DOLAR 1.557 - EURO 2.045 - ALTIN 69.24 - IMKB 64819
Çarşamba 22 ARALIK 2010
Polis aracı duvara çarptı: 2 polis yaralı Beşiktaş galibiyetle bitirdi Crowley: Meclisle temas halindeyiz GALATASARAYLI FUTBOLCUYA HAPİS ŞOKU Ziraat Türkiye Kupası'nda puan durumu GÜNEY KIBRIS'TA TÜRK TAKIMINA SALDIRI Apoel Nicosia: 82 - Pınar Karşıyaka: 80 Tasarı bugün meclise gelmeyecek KUPA'DA BUCASPOR'A DA YENİLDİ Yoğun bakımda uyutuluyor habertaraf.com
 
 
 
GnKur'un taraf olması darbe tehdidi midir?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Çorum'un baklavası
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Lefter Küçükandonyadis kimdir? (Doğum günü)
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Size 87 yıldır zaman tanıyoruz
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Umut ama kimin için?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Bir Türk, kaç Türk'e bedel?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Askere son söz ve toplumsal itiraz...
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Ağca’yı kaçıracak olan subayın adını bildirdik
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Allahsızlığı yayma kürsüsü
 
 
Sabah
Erdal ŞAFAK
Kasket ve bere
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Kılıçdaroğlu ile Baykal’ın 10 farkı
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
CHP ve Genelkurmay
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Hükümet, Genelkurmay'a bir şey demeyecek mi?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Yeni CHP mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Gizli güçler deşifre oldu
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
AKP izliyor, Öcalan politika üretiyor...
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
CHP'de umut var mı?
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
32 yıl sonra aynı cüret!
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti sandığa şanslı gidiyor
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Şahsi Ankara Kurultay günlüğüm
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Vur... “Ökkeş” ise!..
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Sami NOGAY
 
 
 
'İÇERİ TIKTIĞIMIZ BİR TANE AYDIN YOKTUR'
 
 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim içeri tıktığımız bir tane aydın yoktur." dedi.
 
Erdoğan, Bitlis meydanında, TOKİ tarafından yaptırılan 400 konutun anahtar teslim töreninde konuştu. Silivri Cezaevi kapısından ayrılmayan CHP'nin milletvekilleri olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Aydınları bizim içeri tıktığımızı söylüyorlar. Bizim içeri tıktığımız bir tane aydın yoktur. Bunların aydın dedikleri karanlık işlere karışma zannıyla yargı tarafından şu anda içeridedirler. Bu gerçekleri de lütfen bilelim. Halkımızı kimse aldatmasın." diye konuştu.

Demokrasi mücadelesinin tek başına yürümediğini dile getiren Başbakan Erdoğan, "Ekonomiyi de beraber yürüteceğiz. Dış politikada artık gücü olan, etkinliği olan, ağırlığı olan bir Türkiye var. Artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, artık gündem belirleyen bir Türkiye var." sözlerini kaydetti.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletçi yatırımların zararının milletin cebinden çıktığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Bitlis Belediyesi'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Konuşmasında, Bitlis şehrinin tarihte bıraktığı izlere değinen Başbakan Erdoğan, iktidarları döneminde Bitlis'e yaptıkları hizmetleri anlattı. Her geçen gün Bitlis'in değiştiğine dikkat çeken Erdoğan, "Demek ki insan Ferhat olursa dağlar delinir, bu iş bir aşk, bir dert meselesi; dertli olursan millete, vatana aşkın olursa bu iş hallolur." dedi. Erdoğan, Bitlis-Van arasındaki tünel tamamlandığında, iki şehrin daha da yaklaşacağını, bunun da ayrı bir güzellik katacağını söyledi.

Bitlis'i geleceğe hazırladıklarını kaydeden Erdoğan, hızla değişen dünyaya ayak uydurmak zorunda olduklarını belirtti. Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünyada çok hızlı bir değişim yaşanıyor. İdare anlayışı değişiyor. Siyaset değişiyor, ekonomi değişiyor. Bu değişime ayak uyduranlar, bu değişimi yıkından izleyenler ayakta kalıyor, yarışta öne çıkıyor ama değişimi tribünde izleyenler geri kalıyor. Bir çok imkandan da mahrum kalıyor. Bugün artık her şey devletten beklendiği dönem artık geride kalmıştır. Türk siyasetinde halen her şeyi devletten bekleyen anlayış var. Anamuhalefetin zihniyetinde her şeyi devletten bekleme var. Diyor ki devlet olarak niçin güneydoğuya, doğuya fabrika kurmuyorsun? Fabrikayı özel girişimcim kuracak. Biz onlara zemin hazırlayacağız. Alt yapısını yapacağız, teşvik edeceğiz. İmkanlar vereceğiz, imkanlar hazırlayacağız. İşte Muş'ta Tekel'in depolarını girişimcilere devrettik. Orada bir girişimci günde 600 ayakkabı üretiyor, hedefi günlük bin çift ayakkabı üretmek. Yan tarafında tekstil kurmuş ve 310 kişiyi istihdam etmiş durumda. Mesele bu değil mi? Mesele bu. Bu insan devletine yük olmuyor, yük alıyor. Asgari ücretli çalışanların hepsini sosyal güvence altında çalıştırıyor. Şimdi devlet bu zamana kadar kurmuş da ne yapmış Allah aşkına. Hep zarar etmiş. Peki bu zararın yükü kimden çıkmış? Milletten çıkmış. Bu anlayış komünist rejimin anlayışıdır. Komünist dünya bu anlayışı değiştiriyor. Bütün yapılanları özelleştirerek bir değişim yaşıyor. Bizdekiler hâlâ orada kalmışlar. Değişemiyorlar, pek de değişmeye niyetleri yok. Her bir sorunu devletin gelip çözmesini beklemek bugünün dünyasına artık uygun dşmüyor."


Akla karanın belirgin bir hal aldığı süreçten geçiyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, amaçlarının bölgenin oylarını toplamak olmadığını, hedeflerinin bölgenin dertlerine derman olmak olduğunu kaydetti.

Erdoğan, "İnkar, kardeşliğimizi pekiştirmez, bölgenin dertlerine derman üretmez, bölgenin sorunlarını çözmez. Biz yola çıktığımızdan itibaren kalbimizi açtık, gözümüzü, kulağımızı açtık ve bölgedeki vatandaşımın sesine kulak verdik. Allah'ın izniyle biz bu sorunu çözmek için kollarımızı sıvadık. Bir olacağız, beraber olacağız ve diri olacağız. Bakın sizlere buradan, Bitlis'te yetişmiş, edebiyatta ve sanatta eserler vermiş devlet adamlığı yapmış Şükrü Bitlisi'nin bir ifadesini kullanmak istiyorum ve altını çizerek ifade ediyorum; 1500'lü yıllarda kaleme aldığı bu ifade çok ilginç, iki dize; "Türk ile Türk, Kürt ile Kürdüm, evde koyun yabanda kurdum." Bu dizeler bundan 500 yıl önce yazılmış. 500 yıl önce Şükrü Bitlisi Türk ile Kürdün birbirine kardeş olduğunu, birbirine kaynaştığını, bütünleştiğini, yabana karşı, düşmana karşı Türk ve Kürdün beraber olduğunu anlatıyor. Biz bu coğrafyada 50 yıl, 100 yıl önce tanışmış insanlar değiliz, biz bu coğrafyada zoraki birliktelik kurmuş halklar değiliz. Biz bu coğrafyada bin yıldır varız, bin yıldır biriz ve bin yıldır beraberiz. Biz etle tırnağız. Biz birbirimizin akrabası değil biz birbirimizin kardeşiyiz. Bu birlikteliği bozmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Bu kardeşliğin içine fitne sokmaya hiç kimsenin gücü yetmez. İşte onun için gündelik politikalara da gündelik çözümlere de takılıp kalmayacağız. Bakınız son derece ibret verici bir süreçten geçiyoruz. Ak ile karanın çok daha belirgin bir hal aldığı bir süreçten geçiyoruz. Biz, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ni başlatırken, bunu kardeşliğimiz adına başlattık, birliğimiz adına başlattık, huzurumuz adına başlattık. Artık Türkiye'nin ne doğusuna ne batısına. Değerli kardeşlerim, annelerin o hıçkırıklı sesleri duyulmasın diye oralara seslendik, gençler vurulup yere cansız düşmesin dedik." şeklinde konuştu.

Hz. Hüseyin (ra)'in, kendisini müslüman olduğunu iddia edenler tarafından şehit edildiğine dikkatleri çeken Erdoğan, şöyle devam etti: "İşte burası çok manidar. Bizim önümüzde Kerbela gibi bir örnek, bir acı olay varken, hala ne diye canlara kırılıyor. Gençlerin ölümünü ne ile izah edeceksiniz. Bu gençlerimizi şehit edenleri çekin bir kenara, bu zihniyeti çekin bir kenara, sorun kendilerine, onlar da sizin yanınızda, bizim yanımızda aynı bu ifadeleri kullanacaklardır; 'Biz müslümanız.' Peki nasıl bu cana kıydın, nasıl şehit ettin, işte burası manidar. Bu bölücü terör örgütüne karşı bizlerin bir ve beraber olması şart. Çünkü bizim medeniyetimizde teröre yer yok. Bizim medeniyetimizin içinde sevgiye yer var, kardeşliğe yer var, barışa yer var. Biz bunu halletmek zorundayız. Acılı anne ve babalara soruyorum, bu böyle devam edebilir mi? Gençlerin ölümüne seyirci kalınabilir mi? Verilen cevap 'kalınamaz.' Ama bakıyorsun, birileri seyirci kalmak istiyor. Birileri bu acılardan siyasi rant üretmek istiyor. Birileri çıkıyor Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ne karşı geliyor. Adeta ay yıldızlı tabutlar içinde şehitler gelmeye devam etsin diyor. Oradan rant elde edecek. Bir başkası çıkıyor, o da milli birlik ve kardeşlik sürecine karşı çıkıyor, o da istismar zemini kurumasın istiyor, devam etsin istiyor. Bu oyunu görmek ve bozmak zorundayız. Kirli siyaset artık daha fazla kazanmasın, pravokatörler kazanmasın,tahrikçiler kazanmasın, benim ülkemde gençlerin ölümünden silah tüccarları kazanmasın. Benim doğu ve güneydoğulu kardeşimi artık birileri daha fazla istismar etmesin. Bu mesele devletin meselesi değil, bu mesele sadece devlet eliyle çözülecek bir mesele değil. Bu mesele bizim sizin ve bizim ortak meselemizdir. Birlikte çözmek zorundayız." dedi.

CİHAN

Anahtar Kelimeler:

Recep Tayyip ErdoğanBitlis

19 Aralık 2010 - 12:39:24
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:29Crowley: Meclisle temas halindeyiz
23:07GÜNEY KIBRIS'TA TÜRK TAKIMINA SALDIRI
23:00Tasarı bugün meclise gelmeyecek
22:53Ukrayna Parlamentosu sirke döndü
22:07Başbakan Erdoğan Maliki'yi tebrik etti
21:51Sergi açılışında öğrencilere şarap
21:39Başbakan'dan Lefter'e geçmiş olsun dileği
21:38SUİKAST HAZIRLIĞINDA 2 KİŞİ YAKALANDI
21:21Ahmedinejad Türkiye'ye geliyor
20:57'Birlikteliğimizin kaynağı güzel Türkçe'mizdir'
19:53Başbakan Erdoğan'dan Yıldırım'a kutlama
19:41Adana Belediyesi'nde güvenlik arttırıldı
19:19Gül, Prof. Dr. Djukic-Dejanovic'i kabul etti
19:08Erdoğan'dan Obama'ya Nobel göndermesi
18:59Türkiye-Suriye ilişkilerinde örnek süreç
18:52Eski pasaportlar 2015'e kadar kullanılabilecek
18:51Orgeneral Koşaner, Eroğlu'nu ziyaret etti
18:42Tayland Dışişleri Bakanı Kasit, Türkiye'ye geliyor
18:39Gül, Fenerbahçe Acıbadem'i tebrik etti
17:38HSYK, daire başkanlarını belirledi
17:37Yargıtay da "organik bağı" inceleyecek
17:02Dışişleri: Rumların anlaşmaları endişe verici
16:45THY'den "başörtüsü" açıklaması
16:36Gül, diyarbakır'a gidecek
16:35"İsrailliler Kaçkar Dağları'nda dolaşıyor!"
16:17Gül, Türk İnsansız Hava Aracı'nı uçurdu
16:10"Oğlum komutanlar tarafından vuruldu"
15:41DTK ÇALIŞTAYI TASLAĞINA İNCELEME
14:49Balkondan seyretmek ne zaman provokasyon oldu
13:37Kayseri'de yolsuzluk: 7 kişi yeniden gözaltında
Daha fazla haber göster
11:58Eski pasaportlara sınırlama
11:49Celal Talabani Türkiye'de
11:47DTSO ve GÜNSİAD başkanlarına hapis
10:28Türkiye'den Yunanistan'a tarihi jest!
10:05Yargıtay'da 20 bin dosya daha düştü
09:53Sınavda sahtecilikten 2 tutuklama
09:45Tanıklara günlük 12 lira
09:25WASHINGTON'DA TASARI SAVAŞI
09:0650 bin sınır polisi alınacak
00:27ABD'DEN 'ERMENİ TASARISI' AÇIKLAMASI
00:11GnKur'un taraf olması darbe tehdidi midir?
00:07Mahmut Esat Bozkurt'un ölüm yıl dönümü
23:23TAK 37. kuruluş yıldönümünü kutluyor
22:3416 Bakan ikili görüşme gerçekleştirdi
22:31Lefter tedavi için İstanbul'a getirildi
22:3080 Türk işadamı Ukrayna'da mahsur kaldı
22:27Türkiye-Afganistan-Pakistan toplantısı
22:02SAÜ'ye 36 öğretim üyesi alınacak
22:00Arnavutluk'a gönderilen helikopterler döndü
21:57Bilirkişi çıkmazı sona eriyor
21:49KKTC'de 2011 yıılı "çevre yılı" ilan edildi
21:31Erdoğan, Otri ile akşam yemeğinde buluştu
21:10İSTANBUL'DA KANLI REHİNE OPERASYONU
21:07Başkentte elektrik kesintisi
20:58İddialar işkence aracı olarak kullanılıyor
20:38Erdoğan'dan, Obama'ya, tasarıya ilişkin mektup
20:33Lefter İstanbul'a getiriliyor
20:06Erdoğan'dan Eroğlu'na "geçmiş olsun" ziyareti
19:43Çocuk Hastanesi'nde VRE karantinası uzatıldı
19:29Ölümlü trafik kazası zanlısı yarbay tutuklandı
19:19Davutoğlu: avrupa'nın geleceği türkiye'den sorulacak
19:12Başbakan Erdoğan, Eroğlu'nu ziyaret ediyor
18:38ÖSYM'ye güvenin yeniden kazandırılmasını istiyoruz
18:24Kahraman Sadıkoğlu talimatla ifade verecek
17:58Bakanlar kurulu toplantısı sona erdi
17:52Suriye Başbakanı Itri Türkiye'ye geldi
17:37ŞİLİLİ MADENCİLER NAKŞİ ŞEYHİNE KOŞTU!
17:12DHKP-C bombaları Ergenekon ile aynı seri
16:57Davutoğlu'ndan Demoklas benzetmesi
16:47Rektör İnanç: Gerekli olduğunda polis girmeli
16:33Hedefteki adam Ökkeş Şendiller konuştu
16:20Haberal'ın avukatı: Rapor talebimiz olmadı
16:17Savarona davasında 4 kişi tahliye edildi
16:04DOMUZ BAĞI İLE FUHUŞA ZORLANDILAR
15:37BDP'liler polise teşekkür etti
14:47"Sahte ruhsat"tan tutuklama kararı çıktı
14:39Avrupa'daki Müslüman öğrenciler için bir ilk
14:12ŞAHİN'DEN BDP'YE SERT ÇIKIŞ
14:07Eski pasaportlar 2011'de kalkıyor
13:53Helikopter ihalesinde şirketle görüşülmedi
13:44Savarona davası: Tevfik Arif suçlamaları reddetti
13:21Ülkü Ocakları'ndan "Maraş" açıklaması
12:47Gül'den Eroğlu'na ziyaret
12:45Yolcular Paris'te mahsur kaldı
12:17Melih Gökçek Bükreş'te
11:57Başsavcılık Silvan'da soruşturma başlattı
11:52ERDOĞAN'DAN İSRAİL VE SURİYE'YE MESAJ
11:36Savarona Yatı zanlıları hakim karşısında
11:28Haberal'ın ATK'ya sevkini engelleyen yeni rapor
10:32'Türkiye'ninki görülmemiş küstahlık'
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
İftiranın “Ama Böyle”si!
 
 
Ayhan BİLGEN
Bu kafayla özerklik de böler, anadil de!
 
 
H. Vicdan TEKİN
Ya varolursun ya kaybolursun
 
 
Necmettin EVCİ
YÖK öyle dava
 
 
Sami NOGAY
Meslek liseleri yanıyor
 
 
 
 
2013'te hedef enflasyon yüzde 5
 
Şahin: BDP Türkçe dili resmî görüyor
 
Yargıtay'da 20 bin dosya daha düştü
 
DTK ÇALIŞTAYI TASLAĞINA İNCELEME
 
YURTKUR'DAN 150 BİN ÖĞRENCİYE BURS
 
 
 
 
 
 
 
Burjuvazi peygamberinin adı Freud'dur. Dini, cinselliktir. Mâbedi, Freudizmdir. Ve mâbette kesilen ilk kurban da kadının insanî değerleridir.
ALİ ŞERİATİ
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.547
1.557
 
 Euro
2.030 2.045
 
 Sterlin
2.383 2.425
 
 Altın
68.96 69.24
 
 IMKB
64819  
 
 
Sacit Adalı: Ülke uçurumdan döndü...
 
Eski Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Sacit Adalı ilk kez konuştu: 'AK Parti kapatma davasında ara çözüm bulundu, ülke uçurumdan döndü.'
 
 
 
 
  10 yıldır Doğan Grubu'nda olan o isim ayrılığını e-mail ile duyurdu. D-Smart ve Smile adsl Şirketleri Yayın Grup Başkanı Murat Saygı, Doğan Medya Grubu'ndan ayrıldı.  
 
 
 
  Medyada ilginç promosyon! Damacana su alana dergi bedava!    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin