DOLAR 1.547 - EURO 2.041 - ALTIN 68.36 - IMKB 63524
Pazartesi 20 ARALIK 2010
Daimi üyelerin "Kore" anlaşmazlığı Meksika'da ölü sayısı artıyor İHD eyleminde taraftar gerginliği ADALET BAKANLIĞINA 10 BİN PERSONEL ALINACAK 'Provokatörler, şehrimizi karıştırmaya kalktılar' Seçim kurulundan kota itirazına ret 2020'den sonra kendi savaş uçağını üretecek Yoğun kar İstanbul uçuşlarını da etkiledi Meksika'da petrol boru hattında patlama Eroğlu koroner bypass ameliyatı oldu habertaraf.com
 
 
 
Kriz tarımdaki istihdamı artırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İmam Gazali'nin ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Keşke Tatlıses de anılarını yazsa!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki, o salon neden inlemedi?
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Arınç’la Kürtçe, ‘Galce’ ve Lazca sohbeti
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Bu hafta yine harika fıkralar var
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
CHP'nin yükü bugün daha ağır
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Beli bükük siyaset
 
 
Star
Ergun BABAHAN
27 Nisan’dan 17 Aralık’a
 
 
Zaman
Etyen Mahçupyan
'Yeni' medya?
 
 
Radikal
Hakkı DEVRİM
Kürtçe meselesi alışılmış tartışmalara benzemez
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
İmdat! Çiller siyasete dönüyor! (2)
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Yeni CHP kurultayından notlar
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Bütünlük Müslümanlıkla sağlanır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Parazit
 
 
Zaman
Mustafa ÜNAL
Kılıçdaroğlu'nun mazereti kalmadı
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Kılıçdaroğlu damgasını vurdu
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Kılıçdaroğlu adına üzüldüm!
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Değişen CHP
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Esen MIESSEN
 
Aliya RAHTE
 
 
 
"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
 
 
 
MUŞ- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ankara'da, kurultaya gitmekten fırsat bulup da halkın içine giremeyenleri siz Muş'a çağırın. Ellerine geçirdikleri aslı astarı olmayan belgeleri sallamak suretiyle benim Kayseri belediye başkanımı zan altında tutmak isteyenler önce kılavuzlarını değiştirsinler'' dedi.
 
Başbakan Erdoğan, Belediye Meydanında düzenlenen Toplu Açılış Töreninde bir konuşma yaptı. Muşluların, 'eğer taş yuvarlandı, çömleğe deydi, vay çömleğin haline/ eğer çömlek yuvarlandı, taşa deydi, vay çömleğin haline' sözünü hatırlatan Başbakan Erdoğan, ''İnkar politikaları benim Muşlu kardeşime kaybettirdi, terör benim Muşlu kardeşime kaybettirdi, ihmal, yatırımsızlık, işsizlik, yoksulluk benim Muşlu kardeşime kaybettirdi. Taş her zaman kazandı, ama çömlek her zaman kaybetti. Gençler kaybetti, analar, babalar kaybetti, nice nesiller kaybetti ama fesat odakları kazandı, silah tüccarları her zaman kazandı. İşte bu dönemler sona ermiştir. Bu dönemler, bizim Hükümetimiz tarafından bir daha açılmamak üzere kapatılmıştır. İnkar politikaları sona ermiştir. Kardeşliğimizi zedeleyecek her türlü girişim, elimizin tersiyle itilmiştir'' dedi.

AK Parti hükümetinin 8 yıl önce yeni bir dönem, yeni bir süreç başlattığını anlatan Erdoğan, 8 yıl önce kollarını sıvadıklarını, ''ya bismillah'' ve ''ayrım olmayacak'' dediklerini anlatarak Türkiye'nin 81 ilini bir şantiyeye dönüştürdüklerini söyledi. İstanbul'a ne yapıyorlarsa, aynı oranda Muş'a da onu yaptıklarını kaydeden Erdoğan, Ankara'ya hangi yatırımı yapıyorlarsa, aynı oranda Bitlis'e de onu yaptıklarını dile getirdi. Edirne'yi Van'dan, Muğla'yı Diyarbakır'dan, Hakkari'yi Tekirdağ'dan ayrı tutmadıklarını kaydeden Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin doğusunda farklı, batısında farklı konuşmadıklarını, herkesi kucakladıklarını ve herkese eşit mesafede durduklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Kimsenin diline, inancına, etnik kökenine, zenginliğine, fakirliğine bakmadan, iline, ilçesine, bölgesine bakmadan, yaradılanı biz Yaradan'dan ötürü seviyoruz. Bir şey değişir, her şey değişir. Bir kapı aralanır, her yer aydınlanır. Bir küçük adım atılır, o adım büyüyerek atılıma dönüşür. Biz bir kapı araladık, biz bir adım attık, biz gönlümüzü açtık. Biz, yaptığımız kamu yatırımlarıyla, okullarla, hastanelerle, yollarla, konutlarla, şehirlerimizin geleceğini değiştirecek adımları attık.

Muş'ta bugüne kadar 1.292 yeni derslik inşa ettik. Muş'a anaokulları, ilköğretim okulları, liseler açtık. Muş'a pansiyonlar yaptık, yurtlar yaptık. En önemlisi de Muş'a, 2007 yılında Muş Alparslan Üniversitesi'ni kurduk. Burslarla, kredilerle, ücretsiz kitaplarla, şartlı nakit transferiyle, yurtlarla, pansiyonlarla eğitime çok güçlü destek veriyoruz. Muş'un çocukları bu okullarda okuyacak, Muş'un kızları okuyacak. Anneler, kızlarımızı okutacağız. Hiçbir bahane yok. Başım gözüm üstüne anacığım, başım gözüm üstüne. Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Muş'un gençleri liselerde, üniversitede eğitim görecek. Öbür yandan yaptığımız yollar Muş'a yatırım taşıyacak, hizmet taşıyacak, turist taşıyacak, öğrenci taşıyacak. Göreceksiniz, tüm bu yatırımlarla Muş'un artık çehresi köklü şekilde değişecek.

Biz, yıllardır devam eden bir kısırdöngüyü kırıyoruz. Biz, Muş'un gençlerini, Muşlu kardeşlerimi istismar edenlerden, tek tek o istismar araçlarını çekip alıyoruz. Eğitimsizliği istismar edenler şimdi okullardan korkuyorlar. Yoksulluğu istismar edenler şimdi yatırımlardan korkuyorlar. Yol yok, su yok, okul yok, hastane yok diyerek benim bu bölgedeki vatandaşlarımı aldattılar. Bir yerde diyelim ki bir okul... Bir sıkıntı var, özellikle onu arayıp bulup televizyonlarında ekran ekran dolaştıran biliyorsunuz malum medya var. Bir hastanede, bir ya da iki odada sıkıntı yaşandığı zaman 1-2 saatlik aksama olduğu zaman onun yaygarasını koparan medya var. Ama yapılanları görmüyor aynı medya. Bütün hastaneleri birleştirmek suretiyle benim vatandaşlarıma bu hastanelerin yolunu açan bu iktidarı görmeyen bu medya bir iki hatayı bakıyorsun haber yapıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar benim halkım gerçeği görüyor.

Sizler bizim arkamızda durdukça, bu can bu tende durdukça durmak yok yola devam diyoruz. Şimdi bu hizmetlerin gelmesinden korkuyorlar. Ben Muşlu kardeşimden rica ediyorum... Türkiye'deki değişimi birlikte gerçekleştireceğiz, Muş'taki değişimi birlikte gerçekleştireceğiz. Türkiye'yi demokrasi üzerinde birlikte inşa edeceğiz. Türkiye'nin ufkunu birlikte açacak, Türkiye'nin umudunu birlikte çoğaltacağız. Evvelallah sizin bu gayretlerinizle, bizler de inançla, azimle, gayretle yeniden büyük Türkiye'yi kuracağız. Bize inanın, bize güvenin. 8 yıl boyunca sizlere mahcup olmadık. Hamdolsun hayalkırıklığı yaşamadınız. Allah'ın izniyle sizlere bundan sonra da hayalkırıklığı yaşatmayacak, el ele, gönül gönüle hep birlikte geleceğe koşacağız.''

-''BERADAYİ BERADAYİ KONUŞMASINLAR''-

Muş'un, 12 Eylül tarihinde yapılan halkoylamasında, bütün tehditlere rağmen yüzde 54,1 oranında sandık başına gittiğini ve yüzde 92,2 gibi çok yüksek bir oranda ''evet'' dediğini belirten Başbakan Erdoğan, bu nedenle Muşlulara teşekkür etti.

Bu yüksek oranın, esasında Muş'un değişime ne kadar susadığını, milli birliği, kardeşliği ne kadar hasret kaldığını gösterdiğini, demokrasiye ne kadar özlem duyduğunu ve demokratik bir anayasanın hasretini nasıl içinde taşıdığını açık açık gösterdiğini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Biz, sizin bize yüklediğiniz bu emanetin takipçisi olacak, onu şerefimiz, onurumuz bilecek ve her şart altında muhafaza edeceğiz. Nasıl ki bugüne kadar çetelere karşı durduysak, nasıl ki bugüne kadar milli iradeyi gaspetmek isteyenlerin karşısında durduysak, aynı şekilde sizin emanetinizi korumaya devam edeceğiz.

Bizim gelemediğimiz yerde, eserlerimiz geliyor, hizmetlerimiz geliyor, yatırımlarımız geliyor. Bu başbakan sizi ihmal eden bir başbakan değil. Sadece seçimden seçime değil, şu an olduğu gibi bu yatırımların açılışına geliyoruz. Bu meydan bundan önce de sizlerle kucaklaşmamıza şahit oldu. Ankara'da, kurultaya gitmekten fırsat bulup da halkın içine giremeyenler var. Siz onları Muş'a çağırın. Ellerine geçirdikleri aslı astarı olmayan kağıt parçalarını sallamak suretiyle benim Kayseri Belediye Başkanımı zan altında tutmak isteyenler önce kılavuzlarını değiştirsinler, kılavuzlarını. Yabancı diplomatlardan duydukları dedikodularla siyaset yapanları Muş'a çağırın. Hani, Muşlular'ın dediği gibi, 'beradayi beradayi konuşmasınlar'. Bunlar hep beradayi beradayi konuşuyorlar. Gelsinler, Muş'un nasıl değiştiğini görsünler, nereden nereye geldiğini görsünler, Muş'taki umudu, Muş'taki heyecanı hissetsinler.''

"Onlar sürekli tornistan yaparlar"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Nice kulağı olanlar var ki duymazlar. Nice gözü olanlar var ki hakikati, gerçeği görmezler. Nice dili olanlar var ki hakkı, hakikati konuşamazlar. Onlar sadece hedef saptırırlar. Akşam söylediklerini sabah inkar ederler. Onlar sürekli tornistan yaparlar, U dönüşü yaparlar" dedi.

Başbakan Erdoğan, Belediye meydanında düzenlenen toplu açılış törenindeki konuşmasında, bugün özel sektörün yaptığı 35 farklı yatırımın açılışını yapacaklarını hatırlattı.

Çimento fabrikasından süt fabrikasına, bisküvi fabrikasından mermer fabrikasına kadar 35 farklı özel sektör yatırımı ile diğer kamu yatırımlarının Muş'a hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Muş bizim canımız, Muş bizim gözbebeğimiz, Muş bizim, hepimizin, adeta bir millet olarak doğum yerimiz. 1071 yılında, burada, Muş Malazgirt'te, Alparslan'ın ordusunda biz birbirimize kardeş olduk. O orduda biz bir olduk, iri olduk, diri olduk, beraber olduk, ebediyyen devam edecek kader ortağı olduk.

Nasıl ki Alparslan'ın ordusunda omuz omuza verdiysek ondan sonraki 939 yıl boyunca da her zaman omuz omuza verdik. Nasıl ki Malazgirt'te birlikte şehit olduysak, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Zazasıyla birlikte şehit olduysak, aynı ufka beraber baktıysak yine beraber bakıyoruz. Ondan sonraki tüm savaşlarda, ondan sonraki her vatan savunmasında birlikte şehit, birlikte gazi olduk. Malazgirt'te başlayan kardeşlik Niğbolu'da, Kosova'da, Mohaç'ta, İstanbul'un fethinde, Kut-ül Amare'de, Çanakkale'de devam etti. Malazgirt'te ortaklaşan kaderimiz, Kurtuluş Savaşında adeta zirveye ulaştı. Selçuklu devletini, Osmanlı devletini, Cumhuriyeti yine birlikte kurduk, yine beraber kurduk.

Şundan hiç kuşkunuz olmasın; bizim bu topraklarda nasıl tarihimiz birse, kaderimiz birse, kültürümüz, medeniyetimiz birse geleceğimiz de bir olacak, geleceğimiz de beraber olacak, geleceğimiz de yine kardeşlik üzerine bina edilecek. Hiç kimse, ama hiç kimse bizim aramıza nifak sokamaz, hiç kimse bizim aramıza fitne tohumları saçamaz, hiç kimse bizim kadim kardeşliğimizi bozamaz. Zira bu kardeşlik, 10 yıllık, 20 yıllık değil, bin yıllık bir kardeşlik.

Ben, bu ülkenin bir evladı olarak, Başbakanınız olarak, şunu kabul ediyor ve samimiyetle ifade ediyorum; ben sizi makam mevki için sevmiyorum. Ben sizi Yaradan'dan ötürü seviyorum. Birileri bizim aramızı açmak istiyor. Birileri bizim aramıza nifak tohumları atmak istiyor. Bizi kimse birbirimizden ayıramayacak."

Erdoğan, meydandaki vatandaşların "vur vur inlesin, CHP dinlesin" sloganları üzerine, "Nice kulağı olanlar var ki duymazlar. Nice gözü olanlar var ki hakikati, gerçeği görmezler. Nice dili olanlar var ki hakkı, hakikati konuşamazlar. Onlar sadece hedef saptırırlar. Akşam söylediklerini sabah inkar ederler. Onlar sürekli tornistan yaparlar, U dönüşü yaparlar" dedi. Türk milletine sadece doğruluk ve dürüstlüğün yakışacağını vurgulayan Başbakan Erdoğan, bölgenin ve Muş'un yıllarca ihmal edildiğini, yıllar boyunca yeterli hizmet alamadığını, meselelerinin yıllarca görmezden gelindiğini, ihmal ve inkar edildiğini söyledi.

Zaman zaman yağan yağmura rağmen vatandaşlar törene büyük ilgi gösterdi.

AA

Anahtar Kelimeler:

ErdoğanCHP

18 Aralık 2010 - 13:52:39
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:39'Osmanlı'yı kurup adalet ve refah getireceğiz'
23:36'Yepyeni bir anayasayı sizlerle hazırlayacağız'
22:39Seçim kurulundan kota itirazına ret
22:37Cindoruk'tan Çiller'e sitem
21:45Erdoğan: Avrupa'da işçi maaşı azalıyor
20:13Hükümetin başarısında en büyük emek millete ait
20:09Kurultaydan sonra gecekondu ziyaret etti
19:50"Erbakan, ustalık hizmeti yapacak"
19:44Topçu: SSK dönemine de baksın
17:37Kılıçdaroğlu, Twitter'dan eleştirdi
16:40Bakan Çelik aşure dağıttı
16:25"Her yer İngilizce isim iken tartışma anlamsız"
15:40Erdoğan: Senin adın karın doyurmaz
13:59Şimşek: Hata yapanı barındırmayız
12:12AK Parti Gençlik Kolları'ndan mesaj
08:57CHP'de kadın kotasına itiraz edildi
08:46Bazı medya Türkiye'nin gelişmesine hazımsız!
08:14Çelik: Çerkezler bu vatanın sahibi
23:25Demirtaş: Anadilimize hakareti kabul etmeyiz
23:06Çelik'ten BDP'ye: Esas niyetini açıkla
22:27Hasgür: İzmir belediyeleri hak yemiştir
21:47CHP'de PM üyeleri belli oldu, Tekin şok geçirdi!
21:30HAS Partili Bekaroğlu: Hak teslim edilmeli
21:05"Has Parti siyasete format atacak"
20:29HAS Parti: Et ithali büyük yanlış
19:26KILIÇDAROĞLU, SAV'IN İZİNİ TAMAMEN SİLDİ
19:01Erdoğan: Sırtlarındaki dolu çuvalları temizlesinler
18:39Özhaseki: İftiralar bana ağır geliyor
16:32Kışanak: Ordu, eski alışkanlıklarını hatırladı
16:28Çelik: Demokrasi pahalıya mal oluyor
Daha fazla haber göster
16:19CHP PM ÜYELİĞİ LİSTESİ AÇIKLANDI
16:15Arınç: Bizi yüzde 1 kim yapar arayışındalar
16:01Kurtulmuş: CHP'nin iktidara geldiğini...
15:41Başbakanlık'tan örtülü ödenek açıklaması
15:31Yıldırım: Cumhuriyetin simgesine sahip çıktık
14:40DAVUTOĞLU: TEPKİMİZİ DÜNYA GÖRÜR
13:52"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
12:53Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
12:24Başbakan Erdoğan, Muş'a geldi
12:21Ahmet Türk'ün dil ısrarı
12:08Gül'den "eline, diline" uyarısı
10:54CHP'de kurultay günü
10:32ÖZHASEKİ, HAYATININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ
10:29Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
07:36'Türkiye bölgesel liderliğe gidiyor'
06:47Kılıçdaroğlu'nun listesinde sürpriz isimler
23:35'Türkiye ahlaki terör ile boğuşuyor'
23:14AK Parti Çorlu İlçe teşkilatında yeni yönetim
21:08Erdoğan, İzmit Körfez Geçişi'ne el attı
21:06Başbakan Erdoğan: "Bunlar birer marketing"
21:05Kılıçdaroğlu, Mevlana Müzesi'nde
20:50Bağış'tan özür şartı
17:57BAŞBAKAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARLA İLGİLENDİ
17:48''Uzlaşma Komisyonu'' Pazartesi başlayacak
17:44Tuncay Özkan tazminat ödeyecek
16:25Türk: Bizi yalancı çıkarırlar
16:14CHP'li vekil gözyaşları içinde itiraf etti
15:56Kılıçdaroğlu'nun doğum gününü kutladılar
15:54Kavasoğlu: CHP ya uçacak ya da çakılacak
15:53AK PARTİ'DEN CHP'YE HODRİ MEYDAN
15:52Atalay: CHP zor durumda kaldı ve...
15:50Cumhurbaşkanı, Samanpazarı'nı gezdi
15:41Bahçeli'den Şeyh Said'in torununa tazminat
15:35Kurtulmuş: Yurtdışındaki Türklere önem vereceğiz
15:28Bilirkişi: Kılıçdaroğlu hakaret etti
15:04Erdoğan: CHP aynaya baksın
14:59Büyükkılıç: Kılıçdaroğlu kamuoyunu yanıltmıştır
13:46CHP il başkanları liste kararını verdi
13:44Kurtulmuş 2011 bütçesini değerlendirdi
13:29Akaryakıttaki artış meclis gündeminde
13:28Ahmet Türk: Barış kalıcı hale gelmeli
12:48Aydınlılar da Kamer Genç'i kınadı
12:26Bakan Ergin'in amcası vefat etti
11:59Baydemir: Diyarbakır'ın kapısı sonuna kadar açık
11:52Kılıçdaroğlu: O makam kefalet makamı değildir
09:21Erbakan’ın sürpriz "Çiller" hamlesi
08:55Bahçeli sema gösterilerini izledi
08:53Şahin'den Demirtaş'a sert tepki
23:48BDP'nin Kürtçe dediği isimlerin çoğu...
23:39Gönül'den Sakık'a terör sorusu
23:09ABD raporu: "Yükselen Güç Türkiye"
22:52Atalay'a, 'Vizyon Sahibi Devlet Adamı' ödülü
20:52ÇİLLER OLMAZSA, GENEL BAŞKANLIĞA ADAYIM
19:17Yalçın Topçu: İhanetle eşdeğerdir
17:30Ahmet Özal, Başbakanlık Ofisi'ne geldi
17:22Çocuklar Cem Uzan'a verilmedi
17:04Atalay: Kayseri dosyası tamamen açıklandı
16:40CHP: Belgeyi saklayan İçişleri Bakanlığıdır
16:37KULKULOĞLU İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA GİTTİ
16:29"82 milyon liralık hatayı İzmirliler ödeyecek"
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
“Yaşlı bir kadına her hafta sebze verirdik”
 
 
Esen MIESSEN
Kış havası
 
 
Fahrettin DAĞLI
Binnaz Toprak Dersimli kadınlara ne diyecek?
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
İnternet komplo teorileri
 
 
Necmettin EVCİ
Anlaşılmaz huzur, anlaşılır cinayetler!
 
 
Yusuf TANRIVERDİ
Endişeliyiz ve tarafız!
 
 
 
 
ÇYDD'nin Baykal'ı uzaklaştırma planı!
 
Gizli tanıktan şok “Balyoz” itirafları
 
Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
 
Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
 
"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
 
 
 
 
 
 
 
Birileri arkanızdan konuşuyorsa, onlardan öndesiniz demektir.
ANTON ÇEHOV
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.537
1.547
 
 Euro
2.026 2.041
 
 Sterlin
2.375 2.420
 
 Altın
67.92 68.36
 
 IMKB
63524  
 
 
'Dönem değişti diye ben de değişecek değilim'...
 
Single ve gelecek projelerini konuşmak üzere buluştuğumuzda fark ettik ki yıllar bile değiştirmeye yetmemiş ünlü sanatçıyı. Hâlâ yakışıklı, naif, gözlerinin içi gülüyor konuşurken. Duyguları alınmış gibi görünse de sinirleniyor, üzülüyor yeri geliyor çıldırdığı anlar da oluyormuş. Ama asaletli duruşunun torunlarını severken bozulduğunu da itiraf ediyor Erol Evgin.
 
 
 
 
  OTTAWA- Kuzey Amerika'da 21 Aralık gündönümü bu yıl Ay tutulması ile aynı zamana denk düşecek.  
 
 
 
  Madenlerde işçi statüsünde çalışamayan kadınların, ''Madenlerde kadınlar uğursuz kabul edilir, o yüzden kadın maden mühendislerine sıcak bakılmaz'' anlayışının da etkisiyle mühendislik hizmetlerinde de işverenler tarafından tercih edilmiyor.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin