DOLAR 1.480 - EURO 1.985 - ALTIN 67.10 - IMKB 66860
Cumartesi 4 ARALIK 2010
Korucular Roj TV davasında ifade verdi Çelik: Menderes'i asanlar hesap verecek BAHÇELİ: EKONOMİDE KRİZ AŞILIYOR Davutoğlu'ndan manama'dan iran mesajı Açlık sınırı 926 lira Ege'de 4,3'lük deprem Petrol fiyatları rekora koşuyor Kılıçdaroğlu "İsrail yaklaşımını" takdir etti KILIÇDAROĞLU'NA "ÇAPSIZ" İMASI VEDAT ALİ ÖZIŞIK CEZAEVİNDE habertaraf.com
 
 
 
'AB Türkiye'siz bir şey yapamaz'
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Füze kalkanı nedir?
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Muharrem Ertaş bozlaklarla anıldı
 
 
 
 
 
Zaman
Abdülhamit BİLİCİ
Wikileaks'in AK Parti'ye 4 faydası!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Buradan size ekmek çıkmaz
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Bahçeli, niçin dindar subay istemiyor?
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kefaletimiz geçerliyse
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Osman ile Orhan
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Dışarıya açılan kapılar
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Vicdanlı Kürt aydına PKK tehdidi: 'Bizi eleştirirsen, ölürsün'
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bayar, CHP darbesinin mağduruydu
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
WikiLeaks'ten Davutoğlu'na "algıda bozukluk" mesajı
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
WikiLeaks'le Ergenekon davasını hançerlemek
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Arap âlemindeki Türkiye sevgisinin somut bir faydası
 
 
Star
İbrahim KİRAS
Atatürk niye var, İsrail niye yok
 
 
Haberaktüel
Mazhar ASLANOĞLU
Vatan'ın WikiLeaks saçmalığı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Wikileaks, Davutoğlu'nu çok rahatlattı...
 
 
Radikal
Murat YETKİN
İsrail'den 'hukuki' değil 'insani' özür kapıda
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Fıkradan gerçeğe
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Türkiye'deki ve dünyadaki "Sızıntılar"
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Kürt sorunu ayrıca bir sınıfsal sorun
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Felaket bize insanlığımızı hatırlatır mı?..
 
 
Zaman
Şahin ALPAY
WikiLeaks ne söylüyor?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
PKK ve İsrail
 
 
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
 
Alper GÜRKAN
 
Sami NOGAY
 
Emre AKÖZ
 
Mehmet Ali BİRAND
 
 
 
"BAŞBAKAN TAZMİNAT DAVASI AÇSIN"
 
 
 
BURSA- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Wikileaks adlı internet sitesinde yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsviçre'deki bir bankada 8 ayrı hesabının olduğuna ilişkin iddialara ilişkin olarak, ''Bekliyoruz, sayın başbakan ABD aleyhine tazminat davası açsın. Uluslararası arenaya taşısın bunları. Biz de sayın başbakana destek verelim; evet diyelim; 'siz bizim Başbakanımız hakkında nasıl böyle bir iddiada bulunursunuz' diye söyleyelim'' dedi.
 
Kılıçdaroğlu, Bursa'daki 3 yerel televizyonun Setbaşı'ndaki Mahfel Çay Bahçesi'nden yaptığı ortak canlı yayına katılarak, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Wikileaks adlı internet sitesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin bir İsviçre bankasında 8 ayrı hesabı olduğuna ilişkin iddiaların anımsatılması üzerine Kılıçdaroğlu, bu belgelerin varlığını kimsenin inkar etmediğini, ABD Dışişleri Bakanı'nın da bu belgeleri kabul ettiğini söyledi.

İnternet sitesinde birçok iddia olduğunu, bunlara ilişkin kimsenin ''gerçektir'' diye bir şey diyemediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin iddialar yer aldığını, yarın kendisi veya bir başka birisi hakkında da benzer iddiaların ortaya konabileceğine dikkati çekti.

Kılıçdaroğlu, olayların açıklanmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın herhangi bir yanıt vermediğini belirterek, şunları söyledi:

''İddia olduğu zaman iddiaya karşı, varsa, bir şey yanlışsa, çıkarsınız yanlış olduğunu kanıtlarsınız, mesele biter. Artı, sizin hakkınızda yalan yanlış iddialarla bulunanlara karşı yasal haklara başvurursunuz. O kadar basit bir şey. Bu olaylar açıklandı, sayın başbakan hiçbir yanıt vermedi. Biz ne dedik; 'bu bir iddiadır ama bu ciddi bir iddiadır'. Çünkü iddiada bulunan makam sıradan makam, sıradan bir kişi değildir. Bir devletin Türkiye'deki büyükelçisidir. Ve bu iddiayla ilgili olarak sayın başbakanın kamuoyunu tatmin edecek bir açıklamada bulunması gerektiğini söyledik. Kimseyi de suçlamadık aslında.''

''Başbakan Erdoğan'ın ABD'ye kızamadığını, bunun yerine muhalefete saldırdığını, gazetelerin bunu niye yazdığını sorguladığını'' öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Sayın başbakanın şu gerçeği bilmesi lazım; eğer bir ülkenin yetkilisi görev yaptığı ülkedeki başbakanın 'İsviçre'deki bir bankada 8 ayrı hesabı var' diyorsa bu dünyanın her yerinde haberdir. Bu belgeler niye bütün dünyada bomba gibi karşılandı. Yoksa ne haber olmasa ne gazetelerde yer alır, ne de biz kalkar bir şey söyleriz. Başbakanın anlayamadığı nokta bu.

Şimdi başbakana önerim; bu belgelere itirazın mı var, belgeler doğru mu, değil. Söyledin, doğru değil. Yapacağın çok basit. Bu iddiayı sizlerden herhangi biriniz veya ben elimde hiçbir belge olmaksızın söyleseydim, sayın başbakan hemen ertesi gün hem ceza mahkemesine, hem tazminat için Sulh Ceza Mahkemesine veya Asliye Ceza mahkemelerine dava açardı, en yüksek tazminatları ister ve alırdı.

Bekliyoruz, sayın başbakan ABD aleyhine tazminat davası açsın, uluslararası arenaya taşısın bunları. Biz de sayın başbakana destek verelim; evet diyelim; 'siz bizim başbakanımız hakkında nasıl böyle bir iddiada bulunursunuz' diye söyleyelim. Bunu yapacak mı sayın başbakan, bekliyoruz, kamuoyunu tatmin edecek açıklama istiyoruz biz.''

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün kendisiyle ilgili iddiaların ortaya atılmasının ardından hemen yazılı bir açıklama yapığını anımsatan Kılıçdaroğlu, aynı hassasiyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan da beklediklerini yineledi.-TÜRKİYE'DE ABD'YE AİT NÜKLEER TAKTİK SİLAHLARIN BULUNDUĞU İDDİASI-Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, aynı internet sitesinde, ''Türkiye'de ABD ordusuna ait nükleer taktik silahların bulunduğu, MOSSAD Başkanı'nın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile yaptığı görüşmede Türkiye'de darbe ile ilgili askerlerin korunması yönünde konuşmalar geçtiği, bu konuda gazetecilerden, siyasetçilerden bilgi alındığı yönünde de iddialar bulunduğunun anımsatılması üzerine, büyükelçilerin siyasilerle görüşüp bilgiler aldığını, yine gazeteleri okuduktan sonra edindikleri bilgileri kendilerine göre ülkelerine rapor ettiğini bildirdi.

Türk Dışişleri Bakanlığı'nın da büyük olasılıkla böyle çalıştığını belirten Kılıçdaroğlu, diğer ülkelerdeki Türk büyükelçilerin edindikleri bilgileri kritpo ile gönderdiklerini, bunların da devlet arşivlerinde saklandığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, Gazze ile ilgili yaşanan olayın ardından hükümete, ''Siz haklıysanız İsrail ile yatığınız kriptoları açıklayın?'' çağrısında bulunduğunu dile getirerek, ancak bu talebinin ne Türk, ne de İsrail dışişleri bakanlığı tarafından kabul görmediğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze olayını anlatırken Ergenekon davasına gönderme yaptığını öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Ama burada önemli bir şey var, sayın başbakanın itirafı var. Umarım medya bunu gözardı etmez. Sayın başbakan bu olayı anlatırken; kendisiyle ilgili, yanlış hatırlamıyorsam, 'İftira atanlar Ergenekon'dadırlar, onlar Ergenekon dolayısıyla yargılanıyorlar' dedi.

Demek darbeyle ilgili değil, başka bir nedenden dolayı içerdeler. Başbakana karşı oldukları için içerdeler. Çok önemli bir itiraf. Sayın başbakana kim karşı çıkarsa, aynen paketleyip Ergenekon içinde Silivri'de içeri atabiliyorsunuz.''-ÖZELEŞTİRİ-Kılıçdaroğlu, Diyarbakır gezisinde halka hitap ederken yaptığı, ''Buraya daha önce gelmeliydik. Bundan sonra daha sık geleceğiz'' açıklaması anımsatılarak, ''Bu bir özeleştiri mi?'' sorusuna, ''Biz bu özeleştiriyi sadece Diyarbakır için değil, Kütahya için de yaptık'' değerlendirmesinde bulundu.

CHP'nin Kütahya'dan uzun süredir milletvekili çıkaramadığını, bunun için Kütahyalılar'ı 'siz bize niye oy vermiyorsunuz?' diye suçlayamayacaklarını vurgulayarak, ''Diyelim Diyarbakır'ın çok özel bir durumu var. Kütahya'nın da mı var?...Biz bu sözü Diyarbakır'da da, Batman'da da, Kütahya'da da söyledik. 'Ben Kütahyalılar'dan niye oy alamıyorum arkadaş' diye kendimizi sorguluyoruz. 'Demekki bende bir eksiklik var, kendimi iyi anlatamıyorum' diyoruz. Bu özeleştiriyse, biz bu özeleştiriyi yaptık'' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, gelecek yıl yapılacak seçimlerde başarısız olmaları halinde, ''hadi bize eyvallah'' diyerek görevi daha iyi yapacak kişiye teslim edeceklerini söyledi.

AA

Anahtar Kelimeler:

Kemal Kılıçdaroğlu

2 Aralık 2010 - 00:03:08
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

13:23Çelik: Menderes'i asanlar hesap verecek
13:20BAHÇELİ: EKONOMİDE KRİZ AŞILIYOR
12:59Malkoç: AYİM hukukun gereğini yaptı
11:13Kılıçdaroğlu "İsrail yaklaşımını" takdir etti
11:01KILIÇDAROĞLU'NA "ÇAPSIZ" İMASI
10:53Erdoğan rektörlerle ikinci turda
07:23CHP’de liste savaşları büyüyor
22:43Bağış: "ana muhalefet Wikileaks'e sarıldı"
20:28Çarşaf liste isteyenlerin oranı yüzde 1'i bulmuyor
20:18Bahçeli: İmralı'dan ülkeyi yönetmeye kalkıyor
19:49AK Parti Giresun İl Kadın Kolları'na yeni atama
17:07BDP'li Demir: Baydemir'e eşbaşkan atama yok
15:58Demirtaş: Wikileaks'a cevap vermek zorunda
15:43Erbakan: Engelliler daha çok huzura kavuşacak
15:42Kurtulmuş, Özürlüler Günü'nü kutladı
15:31Erdoğan: Asıl özür sorunlara kulak tıkamak
15:29Bahçeli: Badem bıyıklılar ordusu kurmaya çalışma
14:10AK PARTİ AYİM KARARINI DEĞERLENDİRDİ
13:46Kılıçdaroğlu'ndan AİYM kararı yorumu
13:41Erdoğan hakkında suç duyurusu
12:30Bahçeli: Temel sorun ülke bekası
12:25''Torba Tasarı'' alt komisyona gönderildi
12:18Erdoğan: Sosyal devlet ilkesini güçlendirirsek...
11:58Kılıçdaroğlu "ispatı" Erdoğan'dan istedi
11:05Şimşek: Kanıtlasınlar siyasette durmam
09:06Erbakan'dan Çiller'e "çürüktü" göndermesi
00:08MHP'li Vural: Senaryoda figüran olmayız
23:04Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a sahip çıktı
21:30AK Parti'li Yüksel'den Wikileaks yorumu
21:03'Wikileaks'e belge taşımak, casusluktur'
Daha fazla haber göster
19:33Kurtulmuş: Belgeler ciddiye alınmalı
19:24CHP'den engelli açılımı
18:34Günay: 0nlar dünyanın nereye gittiğini bilmiyor
18:04Melih Gökçek gazeteciyle tartıştı
17:22TSK'YI AŞAĞILAMAYA KİMSENİN HAKKI YOK!
16:25Öğrenci ve veliler Berhan Şimşek'i yalanladı
15:40Aytaç Durak hakim karşısına çıktı
14:24Kılıçdaroğlu: Başbakan tatmin etmeli
12:58Bağış: Bunlarla ilgilenmek abesle iştigal
11:54Atalay: Belgeler İsrail'in lehine
11:28Kılıçdaroğlu CHP'de değişimi anlatacak
08:53Kılıçdaroğlu ile görüşmek isteyen iki kişiye gözaltı
07:213 CHP'li gence duvar yazısı cezası
00:03"BAŞBAKAN TAZMİNAT DAVASI AÇSIN"
22:54Protesto yumurtaları ellerinde kaldı
22:38Kılıçdaroğlu Twitter'da
21:54Görüşmelerde yoklama yapılmayacak
21:15Kılıçdaroğlu'na travesti sürprizi
20:24Kılıçdaroğlu, Ovaazatlı Beldesi'nde oy istedi
20:23AK Parti'nin 2011 ajandası hazırlandı
20:11"Balyozcu değil Balyoz mağduruyum"
19:10MHP, bu kanunlara tam destek verecek
18:38Kılıçdaroğlu, Nilüfer Belediyesi'ni ziyaret etti
17:51Baydemir'den gazetecilere "çay" esprisi
17:33Wikileaks sorusu Egemen Bağış'ı kızdırdı
17:15Başbakan, İmam Hatip Kurultayı'na katılacak
16:33Kalpar: Samsunspor, adım adım hedefe...
16:31Kılıçdaroğlu'ndan ankara'ya "yeşil kart" çağrısı
15:55AK Parti MYK toplantısı başladı
15:46Gül: İç politikamızı meşgul etmemeli
15:35CHP'li Hamzaçebi yorum yapmaktan kaçındı
15:33Bahçeli'nin Dörtyol ziyareti Cuma günü
14:40İstifasını istediği başkan ile basın toplantısı yaptı
14:28Şahin: ABD bilgisinde değildir
14:14BDP'li Yıldız, AK Parti'yi suçladı
14:09Çelik: Diplomasi bohçacı dedikodularıyla yapılmaz
13:23Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt
13:21DSP, Wikileaks için savcıları göreve çağırdı
12:56TBMM'deki postaları PTT ve kuryeler dağıtacak
11:32Yılmaz: Yeni belgeler sızdırılacak
11:20CHP'DE KURULTAY TARİHİ AÇIKLANDI
11:19Çiçek: Fitne çıkarmaya müsait belgeler
00:16CHP-BDP ittifakı maya tutar mı?
23:39Kavaf: Siyasetteki hocam başbakandır
21:38CHP'li vekil Said Nursi ve Vahdettin'e saldırdı
21:17Kılıçdaroğlu: Benim görüşüm ön seçim
20:10Günay: Haydarpaşa Garı'nda ihmal var
19:51Erdoğan: NATO'da alınan kararlar tatminkar
18:51BDP'den "yüzde 10'u geçeriz" iddiası
18:44"Engelli politikalarımız hak eksenlidir"
15:01Demirtaş: Bilgiler, belgeler bizi şok etmedi
14:08Kılıçdaroğlu Wikileaks'i savundu: İddialar ciddi
13:52Demirtaş: AKP ayrımcılık yapan bir partidir
13:00Bahçeli'den Ak Parti'ye Wikileaks desteği
12:49Ak Parti İl Başkanı: Dedikodularla işimiz yok
12:40İslam'a hakaret bildirisi CHP'den
11:58Önen, APA'da başkan yardımcısı oldu
11:24Demokrasi yönetime katılma rejimine dönüştü
11:09'Herkes kanunla çizilen sınırlar içinde kalmalıdır'
09:40HAS Parti general transfer etti
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayhan BİLGEN
Kürt sorunu olmayan ülkelerde gündem
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
Kadın insan olmamalıydı
 
 
Kürşad ATALAR
En önemli meselemiz
 
 
Sami NOGAY
2011 ÖSYS kılavuzu hazırlanırken kuşkularımız
 
 
 
 
Erdoğan'dan CHP ve medyaya "dünür" cevabı
 
Türkiye’deki nükleer silahlar doğrulandı
 
Obama'dan Gül ve Erdoğan'a telefon
 
Afet anında hepimiz ‘vali’nin askerleriyiz
 
Yıldız: İki nükleer santral kuracağız
 
 
 
 
 
 
 
İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Haya da imandandır.
HZ. MUHAMMED (S.A.V.)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.470
1.480
 
 Euro
1.970 1.985
 
 Sterlin
2.305 2.350
 
 Altın
66.61 67.10
 
 IMKB
66860  
 
 
Erbakan'dan Çiller'e 'çürüktü' göndermesi...
 
28 Şubat'taki o ünlü MGK’yı anlatan Erbakan, koalisyon ortağı Çiller’e göndermede bulundu. Sık sık yerden yere vursa da 'evlatlarım' dediği Gül ve Erdoğan'ın vefasına da değinen Erbakan'ın Mesut Yılmaz tespiti de var.
 
 
 
 
  İSTANBUL- Kasım ayında ekranlarda en çok çekişme talk show programlarında yaşandı.  
 
 
 
  Kanal D’de yayınlanan “Cinemania”da Ömür Gedik'in konuğu olan Müjdat Gezen müjdeyi verdi. İşte Gezen'in okulu birlikte açacağı ünlü gazeteci ve öğretmen kadrosunu oluşturan gazeteciler...    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


mostbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin