DOLAR 1.534 - EURO 2.035 - ALTIN 67.54 - IMKB 64656
Cuma 17 ARALIK 2010
Zorunlu din dersine durdurma İL BAŞKANLARI LİSTE KARARINI VERDİ Borsa, ilk seansta 1103,84 puan arttı Gün ortasında Dolar 1,526 TL, euro 2,032 TL. Kırgızistan, meclis başkanını seçti ŞAMPİYONLAR LİGİ KURALARI ÇEKİLDİ Kayseri, Özhaseki'ye sahip çıktı Türkiye'nin IMF'de oy hakkı arttı Altı kişiyi öldüren zanlıya 6 müebbet isteniyor Hollandalı bakandan Türk vekile ders habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'nin Çin'e ihracatı yine rekor kırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Münir Özkul yoğun bakımda
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Hastayım size
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Baykal ne diyor?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Baykal'a göre Twitçiler hasta!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Dolar üzerinden maaşa vergi incelemesi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Marka konferansı çekmedi
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
"Kıyamet Günü"
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
CHP ile iktidara halk mı gelir devlet mi?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Balyoz davası, yeni bir dönemin başlangıcıdır
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Balyoz’un anlamı
 
 
Yeni Akit
Merve KAVAKÇI İSLAM
Balyoz ETÖ’nün neresinde?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Gerçek Müslüman öğreti' dayatması
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Deniz Baykal'a açık mektup
 
 
Milliyet
Rıza TÜRMEN
Silahlara veda
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Gül: Özhaseki’ye sonuna kadar kefilim
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu'nun günahını aldık!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Bir korktum bir korktum
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
CHP nereye?
 
 
 
 
Şamil TAYYAR
 
Necmettin EVCİ
 
Ruşen ÇAKIR
 
Ahmet KEKEÇ
 
Oray EĞİN
 
 
 
'Rektör, çalışanların sicilini bozdu'
 
 
 
DENİZLİ- Eğitim-Bir-Sen: Sezer'in damat kontenjanından atadığı rektör, çalışanların sicilini bozdu.
 
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç'ın, öğretim üyelerinin sicillerini bozarak siyasi davrandığını iddia etti. Sert, Ardıç'ın eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından PAÜ'ye, eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun damadı olduğu için "damat kontenjanından" atandığını öne sürdü.

Şube Başkanı Sert, Eğitim-Bir-Sen'de düzenlediği basın toplantısında, Rektör Ardıç'ın sözleriyle icraatlarının uyuşmadığını ifade etti. PAÜ'de rektörlük seçimi yaklaştıkça adayların ,"Bilim üreten bir üniversite" temalı açıklamalar yaptığına dikkat çeken Sert, "Bu söylenenlerden de açık bir şekilde anlaşılıyor ki mevcut üniversite yapısının baştan sona değişmesi gerekiyor." dedi. Yeni aday olan hocaların vaatlerini bir yere kadar anladıklarını söyleyen Ahmet Sert, ancak Rektör Ardıç'ın yaptıklarıyla açıklamalarının ne kadar uyuştuğunu anlamakta güçlük çektiklerini belirtti. Sert, "Sayın Rektör, bazı medya organlarına verdiği röportajlarda, 'Disiplin tanımam' diyerek güya öğretim üyelerine özgürlük tanıdığını ima ediyor. Pekiyi Sayın Rektör, sicillerini bozduğunuz veya olması gereken sicil notunu bilerek aşağıya çektiniz öğretim üyelerini mağdur ederken siyasi davranmadınız da hangi bilimsel çalışma kriterine göre davrandınız?" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Ardıç'ın, bir açıklamasında, "Üniversiteye siyaset sokmam." dediğini hatırlatan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Sert, "Üniversiteye siyaset sokmayan rektörümüz, genel sekreter yardımcısı, hastane başmüdürü, fakülte sekreterleri, şube müdürleri, sendika temsilcileri gibi onlarca makamdaki kişileri, özlük haklarını hiçe sayarak yerlerini değiştirdi, ilçeye sürgün gönderdi. Hepsiyle mahkemelik olup PAÜ'nün itibarını adliye koridorlarının vicdanına terketti. Bütün bunları siyasi amaçlarınıza hizmet için yapmadınız da hangi bilimsel ya da kanuni bir dayanağa müracaat ederek yaptınız?" ifadelerini kullandı.

Rektör Fazıl Necdet Ardıç'ın, mahkeme kararıyla görevine iade edilen personele, "Mahkeme kararı senin bu kapıdan içeri girmene yarar, görev yapmanı sağlamaz. Burayı ben yönetiyorum." dediğini de öne süren Ahmet Sert, şunları kaydetti: "Mahkeme kararını hiçe saymış, despotik bir tavır ortaya koymuş, sonra da medyaya, 'Tek adam dönemini yıktım' diye beyanatta bulunmuştur. Devletin parası ve Denizlili hayırseverlerin büyük fedakârlıklarıyla yapılan binaları şahsi parasıyla yaptırmış gibi reklâm yapan Sayın Rektör, Sayın Cumhurbaşkanı'nın çalışan rektörlere sahip çıktığını, teamül olarak da üniversitedeki oylamada birinci sırada olanları atadığını takdirle belirtmiştir. Pekiyi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün birinci sırada olanları atamasını takdirle karşılayan rektörümüz, kendi ikinci sırada bulunmasına ve aradaki oy farkı bir hayli fazla olmasına rağmen 'damat kontenjanından' atanmasını nasıl karşıladı? Hiç istifa etmeyi düşündü mü veya bunun doğru bulmadığı yönünde kamuoyuna bir beyanda bulundu mu?"

PAÜ'de her türlü düşünceye yer açtığını söyleyen Rektör Ardıç'ın, birçok Denizlili işadamı ve sivil toplum kuruluşunun üniversite bünyesinde bir ilahiyat fakültesi açılması ve cami inşa edilmesi için her konuda fedakârlık yapılacağına dair teminat vermesine rağmen irkildiğini ifade etti: "Çağdaş Türkiye ortamını kafasının içinde Ortadoğu'ya çevirmiş ve küçümseyici ifadelerle bu fikre karşı çıkmıştır. Bu anlayış, Türkiye'yi yıllardır darbelerle kaosa götüren, 'Bizden olana her şey mubah, bizden olmayana günah' mantığıyla hareket etmektir. İbadet etmek, hangi dine inanırsa insansın her insanın hakkıdır. Üniversite öğrencisi de bundan müstağni değildir."

PAÜ'de 4/B ve 4/C kadrolarında sözleşmeli çalışanların her zaman üvey evlat görülüp ihtiyaçlarına ve dilekçelerine cevap verilmediğini iddia eden Ahmet Sert, şunları söyledi: "Sayın Rektör, en sonunda bankalarla imzalanan maaş hesabı karşılığı promosyondan bu personeli mahrum etmiş, bilgi edinme amaçlı dilekçelere cevap dahi vermemiştir. Olumsuz cevap dahi vermediğine göre çağdaş dünyanın bir gereği olan bilgi edinme hakkını görmezden gelmiştir. Bütün bunlar sıralandığında, medyadaki rektör profiliyle kampüsteki arasında en az yedi fark bulunduğu, kamuoyu tarafından rahatlkla anlaşılacaktır."


PAÜ Rektörü Ardıç: Eğitim-Bir-Sen'in zamanlaması çok dikkat çekici

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert'in, öğretim üyelerinin sicillerini bozarak siyasi davrandığı iddiasına cevap verdi. Yaptığı yazılı açıklamada, "Söz konusu açıklamadaki iddiaların üslubu ve zamanlaması çok dikkat çekicidir. İddiaların tamamının soyut, gerçek dışı, kamuoyunu yanıltma ve üniversitemizi yıpratmaya yönelik olduğu açıkça görülmektedir." dedi.

Öğretim üyelerinin sicillerini bozarak siyasi davrandığını iddialarının tam aksine araştırma, hizmet ve eğitime verilen emeğin ölçülerek her türlü performansın kayıt altına alındığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Elde edilen puanlara göre başarının ödüllendirildiği, idari süreçlerin kalite sistemlerine göre baştan aşağıya yeniden yapılandırıldığı, hizmet içi eğitimlerin yoğunlaştığı, şeffaf ve paylaşımcı bir yönetim tarzı uygulanmaktadır. Kişilerin değerlendirilmesi ve performanslarının ölçülmesi. devlet hiyerarşisi içinde bütün yöneticiler tarafından yapılmaktadır. Bütün iyi niyetli çabamıza rağmen bir haksızlık olduğunda. üniversite çalışanları kararlara itiraz ve yargı yoluna başvurabilmektedir. Bu yolu bugüne kadar çok az sayıda kişi tercih etmiştir. Üniversite yönetimi. hukukun üstünlüğü ilkesine saygı göstermektedir."

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Sert'in açıklamalarının haksız ve rencide edici olduğunu belirterek suçlamaları şiddetle kınayan Rektör Ardıç, şunları kaydetti: "İçinde bulunduğumuz seçim sürecinde böyle bir açıklama yapılmasının amacını kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz. Üniversitemizle ilişkisi olsun veya olmasın bütün kişi, kurum ve kuruluşların eleştirilerini insaf ve doğruluk sınırları içinde, hepimizi daha iyiye götürmek amacıyla yapmalarını bekliyoruz. PAÜ, açıklığa ve performansa dayalı yapısal dönüşüm programıyla kim olura olsun, nasıl düşünürse düşünsün çalışan kişilerin hep öne çıktığı bir kurum olacaktır."

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, Rektör Ardıç'ın öğretim üyelerinin sicilini bozduğunu, kendisinin rektörlük seçiminde eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun damadı olduğu için "damat kontenjanından" atandığını öne sürmüştü.

CİHAN


14 Aralık 2010 - 21:20:17
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

14:00Zorunlu din dersine durdurma
13:34Kayseri, Özhaseki'ye sahip çıktı
13:11Altı kişiyi öldüren zanlıya 6 müebbet isteniyor
13:07Hollandalı bakandan Türk vekile ders
11:48VALİ YARDIMCISI VE HOSTES ADLİYEDE
11:21Gül'den BDP'li milletvekillerine uyarı
11:10BBP'liler yol kesip özür diledi
11:04Gül: Özhaseki'ye sonuna kadar kefilim
10:46ANTALYA VALİ YARDIMCISI GÖZALTINDA
10:33Yük gemilerinde kurtarma tamam
10:056 bakanlıkta atama
09:49Kayıp kuzenlere seks şantajı
09:42Adalet Akademisi Başkanlığına atama
09:40Sınav çetesine dava
09:07ÇYDD kitabevlerini bile fişlemiş
09:01Büyükanıt'ın sır CD'si deşifre edildi
08:15Hollanda meclisinde Gülen tartışması
23:46Norveç zenginleşince ABD kontrolünden çıkmış
23:21Antalya Vali Yardımcısı gözaltına alındı
23:04"İSTANBUL'UN YAKINDA 3. BİR GERDANLIĞI OLACAK"
22:31Başbakan Erdoğan, Ali Ekber Velayeti ile görüştü
22:14Özhaseki'ye 'Yılın Belediye Başkanı' ödülü
22:09"ISPATLAMAK ZORUNDA DEĞİLİM"
21:45Şahin'den resmi dil uyarısı
21:27Keşan'da taşımalı eğitime kar tatili
21:14Mersin'de göstericiler polise saldırdı
20:49'İŞİME DEVAM ETMEYİ UMUYORUM'
20:30Abdullah Gül, Başkan Gökçek'i ziyaret edecek
20:05ASSANGE KEFALETLE SERBEST KALDI
19:15Meteoroloji'den fırtına uyarısı
Daha fazla haber göster
19:07Dargeçit'te silahlı saldırı: 1 uzman çavuş şehit
18:59"Terörle mücadelenin koşulu işbirliğidir"
18:45ÖZHASEKİ, TAZMİNAT DAVASI AÇACAK
18:40Çizer Orhan Nalın, Balyoz sanıklarını resmetti
18:34IŞIKARA'DAN DEPREM UYARISI
17:54''Girdap''ta tahliye
17:24BALYOZ DAVASI 28 ARALIK'A ERTELENDİ
17:08BALYOZ'DA REDDİHÂKİM TALEBİ
16:59Selendi olayları: 80 sanık hakim karşısında
16:11Suriye Başbakanı Utri Türkiye'ye geliyor
15:57İsa Yusuf Alptekin anılıyor
15:30Yanlış kimlik "balyoz"dan kurtardı
15:12JULIAN ASSANGE'A ELEKTRONİK KELEPÇE
15:00ÖĞLE SONRASI BALYOZ DEVAM EDİYOR
14:45Gürbüz Kaya: Açığa alındım maaşım düştü
13:59Emekli Tümamiral Güven hakkında takipsizlik
13:37ÖZGÜR-DER "Balyoz"a müdahil olmak istiyor
13:33"ARAZİ İSTEYEN ERMENİ TARİH ŞAŞKINI"
12:59Balyoz davasında ilk duruşma
12:55BALYOZ DAVASINA ÖĞLE ARASI VERİLDİ
12:41Erdoğan, Ahmet Özal ile görüşecek
12:17Kılıçdaroğlu'ndan bir çağrı da Gül'e
11:57Sami Selçuk, AİHM yargıcı seçecek heyette
11:51Bülent Orakoğlu'ndan Hanefi Avcı'ya dava
11:26BALYOZ DAVASI BAŞLADI
10:37Belge öyle değil böyle yayınlanır!
10:25Kayseri C. Başsavcılığı: Hamurcu'nun ki taktikti
10:20Çetin Doğan, çamurunu korumalarına sildirdi
09:38ÇYDD iddianamesinde 2 amiral
09:31ÇYDD'nin dikkat çeken burs kriteri
09:27İbrahim Fırtına Silivri Cezaevi'nde
09:06ODTÜ'lü öğrenciler serbest bırakıldı
08:57Türkiye, İsrail'e karşı geri adım atmıyor
08:48ERMENİLERDEN TÜRKİYE'YE YENİ DAVA!
08:30Balyoz davası bugün başlıyor
00:18Ankara çevik kuvvet önünde şüpheli paket
00:05Türkiye kendini 80 sonrası nasıl tanıdı?
23:50''Bunlar gençleri yanlışa yöneltiyorlar''
22:34SAHTE TWITTER HESABI BELEDİYEYİ KARIŞTIRDI
21:32Ayalon: İsrail'in özür dileme niyeti yok
21:13Çubukçu, Neçirvan Barzani ile görüştü
21:07Yerli savaş uçağı için karar çıktı
20:32Sami Selçuk, AİHM'de görev alacak
20:10Gönül: Müzakereler sürecek
19:42Soyguncular PTT şubelerine dadandı
19:14"Akıl ve sağduyuya davet ediyorum"
17:26Balyoz davasının başkanı Ömer Diken
16:10Emeklilerden bakanlığa yumurta
14:02ÖĞRENCİLER PROTESTO NEDENİYLE GÖZALTINDA
13:09GÜL'DEN "KAYSERİ'DE YOLSUZLUK" YORUMU
13:0013 ölümlü kazada 22,5 yıl hapis istemi
12:47Çubukçu: Türk okulları Irak'la köprü oluşturdu
12:36Balyoz delil klasörleri, Silivri'ye gönderildi
12:23Atalay: CHP'nin görmediği belgeler
12:14PKK'dan ''mafyavari'' eylemler
12:05Tevrat'ın Mesih'i kim?
11:57BALYOZ VE DİNK HAKİMLERİ NEDEN GİTTİ?
11:02"Balyoz" davası yarın başlayacak
09:29Davutoğlu, Ban Ki-mun ile ne konuştu?
07:27Dışişleri: Türkiye'den övgüyle söz ediliyor
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayhan BİLGEN
Kürtlerden kim özür dileyecek?
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
CHP Ve MHP yerine ben muhalefet olsam ne yapardım…
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Mehmet Özhaseki
 
 
Necmettin EVCİ
Siyasette yeni arayışlar
 
 
 
 
Kayseri C. Başsavcılığı: Hamurcu'nun ki taktikti
 
Belge öyle değil böyle yayınlanır!
 
ÇYDD iddianamesinde 2 amiral
 
Balyoz davasında ilk duruşma
 
5 İLİN VALİSİ MERKEZE ALINDI
 
 
 
 
 
 
 
İnsan fırsatların gelmesini bekler, fırsatlar da insanın gelmesini. Fırsatlar bekler, insanlar bekler: Kazanan hep mazeret olur.
PAULO COELHO
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.524
1.534
 
 Euro
2.020 2.035
 
 Sterlin
2.356 2.400
 
 Altın
66.99 67.54
 
 IMKB
64656  
 
 
Kuzu'nun biraz daha yumurta yemesi lazım...
 
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural yumurtalı protestoları değerlendirdi: Öğrencilerin yasal zeminde tepkilerini ortaya koymalarını doğru buluyoruz ama gençlerin oyunlara kurban edilmemesi lazım
 
 
 
 
  İSTANBUL- Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 2010 yılında magazin dünyasının ünlülerine yönelik 'en medyatik' araştırmasında birinci belli oldu. Geçen yılın birincisi Hadise listede yer almazken, ikinciliğe Cem Yılmaz yerleşti.  
 
 
 
  EDİRNE- GSM operatörü, hiç mesaj atmayan müşteriye ücret faturası yolladı.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin