DOLAR 1.553 - EURO 2.037 - ALTIN 69.18 - IMKB 66267
Pazar 26 ARALIK 2010
İKİ BÖLGEDE YAĞIŞ OLACAK Fenerbahçe 22 sayı farkla yendi Erdoğan'ın bütçe mesaisi Olin Edirne:88 - Erdemir: 61 Filistin'i tanıyan beşinci Latin Amerika ülkesi Davutoğlu: İsrail ile barışma niyetimiz var Kılıçdaroğlu'nun MYK'sı belli oldu Faraç'tan Cumhuriyet gazetesine tepki TARIM İŞÇİLERİ KAZA YAPTI: 28 YARALI Kemal Kılıçdaroğlu'na yetki verildi habertaraf.com
 
 
 
Türk jeti uçar mı?
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Şener Şen'in doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Önce kendi ‘Kürt’üne ifade hakkı tanı
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Sizi yaramazlar sizi!
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Silahını bırak da gel
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Dikkat! Dikkat! Uyarıyorum...
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Milli 'oyalama' bakanı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Hepimiz Kemalistiz!
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Mavi Marmara'nın dönüşü
 
 
Akşam
Hüsnü MAHALLİ
Diplomasi, özerklik ve WikiLeaks
 
 
Star
İbrahim KİRAS
Mavi Marmara’nın şifresi
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Bu halk anayasa yapar mı?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
"Devlet AKP" giderek sertleşiyor
 
 
Milliyet
Melih AŞIK
Kayseri davası
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Sam Amca'dan Celal Amca'ya
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Kılıçdaroğlu'na Kayseri Başsavcılığı'ndan çağrı
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Bu paşaların hepsi kötü değil ki!.. İyi paşalar da var...
 
 
Yeni Şafak
Resul TOSUN
İnsanlığın vicdanı Mavi Marmara
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Hayri Hoca
 
 
Zaman
Şahin ALPAY
Bilim ve yanılgı
 
 
Akşam
Serdar AKİNAN
Bölünme mi asimilasyon mu?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Bu memlekette “ADAM” yok mu?..
 
 
 
 
Yusuf TANRIVERDİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
"Füze kalkanı ilişkileri etkilemez"
 
 
 
İSTANBUL- İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Füze Kalkanı Projesinin, İran ve Türkiye arasındaki ilişkilere hiçbir etkisi olmadığını söyledi.
 
Ahmedinejad, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 11. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nin ardından düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin, ''Başbakan Erdoğan ile kritik görüşme yaptınız. Önümüzdeki ay da İstanbul'da İran'ın nükleer programıyla ilgili toplantı var. Dünkü görüşmede bu toplantı gündeme geldi mi, İran'ın bu konuyla ilgili ara buluculuk beklentisi var mı?'' şeklindeki sorusu üzerine Ahmedinejad, ''adalet isteyen kişilerin, İran milletinin kanuni hakkını savunduğunu'' karşılığını verdi.

Mahmud Ahmedinejad, ''Bu mesele Türkiye'de de gerçekleşti. İran milleti, kanun ve adaletten başka bir şey istemeyecektir. Umarız İstanbul oturumu çok iyi bir oturum olur ve tarihe geçer'' diye konuştu.

Bu konudaki işbirliğinin herkesin faydasına olacağını vurgulayan Ahmedinejad, ''Biz istiyoruz ki bu karşı durum işbirliğine dönüşsün. İstanbul oturumu tarihi bir fırsattır. Biz bu büyük hadisenin gerçekleşmesi için hazırız. Mutlu oluruz ki bu mesele İstanbul'da ve kardeş ülke Türkiye'de olsun'' dedi.

Türkiye, İran ve Azerbaycan ilişkileriyle ilgili bir soruya karşılık da Ahmedinejad, bu üç ülke arasında ortak medeniyet ve kültür, birçok ortak nokta bulunduğuna değindi.

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ilişkilerin dostça, çok yönlü ve devamlı olduğunu vurgulayarak, ''Türkiye, İran ve Azerbaycan arasındaki işbirliğinin gelişmesi her üç milletin, bölgenin ve dünyanın barışı ve güvenliğinin yararınadır'' diye konuştu.

''Füze Kalkanı'' konusunda ne düşündüğü sorulan Ahmedinejad, füze ve atomun kullanılmasının siyasi sahnede bittiğini ifade ederek, ''Bugün insanların fikir ve kültürlerinin günüdür. Füzeyle fikri, kültürü önleyemezsiniz. Kapitalistlerin korktukları, insani düşüncelerin yayılmasıdır. Bunların fikir düzeyleri o kadar düşüktür ki kültür ve medeniyetin ufuklarını göremiyorlar. Bizim merakımız yoktur ve eminiz ki dünyada binlerce füze kurulsa milletlerin iradesini, hürriyetini ve adaletini engelleyemez. Bunun İran ve Türkiye arasındaki münasebetlere hiçbir etkisi yoktur'' şeklinde konuştu.

Ahmedinejad, İran'a uygulanan ambargoyla ilgili bir soru üzerine de ambargodan yana olanların ''siyasi olarak geri kalmış insanlar olduğunu'' söyledi.

İran gibi büyük bir ülkenin ekonomisinin içsel bir ekonomi olduğunu belirten Ahmedinejad, ''İlerlemek için Avrupa ve Amerikan ekonomisine hiçbir ihtiyacımız yoktur. Ambargo yaptıklarından bu yana ilerleme hızımız artmıştır. Ambargolarına hiç önem vermiyoruz, bize hiçbir etkisi yoktur. Onlar bizim ekonomimize zarar vermek isterken kendi ekonomileri zarar gördü. Bu da Allah'ın işidir'' şeklinde konuştu.

İran'da yapılan son doğalgaz ve benzin zamlarının ambargoyla ilgisi olup olmadığı sorulan Ahmedinejad, ekonomik programın İran ekonomisi için bir gelişme olduğunu ve toplumun ihtiyaçlarına göre ayarlandığını dile getirerek, bu zamların ambargoyla hiçbir ilgisi olmadığını kaydetti.-WIKILEAKS BELGELERİNDEKİ İDDİALAR-Ahmedinejad, ''Wikileaks belgelerinde, İran'la ilgili bölgedeki bazı Arap ülkelerinin liderlerinin eleştirel, hatta saldırıya varan sözleri var? Bununla ilgili düşünceniz nedir?'' şeklindeki soruya, ''Ben Tahran'da bunun cevabını daha önce verdim. Bunun önceden programlanmış bir yayın olduğuna inanıyoruz. Biz Arap ülkeleriyle dostuz, ortak kültürümüz var, müşterek inançlarımız var ve birbirimizle dostça hayat sürdürmeliyiz. Bu belgelerin yayınlanması devletler ve milletler arasında düşmanlığa neden olmamalı'' yanıtını verdi.

Türkiye'nin son dönemdeki dış politikasıyla ilgili düşüncesi sorulan Ahmedinejad, Türkiye'nin bağımsız bir tutuma sahip olduğunu belirterek, ''Türk devletinin ve milletinin şu hakkı var; tüm ülkelerle ilişkileri olsun, özellikle bölgedeki ülkelerle ve milletlerle. Bunun, doğuya yönelmek olarak adlandırılması iyi bir şey, kötü bir şey değil. Doğu halkı, Türkiye'nin bu yönelimini iyi karşılayacaktır. Bu, Türkiye'nin başka ülkelerle ilişki halinde olmayacağı anlamına gelmez. Doğu, batı, kuzey, güney, bütün ülkelerle ilişki içeresinde olabilir.'' diye konuştu.

Mahmud Ahmedinejad, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ sorununa ilişkin soru üzerine de ''Biz bütün ülkelerdeki sorunların adalet ve diyalogla çözüleceğine inanıyoruz. Bizim Azerbaycan ile ilişkilerimiz derin, kardeşçe, tarihe dayanan ve güçlü ilişkilerdir. Biz Azerbaycan halkının hukukunu destekliyoruz. Biz Ermenistan ile de iyi ilişkilere sahibiz. Bu konuda yardım edebileceğimizi bildirdik'' dedi.-MUTTEKİ'NİN GÖREVDEN ALINMASI-Ahmedinejad, Manuçehr Mutteki'nin Dışişleri Bakanlığı görevinden alınmasıyla ilgili bir soruya karşılık da İran'da yönetimde değişiklik yapılmasının çok doğal bir şey olduğunu ifade ederek, ''Sayın Mutteki, hükümetimizin sevdiği saygıdeğer bir kişidir. Bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Mutteki ile daha önce görüştüm, kendisinin görevden alınacağından haberi olmadığı şeklindeki açıklaması doğru değildir'' diye konuştu.

Mutteki'nin görevden alınmasının 5P+1 ülkeleriyle yapılacak müzakereleri zorlaştıracağı yönündeki yorumlarla ilgili olarak da Ahmedinejad, ''İran'ın dış politikası sabittir. İnsanların değişmesiyle siyasetimizde bir değişiklik olmaz. Sayın Salihi tanınmış bir kişiliktir, tecrübe sahibi bir diplomattır'' dedi.

Güney Kore ve Kuzey Kore arasında yaşanan soruna ilişkin soru üzerine de Ahmedinejad, dünyadaki bütün bölgelerin, özellikle Asya'nın doğusundaki ülkelerin sükunetle birlikte yaşaması gerektiğini belirterek, bu iki ülkenin ortak noktaları olduğunu, bir sorun çıkması için hiçbir neden görmediklerini kaydetti.

Ahmedinejad, iki ülkenin hükümet başkanlarına sabırlı davranmaları çağrısında bulunarak, diyalog ve dostluk atmosferinde çözülmeyecek bir sorun olmadığını vurguladı.

Filistin ile ilgili bir soru üzerine Ahmedinejad, bu sorunun ''çözmeye çalışan bazı tarafların, adalete ve halkların hukukuna ilgileri bulunmaması'' nedeniyle 60 yıldır çözülemediğini söyledi.

Ahmedinejad, ''Filistin milletinin yasal hakları resmiyet bulmazsa, adalet sorunların çözümünde temel oluşturmazsa, tüm projeler yenilgiye uğrayacaktır. Filistin halkının bağımsızlığının resmi olduğunu her zaman söylemişizdir. Filistin halkının özgür bir seçimle kendi geleceğini oluşturmasını istedik. Bunlar bir milletin temel haklarındandır ancak onlar bu yasal hakları kabul etmek yerine sadece siyonistlerin çıkarlarını kurtaran yollara başvurmak istiyordur'' şeklinde konuştu.-TOPLANTIDAN NOTLAR-Toplantıda Ahmedinejad'ın oturduğu masanın iki ucunda, İran'ın dini liderleri Ayetullah Humeyni ile Ayetullah Ali Hamaney'in fotoğrafları yer aldı.

Toplantıyı izleyecek çok sayıdaki yerli ve yabancı basın mensubu, üstleri ve çantaları aranarak salona alınırken, toplantı salonunda da köpekler aracılığıyla arama yapıldı.

Ahmedinejad, toplantının sonunda zafer işareti yaptı.

AA

Alakalı Konular:

"Füzekalkanıilişkilerietkilemez"

23 Aralık 2010 - 23:48:37
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

19:41Davutoğlu: İsrail ile barışma niyetimiz var
17:05Erdoğan elektrikli otomobili test etti
16:27BDP'lilerden İran'a Pejak protestosu
15:53ORDUYA "NEDEN DARBE YAPMIYORSUN" SİTEMİ
15:44Helikopter arızası Baykal'a suikast mıydı?
15:13CHP'li Kulkuloğlu yeni belgeler açıkladı
15:07Kapadokya'da dev peribacası çöktü
13:57KULKULOĞLU'NA BİR YALANLAMA DAHA!
13:45Bakan Yıldız en büyük nükleer santrali gezdi
13:33HSYK üyesi Aydın'ın Midyat sevgisi
13:31Papadopulos Annan Planını okumamış bile
12:55Bakanlıktan özürlülerle ilgili yalanlama
12:42Gemik'i vuran polisin cezasına indirim
12:21Gazilikle şehitlik arasında gidip geliyor
10:36İsmet İnönü için ilk tören Anıtkabir'de
10:22TSK'dan yeni "şehit" uygulaması
09:44Türkiye'de ne kadar motorlu taşıt var?
09:08Hükümet 3 general hakkında kararını verdi
07:35Çocuğa cinsel istismara ağır ceza
00:09Türk jeti uçar mı?
00:05İsmet İnönü'nün ölüm yıl dönümü
23:58'Katkıda bulunmaya her zaman hazırız'
23:44CEP TELEFONU IŞIĞINDA BOMBA İMHA
23:40Liderler zirve öncesi aile fotoğrafı çektirdi
23:33Daily Telegraph'tan deprem senaryosu
23:23KKTC'den kınama
23:20Diyarbakır Cezaevi'nde iken Cizre'de çalışmış!
23:10Belediye'ye polisten 'ihaleye fesat' baskını
22:37Demir yolu bağlantısı Afganistan'ı da kapsamalı
22:25Öğrencilere olaylar öncesi tahrik mesajları
Daha fazla haber göster
22:06Üçlü zirve toplantısı sona erdi
21:49Maltepe Belediyesi'nde arama
21:47HSYK üyeleri'nden sorunları yerinde tespit
21:40AYİM'İN KARARI UYGULANABİLİR DEĞİL
21:37Çavuşoğlu'ndan Gazipaşa yorumu
21:16Torba Kanunu Taslağı'na protesto
21:14Genel Kurul müzakereleri bugün tamamlanıyor
21:03Başbakan Erdoğan, Massımov ile görüştü
20:14Gül: Güven Türkiye'nin sorumluluğunu artırdı
19:57Bütçenin maddeleri kabul edildi
19:49AK Parti, yargıçlar konusunda kararlı
19:46Erdoğan: Bilgisayar hayattan koparmasın
19:38Atalay: Açığa alma kararımız var
19:34'Taliban'la görüşmelerde ev sahipliğinize seviniriz'
19:29Doğan ve Kıyat yeniden ifade verecek
19:19"Ordu yönetiminde köylü toplum değiliz"
19:00Silahlı kavgayla ilgili 6 kişi adliyeye sevk edildi
18:55Bakan Atalay: Kararlılığımız sürecek
18:46Gül: Nisan 2011'de ortak tatbikat yapılacak
18:21Sahte çürük raporu davasında tahliye yok
18:16Şırnak'ta iki terörist teslim oldu
17:28BAŞBAKAN'A HAKARETE SORUŞTURMA
16:27Duruşmadaki silahlı saldırıya tutuklama
16:18Davutoğlu, Mutteki'yi telefonla aradı
15:48AİYM'den 3 komutana iyi haber
15:22Nur Serter'in çözemediği 1. sınıf sorusu
15:14Sahte çürük: Aziz Yıldırım şikayetçi olmadı
14:59Gerçeker: 5 yıl hiç dosya gelmese bile...
14:23Başbakan getirdi, Cumhurbaşkanı götürdü
13:53Suçlu Rumlar güçlü çıkmaya çalışıyor
13:38Ahmedinejad'dan Gül'e davet
13:37CHP yeni belge açıklayacak
13:36Kayseri pancar kooperatifine kayyum
13:35Tanıklar, Temizöz'ü görünce korkudan titredi
13:15Trenler, Karadeniz'i 24 saatte geçecek
13:14Erdoğan, Gül'ün makam aracını kullandı
12:32"Ergenekon belgelerini kamuoyuna açacağız"
12:21Talabani Ahmet Özal ile görüştü
12:18Başbakan Erdoğan Karzai ile görüştü
12:01AİYM'in gündemi komutanların terfisi
11:29Gül'den Noel'e özel birlik mesajı
11:28Savcı, bombanın değil haberin peşine düştü
11:24Gül-Karzai-Zerdari görüşmesi sona erdi
11:01İlhan Cihaner davası ertelendi
10:45ÇÖLAŞAN: ÖZAL AİLESİ TANTANA ÇIKARIYOR
10:38İSTANBUL BOMBACISI LİCE'DE YAKALANDI
10:37'Özal suikastı ilk kardeşime gelmişti'
10:07EİT'te ekonomik işbirliğine vurgu
09:25Şişli'de terör operasyonu
00:11Türk-Çin ilişkilerinde bu yıl öne çıkanlar
23:51Tasarı gündemden kolay çıkmayacak
23:48"Füze kalkanı ilişkileri etkilemez"
22:47İşadamları: İzmir'e hakaret havası almadık
22:46Arınç'tan felçli vatandaşa akülü araba
22:44İzmir'de 3.6 şiddetinde deprem
22:13Abdullah Gül'den ABD'ye teşekkür
21:58Doktorlar:Otopsiye Özal'ın ailesi izin vermedi
21:53Sızıntı bu sefer Wikileaks'ten
21:475 kişiyi öldüren katile 90 yıl hapis
21:41Diyanet-Sen'den vekil imamlara müjde
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Jandarmadan gelen haber kötüydü
 
 
Ayhan BİLGEN
Ulus devletin en uzun yılı: 2011
 
 
 
 
Trafik cezaları cep yakacak
 
Helikopter arızası Baykal'a suikast mıydı?
 
Kemal Kılıçdaroğlu'na yetki verildi
 
Hükümet 3 general hakkında kararını verdi
 
Papadopulos Annan Planını okumamış bile
 
 
 
 
 
 
 
"Hiç kimse bir alışkanlığa veda etmek cesaretini gösteremez."
BALZAC
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.543
1.553
 
 Euro
2.022 2.037
 
 Sterlin
2.365 2.410
 
 Altın
68.86 69.18
 
 IMKB
66267  
 
 
Dizi sektöründe sömürü büyük...
 
Sendikalaşmadığımız sürece her şey hava gazı: Çakal filminin başrol oyuncuları Damla Sönmez ve İsmail Hacıoğlu hem filmlerini hem de sinema endüstrisi üzerine eleştirilerini dile getirdiler...
 
 
 
 
  ANKARA- Yeşil sahaların ilk yarıdaki en medyatik isimleri belirlendi.  
 
 
 
  Cep telefonuma böyle bir mesaj geldi: 'Değerli müşterimiz, yılbaşına özel 2 adet saat kazandınız. Hemen 0532 111 92 92'yi arayın. Elektrik tasarruf cihazınızı almayı unutmayın. 0532 111 92 92' Mesaj böyleydi, gönderen kısmına da '0534 466 43 95' yazıyordu.    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin