DOLAR 1.555 - EURO 2.048 - ALTIN 69.13 - IMKB 63974
Salı 21 ARALIK 2010
BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN Şahin: BDP Türkçe dili resmî görüyor 8 aylık hamile kadını vurdular TİSK: Ekonomi 2011'e rahatlamayla giriyor 2013'te hedef enflasyon yüzde 5 Assange ilk röportajında kin kustu "Askerler 28 Şubat'tan önce bana teşekkür etti" Borsa açılışta 63.951,78 puan Sınavda sahtecilikten 2 tutuklama Kenya'da bombalı saldırı: 3 ölü, 23 yaralı habertaraf.com
 
 
 
GnKur'un taraf olması darbe tehdidi midir?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Çorum'un baklavası
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Mahmut Esat Bozkurt'un ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Size 87 yıldır zaman tanıyoruz
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Umut ama kimin için?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Bir Türk, kaç Türk'e bedel?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Askere son söz ve toplumsal itiraz...
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Ağca’yı kaçıracak olan subayın adını bildirdik
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Allahsızlığı yayma kürsüsü
 
 
Sabah
Erdal ŞAFAK
Kasket ve bere
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Kılıçdaroğlu ile Baykal’ın 10 farkı
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
CHP ve Genelkurmay
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Hükümet, Genelkurmay'a bir şey demeyecek mi?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Yeni CHP mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Gizli güçler deşifre oldu
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
AKP izliyor, Öcalan politika üretiyor...
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
CHP'de umut var mı?
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
32 yıl sonra aynı cüret!
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti sandığa şanslı gidiyor
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Şahsi Ankara Kurultay günlüğüm
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Vur... “Ökkeş” ise!..
 
 
 
 
Aliya RAHTE
 
Can DÜNDAR
 
Ayhan BİLGEN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Doç.Dr.Mustafa TEKİN
 
 
 
CHP'de kurultay günü
 
 
 
ANKARA- CHP 15. Olağanüstü Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu'nda, delegeler, partililer ve davetlilerin katılımıyla yapıldı.
 

SAAT 19:34

Kılıçdaroğlu, Baykal'a yakın isimleri kısmen ve Sav'ınkileri tamamen sildi


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 15. Ölağanüstü Kurultay'ında delegelerin oylamasına sunulan 80 kişilik blok Parti Meclisi listesinde ilginç isimler yer alıyor. Listede Baykal ve Önder Sav yanlısı isimlerin ise üzeri çizildi.

Kılıçdaroğlu'nun Kurultay'a sunduğu listede Emikli Müftü İhsan Özkes dikkat çeken isimlerden biri. Eski Beyoğlu Müftüsü olan Öskes, CHP'nin İstanbul Sultanbeyli Belediyesi belediye başkan adayı oldu. Özkes, hayatını kaybeden Çağdaş Yaşamı Desteleme Derneği Başkanı Türkan Saylan'ın cenaze namazını kılan isimdi.

Bir başka isim ise ODTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Sencer Ayalan oldu. Ayalan, CHP'ye hazırladığı başörtüsü raporu ilgi gündeme gelmişti. Eski Diyarbakır Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu da Kılıçdaroğlu'nun listesini girdi. Yine Abdullah Öcalan da dahil bütün PKK'lılra genel af isteyen ve hazırladığı Kürt sorunu raporları ile bilinen Mesut Değer oldu.

İsiklal Marşı'nın kaldırılmasını isteyen CHP'li Milletvekili Enver Ayata da listede yer aldı.

BAYKAL'CILAR KISMEN SAV'CILAR TAMAMEN TASFİYE OLDU

Kemal Kılıçdaroğlu'nun hazırladığı liste önceki PM listesine göre yüzde 70 oranında değişti. Buna göre eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın yanında yer alan milletvekilleri ile Eski Genel Sekreter Önder Sav'a yakın isimler liste dışında kaldı. Zaman zaman Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren tavırlar sergileyen CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ile İstanbul Milletvekili Nur Serter listede yer aldı.

Bu arada DSP'den CHP'ye geçen Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli ve Ankara Milletvekili Emrihan Halıcı PM listesine girdi. CİHAN

SAAT 19:24

OYLAMA SONA ERDİ

CHP'nin 15. Olağanüstü Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) üyelerinin seçimi için oy verme işlemi tamamlandı.

Yaklaşık 1.5 saat süren seçim sırasında delegeler 24 sandıkta oy kullandı.

Oylamanın tamamlanmasının ardından tasnif işlemine geçildi.

Kurultay öncesi çarşaf listede direten CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal, PM için oy kullanmadı. Yönetim dışında kalan Önder Sav ise oyunu kullandı.

AK Parti'nin elinde bulundurduğu Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ankara Arena'da ilk kez bir siyasi parti kurultayına ev sahipliği yaptı. Kurultayı CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu divan başkanı olarak yönetti. Kılıçdaroğlu, PM'nin neredeyse yarısını yeniledi. Yeni PM listesinde; Hakkı Suha Okay, Haluk Koç, Nevin Gaye Erbatur; Şahin Mengü; Oya Araslı, Necla Arat, Derviş Günday, Çetin Soysal gibi Baykal ve Sav'a yakın isimler devre dışı kaldı. Bin 242 delege Kılıçdaroğlu'nun belirlediği PM listesi için 24 sandıkta oy kullandı. CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, PM aday Blok listesinde yer almamasına rağmen bireysel olarak adaylık başvurusu yaptı. Deniz Baykal, Kurultay'ın yapıldığı salondan çıkışında aracına binerken çarşaf liste istemesi nedeniyle bazı partililer tarafından protesto edildi.

Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü, Aydın Güven Gürkan'ın eşi Serap Aksoy Gürkan, Sabih Kanadoğlu, AİHM eski Yargıcı Rıza Türmen onur konuğu olarak kurultayda yer aldılar. Sanatçılardan Müjde Ar ve Levent Kırca'da yer aldı.

CHP kurultayından dikkat çeken notlar şöyle:

- Kurultayda Çankaya Belediyesi'nin Hoytur Halk Dansları ekibinin gösteri yapması dikkat çekti.

- AK Parti'den Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz programa katıldığı halde anons edilmedi.

- Diğer partilerden kurultaya katılan DP-Ufuk Söylemez, DSP- Soydal Sılay, BDP- Pervin Buldan, Hür Parti-Yaşar Okuyan, Yeni Parti- Ufuk Abbasoğlu ile diğer partilerin mesajları salonda okundu.

- Partililer, Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını mısır gevreği yiyerek izledi.

- Partinin borçları 1 milyon 128 bin 774 lira olarak açıklandı.

- Partinin mal varlığı olarak ise 50 milyon 11 bin 691 lira olduğu bildirildi.

- Kılıçdaroğlu'ndan sonra konuşma yapmak isteyenlere 5 dakika süre tanındı.

- Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından Deniz Baykal'ın kurultayda olduğu anonsu yapıldı.

-Baykal kurultaya kızı ile birlikte geldi.

- Kurultay devam ederken CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş ve beraberindeki heyet Anıtkabir'i ziyaret etti.

- Bülent Ecevit ve Deniz Gezmiş'in fotoğrafının yer aldığı pankartla sloganlar atarak Kılıçdaroğlu'na destek veren bir grup, alkışlar eşliğinde şarkılar söyledi.

- Kılıçdaroğlu, kurultayda hem partililere hem vatandaşlara yönelik konuşmasında 40'ın üzerinde vaat de bulundu.

- Kılıçdaroğlu, Yeni Anayasa, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi kaldırılması, özel yetkili mahkemeler kaldırılması, Faili meçhul cinayetler aydınlatılması, YÖK kaldırılması, Mazotta ÖTV kaldırılması, Seçimlerde yüzde 10 barajının kaldırılması,.

GAP projesinin tamamlanması ve Türkiye'nin 2023 yılında bölgesinde lider olması gibi konularda söz verdi.

- Sosyalist Enternasyonal Genel Başkanı Yorgo Papandreu, Kılıçdaroğlu'na telgraf göndererek başarlar diledi.

Kılıçdaroğlu: Küskünlük yok, burukluk olabilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi (PM) listesine giremeyen isimlerin duygularını yorumladı. Kılıçdaroğlu, "Küskünlük yok, burukluk olabilir." dedi.

Kurultayda oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından teşekkür konuşması yapmak üzere Çukurambar'daki evinden kurultay salonuna hareket etti. Evinden çıkışta gazetecilerin sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, PM listesine giremeyenler hakkında, "Küskünlük yok, burukluk olabilir." dedi. Kılıçdaroğlu, 80 kişinin listeye gireceğini o nedenle her adayın girmesinin mümkün olmadığını bildirdi.

Önder Sav: Genel başkan olsam benim listem daha farklı olurdu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun blok listesini değerlendiren eski genel sekreter Önder Sav, "Ben olsam daha değişik bir liste yapardım. Genel başkan olsam benim listem daha farklı olurdu. Sonuçta genel başkanın taktiri." dedi.

Ankara Milletvekili Hakkı Süha Okay ise "PM listesindeki kimi isimler parti tabanı tarafından da tanınsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Bazılarını tanımıyoruz." diye konuştu.

SAAT 17:20

İzmir CHP kurultayından zayıflayarak çıktı


CHP İzmir İl Örgütü, 15. Olağanüstü Kurultay'dan zayıflayarak çıktı. Daha önce parti meclisinde (PM) yedi kişi olan İzmirli sayısı dörde düştü. Dîvan başkanlığını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yaptığı kurultayda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından belirlenen 80 kişilik listede, İzmir milletvekilleri Oğuz Oyan ve Mehmet Ali Susam ile Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel yer aldı. Eşrefpaşa Hastanesi eski Başhekimi Hülya Güven ise 20 kişilik Bilim Kültür Platformu listesinde seçime girdi. Güven, yeterli oyu alırsa 12 kişiden oluşacak platformda görev alacak.

Bir önceki PM'de bulunan Buca İlçe Başkanı Mehmet Süne, İzmir Milletvekili Abdurrezzak Erten ve Semra Tanülkü'nün isimleri ise Kılıçdaroğlu tarafından çizildi. PM listesi, İzmir teşkilatı için sürpriz oldu. En az yedi kişinin listede yer almasını umulurken sadece dört İzmirli olması şaşırttı. CİHAN

SAAT 16:46

CHP KONGRESİNDEN NOTLAR


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 15. Olağanüstü Kurultayı'nı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun blok listesinin oylanacağı kurultay nedeniyle partililer ve delegeler, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Arena'yı doldurdu.

Yaklaşık 13 bin kişilik salonun izleyicilere ayrılan bölümü tamamen doldu. Ancak bir süre sonra tekrar boşaldı. Salonda CHP'nin rengi olan kırmızının yanı sıra Ecevit mavisi diye bilinen renk de kullanıldı. Salonda konuşmaların yapılacağı platformun üst bölümüne Atatürk, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun posterleri ile Türk bayrağı ve CHP'nin amblemi altı oklu bayrak asıldı. Platformun iki yanına dev ekranlar yerleştirildi. CHP'liler, müzik yayınının kesildiği aralarda İtalya Komünist Partisi'nin meşhur Ciao Bella'nın Türkçe versiyonunu söyledi. Kurultay salonunun içinde "Az kaldı şafak sökecek, halk iktidara gelecek", "CHP geliyor iktidara, güvenle bak iktidara", "Umudun adı Kemal", "Yandaşa değil yurttaşa hizmete geliyoruz" gibi iktidar vurgusu taşıyan çok sayıda pankart asıldı. Salondaki tüm koltuklara CHP bayrakları bırakıldı. "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" gibi slogan ve pankartlar yerleştirildi.

KARANFİLLİ KONGRE

Salondaki bütün delegelere kırmızı karanfiller dağıtıldı. Basın mensuplarının masalarına ise çeşitli renkte çiçekler konuldu.

Kılıçdaroğlu, salona "Sarı Saçlım Mavi Gözlüm" şarkısının kendisinin de stüdyoya girerek eşlik ettiği yeni düzenlemesi ve partililerin yoğun alkışlarıyla girdi. Kılıçdaroğlu, salona girdiğinde binlerce partili ayakta alkışladı. CHP lideri protokoldeki yerine sevgi seli nedeniyle gitmekte zorlandı. Güçlükle ilerleyerek salonu selamlayan Kılıçdaroğlu'na, eşi, genel başkan yardımcıları Gürsel Tekin ve Umut Oran da eşlik etti.

Bahçelievler Gençlik Örgütü'nün açtığı pankartta, "Polis gidecek, YÖK kalkacak. Üniversite bizimle özgür olacak" şeklinde ifadeler yer aldı. Pendik Gençlik Örgütü ise üzerinde Deniz Gezmiş ve 'Che' şeklinde çizilen devrimci kasketli Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının olduğu ''68 ruhuyla halkın iktidarını kurmaya geliyoruz'' pankartını açıldı. Bu tablo salondan büyük alkış aldı.

BU KEZ SPOR GELMEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk kurultaydakinin aksine resmi kıyafetle geldi. CHP lideri, "iktidara yürüyüş" başlığı altındaki bugünkü kurultaya ise kravatlı olarak gelmeyi tercih etti. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal kurultayın başlamasından kısa bir süre sonra kızı Aslı Baykal ile birlikte geldi. Baykal salona girişte alkışlanmadı. Protokolde kendisine ayrılan koltuk yerine Antalya delegelerinin olduğu bölümde oturmayı tercih etti.

Kurultay salonunda Atatürk hariç eski genel başkanların hiçbirinin fotoğrafının yer almaması dikkat çekti. Eski genel sekreter Önder Sav da kurultay salonuna geldi. Eski Genel Sekreter Önder Sav, Baykal'ın aksine milletvekilleri Tekin Bingöl, Şahin Mengü'nün de aralarında bulunduğu Ankara, İstanbul, İzmir, Manisa gibi il temsilcilerinin yanına oturmayı tercih etti.

Salonda daha önce CHP kurultaylarına hiç katılmayan Alevi ve Bektaşi Federasyonları Genel Başkanı Ali Balkız ve Genel Sekreter Fevzi Gümüş de yerini aldı.

AK PARTİ VE MHP YOK, BDP VAR

Kurultaya AK Parti ve CHP arasında daha önce davet krizi yaşanmıştı. CHP'liler, AK Parti'ye davetiye göndermemiş, AK Parti bu durumu eleştirmişti. Bu kurultay için ise AK Parti dahil tüm siyasi partilere davetiye gönderildi. Ancak AK Parti ve MHP'den de kurultaya katılan olmadı.

BDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan ise salonunda hazır bulundu. DP'yi ise Ufuk Söylemez temsil etti. BBP ve DSP genel başkanları ise kurultaya kutlama telgraf gönderdi. CİHAN

SAAT 16:29

24 milletvekili aday gösterildi


CHP 15. Olağanüstü Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi (PM) aday listesinde, eski Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Faruk Loğoğlu, eski Diyarbakır Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu ile eski cumhurbaşkanlarından Fahri Korutürk'ün oğlu Osman Korutürk de yer alıyor.

Listede Yaşar Ağyüz, Engin Altay, Ali Arslan, Osman Coşkunoğlu, Turgut Dibek, Atila Emek, İsa Gök, Emrehan Halıcı, Osman Kaptan, Atilla Kart, Ali İhsan Köktürk, Oğuz Oyan, Ramazan Kerim Özkan, Mehmet Ali Özpolat, Ensar Öğüt, Faik Öztrak, Hüseyin Pazarcı, Vahap Seçer, Mehmet Ali Susam, Bihlun Tamaylıgil, Muhammet Rıza Yalçınkaya, Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Nur Serter, Sacid Yıldız olmak üzere, 24 milletvekili bulunuyor.

Basın-İş Genel Başkanı Yakup Akkaya, eski DİSK Genel Sekreter Yardımcısı Perihan Sarı, sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel'in aday gösterildiği listede, işkadını Sena Kaleli, eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen'in oğlu Alper Taşdelen, akademisyen-yazar Binnaz Toprak, akademisyen Seyhan Erdoğdu, Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci, CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Samlı'nın isimleri dikkati çekiyor.

Adaylar arasında 21 kadın bulunuyor. AA

SAAT 16:18

CHP PM listesi açıklandı


Divan Başkanı Aziz Kocaoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun listesinde yer alan isimleri okudu. Buna göre listede yer alan isimler şöyle:

''Yaşar Ağyüz, Yakup Akkaya, Engin Altay, Ali Arslan, Sencer Ayata, Enver Aysever, Süheyl Batum, Gülsün Bilgehan, Mehmet Volkan Canalioğlu, Osman Coşkunoğlu, Muhammet Çakmak, İzzet Çetin, Doğa Çiğdemoğlu, Mesut Değer, Turgut Dibek, Zeki Durmaz, Atila Emek, Didem Engin, Aykan Erdemir, Haluk Eyidoğan, Levent Eyipişiren, İsa Gök, Gökhan Günaydın, Mehmet Zeki Gündüz, Hurşit Güneş, Emrehan Halıcı, Turan İçli, Sena Kaleli, Osman Kaptan, Atilla Kart, Ayten Kayalıoğlu, Sema Kendirci, Osman Korutürk, Ali İhsan Köktürk, Bülent Kuşoğlu, Faruk Loğoğlu, Aylin Nazlıaka, Bertil Emrah Oder, Ekrem Kerem Oktay, Gülseren Onanç, Melda Onur, Umut Oran, Oğuz Oyan, Ensar Öğüt, Veli Özdemir, Ramazan Kerim Özkan, İhsan Özkes, Mehmet Ali Özpolat, Faik Öztrak, Ali Arif Özzeybek, Hüseyin Pazarcı, Zuhal Samlı, Perihan Sarı, Atila Sav, Vahap Seçer, Mehmet Ali Susam, Bihlun Tamaylıgil, Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Binnaz Toprak, Erdoğan Toprak, Faik Tunay, Muhammet Rıza Yalçınkaya, Hüseyin Yaşar, İrfan Hüseyin Yıldız, Ayşe Ataç Yılmaz ve Alaaddin Yüksel.

12 isimden oluşan Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu üyesi olarak PM'de yer alacaklar da 18 aday arasından belirlenecek. Bu isimler de şöyle:

''Önay Alpago, Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Ufuk Ataç, Deniz Pınar Atılgan, Selçuk Şafak Demirbulak, Seyhan Erdoğdu, Birgül Ayman Güler, Hülya Güven, Ercan Karakaş, Ömer Kurtaş, Nihat Matkap, Nur Serter, Nurcan Şanlı, Alper Taşdelen, Ali Tezel, Servet Ünsal, Sacid Yıldız ve Nuran Yıldız.''

PM üyeliği için ayrıca 200 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi. AA

SAAT 15:43

CHP mobil araçla üye yaptı


Cumhuriyet Halk Partisi, kurultayı fırsat bilerek mobil araçla partiye yeni üyeler yaptı. 15. Olağanüstü Genel Kurul'un düzenlendiği Ankara Arena Spor Salonu bahçesine kurulan mobil araçta vatandaşlar kendileri girip üye oldu.

'CHP'ye üye ol çözümün parçası ol', yazan dijital ekrana partililer kendi bilgilerini girdi.

RAHATSIZLANAN VATANDAŞA MÜDAHALE EDİLDİ

Öte yandan kurultay salonunda rahatsızlanan partiliye dışarıda bulunan sağlık ekibi müdahale etti. Ambulansa kaldırılan partiliye müdahale için Kayseri'deki yolsuzluk iddialarıyla ismi gündeme gelen CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu da bulundu. CİHAN

SAAT 15:12

Deniz Baykal'a 'çarşaf liste' tepkisi


CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, 15. Olağanüstü Kurultay'ın yapıldığı salondan çıkışında aracına binerken çarşaf liste istemesi nedeniyle bazı partililer tarafından protesto edildi.

Baykal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması sonrasında evine gitmek için kongrenin yapıldığı binadan ayrıldı. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği Baykal herhangi bir açıklama yapmazken, bazı kameramanlar izdiham nedeniyle yere düştü.

Diğer taraftan Deniz Baykal'ın aracına bindiği sırada bazı partililer, arcın açık kapısından "Çarşafa hayır, size yakışmıyor böyle şeyler." diyerek tepki gösterdi.

Baykal'ın ardından eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav da salondan çıkış yaptı. Sav, partiye gönül veren insanlar olduklarını belirttikten sonra aracına binerek salondan ayrıldı. CİHAN

SAAT 14:23

Kılıçdaroğlu, kurultay salonundan ayrıldı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 15. Olağanüstü Kurultayı'ndan ayrıldı. Kurultayın yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu'nda kalabalık bir grupla ayrılan Kılıçdaroğlu, makam aracına binmekte zorlandı. Vatandaşlarla tokalaşan Kılıçdaroğlu'na kasayla mandalina uzatıldı. Mandalinalardan alamayan Kılıçdaroğlu, aracına binerek Anıtkabir'e doğru hareket etti. CİHAN

SAAT 13:54

PM üyelikleri için adaylık başvuruları başladı


CHP'nin 15. Olağanüstü Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) üyelikleri için adaylık başvuruları başladı.

Divan Başkanı Aziz Kocaoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından adaylık başvuruları için bir saatlik sürenin başladığını duyurdu. AA

SAAT 13:45

CHP Kurultayı'nda partili bir genç kız baygınlık geçirdi


CHP'nin 15. Olağanüstü Kurultayı'nda bayılan bir genç kız hastaneye kaldırıldı.

Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda devam eden CHP Kurultayı'nda kalabalıkta rahatsızlanan bir genç kız, partililerce hastaneye kaldırıldı. Salon dışında bekletilen ambulansa alınan CHP'li gence buradaki sağlık ekibi tarafından müdahale edildi. Partili vatandaşın daha sonra hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. CİHAN

Saat 12:45

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASINA ULAŞMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

Saat 12:44

Önder Sav: Kırgınlığım yok


CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, ''Hiçbir kırgınlığım yok. Kırgın olmak için neden yoktur. Önemli olan CHP'nin başarısıdır. Kişilerin başarısı gelip geçicidir. Kalıcı olan CHP'dir'' dedi.

Sav, CHP 15. olağanüstü Kurultayı'nın yapıldığı Ankara Spor Salonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurultayın CHP ailesine hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Sav, 12 Haziranda yapılması planlanan seçimlere doğru CHP'nin enerjisini toparlayacağına ve başarılı olacağına inandığını söyledi.

Parti Meclisi listesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek başına hazırladığının hatırlatılması üzerine Sav, 22 Mayısta yapılan Kurultay'da da listenin Genel Başkan tarafından hazırlandığını ifade etti.

Sav, ''Bir kırgınlığınız var mı?'' sorusunu yanıtlarken, ''Hiçbir kırgınlığım yok. kırgın olmak için neden yoktur. Önemli olan CHP'nin başarısıdır. Kişilerin başarısı gelip geçicidir. Kalıcı olan CHP'dir'' dedi.

Bir gazetecinin ''Bir açıklamanız oldu, bu açıklamanız Kılıçdaroğlu'na destek ve Baykal'a yanıt olarak algılandı'' sözleri üzerine Sav, açıklamasında isim belirtmediğini söyledi.

CHP'nin Türkiye'nin en köklü, en uzun ömürlü partisi olduğuna işaret eden Sav, iktidarın CHP'nin mücadelesi karşısında dönemini kapatacağına inandığını kaydetti.

Sav, ''Kurultay salonunda dengeli bir liste olacağına inanıyor musunuz?'' sorusuna, ''Dengeli liste olmaması için bir neden görmüyorum'' yanıtını verdi.

Kurultayın coşkulu olduğuna işaret eden Sav, bazı delegelerin salonda yer bulmakta güçlük çektiğini söyledi. AA

SAAT 12:40

CHP kurultayında yankesici şoku


CHP'nin Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda yapılan 15. Olağanüstü Kurultayı'nda yine yankesici şoku yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yapmak için kürsüye çıktığı sırada, Hidayet Karadeniz isimli parti görevlisinin cebinden 4 bin 700 TL parası çalındı.

Parasının çalındığını fark eden Karadeniz salondan çıkarak, polislere derdini anlattı. Dün otomobilini sattığını ve ondan kalan 4 bin 700 TL'yi pantolonunun arka cebine koyduğunu söyleyen Karadeniz, ter içinde, "Benim paramı bulun. Nasıl çaldı bunu. Sanki arka cebime kendisi koymuş gibi parayı almış." diyerek polise dert yandı.

Polisler de olayın ayrıntılarını öğrenmek için parti görevlisine çeşitli sorular yöneltti. Salonun dışında hem terini silen hem de derdini anlatan Karadeniz'in yanına yankesiciler tarafından çarpıldığını iddia eden başka vatandaşlar da geldi. Giriş kapısında parasının çalındığını iddia eden başka bir vatandaş da polislere derdini anlatmaya çalıştı. Parasının çalındığını söyleyen CHP'liler Solmaz Kılıçtepe Polis Karakolu'na yönlendirildi. CİHAN

SAAT 12:08

Divan başkanı Aziz Kocaoğlu


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15. Olağanüstü Kurultay çalışmalarını başlattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Divan Başkanlığına seçildi.

Kürsüye çıkarak, salonda bulunanları selamlayan Kılıçdaroğlu, ''En içten selam ve saygılarımı sunuyorum'' diyerek sözlerine başladı.

Kurultay çalışmalarına başlamadan önce Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu'nun sunduğu gösteriye işaret eden Kılıçdaroğlu, ''Bütün bölgelerimizin, bütün illerimizin renklerini taşıdılar. Bütün Türkiye'yi kucaklıyorum ve CHP'nin Kurultayını açıyorum. Hayırlı olsun'' dedi.

Kılıçdaroğlu, ''Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ulusal bağımsızlık savaşında mücadele eden, şehit düşen bütün adsız kahramanlar için saygı duruşu'' çağrısında bulundu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra il başkanlarının Divan Başkanlığına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun getirilmesine dair önergesini okudu. Önergenin kabulünün ardından Kocaoğlu, Divan Başkanlığına seçildi. Kocaoğlu, bir açılış konuşması yaptı. AA

SAAT 12:04

Kılıçdaroğlu, delegeleri selamladı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15. Olağanüstü Genel Kurul'un yapıldığı salondaki yerini aldı.

Kılıçdaroğlu, saat 11.00'de Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan kurultaya geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, "İşçi Kemal, Emekli, Kemal, Memur Kemal ve Köylü Kemal" anonsları arasında salonda delegeleri selamladı.

Bu arada Kılıçdaroğlu salon turu yaptığı sırada üzerinde Kılıçdaroğlu ve Deniz Gezmiş'in posterinin yer aldığı ve "68 ruhuyla halkın iktidarını kurmaya geliyoruz" yazan poster asıldı. CİHAN

SAAT 11:58

Baykal kurultaya kızı ile geldi


CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve eski Genel Sekreter Önder Sav da 15. Olağanüstü Kurultay'ın yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu'nda yerlerini aldılar.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayın yapıldığı Ankara Arena Spor Salonuna girdikten sonra yoğun kalabalık eşliğinde, partilileri ve delegeleri selamladı. Kılıçdaroğlu, delegelerin arasına eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile oturdu. Kılıçdaroğlu'nu görüntülemek isteyen fotomuhabirleri ve kameramanlar, izdihama ve kısa süreli tartışmaya neden oldu.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve eski Genel Sekreter Önder Sav da salondaki yerlerini aldı. Sav, milletvekilleriyle otururken, Baykal kurultaya kızı Aslı Baykal ile geldi.

Kurultaya, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, SHP'nin Onursal Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü, İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker, SHP eski Genel Başkanlarından Aydın Güven Gürkan'ın eşi Serap Aksoy Gürkan, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, AİHM'in eski yargıçlarından Rıza Türmen, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Tunceli'de mayına basarak gazi olan Beyti Yavuz, Silopi'de şehit olan astsubay Onur Bakbak'ın anne ve babası, sanatçı Müjde Ar onur konuğu olarak katılıyor.

Ankara Arena Spor Salonu'ndaki kurultayı, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile siyasi parti temsilcileri izliyor.

Ayrıca, 34 ülkenin büyükelçisi, Sosyalist Entarnasyonal üyesi siyasi parti temsilcilerinin de salonda yer aldığı duyuruldu.

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun salonda partilileri selamlamak üzere tur attığı sırada, CHP Pendik Gençlik Kollarının hazırladığı, bir yanında Kılıçdaroğlu diğer yanında Deniz Gezmiş'in resminin bulunduğu, ''68 Ruhuyla Halkın İktidarını Kurmaya Geliyoruz'' pankartı açıldı.

Kurultay çalışmalarına başlamadan önce Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu bir gösteri sundu. AA

SAAT 11:32

Kılıçdaroğlu: Listede bütün dengeler var


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP 15. Olağanüstü Kurultayı'na sunulacak Parti Meclisi listesi için ''Çok güzel bir liste. Bütün dengeler var'' dedi.

Kılıçdaroğlu, kurultayın gerçekleştirileceği Ankara Arena Spor Salonu'na gitmek üzere evinden eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte ayrıldı.

CHP lideri, kendisini bekleyen gazetecilerin son bir değerlendirme yapmasını istemeleri üzerine ''Hava bugün çok güzel. Göreceksiniz kurultay da çok güzel geçecek'' dedi.

Bir gazetecinin ''Heyecanlı mısınız? Nasıl hissediyorsunuz, dün de çok yoğundunuz?'' şeklindeki sorusuna karşılık Kılıçdaroğlu ''Bu kadar güzel bir günde heyecanlı olmamak mümkün değil. Konya'dan gece oldukça geç saatte döndük. Dinlendim, iyiyim, mutluyum. Kongre de güzel geçerse çok mutlu olacağım'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, ''Umuyorum kongrenin sevinci ve heyecanı benim bütün yorgunluğumu alır '' ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, ''Kurultay için nasıl bir liste hasırlandığının'' sorulması üzerine de ''Çok güzel bir liste'' dedi. Kılıçdaroğlu başka bir gazetecinin ''liste hazırlanırken dengelerin gözetilip gözetilmediğini'' sorusunu, ''Bütün dengeler var'' diye yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Kurultayın gerçekleştirileceği Ankara Arena Spor Salonu'nu görüp görmediği ve nasıl bulduğunu'' sorması üzerine ''Çok güzel, gelin evi gibi'' diyen Kılıçdaroğlu, delegelelere yönelik mesajının sorulması üzerine de ''Onları seviyorum '' karşılığını verdi.

Selvi Kılıçdaroğlu da kurultaya ilişkin değerlendirmesinin istenmesi üzerine ''Kurultayın hayırlı olması'' temennisinde bulunarak, ''Her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum '' dedi.

Kurultay'ın yapılacağı salona girerken de Kılıçdaroğlu, ''Listeler tamamlandı mı?'' sorusuna ''Tabii. Her şey zamanında olacak'' yanıtını verdi.

''Çarşaf liste-blok liste'' tartışmalarının anımsatılması üzerine, bu tartışmaların doğal olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, ''kurultaydan sonra ne tür değişiklikler olacağı'' yünündeki bir soru üzerine ''Türkiye'yi değiştireceğiz. Çağdaş, özgür bir Türkiye olacak'' dedi. AA

SAAT 11:30

CHP kurultayının onur konuğu Rahşan Ecevit


Cumhuriyet Halk Partisi'nin 80 kişilik Parti Meclisi'ni seçeceği kurultaya eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, onur konuğu olarak katıldı. Kongreye davet edilen çok sayıda ünlü salona geldi. Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu ve BDP'den iki temsilci de salondaki yerlerini aldı.

Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan kurultaya şu isimler katıldı: "SP'li eski devlet bakanlarından Fikret Ünlü, Demokrat Parti (DP)'den Ufuk Söylemez, öğretim üyesi Hasan Ünal, Yaşar Okuyan, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan ile Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, SosHP Onursal Genel Başkanı Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü, Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ai Rıza Selmanpak, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel ölaşan." CİHAN

SAAT 11:17

Kılıçdaroğlu'na salonda sevgi seli


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 15. Olağanüstü Kurultayı'nın yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu'na giriş yaptı.

Kılıçdaroğlu, salona ''Sarı Saçlım Mavi Gözlüm'' şarkısının kendisinin de stüdyoya girerek eşlik ettiği yeni düzenlemesi ve partililerin yoğun alkışlarıyla girdi.

Basın mensuplarının yoğun ilgisi ve kalabalık nedeniyle güçlükle ilerleyerek salonu dolaşan Kılıçdaroğlu'na, Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Umut Oran eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleşecek parti kurultayına eşi Sevinç Kılıçdaroğlu ile birlikte geldi. Kılıçdaroğlu çiftine CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin eşlik etti. Evinden çıkışı sırasında kendisini bekleyen basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, havanın güzel olduğunu ve kurultayın da güzel geçeceğini söyledi. Bir gazetecinin 'heyecanlımısınız?' sorusuna Kılıçdaroğlu, "Bu kadar güzel bir günde heyecanlanmamak mümkün mü... Dün Konya'dan oldukça geç saatte döndüm. Dinlendim. Mutluyum. Kongre de güzel geçerse mutlu olacağım..." diye cevap verdi. "Yorgun musunuz?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, "Umarım kongrenin heyecanı ve sevinci geçince bu yorgunluğumu atacağım" dedi.

Blok liste nasıl sorusuna ise Kılıçdaroğlu, 'Çok güzel' diye kısaca cevap verdi. Kılıçdaroğlu, kısa süren açıklamasının ardından eşi ve Gürsel Tekin ile birlikte kurultay salonuna hareket etti.

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun komşuları balkondan kendisini alkışlayarak uğurladı.

Kılıçdaroğlu'nun korumaları ile gazeteciler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Basın mensupları Kılıçdaroğlu'nu apartmandan çıkarken çekmek isteyince bunu engellemek isteyen korumalar ile haberciler arasında tartışma yaşandı.

Bu arada CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşid Güneş, Kılıçdaroğlu'nu evinde ziyaret etti. Çıkışta bir açıklama yapan Güneş, "Kılıçdaroğlu, Konya'dan geç geldi. Gece boyunca telefon görüşmesi yaptı, yorgundu." dedi. Blok listede olup olmadığı konusunda ise Güneş, "Umarım ben de varımdır." diyerek cevap verdi. CİHAN

SAAT 11:11

CHP Genel Sekreteri Batum: Her şey yolunda gidiyor


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Süheyl Batum, kurultayda her şeyin çok güzel olacağını söyledi. Arena Spor Salonu'na girişte gazetecilere konuşan Batum, "Blok listede değişiklik var mı?" sorusuna; "Kurultay günü geldi. Her şey yolunda. Her şey iyi olacak. (Olumsuz) Hiçbir şey olmayacak." diye cevap verdi.

Batum'un yanı sıra kurultaya onur konuğu olarak davet edilen 367 Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu da Arena Spor Salonu'na giriş yaptı.

Kurultaya katılan sanatçı Arif Sağ ise CHP'nin başında genel başkan olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun yer aldığını söyleyerek, ''Bu kurultay bunun teyidi olacaktır." diye konuştu.

Önceki yerel seçimde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve kapanan SHP'nin son genel başkanı Murat Karayalçın ise kurultaya geç kaldığını söyleyerek açıklama yapmadan salona giriş yaptı.

CHP'nin tartışmalı sürecinde Önder Sav'ın yanında yer alan CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol ise ''Her şey yolunda." açıklamasını yapmakla yetindi.

CHP'nin Meclis'teki bir başka grup başkan vekili olan Muharrem İnce ise girişte delegelerle bir süre sohbet etti.

Bu arada salona giriş yapmak isteyen konuklar, hangi kapıdan giriş yapacaklarını bilemedikleri için güvenlik güçleriyle zaman zaman kısa süreli tartışmalar yaşadı. CİHAN

SAAT 10:54

"KIRILMA" KURULTAYI BÖYLE BAŞLADI


İlk kez bir siyasi parti kurultayının yapıldığı salon düzenlenirken, mavi, beyaz ve kırmızı renkler kullanıldı. Salonda konuşmaların yapılacağı platformun üst bölümüne Atatürk, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun posterleri ile Türk Bayrağı ve CHP'nin amblemi altı oklu bayrak asıldı. Platformun iki yanına dev ekranlar yerleştirildi.

Salonda tribünler delegeler ve partililer, salonun iç bölümü ise onur konukları ve gazeteciler için hazırlandı. Yaklaşık bin kadar gazetecinin görev yaptığı kurultaya, 13 bin kişinin katılması bekleniyor.

Kurultay salonun içinde ''Az kaldı şafak sökecek, halk iktidara gelecek'', ''CHP geliyor iktidara, güvenle bak iktidara'', ''Umudun adı Kemal'', ''Yandaşa değil yurttaşa hizmete geliyoruz'' gibi iktidar vurgusu taşıyan çok sayıda pankart asıldı. Salondaki tüm koltuklara CHP bayrakları bırakıldı.

10. Yıl Marşı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun stüdyoya girerek eşlik ettiği, kurultay öncesi yeniden düzenlenen yerel seçimlerde ve 12 Eylül referandum kampanyasında kullanılan şarkı ile Edip Akbayram, Kazım Koyuncu gibi sanatçıların şarkılarına eşlik eden partililer, ''Başbakan Kemal'', ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' sloganları atıyor.

Ankara Spor Salonu'nun dışı ve fuayesi de içerisi kadar hareketli. Dışarıda çok sayıda seyyar satıcı, yiyecek, içecek ve parti amblemli şapka, rozet, atkı satarken, salonun fuayesinde de katılımcılara sıcak ve soğuk içecek ikramı yapılıyor.

Tribünlerde, Zonguldak'tan gelen bir grup maden işçisi de başlarındaki baretleriyle dikkati çekti.

Kurultayın saat 11.30'da divan başkanlığının oluşturulmasıyla çalışmalarına başlaması öngörülüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir konuşma yapacağı kurultayda 80 kişilik Parti Meclisi için seçim yapılacak.

Seçimlere Kılıçdaroğlu'nun hazırladığı blok listeyle gidilmesi bekleniyor.

Bu arada Kılıçdaroğlu'na destek veren ve kendilerini ''Karanfilli kadınlar'' olarak isimlendiren bir grup da salon girişinde çiçek dağıtıyor. AA

CHP, 15. Olağanüstü Kurultayı'nda 80 kişilik parti meclisini yeniliyor

CHP'nin Parti Meclisi'nin yenileneceği 15. Olağanüstü Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleşiyor. 1242 delegenin oyuyla 80 kişilik CHP PM yeniden belirlenecek. CHP'yi 2011 seçimlerine yenilenen bu parti meclisi taşıyacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından oluşturulan blok listede PM üyeliği için kimlerin bulunduğu şu an için bilinmiyor. Kılıçdaroğlu'nun yapacağı konuşma ile başlayacak kongreye yerli ve yabancı çok sayıda davetli çağrıldı.

Kongreye, DSP'nin kurucusu Rahşan Ecevit, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ve Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü, onur konuğu olarak davet edildi. Kurultay, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleşecek. Salan hizmete açıldıktan sonra Uluslararası Türkçe Olimpiyatları ve Dünya Basketbol Şampiyonası gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmıştı.

Bu arada, 80 kişinin seçileceği PM üyeliği için şu ana kadar 2 binin üzerinde partilinin başvuru yaptığı öğrenildi. CİHAN

CHP, PM kurultayına kilitlendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında 15. Olağanüstü Kurultayı'nı bugün yapacak. 80 kişilik Parti Meclisi'nin belirleneceği kurultay saat 10.00'de başlayacak.

Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılacak kurultay için bütün hazırlıklar yapıldı. Salona VIP kapısından giren delegeler yerlerini alıyor. Salonda Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultay için okuduğu şiirler ve daha önce yaptığı konuşmalar eşliğinde son hazırlıklar gözden geçiriliyor. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun salondaki yerini almasıyla kurultayın başlayacağı belirtildi. CİHAN

CHP kurultayında Kılıçdaroğlu'nun ağırlığı salona yansıyor

'Çarşaf ve blok liste' tartışmalarının ardından blok liste ile kurultaya gitme kararı alan CHP'de, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ağırlığı salonda da dikkat çekiyor. Daha önceki kurultaylarda Atatürk'ten Deniz Baykal'a kadar tüm eski genel başkanların fotoğraflarının asıldığı salonda bu kez Atatürk ve Kılıçdaroğlu'nun dışında poster bulunmuyor.

Tüm hazırlıkların tamamlandığı Ankara Arena Spor Salonu'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma yapacağı platformun arka kısmında Kılıçdaroğlu ve Atatürk'ün posteri yan yana duruyor. Sağ tarafta Türk bayrağı ile 6 oklu CHP flaması dikkat çekiyor. Salonun dört köşesindeki üst bölümünde ise Kılıçdaroğlu'nun posterleri bulunuyor. İlk kurultaydakinin aksine Kılıçdaroğlu'nun spor kıyafet giymemesi dikkat çekti. Salonun dört bir tarafı ise çeşitli sloganlarla süslenmiş durumda.

Elektronik ve basılı sloganların bazıları şöyle: "Yalancı ve hayalci değil, güçlü ve gerçekçi Türkiye, İşçi köylü gençlik CHP'de birleştik, Kadınlar CHP'de CHP iktidarda, Halkın iktidarını kuracağız, Umudun adı Kemal, Söz veriyoruz halkın iktidarını kuracağız, Dürüst lider temiz siyaset, CHP geliyor iktidara güvenle bak yarınlara..."

Bu arada salonda sürekli Onur Akın ve Edip Akbayram'ın gibi sanatçıların türküleri çalınıyor. Sakin geçen kurultayda CHP'liler, zaman zaman çalan 10. Yıl Marşı ile hareketleniyor. CİHAN


Anahtar Kelimeler:

CHPKemal KılıçdaroğluCHP Kurultayı

18 Aralık 2010 - 10:54:02
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

12:48BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN
12:45Şahin: BDP Türkçe dili resmî görüyor
12:28Melih Gökçek, üniversiteyi ziyaret etti
12:27Baykal'a stent olayının şifresi...
12:17Bağış: Önemli olan fasıl değil, zihinleri açmak
11:50Davutoğlu: Basın diplomaside önemli
11:44Bakana attığı yumruktan pişman oldu
11:36BDP'den belediyelere "iki dil" genelgesi
10:32"Askerler 28 Şubat'tan önce bana teşekkür etti"
10:08'Fethullah Gülen bilgedir, saygıyla selamlıyorum'
10:01CHP'de kurultay krizi devam ediyor
09:57CHP'de kimler sağcı, Sav'cı, Baykal'cı!
09:44Demirtaş: Biz bölge meclisleri öneriyoruz
20:48'İki dil bizi böler, devletin resmi dili Türkçedir'
19:50AK Parti Tirebolu İlçe Başkanı Ömer Hıdır
19:46Mecliste 'iki dil' konusu tartışıldı
19:33'Ahmet Eşref Fakıbaba' yapan AK Parti'dir
18:12Atalay: Bölgesel ve etnik siyaset yapmıyoruz
16:45Başbakan'a 'padişah' suçlaması
15:45Kocadon, DP Genel Başkan adayı
15:15ÖZHASEKİ, TAZMİNAT DAVASI AÇTI
14:51Cindoruk, Çiller'le görüşecek
14:45Demirel, Eroğlu'nu hastanede ziyaret etti
14:43Demirtaş'tan Şahin'e jet yanıt
14:41Selahattin Demirtaş'tan 'ittifak' turları
14:21CHP'nin genç PM üyesi: Hayallerim gerçek oldu
13:49CHP taşeronu kendi belediyelerinde bitirsin
13:41Dışişleri ve İçişleri'nin bütçeleri TBMM'de
13:35YSK Başkanı Em: CHP'den başvuru yok
13:22BAKANLAR KURULU TOPLANDI
Daha fazla haber göster
11:58Çiçek, Eroğlu'nu ziyaret etti
11:42Ben Başbakan olayım siz de Cumhurbaşkanı
11:12Atalay: Kılıçdaroğlu çelişkilerle dolu
10:39‘Özerk Kürdistan’a bayrak ve sembol’
10:11AK Parti'de sona gelen vekiller
09:38Erdoğan'dan DTP'ye baskı eleştirisi
08:5412 vaadine 72 milyonun vergisi yetmiyor
23:39'Osmanlı'yı kurup adalet ve refah getireceğiz'
23:36'Yepyeni bir anayasayı sizlerle hazırlayacağız'
22:39Seçim kurulundan kota itirazına ret
22:37Cindoruk'tan Çiller'e sitem
21:45Erdoğan: Avrupa'da işçi maaşı azalıyor
20:13Hükümetin başarısında en büyük emek millete ait
20:09Kurultaydan sonra gecekondu ziyaret etti
19:50"Erbakan, ustalık hizmeti yapacak"
19:44Topçu: SSK dönemine de baksın
17:37Kılıçdaroğlu, Twitter'dan eleştirdi
16:40Bakan Çelik aşure dağıttı
16:25"Her yer İngilizce isim iken tartışma anlamsız"
15:40Erdoğan: Senin adın karın doyurmaz
13:59Şimşek: Hata yapanı barındırmayız
12:12AK Parti Gençlik Kolları'ndan mesaj
08:57CHP'de kadın kotasına itiraz edildi
08:46Bazı medya Türkiye'nin gelişmesine hazımsız!
08:14Çelik: Çerkezler bu vatanın sahibi
23:25Demirtaş: Anadilimize hakareti kabul etmeyiz
23:06Çelik'ten BDP'ye: Esas niyetini açıkla
22:27Hasgür: İzmir belediyeleri hak yemiştir
21:47CHP'de PM üyeleri belli oldu, Tekin şok geçirdi!
21:30HAS Partili Bekaroğlu: Hak teslim edilmeli
21:05"Has Parti siyasete format atacak"
20:29HAS Parti: Et ithali büyük yanlış
19:26KILIÇDAROĞLU, SAV'IN İZİNİ TAMAMEN SİLDİ
19:01Erdoğan: Sırtlarındaki dolu çuvalları temizlesinler
18:39Özhaseki: İftiralar bana ağır geliyor
16:32Kışanak: Ordu, eski alışkanlıklarını hatırladı
16:28Çelik: Demokrasi pahalıya mal oluyor
16:19CHP PM ÜYELİĞİ LİSTESİ AÇIKLANDI
16:15Arınç: Bizi yüzde 1 kim yapar arayışındalar
16:01Kurtulmuş: CHP'nin iktidara geldiğini...
15:41Başbakanlık'tan örtülü ödenek açıklaması
15:31Yıldırım: Cumhuriyetin simgesine sahip çıktık
14:40DAVUTOĞLU: TEPKİMİZİ DÜNYA GÖRÜR
13:52"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
12:53Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
12:24Başbakan Erdoğan, Muş'a geldi
12:21Ahmet Türk'ün dil ısrarı
12:08Gül'den "eline, diline" uyarısı
10:54CHP'de kurultay günü
10:32ÖZHASEKİ, HAYATININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ
10:29Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
07:36'Türkiye bölgesel liderliğe gidiyor'
06:47Kılıçdaroğlu'nun listesinde sürpriz isimler
23:35'Türkiye ahlaki terör ile boğuşuyor'
23:14AK Parti Çorlu İlçe teşkilatında yeni yönetim
21:08Erdoğan, İzmit Körfez Geçişi'ne el attı
21:06Başbakan Erdoğan: "Bunlar birer marketing"
21:05Kılıçdaroğlu, Mevlana Müzesi'nde
20:50Bağış'tan özür şartı
17:57BAŞBAKAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARLA İLGİLENDİ
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
İftiranın “Ama Böyle”si!
 
 
Ayhan BİLGEN
Bu kafayla özerklik de böler, anadil de!
 
 
H. Vicdan TEKİN
Ya varolursun ya kaybolursun
 
 
Necmettin EVCİ
Yenilenmede samimi misiniz?
 
 
 
 
DHKP-C bombaları Ergenekon ile aynı seri
 
AK Parti'de sona gelen vekiller
 
Haberal'ın ATK'ya sevkini engelleyen yeni rapor
 
ÇYDD'den başsavcıya 'kapat' baskısı
 
12 vaadine 72 milyonun vergisi yetmiyor
 
 
 
 
 
 
 
"Delilik aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuç beklemektir."
(Benjamin Franklin)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.545
1.555
 
 Euro
2.033 2.048
 
 Sterlin
2.380 2.440
 
 Altın
68.80 69.13
 
 IMKB
63974  
 
 
'Fethullah Gülen bilgedir, saygıyla selamlıyorum'...
 
CHP'deki değişimin en açık kanıtı, Parti Meclisi'ne seçilen 41 yaşındaki ilahiyatçı Dr. Muhammet Çakmak... Elazığlı Halidi Nakşibendi şeyhi Halit Hoca'nın torunu Çakmak'ı, CHP'nin beyin fırtınası toplantılarında tanıdık. Gürsel Tekin'in deyimiyle 'CHP'lileri dayak yemişe çeviren' ilahiyatçı Çakmak, 'Gülen'in de Türkiye'de bir fenomen olduğu' görüşünde
 
 
 
 
  SP Lideri Necmettin Erbakan, 28 Şubat öncesi askerlerin kendisine teşekkür ziyaretinde bulunduğunu söyledi.  
 
 
 
  Google, önümüzdeki yıl piyasaya süreceği diz üstü bilgisayarlarda yazının tamamını büyük harfle yazmayı sağlayan “Caps Lock” tuşunu kaldırınca yeni bir tartışma başladı    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin