DOLAR 1.547 - EURO 2.041 - ALTIN 68.36 - IMKB 63524
Pazartesi 20 ARALIK 2010
Daimi üyelerin "Kore" anlaşmazlığı Meksika'da ölü sayısı artıyor İHD eyleminde taraftar gerginliği ADALET BAKANLIĞINA 10 BİN PERSONEL ALINACAK 'Provokatörler, şehrimizi karıştırmaya kalktılar' Seçim kurulundan kota itirazına ret 2020'den sonra kendi savaş uçağını üretecek Yoğun kar İstanbul uçuşlarını da etkiledi Meksika'da petrol boru hattında patlama Eroğlu koroner bypass ameliyatı oldu habertaraf.com
 
 
 
Kriz tarımdaki istihdamı artırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İmam Gazali'nin ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Keşke Tatlıses de anılarını yazsa!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki, o salon neden inlemedi?
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Arınç’la Kürtçe, ‘Galce’ ve Lazca sohbeti
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Bu hafta yine harika fıkralar var
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
CHP'nin yükü bugün daha ağır
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Beli bükük siyaset
 
 
Star
Ergun BABAHAN
27 Nisan’dan 17 Aralık’a
 
 
Zaman
Etyen Mahçupyan
'Yeni' medya?
 
 
Radikal
Hakkı DEVRİM
Kürtçe meselesi alışılmış tartışmalara benzemez
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
İmdat! Çiller siyasete dönüyor! (2)
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Yeni CHP kurultayından notlar
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Bütünlük Müslümanlıkla sağlanır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Parazit
 
 
Zaman
Mustafa ÜNAL
Kılıçdaroğlu'nun mazereti kalmadı
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Kılıçdaroğlu damgasını vurdu
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Kılıçdaroğlu adına üzüldüm!
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Değişen CHP
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Esen MIESSEN
 
Aliya RAHTE
 
 
 
"ISPATLAMAK ZORUNDA DEĞİLİM"
 
 
 
TBMM- Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'deki yolsuzluk iddialarını değerlendirirken, ''Artık olay mahalle dedikodusuna döndü. Mahalle dedikodularının da belgesini bulup ispatlamak zorunda olan ben değilim. Kendileri bulup ispatlayacaklar'' dedi.
 
Özhaseki, Mecliste AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Bekir Bozdağ ve Ayşenur Bahçekapılı ile görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin liralık, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu hakkında ise 100 liralık manevi tazminat davası açılması için avukatlarına talimat verdiğini bildirdi.

Özhaseki, görüşmenin içeriğinin sorulmasına, ''Ankara'daki kapım burası'' karşılığını verdi.

Bir soru üzerine Özhaseki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin olmadığını, ancak verdikleri bilgiler üzerine Erdoğan'ın cevap verdiğini kaydetti.

İddia edildiği gibi farklı dosyaların bulunmadığını, bir olay ve o olaydan dolayı açılmış bir kaç tane davanın olduğunu ifade eden Özhaseki, aynı olaydan bahsettiklerini belirtti.

Özhaseki, avukat iki kardeşin birbirlerine vekaletlerini verdiğini ifade ederek, ''Ben birisini Ağır Ceza'da suçlamışım; şantaj var, sahte senet düzenlendi diye. Kan davalıyız Yusuf Erikel ile. Şu anda 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava devam ediyor. Biz bu olayı 3,5 yıldır takip ederken, üstelik bu arada belediyemiz de kurşunlandı, yakalanan Ali Hamurcu, 'bunu falan paşanın emriyle kurşunladık' diyor. 'Sahte senedi falan falan söyledi de düzenledik' diyor. Bu adamlarla ben böyle kan davalıyken hangi avukatın noter parasını ödeyeceğim. Adamı güldürmesinler'' diye konuştu.


''DOKUNULMAZLIĞIM YOK''

Avukat Yakup Erikel'i tanımadığını kaydeden Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bir senaryo gidiyor bakalım. Bunları da yalanlayacağız yarın öbür gün. Otel faturası deniyor. Adam bir gecelik 50-100 lira veremiyor mu cebinden, enayi mi? Artık olay mahalle dedikodusuna döndü. Mahalle dedikodularının da belgesini bulup da ispatlamak zorunda olan ben değilim ki. Kendileri bulup ispatlayacaklar. Ben dokunulmazlığı olan bir adam değilim. Mahkemeler orada, savcılık orada. İstedikleri yerde dava açsınlar.

4 tane ifade var; biri 26, diğeri 16 sayfa. İki tane de savcılıkta var. Bunların hepsini yayınladık. Savcılık hiç soruşturmadı, bunları akladı. Memur suçlarıyla ilgili olanı Vali Yardımcısı muhakkiklerle, rüşvetle ilgili olanı da savcı re'sen takip etti. Savcılığın araştırması 9 ay sürdü. Oradaki iddialar 50 kişiyle ilgili. 9 ay boyunca tek tek soruşturuldu. 'Kızına ev aldı, tapusunu üstüne yürüttü' deniyor. Kızım eczacı, işleri de fena değil ama ev alamadı, kirada oturuyor. Bütün iddialar yakalanan çocuğun senaryoları.''


''GÖRÜŞMEYE HAZIRIM''

Özhaseki, Tüm Terör Mağduru ve Aileleri Güç Birliği Derneğinin (TEMADER) kuruluş yıl dönümü ve 2010 Başarı Hizmet Ödülleri Töreni'ne katılmak için Dedeman Otel'e gelişinde gazetecilerin yolsuzluk iddialarıyla ilgili sorusu üzerine açıklama yaptı.

Başkan Özhaseki, yıllar önce yaşanan, bağımsız yargı tarafından kararı verilen bir dosyanın, aradan 1.5-2 yıl geçtikten sonra Meclis gündemine getirilip bir anda suçlanmasının kendisine garip geldiğini söyledi.

Bir gazetecinin ''Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'nu mahkemeye vereceği'' yönündeki açıklamasını anımsatması üzerine Özhaseki, şunları kaydetti:

''İlk günden itibaren şunu söylüyorum, eğer Kemal Bey beni çağırırsa, 'Gelin bir çayımızı için konuşalım' derse, dosyalarımı alıp gitmeye hazırım. Bütün evrakı alır götürürüz, eğer istiyorsa ekibimle birlikte giderim. Onlar da hukukçularını, mühendislerini, bilirkişilerini çağırırlar anlatırız ki büyük ihtimalle 'Kusura bakmayın, özür dileriz, hakkınızı helal edin' diyeceklerdir. Bu denildiği anda zaten dava falan açmayacağım. Veya Kemal Bey, 'Gel televizyonda konuşalım' derse, kabul buyururlarsa buna da hazırım. Yok bunların hiçbirisi olmayacaksa, 70 milyonun izlediği bütçe görüşmelerinde eline dosyayı alıp Kayseri Büyükşehir Belediyesinde hırsızlık, yolsuzluk gibi suçlamalarla dosya sallayıp da bir müddet sonra bu işi sönmeye bırakıp, küllendirip kaybolacaklarsa, o zaman dava açacağım. Bu benim doğal hakkım.''


Başsavcılığa teslim etmeliler

Başkan Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialara ilişkin dosyanın anında kapatıldığını ileri sürdüğünü ancak, dosyanın kapatılmasının söz konusu olmadığını belirterek, şunları söyledi:

''Savcılık oradaki suçlamalarla ilgili, yani zanlı, yakalanan çocuğun ilk gündeki ifadeleriyle ilgili 9 ay boyunca ne demişse, ne iddia etmişse tek tek hepsini soruşturdu. Bir tek delil yok ortada. Bunlarla ilgili de doğru çıkmayınca savcılık elbette ki soruşturmuyor. Bizim hakkımızda dava açmıyor, kimin hakkında bilgi belge varsa onun hakkında açıyor ve daha sonra ağır ceza mahkemesinde o şahıslar suçunu inkar ettiği için, 8 kişiden galiba para alıp vermediği için... Bu belediye işi de değil, dışarıdaki bir taksi durağı işi. Gün alıyor, kesinleşiyor ve bitiyor. Bu aşamada dosyaya yeni bir bilgi, yeni bir belge veya bir iddiaları varsa -ki bunları hergün değiştirerek söylüyorlar- götürüp Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etmeleri lazım.''

Kendisinin dokunulmazlığının olmadığına dikkati çeken Özhaseki, ''Herkes bana dava açabilir, suç duyurusunda bulunabilir. Savcılık da anında kontrol eder, takip eder'' dedi.

Özhaseki, gündeme getirilen iddiaları ilk gün yalanladığını ve belgeleri dağıttığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İkinci gün 'biz ondan bahsetmiyoruz ikinci bir dosyadan bahsediyoruz' diye garip bir şey söylediler. Güler misiniz, ağlar mısınız? Bununla ilgili açılmış değişik dosyalar, davalar var ama aynı olaydan bahsediyoruz. Bunu geçtim dün yeniden başlamışlar, çantalarla paralar geldi gitti, avukatın otel parası ödendi, ödenmedi... Tamam eyvallah ne diyorlarsa, ne söylüyorlarsa, yarın için ne hazırlık yaptılarsa, ertesi gün için ne yalan hazırladılarsa götürsünler versinler savcılığa da savcılık incelesin. Eski olayda, anlatılan olayda, mahkeme daha önce karar vermiş. Daha ne yapalım kesinleşmiş. Eğer ellerinde yeni delil varsa, bilgi varsa savcılığa götürmek de onların görevi.''

AAAnahtar Kelimeler:

Kayseri

KAYSEİ BÜYÜKŞEHİR 'OTEL BELGESİ' YAYINLADI
 
ÖZHASEKİ: İFTİRALAR BANA AĞIR GELİYOR
 
ÖZHASEKİ, HAYATININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ
 
CHP'Lİ VEKİL GÖZYAŞLARI İÇİNDE İTİRAF ETTİ
 
AK PARTİ'DEN CHP'YE HODRİ MEYDAN
 
BÜYÜKKILIÇ: KILIÇDAROĞLU KAMUOYUNU YANILTMIŞTIR
 
KAYSERİ, ÖZHASEKİ'YE SAHİP ÇIKTI
 
KILIÇDAROĞLU: O MAKAM KEFALET MAKAMI DEĞİLDİR
 
GÜL: ÖZHASEKİ'YE SONUNA KADAR KEFİLİM
 
"ISPATLAMAK ZORUNDA DEĞİLİM"
 
ÖZHASEKİ, TAZMİNAT DAVASI AÇACAK
 
ATALAY: KAYSERİ DOSYASI TAMAMEN AÇIKLANDI
 
CHP: BELGEYİ SAKLAYAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞIDIR
 
KULKULOĞLU İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA GİTTİ
 
ÖZHASEKİ KILIÇDAROĞLU'NA DAVA AÇIYOR
 
CHP'NİN SİTESİNDE YENİ BELGE
 
KILIÇDAROĞLU: ADIM RECEP TAYYİP ERDOĞAN DEĞİL
 
BEŞİR ATALAY'DAN KILIÇDAROĞLU'NA JET YANIT
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN BİR ÇAĞRI DA GÜL'E
 
KILIÇDAROĞLU: SORULARA YANIT ALAMADIK
 
BELGE ÖYLE DEĞİL BÖYLE YAYINLANIR!
 
KAYSERİ C. BAŞSAVCILIĞI: HAMURCU'NUNKİ TAKTİKTİ
 
AK PARTİ, VEKİLİN ŞECERESİNİ DÖKTÜ
 
CHP'Lİ TEKİN'DEN BAKAN ATALAY'A ELEŞTİRİ
 
GÜL'DEN "KAYSERİ'DE YOLSUZLUK" YORUMU
 
ATALAY: CHP'NİN GÖRMEDİĞİ BELGELER
 
HAFTANIN ADAMI MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?
 
ATALAY'DAN KAYSERİ BELEDİYESİ TOPLANTISI
 
KULKULOĞLU, ÖZHASEKİ'YE 'HODRİ MEYDAN' DEDİ
 
HAMZAÇEBİ: KAYSERİ'DEKİ YOLSUZLUK AYDINLANACAK
 
"YOLSUZLUK BELGELERİ" CHP'NİN SİTESİNDE
 
KILIÇDAROĞLU: 'ÖZHASEKİ MUHATABIM DEĞİL
 
ÖZHASEKİ, DAVA AÇACAK!
 
KILIÇDAROĞLU: BELGELERİ YAYINLAYACAĞIZ
 
KILIÇDAROĞLU: SAYIN BAŞBAKAN OLTADA
 
GÜNDEMDEKİ AVUKAT ERİKEL'DEN AÇIKLAMA
 
ÖZHASEKİ'DEN KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP
 
KILIÇDAROĞLU: AÇIKLAMALAR TATMİN EDİCİ DEĞİL
 
ERDOĞAN: KURU KURU ATMIYORUZ, BELGE VAR!
 
16 Aralık 2010 - 22:09:22
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:34Gizli görüşme Ercan Havaalanına takıldı
23:10İHD eyleminde taraftar gerginliği
22:54ADALET BAKANLIĞINA 10 BİN PERSONEL ALINACAK
22:52Turgut Öker gözaltısına Avrupalı Alevilerden tepki
22:48'Provokatörler, şehrimizi karıştırmaya kalktılar'
22:28Erdoğan'a posta güvercini ile mektup
22:142020'den sonra kendi savaş uçağını üretecek
22:06Yoğun kar İstanbul uçuşlarını da etkiledi
21:56Eroğlu koroner bypass ameliyatı oldu
21:48Davutoğlu Bageri'yi kabul etti
21:34Hayata dönüş operasyonuna protesto
20:44Bankamatikte bomba paniği
20:08Utri, 15 bakanla yarın Türkiye'ye gidiyor
19:09BM Kore'deki gerginliği görüşüyor
19:00Elinde bomba patlayan Kırtay'ın tedavisi sürüyor
18:27Çağlayan'da araçlar sular altında kaldı
18:19DURDURMA YOLLARINI ARIYORLAR
17:59Eroğlu, Ankara'da hastaneye yatırıldı
17:50Otobüsün altına girdi: Hava yastıkları kurtardı
17:43BDP İl binasından polise molotof
17:38Poyrazköy'deki kazı çalışmaları sona erdi
17:28Ses bombası göstericinin elinde patladı: 7 yaralı
17:20Talabani, yarın Türkiye'ye gelecek
17:04Maraş olaylarının yıl dönümünde gerginlik
17:01Can: Kutsallar, devletin kutsalına dönüşmemeli
16:46'Türkiye, 50 yıldır rejim sorunlarıyla boğuşuyor'
16:11AİHM Türkiye aleyhine 2 bin karar verdi
16:09Lübnanlı yönetmenin cenazesi ülkesine gönderiliyor
16:04Kapıkule'de 9 buçuk kilometrelik TIR kuyruğu
16:02Kaysei Büyükşehir 'otel belgesi' yayınladı
Daha fazla haber göster
15:27'Hayata Dönüş'te hayatını kaybedenler anıldı
15:22BM, "Kıbrıs sorunu"nun çözümünden umutlu
15:05BDP GÖSTERİSİNDE PATLAMA
14:44Muşmal: Yanlış anlaşıldım
14:3910. yılında “Hayata Dönüş”e bakmak
14:39MİLLİ BOKSÖR YOĞUN BAKIMDA
14:17Kantarcıoğlu'nun kardeşine 9 yıl istendi
14:11ALES sona erdi
14:10'İnançla çalışmaya devam edeceğiz'
13:49Eroğlu, Ankara'da ameliyat olacak
13:23Şile Otobanında TIR faciası
13:01Süleymaniye'de mahsur kaldılar
12:39'İÇERİ TIKTIĞIMIZ BİR TANE AYDIN YOKTUR'
12:05İddialara Hatay'daki Ermeniler tepkili
11:55Hatipoğlu için TBMM'de tören düzenledi
11:52Görevi kötüye kullanmanın cezası düştü
11:45ULUDAĞ'DA KAYBOLAN KİŞİLERE ULAŞILDI
11:29Poyrazköy'deki kazı çalışmaları devam ediyor
11:24ULUDAĞ'DA 30 DAĞCI KAYBOLDU
11:17"Avukat her yerde saygın ve objektif olmalı"
10:57Bütçe maratonunda son hafta
10:42Süleymaniye'de mahsur kaldılar
10:34Sayıştay, yerindelik denetimi yapamayacak
10:20ALES başladı
09:49"Hani pat diye Özal ölmüştü biliyorsun"
01:31UYUŞTURUCU ÇETESİNE BASKIN: 37 GÖZALTI
20:24Reilly: Öcalan'la temas kurulabilir
20:18Işık Koşaner görevden alınsın
19:40Sınavda cevap anahtarı cebe geldi: 7 gözaltı
19:12Hükümet kanadından GnKur'a ilk tepki!
19:04POYRAZKÖY'DE YENİ MÜHİMMAT BULUNDU
18:1625 bin volt ünlü yönetmeni öldürdü
17:29"Protesto edilen Türköne değil, ifade hürriyetiydi"
16:35Vali Muşmal: Hukuki hakkımı kullanacağım
15:27"Kürtçe türkü" için öldürülmüştü
15:18Öğrenciler YÖK Başkanı Özcan'ı memnun etti
15:11İRANLI BAKANIN İLK MESAJI TÜRKİYE'YE
14:32Gül: Lisanlara sahip çıkacağız
14:05Derviş eroğlu kalp ameliyatı için geliyor
13:21Ehliyet sınavında başörtüsünü çıkardı
12:59Öğretim Üyeleri'nden Gül'e "dil" teşekkürü
12:56İsrail anlaşmaya saygı istedi
12:46"Mavi Marmara"da ölen Türklere Madrid'de anıt
12:23POYRAZKÖY'DE YENİDEN KAZI BAŞLATILDI
12:00Mavi Marmara, törenle karşılanacak
10:56GÜL 2 YASAYI ONAYLADI: SAYIŞTAY'A DÜZENLEME
10:22ÇYDD'nin Baykal'ı uzaklaştırma planı!
09:49Darbe kurbanı erken emekli
09:41Washington'da tasarıya karşı yoğun mücadele
09:10Gizli tanıktan şok “Balyoz” itirafları
09:07Seks kölelerine domuz bağı işkencesi
08:44AABK Genel Başkanı Öker'e gözaltı
08:40Tasarı meclis genel kuruluna gelmedi
08:36Aslan Paşa köpeğine yeni mezar yeri arıyor
07:44İnternet andıcı sorularına cevap gelmedi
00:34Kozyatağı Carrefour'un çatı katı yandı
00:05Necip Hablemitoğlu'nun ölümünün yıl dönümü
23:55'YENİDEN DÜMENİN BAŞINDAYIM'
23:40Gizli tanığı deşifre eden haberler suç sayılmadı
23:28'Paşanın ayakkabısını silmek vatan borcu mu?'
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
“Yaşlı bir kadına her hafta sebze verirdik”
 
 
Esen MIESSEN
Kış havası
 
 
Fahrettin DAĞLI
Binnaz Toprak Dersimli kadınlara ne diyecek?
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
İnternet komplo teorileri
 
 
Necmettin EVCİ
Anlaşılmaz huzur, anlaşılır cinayetler!
 
 
Yusuf TANRIVERDİ
Endişeliyiz ve tarafız!
 
 
 
 
ÇYDD'nin Baykal'ı uzaklaştırma planı!
 
Gizli tanıktan şok “Balyoz” itirafları
 
Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
 
Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
 
"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
 
 
 
 
 
 
 
Birileri arkanızdan konuşuyorsa, onlardan öndesiniz demektir.
ANTON ÇEHOV
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.537
1.547
 
 Euro
2.026 2.041
 
 Sterlin
2.375 2.420
 
 Altın
67.92 68.36
 
 IMKB
63524  
 
 
'Dönem değişti diye ben de değişecek değilim'...
 
Single ve gelecek projelerini konuşmak üzere buluştuğumuzda fark ettik ki yıllar bile değiştirmeye yetmemiş ünlü sanatçıyı. Hâlâ yakışıklı, naif, gözlerinin içi gülüyor konuşurken. Duyguları alınmış gibi görünse de sinirleniyor, üzülüyor yeri geliyor çıldırdığı anlar da oluyormuş. Ama asaletli duruşunun torunlarını severken bozulduğunu da itiraf ediyor Erol Evgin.
 
 
 
 
  OTTAWA- Kuzey Amerika'da 21 Aralık gündönümü bu yıl Ay tutulması ile aynı zamana denk düşecek.  
 
 
 
  Madenlerde işçi statüsünde çalışamayan kadınların, ''Madenlerde kadınlar uğursuz kabul edilir, o yüzden kadın maden mühendislerine sıcak bakılmaz'' anlayışının da etkisiyle mühendislik hizmetlerinde de işverenler tarafından tercih edilmiyor.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin