DOLAR 1.557 - EURO 2.045 - ALTIN 69.24 - IMKB 64819
Çarşamba 22 ARALIK 2010
Polis aracı duvara çarptı: 2 polis yaralı Beşiktaş galibiyetle bitirdi Crowley: Meclisle temas halindeyiz GALATASARAYLI FUTBOLCUYA HAPİS ŞOKU Ziraat Türkiye Kupası'nda puan durumu GÜNEY KIBRIS'TA TÜRK TAKIMINA SALDIRI Apoel Nicosia: 82 - Pınar Karşıyaka: 80 Tasarı bugün meclise gelmeyecek KUPA'DA BUCASPOR'A DA YENİLDİ Yoğun bakımda uyutuluyor habertaraf.com
 
 
 
'Artık insan şekillendiriliyor'
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Çorum'un baklavası
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Lefter Küçükandonyadis'in doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Size 87 yıldır zaman tanıyoruz
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Umut ama kimin için?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Bir Türk, kaç Türk'e bedel?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Askere son söz ve toplumsal itiraz...
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Ağca’yı kaçıracak olan subayın adını bildirdik
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Allahsızlığı yayma kürsüsü
 
 
Sabah
Erdal ŞAFAK
Kasket ve bere
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Kılıçdaroğlu ile Baykal’ın 10 farkı
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
CHP ve Genelkurmay
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Hükümet, Genelkurmay'a bir şey demeyecek mi?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Yeni CHP mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Gizli güçler deşifre oldu
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
AKP izliyor, Öcalan politika üretiyor...
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
CHP'de umut var mı?
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
32 yıl sonra aynı cüret!
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti sandığa şanslı gidiyor
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Şahsi Ankara Kurultay günlüğüm
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Vur... “Ökkeş” ise!..
 
 
 
 
Ercan AKSOY
 
Necmettin EVCİ
 
Sami NOGAY
 
 
 
Bazı medya Türkiye'nin gelişmesine hazımsız!
 
 
 
BİTLİS- Başbakan Erdoğan: Bir kısım medya Türkiye'nin gelişmesini hazmedemiyor.
 
Başbakan Erdoğan, Bitlis AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

Burada açıklama yapan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Bugün Muş ilimizde 106 tesisin açılışını gerçekleştirdik. Muş'ta Muşlu kardeşlerimizin caddeler boyunca ilgi ve alakasını gördük. Heyecanla dolu açılış törenlerini gerçekleştirdik. Ardından üniversitede hocalarımızla ve öğrencilerimizle bir arada olduk. Şimdi de Bitlis İl Teşkilatımızın bu yeni hizmet binasındayız. Bitlis her yönüyle büyüyor. Siyasi yönüyle büyüyor, sosyal yönüyle büyüyor, ekonomik alanda büyüyor ve artık turizmde bir büyüme performansını yakalamış durumda. Çok kısa sürede Bitlis'te otellerin yükselmeye başladığını duyarsanız hiç şaşırmayın. Çünkü o günler de yakın. Önemli bir hususta teşekkürlerimi iletmek istiyorum. 12 Eylül halk oylamasında Bitlis yüzde 70 gibi yüksek bir oranda katılım sağlamıştır ve yüzde 93,1 oranında da 'evet' demek suretiyle Türkiye'de farklılığını arz eden illerden bir tanesi olmuştur. Tüm AK Parti teşkilatını ve milletvekillerimizi tebrik ediyorum.''

Halk oylamasında milletvekillerinin çok çalıştığını, çok koşturduğunu, gidilmedik il bırakmadığını anımsatan Erdoğan, "tüm bakanlarının ve genel başkan yardımcılarının, milletvekillerinin 81 vilayeti ilmik ilmik ördüğünü" ifade etti.

Erdoğan, ''Bununla da kalmadık. Daha yayılarak büyük ilçelerimize ulaşmanın gayreti içinde olduk'' dedi.-''DEVLETİN UNUTTUĞU YERLERE BİZ GELİYORUZ''Türkiye'nin makus talihini değiştirmeye çalıştıklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin on yıllarca süren o makus talihini değiştirmeye çalıştık. Hele hele Doğu'nun, Güneydoğu'nun makus talihini değiştiriyoruz. Devletin unuttuğu, devletin ihmal ettiği yerlere artık AK Parti iktidarıyla biz geliyoruz. Buralarda altyapısından üstyapısına kadar çok şey değişti. Önce eğitim dedik, adalet dedik, sağlık dedik, emniyet dedik. Bu temel dört taş üzerinden Türkiye'yi yükseltiyoruz.''

Cazibe merkezi haline gelen Türkiye'de turizm patlaması yaşandığını belirten Başbakan Erdoğan, 8 yıl öncesinde olduğu gibi, millete kendilerini tam bir içtenlikle anlattıklarını söyledi.-''106 ESER AÇILIŞINI 6 TELEVİZYON VERDİ''Muş'ta yaptıkları 106 eser açılışını sadece 6 televizyonun haber olarak yayımladığına işaret eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çalmadık kapı bırakmadık. Bundan sonra da çalmadık kapı bırakmayacağız. Bizim bu yaptıklarımızı hiçbir zaman medya anlatmayacak. Yarın burada toplam 71 tane eserin açılışını yapacağız. Muş'ta 106 eserin açılını yaptık. Bunu ne yazık ki 6 tane televizyon verdi. Yani gurur duymuyorlar, iftihar etmiyorlar. Muş bu eserlerle ayağa kalkıyor. Bunu Türkiye'ye duyuralım, ülke gelişiyor. Bunu Muşlu, Vanlı, Bitlisli duysun istemiyorlar. Neden? Eğer bunu gösterirlerse, bunu duyururlarsa, o zaman AK Parti 13 Haziranda daha güçlü gelir. Bundan çekiniyorlar. Yarın Bitlis'te 71 eserin açılışı yapıldığında, gene, o malum medya yayımlamayacak. Gazetelerine bakın orada da bir şey görmezsiniz. Ama biz gücümüzü onlardan almıyoruz. Biz gücümüzü teşkilatımızdan, halkımızdan aldık. Onunla birlikte iktidara geldik, onunla beraber iktidardayız, onunla beraber iktidarda devam edeceğiz.''-''ONLAR SEÇKİNCİ BİR ZÜMRE''Egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunu bildiren Erdoğan, ''Milletin dediği olacak, onların dediği olmayacak'' dedi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Aynı şeyi halk oylamasında yapmadılar mı? Yaptılar. Önümüze bariyerler örmediler mi? Ördüler. Ne oldu. 58'e 42. Biz 'bütün bunlara rağmen niçin yüzde 42 hayır dedi' dedik ve bunun üzerinde çalıştık. Biz çalışmamızı başlattık, çalışmamızı bitirdik, onun üzerinde mesafe alıyoruz. Bir bakıyoruz onlar hala 58 nedir, ne işe yarar, bununla ilgilenmek diye bir dertleri yok. Niye? Onların milletle bir derdi yok. Onlar seçkinci bir zümre, onunla beraber yola devam etmek istiyorlar. Biz işimize bakalım. Bizim onlarla işimiz yok. Bizim bu ülkede yapacağımız çok şey var. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Milletimize hayal kırıklığı yaşatmayacağız.

Onların önlerine alarak çıkardıkları o paçavra kağıtlara bakmayın. Onların çıkardıkları o klasörlere bakmayın. Bunların kılavuzu yanlış kılavuzu. Ondan dolayı da hiç dertten kurtulmuyorlar. Bir bakıyorsunuz bir gün bir klasör ortaya çıkarıyorlar, ertesi gün bunun içinde ne kadar yalan yanlış olduğu ortaya çıkıyor. İşte geçenlerde Kayseri. Hemen anında çıkardık, ortaya koyduk. Dün Kayserililer çıktılar ve bir basın toplantısında orada neleri açıkladılar gördünüz. Adam karşılıksız çekten aranıyor. Bunların milletvekili. Ve onun kılavuzluğunda da genel başkan yürüyor. Hal bu. Böyleyken hala bunlar kalkmış doğruluktan dürüstlükten bahsediyor.''-''TÜRKİYE'NİN DEĞERLERİNİ MUHAFAZA ETTİK''Ülkede hak ve hizmetin hızla, gayretle devam edeceğini, yanlış yapanlara asla müsamaha göstermediklerini ve göstermeyeceklerini belirten Erdoğan, Türkiye'nin kaynaklarını, Türkiye'nin değerlerini, Türkiye'nin itibarını içte de dışta da muhafaza ettiklerini ve muhafaza edeceklerini söyledi.

Türkiye'de yolu, suyu olmayan köy bırakmayacaklarını açıklayan Erdoğan, şunları ifade etti:

''Bitlis'in köylerine yolu, suyu götürdük. Bu ara Bitlis'imizi modern okullara kavuşturduk. Bitlis'te artık üniversitemiz var. Ne Anadolu Lisesi ne Fen Lisesi. Bunların aklından böyle bir şey geçiyor muydu? Üniversite sınavında Türkçe Sosyalde Bitlis, Türkiye birincisi oldu.

Artık Türkiye AK Parti'yle değişiyor dönüşüyor. Şehirlerimiz güzelleştirirken, diğer yandan çok büyük altyapı, yol, enerji, konut projelerini yaşama geçiriyoruz. Bitlis'te yaklaşık bini aşan sayıda toplu konut yapıldı. Kentsel değişim, dönüşüm dediğimiz olay bu. Gururla bunların takipçisiyiz. İstiyoruz ki Bitlis gelişsin.''

Bitlis deresinin üzerindeki yapıların kaldırılması konusuna değinen Başbakan Erdoğan, dere üstündeki yapıların kaldırılması gerektiğini bildirdi.

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

''Çevre Orman Bakanımız burada. Şimdi kimsenin yanlışını doğru olarak kabule mecbur değiliz. O derenin üzerindeki işgalleri kaldıracağız. Burayı kamulaştıracağız. Niye? O dere taşabilir mi? Taşabilir. Yarın buradan başımıza işler açabilir mi? Açabilir. Bunu bakanımızla da konuştuk. Ele ele vereceğiz ve bunu süratle halledeceğiz. Bitlis deresini Bitlis'e güzellik kazandıran bir dere haline süratle getireceğiz. Ben bunun için hazırlanan animasyonlarla tatmin olmuyorum. Çünkü Türkiye animasyonlarla, projelerle çok kaybetti. Biz uygulanan projeyle iftihar ederiz.''-''ENFLASYON BELASINI DİZGİNLEDİK''"Türkiye'de enflasyon belasını dizginlediklerini" kaydeden Erdoğan, Türkiye'nin 90'lı yıllarda enflasyonda üç haneli oranlara ulaştığını anımsattı.

Göreve geldiklerinde enflasyonun yüzde 30'larda olduğunu kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

''Şimdi enflasyonun nereye düştüğünü görüyorsunuz. Enflasyon benim vatandaşımın cebindeki parayı eriten bir canavardır. Sadece asgari ücretin 184 liradan 599 liraya çıkması değil bizim size kazandırdığımız. Alım gücünün artmasıdır. Piyasaların ucuzlamasıdır. Eğer geri gitmişsek ben bu makamda durmam. Biz bunlar gibi 1'in önüne 6 sıfır koyarak milleti aldatmadık. Ama bunlar aldattılar. Akşam yattılar sabah kalktılar 1'in önüne bir sıfır attılar. Affedersiniz tuvalete 1 milyona gider hale geldik. Koskoca rakamlar. Öyle bir hale getirdiler Türkiye'yi, ülkede tuvalet zenginleri de oldu. Ne oldu 6 sıfırı attık.

Ama o çok büyük köşe yazarları var ya, onlar diyorlardı ki, 'Türkiye batar. Attıkları zaman ben kalem kırarım. Ben bu köşeden onlara teşekkür ederim' diyenler vardı. Ne kalem kırdılar, ne o köşeyi bıraktılar.''

''Türkiye göreve geldiğimizde 26. büyük ekonomiydi. Şu anda 17. büyük ekonomiyiz'' diyen Erdoğan, artık kalkınan ve G-20 ülkeleri içinde olan bir Türkiye'nin olduğunu söyledi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Artık dünyanın kalkınma projelerine katkısı olan bir Türkiye var. Aynı şey diğer konularda geçerli. Gittiğimiz yerlerde hele hele Avrupa'da soydaşlarımızla, vatandaşlarımızla görüştüğümüzde, bize hep, 'Siz bizim başımızı öne eğdirmediniz. Allah sizden razı olsun' diyorlar. Biz Türkiye'yi daha da büyütmenin mücadelesini verirken, onlar gündelik meselelerle uğraşıyor veya AK Parti'ye iftira atmanın gayreti içinde oluyorlar. Bizim misyonumuz çok farklı. İnsan ölçekli bir hareketin, insan ölçekli bir medeniyetin temsilcileriyiz.''

Yapılan açıklamadan sonra Başbakan Erdoğan basına kapalı olarak, Bitlis İl Teşkilatındaki partilerle toplantı düzenledi.

Erdoğan daha sonra Bitlis'te restorasyonu tamamlanan Tarih El-Aman Hanında düzenlenen yemeğe katıldı.

AA

Anahtar Kelimeler:

Erdoğanmedyabir kısım medya

19 Aralık 2010 - 08:46:27
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

21:26CHP Kuşadası'nda olağanüstü seçim
18:48AKPM ile Fas arasındaki işbirliği güçlenecek
17:52YSK'dan CHP Kurultayı başvurularına ret
17:40TBMM'de "bol gelme" tartışması
17:15Gökçek'e Bükreş'in anahtarı verildi
17:04Ergün: Vaat dağıtmakla seçim kazanılmıyor
16:57Kurtulmuş kot taşlama işçilerine sahip çıktı
15:27İnce'nin hedefinde bu kez Çubukçu vardı
14:51Ertuğrul Günay'dan Demirel'e gönderme
14:00Başkanı 'zübük'e benzetti, 5 bin TL gitti
13:48'Kılıçdaroğlu SSK'yı batırırken adı neydi?'
13:23"BDP, geçmiş hatalarla terörü meşrulaştırıyor"
13:17Arınç: Kültürümüzü savunmak zorundayız
13:13ERDOĞAN, BAHÇELİ'DEN TAZMİNAT KAZANDI
13:08Arınç ve Kılıçdaroğlu Eroğlu'nu ziyaret etti
12:48BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN
12:45Şahin: BDP Türkçe dili resmî görüyor
12:28Melih Gökçek, üniversiteyi ziyaret etti
12:27Baykal'a stent olayının şifresi...
12:17Bağış: Önemli olan fasıl değil, zihinleri açmak
11:50Davutoğlu: Basın diplomaside önemli
11:44Bakana attığı yumruktan pişman oldu
11:36BDP'den belediyelere "iki dil" genelgesi
10:32"Askerler 28 Şubat'tan önce bana teşekkür etti"
10:08'Fethullah Gülen bilgedir, saygıyla selamlıyorum'
10:01CHP'de kurultay krizi devam ediyor
09:57CHP'de kimler sağcı, Sav'cı, Baykal'cı!
09:44Demirtaş: Biz bölge meclisleri öneriyoruz
20:48'İki dil bizi böler, devletin resmi dili Türkçedir'
19:50AK Parti Tirebolu İlçe Başkanı Ömer Hıdır
Daha fazla haber göster
19:46Mecliste 'iki dil' konusu tartışıldı
19:33'Ahmet Eşref Fakıbaba' yapan AK Parti'dir
18:12Atalay: Bölgesel ve etnik siyaset yapmıyoruz
16:45Başbakan'a 'padişah' suçlaması
15:45Kocadon, DP Genel Başkan adayı
15:15ÖZHASEKİ, TAZMİNAT DAVASI AÇTI
14:51Cindoruk, Çiller'le görüşecek
14:45Demirel, Eroğlu'nu hastanede ziyaret etti
14:43Demirtaş'tan Şahin'e jet yanıt
14:41Selahattin Demirtaş'tan 'ittifak' turları
14:21CHP'nin genç PM üyesi: Hayallerim gerçek oldu
13:49CHP taşeronu kendi belediyelerinde bitirsin
13:41Dışişleri ve İçişleri'nin bütçeleri TBMM'de
13:35YSK Başkanı Em: CHP'den başvuru yok
13:22BAKANLAR KURULU TOPLANDI
11:58Çiçek, Eroğlu'nu ziyaret etti
11:42Ben Başbakan olayım siz de Cumhurbaşkanı
11:12Atalay: Kılıçdaroğlu çelişkilerle dolu
10:39‘Özerk Kürdistan’a bayrak ve sembol’
10:11AK Parti'de sona gelen vekiller
09:38Erdoğan'dan DTP'ye baskı eleştirisi
08:5412 vaadine 72 milyonun vergisi yetmiyor
23:39'Osmanlı'yı kurup adalet ve refah getireceğiz'
23:36'Yepyeni bir anayasayı sizlerle hazırlayacağız'
22:39Seçim kurulundan kota itirazına ret
22:37Cindoruk'tan Çiller'e sitem
21:45Erdoğan: Avrupa'da işçi maaşı azalıyor
20:13Hükümetin başarısında en büyük emek millete ait
20:09Kurultaydan sonra gecekondu ziyaret etti
19:50"Erbakan, ustalık hizmeti yapacak"
19:44Topçu: SSK dönemine de baksın
17:37Kılıçdaroğlu, Twitter'dan eleştirdi
16:40Bakan Çelik aşure dağıttı
16:25"Her yer İngilizce isim iken tartışma anlamsız"
15:40Erdoğan: Senin adın karın doyurmaz
13:59Şimşek: Hata yapanı barındırmayız
12:12AK Parti Gençlik Kolları'ndan mesaj
08:57CHP'de kadın kotasına itiraz edildi
08:46Bazı medya Türkiye'nin gelişmesine hazımsız!
08:14Çelik: Çerkezler bu vatanın sahibi
23:25Demirtaş: Anadilimize hakareti kabul etmeyiz
23:06Çelik'ten BDP'ye: Esas niyetini açıkla
22:27Hasgür: İzmir belediyeleri hak yemiştir
21:47CHP'de PM üyeleri belli oldu, Tekin şok geçirdi!
21:30HAS Partili Bekaroğlu: Hak teslim edilmeli
21:05"Has Parti siyasete format atacak"
20:29HAS Parti: Et ithali büyük yanlış
19:26KILIÇDAROĞLU, SAV'IN İZİNİ TAMAMEN SİLDİ
19:01Erdoğan: Sırtlarındaki dolu çuvalları temizlesinler
18:39Özhaseki: İftiralar bana ağır geliyor
16:32Kışanak: Ordu, eski alışkanlıklarını hatırladı
16:28Çelik: Demokrasi pahalıya mal oluyor
16:19CHP PM ÜYELİĞİ LİSTESİ AÇIKLANDI
16:15Arınç: Bizi yüzde 1 kim yapar arayışındalar
16:01Kurtulmuş: CHP'nin iktidara geldiğini...
15:41Başbakanlık'tan örtülü ödenek açıklaması
15:31Yıldırım: Cumhuriyetin simgesine sahip çıktık
14:40DAVUTOĞLU: TEPKİMİZİ DÜNYA GÖRÜR
13:52"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
12:53Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
İftiranın “Ama Böyle”si!
 
 
Ayhan BİLGEN
Bu kafayla özerklik de böler, anadil de!
 
 
Ercan AKSOY
Mucit Erbakan
 
 
H. Vicdan TEKİN
Ya varolursun ya kaybolursun
 
 
Necmettin EVCİ
YÖK öyle dava
 
 
Sami NOGAY
Meslek liseleri yanıyor
 
 
 
 
2013'te hedef enflasyon yüzde 5
 
Şahin: BDP Türkçe dili resmî görüyor
 
Yargıtay'da 20 bin dosya daha düştü
 
DTK ÇALIŞTAYI TASLAĞINA İNCELEME
 
YURTKUR'DAN 150 BİN ÖĞRENCİYE BURS
 
 
 
 
 
 
 
Burjuvazi peygamberinin adı Freud'dur. Dini, cinselliktir. Mâbedi, Freudizmdir. Ve mâbette kesilen ilk kurban da kadının insanî değerleridir.
ALİ ŞERİATİ
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.547
1.557
 
 Euro
2.030 2.045
 
 Sterlin
2.383 2.425
 
 Altın
68.96 69.24
 
 IMKB
64819  
 
 
Sacit Adalı: Ülke uçurumdan döndü...
 
Eski Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Sacit Adalı ilk kez konuştu: 'AK Parti kapatma davasında ara çözüm bulundu, ülke uçurumdan döndü.'
 
 
 
 
  10 yıldır Doğan Grubu'nda olan o isim ayrılığını e-mail ile duyurdu. D-Smart ve Smile adsl Şirketleri Yayın Grup Başkanı Murat Saygı, Doğan Medya Grubu'ndan ayrıldı.  
 
 
 
  Medyada ilginç promosyon! Damacana su alana dergi bedava!    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin