DOLAR 1.556 - EURO 2.033 - ALTIN 68.86 - IMKB 66218
Cuma 24 ARALIK 2010
BEŞİKTAŞ SON BOMBASINI DA PATLATTI Fenerbahçe Ülker amacına ulaştı Beyazkart'ın süresi 31 aralıkta dolacak Tasarı gündemden kolay çıkmayacak "Füze kalkanı ilişkileri etkilemez" MECLİSTE 'DEMOKRATİK ÖZERKLİK' TARTIŞMASI TBMM spordaki şiddete el attı "Maliye Bakanımızı Avrupa kıskanıyor" Basketbolda 11. Hafta programında değişiklik İşadamları: İzmir'e hakaret havası almadık habertaraf.com
 
 
 
2010 Türk-Çin ilişkisi ve öne çıkanlar
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Demet Akbağ'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Bunu sana kustururlar hoca
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Said-i Kürdi Kürt mü?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Solun hikâyatı sağa rahmet
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt Kemalizmi...
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Diyarbakır’ı nasıl kaçırmışım!
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Google istihbaratçısının ajan komplosu
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kendini yormamalı
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Yafta
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
'Önce Oku, Sonra Öde' modeli öğrenci dostudur
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
İtinayla put kırılır ve de tabu yıkılır
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Öcalan ve derin devlet
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Biz bu vatanı böldürmeyiz
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Erdoğan Kürt diyor, Kılıçdaroğlu diyemiyor, neden?
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Osmanlı korkusu, Osmanlı tuzağı..
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi, Ankara'ya göz kırptı
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Tepkisiz zombi toplum
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Alevilere sorular
 
 
Star
Nasuhi GÜNGÖR
AK Parti’nin Kürtleri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Seçimler yaklaştıkça hava sertleşiyor
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
CHP ve İslam
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu evdeki Mustafa'mdan da olacak!
 
 
Bugün
Toktamış ATEŞ
CHP ve sol
 
 
 
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
 
 
2013'te hedef enflasyon yüzde 5
 
 
 
ANKARA- Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, 2013 yılı enflasyon hedefinin yüzde 5 olarak belirlendiğini bildirdi.
 
Yılmaz, 2011 yılı Para ve Kur Politikası'nı açıkladığı basın toplantısında, orta vadeli enflasyon hedefinin yüzde 5 olarak korunacağını belirtti.

Hedef değişkeni olarak TÜFE'nin 12 aylık değişimi ile hesaplanan yıl sonu enflasyon oranlarının esas alındığını kaydeden Yılmaz, enflasyon hedeflerinin hükümetle birlikte nokta hedefler olarak belirlendiğini söyledi.

Yılmaz, 2011 ve 2012 yılı için enflasyon hedefini daha önce yüzde 5,5 ve yüzde 5 olarak açıkladıklarını hatırlatarak, ''2013 yılı hedefi ise OVP hazırlık sürecinde yine hükümet ile varılan mutabakata paralel olarak yüzde 5 olarak belirlenmiştir'' dedi.

İktisadi bilimlerin sözleşme ve planlarında bu hedefi referans almasının enflasyondaki katılığı azaltarak, toplumsal refahı destekleyeceğini ifade eden Yılmaz, uzun vadede ise yapısal dönüşümün yakınsama ve reform süreci tamamlandıkça daha düşük enflasyon oranlarının hedeflenmesinin mümkün olabileceğini söyledi.

"Enflasyon hedefi saparsa hükümete mektup yazacağız"

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, "enflasyon hedefleri yıl sonları için belirlediğimizden ilgili yılın sonunda enflasyonun hedeften belirgin olarak sapması durumunda hükümete bir açık mektup yazacağız" dedi.

Yılmaz, 2011 Yılı Para ve Kur Politikası'nı açıkladığı basın toplantısında, Enflasyon Hedeflemesi Rejimi çerçevesinde, şeffaflık ve hesap verme ilkelerini uygulayabilmek için kamuoyunca gözlenebilir ve somut bir ölçüt ortaya koyabilmek için, nokta hedefler etrafında belirsizlik aralığı ilan ettiklerini hatırlattı.

Enflasyon belirsizlik aralığının dışına çıktığında hesap verme yükümlülüğünün devreye girdiğini kaydeden Yılmaz, belirsizlik aralığının enflasyon hedeflemesine geçildiği dönemden bu yana hedef etrafında her iki yönde 2 yüzdelik puan olarak uygulandığını söyledi.

Yılmaz, kontrol dışında kalan işlenmemiş gıda ve tütün gibi kalemlerin fiyatlarında öngörülemeyen oynaklıkların Türkiye'de belirsizlik aralığının göreli olarak daha geniş tutulmasının temel sebebi olduğuna işaret ederek, özellikle işlenmemiş gıda fiyatlarında yaşanan aşırı oynaklıkların enflasyonun yıllık frekansta dalgalı bir seyir izlemesine neden olduğunu kaydetti.

-''İŞLENMEMİŞ GIDA FİYATLARINDA OYNAKLIK AB ÜLKELERİNDEN DAHA YÜKSEK''-

Türkiye'de işlenmemiş gıda fiyatlarındaki oynaklığın AB ülkelerine kıyasla belirgin olarak daha yüksek olduğunu belirten Yılmaz, ayrıca bu durumun büyük ölçüde yapısal unsurlardan kaynaklanmasının kısa vadede işlenmiş gıda fiyatlığındaki oynaklığın devam edeceğini gösterdiğini söyledi.

Yılmaz, bu çerçevede, önümüzdeki dönemde de belirsizlik aralığının her iki yönde 2 yüzdelik puan olarak korunup, gerçekleşen enflasyon ile hedef enflasyon arasındaki farkın mutlak değeri 2 yüzdelik puanı aştığı takdirde hesap verme yükümlülüğünün devreye gireceğini bildirdi.

2011 yılında hesap verme yükümlülüğünü uygulama biçiminde değişiklik olmayacağını belirten Yılmaz, enflasyon hedeflerinin yıl sonları için belirlendiğinden ilgili yılın sonunda enflasyonun hedeften belirgin olarak sapması durumunda, hükümete bir açık mektup yazacaklarını kaydetti.

Yılmaz, ayrıca Enflasyon Raporu'nun da hesap verme sorumluluğunun pekiştirilmesi açısından destekleyici bir işlev görmeye devam edeceğini söyledi ve şöyle devam etti:

''Bu çerçevede, enflasyonun yıl içinde de üçer aylık dönemlerin sonu itibariyle yıl sonu hedeflerden 2 yüzdelik puandan fazla farklılaşması durumunda sapmaya yol açan nedenler ile hedefe ulaşılması için alınan ve alınması gereken önlemleri, Enflasyon Raporu aracılığıyla kamuoyuna açıklayacağız.

Hedef enflasyonun orta vadede nereye gideceği bilgisini içerirken, tahmin, enflasyonun hedefe doğru ilerlerken izlemesi öngörülen seyri ifade etmektedir. Dolayısıyla iktisadi bilimlerin orta vadede enflasyon hedefimizi, daha kısa vadelerde ise enflasyon tahminlerimizi referans alması uygun olacaktır.''

-PARA POLİTİKASI KARARLARI-

Yılmaz, para politikasının temel iletişim araçlarının Enflasyon Raporu ve Para Politikası Kurulu Duyuruları olduğunu hatırlatarak, Kurul'un önceden açıklanan bir takvim çerçevesinde aylık olarak toplandığını anlattı.

Toplantının hemen ardından Para Politikası Kararı'nın ve kısa gerekçesinin bir basın duyurusu ile internet sayfalarında açıklandığını kaydeden Yılmaz, 2011 yılı için Para Politikası Kararı duyurusunun yayımlanma saatinin 14.00 olarak belirlendiğini bildirdi. Yılmaz, duyurunun İngilizce çevirisinin de yine aynı gün yayımlanacağını söyledi.

Kurul'un ayrıntılı değerlendirmelerini içeren toplantı özetinin ise toplantıyı takip eden 5 iş günü içinde internet sayfasında İngilizce çevirisi ile birlikte yayımlanacağını ifade eden Yılmaz, Enflasyon Raporu'nun yılda 4 defa yayımlanmaya ve raporun kamuoyuna tanıtımının basın toplantısı ile yapılmaya devam edeceğini kaydetti ve şöyle devam etti:

''Para ve kur politikası çerçevesine ilişkin kamuoyu ile paylaşılan duyurular Başkan tarafından, Merkez Bankası'nın faaliyetleri ve para politikası uygulamaları hakkında Bakanlar Kurulu ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na yılda 2 defa yapılan sunumlar, her ay enflasyon verilerinin açıklanmasını takibeden iş günü içinde yayımlanan aylık fiyat gelişmeleri raporu, yılda 2 kez yayımlanan finansal istikrar raporu, Merkez Bankası yetkililerinin yurt içi yurt dışı toplantılarda yaptığı sunum ve konuşmalar ile diğer basın duyuruları da ekonomik görünüm ile uygulanan ve uygulanacak politikalar ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesinde önemli rol oynamaya devam edecektir.

Merkez Bankası tarafından yayımlanan çalışma tebliğleri, kitapçıklar, ekonomi notları ile düzenlenen konferanslarda iletişim politikasının önemli unsurları olmayı sürdürecektir.''

Durmuş Yılmaz ''çok gönüllü'' değil

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, ''Görev değişikliği en geç martın ortasında belli olursa iyi olur'' derken, 'Görev için çok gönüllü olmadığınızı anlıyorum'' yorumu üzerine, ''Doğru anlamışsınız'' karşılığını verdi.

Yılmaz, 2011 Yılı Para ve Kur Politikası'nı açıkladığı basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yılmaz, Para Politikası Kurulu kararlarının 19.00 yerine saat 14.00'de açılanacak olmasına ilişkin soruyu yanıtlarken, Türkiye'de uzun zamandır bütün ekonomik verilerin, piyasaya olumsuz etkileri olabileceği düşüncesiyle piyasalar kapandıktan sonra açıklandığına dikkati çekti. Yılmaz, ''Türkiye ekonomisinin bugün geldiği noktada bu kararların gün içerisinde piyasaların açık olduğu bir saatte açıklanarak, aldığımız kararların etkisinin net olarak görülmesini amaçlayarak ve bunun önceki dönemlerdeki mahsurlarının ortadan kalktığını düşünerek, bu şekilde karar aldık'' dedi.

Karar, saat 19.00'da açıklandığında, Türkiye'deki piyasaların kapanmış olduğunu ve etkileri, Londra ve New York piyasalarından takip etmeye çalıştıklarını kaydeden Yılmaz, ''Biz bunun etkisinin ne olduğunu gün içinde görelim diye kararın aynı gün içinde saat ikide açıklanmasına karar verdik'' dedi.

-''BİZ NE YAPTIĞIMIZI BİLİYORUZ''-

Yılmaz, bankanın son dönem aldığı kararlara ilişkin yabancı basında yer alan değerlendirme yazısıyla ilgili soru üzerine de Merkez Bankası kararlarının dünya kamuoyunda dikkati çektiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Şunu söyleyebilirim; biz ne yaptığımızı biliyoruz, neyi, niçin yaptığımızı da biliyoruz, dolayısıyla bu konuda ihtiyatlı olmak, gelişmeleri takip etmek herkesin yararına. Yararına da derken şunu söylemek istiyorum; önceden karar vermemek lazım, bu kararların sonuçlarını bir görmek gerekir, nitekim yazı da bunu söylüyor.

Ama bu içinde risk unsuru barındırır mı? Evet barındırır. Ancak dediğim gibi biz bunun üzerinde düşündük, taşındık ve böyle bir kararı aldık. Dolayısıyla biz gelişmiş ülkelerin merkez bankalarının yaptığı gibi geleneksel olmayan yöntemler kullanarak, yeni bir para politikası geliştirmedik. Biz var olan, merkez bankacılığının tarihi kadar eski olan zorunlu karşılıkları, tabiri caizse tozlu raflardan indirdik ve aktif bir para politikası aracı haline getirdik ve bunu bir karışım olarak kullanıyoruz. Bizim yaptığımız, geleneksel olmayan herhangi bir aracı kullanarak değil geleneksel olan var olan araçları kullanarak bir karışım yapmak. Bu, öngördüğümüz tehlikeleri bertaraf etmek üzere oluşturduğumuz bir karışım. Bunun sonucunu inşallah hep beraber göreceğiz.''

-''BİR YERLERDEN SİYASİ TELKİN ALMADIK''-

Yaılmaz, ''Merkez Bankasının hedefleri, Merkez Bankasının politika duruşunda herhangi bir değişiklik söz konusu değil'' dedi.

Merkez Bankasının kanununda yazılmayan herhangi bir hedefi kendisine hedef olarak seçmediğini vurgulayan Yılmaz, Kanundaki ilgili maddelere atıf yaptı.

Yılmaz, şöyle konuşut:

''Yaptığımız sadece şu; son kriz ülkelere şunu gösterdi finansal istikrar olmadan, aktarım mekanizmaları düzgün çalışmadan, fiyat istikrarına hedefine gitmemiz o kadar kolay değil. Çünkü bu kriz, özellikle aktarım mekanizmalarını tahrip etti. Faizler neredeyse sıfırlandı, parasal genişleme var, buna rağmen aktarım mekanizmaları etkin bir şekilde çalışmıyor. Biz bu noktaya gelmeden kendimizi böyle bir ortamda bulmamak için şu anda iyi çalıştığını düşündüğümüz aktarım mekanizmalarının zarar görmemesi için bir takım tedbirler alıyoruz.''

Başkan Yılmaz, alınan kararda ''siyasi telkin'' bulunup bulunmadığına ilişkin soru üzerine, ''Kesinlikle hayır. Biz, bir yerden siyasi telkin vesaire almadık. Bizi bu noktaya getiren uluslararası konjonktür. Amerikan Merkez Bankası parasal genişlemeye gitti, tekrar parasal genişlemeye gitmek için ikinci bir program geliştirdi, belki üçüncüsü olabilir gibi sözler var. Bizi en fazla kaygılandıran ve endişelendiren özellikle avro bölgesindeki gelişmeler ve Avrupa Merkez Bankasının tutumu. En önemli etken budur diye söyleyebilirim'' şeklinde konuştu.

-''BAĞIMSIZLIK GÜÇLENEREK DEVAM ETMELİ''-


Durmuş Yılmaz, görev süresinin sona erişi ve kurumun bağımsızlığına ilişkin soru üzerine de bağımsızlığın güçlenerek devam etmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Yılmaz, başkanlık görevine gelecek isme yönelik de ''Görev değişikliği en geç Martın ortasında belli olursa iyi olur diye düşünüyorum'' dedi.

-YILMAZ ''ÇOK GÖNÜLLÜ'' DEĞİL-

Yılmaz, toplantının ardından gazetecilerle sohbet ederken, bir gazetecinin görev süresinin 18 Nisan'da dolacağına işaret ederek, ''Neden Mart ortasında belli olmasını istediğini'' sorması üzerine, Mart ortasında ismin belli olması halinde 1 ay birlikte çalışma imkanları oluşacağını söyledi.

''Belki sizinle de devam edilebilir'' denilmesine karşılık, Yılmaz gülümseyerek ''bilmiyorum'' karşılığını verdi.

Yılmaz, ''Daha önce yaptığımız konuşmalardan da sizin çok gönüllü olmadığınızı anlıyorum'' yorumu üzerine de, ''Doğru anlamışsınız'' dedi.

AA

Alakalı Konular:

2013'tehedefenflasyonyüzde5

21 Aralık 2010 - 11:06:28
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:05"Maliye Bakanımızı Avrupa kıskanıyor"
22:51Kazaklar, Sincan Sanayi Bölgesi'ni inceleyecek
20:49"İş kazalarının yıllık maliyeti 35 milyar TL"
20:22'Bankacılık sektörü Türkiye'ye küçük geliyor'
20:19Turizmin kent gelişimine katkısı tartışıldı
19:56Kredi borçları artıyor
19:14Belediyelerden nüfus için ilginç yöntemler
18:42'TOKİ'ye gitmeseydi harcı kaldırırdım'
18:19KOSGEB 15 bin girişimciyi eğitecek
18:15Bazı ülkelerin borsalarında son durum
18:14Dolar günü 1,552 TL, euro 2,027 TL'den kapattı
18:11Borsa yüzde 1,19 değer kazandı
17:50Meslek hastalığı istatistiği Dinçer'i şaşırttı
17:4411 ayda 27 milyon 500 bin turist geldi
17:20Karadeniz'de hamsi kıtlığı
16:35UMEM, Sivas'ta 1 milyon kişiyi meslek öğretecek
15:30"Toplu açılışlar, cevap oldu"
15:20Çağlayan'dan Merkez Bankası'na yine eleştiri
14:38"İşçiler torba yasadan tedirgin"
13:53Akdağ: Sağlık meslekleri ile ilgili hazırlık var
13:20İlk seans sonu bazı ülkelerin borsaları
13:19Borsa, ilk seansı 65639 puandan tamamladı
13:19Gün ortasında Dolar 1,552 TL, euro 2,033 TL
12:58Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı
12:44OGİAD okyanus ötesinde pazar araştırması yaptı
12:05Bakanlıktan çiftçiye 250 milyonluk destek
11:46Kuzey Irak'a Türk damgası
10:12Bazı ülkelerin borsalarında son durum
10:09Borsa güne yükselişle başladı
09:50Motorine 8 kuruş zam
Daha fazla haber göster
09:24Lojman kiralarına yüzde 7,60 zam
09:21Dolar 1,5520, avro 2,0380 lira
23:20Çöpten 1 milyar kilovat saat enerji üretilecek
23:17"Gezen aslan aç kalmaz"
21:56Benzinde tasarruf için püf noktaları
21:47Şimşek: Türkiye'de sıcak para sorunu var
20:38Medical Park Gaziantep İl Özel İdaresi ortaklığı
19:10'Atacağımız adımların ortak olması önemli'
18:47Türk işadamlarına yatırım çağrısı
18:23Bazı ülkelerin borsalarında son durum
18:20Borsa, günü 65440,22 puandan tamamladı
18:18Dolar günü 1,552 TL, Euro 2,033 TL'den kapattı
18:17Elektrik kesintisini önleyecek proje
17:50Şimşek: Vergi artışı istemiyoruz
17:37Cumhurbaşkanı'ndan 'Türk işadamları' talimatı
17:31Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7,23
17:26Dolar ve avro geriledi
16:34Şimşek: Akaryakıtta vergi bugün daha az
14:01"İdarecilerin sınırsız su zammı yetkisi yok"
13:27Gün ortasında Dolar 1,551 TL, euro 2,038 TL
13:22Borsa, ilk seansı 65359,87 puandan tamamladı.
13:21Bakan Yıldırım pilot sıkıntısından yakındı
13:19İMKB'de ilk seansta en çok değer kazanan 10 hisse.
13:14Dünya borsalarında son durum
13:00Dikkat! Yeni ibareli madeni paralarda son!
12:12"İŞ KURACAĞIM" DİYENE 27 BİN LİRA
12:10KPSS SONUÇLARI AÇIKLANIYOR
11:54Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başlıyor
10:46Yapı kooperatifleri Bayındırlık Bakanlığında
10:24ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDE!
10:11Borsa güne satıcılı başladı
09:46Kotil: THY çok nasipli bir şirket
09:14Dolar 1,5560, avro 2,0440 liradan açıldı
07:49Risksiz yatırım için Türkiye'yi adres gösterdi
00:28"Artık insan şekillendiriliyor"
21:11'Her kesim kendi muhasebesini yapmalı'
20:27Bakan Yıldız, Japonya'da nükleer santral bakacak
18:56TÜROFED'de Ahmet Barut yeniden başkan
18:29GE Capital'ın Garanti'deki payını onaylandı
18:06Dolar günü 1,555 TL, euro 2,042 TL'den kapattı
18:03Bazı ülkelerin borsalarında son durum
18:03Borsa, günü 64819,64 puandan tamamladı
17:30350 bin öğretmen ataması olur mu?
15:33Diş hekimlerinin çalışma alanları belirlendi
14:56Yıldırım: Kıyafet genelgesine karışmam
14:41İlk seans sonu bazı ülkelerin borsaları
14:41Borsa, ilk seansı 63974 puandan tamamladı
14:40Gün ortasında dolar 1,555 TL, euro 2,046 TL
13:21Babacan, banka genel müdürleriyle görüşecek
13:15"Gıdada AB'nin sınırı Türkiye'nin sınırıdır"
12:17Altında artış sürecek
11:53TİSK: Ekonomi 2011'e rahatlamayla giriyor
11:34Tüketici cep telefonlarından şikayetçi
11:32Toyota ABD'ye 32 milyon dolar ceza ödeyecek
11:062013'te hedef enflasyon yüzde 5
09:58Bazı ülkelerin borsalarında son durum
09:57Borsa açılışta 63.951,78 puan
09:13Dolar 1,5570, avro 2,0500 lira
00:16Wozniacki, THY'nin bir parçası olmaktan mutlu
23:50En zengin 50 Arap işadamının mal varlığı...
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
“Komutanım, Ayetelkürsüyü Okuyarak Topu Ateşleyelim”
 
 
Ercan AKSOY
Mucit Erbakan
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Muhammed Es'ad Erbile ve Menemen olayı
 
 
Necmettin EVCİ
YÖK öyle dava
 
 
Sami NOGAY
Meslek liseleri yanıyor
 
 
 
 
30 yıllık kriptolar ortaya döküldü
 
İstifacı amiralden iki sürpriz açıklama
 
Dündar'ın "CIA ajanı" trajedi çıktı
 
YÖK Başkanı Özcan, affın kapsamını açıkladı
 
Motorine 8 kuruş zam
 
 
 
 
 
 
 
Affın en güzeli, hasmını ezmeye muktedir iken yapılandır.
ÖMER BİN ABDÜLAZİZ
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.018 2.033
 
 Sterlin
2.363 2.410
 
 Altın
68.42 68.86
 
 IMKB
66218  
 
 
Gazeteciler diplomatları 'yazmayın' diye uyaracak...
 
Gazeteci Sedat Ergin dünyadaki WikiLeaks depreminin ardından “Artık hiçbir şeyin gizli kalmayacağı varsayımıyla hareket ettiğimiz bir döneme gireceğiz, herkes adımını buna göre atacak” diyor. Ergin, ABD gibi bir süper gücün gizli yazışmalarının internete sızmasını ise, “Süper güçler çuvalladığı zaman yaptıkları hatanın büyüklüğü de o kadar büyük oluyor” sözleri ile değerlendiriyor.
 
 
 
 
  Ö. O.’ya, bir aile dostlarının kızının “bekaretini bozduğu ve tecavüz ettiği” iddiasıyla dava açıldı  
 
 
 
  Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı yıldızı Diana Taurasi'de doping testinde yasaklı madde tespit edildiği ortaya çıktı    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin