DOLAR 1.506 - EURO 1.990 - ALTIN 66.88 - IMKB 64759
Cuma 10 ARALIK 2010
Öğrenci valizi bomba paniği yaşattı SBF'de yine gerginlik Korsanlar yine gemi kaçırdı Uludağ'a yağan kar yüz güldürdü Wikileaks'te Myanmar belgeleri 'Gazetecilere açılan davalar ürkütücü boyutta' ESKİŞEHİRSPOR 0 - BEŞİKTAŞ 0 /CANLI Sofya - Moskova uçağı acil iniş yaptı Sivas'ta silahlı bir kişi postane soydu 'Otobüs ihtiyaçları yerli firmalardan sağlanmali' habertaraf.com
 
 
 
AP Raportörü 'Yeni anayasa' dedi
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
WikiLeaks
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
İbn Rüşd'ün vefat yıldönümü
 
 
 
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Davutoğlu onu dedi mi?
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Haksızlık yapmışsın Nuh Gönültaş!
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Sağcılaşmak, AK Parti ve şiddet meselesi...
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
RTE’ye karşı KK dersem ne yapacaksın?
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Yumurta mı dayaktan çıkmıştır, dayak mı yumurtadan?
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Ermeniler olmasaydı, İstanbul İstanbul olur muydu?
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
19 yaşını hatırlamak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
Türkiye -İsrail ilişkileri nereye?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Sol Kemalistlerin olduğu her yerde postal sesi duyulur
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Batılılaşma ve Türkiye
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
"Masum öğrenci gösterisi" ne demek?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Daha sıkı dövün, bakın bir daha yapıyorlar mı (!)
 
 
Yeni Akit
Merve KAVAKÇI İSLAM
''Yaptığınız faşizmdir!''
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Mahir Çayan, Cengiz Çandar ve ben 68'de...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Gülen’in Öcalan’a cevabı ne olabilir?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Yeni Şafak gazetesine isyanımdır!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Bahçeli’nin iktidar formülü
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Öcalan ve Gülen
 
 
 
 
Lütfi BERGEN
 
Cengiz ÇANDAR
 
Salih TUNA
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Gülay GÖKTÜRK
 
 
 
Şerzan Kurt davası 19 Ocak tarihine ertelendi
 
 
 
ESKİŞEHİR- Muğla'da öldürülen öğrenci Şerzan Kurt davasının Eskişehir'de görülen ikinci duruşması 19 Ocak tarihine ertelendi.
 
Şerzan Kurt davasında sürpriz CD

Muğla'daki öğrenci olaylarında ölen Şerzan Kurt ile ilgili davanın 2. duruşması Eskişehir'de görüldü. Duruşmada, sanık avukatları, Ulusal Kriminal Bürosu'nca çözümü yapılan ve olay sırasında çekilmiş güvenlik kamerası görüntülerini mahkemeye sundu. Sanık avukatları tarafından izlendiği bildirilen görüntülerin, mahkeme heyeti tarafından da izleneceği belirtildi.

Mahkemeye sunulan söz konusu görüntülerdeki konuşmaların çözümünde, sol görüşlü olduğu belirlenen eylemci öğrenciler arasında geçen ilginç sözler yer alıyor. CD'deki konuşmalar şöyle aktarılıyor: "Abi, kırmızılı sıktı, kaçıyor. Ben gördüm abi. Kırmızılı bir faşist sıktı. İşte kaçıyor abi, bak. O... çocuğu kırmızılı faşist kaçıyor, yukarı çıktı. Hani 7.65 öldürmezdi. Hani silah taşımazdı. Bunu yapanı hemen bulacaksınız."

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Gültekin Y., avukatları ile ölen Şerzan Kurt'un babası Ömer ile annesi Nejla Kurt, avukatları, BDP Milletvekilleri Şerafettin Halis, Nezir Karataş katıldı. Duruşmada, geçtiğimiz yıllarda İzmir'de polisten kaçarken, vurularak ölen Baran Tursun adına kurulan Uluslararası Baran Tursun Vakfı Başkanı Mehmet Tursan, mahkemeye dilekçe vererek davaya müdahil olmak istedi. Ancak, mahkeme heyeti bu talebi kabul etmedi. Duruşmada söz alan davacı avukatları, olayla ilgili gizli tanığın olduğunu ve söz konusu tanığın dinlenmesini, telekonferans yoluyla da kendisine soru sorulmasını talep etti.

Hazırlanan raporla olaya ilişkin görüntüler arasında bir ilişkinin olmadığını belirten davacı avukatları, savunma tanığı Tarık Maka'nın beyanında maktülün sanığın silahından çıkan mermiyle ölmediğini belirttiğini kaydederek, "Oysa Kıbrıs Pastanesi isimli işyeri görüntüleri sanık polisin ateş ettiğine işaret ediyor. Bu tanığın ifadelerinin geçersiz olmasını istiyoruz." dedi.

Ayrıca davacı avukatları, sanığın beyanlarında olay günü görevli olduğunu anlattığını, ancak İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Güvenlik Şube Müdürü ve sanığın arkadaşlarının beyanlarında ise sanığın olay günü görevli olmadığını anlattığını dile getirerek, "Kimse sanığı göreve çağırmamış. Olay sırasında sanık evinde iken kendi isteğiyle olay yerine gelmiştir. Bu ifadelerle bellidir. Bu nedenle emniyet nöbet görev defterinin ıslak imzalı halini ve bilgisayar yazışmalarının mahkemeye sunulması gerekiyor." diye konuştu.

Duruşmada söz alan sanık avukatlarından Kemal Ertuğrul, Ulusal Kriminal Bürosu'nca çözümü yaptırılmış ve olay sırasında çekilmiş güvenlik kamerası görüntülerini mahkemeye sundu. Söz konusu görüntülerin çözülmüş yazılı metninde, sol görüşlü olduğu belirlenen eylemci öğrenciler arasında Şerzan Kurt'un vurulmasının hemen ardından geçen ilginç konuşmalar yer alıyor. Mahkeme tarafından da kabul edilen CD'deki konuşmalar şöyle: "Abi kırmızılı sıktı. Ben gördüm. Kırmızılı bir faşist sıktı. İşte kaçıyor abi. O... çocuğu kırmızılı faşist kaçıyor, yukarı çıktı. Hani 7.65 öldürmezdi. Hani silah taşımazdı. Bunu yapanları hemen bulacaksınız." Aynı zamanda söz konusu CD'de görüntülerde olay sırasında çeşitli silah seslerinin geldiği kaydediliyor.

Sanık avukatı Ertuğrul, söz konusu görüntülerin olayın aydınlatılmasında büyük rol oynayacağını belirterek, "Bu CD'lerdeki konuşmalar çok açık ve net. Aynı zamanda görüntülerde çeşitli silah sesleri mevcut." dedi. Olay sonrası bölgenin çöpçüler tarafından temizlendiğinin altını çizen Avukat Ertuğrul, şöyle dedi: "Çöpçüler hemen gelip bölgeyi temizlemişler. Olay yeri ekipleri ise çöpçülerden 1,5 saat sonra gelip inceleme yapmıştır. 1.5 saat boyunca yaya ve araç trafiğine açık kalmış. 7.65 mermi kovanları temizlik nedeniyle ilk olması gereken yerden başka bir yere gitmiş olabilir. Maktül, müvekkilimin silahından çıkan kurşunla ölmemiştir. İddialar yalandır. Söz konusu CD'deki konuşmalar ve bu gelişmelerde bunu açıkça ortaya koymaktadır. Müvekkilimin tahliyesini istiyoruz. Söz konusu CD Adli Tıp Kurumu'nca da incelensin ve olay matematiksel olarak çıksın. Gerçek suçluların kim olduğu belirlensin."

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde olay yerinde yapılan keşifle ilgili rapor da sonuçlandı. Rapor, mahkemece tarafların avukatlarına dağıtıldı. Raporda, maktulün 58 metre uzaklıktan atılan kurşunla vurulduğu belirtiliyor. Böylelikle sanığın yaptığı ateş ile iddianamedeki iddialar ile ters orantılı olduğu belirtiliyor. Raporda maktüle atılan merminin giriş deliği 7 mm çapında, çıkışta ise 8.1 mm metre genişlik mevcut olduğu kaydediliyor. Oysa zanlının silahının 9 mm çapında olduğu belirtiliyor. Olay iddianamenin aksine yakın mesafeden ateş edildiği dile getiriliyor.

Hakkındaki iddiaları kabul etmeyen tutuklu sanık Gültekin Y., "İddianamede belirtilen 7.65 çapındaki mermilerin maktülde bulunan yarayla giriş çıkışı uyumludur. 9 mm çapındaki mermilerin yaraya giriş çıkışı ise uyumlu değildir. Aynı zamanda, kafasındaki yaranın 8 santim oluşu ile olay yerinde bulunan 8 santim uzunluğundaki sopa ile uyumludur." ifadesini kullandı.

Duruşma, yeni tanıkların dinlenmesi, yeni takdim edilen CD görüntülerinin izlenmesi, eksik evrakların tamamlanması için 19 Ocak 2011 tarihine ertelendi.

Duruşması sonrası adliye önünde konuşan baba Şerzan Kurt, "Devletin kurumları herkes için adil davranmalı. Bu ülkede herkes hoşgörü içerisinde yaşamalı. Bu tür olaylar olmamalı. Barış ve kardeşlik istiyoruz." dedi.

DAVA ERTELENDİ

Duruşma sonrası mikrofonlara konuşan BDP Bitlis milletvekili Nezir Karabaş, beş ay önce Muğla'da üniversite öğrencisi iken polis kurşunuyla vurulan Şerzan Kutlu davası için burada olduklarını söyledi. 90 yıldır demokrasinin oturmadığı ama demokratik olma iddiasından da vazgeçmeyen bir Türkiye'de yaşadığımızı iddia eden Karabaş, ''Bu ülke, sokaklarında yargısız infazların olduğu bir ülke.'' şeklinde konuştu. Karabaş, bugüne kadar bu tür duruşmalara BDP olarak her zaman duyarlılık gösterdiklerini, bundan sonra da aynı duyarlılığı göstererek bu duruşmalarda olmaya, destek sunmaya devam edeceklerini kaydetti.

Karabaş'ın ardından bir açıklama yapan Şerzan Kurt'un babası Ömer Kurt, üniversitelerde yaşanan olaylardan duyduğu şikâyeti dile getirerek, üniversitede okuyan öğrencilerin ötekileştirme yüzünden her gün saldırıya uğradığını iddia etti. ''Çocuk vurulduğundan bu yana kin nefret duyguları bizde oluşmadı'' diyen Kurt, daha önce olduğu gibi Türkiye'de Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle Lazıyla her kesimiyle herkesin tekrar yaşamasını istediklerini, kardeşlikten başka bir şey istemediklerini söyledi.

Açıklamaların ardından BDP milletvekilleri ve beraberindekiler, sabah saatlerinden beri adliye çevresinde eylem yapan grubun desteğinde ve sloganları arasında adliye binasından ayrıldı.

CİHAN

Anahtar Kelimeler:

Şerzan Kurt

8 Aralık 2010 - 14:10:39
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

21:00SBF'de yine gerginlik
20:42Turist cinayeti 19 yıl sonra aydınlatıldı
20:33Wikileaks'te Myanmar belgeleri
19:57'Otobüs ihtiyaçları yerli firmalardan sağlanmali'
19:34SBF'li öğrenciler Kuzu'yu ziyaret etti
19:24İZZET YILDIZHAN İFADE İÇİN EMNİYETTE
19:20AİHM'e bireysel başvurularda ikinciyiz
19:00YARSAV'dan TCK açıklaması
18:58Memur Sen: Başörtüsü yasağı hala devam ediyor
18:53WikiLeaks'e rakip geliyor
18:5111 KÖY SULAR ALTINDA
18:37Metro şantiyesindeki yangın söndürüldü
18:21ÇEV BAŞKANI'NA YAKALAMA KARARI
17:58Başbakan Erdoğan Siirt'e gidiyor
17:51Gül: Adanalılık, kültür ve şivesiyle farklılıktır
16:50İstanbul'da elektirik kesintisi
15:23Aydın'da sel, 8 aylık hamile kadını yuttu.
15:02Haydarpaşa yangınının nedeni kısa devre
14:53Temizöz'e: Ağabeyimi öldürsen şikayet etmem
13:27Davutoğlu: Bu havzada vizeler kalkmalı
13:09Arnavutluk'tan TSK'ya yardım teşekkürü
12:59Bakan Çelik'ten Süryani Başkana suç duyurusu
11:57Alçak koltukçu Ayalon da ''özüre'' karşı
11:52Ümit Boyner öğrencilere sahip çıktı
11:51Kılıç'tan "zaman aşımı" yorumu
11:41Samsung'tan "Kızılbaş" açıklaması
11:21Çuvaldan fuhuş ve darbe çıktı
11:07Çok işkence gördüm ama en ağırı...
10:53Türk hackerlar iki yıllık takiple yakalandılar
10:02YUMURTALI PROTESTO: SAVCILIK İNCELİYOR
Daha fazla haber göster
09:56REKTÖR ATAMALARI RESMİ GAZETEDE
09:03Ergenekon'a 1 aylık Balyoz molası
09:01Barak: Türkiye ile sürtüşmek istikrarsızlık
08:51"Türkiye Ortadoğu Dörtlüsü'ne dahil olmalı"
08:33İstanbul'da 4 ses bombası patladı
00:24FURKAN DOĞAN'A VEFA ZİYARETİ
00:06AP Raportörü "Yeni anayasa" dedi
00:02Yazıcıoğlu dinleme kurbanı mı?
23:59ABD ve AB Wikileaks'i görüştü
23:51"Ergenekon"da 169. duruşma tamamlandı
23:14Wikileaks ve internet özgürlüğü
22:18Başbakanlık İnsan Hakları Günü etkinliği
21:55Başbakan Erdoğan, Horafi ile görüştü
21:44Veli Küçük: İsimleri geçen herkes dinlensin
21:09WikiLeaks sempatizanı korsan yakalandı
20:43'İsrail'e baskı yapılmadan sorun çözülmez'
20:26CUMHURBAŞKANI GÜL 7 REKTÖR ATADI
20:13Cumhurbaşkanı Gül, Muallim'i kabul etti
19:42İÇ ANADOLU'YA KAR GELİYOR
19:27Rusya'dan sonra WikiLeaks'a BM desteği
19:26Wikileaks hackerları devam edecek
19:24Zirve Yayınevi duruşmasında ilginç olay
18:58Merkel'in eline Türk eli değdi!
18:56Üniversite Araştırma Hastanesi'ne ilgi artıyor
18:33Bakan Ergin soruları yanıtladı
18:26Başbuğ Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaret etti
18:21Türk:Öcalan'ın tavsiyeleri dikkate alınmalı
18:19Davutoğlu, Türkmenistan'a gidiyor
17:42Süpürge-2 operasyonu: 22 kişi tutuklandı
17:36Mavi Marmara İstanbul'a gidecek
17:33Öğrenci protestoları meclis gündeminde
17:23Öğrencilerden polis hakkında suç duyurusu
17:11Gül'den 3 kanuna onay
16:56Hrant Dink'in ölümü: 8 asker yargılanıyor
16:15Yumurtalı protestoya soruşturma talebi
15:51"İsrail'in ödeyeceği parayı kabul etmeyiz"
14:59Cihaner, infaz savcısı olarak görevlendirildi
14:28Nuri Ergin'e ömür boyu hapis cezası verildi
13:38İsrail, barış karşılığı tazminat önerdi
13:28YÖK'ten "kelime" skandalı!
13:11Erdoğan Tusk'a rehberlik yaptı
13:09Balyoz heyeti, Silivri'de incelemede bulundu
13:04Perinçek: Erdoğan'ı Silivri'den yıkacağız
13:00Hrant Dink davasında Albay Ali Öz yargılanıyor
12:32337 kilo eroinin arkasından "baron" çıktı
11:54Donanma Komutanlığı'na baskın!
11:25Wikileaks'te Türkiye AB müzakereleri
11:09Diyarbakır hakim ve savcı atamaları iptal
11:07Türkiye "yardım meleği" oldu
10:59Eylemci öğrencilerin şeceresi
10:36Çetin Doğan'dan rutin dışına çıkılsın emri
10:27"Zana, 9 kez cezalandırılsın"
10:22Antikacıdan faili meçhulün belgesi çıktı
09:00İSTİKLAL MARŞI KURTARILDI
08:52ABD Dışişleri Sözcüsü Crowley: Çelişki yok
00:23Kuşadası 4 şiddetinde sallandı
00:14Erdoğan ve Polonya Başbakanı İstanbul'da
00:10Üyeler sadece yüksek mahkemeden değil
00:06WikiLeaks belgelerinde ABD ve Türkiye siyaseti!
23:56EDP'liler TBMM'nin önünde eylem yaptı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Yumurtanın altındaki “ateş”
 
 
Ahmet ÖZCAN
“Eğitimde Hal-i Pür Melâlimiz”
 
 
Aliya RAHTE
Sizin çocuklar yumurtalı, bizim çocuklar tesbihli
 
 
Ayhan BİLGEN
Siyasetçisi olgun (!) ülkenin gençleri neden öfkeli?
 
 
Lütfi BERGEN
Köroğlu: Varoş estetiği
 
 
 
 
Davutoğlu'nun 'Osmanlı Milletler Topluluğu' hayali
 
Cumhuriyet’in Nazım’la imtihanı
 
ASSANGE HAKİM KARŞISINA ÇIKARILDI
 
NATO'nun gizli Rusya Planı deşifre oldu
 
Telefonsuz ADSL'de sona gelindi
 
 
 
 
 
 
 
90-60-90'ı herkes bilir; elbette ki vücut ölçüleri. Bir de 200-70-60 var. Unutmayın, bu da tabut ölçüleri...
SUNAY AKIN
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.496
1.506
 
 Euro
1.975 1.990
 
 Sterlin
2.350 2.400
 
 Altın
66.33 66.88
 
 IMKB
64759  
 
 
Çok işkence gördüm ama en ağırı......
 
Babasını son bir kez görmek için Türkiye'ye gelince tutuklanan yazar Doğan Akhanlı, süreci anlattı.
 
 
 
 
  Kanal A'da 46 kişinin işine son verildi! Reklam gelirlerinin azaldığı belirtilen kanalda idare çareyi işten eleman çıkartmakta buldu.  
 
 
 
  Şarkıcı Ebru Gündeş, Ahmet Kaya hayranlarından gelen tepkiler üzerine Stockholm'de vereceği konserini iptal etti.    
 
 
 
 
Dünyanın gündemine oturan WikiLeaks hakkındaki kanaatiniz nedir?
 
Örnek bir gazetecilik yapan, korkusuz bir site.
 
WikiLeaks, ABD, İngiltere ve İsrail'in yürüttüğü yıldırma stratejisine alet oluyor.
 
Dünyada artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Herkes şeffaf olmalı. WikiLeaks bu açıdan iyi bir iş başardı.
 
Bu belgeler İslam coğrafyasını birbirine düşürüp parçalamak için yayınlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app