DOLAR 1.534 - EURO 2.037 - ALTIN 67.43 - IMKB
Cuma 17 ARALIK 2010
Zorunlu din dersine durdurma İL BAŞKANLARI LİSTE KARARINI VERDİ Borsa, ilk seansta 1103,84 puan arttı Gün ortasında Dolar 1,526 TL, euro 2,032 TL. Kırgızistan, meclis başkanını seçti ŞAMPİYONLAR LİGİ KURALARI ÇEKİLDİ Kayseri, Özhaseki'ye sahip çıktı Türkiye'nin IMF'de oy hakkı arttı Altı kişiyi öldüren zanlıya 6 müebbet isteniyor Hollandalı bakandan Türk vekile ders habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'nin Çin'e ihracatı yine rekor kırdı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
AK Parti'nin küçük korkuları
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Münir Özkul yoğun bakımda
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Hastayım size
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Baykal ne diyor?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Baykal'a göre Twitçiler hasta!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Dolar üzerinden maaşa vergi incelemesi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Marka konferansı çekmedi
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
"Kıyamet Günü"
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
CHP ile iktidara halk mı gelir devlet mi?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Balyoz davası, yeni bir dönemin başlangıcıdır
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Balyoz’un anlamı
 
 
Yeni Akit
Merve KAVAKÇI İSLAM
Balyoz ETÖ’nün neresinde?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Gerçek Müslüman öğreti' dayatması
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Deniz Baykal'a açık mektup
 
 
Milliyet
Rıza TÜRMEN
Silahlara veda
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Gül: Özhaseki’ye sonuna kadar kefilim
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu'nun günahını aldık!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Bir korktum bir korktum
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
CHP nereye?
 
 
 
 
Şamil TAYYAR
 
Necmettin EVCİ
 
Ruşen ÇAKIR
 
Oray EĞİN
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
 
 
 
Atalay: AB 'bir an önce üye olun' diyecek
 
 
 
ANKARA- İçişleri Bakanı Beşir Atalay,''Şuna da inanıyoruz; AB tarafı çok daha uzak olmayan bir zamanda yani kendilerinin yaptıkları bu geciktirmeleri ve yanlış siyasi engellemeleri de kendileri fark edecek ve Türkiye'ye kendileri çağrıda bulunacak 'bir an önce gelin üye olun' diye'' dedi.
 
Reform İzleme Grubu'nun 23. Toplantısı Rixos Otel'de yapıldı. Toplantıya İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Atalay, AB'ye üyelik sürecinde en önemli unsurlardan birinin insan haklarının her alanda korunması, demokrasinin güçlendirilmesi ve hukukun üstünlüğü ilkesinin gelişmesine yönelik siyasi reformlar olduğunu söyledi.

Siyasi reformlarla çerçevesinde yapılan her düzenleme ile Türkiye'nin istikrarı ile vatandaşların refahı ve mutluluğun amaçlandığını belirten Atalay, vatandaşların daha özgürlükçü bir demokrasi ve etkin işleyen bir hukuk sistemine kavuşması için çalıştıklarını söyledi.

Bunun bilincinde olan vatandaşların da 12 Eylül halk oylamasında, çalışmalarına yönelik desteklerini ortaya koyduklarını dile getiren Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Anayasa değişiklik paketinin kabulü, AB tarafından da son derece olumlu karşılanmış ve 'doğru yolda atılmış bir adım' olarak nitelendirilmiştir. Ülkemizde gerçekleştirilen siyasal ve sosyal reform çalışmalarının uygulamakta olduğumuz aktif dış politikanın ve ekonomimizin sergilediği başarılı performansın, AB ülkelerinin Türkiye'ye bakışında olumlu yönde değişikliğe yol açmaya başladığı ve ayrıca Türkiye'yi destekleyenlerin elini güçlendirdiği görülmektedir.

Nitekim AB Genel İşler Konseyi'nin bugün yapılacak toplantısı öncesinde dört önemli AB ülkesinin dışişleri bakanlarının ortak bir makale yazarak Türkiye'nin AB'ye katılım sürecine destek vermeleri memnuniyetle karşılanmıştır.''

Avrupa Komisyonu'nun 9 Kasım 2010 tarihinde 2010 yılı Türkiye İlerleme Raporu'nu yayımladığını anımsatan Atalay, bu raporda Türkiye'nin AB üyeliği bakımından siyasi ve ekonomik kriterler açısından durumunun incelendiğini ve AB müktesebatının üstlenilmesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirildiğini belirtti.

Beşir Atalay, ''Reform İzleme Grubu da İlerleme Raporu'ndaki mevcut değerlendirmeleri göz önünde bulundurarak özellikle ifade özgürlüğü ve kadın hakları gibi alanlar olmak üzere önümüzdeki süreçte atılması gerekli adımları ele almıştır'' dedi.

Toplantıda, anayasa değişiklik paketinde yer alan hususlar doğrultusunda Kamu Denetçiliği Kurumuna ilişkin yasal çalışmanın hızla tamamlanmasının kararlaştırıldığına işaret eden Atalay, ifade özgürlüğü ve kişisel verilerin korunmasını güçlendirecek nitelikte yasal çalışmaların da devam ettiğini vurguladı.-ROMAN AÇILIMI-Roman açılımı konusunun yarın İstanbul'da uluslararası katılımla yapılacak seminerde ele alınacağını belirten Atalay, bu toplantıda Roman vatandaşların eğitimden sağlığa, barınmadan ayrımcılığa kadar sorunlarının geniş bir yelpazede ele alınacağını söyledi.

AB Genel Sekreterliği eş güdümünde hazırlıkları devam eden Temel Haklar Ulusal Eylem Planı'nın taslağı üzerindeki çalışmaların da sürdüğünü vurgulayan Atalay, eylem planınında ifade özgürlüğü, işkence ve kötü muamelenin önlenmesi, ayrımcılıkla mücadele, barışçıl toplanma ve örgütlenme özgürlüğü, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konularında hükümetçe yapılacak çalışmalar ve düzenlemelerin yer alacağını bildirdi.-AİHM KARARLARI-İçişleri Bakanı Atalay, toplantıda AİHM kararlarının uygulanabilmesi amacıyla hükümetin yapması gereken mevzuat ve uygulamaya ilişkin değişikliklerin de ele alındığını bildirdi.

Atalay, şöyle devam etti:

''Bu kapsamda AİHM'nin 15 Haziran 2010 tarihli Büyük Ada'daki Rum Yetimhanesi'nin mülkiyetinin Patrikhane'ye geri verilmesine yönelik kararına uygun olarak Yetimhane'nin tapusu 29 Kasım 2010 tarihinde teslim edilmiştir.

Türkiye'de dini özgürlüklerin geliştirilmesi kapsamında hükümetimizin çalışmaları devam etmektedir. Farklı inanç gruplarına mensup vatandaşlarımızla diyalog süreci de hızla sürmektedir. Bu çerçevede Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın Kasım 2010'da Brüksel'de aldığı Dini Özgürlükler Ödülü, hükümetimizin bu alandaki çabalarının uluslararası alanda da takdir gördüğünün en açık göstergelerinden biridir.''-VİZE-Türk vatandaşlığı kaybettirilen ancak Türk vatandaşlığına tekrar dönmek isteyen eski vatandaşların sorunlarının da ele alındığını ve bakanlık olarak olumlu bir politika izlediklerini ifade eden Atalay, iltica, göç, sınır yönetimi, vize gibi önemli konuları içerisinde barındıran adalet, özgürlük ve güvenlik faslına yönelik çalışmaların da hızla devam ettiğini belirtti.

''AB Komisyonu ile yürütülen teknik görüşmelerde son aşamasına gelinmiş olan Geri Kabul Anlaşması'nın tamamlanma sürecinin , Avrupa Birliği Komisyonu'nun vatandaşlarımıza yönelik vize muafiyetine ilişkin yol haritasını müzakere etmek üzere üye devletlerden alacağı yetkiye paralel olarak yürütülmesi hususunun altı bir kez daha çizilmiştir'' diyen Atalay, ''Bu doğrultuda AB'nin son dönemde üçüncü ülke vatandaşlarına sağladığı vize muafiyetlerini de göz önünde bulundurarak Avrupa Birliği'ne bir an önce Türk vatandaşlarına yönelik vize muafiyetine ilişkin çalışmaları başlatması yönünde çağrıda bulunulmuştur'' görüşünü dile getirdi.-ATIK BOŞALTMA ALANI-İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''Avrupa Birliği, karşı karşıya olduğu düzensiz göç ve sığınmacı akımlarına ilişkin olarak Türkiye'yi bir tampon bölge veya atık boşaltım alanı olarak görmemelidir'' dedi. Atalay, AB'nin yaşadığı bir sorunu kendi içerisinde çözmesi gerektiğini kaydetti.

Atalay, konuşmasında ayrıca AB Genel Sekreterliği ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan Belediyeler Avrupa Birliği'ne Hazırlanıyor Protokolü ile 3000'e yakın belediyenin AB'ye üyelik sürecine içerisine sokulduğunu söyledi.-''BİZ YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ''-Atalay, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecine bütün ciddiyetiyle eğildiğini, ocak ayında Dönem Başkanlığı'nı alacak Macaristan ile şimdiden görüşmeler yapıldığını belirterek şöyle konuştu:

''Türkiye olarak yükselen ekonomik trendimizi sürdürüyoruz, yükselen demokrasi trendimizi sürdürüyoruz ve ona devam edeceğiz. Uluslararası olaylarda barışçı ve yardımcı tutumumuz devam edecek, Medeniyetler İttifakı'ndaki eşbaşkanlığımız bütün kapsamıyla sürüyor ve o çalışma çok verimli yürüyor. Giderek katılan ülke ve uluslararası kuruluş sayısı artıyor ve Türkiye, güçlü bir ülke olarak yoluna devam ediyor ve bunu da bütün ülkeler artık kabul ediyor.

AB sürecinde daha hızlı mesafe almak istiyoruz ancak AB tarafında ve bazı AB ülkelerinde bu konuda çoğu siyasinin olumsuz, geciktiren tutumlarını da biliyoruz ve hassasiyetle takip ediyoruz. Buna da fazla aldırmıyoruz, biz yolumuza devam ediyoruz. Biz kendimize düşeni eksiksiz yerine getiriyoruz, bizim bu konuda kararlığımız var. Şuna da inanıyoruz; AB tarafı çok daha uzak olmayan bir zamanda yani kendilerinin yaptıkları bu geciktirmeleri ve yanlış siyasi engellemeleri de kendileri fark edecek ve Türkiye'ye kendileri çağrıda bulunacak 'bir an önce gelin üye olun' diye. Yeter ki Türkiye ekonomi ve demokrasi trendinde kararlı şekilde yoluna devam etsin, bu güçlü yürüyüşünü, istikrarını devam ettirsin. Bizim AB ile ilgili genel bakışımı bu.''-SORULAR-Basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Beşir Atalay, gazetecilerin, TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kayseri Büyükşehir Belediyesinde yaşandığını öne sürdüğü rüşvet iddialarını sormaları üzerine, konu hakkındaki incelemenin sürdüğünü ve yarın detaylı bir açıklama yapacağını söyledi.

Atalay, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kaybedip geri dönmek isteyen çok sayıda kişi olup olmadığı sorusunu, ''Her kesimden başvuru var. Sayı da çok fazla. Çok eski tarihlerde de Türkiye'yle irtibatı olmuş kişilerden de talepler olduğunu belirttiler. Bu konuyu biraz daha kapsamlı değerlendireceğiz'' diye cevaplandırdı.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da Geri Kabul Anlaşması metninin müzakereler sonucunda netleştiğini ancak bu metni imzalamak ya da TBMM onayına sunmak için AB üyesi ülkelerin komisyona, Türk vatandaşlarına uygulanan vizelerin kaldırılabilmesi için müzakerelere başlama yetkisi vermesini beklediklerini söyledi.

Türk vatandaşlarına, AB üyesi ülkeler tarafından uygulanan vizelerin mantığının olmadığını belirten Bağış, AB tarafından uygulanan vize kurallarını Berlin Duvarına benzeterek, Berlin Duvarı gibi bu vize rejiminin de yıkılacağını ifade etti.

Bağış, ''Komisyon, üye ülkelerden yetkiyi alsın. Biz de Geri Kabul Anlaşması'nı imzalayalım ve TBMM'ye sevk edelim diyoruz'' dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin de gazetecilerin, AİHM'nin kapatılan HADEP'in başvurusunda Türkiye aleyhine verdiği kararı sormaları üzerine, gerekçeli kararın henüz ellerinde olmadığını belirterek, Türkiye'de parti kapatma rejimine ilişkin düzenlemelerin problemli olduğunu kaydetti.

Ergin, ''2011 seçimlerinden sonra yapılacak yeni anayasada bu konunun evrensel hukukla örtüşür şekilde genel esaslara bağlanması ihtiyaç. Gerekçeli karar açıklandıktan sonra detaylı değerlendirme yapabiliriz ama Türkiye 60 yılda 25'in üzerinde siyasi partisini kapatan bir ülke. Elbette ki burada sorun olduğunu gösteren bir veri bu'' diye konuştu.

Ankara'da içkili bir lokantada polisin çocuklu ailelere işlem yapmasına ilişkin bir soruşturma olup olmadığının sorulması üzerine de Atalay, olayı basından öğrendiklerini kaydederek, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in konuyla ilgili inceleme başlattığını, valiliğin inceleme sonucunu basınla paylaşacağını belirtti.

Devlet Bakanı Bağış da aynı konuyla ilgili olarak, inceleme devam ettiği için yorum yapmak istemediğini ancak söz konusu restorana kendisinin de ailesiyle gittiğini dile getirdi.

AA

Anahtar Kelimeler:

AB

14 Aralık 2010 - 20:19:02
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

13:46İl başkanlarından blok listeye onay
13:44Kurtulmuş 2011 bütçesini değerlendirdi
13:29Akaryakıttaki artış meclis gündeminde
13:28Ahmet Türk: Barış kalıcı hale gelmeli
12:48Aydınlılar da Kamer Genç'i kınadı
12:26Bakan Ergin'in amcası vefat etti
11:59Baydemir: Diyarbakır'ın kapısı sonuna kadar açık
11:52Kılıçdaroğlu: O makam kefalet makamı değildir
09:21Erbakan’ın sürpriz "Çiller" hamlesi
08:55Bahçeli sema gösterilerini izledi
08:53Şahin'den Demirtaş'a sert tepki
23:48BDP'nin Kürtçe dediği isimlerin çoğu...
23:39Gönül'den Sakık'a terör sorusu
23:09ABD raporu: "Yükselen Güç Türkiye"
22:52Atalay'a, 'Vizyon Sahibi Devlet Adamı' ödülü
20:52ÇİLLER OLMAZSA, GENEL BAŞKANLIĞA ADAYIM
19:17Yalçın Topçu: İhanetle eşdeğerdir
17:30Ahmet Özal, Başbakanlık Ofisi'ne geldi
17:22Çocuklar Cem Uzan'a verilmedi
17:04Atalay: Kayseri dosyası tamamen açıklandı
16:40CHP: Belgeyi saklayan İçişleri Bakanlığıdır
16:37KULKULOĞLU İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA GİTTİ
16:29"82 milyon liralık hatayı İzmirliler ödeyecek"
16:27Kurtulmuş, Kutan ile görüştü
16:09HAS Parti Kızılay'da aşure dağıttı
16:07Bahçeli: Çok dilli yapıya müsaade edilemez
16:00Cindoruk'tan Çiller'e yeşil ışık
15:38Kılıçdaroğlu: Recep Bey'i oradan indireceğim
14:04Özhaseki Kılıçdaroğlu'na dava açıyor
14:01CHP kurultayı için 13 bin davetiye
Daha fazla haber göster
13:43Kadir Topbaş, Baydemir'i ziyaret etti
13:29CHP'NİN SİTESİNDE YENİ BELGE
13:25Erdoğan: Kerbela'nın acısını taşıyoruz
13:17Kılıçdaroğlu: Adım Recep Tayyip Erdoğan değil
12:54Tekin: İktidara hazırlık kurultayı olacak
12:53Erdoğan'a Kemal Türkler sorusu
12:18Beşir Atalay'dan Kılıçdaroğlu'na jet yanıt
12:03Davutoğlu ABD'den döndü
12:02Demirel'den Türkiye'yi rahatlatacak formül!
11:39Günay'dan Selahattin Demirtaş'a yanıt
10:40Kılıçdaroğlu: Sorulara yanıt alamadık
09:25Kuzu'nun biraz daha yumurta yemesi lazım
08:535 İLİN VALİSİ MERKEZE ALINDI
08:33AK PARTİ, VEKİLİN ŞECERESİNİ DÖKTÜ
22:10CHP, açıklamayı yeterli bulmadı
21:54Sevigen'den Bağış'a takım elbise
21:47Arıtman hakkında 10 bin TL'lik tazminat davası
19:46Baykal'ın memleketi 'blok liste'yi destekliyor
19:12Bahçeli'den gençlere twitter mesajı
18:00DP İzmit teşkilatında 20 kişi istifa etti
17:20''Kırmızı Kitap'' bütçe gündeminde
17:18CHP'li Tekin'den Bakan Atalay'a eleştiri
16:55CHP olağanüstü kurultaya hazırlanıyor
16:46Samani: Halk Kart, çile karta döndü
14:54Demirtaş, Arınç'a "anadil" eleştirisi
14:07CHP'li değer izlendiğini ve dinlendiğini iddia etti
13:59Sav: Hesaplaşma kurultayı olmasın
13:50Hamzaçelebi: Taner Yıldız istifa etmeli
11:53Erdoğan: Bir hata 100 yıla mal olur
11:17Egemen Bağış'lamadı'
11:09"Servetim temiz, Tek Parti Dönemi hariç!"
10:26Osman Baydemir: Sait dağı ben ovayı seçtim
09:112. tur görüşmeler tamamlandı
00:13Haftanın adamı Mehmet Özhaseki kimdir?
00:06Cuntacılara nasihat etmek yeter
22:49Baykal: Blok liste demokratik körlük
21:54Ali Aşlık milletvekilliğine aday
20:48Kulkuloğlu, Özhaseki'ye 'hodri meydan' dedi
20:42Arınç: TRT cüzzamlı kuruluş değil
20:38Eroğlu: Önemli bir eşikten geçiliyor
20:20'Güniz Sokak Zirvesi' sona erdi
20:19Atalay: AB 'bir an önce üye olun' diyecek
20:17Arınç: Mecliste Türkçe konuşacaksınız
19:45Erdoğan, web sitesinde makale yazdı
19:19Ak Parti'den ''The Daily Telegraph''a dava
17:03Demirel, Yılmaz ve Cindoruk toplandı
16:40Kılıçdaroğlu'na Kamer Genç'i şikayet etti
16:01Çubukçu Erbil'de konuştu
15:56Hamzaçebi: Kayseri'deki yolsuzluk aydınlanacak
15:45Ayva'nın twitter tahmini: Yüzde 52 oy alacağız
15:15Kılıçdaroğlu: 'Özhaseki muhatabım değil
14:37Kılıçdaroğlu: Belgeleri yayınlayacağız
14:19İşçi Partililerden '1000 gün' eylemi
13:54Gökçek: Bu Gürsel Tekin'in seçimi
13:27Kılıçdaroğlu: Sayın Başbakan oltada
13:21MHP ile BDP arasında 'cani' gerginliği
13:15Sosyal'dan dokunulmazlık başvurusu
13:14Gündemdeki avukat Erikel'den açıklama
11:49Şahin: Genç çiftin öldürülmesi üzüntü verici
11:44Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na cevap
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayhan BİLGEN
Kürtlerden kim özür dileyecek?
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
CHP Ve MHP yerine ben muhalefet olsam ne yapardım…
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Mehmet Özhaseki
 
 
Necmettin EVCİ
Siyasette yeni arayışlar
 
 
 
 
Kayseri C. Başsavcılığı: Hamurcu'nun ki taktikti
 
Belge öyle değil böyle yayınlanır!
 
ÇYDD iddianamesinde 2 amiral
 
Balyoz davasında ilk duruşma
 
5 İLİN VALİSİ MERKEZE ALINDI
 
 
 
 
 
 
 
İnsan fırsatların gelmesini bekler, fırsatlar da insanın gelmesini. Fırsatlar bekler, insanlar bekler: Kazanan hep mazeret olur.
PAULO COELHO
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.524
1.534
 
 Euro
2.022 2.037
 
 Sterlin
2.356 2.400
 
 Altın
66.88 67.43
 
 IMKB
 
 
 
Kuzu'nun biraz daha yumurta yemesi lazım...
 
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural yumurtalı protestoları değerlendirdi: Öğrencilerin yasal zeminde tepkilerini ortaya koymalarını doğru buluyoruz ama gençlerin oyunlara kurban edilmemesi lazım
 
 
 
 
  İSTANBUL- Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 2010 yılında magazin dünyasının ünlülerine yönelik 'en medyatik' araştırmasında birinci belli oldu. Geçen yılın birincisi Hadise listede yer almazken, ikinciliğe Cem Yılmaz yerleşti.  
 
 
 
  EDİRNE- GSM operatörü, hiç mesaj atmayan müşteriye ücret faturası yolladı.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin