DOLAR 1.551 - EURO 2.040 - ALTIN 69.02 - IMKB 66356
Salı 28 ARALIK 2010
Yolalan Belediye Başkanı hayatını kaybetti 'İran ile nükleer müzakereler 2011'de' Samsun'da otopark kavgası: 1 ölü, 2 yaralı 'İki dil'i tartışalara Akif'i örnek gösterdi Batman'da iki farklı yere ses bombası atıldı Başkent'te elektrik kesintisi Taciz' iddialarına sert tepki gösterdi Dargeçit ilçesinde 1 terörist ölü ele geçirildi 2011 "Kuzey Kıbrıs yılı" Merkel, Kıbrıs Rum Kesimi'ne gidecek habertaraf.com
 
 
 
Asker ve bürokrasi, demokrasi istemedi
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Mehmet Âkif Ersoy'un vefat yıl dönümü
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Hrant Dink'in arkasına saklanmayın!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Sizin de yatacak yeriniz yok
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Bir câhilden İmralı soruları
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
6 şehadeti örtbas ettiği için mi, terfiyi haketti!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
CHP vitrinine AK PARTİ modeli
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Komutanım 26. Zırhlı Tugay darbe için hazırdır!
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Kürtler bağımsızlık yerine neden özerklik istiyor?
 
 
Akşam
Deniz GÖKÇE
Amerikan rüyası bitti mi?
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
O kazık size müstahaktır
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
Vesayetin garantörleri
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Isırma listeleri üzerine çeşitlemeler
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Apo herkesin kafasını karıştırdı
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Mehmet Ali Birand'ı kastetmiyorum!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Operasyon Kemal
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Faruk Çelik Bey’e ve Diyanet İşleri Başkanı’na acil çağrı...
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Çalıştayda tartışılan tebliğ ve BDP'nin bildirisi
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Lütfi BERGEN
 
 
 
'Kılıçdaroğlu'nun yoldaş demesine irkildim'
 
 
 
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, geçtiğimiz hafta sonu parti kurultayında partililere 'yoldaşlar' diye seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.
 
Diyarbakır'daki bir çalıştayda gündeme gelen 'demokratik özerklik' tartışmalarına da değinen Cindoruk, "Yugoslavya modelini bize yedirmeye çalışıyorlar." dedi.

Partisinin Bursa il başkanlığı kongresine katılan DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, salon önünde davul ve zurnayla karşılandı. Önünü kesen davulculara 20 TL bahşiş veren Cindoruk, partililerin sevgi gösterileriyle karşılandı.

Cindoruk, Yassıada mahkemesinde, Menderes ve şehit arkadaşlarına yapılan haksızlıkların, vicdansızlıkların ülke tarihinin bir kara lekesi olduğunu ifade etti. Cindoruk, "Yassıada çok ayıp bir mahkemedir. Türk devletini, demokrasisini, milli ahlakımızı zedelemiştir. Tedarik edilmiş hakimler, tedarik edilmiş savcılar, Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli devlet adamlarını yargıladılar, insafsızca ne savunma ne ifade özgürlüğü ne kanıt vardı. Dava sonunda ağır bir hüküm verdiler. O hüküm, demokrasisinin boynunda asılı duruyor." dedi.

Cindoruk, adaletin, Cumhuriyetin hazinesi olduğunu düşüncesinde olduklarını söyledi. Menderes ve arkadaşlarının idam edildiği Yassıada'da bir deniz üstündeki spor salonunda mahkeme kurulduğunu hatırlatan Cindoruk, "Silivri'deki mahkeme de spor salonuna kuruldu. Bu kadar benzerlik olursa Balbay, Haberal, Tuncay Özkan o mahkemede iki seneyi aşkın tutuklu bulunuyorlarsa, sadece benim değil bütün demokratların bu benzerliği dikkate alarak vicdan azabı duyması lazım." iddiasında bulundu.

"MESELELERİ CİDDİYE ALMAYAN MUHALEFET VAR, YOLDAŞ KELİMESİNE İRKİLDİM"

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Türkiye'de meseleleri ciddiye almayan bir muhalefet grubu olduğunu öne sürdü. Muhalefetin de içerisinde yeraldığı siyaset dünyasının kavga ederek, terbiye sınırlarını aştığını savunan Cindoruk, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti kurultayında partililere 'Yoldaş' diye tabir etmesine irkildiğini kaydetti. 12 eylül öncesi 'Yoldaş' kelimesinin büyük düşmanlıklara sebep olduğunu öne süren Cindoruk, şöyle devam etti:

"CHP liderinin kullandığı 'Yoldaş' kelimesi bizim litaratürümüzde yoktur. Üç kez söyledi, o sözcüğün kullanımı komünist manifestosunda başlamıştır. O sözcük sosyal demokratlarda yoktur. Bilimsel sosyalizme yakın kelime CHP'de kullanılamaz. 1980 öncesinde sol örgütlerin kullandığı çok çarpıcı ve ayrımcı bir kelimedir. Belki de ağzından kaçmıştır. Komünistlerin kullandığı çarpıcı, ayrımcı bir kelimedir. Yoldaş kültürü Stalin ve Lenin'de de olur. Bizim kullandığımız 'yol arkadaşlarımız' kelimesi çok güzel bir tanımlamadır. Yoldaş kelimesinin CHP'nin sola kaymasında bir işaret gibi görülürse üzülürüm. O sözcükler geçmişte büyük düşmanlıklara sebep olmuştur."

"AÇILIMIN İÇİNE TERÖR ÖRGÜTÜ DOLDURDU"

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le birlikte 2 yıl önce söyledikleri tehditlerin bugün tehlike haline döndüğünü anlatan Cindoruk, Diyarbakır'daki çalıştayda gündeme gelen demokratik özerklik isteğine tepki gösterdi. İçişleri ve adalet bakanlarının kendisini ziyarette, 'Açılımın içi doldurulacak' denildiğini savunan Cindoruk, "Anlaşıldı ki açılımın içini terör örgütü doldurdu, çalıştay doldurdu. Hükümet suskun. Yugoslavya'nın dağılmadan önceki anayasasının 406 madde olduğunu, orada da çok dilli eğitimin olduğunu unutmamak gerekir. 1989'da birden bire kanlı savaşlar oldu. 7 devletin çıktığı dağılmış bir Yugoslavya, Sırp kasapları, toprağı kazdığınızda çıkan kemikler, tecavüzler. Dağılan Yugoslavya modelini bize yutturmaya çalışanlara sesleniyorum; biz Demokrat Parti olarak o tekliflerin tümüne karşıyız. Bu tekliflerin tümü bizi bölmek içindir. Yugoslavya modelini iyice incelemek lazım. Dağılan Yugoslavya modelini bize yedirmek istiyorlar. Bursa'nın savaşma talebi yok, kılıç kalkan ekibi var. Kürtlerin çok güzel lorkey havası var. Zabıta zaten var, silahlı güce ne lazım var. Yugoslavya'nın anayasası iyi incenlenmeli. Muntazam bir ordumuz var, düzeni niye bozalım, bunun gerekçesini söylesinler. Diyarbakır'da, Mardin'de varsayalım düzen kursunlar, güçleri yeter mi bunu uygulamaya. Bu bir provakasyondur. Hükümet şiddetle reddetmiyor, muhalefetin de ciddi eleştirileri yok. Kuzey Irak'ı bize yapıştırmak istiyorlar. Bu gizli bir ABD politikasıdır. Bizim başımıza dert olacak hiçbir organizasyonda yer almamalıyız. Bunları yanıltıyorlar. Kürt halkının böyle talebi yok ama ABD politikasıdır." dedi.

"CEZAEVLERİNİ İYİ BİLİRİM; AMA HAPİSTEN PARTİ İDARE EDEN TÖRERİST HİÇ GÖRMEDİM"

Eski bir avukat olması hasebiyle cezaevlerini iyi bildiğini anlatan DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, hapishaneden mafya idare edenlerin olabileceğini; ancak hapishaneden parti yöneten terörist görmediğini söyledi.

İktidarın, devletin bütünlüğünü milletin aymazlığını korumakta sıkıntı çektiğini ileri süren Cindoruk, "Devleti sıkıntıya sokarsanız, bölünmez bütünlüğünü cumhuriyetin bölünmez bütünlüğünü ortadan kalkacağını sanıyorsanız bunu yapamazsınız. Biz Türk halkıyız, Türk halkı bu devletin sahibidir. Kimseden toprak istemiyoruz. Sevr'in değil Lozan'ın ortaya koyduğu devletiz. Lozan'ı da anlaşmayla değil mücadeleyle kazandık. Ordunun darbe yapmasına karşıyız. Darbelerden biz zarar gördük, onun darbe yapanlarıyla kavgamız var." şeklinde konuştu.

"YARIŞI HER ZAMAN TAYLAR KAZANMAZ"

Haziran'daki seçimlere ciddi şekilde hazırlandıklarını belirten Cindoruk, "Önümüzdeki seçimlerde bu kır at şahlanacak, öyle şahlanacaktır ki yarışları sadece taylar kazanmaz. Zaman zaman da tecrübeli atlar kazanır. Bizim kır at gibi tecrübeli at yarışları kazanacak. Demokrasi bayrağını hem Bursa'ya hem Diyarbakır'a dikecektir. Ayın 15'inde büyük kongremiz var, yine geliyoruz. Başımızda Sayın Demirel olmak üzere hepimiz dimdik ayaktayız." dedi.

"ÇİLLER'İ İSTİYORUZ"

Kongredeki konuşmasının ardından basın mensuplarıyla bir araya gelen DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, iktidarların üçüncü seçiminde oy oranının düşebileceğini söyledi. Eski Başbakan Tansu Çiller'i 10 yıldır görmediğini dile getiren Cindoruk, kongrede Ahmet Özal'ın da aday olduğunu belirtti. Cindoruk, delegelerin basiretine göre sonucun ortaya çıkacağını kaydetti.

Bu arada, Cindoruk'un basın toplantısı için salondan ayrılması üzerine salondaki delgeler 'Çiller'i istiyoruz' yönündeki açıklamaları üzerine partili bir yönetici, "Süleyman Demirel'i İnegöl'den Bursa'ya 5,5 saatte getirdik. Çiller gelsin Ankara'ya 15 saatte taşıyalım. Çiller'i yeniden genel başkan olarak görmek istiyorsanız, bunun yeri sandıktır." diye ifade etti.

CİHAN

Alakalı Konular:

'Kılıçdaroğlu'nunyoldaşdemesineirkildim'

26 Aralık 2010 - 16:55:06
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:36Kılıçdaroğlu Seğmenler'i izledi
22:49'İki dil'i tartışalara Akif'i örnek gösterdi
21:54Savcıdan inanılmaz "afiş yırtma" kararı
20:32"27 Aralık sıradan bir gün değil"
20:23Ak Parti Wikileaks çalışmalarını tamamladı
19:45Çelik: Malum parti mağduriyet peşinde
19:25Twitter'da garnizon koşusu mesajı
19:17Kılıçdaroğlu'na tekzip kararı
18:31Tamaylıgil: Devletin etnik kör olması gerekiyor
18:26'Mehmet Akif Ersoy milletimiz için modeldir'
17:46Kılıçdaroğlu: Hamarat değiller
17:05Davutoğlu Ocak'ın ilk yarısında Irak'a gidecek
16:24Erdoğan: Gençlerin ölümüne sevinenler...
16:14Demokrat Kürtler Arayışı, BDP'ye tepkili
15:33Canikli'den Demirtaş'a yanıt
15:25AK Parti MYK toplantısı başladı
14:44BDP'li Kışanak'tan Erdoğan'a suçlama
14:18CHP MYK, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı
14:17DSP'li Gürkan Garnizon Koşusu'nu sordu
13:47Demirtaş: Yaptığımız ırkçılık değil
13:39Şevki Kulkuloğlu'nun son iddiası da boş çıktı
10:52Eşimi boşarım ama köpeklerimden asla...
10:21Davutoğlu: Bu bana onur verir
09:18Bakan Taner Yıldız yurda döndü
08:50TBMM Başkanı Şahin Suudi Arabistan'a gitti
23:07'Ergenekon davasında çok büyük eksiklikler var'
22:32Erbakan: AK Parti ile CHP 'ikiz kardeş'
21:15"ABD, Türkiye ile ittifakını tehlikeye atmaz"
20:54'Başbakan CHP'yi eleştirmekte zorlanıyor
20:48Şandır: Kıyametin bir adım öncesindeyiz
Daha fazla haber göster
20:43Sorunu bilmeyenler taleplere karşı çıkıyor
19:18'Ak Parti hükümetini değiştireceğiz'
19:17'Eksenin kaydığı yok, Türkiye'nin gözü açıldı'
18:50Atalay: Kılıçdaroğlu CHP'yi değiştiremez
18:47'KÜRTÇÜLÜĞE DE TÜRKÇÜLÜĞE DE KARŞIYIM'
17:30Seçim çalışmalarını Trabzon'dan başlattı
16:55'Kılıçdaroğlu'nun yoldaş demesine irkildim'
16:52'İki dil sorunu demokratik özerklikle çözülür'
16:32'Özerklik talebi olduğuna inanmıyorum'
16:30Kamer Genç, Genel Kurul'u karıştırdı
16:28Bu bütçe milletin derdine derman olmaz
15:47'Kılıçdaroğlu'na 'Nobel atma ödülü' verilsin'
15:24Kastamonu'daki seçim çalışmalarına başladı
15:23'Gürsel Tekin ile aramızda kavga yok'
15:22Tamaylıgil'e ilk tebrik Baykal'dan geldi
14:40Kulkuloğlu'ndan savcıya yönelik iddia
14:15Topçu: Sorunlar ihanetin gerekçesi olamaz
13:33Kurtulmuş'tan 'Kürtçe Eğitim' yorumu
11:49Siyasiler için 2011 diyet reçeteleri
11:36Necmettin Erbakan, Trabzon'da
10:59İlk toplantı ilk kavga
19:05Kılıçdaroğlu'nun MYK'sı belli oldu
18:25Atalay: 'İki dil' tartışmaları şansızlık
16:25Demirtaş: İki dil vazgeçilmez
14:55Erbakan: Barajı aşıp, iktidara geleceğiz
14:52Bahçeli: AKP ikinci karara da saygı duymalı
14:52Kurtulmuş: Partiler siyaset yapmıyor
14:09ATALAY: BİR BAYRAK, BİR VATAN, BİR İDEAL!
13:36Kılıçdaroğlu: Resmi dil Türkçe'dir
12:54Davutoğlu'ndan eksen kaymasına cevap
12:45Kemal Kılıçdaroğlu'na yetki verildi
12:25Sendikalardan torba yasa tasarısına tepki
12:10Cumhurbaşkanı Gül'den "İnönü" mesajı
12:09Özhaseki: Değişimi algılayanlar ayakta kalır
08:55SİLİVRİ BELEDİYESİ'NE POLİS BASKINI
20:45HAS Parti, Bursa'dan seçim startı verdi
20:07BDP'liler Diyarbakır'da seçimi konuştu
18:25'İsrail'de mağdur işçiler gösteri yapacak'
18:05Bakan Atalay: AYİM'in kararını görmedim
17:59MHP: BDP iktidardan cesaret alıyor
17:58Baydemir: DİSKİ Avrupa Birliği'ne girmiştir
17:18Tansel Çölaşan'ın 'AK Parti'yi devirme' formülü
16:59"RESMİ DİL TÜRKÇE'DİR, KONU KAPANMIŞTIR"
16:55Zafer Çağlayan: Ben de Kürt asıllıyım
16:44Batum'dan "Gülen'e tahammül" açıklaması
16:42Oktay Vural'dan PKK'ya: Sigara kaçakçısı
16:41Emine Erdoğan'dan ''sokak çocuğu'' vurgusu
15:43Demirtaş: Önerdiğimiz model Türkiye'ye örnek
15:28Ulusalcılar CHP'den kaygılı
15:26Kurtulmuş: Kimlik siyaseti sorunu çözmez
15:25Erbakan: Kürtlerle Türkler kardeştir
15:03CHP'li Kart, "Saylan" olayını ciddiye almıyor
15:02Arınç: 7'lik büyümeyle iyi bir noktaya geldik
15:01ATALAY: İKİ DİLİN ALTINDA NE VAR SÖYLE
14:53Hüseyin Çelik'e ''Simon'' benzetmesi
14:12Bahçeli'den Gül'e sitem
13:58Kocaoğlu: Çelik, İzmirlileri rencide etti
13:41DSP seçimlere girecek
13:14Bahçeli'den "Gün Sazak" açıklaması
12:21Erdoğan Noel Bayramı'nı kutladı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
İki taraf da endişeli
 
 
Aliya RAHTE
Kadın ve içki tuzağı!
 
 
Lütfi BERGEN
Yalvaran dünyevileşme
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Diyanet'ten bir istifa... Ayşe Sucu
 
 
Necmettin EVCİ
Kemal Kemal olalı
 
 
 
 
İşte memura yapılacak zam
 
Şevki Kulkuloğlu'nun son iddiası da boş çıktı
 
Sürpriz vergi indirimi...
 
Diyanet Vakfından 28 kadın istifa etti
 
Lieberman "Mavi Marmara"ya saldırdı
 
 
 
 
 
 
 
"Hiç kimse bir alışkanlığa veda etmek cesaretini gösteremez."
BALZAC
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.541
1.551
 
 Euro
2.025 2.040
 
 Sterlin
2.365 2.410
 
 Altın
68.69 69.02
 
 IMKB
66356  
 
 
Anadolu insanı kadın yöneticiyi seviyor...
 
KOBİ Bankacılığı'nın tek kadın yöneticisi ING Bank Genel Müdür Yardımcısı Yaprak Soykan, krizde 'komando' ekibi kurarak 5 bine yakın müşterinin kapısını çaldıklarını anlatıyor.
 
 
 
 
  İnternet sitelerinde ‘Cem Yılmaz’ın çocukluk anıları’ başlığı altında dolaşan espriler komedyeni kızdırdı.  
 
 
 
  Türkiye Yeşiller Partisi Kurucu Başkanı Bilge Contepe, 10 köpeği ve 60 kedisi nedeniyle eşinden boşanma noktasına geldi    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin