DOLAR 1.551 - EURO 2.037 - ALTIN 69.02 - IMKB 66197
Cuma 24 ARALIK 2010
EMİN ÇÖLAŞAN İFADE VERİYOR İSTANBUL BOMBACISI LİCE'DE YAKALANDI 'Özal suikastı ilk kardeşime gelmişti' Borsa güne alıcılı başladı Dolar güne 1,552; euro 2,027 TL'den başladı Af teklifi TBMM'ye sunuldu İngilizler Kabe'yi tehdit olarak gösterdi TIMES GAZETESİNDEN BÜYÜK İDDİA! MEMURA YÜZDE 4 ZAM GELİYOR Özhaseki'yi yakacak senet de sahte çıktı habertaraf.com
 
 
 
Türk-Çin ilişkilerinde bu yıl öne çıkanlar
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Gerçek mağduriyetler önlensin
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İlham Aliyev'in doğum günü
 
 
 
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Kayseri meselesi ve AK Parti
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
'Netekim orası Arjantin' mi?
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
'Videodrome'u izlerken aklıma gelen 'Oyun'
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Türk-ABD ilişkilerinde yeni bir tango başlıyor...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Komplocular bu aralar çok mutsuz
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Hakan TOPUZOĞLU
 
Oray EĞİN
 
 
 
Şenol Güneş: 3. sırada gibi çalışacağız
 
 
 
TRABZON- Şenol Güneş: Bursaspor'un 5 puan, Fenerbahçe'nin 9 puan gerisindeymişiz gibi çalışacağız.
 
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, sezonun ikinci yarısında 5 puan önde olan bir takım olarak değil, "Biz Bursaspor'un 5 puan, Fenerbahçe'nin 9 puan gerisindeymişiz gibi çalışacağız." dedi.

Güneş, eser tamamlanmadan sonuç alınamayacağını kaydederek bir takım eksikliklere rağmen hızla hedefe doğru ilerlediklerini söyledi.

Oyuncularının takımı ve kulübü sahiplenme konusunda önemli bir mesafe kaydettiğini belirten Güneş, "Rakibi baskı altına alan bir takım olmak istediğimizi, her oyuncunun değerli ancak vazgeçilmez olmadığını söylemiştik. Duman çıkaran değil kıvılcım çıkaran futbolcu istemiştik. Bireyselliğin önemine dikkat çekmiştik. Nereden geldiğimizi, nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi biliyoruz. Şu anda eseri tamamlamak için sadece yolun yarısına geldik." dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Güneş, sezonun ilk yarısında oynadıkları futbol ve aldıkları sonuçların kendisini mutlu ettiğini belirtti.

"Göreve geldiğimizde şehrin önde gelenlerinin bir araya geldiği günden bugüne attığımız her adımın doğru olduğunu görüyoruz. Farklı olan, fark yaratan ve kazanan takım olmak istiyoruz." diyen Güneş, şöyle devam etti:

"Taraftarımızın bu kulübün sembolü olduğunu söylemiştik. Bunu gösterdik. Örnek bir taraftara sahibiz. Bunu bir kez daha gösterdik. Bu taraftarın sadece Trabzon kentine ait olmadığını gösterdik. Kökleri burada ancak dalları dünyanın her yerinde olan bir kulübüz. Toprağı verimli, güneşi bol olan bir takım olacağız."

Güneş, oyuncularının takımı ve kulübü sahiplenme konusunda mesafe kaydetmesinin kendisini son derece mutlu ettiğini söyledi. "Duman çıkaran değil kıvılcım çıkaran futbolcu istemiştik. Bireyselliğin önemine dikkat çekmiştik. Nereden geldiğimizi, nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi biliyoruz. Şu anda eseri tamamlamak için sadece yolun yarısına geldik. Eser tamamlanmadan sonuç alınamaz. Bu nedenle konuşmalar bugüne kadar yapılanlarla ilgili olmalı." Açıklamasını yapan Güneş, bir takım sorunlarının bulunmasına rağmen sadece A takım değil, pilot takım, gençlik geliştirme, izleme komitesi olarak bir takım olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Güneş, "Bu koordine yeterli değil. Bunun için adımlar attık, yeterli değil. Uzun vadeli işler. Bugün yarışan bir takım olarak nerede olduğumuzu işlemeye çalışıyoruz. Zamanımız ve gücümüz diğerlerine yetmiyor." şeklinde konuştu.

BİZE ATILAN ÇAMURLARDA TÜRK FUTBOLU ZARAR GÖRÜR

Yeni yönetime de başarı dileklerinde bulunan Güneş, seçilen yeni yönetimin camiaya hayırlı olması temennisinde bulundu. Güneş, "Geçmişte birlikte çalıştığımız değerli arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bunlar unutulmayacaktır.'' derken, şöyle devam etti:

''İçeride ve dışarıda yapılan katkıların araştırılması gerek. Sadece yarışan değil fikir olarak öne çıkan bir takım olmalıyız. Türkiye'ye karşı sorumluluklarımız var. Türkiye'nin iyi bir birlikteliğe ihtiyacı var. İyi bir Trabzonspor'a ihtiyacı var. Bize atılan çamurlarda Türk futbolu zarar görür. Uzun süredir mesleğin içindeyim. Ülke futboluna zarar verecek hiçbir eylemin içinde olmadım. Önceliğimiz sonuç almaktır. Ancak sonuç almak için her yol mübah değildir. Bize yapılan eleştiriye saygı duyarız, hakaretlere cevap vermesini biliriz."

BİZ 96'DA, FENERBAHÇE DE GEÇEN YIL HİÇBİR YAN YOLA BAŞVURMADIK

Güneş, şikayet etmek için değil, sorun çözmek için geldiğini de vurguladı. "Değiştiğim söyleniyor. Siz kendinizi değiştirirseniz, herkesin değiştiğini ve geliştiğini göreceksiniz. Vizyonu ve projesi olmayan, geleceğiyle ilgili planı olmayan insanların, kaptansız gemi gibi nereye toslayacağı belli olmaz. Vizyonumuzu belirleyip bunu en iyi şekilde kullanmak durumundayız." diye konuşan Güneş, bir anlık iyi sonuçlar almak için çeşitli yollara başvurmanın, kurumlara ve kişilere faydası olmayacağına dikkat çekerek şunları söyledi:

"Biz 1996'da şampiyonluğu kaybederken hiçbir yan yola sapmadık. Fenerbahçe de geçen sene şampiyonluğu kaybederken hiçbir yan yola sapmadı. Fenerbahçe ile oynadığımız kupa maçındaki güzellikler az işlendi." diyen Güneş, şöyle konuştu:

"Bundan şikayetçiyim. Şiddetin daha çok işlendiği bir ülkede, olumlulukların işlenmemesi bu tür olumsuzlukların gelişmesine zemin hazırlar. Bu anlayıştan beslenen antrenör ve yöneticilerin dışta kalması için buna ihtiyaç var."

4 BÜYÜKLER FUTBOLUN OLMAZSA, OLMAZI

Güneş, düşüncelerini net olarak aktardığını da ifade ederek, "Algı siyah ya da, beyaz şeklinde ortaya çıkmaz. Kolay değil bu. Karşılığını görmek süreç alabilir.'' şeklinde konuştu.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi büyük camiaların futbolun lokomotifi olduğunu da belirten Güneş, ''Bunlar Türk futbolunun olmazsa olmazlarıdır. Son yıllarda bunlara Bursaspor katılmıştır. Dört büyüklerin yeri, camia, taraftar, geçmişi, ve projeleriyle farklıdır. Bazı yorumcuların eleştiri yaparken, bunun dozunu kaçırdıkları oluyor ancak hakaret içermediği sürece haklarıdır. Eksiğimizi söylesinler mutluluk duyarım. Ama saldırılar onları daha iyi duruma getirmez. Medyadan ricam, biz bu kavga içinde olmayacağız. Hakemle ilgili bir söylemim olmuştu. Futbol oynarken zaman geçirmeye çalışan, ya da sertlikle puan kazanma yoluna giden takımı koruyan bir hakem üzerinde bir mesaj vermiştim. Bunu tek bir hakem üzerinden yaptığım için rahatsızlık duymuştum." şeklinde konuştu.

AYKUT KOCAMAN'IN ANLAYIŞI FENERBAHÇE BAŞKANI VE TARAFTARIYLA ZIT DÜŞÜYOR

Fenerbahçe'nin Gaziantepspor'a kaybettiği maçın ardından medyada bazı olumsuz ifadeler yer aldığına dikkat çeken Güneş şöyle konuştu:

"Ben başarı istiyorsam bunu hakem veya rakip üzerinden değil, kendim işimi yapabildiğim için başarmalıyımdır. Fenerbahçe'nin başarısı benim başarısızlığım üzerinden yorumlanıyorsa o zaman Fenerbahçe bitmiş demektir. Fenerbahçe'nin başarısı kendi işini iyi yapmaktan geçmelidir. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hala çok heyecanlı, taraftar hala takıma sahip çıkıyor. Fenerbahçe, Gaziantepspor'a yenildi ama taraftar anlamında bir olumsuzluk yok. Ama Fenerbahçe Teknik Direktörü'nün tam tersi zıt bir anlayışı var. O zaman ya bu kişisel bir çıkış, ya da kulüp politikası. Kulübün böyle bir politikası olacağını sanmam. Aziz bey en kötü dönemde bile kulübün kurumsal kimliği için çok çalıştı. Maça gittiğimde benim takımıma şampiyonluğu kaybeden taraftardan saygı gördüm. Fenerbahçe taraftarının böyle güzel olgunluğu var. Ama aynı rakip takımın antrenörü böyle bir beyanat yapıyorsa ya antrenörde bir yanlışlık var, ya da bu düzende yanlışlık var. Fırsatçılık kimsede olmamalı. Fenerbahçe'nin büyüklüğü, genç bir antrenörün geleceğini karanlığa atma adına, günü kurtarmak için yaptığı ifadeler üzerinden olmamalı. Fenerbahçe'nin o ifadelerle büyümeyeceğini o da bilmeli. Benim bir büyük olarak tavsiyem, biraz daha dikkatli konuşsunlar. O açıklamalar ülke futboluna zarar verir. Onun geleceği kararır, benim geleceğim yok zaten. Ben futbolu kapatacağım." dedi.

JAJA İZİN İSTEDİ ANCAK VERMEDİM O DA İZİNSİZ GİTTİ

Teofilo ve Jaja'nın durumlarının farklı olduğunu da ifade eden tecrübeli teknik adam, "Jaja izin istedi ancak vermedim. O da gitti. Bunun doğru veya yanlış olup olmadığını tartışmıyorum. 'Çok acilse şimdi gitmen gerek' dedim. Maçtan sonra gitmek istedi. Böyle olunca inandırıcı gelmedi. Kendisine de bunu söyledim. Ama o kendini şartlandırmıştı. Oyuncuların sorumluluklarını sahiplenmelisiniz. Maçtan sonra tekrar izin istedi. Vermeyeceğimi söyledim. Tavır olarak görüyorum. Cezası vardır.'' diyerek şöyle devam etti:

''Bir de işin diğer boyutu var. Teofilo da gitti. Bu konunun FIFA nezdinde tartışılması gerek. Dünya futbolunun gelişmesi için bunlar irdelenmeli. Bosman kanunlarının giderek futbolu batırdığını düşünüyorum. Kulüpler giderek borçlanıyorlar. Yan değerler kulüpleri ayakta tutuyorlar. Oyuncular üç yıllık geliyorlar bir yıl sonra gidiyorlar. FIFA devreye girmeli. Yatırım yapıyorum, karşılığını almalıyım. Peşinatı al, sonra git. Böyle bir şey var mı? Futbolcu haklarını korurken onları futbol oynamamaya itiyor. İlk sene uyum dönemi. İkinci sene iyiyse paramı artır. Son sene zaten transfer dönemi. Böyle bir şey yok. Jaja'nın uyumu iyiydi. Takım arkadaşları da sevmişti. Gidince üzüldük. Çocuğunun hasta olduğunu düşünüyorum. Ondan ayrılamadığını düşünüyorum. Gelince değerlendireceğiz. Ben oyuncuma inanırım. Cezası neyse öder takımda katılır."

CİHAN

Alakalı Konular:

ŞenolGüneş:3.sıradagibiçalışacağız

20 Aralık 2010 - 15:19:04
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:36BEŞİKTAŞ SON BOMBASINI DA PATLATTI
00:12Fenerbahçeli Caner evlendi
00:08Fenerbahçe Ülker amacına ulaştı
23:18Alo 2011 Danışma Hattı hizmete girdi
23:15TBMM spordaki şiddete el attı
22:49Basketbolda 11. Hafta programında değişiklik
22:20Adıyamanspor Teknik Direktörü istifa etti
22:05Futbol bilmeyen yönetici işleri zorlaştırıyor
20:59PFDK'dan Fenerbahçe'ye ceza yağdı
20:15'Hiçbir kulüpten resmi teklif almadım'
20:14Fenerbahçeli Gökhan Ünal gitmek istiyor
19:59Beşiktaş'ın rakibi Dinamo Kiev'e yeni hoca
19:28Grekoromen Güreş Şampiyonası, başladı
18:56Beko Basketbol Ligi'nde 11. Hafta yarın başlıyor
18:54Simao Sabrosa, artık resmen Beşiktaşlı oldu
18:09UEFA'dan Bursaspor'a tam not
16:41"Filenin Sultanları"na brezilyalı antrenör
15:55Simao'dan gözyaşlarıyla veda
14:48Lefter, doğum gününü hastanede kutladı
14:30Kartal'da son fire İbrahim Üzülmez
13:38Üç Türk hakemi UEFA'da kategori atladı
13:36Lefter hafta başı taburcu
13:17Ankaragücü yönetimi ''devam'' kararı aldı
12:42Babuşcu'dan efsane futbolcu Lefter'e ziyaret
12:35Sinan Şamil Sam'ın durumu ciddi
11:52Cim Bom'da 11 günlük izin
11:51Kara kartal tatilde
11:45Pınar Karşıyaka'dan ceza tepkisi
10:56Fenerbahçe'de doping skandalı
23:52Hagi: Zor maç olacağını biliyorduk
Daha fazla haber göster
23:03Simao ve Almeida Kartal mı oluyor?
22:57Efes Pilsen kötü bitirdi
22:43Ziraat Türkiye Kupası'nda puan durumu
22:34KAMİL OCAK'TA PUANLAR PAYLAŞILDI
21:11Gençlerbirliği: 1 - Ankaragücü: 1
20:01BEŞİKTAŞ ECEL TERİ DÖKTÜ
18:04Ze Roberto: Tarihe geçtik, gururluyuz
17:56Kırıkhanspor: 0 - İBBspor: 1
17:55Özdilek: Her rakip ciddiye alınmalı
17:41Samsunspor, 7 futbolcu ile yollarını ayırdı
16:13Beypazarı Şekerspor:1 - M.P. Antalyaspor:1
15:22TBMM Spor Komisyonu Erzik'i dinledi
14:12Hugo Almeida Beşiktaş'ı yalanladı
13:58Başkan Gökçek'ten Ankaragücü açıklaması
13:54İstanbul'a gelen FB Acıbadem üzüldü
12:19Atletizmde skandal komplo
09:20Karşıyaka'nın taraftarları otobüslere saldırdı
00:05Lefter'in doğum günü
23:58'Şenol hocanın kullandığı dil beni ağırdan yaraladı'
23:51Beşiktaş galibiyetle bitirdi
23:18Muhatabımız Melih Gökçek değil
23:14GALATASARAYLI FUTBOLCUYA HAPİS ŞOKU
23:10Ziraat Türkiye Kupası'nda puan durumu
23:03Apoel Nicosia: 82 - Pınar Karşıyaka: 80
22:45Şampiyonluğu taraftara armağan ettiler
22:39KUPA'DA BUCASPOR'A DA YENİLDİ
22:29Yoğun bakımda uyutuluyor
22:04Karşıyaka: 0 - Bursaspor: 2
21:59Türk Telekom FİBA Eurochallenge'a veda etti
21:33Güneş sorumluluğu üstlendi
21:18Liverpool'a Türk kaleci
19:59Trabzonspor: 2 - Gaziantep BB: 2.
19:37Eskişehirsporlu Sadıgov'a, ülkesinde ödül
19:31Trabzonspor: 2 - Gaziantep BB: 1
19:11PFDK 10 dosyayı karara bağladı
17:31FB ACIBADEM DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
14:17Kadınlar All Star 2011 halk oylaması başladı
14:02ultrAslan'dan Arda Turan açıklaması
13:43Rıdvan ve Sergen meclis komisyonunda
13:20Sam'ın durumu ciddiyetini koruyor
13:07Şenol Güneş'e bir övgü de UEFA'dan
13:06''Ordinaryüs''den iyi haber
12:34Beşiktaş'ta gözler Türkiye Kupası'nda
11:34Cim Bom A2 Ligi'nde lider
11:27En mütevazı lider Trabzonspor
21:52Fenerbahçe Acıbadem'in rakibi Sollys Osasca
18:51Şener: 1-2 futbolcu almalıyız
18:42Lefter, ambulans uçakla Türkiye'ye geliyor
17:33Sadri Şener: Bu sezon şampiyon olursak...
17:02Sinan Şamil Sam'ın durumu ciddi
15:38Efsane oyuncu Lefter'den iyi haber var
15:30Ziraat Türkiye Kupası 2. hafta hakemleri
15:29Lefter Türkiye'ye getiriliyor
15:19Şenol Güneş: 3. sırada gibi çalışacağız
14:08Beşiktaş kupa maçına döndü
13:45"Lefter'in durumu iyiye gidiyor"
12:462011 yılı FIFA kokartlı hakemler listesi
12:37PSV ilk yarıyı lider tamamladı
12:192010'un en medyatik spor kulübü
12:11Konyaspor Fatih Tekke ile masaya oturacak
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
“Komutanım, Ayetelkürsüyü okuyarak topu ateşleyelim”
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
Teknolojik haberler
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Muhammed Es'ad Erbile ve Menemen olayı
 
 
 
 
30 yıllık kriptolar ortaya döküldü
 
İstifacı amiralden iki sürpriz açıklama
 
Dündar'ın "CIA ajanı" trajedi çıktı
 
YÖK Başkanı Özcan, affın kapsamını açıkladı
 
Motorine 8 kuruş zam
 
 
 
 
 
 
 
Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.
HZ. MUHAMMED (S.A.V)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.541
1.551
 
 Euro
2.022 2.037
 
 Sterlin
2.360 2.403
 
 Altın
68.58 69.02
 
 IMKB
66197  
 
 
Çiller'e: Artık bir karar ver...
 
DP Genel Başkan Yardımcısı Ufuk Söylemez, Tansu Çiller'in gelip gelmeyeceği yönündeki belirsizliğin partiye büyük zarar verdiğini belirtti. 'Bu söylentinin giderek vesayete dönüşme tehlikesi var' dedi
 
 
 
 
  ANKA Haber Ajansı'nın satıldığı ya da satışının pazarlık aşamasında olduğu yönünde yapılan haberlere sert tepki gösteren ANKA, haberi yayınlayan internet sitesi hakkında yasal işlem başlattıklarını açıkladı...  
 
 
 
  Fehmi Koru’nun bugünlerde iki köşesini birden boşaltması gerçekten de gazete içi gerilime mi bağlı?    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin