DOLAR 1.555 - EURO 2.048 - ALTIN 69.13 - IMKB 63974
Salı 21 ARALIK 2010
BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN Şahin: BDP Türkçe dili resmî görüyor 8 aylık hamile kadını vurdular TİSK: Ekonomi 2011'e rahatlamayla giriyor 2013'te hedef enflasyon yüzde 5 Assange ilk röportajında kin kustu "Askerler 28 Şubat'tan önce bana teşekkür etti" Borsa açılışta 63.951,78 puan Sınavda sahtecilikten 2 tutuklama Kenya'da bombalı saldırı: 3 ölü, 23 yaralı habertaraf.com
 
 
 
GnKur'un taraf olması darbe tehdidi midir?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Çorum'un baklavası
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Mahmut Esat Bozkurt'un ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Size 87 yıldır zaman tanıyoruz
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Umut ama kimin için?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Bir Türk, kaç Türk'e bedel?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Askere son söz ve toplumsal itiraz...
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Ağca’yı kaçıracak olan subayın adını bildirdik
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Allahsızlığı yayma kürsüsü
 
 
Sabah
Erdal ŞAFAK
Kasket ve bere
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Kılıçdaroğlu ile Baykal’ın 10 farkı
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
CHP ve Genelkurmay
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Hükümet, Genelkurmay'a bir şey demeyecek mi?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Yeni CHP mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Gizli güçler deşifre oldu
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
AKP izliyor, Öcalan politika üretiyor...
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
CHP'de umut var mı?
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
32 yıl sonra aynı cüret!
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AK Parti sandığa şanslı gidiyor
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Şahsi Ankara Kurultay günlüğüm
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
Vur... “Ökkeş” ise!..
 
 
 
 
Aliya RAHTE
 
Can DÜNDAR
 
Ayhan BİLGEN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Doç.Dr.Mustafa TEKİN
 
 
 
Kılıçdaroğlu'nun listesinde sürpriz isimler
 
 
 
CHP, Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde bugün 15. Olağanüstü Kurultayı’na gidiyor. Kılıçdaroğlu’nun listesinde sürpriz isimler var.
 
Kılıçdaroğlu, dün İl başkanlarından ‘Blok Liste’ konusunda tam destek aldı. CHP lideri il başkanlarına “Meyhanelerde vakit geçiren başkan görmek istemiyorum” diye seslendi. CHP’nin 15. Olağanüstü Kurultayı bugün Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak.

Kurultaya 24 saat kala İl Başkanları, CHP Genel Merkezi’nde, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. İl Başkanları, kurultay divan başkanlığı için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ismi üzerinde görüş birliğine vardı. İl başkanlarının tamamı kurultayda Parti Meclisi’nin blok liste ile seçilmesi konusunda Kılıçdaroğlu’na tam yetki verdi.

Meyhaneye uyarısı

Kılıçdaroğlu basına kapalı gerçekleşen görüşmede il başkanlarına, hedeflerinin “iktidar” olduğunu belirtti ve “blok ya da çarşaf liste tartışmaları önemli değil” diye konuştu. Kurultayın bitiminin hemen ardından sahaya çıkmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, il başkanlarına “Bol bol çalışın. Meyhanelerde vakit geçirmeyin. Meyhanede vakit geçiren il başkanı görmek istemiyorum. Toplumla barışık olun. Her kesimine temas edin. Din adamları ile yakın olun. Sokaktaki vatandaş ile cami cemaati ile kucaklaşmanız lazım” uyarılarında bulundu. Kılıçdaroğlu, il başkanlarından Parti Meclisi listesi için 5 isim önermelerini de istedi.

Kılıçdaroğlu dün Konya’da Şeb-i Arus törenine katıldıktan sonra Ankara’ya döndü ve hem yeni PM listesine son şeklini verdi hem de kurultayda vereceği mesajlar üzerine çalıştı.

İktidara yürüyüş kurultayı

Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından açıklama yapan CHP Trabzon İl Başkanı Volkan Canalioğlu, “İktidara yürüyüş kurultayında tüm il başkanlarımız bir bütünlük içerisinde Sayın Genel Başkanımıza tam destek verme kararlarını ortaya koymuşlardır” dedi.

Blok liste olacak

CHP Artvin İl Başkanı Uğur Bayraktutan da Kılıçdaroğlu’na tam destek verdiklerini ifade ederken, “İnanıyoruz ki Sayın Genel Başkan’ın blok listesi dışında başka liste olmayacaktır. Genel Başkan’a tüm il başkanları olarak ifade ettik: 12 Haziran’da yapılacak olan seçim çok önemlidir. Bu seçim CHP’nin seçimi olmasının ötesinde Türkiye’nin seçimidir diye düşünüyoruz. O anlamda Türkiye’nin umudu olan Sayın Genel Başkanımız’a güvenimizin tazelenmesi ve ona olan desteğimizin devamı açısından ona ve blok listesine tam destek veriyoruz” dedi.

KURULTAY ARENA’DA YAPILIYOR

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için inşa edilen Ankara Arena Spor Salonu’nda ilk kez bir parti kurultayı gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en büyük kapalı spor salonu olan 12 bin kişilik Ankara Arena’da bir siyasi parti kurultayına katılım rekoru yaşanması bekleniyor. Kurultaya katılımın 40 bin kişi civarında olabileceği belirtiliyor.

KILIÇDAROĞLU 1 SAAT KONUŞACAK

Kırmızı ve mavi renklerin hakim olacağı Ankara Arena’daki üst tribünlerle alt tribünler arasında yer alan elektronik panolarda kurultay sloganları yer alacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 saat sürecek bir konuşma yapması ve konuşmasında önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

ECEVİT İLE İNÖNÜ ONUR KONUĞU

Kurultay divanı ve kürsü yüksek bir platformda yer alacak. Platformun iki yanında iki adet büyük ekran yer alacak. Delegeler ve partililer tribünlerde yer alırken yabancı misyon şefleri ve onur konukları salondaki localarda oturacak. Rahşan Ecevit, Sevinç İnönü ve Sabih Kanadoğlu’nun onur konuğu olacağı kurultayda, CHP’nin eski Genel Başkanları için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yer ayrıldı.

BAYKAL KONUŞMAYACAK

Kurultayda eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın konuşma yapmayacağı öğrenildi. Baykal’ın yakın çevresindekiler, “Görüşlerini söyledi, doğruları anlattı artık Kurultay’da konuşmasına gerek yok” görüşünü dile getirdi. Baykal’ın kurultay salonunda Antalya delegeleri ile arasında olacağı bildirildi.

DİNİ LİDERLERE DAVET

Aralarında Yaşar Kemal, Orhan Pamuk, Sezen Aksu, Fazıl Say, Ara Güler, Barış Pirhasan, Derviş Zaim, Fikret Otyam gibi isimler ile parti liderleri ve STK temsilcileri ve yabancı misyonlara davetiyeler gönderildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile Fener Patriği Bartholomeos, Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan, Hahambaşı Haleva ile Süryani metropoliti de davet edildi.

PM LİSTESİNDE YENİ İSİMLER

Kulislerden sızan bilgilere göre Kılıçdaroğlu’nun PM’ye almak istediği isimlerden emekli diplomat Uğur Ziyal, aktif politikaya girmek istemediğini bildirdi. Kulislerde Kılıçdaroğlu’nun PM listesinde yer alacağı konuşulan yeni isimler şöyle: Emekli diplomat Faruk Loğoglu, Diyarbakır eski Barosu Başkanı Sezgin Tanrıkulu, İşadamı Başaran Ulusoy, CHP’nin İstanbul’da gercekleştirdiği beyin fırtınası toplantısına katılan akademisyen Muhammet Çakmak, enerji uzmanı Necdet Pamir, Sağlık eski Bakanı Yıldırım Aktuna’nın oğlu Oğul Aktuna, Kamil Koç firmasının sahibi Sena Kaleli, Yrd.Doç.Dr. Nurten Özdağ, akademisyen Aziz Konukman, Süryanı Kökenli uluslararası ilişkiler uzmanı Markus Ürek, Doktor Servet Ünsal, eski MYK üyesi Gülsün Bilgehan, eski Bakanlardan Nihat Matkap, sanatçı Eşber Yağmurdereli, Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba, Trabzon İl başkanı Volkan Canalioğlu, Edirne İl Başkanı Nejat Gencan, Kars İl Başkanı Çetin Bilgir, Seyhan Müzik sahibi Bülent Seyhan.

Yeni CHP’nin yeni PM listesinde şu anda MYK’da bulunan isimlerin tamamının da yer alması bekleniyor. MYK üyeleri şöyle: Gürsel Tekin, Harşit Güneş, Mesut Değer, İsa Gök, Alaattin Yüksel, İzzet Çetin, Didem Engin, Mehmet Zeki Gündüz, Umut Oran, Mehmet Ali Özpolat, Sencer Ayata, Melda Onur, Oğuz Oyan, Süheyl Batum. Son kurultayda PM’ye giren gazetecilerden Enver Aysever’in yine PM listesinde yeralması, diğer gazeteciler Fehmet Faraç ve Korkmaz Karaca’nın ise liste dışı kalması bekleniyor. Kulislerde ayrıca, Erdoğan Toprak, Hakkı Süha Okay, Bilhun Tamaylıgil, Faik Öztrak, Atila Kart, Mustafa Özyürek’in de yeni PM’de de yaralacağı konuşuluyor.

CHP Lideri 63 yaşına girdi

CHP Genel Merkezi’nde kurultay hazırlıkları sürerken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu dün 63 yaşına girdi. Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan ve yaklaşık bir buçuk saat süren İl Başkanları toplantısının sonuna doğru söz alan Trabzon İl Başkanı Volkan Canalioğlu, CHP liderinin doğum günü olduğunu hatırlattı ve “sağlık, mutluluk ve başarı dilekleri”yle Kılıçdaroğlu’nun doğum gününü kutladı. Canalioğlu’nun kutlama konuşmasının ardından il başkanları da alkışlarıyla Kılıçdaroğlu’nu kutladı. Kılıçdaroğlu da doğum gününü hatırladıkları için il başkanlarına teşekkür etti. CHP Lideri, 17 Aralık 1948’de Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde doğdu.

VATAN

Anahtar Kelimeler:

Kemal Kılıçdaroğlu

18 Aralık 2010 - 06:47:52
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

12:48BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN
12:45Şahin: BDP Türkçe dili resmî görüyor
12:28Melih Gökçek, üniversiteyi ziyaret etti
12:27Baykal'a stent olayının şifresi...
12:17Bağış: Önemli olan fasıl değil, zihinleri açmak
11:50Davutoğlu: Basın diplomaside önemli
11:44Bakana attığı yumruktan pişman oldu
11:36BDP'den belediyelere "iki dil" genelgesi
10:32"Askerler 28 Şubat'tan önce bana teşekkür etti"
10:08'Fethullah Gülen bilgedir, saygıyla selamlıyorum'
10:01CHP'de kurultay krizi devam ediyor
09:57CHP'de kimler sağcı, Sav'cı, Baykal'cı!
09:44Demirtaş: Biz bölge meclisleri öneriyoruz
20:48'İki dil bizi böler, devletin resmi dili Türkçedir'
19:50AK Parti Tirebolu İlçe Başkanı Ömer Hıdır
19:46Mecliste 'iki dil' konusu tartışıldı
19:33'Ahmet Eşref Fakıbaba' yapan AK Parti'dir
18:12Atalay: Bölgesel ve etnik siyaset yapmıyoruz
16:45Başbakan'a 'padişah' suçlaması
15:45Kocadon, DP Genel Başkan adayı
15:15ÖZHASEKİ, TAZMİNAT DAVASI AÇTI
14:51Cindoruk, Çiller'le görüşecek
14:45Demirel, Eroğlu'nu hastanede ziyaret etti
14:43Demirtaş'tan Şahin'e jet yanıt
14:41Selahattin Demirtaş'tan 'ittifak' turları
14:21CHP'nin genç PM üyesi: Hayallerim gerçek oldu
13:49CHP taşeronu kendi belediyelerinde bitirsin
13:41Dışişleri ve İçişleri'nin bütçeleri TBMM'de
13:35YSK Başkanı Em: CHP'den başvuru yok
13:22BAKANLAR KURULU TOPLANDI
Daha fazla haber göster
11:58Çiçek, Eroğlu'nu ziyaret etti
11:42Ben Başbakan olayım siz de Cumhurbaşkanı
11:12Atalay: Kılıçdaroğlu çelişkilerle dolu
10:39‘Özerk Kürdistan’a bayrak ve sembol’
10:11AK Parti'de sona gelen vekiller
09:38Erdoğan'dan DTP'ye baskı eleştirisi
08:5412 vaadine 72 milyonun vergisi yetmiyor
23:39'Osmanlı'yı kurup adalet ve refah getireceğiz'
23:36'Yepyeni bir anayasayı sizlerle hazırlayacağız'
22:39Seçim kurulundan kota itirazına ret
22:37Cindoruk'tan Çiller'e sitem
21:45Erdoğan: Avrupa'da işçi maaşı azalıyor
20:13Hükümetin başarısında en büyük emek millete ait
20:09Kurultaydan sonra gecekondu ziyaret etti
19:50"Erbakan, ustalık hizmeti yapacak"
19:44Topçu: SSK dönemine de baksın
17:37Kılıçdaroğlu, Twitter'dan eleştirdi
16:40Bakan Çelik aşure dağıttı
16:25"Her yer İngilizce isim iken tartışma anlamsız"
15:40Erdoğan: Senin adın karın doyurmaz
13:59Şimşek: Hata yapanı barındırmayız
12:12AK Parti Gençlik Kolları'ndan mesaj
08:57CHP'de kadın kotasına itiraz edildi
08:46Bazı medya Türkiye'nin gelişmesine hazımsız!
08:14Çelik: Çerkezler bu vatanın sahibi
23:25Demirtaş: Anadilimize hakareti kabul etmeyiz
23:06Çelik'ten BDP'ye: Esas niyetini açıkla
22:27Hasgür: İzmir belediyeleri hak yemiştir
21:47CHP'de PM üyeleri belli oldu, Tekin şok geçirdi!
21:30HAS Partili Bekaroğlu: Hak teslim edilmeli
21:05"Has Parti siyasete format atacak"
20:29HAS Parti: Et ithali büyük yanlış
19:26KILIÇDAROĞLU, SAV'IN İZİNİ TAMAMEN SİLDİ
19:01Erdoğan: Sırtlarındaki dolu çuvalları temizlesinler
18:39Özhaseki: İftiralar bana ağır geliyor
16:32Kışanak: Ordu, eski alışkanlıklarını hatırladı
16:28Çelik: Demokrasi pahalıya mal oluyor
16:19CHP PM ÜYELİĞİ LİSTESİ AÇIKLANDI
16:15Arınç: Bizi yüzde 1 kim yapar arayışındalar
16:01Kurtulmuş: CHP'nin iktidara geldiğini...
15:41Başbakanlık'tan örtülü ödenek açıklaması
15:31Yıldırım: Cumhuriyetin simgesine sahip çıktık
14:40DAVUTOĞLU: TEPKİMİZİ DÜNYA GÖRÜR
13:52"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
12:53Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
12:24Başbakan Erdoğan, Muş'a geldi
12:21Ahmet Türk'ün dil ısrarı
12:08Gül'den "eline, diline" uyarısı
10:54CHP'de kurultay günü
10:32ÖZHASEKİ, HAYATININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ
10:29Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
07:36'Türkiye bölgesel liderliğe gidiyor'
06:47Kılıçdaroğlu'nun listesinde sürpriz isimler
23:35'Türkiye ahlaki terör ile boğuşuyor'
23:14AK Parti Çorlu İlçe teşkilatında yeni yönetim
21:08Erdoğan, İzmit Körfez Geçişi'ne el attı
21:06Başbakan Erdoğan: "Bunlar birer marketing"
21:05Kılıçdaroğlu, Mevlana Müzesi'nde
20:50Bağış'tan özür şartı
17:57BAŞBAKAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARLA İLGİLENDİ
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
İftiranın “Ama Böyle”si!
 
 
Ayhan BİLGEN
Bu kafayla özerklik de böler, anadil de!
 
 
H. Vicdan TEKİN
Ya varolursun ya kaybolursun
 
 
Necmettin EVCİ
Yenilenmede samimi misiniz?
 
 
 
 
DHKP-C bombaları Ergenekon ile aynı seri
 
AK Parti'de sona gelen vekiller
 
Haberal'ın ATK'ya sevkini engelleyen yeni rapor
 
ÇYDD'den başsavcıya 'kapat' baskısı
 
12 vaadine 72 milyonun vergisi yetmiyor
 
 
 
 
 
 
 
"Delilik aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuç beklemektir."
(Benjamin Franklin)
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.545
1.555
 
 Euro
2.033 2.048
 
 Sterlin
2.380 2.440
 
 Altın
68.80 69.13
 
 IMKB
63974  
 
 
'Fethullah Gülen bilgedir, saygıyla selamlıyorum'...
 
CHP'deki değişimin en açık kanıtı, Parti Meclisi'ne seçilen 41 yaşındaki ilahiyatçı Dr. Muhammet Çakmak... Elazığlı Halidi Nakşibendi şeyhi Halit Hoca'nın torunu Çakmak'ı, CHP'nin beyin fırtınası toplantılarında tanıdık. Gürsel Tekin'in deyimiyle 'CHP'lileri dayak yemişe çeviren' ilahiyatçı Çakmak, 'Gülen'in de Türkiye'de bir fenomen olduğu' görüşünde
 
 
 
 
  SP Lideri Necmettin Erbakan, 28 Şubat öncesi askerlerin kendisine teşekkür ziyaretinde bulunduğunu söyledi.  
 
 
 
  Google, önümüzdeki yıl piyasaya süreceği diz üstü bilgisayarlarda yazının tamamını büyük harfle yazmayı sağlayan “Caps Lock” tuşunu kaldırınca yeni bir tartışma başladı    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin