DOLAR 1.547 - EURO 2.041 - ALTIN 68.36 - IMKB 63524
Pazartesi 20 ARALIK 2010
Daimi üyelerin "Kore" anlaşmazlığı Meksika'da ölü sayısı artıyor İHD eyleminde taraftar gerginliği ADALET BAKANLIĞINA 10 BİN PERSONEL ALINACAK 'Provokatörler, şehrimizi karıştırmaya kalktılar' Seçim kurulundan kota itirazına ret 2020'den sonra kendi savaş uçağını üretecek Yoğun kar İstanbul uçuşlarını da etkiledi Meksika'da petrol boru hattında patlama Eroğlu koroner bypass ameliyatı oldu habertaraf.com
 
 
 
Kriz tarımdaki istihdamı artırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İmam Gazali'nin ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Keşke Tatlıses de anılarını yazsa!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki, o salon neden inlemedi?
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Arınç’la Kürtçe, ‘Galce’ ve Lazca sohbeti
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Bu hafta yine harika fıkralar var
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
CHP'nin yükü bugün daha ağır
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Beli bükük siyaset
 
 
Star
Ergun BABAHAN
27 Nisan’dan 17 Aralık’a
 
 
Zaman
Etyen Mahçupyan
'Yeni' medya?
 
 
Radikal
Hakkı DEVRİM
Kürtçe meselesi alışılmış tartışmalara benzemez
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
İmdat! Çiller siyasete dönüyor! (2)
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Yeni CHP kurultayından notlar
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Bütünlük Müslümanlıkla sağlanır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Parazit
 
 
Zaman
Mustafa ÜNAL
Kılıçdaroğlu'nun mazereti kalmadı
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Kılıçdaroğlu damgasını vurdu
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Kılıçdaroğlu adına üzüldüm!
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Değişen CHP
 
 
 
 
Esen MIESSEN
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Erdoğan: Sırtlarındaki dolu çuvalları temizlesinler
 
 
 
MUŞ- Hangi kızlarımızı nasıl sokaklarda savurdular, bunları hep yaşadık, gördük''dedi.
 
Erdoğan, başörtüsü meselesi yüzünden kendi çocuklarının da okula sokulmadığını ve bir baba olarak bunun çilesini çektiğini söyledi.

Erdoğan, Muş Alpaslan üniversitesi Fen-Edebiyat fakültesini ziyaret ederek, öğrencilere hitap etti.

Eğitim alanında yaptıkları icraatı anlatan Başbakan Erdoğan, iktidara geldiklerinde Türkiye'yi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere 4 temel alt yapı üzerinde yükselteceklerini söylediklerini anlattı.

8 yıllık iktidarları döneminde ''Yeniden Büyük Türkiye'yi inşa etme adına çok önemli adımlar attıklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, ''Göreve geldiğimizde Muş'a bir üniversite sözümüz vardı. Onu başardık. Muş'un evladı o zor şartlar altında buradan Ankara'ya, İstanbul'a niye gitsin. Biz, eğitimde hizmeti buradaki yavrularımızın ayağına getirelim istedik'' dedi.

Muş'ta, kendi iktidarları döneminde yapılan derslik sayısının bin 250 civarında olduğunu bildiren Erdoğan, şöyle konuştu:

''Şimdi her sınıfta lap top ve internet olacak. Kara tahtadan akıllı tahtaya geçiyoruz. İstanbul neye sahipse Muş, Varto, Malazgirt ona sahip olacak. Elimizi vicdanımıza koyalım. Sokaklara çıkıp bağıranlara bakalım. Diyor ki; 'harçlar kalksın'. Harçların kalkıp kalkmaması bunlar konuşulur. Şu anda güya harç alınıyor ama devlet bunu öğrenciye ödüyor. Dünyada harcın alınmadığı ülke yok. İngiltere'de harç 9 bin pounda çıkartılınca kıyamet koptu. ABD, batının diğer ülkeleri... Bir çok ülkede alınan rakamların bizle mukayesesi mümkün değil.

Çok daha ilginci, o da şu; az önce değerli hocamın ifade ettiği bir şey var, onu da çok açık söyleyeyim; Bakınız ben ülkemde şu gösterileri yapanların, özgürlük adına yaptığına inanmıyorum. Bu özgürlük değil. Bu sadece ideolojik tatmindir.

Ben ülkemdeki genel anlamda öğrencilerimizin zaten aynı yapıda olduğuna inanmıyorum. Çünkü biz özgürlük mücadelesinin içinden geldik. Bu mücadeleyi vere vere gelmiş birisiyim. Ama hiçbir zaman biz, ne Molotof kokteyli kullandık, ne taş kullandık, ne silah kullandık. Biz, bütün ideallerimizi fikirle tartışa tartışa geldik. Düşünceyle yaptık.

İşte buyurun dün akşam Konya?da da üniversitelerde hem açılış yaptık, hem öğrencilerle bir araya geldik. onlar tam aksine karanfillerle karşıladı. O da üniversite.''

İstanbul'da rektörlere bir araya geldiklerinde öğrencilerin protesto gösterisi yaptığını anımsatan Başbakan Erdoğan, ''Üniversitelerin sorunlarını konuşuyoruz. 'Biz de oraya katılacağız' diyorlar. Davetsiz yere gidilmez. Bu milletin medeni değerleri içinde bu vardır. Ama herkese açık bir toplantıysa oraya girersin'' dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

''Ben şimdi elinde taşla sopayla dolaşan gençle nasıl oturur konuşurum. 'Fikirlerin tartışması bize hakikat güneşini getirecektir' anlayışıyla yetiştik...

Biz, 'ilim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir' anlayışından bugüne geldik. Kendini bilmeyenden bir şey olur mu? Önce kendimizi bileceğiz. Bunu anlayacağız, bunu öğreneceğiz. Ama kendimizi bilmez, kendimizi tanımazsak o zaman istediğiniz kadar profesör olun hiçbir şey fark etmez. Peyami Safa'nın bir tespiti var kusura bakmayın hocam beni affetsinler, kitap yüklü merkebe döneriz...''

''Bu ülkede siyasetçinin ödettiği bedelin çok olduğunu'' ifade eden Başbakan Erdoğan, ''Eğer siyasetçi bu yanlış olayların arkasında olursa o zaman biz doğruyu nasıl yakalarız'' dedi.

Bu ülkede, ''Bir mum yakamayanların, öğrenciye, özgürlüklere sahip çıktıklarını söylediklerini'' dile getiren Erdoğan, bunların siyaset adına, batı toplumlarının geldiği o seviyelerden bugüne kadar ne getirdiklerini sordu.-''İLİMİN ÖNÜNÜ AÇAN İKTİDARIZ''-''Bizim iktidarımız bir defa ilmin önünde bir engel tanıyan bir iktidar değildir. Tam aksine onun önünü açan bir iktidardır'' diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ama bu ülkede yıllarca özgürlükler adına konuşanlar, yavrularımızı okullara sokmadılar. Ben öyle bir babayım. Benim de yavrularımı okula sokulmadı. Bunun çilesini ben de çektim. Bu çileyi çeken bir insan olarak, şimdi aynı çileyi bu ülkenin evlatlarına biz çektirmek istemeyiz. İşte verilen mücadele bunun mücadelesi.

İnşallah 12 Haziran'dan sonra yepyeni bir Anayasanın adımlarını atacağız. Şu anda biz çağrımızı yaptık ve hazırlıklarımızı yapıyoruz. 12 Haziran'dan sonra oturup konuşacağız. Burada 1. derecede unutmayın eğitim var; özgürlükler var, daha ileri demokrasi var. Bunu başarmak zorundayız. Bugüne kadar sabrımızın arkasında yatan hep bu olmuştur; gerilim olmasın... Gerilim olmadan bunu yapalım.''

''Bakın şimdi Muş Üniversitesi'nde buyurun başı örtülüsü başı açığı burada ne var? Kıyamet mi koptu? Yok. Ama tüm akademisyenlerimiz, gösterdikleri anlayışla, bu yavrularımızın geleceğini aydınlattılar''diyen Erdoğan, şöyle konuştu.

''Ama yine aynı şekilde şu anda öyle üniversiteler var ki halen bakıyorsunuz direniyorlar. Ben de katılıyorum aslında suç işliyorlar. Ama suç işlediğinin kararını verecek olan merciler, onlar da milletin maşeri vicdanında suç işliyorlar. Çünkü bugüne kadar onlar da ne yazık ki hakkı teslim etmediler. Hep yanlış kararlar verdiler.

Batıda gidip istediğin gibi okuyacaksın. ABD'de, Avrupa'da, Japonya'da her yerde okuyacaksın. Ama kendi ülkende okuyamayacaksın. 'Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya' böyle bir durum var. Ve tabii haklı olarak zaman zaman bize serzenişler oldu. Orada gözyaşlarımı içime akıttığım zamanlar çok oldu. Yabancı ülkelerin başbakanlarıyla konuştuğum zaman, onlar, 'Siz, hem böyle bir ülkesiniz. Halkınızın yüzde 99'u Müslüman. Sizin ülkenizde öğrenciler başı örtülü olarak okula gidemiyor? Bu nasıl oluyor?' diye sordukları zaman, biz cevap veremez hale düştük. Ama sabırlıyız. Bu sabrın sonunda inşallah selamete ereceğiz diye düşünüyorum.''

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat inanç da konuşmasında, başörtüsü konusunda yasal düzenleme istedi ve ''şu anda kanuna bir yasak olmadığını, kanuni düzenlemenin keyfilikleri önleyeceğine inandığını'' söyledi.

AA

Anahtar Kelimeler:

Erdoğanbaşörtüsü

18 Aralık 2010 - 19:01:27
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:39'Osmanlı'yı kurup adalet ve refah getireceğiz'
23:36'Yepyeni bir anayasayı sizlerle hazırlayacağız'
22:39Seçim kurulundan kota itirazına ret
22:37Cindoruk'tan Çiller'e sitem
21:45Erdoğan: Avrupa'da işçi maaşı azalıyor
20:13Hükümetin başarısında en büyük emek millete ait
20:09Kurultaydan sonra gecekondu ziyaret etti
19:50"Erbakan, ustalık hizmeti yapacak"
19:44Topçu: SSK dönemine de baksın
17:37Kılıçdaroğlu, Twitter'dan eleştirdi
16:40Bakan Çelik aşure dağıttı
16:25"Her yer İngilizce isim iken tartışma anlamsız"
15:40Erdoğan: Senin adın karın doyurmaz
13:59Şimşek: Hata yapanı barındırmayız
12:12AK Parti Gençlik Kolları'ndan mesaj
08:57CHP'de kadın kotasına itiraz edildi
08:46Bazı medya Türkiye'nin gelişmesine hazımsız!
08:14Çelik: Çerkezler bu vatanın sahibi
23:25Demirtaş: Anadilimize hakareti kabul etmeyiz
23:06Çelik'ten BDP'ye: Esas niyetini açıkla
22:27Hasgür: İzmir belediyeleri hak yemiştir
21:47CHP'de PM üyeleri belli oldu, Tekin şok geçirdi!
21:30HAS Partili Bekaroğlu: Hak teslim edilmeli
21:05"Has Parti siyasete format atacak"
20:29HAS Parti: Et ithali büyük yanlış
19:26KILIÇDAROĞLU, SAV'IN İZİNİ TAMAMEN SİLDİ
19:01Erdoğan: Sırtlarındaki dolu çuvalları temizlesinler
18:39Özhaseki: İftiralar bana ağır geliyor
16:32Kışanak: Ordu, eski alışkanlıklarını hatırladı
16:28Çelik: Demokrasi pahalıya mal oluyor
Daha fazla haber göster
16:19CHP PM ÜYELİĞİ LİSTESİ AÇIKLANDI
16:15Arınç: Bizi yüzde 1 kim yapar arayışındalar
16:01Kurtulmuş: CHP'nin iktidara geldiğini...
15:41Başbakanlık'tan örtülü ödenek açıklaması
15:31Yıldırım: Cumhuriyetin simgesine sahip çıktık
14:40DAVUTOĞLU: TEPKİMİZİ DÜNYA GÖRÜR
13:52"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
12:53Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
12:24Başbakan Erdoğan, Muş'a geldi
12:21Ahmet Türk'ün dil ısrarı
12:08Gül'den "eline, diline" uyarısı
10:54CHP'de kurultay günü
10:32ÖZHASEKİ, HAYATININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ
10:29Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
07:36'Türkiye bölgesel liderliğe gidiyor'
06:47Kılıçdaroğlu'nun listesinde sürpriz isimler
23:35'Türkiye ahlaki terör ile boğuşuyor'
23:14AK Parti Çorlu İlçe teşkilatında yeni yönetim
21:08Erdoğan, İzmit Körfez Geçişi'ne el attı
21:06Başbakan Erdoğan: "Bunlar birer marketing"
21:05Kılıçdaroğlu, Mevlana Müzesi'nde
20:50Bağış'tan özür şartı
17:57BAŞBAKAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARLA İLGİLENDİ
17:48''Uzlaşma Komisyonu'' Pazartesi başlayacak
17:44Tuncay Özkan tazminat ödeyecek
16:25Türk: Bizi yalancı çıkarırlar
16:14CHP'li vekil gözyaşları içinde itiraf etti
15:56Kılıçdaroğlu'nun doğum gününü kutladılar
15:54Kavasoğlu: CHP ya uçacak ya da çakılacak
15:53AK PARTİ'DEN CHP'YE HODRİ MEYDAN
15:52Atalay: CHP zor durumda kaldı ve...
15:50Cumhurbaşkanı, Samanpazarı'nı gezdi
15:41Bahçeli'den Şeyh Said'in torununa tazminat
15:35Kurtulmuş: Yurtdışındaki Türklere önem vereceğiz
15:28Bilirkişi: Kılıçdaroğlu hakaret etti
15:04Erdoğan: CHP aynaya baksın
14:59Büyükkılıç: Kılıçdaroğlu kamuoyunu yanıltmıştır
13:46CHP il başkanları liste kararını verdi
13:44Kurtulmuş 2011 bütçesini değerlendirdi
13:29Akaryakıttaki artış meclis gündeminde
13:28Ahmet Türk: Barış kalıcı hale gelmeli
12:48Aydınlılar da Kamer Genç'i kınadı
12:26Bakan Ergin'in amcası vefat etti
11:59Baydemir: Diyarbakır'ın kapısı sonuna kadar açık
11:52Kılıçdaroğlu: O makam kefalet makamı değildir
09:21Erbakan’ın sürpriz "Çiller" hamlesi
08:55Bahçeli sema gösterilerini izledi
08:53Şahin'den Demirtaş'a sert tepki
23:48BDP'nin Kürtçe dediği isimlerin çoğu...
23:39Gönül'den Sakık'a terör sorusu
23:09ABD raporu: "Yükselen Güç Türkiye"
22:52Atalay'a, 'Vizyon Sahibi Devlet Adamı' ödülü
20:52ÇİLLER OLMAZSA, GENEL BAŞKANLIĞA ADAYIM
19:17Yalçın Topçu: İhanetle eşdeğerdir
17:30Ahmet Özal, Başbakanlık Ofisi'ne geldi
17:22Çocuklar Cem Uzan'a verilmedi
17:04Atalay: Kayseri dosyası tamamen açıklandı
16:40CHP: Belgeyi saklayan İçişleri Bakanlığıdır
16:37KULKULOĞLU İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA GİTTİ
16:29"82 milyon liralık hatayı İzmirliler ödeyecek"
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
“Yaşlı bir kadına her hafta sebze verirdik”
 
 
Esen MIESSEN
Kış havası
 
 
Fahrettin DAĞLI
Binnaz Toprak Dersimli kadınlara ne diyecek?
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
İnternet komplo teorileri
 
 
Necmettin EVCİ
Anlaşılmaz huzur, anlaşılır cinayetler!
 
 
Yusuf TANRIVERDİ
Endişeliyiz ve tarafız!
 
 
 
 
ÇYDD'nin Baykal'ı uzaklaştırma planı!
 
Gizli tanıktan şok “Balyoz” itirafları
 
Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
 
Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
 
"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
 
 
 
 
 
 
 
Birileri arkanızdan konuşuyorsa, onlardan öndesiniz demektir.
ANTON ÇEHOV
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.537
1.547
 
 Euro
2.026 2.041
 
 Sterlin
2.375 2.420
 
 Altın
67.92 68.36
 
 IMKB
63524  
 
 
'Dönem değişti diye ben de değişecek değilim'...
 
Single ve gelecek projelerini konuşmak üzere buluştuğumuzda fark ettik ki yıllar bile değiştirmeye yetmemiş ünlü sanatçıyı. Hâlâ yakışıklı, naif, gözlerinin içi gülüyor konuşurken. Duyguları alınmış gibi görünse de sinirleniyor, üzülüyor yeri geliyor çıldırdığı anlar da oluyormuş. Ama asaletli duruşunun torunlarını severken bozulduğunu da itiraf ediyor Erol Evgin.
 
 
 
 
  OTTAWA- Kuzey Amerika'da 21 Aralık gündönümü bu yıl Ay tutulması ile aynı zamana denk düşecek.  
 
 
 
  Madenlerde işçi statüsünde çalışamayan kadınların, ''Madenlerde kadınlar uğursuz kabul edilir, o yüzden kadın maden mühendislerine sıcak bakılmaz'' anlayışının da etkisiyle mühendislik hizmetlerinde de işverenler tarafından tercih edilmiyor.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin