLAR-Tarifeli uçakla Trabzon'a gelen ve uçaktan asansörle inerek otomobil ile geldiği kent merkezindeki Usta Otel'de bir süre dinlenen Erbakan, daha sonra kongrenin yapıldığı spor salonuna geçti.

Erbakan, salona gelişinde Trabzon'un yanı sıra Erzurum, Bayburt, Giresun, Ordu ve Rize'den gelen ve ellerinde parti bayrakları olan partililerce ''Mücahit Erbakan'', ''İşte komutan, işte ordu'' sloganlarıyla karşılandı.

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongre salonuna Erbakan'ın gelişi ve çıkışı sırasında kalabalık yüzünden yoğunluk yaşandı. Kongreye AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar'ın yanı sıra birçok siyasi parti temsilcisi katıldı.

Kongre sonunda partililerce Erbakan'a üzerinde isminin yazılı olduğu bir Trabzonspor forması ile çeşitli yöresel hediyeler armağan edildi.

AA

Alakalı Konular:

'AkPartihükümetinideğiştireceğiz'

26 Aralık 2010 - 19:18:40
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

17:19Yolsuzluk iddiaları ATSO Meclisi'ni karıştırdı
17:14'Kılıçdaroğlu fakire 600 lira versin'
17:12Üskül'den Mersin'e 6 milyonluk müjde
17:06Egemen Bağış: Dayan Avrupa seni kurtaracağız
15:37Mustafa Akaydın'a "kömür" yalanlaması
15:29Baydemir, Gül'e Kürtçe sözlük hediye edecek
15:28Başbakan Akif üzerinden siyaset yapıyor
15:102011'de seçim ve bir sivil anayasa tartışılacak
14:41MHP'li Toskay'dan Atalay'a kınama
14:22Silivri'deki mahkumlara iki dilli yılbaşı tebriği
14:09KILIÇDAROĞLU: SAVCI EŞİ BELEDİYEDE
13:41Anadol: İktidar 12 Eylül'den kaçıyor
13:01Gürsel Tekin'den Tanrıkulu'na destek
12:49TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
09:58Kemal Unakıtan: Rabbim 'dur' dedi
08:40TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
23:25AK Partili gençler Gül Demeti'nde
23:05'Partimizin yüzde 10'luk baraj endişesi yok'
22:20AK Parti'de 3 il başkanlığına atama
19:06Bakan Atalay'dan polise: Özgürlükleri kısıtlamayın
18:02AK Parti İzmir'e MÜSİAD'cı başkan
17:32Atalay: (BDP ve MHP) Sözlerimin arkasındayım
16:33CHP'lilerden İsmet İnönü'ye mantılı anma
16:28Kılıçdaroğlu'ndan 'hıdır'lı gönderme
15:53Türker: Genel seçim tarihi çelişkili
15:47AK Partili Öz: BDP'ye izin vermeyiz
15:43Ersu Hızır'ı Bakanlık görevden aldı
15:29BDP'li Belediye Başkanı Bardak istifa etti
15:15Erdoğan, yeni yıla baba ocağında girecek
14:49DEMİRTAŞ: BEN BU ÜLKE İÇİN CANIMI VERİRİM
Daha fazla haber göster
14:4623 belediye başkanı AK Parti'ye katıldı
14:45Kılıçdaroğlu'ndan Seymen eleştirisi
14:23Roman vatandaşlar CHP'den özür bekliyor
11:39Özhaseki'ye Kapalı Çarşı esnafından destek
11:26Bahçeli: Cemevi saldırısı canice
10:273 belediye başkanı AK Parti'ye katılıyor
10:02İKİ BAKAN DÜNÜR OLDU, KIZI ERDOĞAN İSTEDİ!
09:06Aleviler'den Kılıçdaroğlu'na tepki
08:49Hedef 'gri seçmen'i kazanmak
23:36Kılıçdaroğlu Seğmenler'i izledi
22:49'İki dil'i tartışalara Akif'i örnek gösterdi
21:54Savcıdan inanılmaz "afiş yırtma" kararı
20:32"27 Aralık sıradan bir gün değil"
20:23Ak Parti Wikileaks çalışmalarını tamamladı
19:45Çelik: Malum parti mağduriyet peşinde
19:25Twitter'da garnizon koşusu mesajı
19:17Kılıçdaroğlu'na tekzip kararı
18:31Tamaylıgil: Devletin etnik kör olması gerekiyor
18:26'Mehmet Akif Ersoy milletimiz için modeldir'
17:46Kılıçdaroğlu: Hamarat değiller
17:05Davutoğlu Ocak'ın ilk yarısında Irak'a gidecek
16:24Erdoğan: Gençlerin ölümüne sevinenler...
16:14Demokrat Kürtler Arayışı, BDP'ye tepkili
15:33Canikli'den Demirtaş'a yanıt
15:25AK Parti MYK toplantısı başladı
14:44BDP'li Kışanak'tan Erdoğan'a suçlama
14:18CHP MYK, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı
14:17DSP'li Gürkan Garnizon Koşusu'nu sordu
13:47Demirtaş: Yaptığımız ırkçılık değil
13:39Şevki Kulkuloğlu'nun son iddiası da boş çıktı
10:52Eşimi boşarım ama köpeklerimden asla...
10:21Davutoğlu: Bu bana onur verir
09:18Bakan Taner Yıldız yurda döndü
08:50TBMM Başkanı Şahin Suudi Arabistan'a gitti
23:07'Ergenekon davasında çok büyük eksiklikler var'
22:32Erbakan: AK Parti ile CHP 'ikiz kardeş'
21:15"ABD, Türkiye ile ittifakını tehlikeye atmaz"
20:54'Başbakan CHP'yi eleştirmekte zorlanıyor
20:48Şandır: Kıyametin bir adım öncesindeyiz
20:43Sorunu bilmeyenler taleplere karşı çıkıyor
19:18'Ak Parti hükümetini değiştireceğiz'
19:17'Eksenin kaydığı yok, Türkiye'nin gözü açıldı'
18:50Atalay: Kılıçdaroğlu CHP'yi değiştiremez
18:47'KÜRTÇÜLÜĞE DE TÜRKÇÜLÜĞE DE KARŞIYIM'
17:30Seçim çalışmalarını Trabzon'dan başlattı
16:55'Kılıçdaroğlu'nun yoldaş demesine irkildim'
16:52'İki dil sorunu demokratik özerklikle çözülür'
16:32'Özerklik talebi olduğuna inanmıyorum'
16:30Kamer Genç, Genel Kurul'u karıştırdı
16:28Bu bütçe milletin derdine derman olmaz
15:47'Kılıçdaroğlu'na 'Nobel atma ödülü' verilsin'
15:24Kastamonu'daki seçim çalışmalarına başladı
15:23'Gürsel Tekin ile aramızda kavga yok'
15:22Tamaylıgil'e ilk tebrik Baykal'dan geldi
14:40Kulkuloğlu'ndan savcıya yönelik iddia
14:15Topçu: Sorunlar ihanetin gerekçesi olamaz
13:33Kurtulmuş'tan 'Kürtçe Eğitim' yorumu
11:49Siyasiler için 2011 diyet reçeteleri
11:36Necmettin Erbakan, Trabzon'da
10:59İlk toplantı ilk kavga
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Gencecik yürekli babaannem
 
 
Ercan AKSOY
Taciz tecavüzün yarısıdır!
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Bir yanda Kılıçdaroğlu,diğer yanda Özhaseki veya CHP ve Ak Parti…
 
 
 
 
Asgari geçim indirimi de zamlandı
 
Nisana kadar elektriğe zam yok
 
TÜİK'in İzmir'le ilgili çarpıcı rakamları
 
TARHAN ERDEM'İN ANKETİNDE AK PARTİ!
 
Kiracılara kötü haber
 
 
 
 
 
 
 
"Medeniyet bir koşul değil, harekettir. Liman değil yolculuktur."
(A.TOYNBEE)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.555
1.565
 
 Euro
2.042 2.057
 
 Sterlin
2.380 2.421
 
 Altın
70.61 71.05
 
 IMKB
66719  
 
 
Dağlı, İstanbul'un İzmir'e dönüşünü seviyor...
 
Yazar Nihat Dağlı, İstanbul'da yazamadığı için İzmir'e geri döndü. Dağlı, yazı hayatına nasıl başladığını ve kendisini etkileyen kitapları içtenlikle anlattı.
 
 
 
 
  Nurgül Yeşilçay’ın avukatı çiftin boşanması hakkında şok açıklamalar yaptı.  
 
 
 
  Wall Street Journal, Euronun kaderini Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin gizli görüşmesinin çizdiğini ileri sürdü.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin