DOLAR 1.551 - EURO 2.040 - ALTIN 69.02 - IMKB 66356
Salı 28 ARALIK 2010
Yolalan Belediye Başkanı hayatını kaybetti 'İran ile nükleer müzakereler 2011'de' Samsun'da otopark kavgası: 1 ölü, 2 yaralı 'İki dil'i tartışalara Akif'i örnek gösterdi Batman'da iki farklı yere ses bombası atıldı Başkent'te elektrik kesintisi Taciz' iddialarına sert tepki gösterdi Dargeçit ilçesinde 1 terörist ölü ele geçirildi 2011 "Kuzey Kıbrıs yılı" Merkel, Kıbrıs Rum Kesimi'ne gidecek habertaraf.com
 
 
 
Asker ve bürokrasi, demokrasi istemedi
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Mehmet Âkif Ersoy'un vefat yıl dönümü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Hrant Dink'in arkasına saklanmayın!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Sizin de yatacak yeriniz yok
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Bir câhilden İmralı soruları
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
6 şehadeti örtbas ettiği için mi, terfiyi haketti!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
CHP vitrinine AK PARTİ modeli
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Komutanım 26. Zırhlı Tugay darbe için hazırdır!
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Kürtler bağımsızlık yerine neden özerklik istiyor?
 
 
Akşam
Deniz GÖKÇE
Amerikan rüyası bitti mi?
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
O kazık size müstahaktır
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
Vesayetin garantörleri
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Isırma listeleri üzerine çeşitlemeler
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Apo herkesin kafasını karıştırdı
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Mehmet Ali Birand'ı kastetmiyorum!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Operasyon Kemal
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Faruk Çelik Bey’e ve Diyanet İşleri Başkanı’na acil çağrı...
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Çalıştayda tartışılan tebliğ ve BDP'nin bildirisi
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Lütfi BERGEN
 
 
 
MAVİ MARMARA'YI GÖZYAŞLARIYLA GEZDİLER
 
 
 
İsrail askerlerinin kanlı saldırısının ardından ilk kez İstanbul’a gelen Mavi Marmara gemisi hayatını kaybedenlerin yakınlarının ve yolcuların ziyaretine açıldı. Saldırının izlerinin hala sıcaklığını taşıyan gemiyi gezen yolcular göz yaşlarına hakim olamadı.
 
Gazze’ye insani yardım götürürken uluslararası sularda saldırıya uğrayan ve 9 kişinin şehit olduğu Mavi Marmara gemisi Sarayburnu iskelesinde coşku içinde karşılandı. Gemi iskeleye demir attıktan sonra sadece şehit yakınları ve yolcuların ziyaretine açıldı. Saldırının izlerinin hala durduğu gemide şehitlerin resimlerinin bulunduğu sergi dikkat çekti. Gemiyi gezen şehit yakınları ve yolcular duygu dolu anlar yaşadı. Geminin güvertesinde kurşun izleri, dehşet dakikalarını anlatırcasına yerinde duruyor. Kaptan köşkünde bulunan ekranların camlarının ise parçalanmış olduğu gözlendi.
Saldırı sırasında güvertenin alt kısmında olduğunu anlatan bir yolcu, “İsrail askerleri botlarla ve helikopterlerle gemiye yaklaşmıştı. Gemiye önce sis bombası attılar. Her taraf sis içindeydi. Daha sonra helikopterlerle gemiye indirme yaptılar. Sol taraftan gemiye girmişlerdi. İlk anda 3 şehit verdik. 20-30 civarında da yaralımız vardı. Bana da plastik mermi sıkarak etkisiz hale getirdiler. İşkence de yapmışlardı.” şeklinde konuştu.
Gemiye bugün şehit yakınları ve yolcular dışında kimse alınmazken yarından itibaren bir hafta boyunca gemi ziyarete açık olacak.
YILDIRIM: DİRENİŞ GÖSTERMEYİ ONUR GÖRÜYORUZ (A.A)

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, ''Mavi Marmara'' gemisine İsrail askerlerinin yaptığı saldırı sırasında direniş göstermeyi büyük bir mutluluk, büyük bir onur olarak gördüklerini ve bundan utanmadıklarını belirterek, ''Biz korkak değiliz, siz bizi vurmadınız, kendinizi vurdunuz, şimdi bu pisliğinizi temizleyin'' dedi.

''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye giderken İsrail'in saldırısına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisinin 219 gün sonra İstanbul'a dönmesi dolayısıyla Sarayburnu Limanı'nda karşılama töreni düzenlendi.

Törende konuşan İHH Genel Başkanı Yıldırım, ''Mavi Marmara'' gemisinin 22 Mayısta birçok ülkeden ve inançtan insanla yola çıktığını hatırlattı.

O zaman kendilerine ''Karşınızda dünyanın en zalim gücü var, siyonistler var. Arkasına Amerika'yı almış olan Ortadoğu'daki mafya devleti var. Siz bunlarla baş edemezsiniz'' dendiğini belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Doğru atom bombası hariç her şeyleriyle saldırdılar. Bu Mavi Marmara'nın etrafına onlarca zodyak, savaş gemileri, helikopterler, F-16'lar, denizaltılarla geldiler ve bomba atmaya başladılar, silah sıktılar. Zannettiler ki korkacağız. Ama şunu unuttular, burada cesur olan sadece Müslümanlar değildi, Yahudiler de Hristiyanlar da cesurdu. Hiç kimse kaçmadı. 9 kardeşimizi şehit ettiler. 50'den fazla arkadaşımızı yaraladılar.''


''DİRENİŞ GÖSTERMEYİ ONUR OLARAK GÖRÜYORUZ''-


İsrail askerlerinin kendilerine ''Neden direniş gösterdiniz'' diye sorduğunu belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

''Bize diyorlar ki; 'bizden uzak durun'. Siz Gazze'den, Batı Şeria'dan, Mescid-i Aksa'dan uzak durun, biz de sizden uzak duralım. Bütün dünya halkları siyonizmin pisliğini, yalancılığını gördü. Ey siyonizm, şunu unutma, zannetme ki bu ülkede birliği ve beraberliği bozacaksın. Duyuyoruz, İsrail kaynaklı bir çok provokatif hareketler oluyor. Biz bütün partilerle bütün sivil toplum kuruluşlarıyla bütün medyayla halkımızla ve özellikle şehitlerimizin aileleriyle gemiye katılanlarla beraber sizin bu pisliğinize karşı çıkacağız. Eğer tekrar Gazze'ye dokunursanız biz de size dokunacağız. Bu sözü nasıl anlarsanız anlayın. Şimdi Gazze'ye saldıracaklarmış. Artık Gazze'ye, Batı Şeria'ya, Mescid-i Aksa'ya saldırdığınızda İstanbul'a, Londra'ya, Paris'e, Tahran'a, Riyad'a, Mısır'a da saldırıyorsunuz.''


''MAZLUMİYET NEREDEYSE, MAVİ MARMARA ORADA''-

Dünya halklarının harekete geçtiğini ifade eden Yıldırım, ''İlan ediyoruz, biz sadece Akdeniz'e çıkmadık yer yüzündeki bütün limanlara çıktık. Yeryüzündeki bütün mazlumların yanına gittik'' dedi.

Mazlumiyet neredeyse Mavi Marmara gemisinin oraya gideceğini ifade eden Yıldırım, ''Mavi Marmara, bir turnusol kağıdıdır, bu gemiye dokunan yanar. Bu gemi insanlığın ortak vicdanıdır. Bu gemiye dokundular, bazı ailelerimizi üzdüler. Bu gemiye dokunmaya devam edilirse gönüllerden herkes düşer'' diye konuştu.

İslam ülkelerinin liderlerine de seslenen Yıldırım, Türkiye'nin gösterdiği onurlu tavrı, onlardan da beklediklerini ifade ederek, ''Eğer siz isterseniz siyonizmi, orada bu zulmün elinden uzak tutarsınız. Ama şu ana kadar doğru dürüst bir ses çıkmadı'' dedi.


FURKAN DOĞAN'IN BABASINDAN DUYGULU KONUŞMA-

Saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, tüm şehitlerin Mavi Marmara ile döndüğünü ve aralarına katıldığını söyledi.

''Bu şahadetlerin ailelere birer mesaj olduğunu'' ifade eden Doğan, ''Şehitlerimiz bize canını infak etmeyi öğretti. Şehitlerimiz silahlı direnişçi değildi. Amaçları yardım malzemesi ulaştırmaktı. Mavi Marmara gemisi, yardım seferlerini sürdürmeli. Şehitlerimizi yaşatmak istiyorsak, onların eylemlerine sahip çıkmalıyız'' dedi.

Ahmet Doğan, dün gece saatlerce Çanakkale'deki Kepez Limanı'nda Mavi Marmara gemisine binmek için beklediklerini ancak gemiye alınmadıklarını ve bu durumun kendilerini çok üzdüğünü dile getirdi.

Konuşması sırasında duygulanan Doğan, İsrail'e de seslenerek ''İsrail, sen büyük bir hata yaptın. İnsanlık suçu işledin, katilsin, teröristsin. Bunu kabul edeceksin ve buna sebep olanları cezalandıracaksın'' dedi.

Törende Mavi Marmara baskınında hayatlarını kaybeden İbrahim Bilgen, Çetin Topçuoğlu, Cengiz Songür, Fahri Yaldız, Cevdet Kılıçlar, Ali Haydar Bengi, Necdet Yıldırım, Furkan Doğan, Cengiz Akyüz ile hala yoğun bakımda olan Uğur Süleyman Söylemez'in isimleri tek tek okundu, vatandaşlar da hep bir ağızdan ''burada'' diye cevap verdi. Törenin sonunda yakınlarını kaybeden ailelere çeşitli hediyeler verildi.

Daha sonra ailelerle gemide bulunan gönüllüler, ''Mavi Marmara'' gemisini gezdi. Vatandaşlar da gemiyi gezmek isteyince, geminin kapısında bir süre izdiham yaşandı.

Alakalı Konular:

MAVİMARMARA'YIGÖZYAŞLARIYLAGEZDİLER

26 Aralık 2010 - 17:18:28
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:24'DÖKME KURŞUN'UN YIL DÖNÜMÜNDE BOYKOT ÇAĞRISI
00:08Yolalan Belediye Başkanı hayatını kaybetti
23:40Tezgör, ITF toplantısına gözlemci olarak katıldı
23:26'İran ile nükleer müzakereler 2011'de'
22:44Batman'da iki farklı yere ses bombası atıldı
22:03Taciz' iddialarına sert tepki gösterdi
21:56Dargeçit ilçesinde 1 terörist ölü ele geçirildi
21:402011 "Kuzey Kıbrıs yılı"
21:14BAĞIŞ: BU ÜLKEDE ÇOK DİL VAR
21:09Valilik'ten Garnizon Koşusu açıklaması
20:44Atatürk Havalimanı'nda Noel şapkası krizi
19:48Eroğlu, ülkesine döndü
19:09Genelkurmay 66 personel alacak
18:51Şahin, Riyad Uluslararası Türk Okulu'nu ziyaret etti
18:37İZMİR'DE 3 KATLI BİNA ÇÖKTÜ
17:30Şahin, Türk okulu ve Masmak Kalesini gezdi
17:27Barak: Türkiye ile gerilim dağılmalı
17:04Adli Tıp, Haberal'a gidecek
16:11Derviş Eroğlu taburcu oldu
16:01''Mavi Marmara'' gemisi ziyarete açıldı
15:37Aynı aileden ikinci ikiz ölümü
15:14150 maddelik 'Torba Yasa Tasarısı' yarın
15:12Midyat'ta banka soygunu
14:51ÖZAL'IN DOKTORU İFADE VERDİ
14:50İstanbul'da deniz ulaşımı için yeni çalışma
14:19"Ayşe Sucu dine aykırı bir duruş sergiledi"
13:40Erdoğan Irak'a gidiyor
13:13Gökçek'ten Genelkurmay Başkanlığına cevap
13:05Lieberman "Mavi Marmara"ya saldırdı
12:31Çift başlı yargıya son verilsin
Daha fazla haber göster
12:25Garnizon koşusuna güzargâh tahsis edilmedi
12:15Eroğlu bugün taburcu olacak
11:55Koşaner: Sarıkamış harekâtı bizlere ışık
11:45Mehmet Akif mezarı başında anıldı
11:39Asker ve bürokrasi, demokrasi istemedi
11:38"Arap-Türk forumuna Erdoğan da katılacak"
11:33Torba yasa tasarısı görüşmeleri başlıyor
11:31Merkez Bankası'na skandal kiralama
11:28Eylemci öğrenci 'şiddet'ten sabıkalı
11:23BALYOZ'DA SON GELİŞME
11:21Diyanet Vakfından 28 kadın istifa etti
09:20KKTC Başbakanı İrsen Küçük Ankara'ya geldi
09:05Lieberman: Asıl Türkiye özür dilesin
00:102,5 yıl önce balık avlamak için denize açılmıştı
23:48'Rizespor gönlümün başköşesindedir'
23:24Provokatörler cemevi taşladı
23:12Sağlık çalışanlarına şiddet cezasız kalmadı
22:47Türkiye kıyılarına "balast suyu" tehdidi
21:01İsrail: Türkiye özür dilemeli
20:59Kamu uzmanları eyleme hazırlanıyor
20:532011 yılı bütçesi kabul edildi
20:32'ERDOĞAN'IN KONUŞMASI ANLAMLI'
20:13BDP mitinginde 20 gözaltı
19:562011 Bütçe Tasarısı 332 oyla TBMM'den geçti
19:55Orgeneral Aslan Güner Suriye'de
19:362011 bütçe kanunu tasarısı onaylandı
18:49Bakan Yıldız Çin'den ayrıldı
18:30Kışanak: Kadınlar aktif siyasete girmeli
18:27Almanya'da Türk bakana, Türk Daire Başkanı
18:12İlk defa vatandaş polis merkezi yaptırdı
17:52Atalay: İl yapma gibi çalışmamız yok
17:18MAVİ MARMARA'YI GÖZYAŞLARIYLA GEZDİLER
16:49Afganistan'da 4 Türk kaçırıldı
16:48 Asker ziyareti acıya dönüştü: 2 ölü, 7 yaralı
16:38Devletin zirvesini koruyacak
16:20THY'nin Bangladeş seferleri başladı
16:10Atalay: Bugün işkence sıfırdır
15:36Vekil imamlara kadro müjdesi
15:18TBMM Başkanı Şahin, Suudi Arabistan'a gidiyor
15:15Türk Telekom'dan veri merkezlerine destek
14:20Mavi Marmara gemisi maketiyle eylem
14:14Atatürk Üni. öğrencileri saldırıları kınadı
14:09Türkiye'nin özel güvenlik "güçleri"
13:57Bütçe maratonunda son gün
13:52Eroğlu yarın taburcu oluyor
13:41'ÇOK ŞÜKÜR BİR ŞEYİMİZ YOK'
13:30'MAVİ MARMARA'YA COŞKULU KARŞILAMA
13:19YILDIZ, BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE YETİŞEMİYOR
13:15Yenilenebilir enerji TBMM'nin gündeminde
13:13ÜDS sona erdi
13:11Tulunay için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi
12:51Atatürk Üniversitesi'nde gerginlik
12:35Bakanlık, kanun yararına 5 yılda 389 dosyayı bozdu
12:31''Mavi Marmara'' İstanbul'a doğru yola çıktı
12:22Özel Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi'nde yangın
12:12Yargıtay'ın kararı avukatı isyan ettirdi
12:07Sultan 2. Abdülhamit'in torunu yoğun bakımda
11:3237 yolcu yanmaktan son anda kurtuldu
11:03Vakıfbank personel alacak
10:49Balyoz'u uygulamak için 66'ncı Zırhlı Tugay hazırdı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
İki taraf da endişeli
 
 
Aliya RAHTE
Kadın ve içki tuzağı!
 
 
Lütfi BERGEN
Yalvaran dünyevileşme
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Diyanet'ten bir istifa... Ayşe Sucu
 
 
Necmettin EVCİ
Kemal Kemal olalı
 
 
 
 
İşte memura yapılacak zam
 
Şevki Kulkuloğlu'nun son iddiası da boş çıktı
 
Sürpriz vergi indirimi...
 
Diyanet Vakfından 28 kadın istifa etti
 
Lieberman "Mavi Marmara"ya saldırdı
 
 
 
 
 
 
 
"Hiç kimse bir alışkanlığa veda etmek cesaretini gösteremez."
BALZAC
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.541
1.551
 
 Euro
2.025 2.040
 
 Sterlin
2.365 2.410
 
 Altın
68.69 69.02
 
 IMKB
66356  
 
 
Anadolu insanı kadın yöneticiyi seviyor...
 
KOBİ Bankacılığı'nın tek kadın yöneticisi ING Bank Genel Müdür Yardımcısı Yaprak Soykan, krizde 'komando' ekibi kurarak 5 bine yakın müşterinin kapısını çaldıklarını anlatıyor.
 
 
 
 
  İnternet sitelerinde ‘Cem Yılmaz’ın çocukluk anıları’ başlığı altında dolaşan espriler komedyeni kızdırdı.  
 
 
 
  Türkiye Yeşiller Partisi Kurucu Başkanı Bilge Contepe, 10 köpeği ve 60 kedisi nedeniyle eşinden boşanma noktasına geldi    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin