DOLAR 1.547 - EURO 2.041 - ALTIN 68.36 - IMKB 63524
Pazartesi 20 ARALIK 2010
Daimi üyelerin "Kore" anlaşmazlığı Meksika'da ölü sayısı artıyor İHD eyleminde taraftar gerginliği ADALET BAKANLIĞINA 10 BİN PERSONEL ALINACAK 'Provokatörler, şehrimizi karıştırmaya kalktılar' Seçim kurulundan kota itirazına ret 2020'den sonra kendi savaş uçağını üretecek Yoğun kar İstanbul uçuşlarını da etkiledi Meksika'da petrol boru hattında patlama Eroğlu koroner bypass ameliyatı oldu habertaraf.com
 
 
 
Kriz tarımdaki istihdamı artırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İmam Gazali'nin ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Keşke Tatlıses de anılarını yazsa!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Peki, o salon neden inlemedi?
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Arınç’la Kürtçe, ‘Galce’ ve Lazca sohbeti
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Bu hafta yine harika fıkralar var
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
CHP'nin yükü bugün daha ağır
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Beli bükük siyaset
 
 
Star
Ergun BABAHAN
27 Nisan’dan 17 Aralık’a
 
 
Zaman
Etyen Mahçupyan
'Yeni' medya?
 
 
Radikal
Hakkı DEVRİM
Kürtçe meselesi alışılmış tartışmalara benzemez
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
İmdat! Çiller siyasete dönüyor! (2)
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Yeni CHP kurultayından notlar
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Bütünlük Müslümanlıkla sağlanır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Parazit
 
 
Zaman
Mustafa ÜNAL
Kılıçdaroğlu'nun mazereti kalmadı
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Kılıçdaroğlu damgasını vurdu
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Kılıçdaroğlu adına üzüldüm!
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Değişen CHP
 
 
 
 
Esen MIESSEN
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Kılıçdaroğlu: Sorulara yanıt alamadık
 
 
 
ANKARA- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme getirdikleri Kayseri'deki yolsuzluk iddialarına ilişkin dün İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yaptığı açıklamalarla ilgili, ''Sayın İçişleri Bakanı neyi açıkladı? Bizim belge sakladığımızı söyledi. Bütün belgeler bizim elimizde. Eğer bütün belgeleri açıklarsak zaten halkın kafası iyice karışacak. Bizim sorduğumuz sorular çok açık ve netti. O soruların hiçbirisine yanıt alamadık'' dedi.
 
Kılıçdaroğlu, İstanbul'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Kayseri ile ilgili bazı iddialar ortaya attınız. Dün İçişleri Bakanı'nın açıklaması oldu. 'Genel Başkan zaten kurguyla geldi' gibi bir ifadesi de var. Hem İçişleri Bakanı'nın bu açıklaması hem Kayseri ile ilgili neler söyleyeceksiniz?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, şu karşılığı verdi:

''Sayın İçişleri Bakanı neyi açıkladı? Bizim belge sakladığımızı söyledi. Bütün belgeler bizim elimizde. Eğer bütün belgeleri açıklarsak zaten halkın kafası iyice karışacak. Bizim sorduğumuz sorular çok açık ve netti. O soruların hiçbirisine yanıt alamadık. Hala şu ana kadar da almış değiliz'' yanıtını verdi.

Kayseri'deki ''rüşvet'' iddialarına adı karışanın sıradan biri olmayıp belediyede çalışan bir kişi olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Bunun iddiaları var. Bu iddialar, bir vali vekili tarafından araştırıldı mı İçişleri Bakanı'nın talimatı üzerine? Araştırıldı. Ortaya çıktı mı? Ortaya çıktı. Rapor hazırlandı mı? Rapor hazırlandı. Bu raporda rüşvet, irtikap, resmi belgede sahtekarlık iddiaları var mı? Var. Şimdi İçişleri Bakanı'na soruyorum. Bu raporu kamuoyundan niye gizliyorsunuz? Belgeyi saklayan biz miyiz yoksa siz misiniz? Eğer İçişleri Bakanı kendine güveniyorsa, bu vali vekilinin hazırladığı raporu, ekleri, ifadeleri, tutanakları kamuoyuna açıklasın.''

''İçişleri Bakanı, müsteşarına acaba şu soruyu sordu mu? Siz, bir vali vekili tayin ettiniz mi hakiki olarak?'' diyen CHP lideri, şöyle devam etti:

''Bu, görev yapıyordu. Bilirkişi gelmeden, bilirkişi atanmadan nasıl oluyor da siz vali vekili olarak 'Burada herhangi bir olay yoktur, dosyanın kapatılması lazım' diye rapor yazıyorsunuz bilirkişi atanmadan bir gün önce. Bu konuda İçişleri Bakanı açıklama yaptı mı? Yapmadı. Niye yapmıyor? Bu raporu hazırlayan vali vekiline ne yapıldı?''

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş'in sözü edilen vali vekilinin raporunu onayladığını belirten Kılıçdaroğlu, ''Sayın Osman Güneş, o tarihte oranın valisi değildi. Kararnamesi çıkmıştı. Bekleyebilir, doğrudur ama sonra İçişleri Bakanlığına müsteşar olarak atandı. Aynı raporu 'Herhangi bir olay yoktur' diye kendisi onayladı, Bakan'a da onaylattı ve olayı kapattı'' görüşünü savundu.

''Bizim sorularımız bunlarla bitmiyor'' diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yusuf Erikel'i sormuştuk. Yusuf Erikel, rüşvet toplayan kişinin avukatlığını hangi vekaletnameyle üstlendi? Bu vekaletnameler sahte midir? Sahte olduğuna ilişkin belgeleri Cumhuriyet Halk Partisinin internet sitesine koyduk. Ve çok önemli bir soru daha. Madem ki rüşvet toplayan kişinin avukatlığını üstleniyor. Bu avukat arkadaşımız, Kayseri'ye gittiğinde, bunun otel masraflarını niye Kayseri Belediyesi ödüyor? Şimdi, Allah aşkına, bizim bu sorular yenilir yutulur sorular mı? Bu soruların hangisine İçişleri Bakanı yanıt verdi. Televizyonlara çıktı, 'Efendim yakışmaz, efendim aymazlıktır'. Aymazlık şudur: Bakansınız, sizin vali vekiliniz, daha bilirkişi atanmadan 'Olayda herhangi bir şey yoktur' diye rapor yazmaktır. Ve onu gördüğü halde görmemezlikten gelmektir. Aymazlık budur. Ve onu görmeyen kişiyi de müsteşar olarak yanına atamaktır. Aymazlık budur. Bu aymazlığı nasıl görmezlikten gelebiliriz. Bizim sorunumuz bu. Biz, bu soruyu sorduk.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ''Burada ciddi olaylar var. Sayın Başbakan, siz bu olayları soruşturursanız CHP grubu olarak biz, sizin arkanızda oluruz'' dediklerini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Biz, olayların sağlıklı soruşturulmasını istiyoruz. Olayların kapatılmasını değil. Ama Adalet ve Kalkınma Partisi, koro halinde biz, 'Bu olayı nasıl kapattık, nasıl kapatırız ve biz haklıyız...' Siz, haklı değilsiniz. Belgeler sizin haklı olduğunuzu göstermiyor. Biz, düşüncelerimizde anlatımlarımızda çok samimiyiz. Belgesiz hiçbir şey söylemedik. Söylediklerimizin tamamının belgesi var. Tamamını kendi internet sitemize koyduk.''

-BALYOZ DAVASI VE ÖĞRENCİ PROTESTOLARI-

Kılıçdaroğlu, Balyoz Davası öncesinde mahkeme hakimlerinin görev yerlerinin değiştirilmesine yönelik soruya ise, ''O konuda ayrıntılara daha sonra değineceğim'' yanıtını verdi.

ODTÜ'de dün gerçekleşen öğrenci protestolarına ilişkin soru üzerine de Kılıçdaroğlu, öğrencilerden şiddette başvurmamalarını istedi.

Protestonun daha demokratik yöntemleri olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, öğrencilerin daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, polislere talimat veren emniyet görevlilerinin de polislerin orantısız güç kullanmamaları konusunda özen göstermeleri gerektiğini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu'dan Atalay'a çağrı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın, Kayseri'deki yolsuzluk iddialarına ilişkin basına açıkladığı belgeler arasında Vali Vekili İbrahim Yurdakul'un imzasının bulunduğu belgenin olmadığını, çünkü bu bölgenin rüşvete dikkat çeker nitelikte olduğunu öne sürdü.

Kılıçdaroğlu, yazılı açıklamasında, Atalay'ı söz konusu belgeyi açıklamaya çağırarak, "İçişleri Bakanı Beşir Atalay Kayseri'de örtbas edilmek istenen yolsuzlukla ilgili açıklamalar yaparken belgeler de dağıttı. Peki Vali Vekili Yurdakul imzalı yazıyı medyaya neden dağıtmadı? Çünkü o belge rüşvete dikkat çekiyor" ifadesini kullandı.

Açıklamada ayrıca, Vali Vekili Yurdakul'un imzasının bulunduğu belgenin, CHP'nin internet sitesinde 3 numaralı belge olarak yer aldığı belirtilerek, şöyle denildi:

"Belgeye göre, Kayseri Vali Vekili İbrahim Yurdakul, Kayseri belediyesi ile ilintili yolsuzluk konusunda İçişleri Bakanlığına bir yazı göndermiş ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile diğer belediye görevlilerine isnad edilen suçun, Türk Ceza Kanununun 252. maddesinde tanımı yapılan rüşvet suçunu oluşturduğunu belirtmiş.

Kayseri Vali Vekili İbrahim Yurdakul'un '... 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanununun 17. maddesi kapsamında değerlendirilmesinin uygun olacağı kanaati ile...' bakanlığa gönderdiği yazı, Bakan Atalay'ın medyaya dağıttığı belgeler arasında yok. Bu belge gereği için 21 Ağustos 2007 tarih ve 835 sayılı yazı bakanlığa ekindeki rapor ile gönderiliyor."

AA

Anahtar Kelimeler:

Kemal Kılıçdaroğlu

KAYSEİ BÜYÜKŞEHİR 'OTEL BELGESİ' YAYINLADI
 
ÖZHASEKİ: İFTİRALAR BANA AĞIR GELİYOR
 
ÖZHASEKİ, HAYATININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ
 
CHP'Lİ VEKİL GÖZYAŞLARI İÇİNDE İTİRAF ETTİ
 
AK PARTİ'DEN CHP'YE HODRİ MEYDAN
 
BÜYÜKKILIÇ: KILIÇDAROĞLU KAMUOYUNU YANILTMIŞTIR
 
KAYSERİ, ÖZHASEKİ'YE SAHİP ÇIKTI
 
KILIÇDAROĞLU: O MAKAM KEFALET MAKAMI DEĞİLDİR
 
GÜL: ÖZHASEKİ'YE SONUNA KADAR KEFİLİM
 
"ISPATLAMAK ZORUNDA DEĞİLİM"
 
ÖZHASEKİ, TAZMİNAT DAVASI AÇACAK
 
ATALAY: KAYSERİ DOSYASI TAMAMEN AÇIKLANDI
 
CHP: BELGEYİ SAKLAYAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞIDIR
 
KULKULOĞLU İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA GİTTİ
 
ÖZHASEKİ KILIÇDAROĞLU'NA DAVA AÇIYOR
 
CHP'NİN SİTESİNDE YENİ BELGE
 
KILIÇDAROĞLU: ADIM RECEP TAYYİP ERDOĞAN DEĞİL
 
BEŞİR ATALAY'DAN KILIÇDAROĞLU'NA JET YANIT
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN BİR ÇAĞRI DA GÜL'E
 
KILIÇDAROĞLU: SORULARA YANIT ALAMADIK
 
BELGE ÖYLE DEĞİL BÖYLE YAYINLANIR!
 
KAYSERİ C. BAŞSAVCILIĞI: HAMURCU'NUNKİ TAKTİKTİ
 
AK PARTİ, VEKİLİN ŞECERESİNİ DÖKTÜ
 
CHP'Lİ TEKİN'DEN BAKAN ATALAY'A ELEŞTİRİ
 
GÜL'DEN "KAYSERİ'DE YOLSUZLUK" YORUMU
 
ATALAY: CHP'NİN GÖRMEDİĞİ BELGELER
 
HAFTANIN ADAMI MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?
 
ATALAY'DAN KAYSERİ BELEDİYESİ TOPLANTISI
 
KULKULOĞLU, ÖZHASEKİ'YE 'HODRİ MEYDAN' DEDİ
 
HAMZAÇEBİ: KAYSERİ'DEKİ YOLSUZLUK AYDINLANACAK
 
"YOLSUZLUK BELGELERİ" CHP'NİN SİTESİNDE
 
KILIÇDAROĞLU: 'ÖZHASEKİ MUHATABIM DEĞİL
 
ÖZHASEKİ, DAVA AÇACAK!
 
KILIÇDAROĞLU: BELGELERİ YAYINLAYACAĞIZ
 
KILIÇDAROĞLU: SAYIN BAŞBAKAN OLTADA
 
GÜNDEMDEKİ AVUKAT ERİKEL'DEN AÇIKLAMA
 
ÖZHASEKİ'DEN KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP
 
KILIÇDAROĞLU: AÇIKLAMALAR TATMİN EDİCİ DEĞİL
 
ERDOĞAN: KURU KURU ATMIYORUZ, BELGE VAR!
 
16 Aralık 2010 - 10:40:23
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:39'Osmanlı'yı kurup adalet ve refah getireceğiz'
23:36'Yepyeni bir anayasayı sizlerle hazırlayacağız'
22:39Seçim kurulundan kota itirazına ret
22:37Cindoruk'tan Çiller'e sitem
21:45Erdoğan: Avrupa'da işçi maaşı azalıyor
20:13Hükümetin başarısında en büyük emek millete ait
20:09Kurultaydan sonra gecekondu ziyaret etti
19:50"Erbakan, ustalık hizmeti yapacak"
19:44Topçu: SSK dönemine de baksın
17:37Kılıçdaroğlu, Twitter'dan eleştirdi
16:40Bakan Çelik aşure dağıttı
16:25"Her yer İngilizce isim iken tartışma anlamsız"
15:40Erdoğan: Senin adın karın doyurmaz
13:59Şimşek: Hata yapanı barındırmayız
12:12AK Parti Gençlik Kolları'ndan mesaj
08:57CHP'de kadın kotasına itiraz edildi
08:46Bazı medya Türkiye'nin gelişmesine hazımsız!
08:14Çelik: Çerkezler bu vatanın sahibi
23:25Demirtaş: Anadilimize hakareti kabul etmeyiz
23:06Çelik'ten BDP'ye: Esas niyetini açıkla
22:27Hasgür: İzmir belediyeleri hak yemiştir
21:47CHP'de PM üyeleri belli oldu, Tekin şok geçirdi!
21:30HAS Partili Bekaroğlu: Hak teslim edilmeli
21:05"Has Parti siyasete format atacak"
20:29HAS Parti: Et ithali büyük yanlış
19:26KILIÇDAROĞLU, SAV'IN İZİNİ TAMAMEN SİLDİ
19:01Erdoğan: Sırtlarındaki dolu çuvalları temizlesinler
18:39Özhaseki: İftiralar bana ağır geliyor
16:32Kışanak: Ordu, eski alışkanlıklarını hatırladı
16:28Çelik: Demokrasi pahalıya mal oluyor
Daha fazla haber göster
16:19CHP PM ÜYELİĞİ LİSTESİ AÇIKLANDI
16:15Arınç: Bizi yüzde 1 kim yapar arayışındalar
16:01Kurtulmuş: CHP'nin iktidara geldiğini...
15:41Başbakanlık'tan örtülü ödenek açıklaması
15:31Yıldırım: Cumhuriyetin simgesine sahip çıktık
14:40DAVUTOĞLU: TEPKİMİZİ DÜNYA GÖRÜR
13:52"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
12:53Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
12:24Başbakan Erdoğan, Muş'a geldi
12:21Ahmet Türk'ün dil ısrarı
12:08Gül'den "eline, diline" uyarısı
10:54CHP'de kurultay günü
10:32ÖZHASEKİ, HAYATININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ
10:29Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
07:36'Türkiye bölgesel liderliğe gidiyor'
06:47Kılıçdaroğlu'nun listesinde sürpriz isimler
23:35'Türkiye ahlaki terör ile boğuşuyor'
23:14AK Parti Çorlu İlçe teşkilatında yeni yönetim
21:08Erdoğan, İzmit Körfez Geçişi'ne el attı
21:06Başbakan Erdoğan: "Bunlar birer marketing"
21:05Kılıçdaroğlu, Mevlana Müzesi'nde
20:50Bağış'tan özür şartı
17:57BAŞBAKAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARLA İLGİLENDİ
17:48''Uzlaşma Komisyonu'' Pazartesi başlayacak
17:44Tuncay Özkan tazminat ödeyecek
16:25Türk: Bizi yalancı çıkarırlar
16:14CHP'li vekil gözyaşları içinde itiraf etti
15:56Kılıçdaroğlu'nun doğum gününü kutladılar
15:54Kavasoğlu: CHP ya uçacak ya da çakılacak
15:53AK PARTİ'DEN CHP'YE HODRİ MEYDAN
15:52Atalay: CHP zor durumda kaldı ve...
15:50Cumhurbaşkanı, Samanpazarı'nı gezdi
15:41Bahçeli'den Şeyh Said'in torununa tazminat
15:35Kurtulmuş: Yurtdışındaki Türklere önem vereceğiz
15:28Bilirkişi: Kılıçdaroğlu hakaret etti
15:04Erdoğan: CHP aynaya baksın
14:59Büyükkılıç: Kılıçdaroğlu kamuoyunu yanıltmıştır
13:46CHP il başkanları liste kararını verdi
13:44Kurtulmuş 2011 bütçesini değerlendirdi
13:29Akaryakıttaki artış meclis gündeminde
13:28Ahmet Türk: Barış kalıcı hale gelmeli
12:48Aydınlılar da Kamer Genç'i kınadı
12:26Bakan Ergin'in amcası vefat etti
11:59Baydemir: Diyarbakır'ın kapısı sonuna kadar açık
11:52Kılıçdaroğlu: O makam kefalet makamı değildir
09:21Erbakan’ın sürpriz "Çiller" hamlesi
08:55Bahçeli sema gösterilerini izledi
08:53Şahin'den Demirtaş'a sert tepki
23:48BDP'nin Kürtçe dediği isimlerin çoğu...
23:39Gönül'den Sakık'a terör sorusu
23:09ABD raporu: "Yükselen Güç Türkiye"
22:52Atalay'a, 'Vizyon Sahibi Devlet Adamı' ödülü
20:52ÇİLLER OLMAZSA, GENEL BAŞKANLIĞA ADAYIM
19:17Yalçın Topçu: İhanetle eşdeğerdir
17:30Ahmet Özal, Başbakanlık Ofisi'ne geldi
17:22Çocuklar Cem Uzan'a verilmedi
17:04Atalay: Kayseri dosyası tamamen açıklandı
16:40CHP: Belgeyi saklayan İçişleri Bakanlığıdır
16:37KULKULOĞLU İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA GİTTİ
16:29"82 milyon liralık hatayı İzmirliler ödeyecek"
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
“Yaşlı bir kadına her hafta sebze verirdik”
 
 
Esen MIESSEN
Kış havası
 
 
Fahrettin DAĞLI
Binnaz Toprak Dersimli kadınlara ne diyecek?
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
İnternet komplo teorileri
 
 
Necmettin EVCİ
Anlaşılmaz huzur, anlaşılır cinayetler!
 
 
Yusuf TANRIVERDİ
Endişeliyiz ve tarafız!
 
 
 
 
ÇYDD'nin Baykal'ı uzaklaştırma planı!
 
Gizli tanıktan şok “Balyoz” itirafları
 
Cindoruk, DP'nin başına Çetin Doğan'ı önerdi
 
Kılıçdaroğlu'ndan "iktidar" vaadleri
 
"Kurultaya gitmekten halka gidemiyorlar"
 
 
 
 
 
 
 
Birileri arkanızdan konuşuyorsa, onlardan öndesiniz demektir.
ANTON ÇEHOV
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.537
1.547
 
 Euro
2.026 2.041
 
 Sterlin
2.375 2.420
 
 Altın
67.92 68.36
 
 IMKB
63524  
 
 
'Dönem değişti diye ben de değişecek değilim'...
 
Single ve gelecek projelerini konuşmak üzere buluştuğumuzda fark ettik ki yıllar bile değiştirmeye yetmemiş ünlü sanatçıyı. Hâlâ yakışıklı, naif, gözlerinin içi gülüyor konuşurken. Duyguları alınmış gibi görünse de sinirleniyor, üzülüyor yeri geliyor çıldırdığı anlar da oluyormuş. Ama asaletli duruşunun torunlarını severken bozulduğunu da itiraf ediyor Erol Evgin.
 
 
 
 
  OTTAWA- Kuzey Amerika'da 21 Aralık gündönümü bu yıl Ay tutulması ile aynı zamana denk düşecek.  
 
 
 
  Madenlerde işçi statüsünde çalışamayan kadınların, ''Madenlerde kadınlar uğursuz kabul edilir, o yüzden kadın maden mühendislerine sıcak bakılmaz'' anlayışının da etkisiyle mühendislik hizmetlerinde de işverenler tarafından tercih edilmiyor.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin