DOLAR 1.488 - EURO 1.976 - ALTIN 67.32 - IMKB 67327
Pazartesi 6 ARALIK 2010
Pakistan'da saldırı: 40 ölü Menderes'e duruşma öncesi uyuşturucu iğne Kumar operasyonu İsrail'e uzandı Eyüp Aşık başkanlık adaylığından vazgeçti Ulaştırma Bakanı Yıldırım Çin'e geldi Mahmud Abbas Çankaya Köşkü'nde İsrail'deki orman yangını tamamen söndürüldü Bebek ilacı geri çekildi Bakanlar kurulu toplandı Lübnan'daki yağış yangını kontrol altına aldı habertaraf.com
 
 
 
Newsweek 'Kültür savaşını' analiz etti
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
WikiLeaks, Ahmet Davutoğlu ve CHP
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Said Halim Paşa'nın vefat yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
WikiLeaks kimin elinde patlayacak
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Yandaşın olayım
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
'Yandaş' ecdâdınızdır!
 
 
Star
Ardan ZENTÜRK
ABD Erdoğan’dan nefret ediyor mu?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Bağış: Bizi Wikileaks değil resmi kararları bağlar
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
‘Paşa’ bile bile mi ölümü seçti?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Kemal Kılıçdaroğlu tarihi bir fırsat yakaladı
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Kürtler'in özgür iradesi nasıl ortaya çıkacak?
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
Ona "baskın" denmez
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
İdeolojik eğitim tarihi de bugünü de çarpıtır...
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
AYİM Başkanı Abdullah Arslan tepkili
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Yavuz Turgul'a 'büyük sinemacı' denir mi
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Emine Erdoğan ve ambulans peşine takılan köşe yazarları
 
 
Akşam
Serdar AKİNAN
Dövlet
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
İslam ve Kürtler
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Bayar ve İnönü
 
 
Yeni Şafak
Taha KIVANÇ
Emin Çölaşan'ın merakını gideriyorum
 
 
Radikal
Yıldırım TÜRKER
Ergin'den mektup var!
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Salih TUNA
 
Gülay GÖKTÜRK
 
Ercan AKSOY
 
Ahmet Turan ALKAN
 
 
 
2 TÜRK UÇAĞI İSRAİL'E ULAŞTI
 
 
 
TEL AVİV- Kanal 2 televizyonu, İsrail'in kuzeyinde Karmel dağlarının çevresindeki ormanlık alanda başlayan yangında 40 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
 
Kanal 2 televizyonu, içinde yaklaşık 50 cezaevi gardiyanının bulunduğu bir otobüsün alevlere yakalandığını, 40 kişinin öldüğünü belirtti.

Sabah saat 11.30 civarında, 3 yerde birden ve birbirinden birkaç kilometre aralıklarla başlayan yangınla ilgili kundaklama iddialarının da gündeme geldiği ifade edilirken, henüz bu konuda bir bilginin olmadığı, ayrıca çok sıcak ve kuru havanın da yangına neden olabileceği kaydediliyor.

Binlerce kişinin kurtarma çalışmalarına dahil olduğu, çevre illerden itfaiyelerin yardıma geldiği Hayfa civarındaki yangına, sivil uçakların yanı sıra İsrail Hava Kuvvetleri de 4 helikopterle katılıyor.

Yangın nedeniyle, Beit Oren adlı kibbutz ile Hayfa üniversitesi ilk önlem olarak boşaltılmış; hemen ardından yine bölgedeki Damon cezaevinde de tahliyeye başlanmıştı. Yangın tehlikesi altındaki bazı çiftlik ve oteller de boşaltılmıştı.

Alevlerin ilerleyen saatlerde Beit Oren kibbutzuna da ulaştığı ve kibutzdaki bir çok evin alevlerin içinde kaldığı da belirtildi.İSRAİL'DEKİ YANGIN YAYILIYOR

İsrail'in kuzeyinde, sahil kenti Hayfa'nın hemen yakınındaki Karmel dağlarında başlayan ve hala devam eden yangında en az 40 kişi yanarak ölürken kurtarma ve itfaiye görevlilerinden de çok sayıda kişi yaralandı. Yangının hızla yayıldığı, bölgedeki bir kaç yerleşimin daha boşaltılmaya başlandığı bildirildi.

Karanlığın bastırması nedeniyle uçaklar söndürme çalışmalarına ara verdi, yangına sadece itfaiye ekipleri ve kurtarma görevlileri müdahale edebiliyor.

''Ülke tarihinin en ölümcül doğa felaketi'' olarak tanımlanan yangın nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bütün programını iptal edip yangın bölgesine geldi. Netanyahu, yangını bügüne kadar benzerini görmedikleri bir felaket olarak nitelendirdi. Netanyahu, Savunma Bakanı Ehud Barak'a, İsrail ordusu askerlerinin Karmel bölgesine gönderilmesi talimatını verirken Rusya, İtalya, Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi'nden yangının söndürülmesi çalışmaları için yardım istedi.

Yunanistan'ın yangın söndürme çalışmalarına destek olmak amacıyla uçak göndereceği bildirildi.

Hayfa İtfaiye Sözcüsü ise Kanal 2 televizyonundaki açıklamasında, sabaha kadar komşu ülkelerden bir destek gelmezse yangının kontrol altına alınmasının zor olduğunu söyledi. Sözcü, Rusya, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Türkiye'de yangın söndürmede kullanılan büyük uçakların bulunduğunu belirtti.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres de ''Bir mucize için dua ediyoruz'' dedi.''FİLİSTİNLİLER'E BİR ŞEY OLMADI''


Bu arada, Filistin Yönetimi'nin Tutuklulardan Sorumlu Bakanı İssa Karake, genellikle Filistinli kadın mahkumların tutulduğunu söylediği Damon cezaevindekilerin güvenli bir şekilde tahliye edildiklerini, yangında mahkumlardan kimsenin zarar görmediğini kaydetti.

Karake, Filistin Ma'an haber ajansına yaptığı açıklamada, devrilen ve içindekilerden 40'ının öldüğü, gardiyan ve diğer personeli taşıyan otobüsün, mahkumların tahliyesine yardımcı olmak amacıyla gönderildiklerini de kaydetti.

Karake, Filistinli mahkumların Haşaron cezaevine naklediklerini de bildirdi.SAAT: 21.01

YANGIN KONTROLDEN ÇIKTI

İsrail'in kuzeyinde, Karmel dağlarında başlayan yangın giderek genişlerken, Hayfa İtfaiyesi sözcüsü, "yangında tüm kontrolü yitirdiklerini" söyledi.

İtfaiye sözcüsü Reshef Hezi Levi, Kanal 2 televizyonundaki açıklamasında, yangınla mücadele etmek için, söndürmede kullanılan kimyasalların tükendiğini ifade etti. ''Yangında tüm kontrolü kaybettik'' diye konuşan Levi, tüm İsraillilere söndürme çalışmalarına yardım çağrısında bulundu.

İsrail'in dün akşamdan başlayarak Hanuka Bayramı'na girdiği ilk gün başlayan yangın felaketi nedeniyle, Hayfa kentinde hafta sonu yapılması öngörülen tüm bayram etkinlikleri iptal edildi. AASAAT: 22.51

YUNANİSTAN'DAN İSRAİL'E YANGIN YARDIMI


Yunanistan'ın İsrail'e, Hayfa'da çıkan yangın nedeniyle yardım gönderme kararı aldığı bildirildi.

Yunan medyası, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'nun, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından, ''CANADAİR'' tipi dört yangın söndürme uçağının İsrail'e gönderilmesinin kararlaştırıldığını duyurdu.

Uçakların, bir an önce İsrail ekibine katılmak üzere yola çıkacakları belirtildi.SAAT:23.59


TÜRKİYE'DEN İSRAİL'E YARDIM

İsrail'in Hayfa kentinde çıkan yangına müdahale etmek üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla iki yangın söndürme uçağının İsrail'e gönderileceği bildirildi.

İsrail'in Hayfa kentinde çıkan yangının ardından Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla Çevre ve Orman Bakanlığından kiralanan Türk Hava Kurumuna ait iki yangın söndürme uçağı bölgeye gidecek.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Mehmet Ersoy, yangın söndürme uçaklarının uluslararası havacılık kuralları gereği gerekli işlemler tamamlandıktan sonra İsrail'e gönderileceğini bildirdi.

Ersoy, iki yangın söndürme uçağının bölgeye gönderilmesinin Türkiye Cumhuriyeti'nin İsrail'e ''insani bir jesti'' olduğunu ifade etti.ULUSLARARASI YARDIM

İsrail Kanal 2 televizyonu, Türkiye'nin yanısıra Yunanistan, İspanya, Rusya, Fransa, Azerbaycan, Mısır ile Güney Kıbrıs Rum kesiminin de yardım için harekete geçtiğini duyurdu.

Yangın söndürme çalışmalarına destek vermesi beklenen ülkelerden bugün sabaha karşı en az 10 yangın söndürme uçağı ve helikopterinin İsrail'de olması bekleniyor.

Ülkenin kuzeyinde yaklaşık 12 saattir devam eden ve giderek genişleyen yardım nedeniyle bölgedeki yerleşim yerlerinden tahliye edilenlerin sayısının yaklaşık 12 bin dolayında olduğu tahmin ediliyor.

İsrail, 40 kişinin hayatını kaybettiği yangını, ''ulusal yas günü'' olarak ilan etmeye hazırlanıyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, programlarını iptal ederek geldiği Hayfa'da, gazetecilerin sorularını cevaplandırırken yangını ''korkunç bir felaket'' olarak nitelendirdi. Netanyahu, ancak şimdi yas tutmanın zamanı olmadığını ve yangının söndürülmesi gerektiğini dile getirdi.İSRAİL, TÜRKİYE'NİN YARDIMINDAN MEMNUN

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisinin, Türkiye'nin yardım önerisinden memnuniyetini dile getirdiği bildirildi.

AP'nin haberinde, ''Netanyahu'nun ofisinin, Türkiye'nin yardım teklifinde bulunduğunu açıkladığı'' belirtilerek, bunun ''aylar süren gerginliğin ardından olumlu bir iyi niyet gösterisi olduğu'' kaydedildi. AASAAT 07:48

Türkiye, İsrail'e yangın söndürme uçağı gönderdi


Türkiye, İsrail'in Hayfa kentinde çıkan yangına müdahale için iki yangın söndürme uçağı gönderdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İsrail'in Hayfa kentinde çıkan yangının ardından bölgeye yangın söndürme uçağı gönderilmesi talimatı üzerine, Çevre ve Orman Bakanlığından kiralanan Türk Hava Kurumuna (THK) ait CL-215 tipi 2 yangın söndürme uçağı, uluslararası havacılık kuralları gereği yapılması gereken işlemler tamamlandıktan sonra İsrail'e gönderildi.

Etimesgut'taki THK Türkkuşu Tesisinden 06.45'te havalanan iki uçağın 09.00 sularında İsrail'de olması bekleniyor.

Yaklaşık 6 ton su kapasiteli olan CL-215 tipi amfibi uçaklar, orman yangınıyla mücadelede en etkili uçaklar olarak biliniyor. Uçaklar, deniz ve gölden 7 saniyede aldıkları suyu 3 saniye içinde yangın bölgesine boşaltabiliyor. AASAAT 10:45

Türk yangın uçakları İsrail'de


İsrail'de çıkan orman yangınına müdahale etmek için Ankara Etimesgut'taki THK Türkkuşu tesisinden bu sabah 06.45'te İsrail'e hareket eden yangın söndürme uçakları, saat 10.00 civarında İsrail'e ulaştı.

Çevre ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in kuzeyindeki Karmel dağlık bölgesinde çıkan yangının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, Bakanlık filosunda yer alan CL-215 tipi 2 yangın söndürme uçağının İsrail'e gönderildiği belirtildi. Türkiye'de orman yangınları sezonunun sona ermesi dolayısıyla hangarlara alınan uçakların gece boyunca bakımlarının tamamlanarak yangın söndürmeye hazır hale getirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Ankara Etimesgut'taki THK Türkkuşu tesisinden bu sabah 06.45'te İsrail'e hareket eden yangın söndürme uçakları, saat 10.00 civarında İsrail'e ulaştı. İki uçakta toplam 11 mürettebat yer alıyor. Yaklaşık 6 ton su kapasiteli olan CL-215 tipi amfibik uçaklar, orman yangınıyla mücadelede en etkili uçaklar olarak biliniyor. Uçaklar, deniz ve gölden 7 saniyede aldıkları suyu 3 saniye içinde yangın bölgesine boşaltabiliyor. Ayrıca talep halinde karadan veya RO-RO gemileri ile denizden yangına müdahale etmek üzere Mersin, Adana ve Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüklerinde 5 adet Sınır Ötesi Yangın Operasyon Timi hazır bekletilmektedir.'' AASAAT 13:12

İsrail'deki yangında 42 ölü


KARMEL DAĞLARI- İsrail'in sahil kenti Hayfa'da devam eden orman yangınında ölenlerin sayısı 42'ye yükseldi. 10 bin dönüm ormanlık alan yandı.

Hayfa'nın kurulu bulunduğu Karmel Dağları'nın doğusunda çok geniş bir alana yayılan yangında ölenlerin sayısının 42'ye yükseldiği bildirilirken, İsrail kabinesi de olağanüstü toplandı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yangınla mücadelede kendilerinde destek veren, aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu liderlere teşekkür etti. Netanyahu, "umarım insanların yaralarını sarabilir ve bölgeyi selamete ulaştırabiliriz" diye konuştu.

Yoğun rüzgar nedeniyle yayılarak devam eden yangını söndürme çalışmalarına sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başlandı.

Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Bulgaristan'dan gece gelen uçaklarla bu sabah Türkiye'den gelen 2 uçak söndürme çalışmalarına katılıyor.

Söndürme-kurtarma çalışmalarına askerler, polisler, sivil savunma ekipleri ve gönüllülerden oluşan binlerce kişi katılıyor.

Karmel dağlarındaki yangınların bulunduğu alanın tam tersi istikametinde, Krayot bölgesinde bir benzin istasyonu ile sanayi bölgesinde yeni yangınların çıkması, kundaklama ihtimallerini tekrar gündeme getirdi.

Yangınla mücadele çalışmalarının sivil savunma ayağının başında bulunan Türk asıllı Rafael Sadi, AA muhabirine yaptığı açıklamada "10 bin dönüm dolayında orman yandı ve binlerce dönüm daha tehlike altında. Yoğun rüzgar nedeniyle yangın deniz kıyısına, yerleşimlerin yoğun olduğu bölgelere ilerliyor" dedi. Yedek Yarbay Rafael Sadi, birkaç gün içinde yangının kontrol altına alınmasının şart olduğunu söyledi.

Sadi, dünden bu yana 13 bin dolayında kişiyi tahliye ettiklerini belirterek, Hayfa'nın Denya mahallesi ile banliyölerinden Tirat Karmel'in iki mahallesi, bir akıl hastanesi ile yaşlı bakım evinin tahliye edildiğini söyledi.

Yangını İsrail tarihinin en büyük felaketi olarak tanımlayan Sadi, Türkiye'nin sağladığı destekten özellikle memnun olduklarını vurgulayıp, kendisinin de 1999'daki deprem felaketlerinde İsrail'in Türkiye'ye gönderdiği yardım ekibi içinde bizzat yeraldığını hatırlattı.

-10 ÜLKEDEN 24 UÇAK-

Edinilen bilgiye göre yangın söndürme çalışmalarında yardımcı olmak üzere 10 ülkeden beklenen 24 uçağın bir bölümü, Türkiye'ninkiler de dahil olmak üzere İsrail'e ulaştı.

Son verilere göre Türkiye, Rusya, Bulgaristan, İspanya, Güney Kıbrıs'tan ikişer, Yunanistan'dan 5, Fransa'dan 4, İngiltere'den 3, Hırvatistan ve Azerbaycan'dan birer uçağın söndürme çalışmalarına katılması bekleniyor. Ürdün ise 3 itfaiye ekibi gönderiyor.

Bu arada İsrail Hava Kuvvetleri, yangın söndürme çalışmalarına katılan uçakların rahat çalışmalarını sağlamak amacıyla Hayfa hava sahasını uçuşa kapattı. AA

SAAT 14:21

Türk Kızılayı İsrail'e yardıma hazır

Türk Kızılayı, İsrail'in Hayfa kentinde meydana gelen ve 41 kişinin ölümüne neden olan orman yangınları dolayısıyla İsrailli yetkililere yardıma hazır olduğu mesajı gönderdi.

Türk Kızılayı Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, ''Genel Başkan Tekin Küçükali, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği'ne ve Kızılay'ın İsrail'deki muadil kuruluşu olan Magen David Adom Kuruluşu'a gönderdiği taziye mektubunda, yangınlar nedeniyle meydana gelen ölümlerden duyduğu üzüntüyü dile getirirken, Kızılay olarak her türlü yardıma hazır olduklarını bildirdiği'' kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca Kızılay tarafından İsrail'e gönderilmek üzere bin adet çadır, bin adet mutfak seti ve 10 bin adet battaniyenin yükleme işlemlerine başlandığı ve yardım çağrısına İsrail'den gelecek cevabın beklendiği de belirtildi. AA


Anahtar Kelimeler:

yangınİsrail

2 Aralık 2010 - 18:29:31
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

13:28Medvedev: Rusya, füze kalkanına tam katılmalı
13:22Pakistan'da saldırı: 40 ölü
13:12Almanya, bilgilerinin gizliliğine güveniyor
13:03Kıbrıs'ta görüşme takvimi belli oldu
12:38İsrail'deki orman yangını tamamen söndürüldü
12:37Kırgızistan'da hükümete doğru
12:00"Moskova Tacikistan'a yardım etmeye hazır"
12:00Lübnan'daki yağış yangını kontrol altına aldı
11:59Sachs: Petrolün varili gelecek yıl 100 dolar
11:40Bin Euro'yu veren, 'PKK' plakası takabilecek
11:39Fransa ve Hindistan, nükleerde anlaştı
11:38Nükleer müzakereler başladı
11:33ABD diplomatik personelini değiştirecek
10:27Obama, Çin lideri ile Kore gerginliğini görüştü
10:00Saddam'ın ölümü WikiLeaks'ta
09:21Türkiye'den Lübnan'a iki yangın söndürme uçağı
09:18İsrail'deki yangın söndürüldü
08:44Mısır'da seçimlerin 2. turu olaylı geçti
08:43Chavez seller için "kapitalizm"i suçladı
08:42Kolombiya'da toprak kayması
08:23Çin'de mera yangını: En az 22 ölü
08:21Güney Kore yeni bir askeri tatbikat başlattı
08:19Pakistan'da otobüs uçuruma devrildi: 16 ölü
00:27Irkçı Wilders: Batı Şeria İsrail'e ait
23:33Türkmen ve Araplar sayımı boykot edecek
23:24Sığınak kapısını sanata açtı
23:07Trichet'e 2011 Şarl Ödülü
23:03Şarm El Şeyh plajları ikinci kez kapatıldı
22:04Makedonya sele teslim
21:27Clınton'dan Wikileaks esprisi
Daha fazla haber göster
20:31Polonya'da aşırı soğuktan 52 kişi öldü
20:13Bosna-Hersek yağışlarla boğuşuyor
18:23Çin'de otlak yangını 22 can aldı
16:24Fildişi'nde seçim sonrası olaylara kınama
16:20Yunanistan ada ve havaalanlarını satışa çıkarıyor
15:44Çinli liderler Google'a saldırı için emir vermiş
15:03Korsanlar Bangladeş gemisini kaçırdı
14:48Gilani'ye 'Cumhuriyet Nişanı' verilecek
14:39Bosna-Hersek'te heyelan 3 can aldı
14:29Obama:G.Kore anlaşması dönüm noktası
14:14Sandalyelerin yüzde 97'si iktidar partisinde
13:59İran ''sarı pasta''sını üretti
13:28Hristofyas'tan, Ban Ki-Moon'a muhtıra
13:25G.Kıbrıs mali yapısı AB'yi endişelendiriyor
13:23Kırgızistan, hükümet kurma çalışmaları yarın
13:22Kıbrıs'ta liderler yarın görüşecek
10:5314 yaşında orduyu peşine taktı
10:49Bakışını beğenmedi, bu hale getirdi!
10:21İsrail yangın söndürme uçağı kiraladı
09:43Abbas Türkiye'ye geliyor
09:14''Ateş boğazı'' yanardağı faaliyete geçti
07:56"Netanyahu krizi sonlandırmaya çalışıyor"
07:50AB'den ırkçı vekile cevap
07:46İnternet kafede şiddetli patlama: 6 ölü, 37 yaralı
23:37NATO karargahı inşaat alanında bomba çıktı
23:22Genel başkan ve başbakan küçük güven tazeledi
23:18Katar, Dünya Kupası'nı ocakta organize edebilir
21:32İspanya havaalanlarında olağanüstü hal
20:25Moskova uçağında can pazarı; 2 ölü 83 yaralı
19:32Yunanistan'dan İsrail'e yardım
19:26Atina'da silah ve mühimmat ele geçirildi
19:10ABBAS NETANYAHU'YU ARADI
18:24Rus 'spam kralı' suçlamaları reddetti
18:03MB başkanları ne kadar kazanıyor?
17:34İspanya'da hava sahası yeniden açıldı
17:11Hristofyas ayda 2-3 kez gizlice İngiltereye gidiyor
16:37Satrançta birincilik Ermenistan'ın
16:20UBP, genel başkanını seçiyor
16:19Avrupa'nın en modern camisi yükseldi
15:47Putin ve Medvedev'den bilardo şov
14:37Moskova'da uçak pistte kaydı: 2 ölü
14:31Karzai de Wikileaks belgelerini şüpheli buldu
14:07İspanya'da hava grevine karşı olağanüstü hal
13:47İsrail'deki yangında nargile şüphesi
12:36Genç kızı hapiste öldürüp hücresine gömdü
12:18Atina'da cami krizine geçici çözüm
11:51'Rusya'nın adamı' Berlusconi...
11:36Türkmenistan'da, bütçe kararı
11:23Berdimuhamedov: Gaz ihracatını arttıracağız
10:50Irak'ta İranlılara bombalı saldırılar
09:19Çin'den WikiLeaks'a örtbas
09:14Hava trafiğinin kontrolü orduda
09:10Crowley sızdırma iddialarını reddetti
09:10Clinton: Gereken dersler alınmalı
01:32Medvedev'den WikiLeaks yorumu
23:32Polise "kardan adamım çalındı" ihbarı
23:27İspanya hava trafiğini orduya devredebilir
22:41"İsrail pantolonu aşağıda yakalandı"
22:31Kırgızistan'da hükümet hâlâ kurulamadı
22:08'Müslüman semtlere' daha fazla güvenlik istedi
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
MÖSYÖ’den başlıklar (2)
 
 
Ercan AKSOY
WikiLeaks krizi mi İstiklâl Marşı krizi mi?
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Alevilik nedir? -2-
 
 
Yusuf YERLİ
Diplomasinin Çernobili
 
 
 
 
Alevilere iftira eden sözlük
 
Fişlemek için evlere bile girilmiş!
 
Oğlunuz kaçakçılığı ihbar etmesin diye öldürüldü
 
"Wikileaks İsrail'i filtreledi"
 
Düz liseler tarih oluyor
 
 
 
 
 
 
 
Ailesiyle vakit geçirmeyen bir erkek, asla gerçek bir erkek olamaz.
DON VİTO CORLEONE
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.478
1.488
 
 Euro
1.961 1.976
 
 Sterlin
2.305 2.350
 
 Altın
66.94 67.32
 
 IMKB
67327  
 
 
Erbakan 28 Şubat dönemini ilk kez anlattı...
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, siyasetten özel hayatına kadar pek çok konuda Zaman'a önemli açıklamalar yaptı.
 
 
 
 
  Oyuncu Buket Saygı, 12 Nisan 2009’da otomobilinin karıştığı trafik kazasıyla ilgili olarak açılan tazminat davasını kaybetti.  
 
 
 
  ANKARA- Medya Takip Merkezi (MTM)'nin hazırladığı Kasım ayı raporuna göre işte en çok konuşulan takım ve en medyatik sporcu...    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app